Pest Megyei Hirlap, 1964. november (8. évfolyam, 257-280. szám)

1964-11-24 / 275. szám

Kikapott a Váci Vasas — hiába nyert az Autó Négy csapatunk esett ki ae iVB lli-btíl. hat a megyebajnohsúgból A labdarúgó NB III Északi és Északközép cso­portjának utolsó fordulója sorsdön­tő volt. A Váci Va­sasnak a BEAC el­lenében döntetlen is elég lett volna a bennmaradáshoz. Sajnos döntet­len helyett nagyarányú vereség született. A Csepel Autó szép fegy­vertényként nyert ugyan Nyerges­újfalun, de a győzelem mellett a többi veszélyes zónában lévő csa­pat eredményétől is függött a sor­sa. Sajnos a Ceglédi Vasutas ki­kapott a Goldbergertől, pedig ha csak döntetlenül végez a GSE, ak­kor bennmarad az Autó. Illetve az a furcsa helyzet állt volna elő, hogy Annavölggyel együtt azonos gólaránnyal végez a 12.—13. he­lyen. Valószínűleg ebben az eset­ben egy újabb találkozó döntötte volna el a két „holtversenyes” kö­zött a bennmaradást. összesen tehát négy Pest megyei csapat — Vác, Kartal, Csepel Autó, Nagykőrösi Kinizsi — mond bú­csút az NB III-nak, s ennek kö­vetkeztében hat együttes esett ki a megyebajnokságból. Északi csoport BEAC—Váci Vasas 5:0 (3:0) Mező u., 1200 néző. V: Szabó Fe­renc. Vác: Nyéki — Balogh n, Do- roszlay, Kreidl — Ottó, Bánfalvi — Kiss, Pintér, Borzák, Mózes, Ba­logh I. Több volt a vendégszurkoló, mint a helybeli a kiesés szempont­jából sorsdöntő mérkőzésen, amelynek végeredménye nem tük­rözi hűen a látottakat. Inkább az egyetemisták térfelén folyt a já­ték, a BEACijszórványos lefutásai azonban mindig veszélyt jelentet­tek. A mérkőzés rosszul kezdődött, már a 2. percben vezetéshez jutott a fővárosi csapat. Húsz méteres szabadrúgásuk a sorfal mellett a jobbsarokba vágódott. A gyors gól láthatóan megzavarta a váciakat. Taktikai hibának bizonyult, hogy széllel szemben magas labdákkal operáltak. A 10. percben a BEAC kapusa nagy szerencsével lábbal mentett egy lövést. Ezután az erőtlen Pest megyei támadásokat jól rombolta a helyi védelem, s elsősorban a jobbfedezet kitűnő labdákkal küldte előre a csatáro­kat. A 35. percben csaknem a fél pályáról tört ki a BEAC centere, a váci védelem lesre számítva le­állt, Nyéki kifutott, de nem tud­ta elcsípni a távoli lövést. A 40. percben érvénytelen gólt ért el a BEAC, nem sokkal később érvé­nyest, a csatáruk felvágása miatt megítélt 11-esből. A nagy tét miatt idegeskedő váciak ugyanis több­ször szabálytalankodtak, igaz ez a másik részről is előfordult. A második félidőt az egyetemis­ták kezdték jobban, majd később javarészt a BEAC térfelén folyt a játék. Az 53. percben Bánfalvi fe­jesét jó érzékkel mentette a kapus. Később az ötös sarkáról mellélőtt, helyesebb lett volna beadni a lab­dát. Hiába szorongatott Vác, a lövések célt tévesztettek, vagy a jól védő kapus zsákmányai let­tek. Bár igazán veszélyes labdája nem akadt. S hogy az első fél­időben történt, gyors ellentáma­dásból a 67. percben növelte elő­nyét, majd a 72. percben ugyan­csak 11-esből, beállította a vég­eredményt a BEAC, az 50. percben Ottó a 70. percben pedig Kreidl kiállítása miatt megfogyatkozott vendégcsapat ellen. Hiába volt a váciak lelkesedése, erőtlen