Pest Megyei Hirlap, 1964. szeptember (8. évfolyam, 204-229. szám)

1964-09-29 / 228. szám

Bag kikapott Alhertirsán — Tököl 4 ponttal vezet A megyei Labdarúgó bajnok­ságban vasárnap csak 6 mérkő­zést játszottak. A Dunakeszi Ki­nizsi—Váci Vasutas találkozó ugyanis már szombaton sorra került 6:2-cs Dunakeszi győze­lemmel. Az Üjhartyán—Gödöllői Vasas találkozót pedig a hartyá- niak lemondták, sportszerűtle­nül nem egyeztek abba bele, hogy pályájuk betiltása miatt másutt játsszák le a mérkőzésü­ket. A két bajnokjelölt párhar­ca újabb érdekes állomáshoz ér­kezett. Bag alulmaradt Albert- irsán, s így Tököl a DMTK fe­lett aratott győzelme révén már négy ponttal vezet. Nemcsak az elsőségért, hanem a kiesés elke­rüléséért is nagy harc folyik. Meglepetésre a sereghajtó Pécel mindkét pontot megszerezte Abonyban. Egyébként ez volt a forduló egyetlen vendéggyőzel­me. Ceglédi Építők—üllő 3:0 (2:0). Cegléd, 100 néző. V.: Dombai. A jobb erőben levő és egysége­sebb csatársorral rendelkező Épí­tők megérdemelten nyert a lelke­sen, keményen, de sportszerűen játszó vendégek ellen. G.: Verovszki (2), Milus I. Jó: Hegedűs, Füle, Kubinyi, ill. Te- mesi, Kiss, Godina. Pálinkás József Monor—Ceglédbercel 2:0 <t:0). Monor, 400 néző. V.: Tabányi. A lendületesen és ötletesen ját­szó hazai csapat minden tekintet­ben felülmúlta ellenfelét, végig irányította a mérkőzést. Csatárai sok helyzetet dolgoztak ki, de csak kettőt értékesítettek. A he­lyi győzelem nagyobbarányú is lehetett volna. A kiesés ellen küz­dő Ceglédbercel csak 25 percig volt egyenrangú ellenfél, s mind­össze két gólhelyzetet tudott te­remteni. G.: Szalai, Szabó I. Jó: László (a mezőny legjobbjá), Szabó I., Dimoff, Szalai, ill. Csilló. Pécel—Abony 2:0 (0:0). Abony, 500 néző. V.: Szabó n Sándor. A hazai csatársor, eredményte­lensége miatt csakhamar idegessé vált, ezután már a legtisztább helyzeteket sem tudta kihasznál­ni. Az abonyiak sikertelenségét látva a vendégek vérszemet kap­tak, s bár szerencsés körülmé­nyek között, de mégis megérde­melten a maguk javára fordítot­ták a mérkőzést. Az abonyiak mé­lyen formájuk alatt játszottak. A péceliek tartalékosán álltak ki, s így győzelmük megérdemelt. G.: Gábos, Tamási. Nagy Imre Albertirsa—Bag 2:0 (2:0) Albertirsa, 700 néző. V.: Susán. Már a 4. percben gyors táma­dás végén megszerezték a veze­tést a hazaiak. Ezt követően to­vábbra is a hazaiak irányították a játékot, több helyzetet terem­tettek, mint a vendégek. A 40. percben érték el második gólju­kat az irsaiak. Fordulás után Bag nagy lendülettel rohamozott, de a hazai védelem rendre hárított. A félidő közepén alábbhagytak a vendégrohamok. Az irsai csatár­sor támadásszövése ismét veszé­lyessé vált, de csak egy érvényte­len gólra telt erejükből a 78. perc­ben, Ezt a játékvezető kezezés miatt nem adta meg. A halrában mindkét kapu előtt közvetett sza­badrúgást