Pest Megyei Hírlap, 1967. április (11. évfolyam, 77-101. szám)

1967-04-25 / 96. szám

«fern 1967. ÁPRILIS 25., KEDD Csak Vecsés nyert idegenben Az élen a helyzet változatlan rSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS/S^ I A megyei labdarúgó-bajnok­ság 5. fordulóját hazai sikerek jellemezték. Csupán Vecsés u, nyert idegenben, s az első L ftégy helyet ugyanazok a csa- U patok foglalják el, mint lég­ii utóbb. Monor elszenvedte első j vereségét. Csepel Autó—Monor 1:0 (0:0). Szigetszeaitmiklós, 200 néző. V: Húszak. A bokán felüli sártenger­ben inkább sárdagasztás folyt, mint játék. Az Autó többet táma­dott, de a lelkes monori védők fői zárták. A találkozó sorsát el­döntő gól a 72. percben esett. Az irreális talajon mindkét csapat Bportszerűségből jelesre vizsgázott. G: Tóth. Jó: Gremen, Katona, Majsai, Tóth, Novák, ill. Dimoff, Sáránszki, Simonovits. Vecsés—DMTK 2:0 (0:0). Dunaha­raszti, 200 néző. V: Dombai. Fris­sen lendületesen kezdett a jobbára fiatalokból álló hazai csapat, de nem tudta áttörni a vecsési védel­met. Később feljöttek a techniká- sabb vendégek, de túl kombinál­ták a helyzeteket. Szünet után 20 percre ismét feltámadt a DMTK, később Vecsés helyenként nyo­masztó fölénybe került. G: Kalász, Trasszer (11-esből). Jó: Sárosi (a mezőny legjobbja), Krausz, Kal­már, Trasszer, ill. Török, Kalte- necker, Bálint. Fekete József Nagykőrösi Kinizsi—Szigetújfalu 4:0 (2:0). Nagykőrös, 500 néző. V: Kaiser. A csúszós talajhoz jobban alkalmazkodó Kinizsi biztosan nyert a lelkesen és sportszerűen küzdő vendégek ellen, mintaszerű játékvezetés mellett. G: Klenovics, Unger (öngól), Decsi, Józsa. Jó: Szóm ólányi, Pécsi, I>ecsi, Józsa, ill. Pilumun, Vígh B. Pécsi Sándor Üllő—H. Bem SE 5:0 (3:0). Üllő, 200 néző. V: Varga-Tóth. Már az 5. percben megszerezték a vezetést a hazaiak — szabadrúgásból — s harmadik góljuk ugyancsak sza­badrúgásból esett. Ezután a 33. percben a vendégek kapufára lőt­tek egy 11-est. Szünet után növel­te előnyét a hazai csapat, amely nagy kedvvel játszva, idei legjobb teljesítményét nyújtva könnyedén nyert az enervált Honvéd ellen. Kitűnő bíráskodás. G: Hang (2), Melis, Burza, Körmendi. Jó: Me­lis, Szabó, Zubor, Hang, ill. Hege­dűs, Bugány. Varga János Törökbálint—H. Biksza SE 3:1 (3:1). Törökbálint, 300 néző. V: Szabó n. Meglepetésre az első percben a vendégek szerezték meg a vezetést a tétovázó hazai véde­lem mellett. Törökbálint ezután nagy fölénybe került. Szünet után növelhette volna kétgólos előnyét, de a vendégkapus Németh mindent mentett. G: Meri, Gyűrűs, Gelmár I. (11-esből), ill. Cserna. Jó: Gel­már n, Gelmár I, Tóth, Meri, ill. Németh (a mezőny legjobbja), Cserna, Birta. Szentkút! Ferenc Kartal—Budaörs 3:3 (2:1). Kartal, 200 néző. V: Kőhalmi. A tartalékos Kartal az 5. percben lőtte első gól­ját, majd kétszer is egyenlítettek a vendégek, sőt 3:2-re elhúztak. A hajrában egyenlített a hazai gár­da. G: Szalai (2), Hegyi, ill. Szalai (2), Németh'. Jó: Söregi I, Szalai, Hegyi, ill. Vastagh, Németh, Törzs. Deák István Érd—Abony 3:1 (1:0). Érd, 300 néző. V: Endes P. A sáros, mély­talajú pályán a 05. percig, a ven­dégek egyenlítő góljáig kiegyen­lített küzdelem folyt. Ezután fel­támadtak a hazaiak, s négy perc alatt két gólt lőttek. G: Vitkó (2), Balogh, ill. Gönczöl. Jó: a köz­vetlen védelem, Vitkó, Glasz, ill. Gönczöl, Molnár I, Molnár II, Vígh. Neményi Béla Pécel—Váci Vasutas 4:1. Pécel. R v $ A 1. T.