volt, sokat pepecselt csa­társoruk, védelmük pedig állan­dóan bizonytalankodott. A BEAC-ot a gyors vezetés látható­lag megnyugtatta, a Pest me­gyeieket viszont idegessé tette. A helyiek igen jól alkalmazták a vé­dekezésből indított gyors ellen- támadásokat — elsősorban jobb­fedezetük, valamint középcsatá­ruk Sebő révén, aki a következő idényben már az Üjpesti Dózsa já­tékosa lesz — amelynek ellensze­rét nem találta meg a ,.túlzottan nyílt sisakkal” játszó Vasas. R. L. Sashalom—Kartali MEDOSZ 1:1 (1:0) Gödöllő, 100 néző. V: Fülöp A. Kartal: Podlaviczky — Tóth, Ka- rácsondi, Munár — Nagy Jenő, Varga — Karácsondi II, Üjvári, Sára, Mudri, Demetrovics. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen igazságos döntetlen született. Sashalom szerezte meg a vezetést, a 60. percben egyenlített Kar­tal. Vargát a 40. percben kiál­lították. G: Sára. Jó: Podlaviczky, Karácsondi I, Nagy Jenő. Gondozónő különbe- járatú, bútorozott szo­bát keres, központ­hoz közel. ,,66330” jel­igére, a nagykőrösi Hirdetőbe. Autó külső és belső takarót 8 nap alatt készí­tünk. sa.iai és ho­zott anyagból. Belső takarót len­vászonból. külső takarót (ponyvát) kiváló. vízhatlan dublé anyagból készítünk Vidékre utánvéttel szállí­tunk. Pest megyei Ruhatisztító és Szolgáltató Válla­lat.. Budapest. XI.» Bartók Béla u. 115. Tel.: 267—642 CSEMÖ Községi Ta­nács Végrehajtó Bi­zottsága adóügyi elő­adói állásra pályáza­tot hirdet. Jelentkez­hetnek 22 és 40 év kö­zötti féríiak, akiknek érettségijük van, vagy Jelenleg tanulnak. Je­lentkezés személye­sen. a községi tanács- nál. december 1-lg. Nagykőrösön és Pest megyében. minden mennyiségű nyárfát megveszünk. Nagy­kőrösi Faáru- és Dohányzóclkkgyártó Vállalat. Nagykőrös. Kecskeméti u, 21. sz. Eladó kétlakásos csa­ládi ház. 600 n-öl sző­lővel, gyümölcsössel, állomás mellett. Abony. Beloiannisz u 74. Levélcím: Pőlyi István. Abony. Körösi u. 7. szám, ____________ A monori TEFU-ki- rendeltség egy fő autóvillamossági sze. rélőt. vagy autóvilla­mosságban jártas autószerelőt felvesz. Jelentkezés a kiren­deltségen. Nagyteljesítményű benzinmotor, mely fű­részgép, daráló, szi­vattyú meghajtására alkalmas: továbbá ka­lapácsos és köves da­ráló. valamint vető- gép, kapáló eke, boro­na sürgősen eladó. Váchartyánl Földmű­vesszövetkezet, Tele­fon: 5. Az Egyesült Izzó Gépgyára esztergályos és marós szakmunkásokat keres felvételre. Jelentkezés a gyár személyzeti osztá­lyán, szombat ki­vételével. naponta 8—14 óráig. Buda­pest, IV.. Szilágyi u. 26,. a Rákospa­lota—Újpest vasút­állomás mellett. Lóápolókat, valamint férő segéd­munkásokat (udvartakarításra) azonnali belépésre felvesz a Szent­endrei Betoné ru- gyár. Jelentkezni lehet: a gyár mun­ka ügyi osztályán. Szentendre Dózsa Gvörev út 34 sz alatt Munkásszál­lás van _______ Eladó ingatlanok a váci kirendeltség területén. Vác: 1 szoba, konyha, elő­szoba, f. szoba helyi­ség, 100 n-öl telek. Beköltözhető. Ara: 80 000.— Ft. 3 szoba, konyha, mel­lékhelyiségek, 205 n-öl telek, új épület. Beköltözhető. Ara: 130 000.— Ft. 1 szoba, konyha, speiz, 64 n-ö-1 telek. Beköltözhető. Ara: 40 000.