Pest Megyei Hirlap, 1964. október (8. évfolyam, 230-256. szám)

1964-10-27 / 252. szám

Most csak három döntetlen Tököl alulmaradt Monoron, Bag pontot vesztett Gödöllőn A megyei labdarúgó-bajnok­ság 27. fordulójában a múlt heti öt döntetlennel szemben mOvSt csak három született. Az egyik a Gödöllő—Bag összecsa­páson, s ezzel a bagiak 4 pontra közelítették meg az éllo­vas Tökölt, amelyik alulmaradt Monoron. A másik két pontosz­tozkodás a kiesés szempont­jából jelentős találkozón szüle­tett. A Ceglédbercel—Abony találkozóra a vendégek szünet után nem álltak ki. Váci Vasutas—Vecsés 0:0 Vác, 100 néző. V: Császár. Az első félidőben a hazai, szünet után a vendégcsapat volt jobb, s így igazságos döntetlen született. Mindkét oldalon a védelmek jeles­kedtek. Szigetújfalu—Üllő 1:C (0:0) Szigetújfalu, 100 néző. V.: Berta. Újfalu mindkét félidőben többet támadott, s egygólos győzelme megérdemelt. G: Vigh B. Jó: a közvetlen vé­delem, valamint Urbancsik és Strohmayer, ill. Godina, Hang. Monor—Tököl 3:1 (1:0) Monor, 600 néző. V: Gombás. A bajnokjelöll kezdeti jobban, a hazai csapat csak fokozatosan ta­lált magára, majd átvette az irá­nyítást, s a 25. percben megszerez­te a vezetést. A 45. percben Tököl egyenlítési alkalmat hagyott ki, és a második félidő elején is többet támadott — eredménytelenül. A 75. percben Szabó István váratlan lö­vése a kapufáról perdült a hálóba. A 80. percben szépített a bajnok­jelölt, sokat támadott, mégis vá­ratlanul a hazaiak értek el újabb gólt az erős iramú, kemény, de sportszerű mérkőzésen. G: Szabó I., (2) Szabó K., ill. Ho- rák. Jé: Dimoff, László, Szabó I., ill. Horák* Plausin, Bilisics. Pécel—Albertirsa 1:1 (0:0) Pécel, 400 néző. V: Krichenbaum. Az első félidőben is inkább Pécel támadott, szünet után még na­gyobb nyomás nehezedett a ven­dégek kapujára, s a 65. percben megszületett az első gól. A ven­dégek szórványos lefutásai veszé­lyeseknek bizonyultak, s nem sok­kal később védelmi hibából egyen­lített Albertirsa. A hátralévő 20 percben hiába rohamozott Pécel. Az irsaiak némi szerencsével vit­ték el az egyik pontot, a két ka­pufát -„elérő” és sok helyzetet te­remtő hazaiaktól. G: Gábos, ill. Kuti. Jó: Koncz, Gábos, Nagy, ill. Kovács, Szuda, Nagy# Barcza. Dunaharaszti MTK—Üjhartyán 6:0 (2:0) Dunaharaszti, 300 néző. V: Ha­lász. Üjhartyán eleve védekezésre rendezkedett be, s a gördülékeny hazai támadások már a 16. percben 11-esből góllá értek. A jóiramú sportszerű találkozón a második félidőt is a hazaiak irányították, s ilyen arányban is megérdemelten győztek. A 82. percben a dunaha­raszti Bogdán megsérült, s kiállt. Halász kitűnően vezette a mér­kőzést, melyen a hazai csapat va­lamennyi tagja átlagon felüli tel­jesítményt nyújtott, de külön di­cséretet érdemel Peff, Fodor, Zug- nói és Bogdán. A vendégeknél Klemencz, Molnár I, és Molnár n tűnt ki. G: Kulcsár (11-esből), Bogdán, Turjánszki, Gyimesi, Medveczki, Zugnói. Bag—Gödöllői