-bálint 5 4 1 — 12: 3 9 2. Vecsés 5 3 2 — 8: 1 8 3. Cs. Autó 5 4 — 1 6: 1 8 4. Nagykőrös 5 3 2 — 11: 3 8 5. Pécel 5 3 1 1 10: 7 7 6. Érd 5 2 2 1 10: 6 6 7. üllő 5 2 1 2 7: 2 5 8. Monor 5 1 3 1 5: 5 5 9. Váci VSE 5 2 1 2 7:10 5 10. Abony 5 1 2 2 6: 9 4 11. H. Bem SE 5 1 2 2 4:11 4 12. Kartal 5 1 1 3 4: 8 3 13. H. Biksza SE 5 1 1 3 6: 9 3 14. Budaörs 5 1 1 3 6:10 3 15. Szigetújf. 5 1 — 4 3:12 2 1«. DMTK 5 — — 5 0: 8 — t ­I ■ hMr -V 5. 3 5 * r ll' 5 W///////////////////////////////////-,'S Ma: a PTS elnökségi ülése A PTS ma reggel 9 órakor elnökségi ülést tart. Az első napirendi pontban a Gödöllői Járási TS tanacsanak irányító és vezető tevékenységét értékelik, majd a Budai és Dabasl JTS, valaminf a Csepel Autó Vasas Sportkör jelentését a_ Ki­lián Testnevelési mozgalomról. Ezután a megyei tornaszövet, ség munkájával foglalkoznak, végezetül egyéb kérdések sze, rcpelnek napirenden. Elutazott a Vasas labdarúgó-csapata Hétfőn délelőtt elutazott Budapestről San Franciscó- ba a Vasas labdarúgó csapata, Vereség — megfiatalított csapatta! Szegedi VSE-Ceglédi VSE 2:1 0 1200 Bol­Szeged, néző. V: dis. CVSE: Ham­za — Kiss, Oláh, Zátonyi, Fekete, Hal­esés vereséget szenvedett. Az első hazai gólnál Fekete lab­dája Halmi vállát találta el, s a labda onnan került hálóba. Az öngól után kiegyenlítettek a ceglédiek. Szünet után a 13. percben Hamza a labda alá mi, Csurgat,, Tóth, Papadimit- szaladt, amely úgy vánszor riusz, Vágó, Kábák. g0tt át a gólvonalon, hogy A sérülések miatt négy tar- nem is érte el a kapuhálót. talékkal, erősen megfiatalí tott csapattal állt ki Cegléd. A játékosok átlag életkora 21 év volt. Az újoncok nagy lel­kesedéssel, de kevés rutinnal játszottak. A Pest megyei együttes most is balszerén­Erdekesség, hogy a Ceglédiek eddigi tíz kapott gólja közül úgyszólván egy sem esett ak­A Pilisi Bányász első hazai győzelme Gödöllő pontot szerzett Kőbányán w A labdarúgó NB Hl hatoaiK fordulójában négy csapatunk otthon játszott. Három győzött, Tököl pedig pon­tot engedett át a Tűzállónak. A Pilisi Bányász most aratta első hazai győzelmét. Az idegenben játszók közül Gödöllő döntetlent harcolt ki Kőbányán, míg Bag egy góllal alulmaradt Mátyásföldön. A találkozók csúszós, vizes talajon eajlottak. Dunam énti csoport j Váci SE—Nyergesújfalu 4:0 (1:0) Vác, 500 néző. V: Albis. VSE: D rajkó—Pindes, Katona, Kávai, Pintér, Jágerszki, Tóth, Balogh, Kővári, Pálinkás I, Pálin­kás II. Az első félidőben is több helyze­te volt a hazai csapatnak, de csak egyet sikerült értékesíteni. Szü­net után kijött a lépés, s ebben az arányban is megérdemelten nyert a Pest megyei garda. Az első csa­patban most először játszó Kővári — aki eddig a