— Ft. 1 szoba, konyha, speiz, gazdasági épüle­tek. 1 hold gyümöl­csös. Beköltözhető. Ara; 80 004.— Ft 210 n-öl kerítetlen közművesített telek, gyümölcsfával, kb. 25 köbméter sóder és 30 köbméter kő van a telken. Ara: 26 000.— Ft. 176 n-öl üres házhely. Ara: 15 000.— Ft. Nógrádveröce: 2x3 szobás, 1 kh. te­lek, üdülőnek is alkal­mas! 1x3 szobás be­költözhető. Ara: 200 000.— Ft. 2 szoba, összkomfor­tos, kerített Duna- parti ház, 160 n-öl gyümölcsös, lugas. Beköltözhető. Ara: 160 000.— Ft 15 darab, egyenként 200 n-öles részben sző­lős, gyümölcsös telek. Ara: 15.— Ft. n-öle. Érdeklődni: PIK. II., kirend. Vác, Széchenyi u. 9. sz. Szentendrei hegyen, déli fekvésű szoba- konyháü ház. 1320 n-öl termő szőlő, ősziba­rack-fákkal, gyümöl­csös eladó. Érdeklőd­ni: Pesterzsébet, Vé- csey u. 75, sz. Eladó ház Alpári u 30. Érdeklődni: Nagykő­rös. Alpári 14. alatt. CEGLÉDI APRÓHIRD Azonnal beköltözhető családi ház eladó. XI. kér., Ugyer 6—7. dűlő között, ára: 28 ezer. Cím: Szebeni Dávid. Eladó három darab ruhaszekrény kitűnő állapotban, egy tűk- rös toalett VIII. kér.. Somogyi Béla utca 9 szám alatt. (Volt Pltll utca.) Csenger! belsőségben 2022 n-öl ló minőségű szőlő sürgősen eladó. Leveleket ,,Érdeklő­dő” i el igére kérem a ceglédi Hirdetőbe, Posta fi ók: 86 Príma állapotban le­vő teleszkópos. 1957- es kiadású IZS mo­torkerékpár sürgősen eladó Cegléd, Thö­köly út 310. ETÉSEK Esküvőre fehér ny­lonbundát és meny­asszonyi ruhát köl­csön adok. IX.i Hót utca 12. _____________ T elepes rádió és Ber- va moped eladó. X., Kőrisfa utca 3.______ B ejárónőt keresek. Cím a Ceglédi Nyom­dában._______________ K onyhabútor és egy nagy dunna eladó. Dózsa György utca 37. sz. Az Északi csoport 1964. évi végeredménye 1. Ikarus 30 19 6 5 62:28 44 2. Rákoscsaba :tü 14 8 8 41:40 36 3. Petőfib. 30 13 9 8 50:42 35 4. Salgótarján 30 12 10 8 39:27 34 5. Sashalom 30 13 7 10 38:29 33 6. Tűzoltó D. 30 13 7 10 43:35 S3 7. Gyöngyösi Spartacus 30 13 7 10 35:32 S3 8. Z.-pálvalva 30 13 7 10 33:35 33 9. B.-gyarmat 30 12 8 10 41:35 32 10. Statisztika 30 10 9 11 33:47 29 11. Hajógyár 30 11 6 13 37:57 23 12. BEAC 30 11 5 14 47:41 27 13. Vác! Vasas 30 9 7 14 43:44 25 14. Autótaxi 30 8 7 15 42:47 23 15. Chinoin 30 5 7 18 24:50 17 16. Kartal* 30 2 14 14 35:54 16 ♦Két büntetőpont levonva. A csoport további eredményei: Hajógyár-—Autótaxi 1:3, Petőfi- bánya—Rákoscsaba 5:1, Balassa­gyarmat— Zagyvapálfalva 3:0, Tűz­oltó Dózsa—Salgótarjáni Kohász 1:1, Ikarus—Gyöngyös 1:0, Statisz­tika—Chinoin 3:0. Az Ikarus az NB II-be jutott, az utolsó négy helyezett kiesett. Északközép csoport Csepel Autó—Nyergesújfaln 2:1 (2:0) Nyergesújfalu, 200 néző. V: Szlá- vik A. Pénzügyőrök—Pilisi Bányász 3:0 (0:0) Pasaréti út, 400 néző. V: Klerma. P. Bányász: Mariok — Markos, Hau, Krupp — Stiffter, Vízvári — Mannhertz, Gehter, Peller, Sodró, Hegyeshalmi. A tétnélküli mérkőzés első fél­idejében a széltől támogatott Bá­Búcsú - szei A Mező utcai Váci Vasas 0:5 is­meretében vonult ki, szintén a fő­városban, a Törekvés sporttelepen, az utolsó megyebajnoki találkozó­ra Üjhartyán és a Váci Vasutas együttese vasárnap délután 2 éra­kor. Tehát már nyilvánvaló volt, hogy a Váci Vasas veresége foly­tán az