Vasas 3:3 (2:1) Gödöllő, 500 néző. V: Tabányi. A csúszós talajú pályán a ven­dégek kezdtek jobban, s a 6. perc­ben meg is szerezték a vezetést, majd Maczkú beadásából Kiss egyenlített. A 14. percben ismét a bagiak jutottak előnyhöz. Ezt kö­vetően Gödöllő támadott többet, de eredménytelenül. Fordulás után a vendégek vették át az irányítást, ennek ellenére a 65. percben Gö­döllő 11-esből egyenlített. Pár pil­lanat múlva azonban a bagiak úi- ból vezetéshez Jutottak. Már-má).’ úgy látszott, hegy győznek, ám az utolsó percben Maczkó kapáslö­vése védhetetlenül vágódott a bagi hálóba. Igazságos döntetlen született. A játékvezetői szempontból nehéz ta- I lálkozón Tabányi téves ítéleteit „mérlegelésekke^, egalizálta. G: Kékesi (3), ill. Kiss L., Kassai (11-esből), Maczkó. Jó: Ádám, Aszódi, Deme I, Nagy J., ill. Ma­gyar, Tóth F., Maczkó. Csiba József Ceglédi Építők—Dunakeszi Kini­zsi 4:1 (3:0) Cegléd, 100 néző. V: Miklóssy. Enyhén csúszós talajú pályán a hazaiak szép, korszerű játékkal nagyobb arányban is győzhettek volna, azonban helyzeteik közül „csak” négyet tudtak értékesíteni. G: Verovszki, Kovács, Hegedűs, PEST MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei Bizottsága és a Pest megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: Suha Andor Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat Felelős kiadó Csollány Ferenc Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest. VIII., Blaha Lujza tér 3 Egész nap hívható központi telefon: 343—100 142—220 Gépirószoba (hívható 20 óráig): 140—447. — Belpolitikai és sport­rovat: 140—440. — Ipari rovat: 141—462. — Művelődési rovat: 141—258. Előállítja Szikra Lapnyomda Budapest. Index: 25 064 Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a helyi posta- hivataloknál és kézbesítőknél Előfizetési díj l hónapra 12 forint Milus I, ill. Tóth P. Jó: Hegedűs, Verovszki, Milus II, Kubinyi, ill. Szalai# Bogácsi, Juhász. Pálinkás József Ceglédbercel—Abony 2:1 (félbe­szakadt). Ceglédbercel, 308 néző. V: Balogh Sándor. Tapogatózó játékkal indult e mérkőzés. A hazaiak valamivel többet támadtak, mégis a vendé­gek értek el gólt. A 27. percben Tóth a berceli középhátvéd kézzel ütött le egy labdát a 16-oson belül, a ll-est Gönczöl értékesítette. A 40. percben Macskási 13 méterről sza­badrúgásból egyenlített, majd a 43. percben az alapvonalról beívelt labdát Macskási csukafejessel küldte a hálóba. Az abonyiak lest reklamáltak, a játékvezető azon­ban a határbíró megkérdezése után határozottan mutatott közép­re. A vendégek vonakodtak kez­deni. Molnár az abonyi center a játékvezető figyelmeztetése ellené­re, háromszor egymás után sza­bálytalanul hozta játékba a labdát. Ezért a játékvezető kiállította. He­ves vita támadt a bíró és az abo­nyiak közt, néhány játékos le akart vonulni, erre azonban nem került sor, mivel a bíró véget ve­tett a félidőnek. A második félidő­re a vendégek nem álltak ki kü­lönböző indokokra hivatkozva. (Jogtalan kiállítás, játékvezetői műhiba, testi épség veszélyeztetése címén). A bíró a hazai játékosok­kal kivonult a pályára, majd az öt perc várakozási idő letelte után lefújta a találkozót. G: Macskás (2), ill. Gönczöl (11-esből). Jeney Feren« 1. Tököl 27 19 4 4 58:29 42 2. Bag 27 15 8 4 76:32 38 3. Monor 27 13 6 8 50:38 32 4. Szigetújf. 