tartalékban szere­pelt — igen jól mutatkozott be. G: Kővári (2), Tóth, Balogh. Jó: Kővári, Pintér, Pálinkás I, Pálin­kás II. Pilisi Bányász—Traktorgyár 4:1 C3:l) Pilisvörösvár, 2i00 néző. V: Bá­lint. P. Bányász: Marlók — Krupp, Wentzl, Szauter, Stiffter, Pelier, Mannhertz, Schuck, Bartl, Probst, Hegyeshalmi. A 7. percben szerzett hazai veze­tést kiegyenlítették a vendégek, majd heves küzdelem után a 3ü. percben kapushibából ismét előnyhöz jutott a Bányász. A 36. percben Probst távoli lövése vá­gódott a hálóba. A jelentős előny birtokában szünet után nyugodtan játszottak a hazaiak és a 67. perc­ben Barö felvágása miatt meg­ítélt büntetőből növelték előnyü­ket. G: Bartl (2, egyet 11-esből), Probst, Hegyeshalmi, ill. Bogár. Jó: a Bányász-védelem, ‘valamint Hegyeshalmi. Tököl—Tűzálló 0:0. Tököl, 250 néző. V: Hartmann. T. KSK: Kenesei — Baller, Josz- kin, Barkóczki, Gergényi III, Ja- rosi, Márton, Dragovics, Plausin, KJiuser, Gergényi H. Az alacsony színvonalú mérkő­zés 34. percében a vendégek, a 72. percben a hazaiak hagytak ki egy tizenegyest. Tököl fél tucat helyze­te közül egyet sem tudott értéke­síteni. Jó: Joszkin, Gergényi H. Aszódi, Katona n, Palya, Katona I, Bcrla, Katona III, Varga, Kéke­si, Nagy I. Szakadó esőben a hazaiak elő­nyét kétszer kiegyenlítették a ven­dégek. 2:2 után egy szerencsés góllal, de végeredményben a hely­zetek alapján megérdemelten nyert az Ikarus. G: Kékesi (2). Jó: Karácsondi, Aszódi, Kékesi. Aszódi Vasas—Testvériség 1:0 (0:0) Aszód, 300 néző. V: Bures. A. Vasas: Forberger—Hrencsár, Hasznosi, Katonás, Ondrik II, Fü­zér, Tukora, Mudri, Karácsondi, Gergely, Dallos. A 70 percen át támadó hazai csatárok sorra kihagyták a helyze­teket. Az ellenfél csak szórványos lefutásokat vezetett, szemmel • lát­hatólag védekezésre rendezkedett be. Az egyetlen gól a második félidő 25. percében esett. G: Karácsondi. Jó: Forberger, Hasznosi, Hrencsár, Karácsondi. Kova esik Elemér 1. Volán SC 6 4 1 1 12: 4 9 2. B.-gyarmat MÁV 6 4 1 1 7: 4 9 3. Mizserfa 6 4 1 1 8: 6 9 4. ÉRDÉRT 6 4 — 2 16: 7 8 5. Gödöllő 6 2 3 1 5: 4 7 6. Z.-pálfalv. B. 6 2 3 1 6: 6 7 7. Ikarus 6 3 — 3 7: 6 6 8. B.-gyarm. D. 6 3 _ 3 8: 7 6 9. Aszód 6 3 — 3 5: 8 6 10. Bag 6 2 1 3 11:11 5 11. K. Sörgyár 6 1 3 2 7: 8 5 12. Jászb. V. 6 2 1 3 8:14 5 13. Bp. Postás 6 1 2 3 5: 7 4 14. Testvériség 6 1 2 3 2: 6 4 15. Pásztó 6 1 1 4 6:11 3 16. Z.-pálf. Ép. 6 — 3 3 3: 7 3 Gödöllői Vasas—K. Sörgyár 1:1 Bundies Péter 1. Alumínium 6 4 1 1 6: 2 9 2. Gázművek 6 3 3 — 6: 3 9 3. K. Lombik 6 3 3 — 12: 8 9 4. Váci SE 6 3 2 1 8: 2 8 5. Tokod 6 2 3 1 6: 3 7 6. Traktorgy. G 3 1 2 5: 5 7 7. Pilisi B. 6 2 2 2 6: 4 6 8. K. Tűzálló 6 1 4 1 6: 6 6 D. XV. k. Vasas 6 2 2 2 5: 8 6 10. Z. Danuvla 6 1 3 2 3: 5 5 11. UFC 6 1 2 3 6: 6 4 12. Lőrinci F. 6 4 2 7: 9 4 13. M. Kábel 6 1 2 3 6: 8 4 14. K. Húsos 6 1 2 3 7:10 4 Í5. Nyergesújf. 