újhartyániak csak abban az esetben menekülhetnek meg a ki­eséstől, (persze a Csepel Autó ri­válisainak eredményétől függően), ha legyőzik a Váci Vasutast. Ez nem sikerült... Váci Vasutas—Üjhartyán 1:0 (1:0) Bihari út, 150 néző. V: Szabó II. Az erős szél segítségével azon­nal támadólag léptek fel a hartyá- niak, s az első öt percben három­szor is csak a szerencse mentet­te meg a góltól a váci kaput. A 9. percben ártatlannak tűnő bal­oldali váci támadás végén a har- tyáni kapus Klemencz a labda alá futott, s Hanczik I nem hi­bázott. A váratlan gól után 10 per­cen át elerőtlenedtek az újhartyáni támadások, sőt az újabb váci gól­tól csak téves játékvezetői sípszó mentette meg őket. Ezt követően újból magukra találtak az újhar­tyániak, s helyzetet helyzet után teremtettek a váci kapu előtt. A félidő utolsó öt perce parázs iz­galmakat hozott. Előbb Takács szedte le a labdát a 11-es ponton Svébis lábáréi, majd Cserna II 15 méteres nagy lövése zúgott haj­szállal kapu fölé. Pár pillanat múl­va túl keményen szerelte az oldal­vonal mentén Forberger Cserna Il-t, s nem sokkal később Cserna II törlesztett. A játékvezető azon­ban nem látott egyik esetben sem okot a közbeavatkozásra. Szünet után az újhartyániak csak tíz emberrel játszottak, Cser­na II sérülése miatt nem tudott to­vább küzdeni, de széllel szemben is fölényt harcoltak ki. A váci ka­pu előtt 45 percen át szinte állan­dóan gólveszélyes helyzetek ala­kultak ki. de a Neugan irányította védelem jól zárt, s ezen a délutá­non szinte nem lehetett gólt lőni nyász kezdeményezett, de helyze­teit nem tudta kihasználni. Szünet után védelmi hibákból elhúzott az éllovas. Jó: Markos, Hau, Sodró, Hegyes­halmi. Goldberger—Ceglédi Vasutas 1:0 (0:0) Budafoki út, 200 néző. V: Ma­darast CVSE: Hamza — Kiss, Cseh, Csá­szár — Darázs, Oláh — Csurgai, Gyenizse, Laborcz, Pintér, Halmi. Kiegyenlített első félidő után szerezte a győztes gólt a többet támadó Goldberger. Jó: Cseh, Oláh, Gyenizse. Az Északközép csoport 1964. évi végeredménye 1. Pénzügyőr 30 19 4 7 74:30 42 2. Sárisáp 30 17 5 8 53:35 39 3 Ercsi 30 16 6 8 71:36 S8 4. Siófok 30 15 8 7 42:25 38 5. Cégi. VSE 30 15 6 9 50:34 36 6. K. Tűzálló 30 14 3 13 39:52 31 7. Ny. Viscosa 30 11 7 12 41:41 29 8. Magyar A. 30 11 7 12 36:48 29 9. Pilisi B. 30 11 6 13 38:44 28 10. Elektromos 30 8 11 11 3ö:49 27 11. Tokod 30 8 10 12 30:49 26 12. Goldberger 30 9 7 14 39:47 25 13—14. Annav. 30 7 11 12 40:56 25 13—14. Cs. Autó 30 9 7 14 35:49 25 15. Újlaki FC 30 8 6 16 36:50 22 16. Dinamó 30 5 10 15 30:45 20 A csoport további eredményei: UFC—Siófok 0:2, Elektromos—Di­namó 1:0, Ercsi—Annavölgy 3:0, Sárisáp—Tokod 3:3, Magyar Acél- Kőbányai Tűzálló 2:0y A Pénzügyőrök az NB II-be ju­tott, az utolsó négy helyezett ki­esett. encsés góllal Takácsnak. A váciaknak e félidő­ben összesen két helyzetük akadt, az egyiket Hanczik II, a másikat Lénárt hibázta el. A jó iramú találkozón mindkét csatársor gyengélkedett. A tarta­lékos, három ifjúsági játékossal kiálló váciak szerencsés góllal nyertek. A játékvezetői szempont­ból könnyűnek nevezhető mérkő­zésen, a bíróhármas sokat „gyen­gélkedett”, de az eredmény kiala­kulását