Pest Megyei Hírlap, 1967. április (11. évfolyam, 77-101. szám)

1967-04-11 / 84. szám

«IT mtcrn 1961. ÁPRILIS 11.. KEDD Vecsés pontot szerzett Nagykőrösön Már csak a Csepel Autó 100 százalékos ssssssssssssssssssssssssssssss/sj, A megyei labdarúgó-bajnokság második fordulójában a Csepel Autó és Nagykőrös állt pontvesz­teség nélkül. Vasárnap mindkettő otthon játszott. Az Autó győzött, Kőrös pontot engedett át Vecsés- nek s így már csak a szigetszent- miklósi gárda 100 százalékos. Ül­lő, Kartal és Érd első győzelmét szerezte, a Pusztavacsi Honvéd pe­dig első pontját. Csepel Autó—Budaörs 1:0 (1:0). Szigetszentmiklós, 400 néző. V: Tabányi. Nagy hazai fölény jelle­mezte a mérkőzést, de a csatárok a legjobb helyzeteket sem tudták kihasználni. A vendégek igen ügyesen lassították le a hazai ro­hamokat. A találkozó sorsát el­döntő gól a 15. percben esett a sportszerű mérkőzésen, amikoris Krelsz 14 méteres lapos lövése a bal sarokba jutott. G: Krelsz. Jó: Fodor, Gremen, Juranics, Majsai, ill. Mezei, Szakali, Tóth. Nagykőrösi Kinizsi—Vecsés 0:0. Nagykőrös, 600 néző. V: Szórádi. A végig nagyiramú találkozón felváltva támadtak a csapatok. Mindkét oldalon a védelmek jeles­kedtek, a kapusok parádés védé­seket mutattak be, igazságos döntetlen született. Szórádi nagy­vonalúan vezette a sportszerű ta­lálkozót. Pusztavacsi Honvéd—Abony 1 :i (1:0). Örkény, 300 néző. V: Puszta­szeri. Végig nyomasztó fölényben volt a Honvéd, de sok helyezetéből csak egyet tudott értékesíteni, míg Abony egyetlen gólszerzési al­kalmát jól kihasználta. G: Csema, ill, Gönczöl. Jó: Németh, Székely, Birta, Bilik, ill. Gönczöl. Törökbálint—Ceglédi Honvéd 3:0 (1:0). Törökbálint, 500 néző. V: Sándor. Horváth sérülése miatt a 10. perctől tíz emberrel játszott a hazai együttes, s a félidő közepe táján Gelmár n két óriási helyze­tet hagyott ki. A 44. percben tört meg a jég. Szünet után is erősen rohamoztak a hazaiak, de a ven­dégvédelem .Jóvoltából” csak a 25. percben szereztek újabb gólt. G: Gelmár n, Gelmár I (11-esből), Papp. Jó: Pénzes, Papp, Gelmár n, Gelmár I, ill. a közvetlen vé­delem. Szentkút! Ferenc Második hely kisautóval — elsőség Wartburgon Vasárnap délelőtt a MÁ'VA­UT rendezésében Zuglóban, a Bosnyák téren került sor a Go-kart bajnokság idei első futamára. Több mint 3 ezer néző szurkolta végig az 50 kis­autó versenyét. A széria kate­góriában Bakó Bp. ÉPFU mö­gött Pekári, a Szigethalmi Va­sas versenyzője a második lett. A Felszabadulási Kupa csa­patversenyt a MALÉV együt­tese nyerte. Pécsett vasárnap kitűnő időben, nagy érdeklődés mel­lett bonyolították le a Ma­gyar Autóklub Pécs—Bara­nyai csoportjának első nagy rendezvényét, a Mecsek Ral- lyet, az autósok céltúraverse- nyét. öt kategóriában 51 ver­senyző állt rajthoz, közöttük 22-en a Baranya megyével szomszédos jugoszláv határte­rület két városából, Eszékről és Szabadkáról. A résztvevők a Mecseken át speciális útszakaszokkal nehe­zített útvonalat futottak be, majd Pécsett a Széchenyi té­ren 6 ügyességi feladatot ol­dottak meg. Az egyik kategóriában Pest