6 1 2 3 3: 9 4 Tököl 6 1 Északközép csoport Ikarus—Bag 3:2 (1:1) 2 3 2: 6 4 Mátyásföld, 1500 fel. ! néző. V: Moh A­Bag: Karácsondi — Deme II, (0:0) Algyői út, 200 néző. V: Horváth I. G. Vasas: Dudás — Laukó, Pin­tér, Kassai, Jávorszki, Szabó S., Novák I, Göncz, Kaiser, Füzesi, Novák II. A kisméretű, salakos pályán ne­hezen találták fel magukat a gö­döllőiek. A Sörgyár sokat táma­dott és Dudásnak több esetben minden tudására szükség volt, hogy megmentse góltól • kapuját. A 18. percben egy 18 méteres szabadrúgást nagy bravúrral men­tett. Szünet után a vendégek roha­moztak, s az 55. percben megsze­rezték a vezetést. Hat perccel ké­sőbb az addig kifogástalanul védő Dudás elnézett egy labdát, későn mozdult, s a hazaiak kiegyenlítet­tek. Sportszerű, időnként változatos jó iramú mérkőzésén szünet utáni teljesítményével Gödöllő megérde­melten vitte el az egyik pontot a technikás Sörgyártól. G: Kaiser. Jó: Szabó S., Pintér, Kaiser, Göncz. Csiba József Egy 13+1 -es A vasárnapi totófordulóban két pályázó ért el 13 találatot, egyen­ként 226 803 forint nyereménnyel. Közülük az egyik a +l-et is jól tippelte, össznyereménye 732116 forint. Tizenkettes 62, tizenegyes 930, tízes 8005 darab akadt. Nyere­mények egyenként 4878, 325, illet­ve 57 forint. Totóeredmények: 1, 2, 2, 1, 1, 1, 2, x, 1, x, 2, x, 1, 1. cióból. G: Papa dim i tri us z. Jó. Oláh, Papadimitriusz, Fe­kete. 1. SZVSE 6 5 1 15: 7 11 2. Szóin. MTE 6 4 1 1 15: 4 9 3. Budai Sp. 6 4 1 1 10: 3 9 4. Kecskemét 6 2 4 6: 2 8 5. Jászberény 6. Szóin, MÁV 6 3 2 1 12: 7 8 6 2 3 1 8: 4 7 7. KISTEXT 6 2 3 1 7: 4 7 8. Martfű 6 3 1 2 8: 5 7 9. Pénzügyőr 6 3 — 3 9:10 6 10. MGlvl. Debr. 6 1 4 1 8:11 6 11. B.-csaba 6 2 1 3 7: 9 5 12. K. Goi db. 6 1 2 3 6;ii 4 13. K.-félegyh. 6 1 1 4 6 :\Z 3 14. Gyula 6 1 1 4 7:17 3 15. Cegléd 6 — 2 4 3:10 2 16. Mk.-h-áza 6 — 1 5 1:11 1 A Keleti csoport további eredményei: KISTEXT — Szolnoki MÁV 2:0, Gyula— Kiskúnfélegyháza 2:1, Mart­fű—Mezőkovácsháza 1:0, Kecskeméti TE—Békéscsaba 4:1, Pénzügyőr—Jászberényi Lehel 2:4, Szolnoki MTE— K. Goldberger 4:1. Ismételt a kupavédő A II. osztályban Dunakeszi siker Vasárnap Penc környékén rendezték a IV. nemzetközi Vasutas Kupa, valamint a Csik Judit tájékozódási em­lékversenyt. A hazaiak mel­lett Csehszlovákia, Jugoszlá­via, NDK, és Svájc képvisel­tette magát a viadalon, s a tíz kategóriában, mintegy 400- an vetélkedtek. A kupavédő svájci férfi vasutas csapat megismételte tavalyi elsőségét, s a nőknél is az elmúlt évi győztes, a Prágai Lokomotív bizonyult ilág- és Eufópa-csúcs A texasi Kollege Stationban ren­dezett atlétikai versenyen Randy Matson súlylökésben 21.78 méterre javította eddigi 21.52 m-es világ­csúcsát. Magdeburgban az NDK—Szov­jetunió úszóviadal második napján a 16 éves erfurti Rolland Matthes, a 200 m-es férfi hátúszásban 2:11.2 perccel új európai csúcsot állított fel. A régit a szovjet Kuz­min tartotta 2:11.8 perccel. 