hibáikkal nem befolyásol­ták. A váciak közül Takács a mezőny legjobbjának bizonyult, de kitűnő teljesítményt nyújtott Mód, Neu­gan, Forberger és Molnár is. Üj- hartyánból, a potyagcl ellenére, Klemencz ragyogóan védett, s mel­lette Strupka, Cserna I és Svébis teljesítménye érdemel dicséretet. (alacs) E mérkőzéssel tulajdonképpen befejeződött az idei megyei lab­darúgó-bajnokság. A táblázat vég­eredményét azonban még nem tudjuk közölni, mivel Ceglédbercel nem állt ki az Abony elleni meg­ismételt mérkőzésre, s ennek sor­sáról szerdán dönt a fegyelmi bi­zottság. Ennek a mérkőzésnek a sorsa azonban már döntő válto­zást nem hozhat a tabellán, s mindenképpen Vecsés, Üjhartyán, Pécel, Abony, Ceglédbercel és a Dunakeszi Kinizsi vett búcsút a megyebajnokságtól. 1. Tököl 30 22 4 4 71:32 48 2. Bag 30 18 8 4 86:34 44 3. Monor 30 14 8 8 59:41 3 b 4. Vác 30 15 4 11 44:49 34 5. Szigetújf. 30 12 8 10 43:52 32 6. Cegléd 30 13 5 12 48:41 31 7. Gödöllői V. 30 12 6 12 53:45 30 8. Albertirsa 30 12 6 12 39:37 30 9. DMTK 30 9 10 U 56:43 28 10. Üllő 30 13 2 15 46:62 28 11. Vecsés 30 10 6 14 37:55 26 12. Üjhartyán 30 12 1 17 43:72 25 13. Pécel* 30 8 9 13 34:35 23 14. Abony 39 9 4 16 47:55 22 15. Ceglédberc. 29 7 6 16 39:55 20 16- Dunakeszi 30 7 5 18 33:70 19 ♦Két büntetőpont levonva. Nincs telitalálat a toton Hetek óta nincs telitalálat (13, 13+1) a totón, így volt ez most is. Tizenkét találatot 48 pályázó ért el, nyereményük egyenként 12 687 fo­rint. Tizenegy találatos szelvény 619, tíztalálatos 4777 darab akadt. Előbbiekre egyenként 393, utób­biakra 76 forintot fizetnek. Totóeredmények: 1, x, 2, x, 1, 1, 1, X, X, 1, X, 1, 2, 1. Négy fiatal osztrák turista hó­esésben, szombatról vasárnapra virradóra eltévedt a Schneealpe hegységben, s az éjszakát a hegy­tetőn töltötték. Közülük egy 15 éves fiú megfagyott, egy másikuk — 17 éves — aki segítségért ment eltűnt, a további kettőt sikerült megmenteni. Vasárnap délelőtt a Sportcsar­nokban befejeződött az FTC két­napos Szalai Imre nemzetközi bir­kózó emlékversenye. A csapat- verseny győztese és egyben a Sza­lai Imre vándordíj védője újabb egy esztendőre az FTC lett. Vasárnap délelőtf a Szőnyi ,úti sporttelepen barátságos nemzetkö­zi mérkőzésre került sor: Metal­lurg Zaporozsje—UEFA keret 4:1 (2:0). Az NSZK súlyemelő válogatott­ja 5:2-re nyert Anglia csapata el­len. A győzelmeket Holtzmann, Seidel, Huser, Krug és Haun, il­letve C. V. Chung és Martin sze­rezték. Vasárnap délután Belgrádban stadionavató keretében került sor a Jugoszlávia—Szovjetunió- barát­ságos válogatott labdarúgó-találko­zóra. Fokozta az esemény érdekes­ségét, hogy a szovjet válogatott először szerepelt a jugoszláv fő­városban. Az eredmény: Jugoszlá­via—Szovjetunió 1:1 (1:1). „ARANYÉRMÉS“ EDZŐ PEST MEGYÉBEN A Pest megyei Labdarúgó Szövetség edzőtestiilete szer­dán délután fél hat órai kez­dettel szakmai továbbképző előadást tart a Budai Járási Tanács tanácstermében (Bp. XI., Karinthy Frigyes u. 3. fszt.). Lakat Károly az aranyérmes olimpiai labda­rúgó-válogatott edzője tokiói tapasztalatairól számol be. A szakmai szempontból rend­kívül érdekesnek ígérkező elő­adásra az edzőtestület ezúton is meghívja a megye játék­vezetőit, sportvezetőit. PEST MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei Bizottsága és a Pest megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: Suha Andor Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat Felelős kiadó Csollány Ferenc Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest VIII., Blaha Lujza tér 3. Egész nap hívható központi telefon: 343—100. 