megyei siker született, a gödöllői Farkas Elek győzött Wartburg kocsiján. Esélylatolgatás a stockholmi VB előtt Nagy feladat előtt áll a ma­gyar asztalitenisz-válogatott csapat. Asztaliteniszezőink részt vesznek a mától április 21-ig tartó stockholmi XXIX. asztalitenisz-világbajnokságon. A magyarok részvételét né­hány évvel ezelőtt a hazai sportközvélemény lényegesen nagyobb reményekkel kísér­te. Azóta erősen megcsappant asztaliteniszezőink nemzetkö­zi tekintélye, az elmúlt világ- bajnokságon mindössze egyetlen pá­ros számban sikerült a a legjobb nyolc közé ke­rülnie magyar asztalite­niszezőnek. Bizonyosra vehető, hogy ver­senyzőink ezúttal is elma­radnak azoktól az eredmé­nyektől, amelyeket a magyar asztaliteniszezők 30 eszten­dőn át értek el az eddigi vi­lágversenyeken. Mednyánszky Mária, Barna Viktor, Farkas Gizi generációja nem keve­sebb, mint 69 világbajnok­ságot nyert, köztük Barna Viktor 21-szeres, Mednyánsz­ky Mária 18-szoros, Farkas Gizi pedig 10-szeres világ­bajnok. A magyar asztalitenisz szín­vonalának visszaesése első­sorban szakmai okokban ke­resendő. Az asztalitenisz a szivacs és szoft ütő megjele­nésével korszerűsödött, a sportág atlétikussá vált, a játék felgyorsult és mindez új kvalitásokat, nagyobb erőnlétet, jobb ide­geket, koncentráltabb felké­szülést követelt a verseny­zőktől. A magyar asztalite­nisz — bár a játékosok túl­nyomó többsége többé-ke- vésbé időben áttért az új ütők használatára — tovább­ra is megőrizte klasszikus stílusát, a lassú, lényegében védekező játékmódot. A szak­vezetés nem tudta elérni, hogy a támadó stílus, az úgyne­vezett „ázsiai” játékmód — amelyet elsősorban a kínaiak és a japánok fejlesztettek — valóban sajátjává váljék a magyar asztalitenisz-gárdá­nak. A kínaiak távollétével a XXIX. asztalitenisz VB elsőszámú esélyesei a ja­pánok, de a szakértők véleménye sze­rint nem számíthatnak olyan fölényes győzelmekre, mint a közelmúlt világbajnoksá­gain a kínaiak. A japán férfi- és női gárdát erősen meg­szoríthatják elsősorban „szom­szédaik”, a koreai verseny­zők, de az európaiak közül is olyan ellenfelekre talál majd a japán Hashegava és társai, mint a svéd Johann- son és Alser, a román Giur- giuca, a szovjet Amelin, a csehszlovák Sztanek. Min­denesetre sikernek számíta­na, ha a magyar versenyzők közül egyéniben valakinek sikerülne beverekednie magát a legjobb nyolc közé, vagy ha csapatban esetleg helye­zést érnének el. Női verseny­zőink helyzete viszonylag reménytkeltőbb. (K—s) Labdarúgó NB I A vasárnapi mérkőzések negye­dik nagy meglepetése a Diósgyőr kispesti győzelme. Diósgyőri VTK —Bp. Honvéd 4:1 (1:1). Kispest, 10 000 néző. Vasas-Szombathely 2:1 (1:1). Szombathely, 18 000 néző. Szeged—Salgótarján 6:3 (3:2). Sze­ged, 10 000 néző. Ferencváros—Cse­pel 2:0 (1:0). Népstadion, 25 000 né­ző. Üjpesti Dózsa—Dunaújváros 4:1 (0:0). Dunaújváros, 17 000 néző. Komló—Tatabánya 1:1 (1:1). Kom­ló, 4000 néző. Eger—Győr 2:1 (Irt)). Üllő—Szigetújfalú 2:0 (1:0). Üllő, 500 néző. V: Tóth L*. Hazai fölény jellemezte a 90 percet, s a játék képe alapján