5600 dolláros kártérítés Visszaérkezett Athénból az oszt­rák labdarúgó-válogatott, miután elmaradt a vasárnapra tervezett Görögország—Ausztria Európa-baj- noki mérkőzés. Az osztrák veze­tők kijelentették, hogy az athéni út 5600 dollárba került az osztrák szövetségnek, ennek megtérítését kérik a görögöktől. Prágában befejeződtek az 51. női kosárlabda világbajnokság küzdel­mei. Világbajnok: Szovjetunió 10 pont, 2. Dél-Kórea 9 pont, 3. Cseh­szlovákia 8 pont. A magyarok megérdemelten győztek Nyilalkozatok és jugoszláv lapvélemények Négy fronton találkoztak egymással a magyar és jugo­szláv labdarúgók. Belgrádban az utánpótlás csapatok 0:0-ra végeztek, B-válogatottunk pedig Újvidéken l:l-re a Vojvodi­na ellenében. A Népstadionban 30 ezer néző előtt a magyar csapat — csalódást keltve játékával — 1:0 (1:0) arányban győzött Bene szabadrúgásgóljával. Ifigárdánk 2:l-re diadal­maskodott. íme, néhány vélemény az A-válogatottak mérkőzéséről: Illovszky Rudolf, szövetségi kapitány: — Csak az első félidőben mutatott játék elégített ki, amikor a helyzetek alapján 3 gólt is elérhettünk volna. Jó csapatot győztünk le, a jugo- szlávok ügyesen játszottak. Rajkó Mitics, jugoszláv szö­vetségi kapitány: — Az eredmény úgy alakult, ahogy vártam. A magyarok csaknem 3—4 éve majdnem ugyanezzel a gárdával játsza­nak és így jóval előttünk ha­ladnak. Nem félek a jövőtől, fiataljaink jól kombináltak. A hazai együttesből Bene, Al­bert, Szűcs és Mészöly tetszett nekem a legjobban. Georg Kessler, a holland vá­logatott edzője: — A magyarok az első, a ju- goszlávok a második félidőben voltak jobbak. A május 10-i Európa-bajnoki mérkőzésen úgy érzem, nem vallunk majd szégyent. A találkozóra már három nappal korábban Bu­dapestre érkezünk és távol a főváros zajától, a Vörös Csil­lag Szállóban foglaltam szo­bákat. A mérkőzéssel bő terjede­lemben foglalkoznak a hétfőp reggel megjelent jugoszláv la­pok. Egyöntetű a megállapi- tásuk, hogy mindkét együttes nagyon mérsékelt teljesít­ményt nyújtott A Borba: „Lehetett volna rosszabb is...?’’ címszó alatt a következőket írja: „Illovszky Rudolf szövetségi kapitány elégedetten nyugtázhatja; fiai teljesítették ígéretüket, ha ne­hezen is, de 1:0 arányban győztek." A lap szakírója Albert Fló­riánt tartotta a mezőny ki­emelkedően a legjobb játéko­sának. A Politika írja: „A magya­rok a 90 percből 70-et támad­tak, és csakis védőinknek kö­szönhető, hogy nem rúgtak több gólt, No, meg Pantelics- nek, aki a mérkőzés hőse volt.” PEST MEGYE] HÍRLAP a Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei Bizottsága és a Pest megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: SOHA ANDOR Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat Felelöe kiadd: CSOLLANV FERENC Szerkesztőség: Budapest, vili., Somogyi Béla u. 6. 11. em. Kiadóhivatal: Budapest. VIII., Blaha Lujza tér 1. Egész nap hívható központi telefon: 343—100. 142—220 Gépiró szoba 10 órától 18 óráig 140—449 18 órától 21 óráig I4fr—447 Titkárság: 131—248. Egyéb számok: 141—462. 