142—220 Gépirószoba (hívható 20 óráig): 140—447. — Belpolitikai és sport­rovat: 140—449. — Ipari rovat: 141—462. — Művelődési rovat: 141—258. Előállítja Szikra Lapnyomda Budapest. Index: 25 064 Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a helyi posta­hivataloknál és kézbesítőknél. Előfizetési díj 1 hónapra 12 forint. 3feghesdäÜött a megyei középfokú sportve­zetőképző tanfolyam. A Hotel Ifjúság épületében hétfőn reggel Saiga Lajos, a PTS fő­előadója nyitotta meg a tíz konferenciából álló előadás- sorozatot, majd Horváth And­rás tanfolyamvezető ismer­tette a hallgatósággal a tud­nivalókat. Többek között a különböző tantárgyak elő­adóinak névsorát. Sportpoli­tika: Bakonyi Károly. Sport­pedagógia: Belos Péter. Sport­szervezés és általános sport­ismeret: Saiga Lajos. Edzésel­mélet: Barbacsy Imre. Sport- egészségügy: dr. Révész Sán­dor. Gazdasági ismeretek: Hű­vös Jenő. A gyakorló oktatói tanfo­lyamon a labdarúgás előadó­ja Lakatos József dr., a kézi­labdáé Tamassy Endre. Több hallgató röplabdában szeretne oktatói képesítést elnyerni. Helyes volna, ezt a sportágat is „műsorba venni”. Megrendelő neve: !!!!!!•! Megrendelő foglalkozása: pontos címe: szem, íg, száma: Fizetési kedvezmény olvasóinknak. Gondosan összeállított tet­szetős könyvsorozatot ajánlunk, melynek minden kötete jó szó­rakozást nyújt a család minden tagjának. KINCSES CSALÁDI KISKÖNYVTÁR SOROZAT OTTHON EGY JÓ KÖNYV 30 kötetben 186,— Ft. Szántó György: Aranyágacska Gárdonyi Géza: Ida regénye Jókai Mór: Szegény gazdagok I—n. Németh László: Gyász Csehov: Dráma a vadászaton Krúdy Gyula: Podolinl kísértet Illyés Gyula: Puszták népe Mikszáth Kálmán: Noszthy fiú esete Tóth Marival I—EL Jahn: Batu Kán I—II. Gárdonyi Géza: Szúnyoghy miatyánkja Móra Ferenc: Hanibál feltámadása Flaubert: Bovaryné Seghers: A hetedik kereszt I—n. Kolozsvári G. Emil: A Mesterházi: Pár lépés a határ Széchenyi Zsigmondi Csul I—ü.i A rátótl csikótojás Mikszáth Kálmán: Fekete város Bárány Tamás: Rákóczi zászlói A 30 kötetes sorozatot, kartonkötésben, díszes borítólappal. egyszerre szállítjuk ki a megrendelő címére. Átvételkor 26,— Ft., a többi négy havi részletben fizetendő. Megrendelhető az alanti szelvényen. Levelezőlapra ragasztva kérjük beküldeni. SZÖVETKEZETEK PEST MEGYEI KÖZPONTJA Iparcikkforg. ősz. BUDAPEST VII.. Baross tér 19. Alulírott megrendelem a 30 kötetes KINCSES-sorozatot 186 fo- ; rint vételáron. Kérem a sorozatot címemre megküldeni. Tudo­másul veszem, hogy a sorozat átvételekor 26,— forintot kell űzetnem. Kötelezem magam, hogy a fennmaradó tartozáso­mat négy egyenlő havi részletben minden hő 15-ig befizetem. Kelt 1964 K * W Sí t íjf ,<M) VI **< - J-.r v Minden házba kis családi könyvtárat