27 11 8 8 39:46 30 5. Cégi. Ép. 27 12 5 10 41:37 29 6. Gödöllő 27 11 6 10 49:40 28 7. Albertirsa 27 11 6 10 37:35 28 8. Váci V. 26 12 4 10 41:46 28 9. Üllő 27 13 2 12 45:53 28 10. DMTK 27 7 10 10 51:40 24 11. Üjhartyán 26 11 1 14 38:62 23 12. Vecsés 27 8 5 14 31:52 21 13. Ceglédberc. 26 7 6 13 36:45 20 14. Pécel* 27 6 9 12 27:31 19 15. Abony 26 7 4 15 42:46 18 16. D.-keszi K. 27 7 4 16 30:59 18 •Két büntetőpont levonva. A félbeszakadt Ceglédbercel— Abony találkozó eredményét nem számítottuk be. Ma: a PTS elnökségi ülése A Pest megyei Testnevelési és Sportszövetség ma reggel 9 órakor a Budai Járási Tanács vb-termében (XI., Karinthy Frigyes út 3.) tartja október ; havi elnökségi ülését. A napi­rendi pontok a következők: A j Szentendrei JTS választott ve­zető testületéinek tevékenysé­géről. (Előadó: Tompach Ja- { kab.) Jelentés a dabasi és mo- nori járás tömegsportmunká­járól (Feczesin Miklós és Blaskó Mihály). A XIV. spar- takiád programjának és ver­senykiírásának előterjesztése (Turóczi Béla). Tájékoztató a sportkáderképzésrői, a tanfo­lyamok megindításáról (Hor­váth András). Ezenkívül egyéb kérdéseket vitatnak meg. ALBERT KÉT GÓLJÁVAL... Gratulálunk a magyaroknak! Beszélgetés az olimpiai szervező bizottság főtitkárával Az MTI munkatársa, Hos­ier József felkereste Shigeru Yosanót, a XVIII. nyári olim­piai játékok tokiói szervező bizottságának főtitkárát, hogy választ kapjon néhány, az olimpiával kapcsolatos kér­désre. Mielőtt azonban szó­hoz jutott volna, Shigeru Yo­Vereségek idegenben áfijk A labdarúgó NB III Északközép cso­portjának megyei rangadója már szombaton lezaj­lott. Mint ismere­tes, a Csepel Autó 2:0-ra nyert a Ceg- :— lédi Vasutas ellen. A Kartali MEDOSZ, amelyik pá­lyájának betiltása miatt Hatvan­ban mérkőzött, döntetlent ért el. Az idegenben szereplő, veszélyes zónában lévő Váci Vasas és Nagy­kőrösi Kinizsi alulmaradt. A kö­rösiek 5 gólt kaptak az: éllovas ott­honában, s ezzel jelentősen ron­tották gólarányukat. Vasárnap csu­pán az otthon játszó Pilisi Bányász nyert Északkdzép csoport Pilisi Bányász—Tokod! Bányász 2:0 (0:0) Pilisvörösvár, 400 néző. V: Blank. P. Bányász: Mariok — Markos, Nick H, Krupp — Nick I, Vízvári — Mannhertz, Gechter, Peiler, Sodró, Hegyeshalmi. Kiegyenlített játék után a fél­idő végefelé fölénybe került a ha­zai csapat, egyetlen gólhelyzetüket azonban kihasználatlanul hagyták. Fordulás után folytatódott a helyi fölény, amely a 60. percben góllá is érett. Korszerű támadás végén Peller sarokkal tette a labdát Mannhertz elé, aki nem hibázott. Tíz perccel később jobboldali szög­letrúgás alkalmából Sodró fejéről a jobb alsó sarokba vágódott a labda. A mérkőzés hajrája kemény játékot hozott, de a játékvezető a helyén volt, s „lelohasztotta a ke­délyeket”. G: Mannhertz, Sodró. Jó: Mar­iok, Krupp, Nick II, Sodró, He­gyeshalmi, Markos. 