141 — 251 Előállítja: Szikra Lapnyomda Budapest. Index: 25 064 rerie«zti: Magyar Posta Előfizethető > helyi postahivataloknál és kézbesltflkrél. Eiódzeiési díj t hónapra 12 formt. a legjobbnak a külföldiek ré­szére kiírt csoportban. A férfi II. osztály csapat- versenyét a Dunakeszi Me­chanikai Labor nyerte. Egyé­niben a dunakeszi Danovszki végzett az élen 100,53 pont­tal, klubtársa Győző pedig negyedik lett 104,49 ponttal. az angol Fulham elleni szer­dai bemutató mérkőzésre. Ti­zenöt játékos szállt repülő­gépbe, mutatós formaruhá­ban — sötétkék zakó, szürke nadrág, piros-kék nyakkendő és a kiskabáton Vasas emblé­mával. A piros-kék együttes Frank­furton, London, New Yorkon és Los Angelesen keresztül magyar idő szerint éjfél kö­rül érkezik meg San Fran- ciscóba. A Vasas együttese pénteken a kora délutáni órákban ér­kezik vissza a magyar fővá­rosba, hogy azután megkezd-: jék az újabb bajnoki mérkő-: zésre, a diósgyőri találkozóra felkészülését. A Tápiószentmárton és Vidéke Körzeti Földművesszövetke­zet (Pest megye) fel­vételt hirdet egy tő ellenőrzési csoport­vezető, egy fő-árufor­galmi előadó, egy fő ,vas- műszaki bolt ve­zetői munkakör be­töltésére. azonnali betöltésére. Kereske­delmi szakképesítés szükséges. Jelentke­zés írásban, vagy sze­mélyesen a Földmű­vesszövetkezet köz­ponti irodájában. Úti­költséget felvétel ese­tén térítünk. MAHART Hajójavító üzemigazgatóság Dunaharaszti üzemegységébe FELVESZ raktárvezetőt, ívhegesztőt, vasszerkezeti lakatos, hajókovács, tüzikovács, géplakatos szakmunkásokat éi férfi segéd­munkásokat Jelentkezni lehet Dunaharaszti, Duna sor 2. szám alatt a személyzeti és munkaügyi csoportnál, naponta 8—14 óráig szombaton 8—12 óráig. A felvételt nyert dolgozóink és közvetlen családtagjai részére személyzeti jegy váltására jogosító arcképes vasúti igazolványt biztosítunk. Szentendrei Beton- árugyár, azonnali be­lépésre felvesz férfi segédmunkásokat, be- tonelemgyártó mun­kakörbe. Üzemi ét­kezés és muhkásszá- lás van. Tanácsi iga­zolás szükséges. Fel­vétel személyes Je­lentkezés esetén, a gyáregység Munka­ügyi Osztályán. Szentendre, Dózsa György út 34. szám alatt lehet. ____________ S zentendrei Betonáru* gyár — vád telepére — azonnali belépésre felvesz férfi segéd­munkásokat beton­elem gyártási munka­körbe. Tanácsi igazo­lás szükséges. Üzemi étkezés és munkás- szállás van. Felvétel személyes Jelentkezés? esetén: Vác. Kisrét dű­lő l. szám alatt. (A Fortegyár és váci kis­ülöm ás mellett.)_____ M ÄV. Dunakeszi Járműjavító U. V. felvesz: lakatos, fé- nyező-mázoló, Vil­lanyszerelő, forgá­csoló szakmunkáso­kat és betanított munkásokat, férfi se­gédmunkásokat. Kül­földi és belföldi vas­úti kedvezmények. Bérezés kollektív sze­rint. Az Ipari Sxerelvény- és Gépgyár azonnali belépésre felvesz forgácsoló szak­munkásokat, betanított gépmunkára férfi és női munkaerőket is. A vállalat jó MA- VAUT közleke­déssel rendelke­zik a budai járás­ban. Jelentkezés: szemé­lyesen, a vállalat fel­vételi irodáján, vagy telefonon 166—450/122 mellék. Ipari tanulókat szer­ződtetünk 1967—68-as tanévre, előszerző­déssel kőműves, ács, bádogos, vízszerelő, festő és villanyszerelő szakmákban. Je­lentkezés: Iskolai je­lentkezési lappal, sze­mélyesen vagy pos­tán. Étkezést, ösztön­díjat, munkaruhát, biztosítunk. Budapes­ti lakás szükséges. Jelentkezés: Április 4. Magasépítő Ktsz. Bp., Vin., Auróra u. 23 Munkaügyi Osz­tály. _________________ A zonnali belépéssel fel­veszünk karbantartó kőművesek mellé fér­fi segédmunkásokat, továbbá 1 fő éjjeliőrt. Munkásszállást válla­latunk biztosítani nem tud. Jelentkezés: az Erdészeti Fa- és Ve­gyesipari Vállalat fvolt Kocsigyár) munkaügyi osztályán. Szentendre — ízbég. Eötvös utca 1. sz.