ügyetlenkedtek el a csa­tárok a 16-oson belül. Megérde­melt győzelem. G.: Fekete in. Koska. Jó: Ko­vács, Jánosi, Barcza, Fekete II, Fekete Dl, Koska, ill. Adám, Ka­tona, Deme I, Gódor. Fazekas Tamás Tököl—Dunaharaszti MTK 4:0 <t:0). Tököl, 400 néző. V.: Nábelek. A 2. percben szögletre mentett a vendégvédelem, s ebből fejes­góllal már vezetést is szerzett a hazai csapat. Ezt követően válto­zatos játék alakult ki, enyhe du­naharaszti fölénnyel. A kapuk kölcsönösen forogtak veszélyben, de a csatárok ügyetlenkedtek. A második félidőben a tököllek já­téka feljavult, ennek ellenére az 56. percben a DMTK hagyott ki gólhelyzetet. A 65. percben újabb szöglet utáni fejesgóllal vették be a hazaiak a vendéghálót. A har­madik gól 11-esből esett a 75. perc­ben. Röviddel ezután a dunaha­raszti Kőszegi nyakánál fogva rángatta vissza a kitörő Onódit. A játékvezető figyelmeztetni akar­ta, a játékos „legyintett” s a ki­állítás sorsára jutott. A mérkő­zés utolsó gólja a 82. percben új­ból fejesből esett. A befejezés előtt 2 perccel a vendégkapus Aradi megsértette a játékvezető­ket, s szintén idő előtt hagyta el a pályát. A mérkőzés befejezte után mégegy vendégj átékos ke­rült a kiállítás sorsára: a sport- szerűtlenkedő Kaltenecker. Közepes színvonalú találkozón, a második 45. perc alapján az él­lovas megérdemelten győzött. j G.: Horálc, Plausin (2—2). Jó: Vászin, Gergényi ül. Jarosi, Ma- ; zák, ül. Turjánszky, Peff. Bundies Péter i Vecsés—Szigetujfalu 2:1 (1:1). Vecsés, 500 néző. V.: Pusztasze­ri. A kezdeti vecsési rohamok a 15. percben góllá értek. Ezt követően a vendégek vették át a játék irá­nyítását, s egyenlítettek. Szünet után feljavult a hazai csapat és sikerült megszereznie a két pon­tot jelentő gólt. A 60. percben a vecsési Podá’ny és a szigetújfalui Pílumm a kiállítás sorsára jutott. G.: Szűcs, Czimbal, ill. Igazvári. Jó: Fekete J. (a mezőny legjobb­ja), Legendi, Czimbal, Szűcs, ill. Igazvári, Strohmayer. Nincs 13-as találat A vasárnapi totófordulóban nem volt 13-as találat 12 találd tot 25 pályiizó ért cl. Nyeremé­nyük egyenként 20140 forint. Ti­zenegy taláíatos szelvény 4<*0, tíz. találatos 4*66 darab akadt. Előb- | biekre 419, utóbbiakra 84 forin­tot fizetnek szelvényenként. Totóeredmények 2, 2, 1. x, 1. 2, 1, x, 1, 1, 2, 1, x, x. 1. Tököl 23 17 4 2 51:21 38 2. Bag 23 14 6 3 70:24 34 3. Monor 23 11 § 6 40:30 28 4. Cégi. Ép. 23 10 5 8 32:32 25 5. Váci Vasutas 23 11 3 9 38:S9 25 6. Albertirsa 23 10 4 9 31:31 24 7. Üllő 23 11 2 10 41:47 l’l 8. Szigetújf. 23 8 7 8 34:44 23 9. Üjhartyán 23 11 1 11 38:51 23 10. Gödöllői V. 23 9 4 10 39:34 22 11. Ceglédbere. 23 7 4 12 31:39 18 12. Abony 23 7 3 13 39:40 17 13. DMTK 23 4 9 10 34:36 17 14. Vecsés 23 7 3 13 29:49 17 15. D.