1. Pénzügyőr 26 16 4 6 63:25 36 2. Sárisáp 26 16 3 7 43:25 SS 3. Ercsi 26 14 6 6 61:30 34 4. Siófok 26 13 7 6 38:23 33 5. Cégi. VSE 26 14 5 7 43:27 33 6. K. Tűzálló 26 14 3 9 35:39 31 7. Pilisi B. 26 11 5 10 35:31 27 8. M. Acél 26 10 6 10 33:36 26 9. Ny. Viscosa 20 9 6 11 34:36 24 10. Goldberger 26 7 7 12 36:44 21 11. Annavölgy 26 5 11 10 33:52 21 12. Tokod 26 6 9 11 23:44 21 13. Csepel A. 26 7 6 13 30:45 20 14. Elektromos 26 4 11 11 30:47 19 15. Üjlaki FC 26 6 6 14 31:42 18 16. Dinamó 26 4 9 13 27:42 17 A csoport további eredményei: rus—Rákoscsaba 1:1, Salgótarjáni Kohász—Chinoin 4:0., Hatógyár— BEAC 3:1, Statisztika—Sashalom 1:1 Délkeleti csoport Martfű—Nagykőrösi Kinizsi 5:0 (3:0) Martfű, 400 néző. V: Demeter dr. Nagykőrös: Gömöri — Vass, Csi* kós I, Kecskés ! — Pécsi, Szomo- lányi — Lányi, Decsi, Csikós n, Klenovics, S. Szabó, A körösiek szempontjából bal- szerencsésén indul*, a mérkőzés, mert az 5. percben Csikós I öngólt vétett. Ez megzavarta a csapatot és a nagy lendülettel játszó ha­zaiak az első negyedórában már 3:0-ra vezettek. A Kinizsi továbbra sem tudott magára találni — főleg a csatársor gyenge játéka miatt — és Martfű további két góljával biz­tosan nyert. Jó: Gömöri, Kecskés I, Szomolá- nyi. Pécsi Sándor 1. Martfű 28 16 7 5 59:33 39 2. Bcs. Honv. 28 16 5 7 53:39 37 3. Hódmezöv. 28 13 9 6 40:22 SS 4. Bcs. VTSK 28 13 8 7 51:33 34 5. Üjszeged 28 15 4 9 52:36 M 6. Kiskunh. 28 9 9 10 41:55 27 7. Orosháza 28 8 10 10 44:46 26 8. Makó 23 9 8 11 41:48 26 9. Szeged 28 8 10 10 30:36 26 10. Csongrád 23 10 6 12 35:43 26 1L Jászberény 28 8 8 12 35:29 24 12. Mezőtúr 28 7 10 11 29:43 24 13. Törökszent­miklós 28 9 6 13 31:54 24 14. Nagykőrös 28 8 6 14 32:35 SS 15. Kecskemét 28 7 8 13 35:43 22 16. Mezőh. 22 9 4 15 43:56 22 A csoport további eredményei: Békéscsabai Honvéd—Jászberény 2:1, Kecskemét—Makó 4:5. Hódme­zővásárhely—Mezőhegyes 5:1, Oros­háza—Törökszentmiklós 6:0, Csöng- rád—Kiskunhalas 4:0, Békéscsabai VTSK—Mezőtúr 3:0. Sárisáp—Siófok 2:0, Pénzügyőrök— Dinamó 2:0, UFC—Ercsi 5:1, Ma gyai Acél—Elektromos 0:0, Goid- berger—Annavölgj 3:0. Északi csoport Tűzoltó Dózsa—Váci Vasas 1:0 (0:0) Sashalom, 300 néző. V: Alberti. \ Vác: Nyéki — Balogh II, Borzák, ! KreidI — Doroszlay, Ottó — Csitá- j ri, Bánfalvi, Mojzes, Kiss L., Er- j dész. Az első félidőben Vác játszott | jobban, szünet után a hazaiak ke- i rekedtek felül. Kartali MEDOSZ—Petőfibány a 1:1 (0:0) Hatvan, 500 néző. V: Bálint. i Labdarúgó NB I B Szombathely alulmaradt Dunaúj­városban, s ezzel az első két he­lyezett előnye 3 pontra nőtt. Dunaújváros—Szombathely 3:1, Nyíregyháza—Oroszlány 1:2, Ganz MAVAG-Láng 0:3, BVSC—Győri MÁV DAC 3:1, Borsodi Bányász- Egyetértés 0:0. Miskolc—Székesfe­hérvár 3:0, Szállítók—Salgótarjáni Bányász 0:1, Ózd—Budafok 3:0. Az élcsoport: 1. Saig. BTC 28 IS 6 7 42:15 3« 2. Ózd 28 14 8 8 48:33 36 3. Szombath. 