____________________ 1 2 méteres cserepes melléképület lebon­tásra eladó, érdeklőd­ni : Nagykőrös, Kos­suth Bajos utca 77. Felvételre keresünk 16 évet betöltött leányokat fonó és szövő átképzősnek I hónapi átképzési időre Felvételhez 8 ált. Isk. végzettség környéki lakás és b pesti vagy szükséges. Keresünk továbbá férfi segédmunkásokat 18 évtől. Érdeklődni és Jelentkezni lehet: PAMUTNYONÖ- (PAR1 VÁLLALAT Kelenföldi Textilgyár felvételi irodáján Bpest, XI., Budafoki út 111—113. Telefon: 258—900/215 mellék. 1 szoba, konyha, mel­lékhelyiségekből álló ház eladó. Érdeklőd­ni : Nagykőrös, Lo­sonczy u. 22/a._______ K ettő szoba, konyha, éléskamra, előszoba, alsókonyha, mellék- helyiségekből álló te­lefonos lakrész eladó. Érdeklődni: du. fél 4-től. Nagykőrös, Kund u. 2. Eladók egy üvegfal, cementlapok kismé­retű ablakok, búto­rok. Nagykőrös, Kos­suth L. u. 8. 23 000 kilométert fu­tott 600-as TRABANT eladó. Megtekinthető: minden nap 17 óra után. Cegléd, Mátyás király utca 15. Kertes ház eladó: Vác, Mártírok útja 49, Kétszobás összkom­fort beköltözhető. Iskolai hivatalsegéd! állás betölthető (eset­leg házaspár részére) jó jövedelemmel, természetbeni jutta­tással — lakás, világí­tás. Pestkörnyéki cserelakás szükséges. Cím: Felsőgöd, isko- lai lakás.____________ P ríma üzemképes 35® cm3 oldalkocsis BMW sürgősen eladó. 13 00® Ft. Megtekinthet^ hétköznap bármikor. Pilis Nyáregyházi 25. Dobrodinszkyék. Gyapjúmosó • és Sző-* vőgyár keres nagy gyakorlattal rendel-* kező körhurkolókat a II. n.-évben megindu­ló körhurkoló gépeire. Jelentkezés: a válla«* lat munkaügyi osztá­lyán Bpest, XIII.# Kárpát u. 9—11. Ktsz könyvelésében jártas főkönyvelőt keres a Péceli Vegyes Ktsz. Pécel, Maglód! u. 3.___________________ K iemelet budapesti állandó munkára, jó kereseti lehetőséggel kőműveseket, ácso­kat, kubikusokat — komplett brigádokat is y festőket, víz­gázszerelőket, aszta­losokat, villanyszere­lőket, gépkezelőket, valamint férfi és női segédmunkásokat ke­resünk felvételre. Férfiaknak szállást biztosítunk. Jelentke­zés: Bp. VIII., Auró- ra u. 23. ________ M odernvonalú új há­lószobabútor eladó. Nagykőrös, III., Nap­kelet ii. 3. Tompainé. 7000 db. aprócserép eladó. Nagykőrös, Balia G. u. 78.______ E ladó bontásból épü­letanyag, nagyméretű vályog, kiscserép. Nagykőrös, IV., Ba- lassa u. 5.____________ B eköltözhető tanya eladó, 800 négyszögöl szőlő és szántó terü­lettel. Nagykőrös, Tázerdő d. 35._______ H eretermés, beüvege­zett ablak eladók. Nagykőrös, Zápor u. L________________ K arónak való akác­tetői éc és egy férfi kerékpár eladó. 50-től 120 literig boroshor­dókat veszek. Vincze. Nagykőrös, IV., Arany János u. 40._________ K ertes házakba, par­kokba fenyő- és thuja- csemeték kaphatók. Luttevóty kertész, VÁC* Tavasz utca 28.