-keszi K. a 7 3 13 27:49 17 16. Pécel x 23 5 6 12 20:28 14 x = Két büntetőpont levonva. Az elmaradt Üjhartyán—Gödöl­lői Vasas mérkőzés két pontját a táblázaton Gödöllő javára írtuk, 0:0-ás gólaránnyal. Nagy Judit országos ifjúsági bajnok Szombat-vasárnap a fővá­rosban a Mező utcai BEA fő­pályán bonyolították le az or­szágos ifjúsági atlétikai baj­nokságot. A viadalon Pest me­gyeiek is rajthoz álltak, s kö­zülük Nagy Judit, a Váci Va­sas versenyzője 'aranyérmet szerzett súly lökésben 13,16 méteres dobásával. Ebben a számban tizenketten indultak, s Nagy Judit biztosan végzett az élen, hiszen a második he­lyezett Németh (Bp. Vörös Me­teor) 12.61 métert dobott. A fiúknál 1500 méteres aka­dályon Papp (Ceglédi Vasutas) második lett 4:26.7 perccel. A győztes Magyar Károly (BVSC) ideje: 4:21.2. Távolugrásban huszonegyen vetélkedtek, itt a váci Kiss Fe­renc a harmadik helyen vég­zett. A sorrend: 1. Dékány La­jos (Bp. Honvéd) 681, 2. Kö­rösi (Miskolci VSC) 668, 3. Kiss (Váci Vasas) 061. Magasugrásban tizenkilenc atléta közül Fiataki (Váci Va­sas) 180 centiméterrel hatodik lett. A győztes csepeli Szőrűd Péter eredménye: 191 cm. Hét új világcsúcs Los Angelesben Az amerikai olimpiai úszó­csapat tagjainak részvéteiével nagyszabású versenyre került sor Los Angelesben, s ezen hét világcsúcsot adtak át a múlt­nak, főleg a nők jeleskedtek. Nők. 800 m: Finneran 9:36,9, 200 m pillangó: S. Pitt 2:28,1, 200 m hát: K. Fergusson 2:27,4, 4x100 m gyors: amerikai válo­gatott 4:07,6, 4x100 m vegyes­váltó: amerikai válogatott 4:34,6, 100 m hát: J. Dunkel 1:08.3. Ezt az eredményt a ve­gyesváltóban a második he­lyen végzett csapat első embe­reként érte el Dunkel. Férfiak. 4x200 m váltó: ame­rikai válogatott 8:01,8. Hétfőn reggelre újabb kül­döttségeiddel bővült az olim­piára érkezett sportolók tábo­ra. Legújabban 95 német, 12 svéd, 8 dán, valamint 13 i ohasz sportoló, illetve vezető lépte át az olimpiai falu ka­puját. ■k Változatlanul kedvezöilen az időjárás Tokióban, s jelenleg az esőről, a hidegről és a szél­ről esik a legtöbb szó az olim­piai falu lakói között. Hétfőn reggelre újabb 5 fokkal csök­kent a hőmérséklet, s a regge­li órákban már csak 12 fokot mértek. Több férfisportcló pa­naszkodott a hidegre, különö­sen a dél-koreaiak, hongkon­giak és kongóiak. Érdekes, hogy a „didergők° között csak férfiak találhatók, a nők eddig még nem hallatták szavukat ez ügyben. Hétfőn reggel az olimpiai falu igazgatóságánál 20 versenyző jelentkezett, az­zal a kéréssel, hogy szobájuk­ba elektromos kályhát adja­nak. Az eső. s a szeles idő felbo­rította a sportolók edzési ter­veit, s a bajokon az sem segít, hogy több fedett pályát bocsá­tottak a külföldiek rendelke­zésére. A magyar, új-zélandi, szovjet és jtipán atléták tekin­tet nélkül az esőre, folytatják edzéseiket. Japán meteorológiai szakér­tők szerint a váratlanul ked­vezőtlenre fordult idő átme­neti jellegű, s mire az olim­piai játékok megkezdődnek, már nyoma se lesz az esőnek és a szélnek. Napirenden: a versenynaptár A Pest megyei Testnevelési és Sportszövetség: mai elnöksé­gi ülésén az első napirendi pontban megyénk 1965. évi versenynaptár-tervezetét vi­tatják meg. Ezenkívül a me­gyei apit.