Pest Megyei Hirlap, 1964. szeptember (8. évfolyam, 204-229. szám)

1964-09-22 / 222. szám

Tököl nyert Vácott - az élen a helyzet változatlan A megyei labdarúgó-bajnok­ságban az éllovas Tököl nehe­zebb feladat előtt állt mint ve- télytársa a bagi csapat. A tö­köllek azonban mindkét pon­tot elhozták Vácról, Bag Is győzött, s így az éllovas elő­nye továbbra is két pont. Meg­lepetés Monor Dunaharasztin kivívott győzelme. valamint a Ceglédi Építők ceglédberceli sikere. Tököl--Váci Vasutas 3:0 (2:0) Vép. 300 néző. V: Soós Gábor. A Vasutas végig mezőnyfölény­ben volt. többet is támadott, a helyzeteket azonban nem tudta ki­használni. A vendégek megerősített védelme önfeláldozóan és jól ver­te vissza a hazai rohamokat, előre­tolt három csatáruk pedig eredmé­nyesen kihasználta a helyzeteit. Tököl győzelme megérdemelt. G: Horájc (2). Dragovite. Jó: Joszkin, Jaroed. Horák. ill. Kurucz. Liebhart* Pál János Péeel—Dunakeszi Kinizsi 2rt> (2:0) Főcél. 400 néző. V: Krichenbaum. A kiesés szempontjából fontos mérkőzésen az erősen tartalékos Dunakeszi kezdett jobban, a hazai védelem azonban jól zárt. Később feljöttek a helyiek, több helyzetük is akadt, s ebből kettőt értékesítet­tek. A második félidő elejét is pé- celi fölény jellemezte. A Kinizsi viszont nem adta fel a küzdelmet, de nemtudott szépíteni, a jól záró hazai védelemmel szemben. G: Tamási. Kon ez. Jó: Galapa. Koncz. Váradi, Maul. ill. Szén te, Tóth Gy. Gödöllői Vasas—Abony 2:0 (1:0) Gödöllő. 300 néző. V: Kozma. A többet támadó hazai csapat a 40. percben jutott vezetéshez, ami­kor a 16-oson belül keze zés miatt Kassai értékesítette a 11-est. Nem sokkal szünet után Jávorszikit ka­szálták él a vendégek, s újabb 11-esből növelte előnyét a Vasas. A továbbiakban is erős küzdelem folyt, mindkét kapu előtt adódtak helyzetek. Az abonyi védelem jól zárt. a második oldalon a Vasas kapuját Varga jól őrizte. Az egyenlő erők küzdelmét a két 11-es döntötte el. G: Kassai (2. -mindkettőt 11-es­ből) . Jó: Varga. Horváth, Kassai, Kiss. Maczkó, ill. Bugány, Molnár, Gönczöi. Csiba József Szigetújfalu—Cjhartyán 3:0 (2:0) Szigethalom, lűO néző. V: 'Endes út. Már az első negyedórában 2:0-ra vezettek a hazaiak, s ez láthatóan letörte az ellenfelet. Szünet után is Szigetújfalu volt jobb. de hely­zetei közül csak egyet tudott érté­kesíteni. A 85. percben a* szigetúj­falui Vigh Lászlót utánrúgásért ki­állították. G: Igazvári» Vigh L.» Hochrein. Monor—Dunaharaszti 1:0 (0:0) DunaharasztL 300 néző. V: Da- rula. Az első 45 percben a hazai csatá­rok a helyzeteik sokaságát hagyták ki. de ebben nagy része volt a ragyogó formában védő monori Bánnak, aki a mezőny legjobbjá­nak bizonyult. Szünet után állan­dósult a helyi fölény, mégis Mo­nor — egy jól eltalált szabadrúgás­ból — szerzett gólt. Később egyen­lítési alkalom nyílt a helyiek előtt, de kihagyták a 11-est. G: Stettner. Bag—Ve esés 4«) (2:0) Bag, 400 néző. V: Simák. A 15. percben szerezték meg a hazaiak a vezetést, s rá egy perc­re újból zőrgött a