28 11 11 6 50:33 33 1. Ikarus 26 15 6 5 50:26 36 2. Gyöngyösi Spartacus 26 13 5 8 34:28 SÍ 3. Salgótarján 26 11 8 7 34:22 30 4. Petőfib. 26 11 8 7 38:36 30 5. Z.-pálfalva 26 12 6 8 30:29 SO 6. Rákoscs. 28 11 8 7 33:32 so 7. Tűzoltó D. 26 12 5 9 41:33 29 8. Sashalom 26 11 6 9 33:25 SS 9, Hajógyár 26 11 6 9 35:40 28 10. B.-gyarmat 26 10 7 9 33:31 27 11. Statisztika 26 8 8 10 29:46 24 12. Váci Vasas 26 8 6 12 11:81 22 13. BEAC 26 8 5 13 31:36 21 14. Autótaxi SS 6 7 13 30:39 19 15. Chinoin 26 5 5 16 22:40 15 16. Kartal* 26 2 12 12 31:41 14 Nincs 13-as találat A vasárnapi totófordulóban nem volt 13 találatos szelvény. Tizenkét találatot 17 pályázó ért el. nyere­ményük egyenként 26 828 forint. Tizenegy találatos szelvény 313, líztalálatos 2798 darab akadt. Nye­remények egyenként: 585, illetve 98 forint. Totóeredmények: 1, 1, 2, x, 2, 2, •sf2, x, 1. 2, 2, 1, x. *Két büntetőpont levonva. A csoport további eredményei: Zagyvapálf alva—Gyöngyös 1:0, Balassagyarmat—Autótaxi 0:0, Ika­Értesítjük vevőinket, hogy 1964. november 1-től kez­dődően a váci kavicsbá­nyából (Vác, Derecske-dűlő) kavicselszállítás csak a hétfő, szerda csü­törtök és szombati napo­kon; míg homokkiaáás kedd és pénteki napokon van. Vác és Vidéke Körzeti Fmszi sano így kezdte a beszélge­tést: — Őszintén mondom: az olimpia egyik hatalmas meg­lepetése volt számunkra — de ahogy hallottam, mindenki számára — a magyar sporto­lók ragyogó szereplése. Sport­szerű versenyzésükkel és óriási sikerükkel — mert a 10 aranyérmet én így látom — nagyban emelték az olimpiai játékok színvonalát, s hozzá­járultak annak értékes és si­keres lebonyolításához. A 14 nap alatt a japán sportolók sokat tapsoltak a magyar versenyzőknek, megszerették és szívükbe zárták a vívókat, a futballistákat, a birkózókat. Valóra váltak-e az előzetes tervek a lebonyolítással kap­csolatban? — volt az első kérdés. — Nagyjából igen — hang­zott a válasz. Az eddig kapott dicséretekből arra következ­tetünk, hogy mindenki elége­dett volt, s ez nekünk töké­letesen elég. A külföldi dele­gációk száma lényegesen fe­lülmúlta az előzetes várako­zást, kevesebb volt viszont a turista, a vendég, mint amire számítottunk. De végered­ményben az előbbi a fonto­sabb, mert az jelzi számunk­ra a sikert. — Személy szerint hogy íté­li meg a magyar sportélet fej­lettségét? — őszinte csodálója vagyok a magyar sportnak, mert el­képzelni is nehéz, hogy egy tízmilliós nép ilyesmire ké­pes lehet. Nemcsak az aranyérmek száma az, ami az ámulatot okozza, hanem az is, hogy a magyarok meny­nyire otthon vannak minden sportágban, milyen fejlettség­gel űzik azokat. Ismételten azt mondhatom a magam és az egész japán nép nevében: gra­tulálunk a magyaroknak. — Az olimpiai falu vezetői­nek volt-e valami észrevéte­lük versenyzőink viselkedésé­vel, magatartásával kapcsolat­ban? — Erre csak azt tudom vá­laszolni: naponta jelentéseket kaptam a faluból, amelyben minden rendellenességet fel­tüntettek, a magyarok egyet­len egyszer sem szerepeltek ebben a „kimutatásban”, s ennek alapján mindjárt vá­laszt is kaphatnak feltett kér­désükre. — Milyennek látja a to­vábbiakban a magyar—ja­pán sportkapcsolatokat? — A két ország közötti kap­csolat az utóbbi években rend­kívül sokat fejlődött. Japán sportolók jártak Budapesten, magyarok vendégszerepeitek Tokióban. Elgondolásunk, hogy ez az őszinte sportbarát­ság ne szakadjon meg. En­nek fenntartására a legköze­lebbi alkalom a budapesti Universio.de lesz, amelyen nagy létszámú csapattal kívá­nunk részt venni. Mert nem szégyelljük kimondani: sokat lehet tanulni a magyar spor­tolóktól. S mivel a főtitkárnak több ideje nem volt, a beszélgetés így zárult: viszontlátásra a jö­vő év nyarán Budapesten. A négyfrontos magyar—ju- I goszláv találkozók folytatása- [ ként — a szombati két talál- j kozó után — vasárnap az ifjú- | sági és A-válogatottak a Nép- j stadionban léptek pályára. Az ! előmérkőzésen a Pest megyei í Soós Gábor játékvezetése mel- ! lett a fiatalok “megosztoztak” i a pontokon, l:l-es félidő után : ez maradt a végeredmény is. I Ezután kezdődött el az A-vá- i lógatott mérkőzés. Magyarország—Jugoszlávia 2:1 (2:0). Népstadion, 30 ezer néző. V.: j Stoll (osztrák). Magyarország: Tóth (Géczi) J — Mátrai, Mészöly, Sárosi — Mathesz, Solymosi — Nagy A., Göröcs, Albert (Puskás), Rá­kosi, Fenyvesi dr. Jugoszlávia: Pantelics (Ra- dovics) — Durkovics, Vaszo- vics, Juszufi — Skrbics, Popo- vics — Csebinac, Melles, Vu- kelics, Galics, Skoblar. Nem hozott magas színvo­nalú játékot a két nagy ellen­fél összecsapása. A tervszerűb­ben küzdő, lelkesebb és hely­zeteit jobban kihasználó ma­gyar csapat gyenge közepes teljesítménnyel megérdemel­ten nyert, és ezzel két egy­mást követő vereség után új­ból legyőzte a jugoszlávokat. Igaz, hogy csak nehezen — annak ellenére, hogy váloga­tottunk sokat támadott, s mindkét félidőben mezőnyfö­lényben volt. A csatársor tel­jesítménye csak időszakonként elégített ki. A heves vérmérsékletű ju- goszlávok a küzdelem hevé­ben néhányszor megfeledkez­tek magukról, és a mérkőzést elég sűrűn durvaságok tarkí­tották, amelyre a magyar já­tékosok olykor szabálytalan­ságokkal válaszoltak. G.: Albert (2), ill. Skoblar. A Magyarország—Jugoszlávia nemzetközi labdarúgó-mér­kőzés egyik meleg helyzete. Fenyvesi dr. elől ment a ju­goszláv kapus. (MTI Foto) SZENZÁCIÓ... Szenzációként „tálalják” a japán újságok, hogy az újzélandiak világhírű atlé­tája, Bili Baillie a Nemze­ti Stadionban megtartott olimpiai záróünnepélyen csókot „dobott” Hirohito császár és felesége felé. Ez azért érdekes, mert ő az el­ső ember a világon, aki ezt