-prop. munka téli programja, valamint a PTS negyedik negyedévi mim ka­cs üléstervének megtárgyalása szerepel műsoron. Az első és harmadik napirendi pont elő­adója Saiga Lajos, az agitációs is propagandamunkáról Föl­des István számol be. Az összejövetel reggel 9 óra­kor kezdődik a Budai Járási Tanács vb termében (XI. Ka­rinthy Frigyes út 3.). A labdarúgó NB 1J * íjffia áulójában gyengén ment a Pest me- eyei csapatoknak, injpj 5 a ja« Az Észak-közép- csoportban sze- replő, idegenben mindhárom együttesünk alulma­radt. Váratlan hazai vereséget szenvedett a Nagykörösi Kinizsi, szokásához híven most is egy gól­lal . A Váci Vasas mentette meg a becsületet fölényes győzelmével, a Kartal pedig egy pontot tartott otthon. £szaki csoport. Váci Vasas—Zagyvapálf alva 4:0 (1:0). Vác, 300 néző. V.: Klemm. V. Vasas: Nyéki — Balogh n, Borzák, Kreidl — Ottó, Doroszlay — Erdész, Kiss, Mojzes, Bánfalvi, Kővári. Hazai támadásokkal kezdődött a mérkőzés. A 8. és a 10. percben nagy helyzetet hagytak ki a csa­tárok, majd a 14. percben megsze­rezte a vezetést a Vasas. A félidő további része váltakozó támadá­sokkal telt el. Szünet után, a 65. percben Borzák szép szabadrúgá­sából növelte előnyét a Pest me­gyei csapat, amely a 67. és a 88. percben újabb gólt ért el. Helyenként túlkemény mérkőzé­sen, helyzetei alapján még na­gyobb arányban is győzhetett vol­na a Vasas. Az 55. percben özét, a Zagyvapálfalvai Építők játéko­sát durvaságért kiállították. G.: Kővári., Borzák, Bánfalvi, Kiss (ll-esből). Jó: Borzák, Kiss, Bánfalvi. Pál János Kart all MEDOSZ—Chinoin 2:2 (1:1) Kartal, 300 néző. V.: Tóth I. K. MEDOSZ: Krubel — Braun, Karácsonyi, Munár — Szabó, Var­ga — Mudri, Nagy Jenő, Cjvári* Sára, Hegyi. Hazai támadásokkal indult a mérkőzés, s a 20. percben szöglet- rúgás után Sára közelről a háló­ba fejelt. Továbbra is Kartal ro­hamozott, mégis a 40. percben Ka- rácsondi és Munár hibájából egyen­lítettek a vendégek. Egy előre vá­gott labdát Karácsondi elkönnyel- műsködott, s a vendégcsatár kö­zelről a hálóba lőtt. Ezután a ha­zaiak csak helyzeteket tudtak te­remteni, az eredmény már nem változott. Helyzetei alapján Kartal gólok­kal nyerhetett volna. C.: Sára, Nagy Jenő. Jő: Braun, Sára, Hegyi. Dózsa 0:3, Petőfibánya—Balassa­gyarmat 2:1, Rákoscsaba—Statisz­tika 3:0, Autótaxi—Salgótarjáni Kohász 1:1. Északközép csoport Kőbányai Tűzálló—Pilisi Bá­nyász 2:1 (1:0) Gergely utca, 100 néző. V.: Sziá­vik. P. Bányász: Marlok — Markos, Hau, Krupp — Stifíter, Vízvári — Viola, Gechter, Peiler, Sodró, He­gyeshalmi. Az első percekben a Bányász előtt nyílt gólszerzési alkalom, de Viola hibázott. A 10. percben jog­talan ll-esből előnyhöz jutott a hazai csapat, majd