nagyobb arányban is győzhetett volna Üllő. A vendégek jóformán egy komoly helyzetet sem teremtettek. G: Pinczés, Hang. Jó: Tóth, Kovács, Czompó, Zubor, ill. a közvetlen védelem. Varga János Kartal—Dunaharaszti MTK 1:0 (0:0). Kartal, 400 néző. V: Schuck. Az első félidőben a hazaiak nem boldogultak a 9 emberrel védeke­ző ellenféllel. Szünet után kidom­borodott a kartaliak nagyobb technikája, de csak egy gólra tel­lett erejükből. G: Szalai. Jó: Klu- ber (a mezőny legjobbja) Bereczki T., Bereczki A., Tóth L., ill. Kő­szegi, Török. Deák István Pécel—Monor 0:0. Péoel. V: Ber­nét. Szigetszentmiklóson A magyar ifjúsági labdarú­gó válogatott szerdán 16.15 órakor Szigetszentmiklóson vív edzőmérkőzést a Csepel Autó csapatával. Tévesen je­lent meg az a hír, hogy szer­dán Dunaújvárosba látogat­nak az ifik. Érd—Váci Vasutas Károlyi. 4:1. Érd. 1 1. Cs. Autó 3 3 _ 5:0 6 2. Nagykőrös 3 2 1 __ 4:0 5 3 . T.-bálint 3 2 1 __ 6 :1 5 4. Vecsés 3 1 2 __ 5 :1 4 5. Monor 3 1 2 _ 2 :1 4 6. Abony 3 1 2 _ 4 :3 4 7. Üllő 3 1 1 1 2:1 3 8. Érd 3 1 1 1 6:4 3 9. Váci VSE 3 1 1 1 5:6 3 10. Cégi. H. 3 1 I 1 3:5 3 Pécel 3 1 1 1 3:5 3 12. Kartal 3 1 __ 2 2 :4 2 13. Szigetújf. 3 1 — 2 2:5 2 14. Pusztavacs 3 __ 1 2 3 :6 1 15. Budaörs 3 __ 3 0:5 DMTK 3 — — 3 5:0 — 'SSSSSSSSSSSS/SS/SSSSSSSSSSSSSSSSSSSS/SSS*^ IRÁNY: ST. ETIENNE _A labdarúgó-válogatott hét­főn elutazott a franciaországi St. Etienne-be, ahol szerdán este 19,30 órai kezdettel edző­mérkőzést játszik a francia bajnokságban vezető helyi együttes ellen. A keret 15 tag­ja: Géléi, Tamás, Káposzta, Mészöly, Mátrai, Ihász, Szűcs, Varga, Mathesz, Fister, (aki a sérülj Rákosi helyett utazik), Molnár, Albert, Bene, Göröcs, Farkas. Aszód nyerte a rangadót Tököl első győzelme A Tahrfari'ioA i ruiKnVM. « - ,. —_ A labdarúgó NB m Északkö­zép csoportjában megyei rangadó volt, az Aszód— Bag összecsapás. Akárcsak a leg­utóbbi két talál­kozón, most is az aszódiak nyertek Az ide­genben játszó Gödöllő alulmaradt. Északközépen Tököl megszerezte első győzelmét, Vác mindkét pon­tot otthon tartotta, míg a Pilisi Bányász csak az egyiket. Eszakközép csoport Aszódi Vasas—Bagi TSZ SK 2:1 (2:0) Aszód, 2000 néző. V: Badacsonyi. A. Vasas: Forberger Hrencsár, Hasznos!, Katonás, Ondrik II, Mudxi, Dallos, Stefkó, Karácsondi, Truzsi, Gergely. Bag: Ádám — Dem«, Aszódi, Katona III, Katona I, Paja. Kato­na il, Nagy I, Kékesi, Nagy H, Berla. Nagy érdeklődés mellett zajlott le a két szomszédvár összecsapása. Kezdés után Forbergernek akadt munkája, majd a másik oldalon Adámnak. A 8. percben Karácson- 1 dl az el alvó védelem mellett meg­szerezte a hazaiaknak a vezetést, 10 perccel később Stefkó védelmi hibából növelte az előnyt. A 35. percben Katonást és Nagy n-t ki­állították. A 44. percben tumultus támadt a pályán, a rendezőség munkába lépett. Szünet után a vendégek támad­tak többet. Eldurvult a mérkőzés, több belemenés tarkította a játé­kot, és a 67. percben Stefkót is ki­állították. A sérült Adám helyett néhány percre Kékesi állt a kapu­ba. A 75. percben szépítettek a bagiak. Bár mindkét