vendégháló. A 30. percben 16-oson belüli közvetett szabadrúgást tisztázott a vecsési védelem. Az 50. percben a vecsési Kassai a kapufát találta el. Az 55. percben majdnem gólt értek el a vendégek. A hazai kapu előtti je­lenet során a bagi Nagy I a kiál­lítás sorsára jutott. De még ebben a percben újból a hazaiak értek el gólt, s három percre rá beállították a végeredményt. Végig a bagiak irányították a hevesiramú találkozót, amely né­ha túl keménynek bizonyult. A játékvezető jól kézben tartotta a mérkőzést. G: Kékesi (2), Derne H (2). Jó: Kékesi. Deme II. Palya, Gódor, í Katona I. Katona n, ill. Trasszer, Szűcs. Kassai. Némedi Sándor Ceglédi Építők—Ceglédbercel 1:0 (0:0) / Ceglédbercel. 400 néző. V: Mada­rász. Az első félidőben hiába támad- [ tak lendületesen a berceliek. csa­táraik a legjobb helyzeteket is ki­hagyták. a második félidőt is ha­zai rohamok vezették be, de ekkor már két meleg helyzet adódott a j berceli kapu előtt is. Az egyetlen I gól a 76. percben született. Egy 1 távoli hazaadásra a berceli kapus- I nak a 16-oson kívülre kellett fut­nia. aki a berohanó vendégcsatár elől menteni akarta a labdát, de | lyukat rúgott, s a szemfüles Ve- í róczki a jobb alsó sarokba pofoz­ta a labdát. A vendégek ezután beálltak védekezni, sikerrel. A mérkőzés sorsát az döntötte el. hogy bár a berceli ötösfogat igyekezett széthúzni az Építők vé­delmét, de átlövésekkel nem pró­bálkozott. A csatárok mindenáron be akarták vinni a kapuba a lab­dát. G: Verovszki. Jó: Pánczél, Hege­dűs, Vass, Kubinyi, lm. ' Dudás. Schőnlóber, Várhegyi I. Jenei Ferenc Alber tirsa—Üllő 4:1 (1:0) Albertirsa. 600 néző. V: Horányi. Már a 2. percben vezetést szer­zett a hazai csapat, s fölényük csak az 55. percben érett újabb góllá. Rá őt percre túl szigorú ll-esből szépítettek a vendégeik, s ez felrázta őket. A 72. percben azonban egy újabb hazai gól el­döntötte a mérkőzés sorsát. A haj­rában állandósult Irsa fölénye, s csatársoruk a 84. percben beállítot­ta a végeredményt. A végig jól játszó hazaiak ilyen arányban is megérdemelten győztek. G: Prazsák, Fekete m* Fekete II. Koska. ill. Hang (ll-esből). Jó: Kovács- Szuda, Jánosi. Fekete II, Koska. ill. Ripp, Szabó. Boda. Pet­rányi. 1. Tököl Fazekas 22 16 4 2 Tamás 47:21 36 2. Bag 22 14 6 2 70:22 34 3. Monor 22 10 6 6 38:30 26 4. Váci V, 22 U 3 8 36:33 is 5. Üllő 22 11 2 9 41:44 24 6. Cégi. Ép. 22 9 5 8 29:32 23 7. Szigetújf. 22 8 7 7 33:42 a 8. Üjhartyán 22 11 1 10 38:51 23 9. Albertirsa 22 9 4 9 29:31 22 10. Gödöllői V. 22 8 4 10 39:34 20 11. Cegléd bérc. 22 7 4 11 31:37 18 12. DMTK 22 4 9 9 34:32 17 13. Abony 22 7 3 12 39:38 17 14. Vecsés 22 6 3 13 27:48 15 15. D.