változatos já­ték alakult ki, egyik kapu sem forgott különös veszélyben. A má­sodik félidőt Bányász rohamok vezették be. Az 55. percben Viola beadását Hegyeshalmi a hálóba fejelte. Állandósult a Bányász fö­lény, de sorozatosan kimaradlak a helyzetek.. Egy ellentámadásnál Mariok kiejtette a kezéből a lab­dát, s a közelálló csatár nem hi­bázott. A 80. percben a hazai bal­hátvédet durvaság miatt kiállí­tották. Szünet után kielégítően játszott a Bányász, s legalább az egyik pontot megérdemelte volna. G.: Hegyeshalmi. Jő: Peller (a mezőny legjobbja). Hau. Vasas Dinamó—Csepel Autó 2:0 (1:0) Gyömrői út, 200 néző. V. Bo­lyos. Siófok—Ceglédi VSE 2:0 (1:0). Siófok, 1200 néző. V.: Oláh I. Cegléd: Hamza — Cseh, Gyikó, Császár — Laborcz, Oláh $ — Csur- gai, Máté, Dani, Pintér, Halmi. Szerencsés góllal szerzett veze­tést a hazai csapat az első félidő­ben. Szünet után a félidő közepe táján 20 méteres lövésből biztosí­totta be győzelmét Siófok. A ceg­I lédi Csehet a 84. percben sport­szerűtlenségért kiállította a játék­vezető. I Megérdemelt vereség. I Jó: Gyikó, Oláh. 1. Ikarus 22 14 5 3 45:20 38 2. Gyöngy, Sp. 22 12 4 6 81:24 28 3. .Rákoscsaba 22 10 6 6 29:27 26 4. Tűzoltó D. 22 11 3 8 38:80 23 5. Petőfibánya 22 9 7 6 81:31 25 6. Salg. Kohász 22 9 6 7 28:21 24 7. Z.-pálfalva 22 9 6 7 27:26 24 8. B.-gyarmat 22 9 4 9 31:31 22 9. Haj ógyár 22 9 4 9 27:35 22 10. Sashalom 21 7 6 8 22:21 20 11. Statisztika 22 7 6 9 25:41 20 12. Váci Vasas 22 8 3 11 33:32 19 13. BEAC 20 6 4 10 27:26 16 14. Autótaxi 21 6 4 11 30:37 16 15. Chinoin 22 5 4 13 20:32 14 16. Kartal x 22 9 10 30 27:34 12 x = Kát büntetőpont levonva. i 1. Sárisáp 22 15 2 5 40:22 32 i 2. Pénzügyőrök 22 14 3 3 58:21 31 ! 3. Ercsi 22 12 6 4 35:33 30 1 4. Siófok-'.2 11 7 4 33:16 29 | 5. Ceglédi VSE 22 12 4 6 39:24 28 ! 6. K. Tűzálló 22 13 2 7 28:28 28 7. Magyar Acél 22 10 5 7 32:83 25 8. Pilisi B. 22 8 5 9 27:31 21 i 9. Ny. Viscosa 22 7 5 10 24:30 19 j 10. Annavölgy 22 5 8 9 26:42 18 11. Elektromos 22 4 9 9 27:40 17 : 12^ Tokod 22 5 7 10 19:39 17 ! 18. Goldberger 22 5 6 11 29:40 16 I 14. V. Dinamó 22 3 8 11 22:34 14 15. Csepel Autó 22 4 6 12 24:44 14 i 16. Üjlaki FC 22 4 5 33 22:38 13 A csoport további eredményei: Sashalom—Gyöngyös 1:0, Hajó­gyár—Ikarus 0:2, BEAC—Tűzoltó Boroshordó, 5—6 hl-es eladó! Kistarcsa. Üj- falu,' Bellus József. Telefon: 138—724 AUTÓ KÜLSŐ ÉS BELSŐ TAKARÓT nyolc nap alatt készí­tünk. saját és hozott anyásból Belső taka­rót len vászonból, kül ső takarót (ponyvát) kiváló vízhatlan dublé anyagból készítünk Vidékre utánvéttel szálUtunk Pest megye) Ruha- tisztító es Szolgáltató Vállalat, Budapest, XI kerület Bartók Béla út 115. sz. Telefon- 267—642. Kőműveseket és kő­művesek mellé segéd­munkásokat azonnali belépésre állandó bu­dapesti munkára fel­veszünk Munkásszál­lást biztosítunk. Taná­csi igazolás szükséges. Jelentkezés: 3p. VIII.. Auróra u. 