oldalon akadt még helyzet, az eredmény már nem változott. Kemény, csapkodó játék jelle­mezte a 90 percet. Badacsonyi jól bíráskodott a játékvezetői szem­pontból nehéz mérkőzésen. G: Karácsondi, Stefkó, ill. Barla. Jó: Forberger, Hasznosi, Kará­csondi, Truzsi, ill. Katona ül, Katona II, Nagy I, Barla. Csiba—Kovacsik Balassagyarmati MÄV—Gödöllői Vasas 1:0 (0:0) Balassagyarmat, 900 néző. V: Majercsik. Gödöllő: Dudás — Laukó, Szabó S., Pintér, Kassai, Jávorszki, Fü­zesi, Novak II, Moór, Kaiser, No­vak I. A végig többet támadó Gödöllő a 75 percben kapott balszerencsés 1. FTC 151 3 12 góllal szenvedett vereséget. Jó tel­6 6 — — jesitményével feledtette a múlt 2. U. Dózsa 6 5 — 1 19: 3 10 heti hazai pontvesztést. 6 vala­3. Vasas 6 4 1 1 12: 5 9 mennyi játékos dicséretet érdemel. 4. Diósgyőr 6 4 1 1 12: 8 9 5:1 5. lYITK 6 2 3 1 7: 5 7 1. Mizserfa 4 3 1 7 6. Győr 6 2 2 2 10: 9 6 2. Volán SC 4 3 1 9:3 7 7. Szeged 6 1 4 1 10:10 6 3. B.-gyarmati 8. Bp. Honvéd 6 2 2 2 10:12 6 MÁV 4 3 — 1 6:4 6 9. Komló 6 2 1 3 10:12 5 4. Z.-pálf. B. 4 1 3 3:2 5 10. Dunaújváros 6 2 1 3 7:11 5 5. B.-gyarmati 11. Szombathely 6 2 1 3 7:12 5 Dózsa 4 2 — 2 6:4 4 12. Tatabánya 6 1 2 3 9:12 4 6. Ikarus 4 2 — 2 4:3 4 13. Salgótarján 6 2 — 4 9:16 4 7. Sörgyár 4 1 2 1 5:4 4 14. Pécsi D. f> 1 2 3 3: 6 4 8. Gödöllő 4 1 2 1 3:3 4 15. Egri D. f, 1 1 4 5: 9 3 Jászb. Vasas 4 2 — 2 5:5 4 16. Csepel 6 — 1 5 1:13 1 10. ÉRDÉRT. 4 2 — 2 3:4 4 11. Aszód 4 2 — 2 4:7 4 12. Bag 4 1 1 2 6:7 3 13. Pásztó 4 1 1 2 5:6 3 Szerdán: 14. Testvériség 4 1 1 2 2:5 3 15. Z.-pálf. Ép. 4 — 1 3 2:6 1 • ip* ' t • Bp. Postás 4 — 1 3 2:6 1 Dunámén ti csoport Tököl—Nyergesújfalu 2rt) (Őrt)) Tököl, 300 néző. V: Ifj. Szabó I. T. KSK: Kenesei — Baller, Josz- kin, Barkóczi, Gergényi II, Jaro- si, Márton, Dragovics, Plausin, Hauser, Gergényi U. A nagyiramú találkozó első fél­idejében mindkét kapu egyaránt forgott veszélyben. Szünet után a hazai csapat rég látott nagy aka­rással küzdött. A 70. percben Már­ton 30 méteres kapáslövése véd- hetetlenül vágódott a hálóba. A 73. percben a nyergesújfalui Kulcsárt utánrúgásért kiállították. A ha­zaiak a 83. percben állították be a végeredményt. Szünet utáni teljesítményével megérdemelten nyert Tököl. G: Márton, Plausin. Jó: Járod (a mezőny legjobbja). Baller, Drago­vics, Hauser. Bundies Péter Pilisi Bányász—Tokod 0:0 Pilis vörösvár, 400 néző. V: Ká­dár M. P. Bányász: Mariok — Nick, Wentzl, Szauter, Schuck, Peiler, Krupp, Stiff ter, Bartl, Hegyeshal­mi, Mannhertz. A kissé vizes, csúszós talajon, az első félidőben mezőnyben tet­szetősen, de kapura veszélytelenül játszottak a hazaiak. Szünet után Tokod lelkes, jól szervezett vé­delmével ügyesen lassította le a Pest megyeiek csapkodó játékát, akiknek erejéből csak két kapu­fára telt. A hajrában Tokod a győzelmet is megszerezhette volna. Jo: Krupp, Hegyeshalmi. Váci SE—UFC 2:0 (1:0) Vác, 1200 néző. V: Szabó L. VSE: Drajkó — Heincz, Katona, Kávai, Pintér, Jágerszki, Kiss L., Tóth, Mózes, Balogh, Pálinkás. Nehezen született meg a váci győzelem. A hazaiak am úgyis körülményes * ossz játékát lelas­sították a vendégek. Ennek elle­nére némi javulás mutatkozik a váci csapat teljesítményében. G: Kiss L., Tóth. Jó: Pintér (a mezőny legjobbja), Katona Já- gerszki, Tóth. 1. K. Lombik 4 3 1 _ 7: 3 2. Váci SE 4 2 2 4:1 3. Gázművek 4 2 2 _ 5 :3 4. Trakt orgy. 4 2 1 1 3:1 5. Tokod 4 1 3 5 ti 6. Alumínium 4 2 1 1 4:2 7. Pilisi B. 4 1 2 1 2:2 8. K. Húsos 4 1 2 1 5:6 9. XV. kér. Vasas 4 1 2 1 3:3 10. L. Fonó 4 3 1 4:5 11. K. Tűzálló 4 _ 3 1 3: 4 M. Kábel 4 1 1 2 3:4 13. Tököl 4 1 1 2 2:5 14. Nyergesújf. 4 2 2 2:5 15. UFC 4 — 2 2 1:4 Z. Danuvia 4 — 2 2 1:4 Telitalálat nélkül A vasárnapi totófordulóban nem volt 13+1 találat. A maximumot, a 13-as jelentette, amelyet három pályázó ért el egyenként 142 249 fo­rint nyereménnyel. 12-es 44, 11-es 593, 10-es 4897 darab akadt. Nye­remények egyenként: 646«, 480, ill. 87 forint. Totóeredmények: 2, x, 1, 1. I, x, x, 1, 2, 2, 1, x, 2, 1. PEST MEGYEI HÍRLAP a Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei Bizottsága és a Pest megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: SUHA ANDOR Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat Felelős kiadó: CSOLLANY FERENC Szerkesztőség: Budapest, VIII., Somogyi Béla u. 6. II. em. Kiadóhivatal: Budapest^ VIII., Blaha Lujza tér 1. Egész nap hívható központi telefon: 343—100, 142—220 Gépíró szoba 10 órától 18 óráig 140—449 18 órától 21 óráig 140—441 Titkárság: 131—248. Egyéb számok: 141—162, 141—238 Előállítja: Szikra Lapnyomda Budapest. Index: 25 064 Terjeszti: Magyar Posta. Előfizethető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél. Előfizetési dü 1 hónapra 12 forint. Ma: a PTS elnökségi ülése A PTS ma reggel 9 órakor kezdődő elnökségi ülésén as első napirendi pontban a munkahelyi testnevelés helyzetével foglalkoznak, a másodikban pedig a megyei súlyemelő szövet­ség munkájával, feladataival. Ezenkívül egyéb kérdéseket vi­tatnak meg. Becsületgól — öngólból Pénzügyőr-Ceglédi Vasutas 3:1 (2:0) Pasaréti út, 800 néző. V: » Barcs. ZSÜi CVSE: Hom- 'tK za — Cseh, Oláh, Halmi, Zátonyi, Cson­tos, Liptai, Papadimitrius, Kö­kény, Csurgai, Kábák. Az 5. percben szerezte meg a vezetést a Pénzügyőr, majd Cegléd teremtett néhány me­leg helyzetet a hazai kapu előtt. Az 55. percben növelték előnyüket a helyiek, s a szé­pítés után hiába rohamozott többet a Pest megyei együt­tes ... Továbbra is góliszonyban szenved NB II-es csapatunk. Most is sok helyzetet terem­tett, de nem tudta kihasznál­ni ezeket. Többek között egy­szer a kapufát találták el, majd egy lesgólt szereztek. Most a negyedik meccsükön érték el idei első góljukat, méghozzá öngólból. Kökény szépen elfutott a jobb olda­lon, rálőtte a labdát, a lövés a menteni akaró Bihámiról pattant a bal felső sarokba. Hiába küzdött tehát most is lelkesen a Vasutas, négy ta­lálkozó után 1 ponttal az utolsóelőtti helyen áll. A csatársor eredménytelenségé­nél bizonyára közrejátszik, hogy otthon nem tudnak a füves pályán gyakorolni — kí­mélni kell a vizes talajt — csupán a salakos játéktéren. Jó: Cseh, Oláh, Csontos, Kökény. 