megtette. Megyei kosárlabda­bajnokság Férfiak: Nagykőrösi Gimnázium •—Váci Gimnázium 19:58 (10:29), Ceglédi Mezőgazdasági Technikum —Nagykátai Vörös Meteor 54:51 (32:27), Gödöllői EAC—Ceglédi Gimnázium 0:0 (játék nélkül, egyik csapat sem kapott pontot). Nők: Nagykőrösi Gimnázium- Váci Gimnázium 33:8 (25:2), Ceglé­di Mezőgazdasági Technikum— Nagykátai Vörös Meteor 58:30 (27:14). Régi pénzeket, érmét vásárolok. H. Fekete Péter. Nagykőrös. Báthori u i /b. Autó külső és belső takarót 8 nap alatt készí­tünk. saját és ho­zott anyagból. Belső takarót len­vászonból. külső takarót (ponyvát) kiváló, vízhatlan dublé anyagból készitünk. Vidék­re utánvéttel szál­lítunk Pest me­gyei Ruhatisztító és Szolgáltató Vállalat. Buda­pest. XI.í Bartók Béla u. 115 Tel : 267-642 Eladó Nagykőrösön. Bokros dűlő 57. szá­mú, azonnal beköl­tözhető ház. Érdek­lődni lehet IX. kér.. Tetétlen u. 1. sz. alatt. bármikor. ____________ O ldalkocsis Pannó­nia eladó. Nagykőrös. Petőfi u. 20. Harisnya szem­felszedés, előnyomás, paplan­készítés és felújítását vál- „ lalja a Ceglédi Ruhaipari Vállalat. Szolgáltató részle­ge. (Cegléd, piac térj Alkalmazunk kályha- fűtőket 8 órás elfog­laltsággal, ezenkívül 34—18 éves korig fia­talkorú leányokat konyhai munkára 4 órás elfoglaltsággal. Jelentkezés azonnalra, a Pest Megyei Tanács Semmelweis-kórház, gazdasági igazgatósá­gán: Budapest VIII., Gyula Pál u. 2. Szabadrendelkezésű szobát keresek, meg­egyezéssel. „66293” jeligére, a nagykőrösi Hirdetőbe. Nagyméretű tégla és cserép eladó. Nagy­kőrös., VI.. Csillag u. 8 a. Beköltözhető 2 szobás, mellékhelyiséges ház eladó. Nagykőrös, Jó­kai u. 4. sz. HIRDESSEN A PEST MEGYEI HÍRLAPBAN! CEGLÉDI APROHIRDETESEK Világos hálószoba el­adó. Cegléd. Rák u. 1. A Ceglédi Vasipari Ktsz keres egy vizs­gázott. nagy gyakor­lattal rendelkező tv-, rádiószerelő szakmun­kást, két fő villany- szerelő szakmunkást, vagy betanított segéd­munkást villanysze­relő szakmában. ______ K ifogástalan állapotú cseh kétaknás Uara kályhát vennék. Győ­ri Józsefné, Cegléd, Gerje állomás._______ S zép Filodentron el­adó. V., Kürt utca 3/a. Eladó Balladűlőben háztáji szőlő, két lak­ható épülettel. Érte­kezni lehet: Cegléd, Kinizsi utca 3. szám. Idős férfi háztartását vállalom, vidékre, ta­nyára is elmegyek. Értekezni lehet: Jász- karajenő. Felsőkara. Gál-tanya. _______; E gy darab 5 lóerős villanymotor e-l-adó. Cegléd. Bacsó Béla út 29. szám._____________ K étszobás összkomfor­tos lakás, beköltözhe­tően, féltelekkel el­adó. Béke utca 3. Ceglédi Alkotmány Tsz. tehenészt keres Havi 1700—2000 Ft. jö­vedelemmel. Jelentke- zés az irodában. Egy Pannónia és egy Danúvia motorkerék­pár eladó. Cegléd. IV. kér., Dobó utca 14/a. Kis Kerti traktor ko­csival eladó. Ha4ó ut­ca __4, szám. _______ E ladó, Mikebuda. II., dűlő 53. szám alatti ház, padlós szobák­kal. 810 n-öl földdel. 10 hold föld Mikebu­da. III.. dűlő 91 sz alatt. Cím: Cegléd! Síp utca 3.