23 Munka­ügy _______ '________ K izárólag helyi mun­kák végzésére bádo. gos szakmunkást ke­res azonnali belépés­re, Nagykőrösi Köz­séggazdálkodási Vál­lalat. ____________ É ladó jó állapotban levő 125-ös Csepel motorkerékpár. Ceg­léd. Sallai Imre u. a. Egy db 5 hl boroshor­dó eladó. Cegléd. Baj- csy-Zsilinszky utca 33. Harisnya szem­felszedés, előnyomás, paplan­készítés és felújítását vállalja a CEGLÉDI RUHAIPARI VÄLLALAT szolgáltató részlege (Cegléd. Piac tér.) Heretermés kaszálás­ra. lábon álló szár. kis ablakok, épület­anyag eladó. Nagykő- iös. Zápor utqa 1. Beköltözhető ház el­adó. Nagykőrös. II., Kossuth L. utca 85. Érdeklődni 87. sz. alatt.- Mindennap 5 óra után. vasárnap egészna«). Üzemképes 125-öe mo­torkerékpár 1800 fo­rintért eladó. Albert­irsa. Köztársaság utca U4/a. Duna völgyi. Házasság céljából, ko­moly szándékkal, sze­rény lakással, megiSf merkedne 23 éves házias, barna lány, józan életű rk. vallá- sú nőtlen, vagy öz­vegy férfivel, 28 éve­sig. akinek hiányzik az életéből egy meg­értő élettárs. aki vá­gyik egy csendes ott­hon után. az Írjon. Kaland kizárva, csak fényképes levelekre válaszolok. Leveleket ..Feliér tavasz” Jeli­gére a Ceglédi Nyom­dába. ________ 14 0 kilós hízó eladó. Nagykőrös. IX., Zri- nyi utca 118._________ K ettő szoba, 1 konyha. 1 kamrás ház. beköl­tözhetően eladó Bpest- hez 20 km-re Páty. Mélyárok utca 5. Megtekinthető vasár­nap____________________ M eglepetések az NS I B-ben A labdarúgó NB I. befejezése óta óta egyre nő az érdeklődés a „bések” küzdelme iránt. Most va­sárnap meglepetésre a Salgótarjá­ni BTC otthonában alulmaradt a BVSC-vel szemben, s így átenged­te az első helyet özdnak, amely ugyancsak váratlanul pontot adott le a Láng-gyáriaknak. Oroszlány—Borsodi Bányász 0:0, Győri MÁV DAC—Dunaújváros 0:0, Székesfehérvári Va sas—Ganz-MA- VAG 4:i, ózd—Láng 1:1, Budafok —Miskolc 4:1, Szállítók—Nyíregy­háza 0:1, Salgótarjáni Bányász— BVSC 0:2, Egyetértés—Szombat­hely 3:4. Az élcsoport 1. ózd 24 12 7 5 38:24 31 2. SBTC 24 12 6 6 33:13 30 3. Szombath. 24 9 11 4 45:29 29 Debrecenben a magyar labda­rúgó A_válogatott tízezer néző előtt asak 6:5 (3:3) arányban nyert a DVSC ellen. Igaz. leg­jobbjaink összeállítása tartalé­kos volt. az oJimpiásokon kívül sérülés miatt hiányzott Sándor, Fenyvesi dr. és Rákosi is. az elő­készületi mérkőzésről. Drezdában lengyel, magyar és NDK siketnéma atléták részvéte­lével befejeződött az első nem­zetközi sportfesztivál, amely elő. játéka az Egyesült Államokban 1965-ben sorra kerülő világver­senyeknek. Három világrekord született, mindhármat lengyel versenyző érte el. Bécsben 55 ezer néző előtt a magyar Gere játékvezetése mel­lett került sor az Ausztria—Ju­goszlávia labdarúgó-mérkőzésre, amelyet az osztrákok 3:2 (1:1) arányban nyertek. Candello agyonlőtte Cannatát 3C3 n. öl szőlő gyü­mölcsös víkendházzal. szerszámkamrával, kúttal. bekerített ház­hely Gyomron eladó. Ara 40 000 Ft. Érdek­lődni Csili ér. Bpest.. III.. Szőlő utca 70. Eladó jókarban levő J tanya a várostól 4 km-re. a Petőfi Tsz i területén. XIV. kér.. ? 