1. Szóin. MTE 2. SZVSE 3. Budai Sp. 4. Kecskemét 5. B.-csaba Szóin. MÁV 7. MGM Debr. 8. Jászberény 9. KISTEXT 10. Pénzügyőr 11. Martfű 12. K. Goldb. 13. K.-félegyh. 14. Gyula 15. Cegléd 16. M.-kovácsh. 1 — 1 — — 1 3 — 1 1 3 — 3 — 2 1 2 1 — 2 4 — 4 — 4 — 10: 1 12: 6 6: 3 i: 0 6: 4 3: 2 7: 6 6: 4 5: 4 6: 6 4: 4 4: 6 4: 8 3 5:11 1 l: 7 1 l: 9 1 A Keleti csoport további eredménye: Szolnoki MTE— Békéscsabai Előre 3:1, Szege­di VSE—Kiskunfélegyháza 5:2, Martfű—Szolnoki MÁV 1:2, Gyula—Budai SfHirtacus 0:1, Kelen/. Goldberger—Jászbe­rényi Lehel 1:4, KISTEXT— MGM Debrecen 1:1, Kecske­mét—Mezőkovácsháza 1:0. * Beköltözhető tanya el­adó, Nagykőrös, Víz­állás, Gátér dűlő 19. Érdeklődni: Csipvári utca 13. ______________ T anya azonnal beköl­tözhetően, 940. négy ­szögöl területtel eladó. Nagykőrös, „ Szurdok dűlő 32. __________ É rettségire, felvételire felkészítenek mérnö­kök, matematikából, fizikából, ábrázolóból, műszaki tárgyakból. Gödöllő, Szabadság tér 33. sz.________________ Budapesti főbérleti la­kásomat elcserélném kertes kis házra Bu­dapest környékére. „Pilisborosjenő, Üröm előnyben 64483” jeligé­re Felszabadulás téri hirdetőbe.____________ K isebb háztartás veze­tését, vagy gyermek- gondozást vállalok. Nagykőrös, Attila u. 1. Kertes családi ház Isaszegen 58 000 forin­tért beköltözhető. Er­dőkertesen gyümöl­csös telek vlkendház­zál 13 000 forintért el­adó. Somogyin é, Bu­dapest VIII., Illés utca 32. Telefon: 131—132. Budapesti Helyi Érde­kű Vasút felvesz: ka­lauz és vönatféikező forgalmi tanulókat.- A vállalat a dolgozóinak munkaruhát, a dolgo­zó és családtagjai ré­szére MÁV, HÉV, FVV, FAÜ kedvezményes utazási jegyet biztosít. Felvétel 18 éves kor­tól. Vidékieknek 50 napnál nem régebbi tanácsi engedély szük­séges. Munkásszállás nincs. Jelentkezni le­het a BHÉV munka­ügyi osztályán, Buda­pest VII., Kertész u. 10. II. em. 264. ________ S záz köteg nádat ke­resek vételre, tojó pá­vát vennék. Csele Já­nos, Nyársapát.______ V izsgamentes Panni segédmotor eladó. Dr. Ketzán, Nagykőrös, Jó­kai u. 13.____________ É M Betonelem gyártó Vállalat Szentendrei Betonárugyára — váci telepére — több éves gyakorlattal rendelke­ző lakatos szakmunká­sokat keres azonnali belépésre. Tanácsi iga­zolás szükséges. Fel­vétel személyes jelent­kezés esetén: Vác, Kis- rét dűlő 1. (Forte­gyár és vád kisállo­más mellett.).______ ___ B eköltözhető három- szobás kertes ház el­adó. Nagykőrös n., Kárpáth u. 61._______ J ó karban levő JAWA PIONÍR motor eladó. Kocsér 11. dűlő 63. ház sz._______________ K ilencedik hónapos hasas üsző eladó. Nagy­kőrös IX., Vadas u. 31. sz. Beköltözhető ház el­adó. Nagykőrös IX.. Várkonyl u. 14. Érdek­lődni: Szurdok d. 4. vagy Esed! u. 12. Ablakok, 2 db kétszár* nyas redőnnyel, 1 db kétszámyas spalettával eladó. Kisipari mun­ka, kitűnő állapotban, öcsa, Malom köz 2. száxn,, ________ B eköltözhető ház el­adó. Nagykőrös VI., Tóth József u. 3. Ér­deklődni: Krlskó bá­dogos. Építőipari Vállalkozás Vác. Ady Endre sétány 6/a Váci és Dunakeszi Építés veze tőség munkahelyeire Állandó munkára