31. szám. Farkas 1st- i van. ___________________ S zakképzett juhászt j keres a farmosi Uj ; Élet Tbz. Lakás van. Reggio Calabriában halál­lal végződött két heves vér­mérsékletű olasz, a 43 éves Angelo Candello és a 34 éves Michele Cannata vitája a szombati Internazionale—In- dependiente mérkőzéssel kap­csolatban. (Mivel az első két találkozó nem hozott döntést, a harmadik találkozót Mad­ridban vívták, s ezen a liosz- szabbítás során a 110. percben lőtt góllal nyert az Internazio­nale.) A televíziós közvetítés után Cannata azt állította, hogy az argentinok játszottak jobban, társa szerint viszont az olaszok felülmúlták ellen­felüket. Egy órán át vitatkoz­tak, s a végén Candello agyon­lőtte partnerét. A rendőrség őrizetbe vette a gyi kost, aki közölte, nem tudta elviselni, hogy a világkupa győztesének sikerét igazságtalannak tartot­ták. PESl MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei Bizottsága és a Pest megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: Suha Andor Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat Felelős kiadó Csollány Ferenc Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest Vili.. Btaha Lujza tér t. Egész nap hívható központi telefon: 343—100 142—220 Gépírószoba (hívható 20 óráig): 140—447. — Belpolitikai é3 snort* rovat: 140—449 — Ipari rovat: 141—462 — Művelődési rovat: 141—258 Előállítja Szikra Lapnyomda Budapest Index: 25 064 Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető a helyi posta hivataloknál és kézbesítőknél Előfizetés* díj 1 hónapra 12 forint. A Sportcsarnokban befejeződ, tek az asztali teniszezők 1964. évi tizek bajnokságának küzdelmei. Meglepetésre a férfiaknál Haran­gi (Bp. Vörös Meteor) szerezte meg az elsőséget, míg a nőknél Földyné (Vörös Meteor) lett a győztes. Befejeződött a bolgár kerék­páros körverseny. Az elsőséget a bolgár Bocev vívta ki 43:08:09 órával. A magyarok közül: 9 Po- laneczld 43:26:18. 10. Takács 43:27:09. 12. Juhász 43:27:32 órá­val. Csapatban együttesünk máso­dik lett Bulgária mögött. Az angol atlétikai szövetség formaellenőrző versenyt rende­zett a válogatottak részére. Női távolugrásban Mary Rand 670 cm-rel beállította Scselkanova vi­lágcsúcsát, de ez nem lesz hite. lesíthető, mert kétméteresnél erő­sebb hátszél fújt. A 21 esztendős Ute Noack (NDK) a 200 m-es női pillangóúszásban 2:33.5 perces eredménnyel új Európa-csúcsot állított fel. A régi Európa-rekordot a holland Maria- nex Marianne Heemskerk tartotta 1960. június 12. óa 2:34.4 perces eredménnyel. A csoport további eredményei: Ercsi—Nyergesújfalu 5:1, Anna- völgy—Sárisáp 1:2, UFC—Tokod 0:1, Magyar A eél—Goldberger 3:0, Elektromos—Pénzügyőrök 3:1. Délkeleti csoport. Makói Vasas—Nagykőrösi Kini­zsi 2:1 (l:l). Nagykőrös, 500 néző. V.: Szarvas. N. Kinizsi: Gömöri — Vass, Csi­kós L, Kecskés I — Lányi, Szo- molányi — Klenovics, Pécsi, Csi­kós II, Decsl, S. Szabó. Tapogatózó, ideges játékkal in­dult a mérkőzés. Lassan a Kinizsi került fölénybe, és egy kimaradt nagy helyzet után a 23. percben megszerezte a vezetést — szabad­rúgásból. Két perc múlva egyenlí­tett Makó, egy távoli lövést Gö- möri kiejtett, és a szemfüles Jobb­szélső gólt lőtt. Fordulás után is csaknem állandóan a vendégek térfelén folyt a játék, de a körö­si csatárok tehetetlennek bizo­nyultak. Ezzel szemben egy gyors ellentámadás végén a kapura kül­dött labda váratlanul felpattant, és Gömöri nem tudta védeni. Közepes iramú és színvonalú találkozón egyrészt kapushibá­ból, másrészt a csatárok gólképte­lensége miatt marádt alul a Ki­nizsi. G.: Decsi. Jó: Vass, Kecskés I. Lányi, Szomolányi. 1. Üjszeged 23 Pécsi 14 4 Sándor 5 46:23 32 2. Martfű 24 12 7 5 44:33 31 3. Hódmezőv. 24 11 8 5 34:20 30 4. Bcs. Honv. 24 13 4 7 41:33 30 5. Bcs. VTSK 23 11 6 6 43:31 28 6. Orosháza 24 7 9 8 36:42 23 7. Csongrád 24 9 5 10 29:34 23 6. Kiskunhalas 24 7 9 8 36:45 23 9. Jászberény 24 8 6 10 34:26 22 10. Szegedi Ép. 24 6 10 8 24:28 22 11. Töröksztm. 24 8 6 10 30:43 22 12. Mezőhegyes 24 8 4 12 33:47 20 13. Makó 24 6 8 10 33:43 20 14. Mezőtúr 23 6 8 9 26:36 20 15. Kecskemét 23 5 8 10 24:30 18 16. Nagykőrös 24 5 6 13 24:28 16 A csoport további eredményei: Békéscsabai Honvéd—Szegedi Épí­tők 4:0, Jászberény—Orosháza 2:1, Mezőtúr—Hódmezővásárhely 2:2, Újszeged—Martfű 3:0, Törökszent- miklós—Kecskemét 3:1, Mezőhe­gyes—Csongrád 8:1, Békéscsabai VTSK—Kiskunhalas 2:2. CEGLÉDI APRÓHIRDETÉSEK Eladók: rok. víz- ses 2—10 darálók. 15. Pintér. benzinmoto- és lóghűté- lóerőig. és Bezerédi u. Jó állapotban levő 40-es tangóharmoni­ka eladó. Rét utca 17 /a szám. __________ M agányos férfi egy szobát keres kamrá­val, megegyezéssel. Címeket a Ceglédi Nyomdába, kérek. Harminc mázsa jó mi­nőségű széna eladó.' Fehér Pálnál. Törtei, Nyilas pesti-féle ta­nya. Beköltözhető ház el­adó. Desewffy u. 64. Érdeklődni lehet: Pesti u. 51. Idős házaspárt, vagy magányos személy el­tartását házingatla­náért vállalom. Ér­deklődő levelet:* ..De­rűs Otthon” jeligére a ceglédi hirdetőbe. postafiók: 86! kérem. Idős házaspár béíáró- nőt keres 45—5Ó év közöttit. Kossuth Fe- renc u. 13, Eladó ház. II kiér.. Hold utca 12. számú, esetleg fele részben is. II. kér., Vécs&i utca 14. számú ház eladó, azonnal beköltözhető. Értekezni lehet II. kér.. Liliom utca 23. szám. _________________ A Ceglédi Cipőipari Vállalat férfi cipész­segédeket vesz fel. Jelentkezés Ceglédi Cipőipari Vállalat, Szabadság tér 1. Idősebb személyt vagy házaspárt há­záért eltartanánk, le­veleket „Csendes Ott­hon” jeligére kérem a Ceglédi Hirdetőbe. Posta fiók: 8«. Csak a Váci Vasas nyert