FELVESZ építésvezetőt (mérnöki képesítés­sel), kőműves, kubikos, segédmunkás dolgozókat. Jelentkezés a fenti címen. Bérezés FM-norma alapján. Iránypótlék, napi pótlék, különélési pótlék a rendelet szerint. Szentendrei Betonáru- gyár — váci telepére — azonnali belépésre felvesz férfi segéd­munkásokat beton­elem gyártási - munka­körbe. Tanácsi igazo­lás szükséges. Üzemi étkezés és munkás- szállás van. Felvétel személyes jelentkezés esetén: Vác, Kisrét dű­lő l. szám alatt. (A Fortegyár és váci kis- állomás mellett.) Szentendrei Beton áru­gyár azonnali belépés­re felvesz férfi segéd­munkásokat beton- elemgyártö munkakör­be. Üzemi étkezés és munkásszállás van. Ta­nácsi igazolás szüksé­ges. Felvétel személyes jelentkezés esetén a gyáregység munkaügyi osztályán. Szentendre. Dózsa György út 34. szám alatt lehet. A Nagykőrösi Város­gazdálkodási Vállalat a&írosi (volt Meggy) kísérleti telepén eladó 1000 négyszögöl lucer­na évi vágásra, egy­ben vagy parcellázva. Érdeklődni lehet: a vállalat irodájában. Nagykőrös, Mentovich u. 12. sz. Üvegesek Ktsz, Buda« pest VIII., Baross u. 66—68. Telefon: 330— 706. Épülő családi há­zának üvegezés! mun­káit elvállaljuk, fel­mérjük és i4 kívánt határidőre soron kívül elvégezzük. 1 ms 2 mm-es ablaküvegezés ára 37,60 Ft + 2% pót­lék. Minden egyéb üvegfajtával is ren­delkezünk és üvege- zést vállalunk. * ViUamosber endezés ek, háztartási készülékek szerelése és javítása garanciával: Pintér Miklós villanyszerelő mester, Vác, Pacsirta utca 15. ÉM Be ton elem gyártó Vállalat Szentendrei Betonárugyára — váci telepére — több éves gyakorlattal rendelke­ző lakatos szakmunká­sokat keres azonnali belépésre. Tanácsi iga­zolás szükséges. Felvé­tel személyes jelentke­zés esetén: Vác, Kisrét dűlő 1. (Fortegyár és váci kis álló más mel­lett) _________________ É M Betonelemgyártó Vállalat Szentendrei Betonárugyára éjjeli­őrt keres felvételre. Nyugdíjasokat nem al­kalmazunk. Munkás­szálló és üzemi étkezés van. Tanácsi igazolás szükséges. Felvétel személyes jelentkezés esetén: Szentendre, Dózsa György út 34. ÉM Betonelemgyártó Vállalat Szentendrei Betonárugyára azon­nali belépésre felvesz női dolgozókat mo- zaiklapgyúrtó munka­körbe. Munkásszálló és üzemi étkezés van. Tanácsi igazolás szük­séges. Felvétel szemé­lyes jelentkezés ese­tén: Szentendre. Dó^ zsa György út 34. Eladó háromszobás összkomfortos, beköl­tözhető ház. Nagykő- rös. Patay u. 10. 26 éves, 164 magas, karcsú, szőke lány ke­res hozzáillő férjet. Érettségivel és állás­sal rendelkezem. „Kék szempár” jeligére fény­képes leveleket a Ceg- lédi Nyomdába kérek. Azonnal beköltözhető ház eladó. Nagykőrös, Batthyány u. 3. Érdek­lődni: Abonyi u. 19/b sz. alatt. ______________ B eköltözhető ház el­adó. Nagykőrös, Jáz­min u. 2/a. Eladó Bacsó Béla utca 36. számú ház minden elfogadható áron. Érte­kezni lehet szombat délután és vasárnap egész nap. Kertészeti újházsor 6-06 lakás. Fodorné. Kettőrészes Fáklya kombinált szekrény el­adó. Nagykőrös X., Bálvány u. 6. Makai. Fél ház eladó. Nagy­kőrös II. kér.. Bás­tya u. 11.