-keszi K. 22 6 3 13 21:47 15 16. Pécel* 22 4 6 12 18:28 12 •Két büntetőpont levonva. A Magyar Autóklub rende­zésében a Városligetben került sor a túrakocsi Európa-baj- nokság idei tizedik futamára. A magyar Grand Prix-n tíz ország 35 túrakocsival vett részt. A 4200 méteres pálya mentén mintegy 80 ezer néző kísérte figyelemmel a konti­nens legjobb autómárkáinak nagy vetélkedőjét. A sok ka- nyaros pálya nagyon nehéz feladat elé állította a vezető­ket, s végeredményben a 4 órás időtartamot csak 28 kocsi teljesítette. November 8. helyett - szeptember 27-én A területi labdarúgó-bajnokság Déli csoportjában a most követke­ző vasárnap az eredetileg novem- I bér 8-rá kitűzött forduló kerül sorra, tehát a csapatok a követke­ző párosításban lépnek pályára: Öcs a—Gyömrő. Pilisi KSK— Nagykőrösi Kinizsi II, Ceglédi VSE II—Maglód, Nagykáta—Ör­kény, Mende—Ceglédi Honvéd, Ecser—Tápiószele, Nagykőrösi Épí­tők—Táborfalva. A területi labdarúgó-bajnokság Északi csoportjában a most követ­kező vasárnap a Kartali MEDOSZ II—Nógrádverőce találkozó Nóg- rádverőcén kerül sorra, mivel ta­vasszal a kartali csapat nem uta­zott el Verőcére. \ második korcsoportban - harmadik Gödöllő Az MHS hármashatár-hegyi repülőtéren rendezte meg az összetett honvédelmi verseny országos döntőjét. A megyén­ket képviselő csapatok közül csupán a Gödöllői MEDOSZ jutott helyre: harmadik lett a férfi második korcsoportban 14:08 perccel. Csoportgyőztesek. Nők: Nyír­egyházi Dohánygyár 8:07.5. Férfiak I. korcsoport: Szegedi MŰM 600 sz. 7:19. II.: Csepeli Vas- és Fémmű 13:20. III.: Vas megyei Lövészklub 7:12.6. A nyugatnémet Hhhne biz­tosan utasított maga mögé mindenkit, s abszolút győztes lett. Teljesítménye 4 óra alatt 103 kör, azaz 432 600 méter volt. Második az angol Whit­more 102 körrel, harmadik az olasz Balzarini 100 körrel. Jól szerepeltek a magyarok is, sőt ketten közülük várako­záson felüli teljesítményt nyújtottak. Kategóriájában (100 kem-ig) Szabó Zoltán Wartburg kocsiján második, il­letve Hollós István (850 kern­ig) harmadik lett Steyr Puch autóján. , Négy óra alatt 432 kilométer Kőműveseket és kő­művesek mellé segéd­munkásokat azonnali belépésre állandó bu­dapesti munkára fel­veszünk. Munkásszál­lást biztosítunk. Taná­csi igazolás szükséges. Jelentkezés: Bp. vm, Auróra u. 23. Munka­ügy. A nyársapáti pince felhívja a * szőlőterme­lők figyelmét, hogy szőlőt és mustot csak 15 cukorfokon felül vehet át. A rothadás­nak nem indult szőlő szüretelését .tehát csak októberben kezdjék el. A szükségszürete_ lésből eredő iß cukor­fokos, vagy azt meg­haladó cukorfokos szőlő felvásárlását szeptember 21-én meg­kezdi. A termelők az áruik leszállítása előtt a torlódás és felesle­ges várakozás elkerü­lése érdekében, keres­sék fel a Nyársapáti Pincészetet, az átadás időpontjának megbe­szélése végett. Eladó Nagykőrösön a Vajda-féle egy hold. 113 négyszögöles szán­tóföld. Értekezni lehet Abonyi utca 5. szám alatt. Heretermés lábon, épületanyag, kisabla- kok éladók. Nagykő­rös. Zápor 1. Eladó Nagykőrös. Jó­kai utca 3. számú ház és salátásföld. Érdek­lődni a helyszínen. Megegyezéssel lakást keresünk sürgősen. Nagykőrös, Kölcsey u. 17. MGM diósdi gyára fel­vételre keres férfi se­gédmunkásokat, férfi és női gépmunkásokat valamint vegyész- technikusokat (labora­tóriumi munkára). Ér­deklődni lehet szemé­lyesen vagy 258—860 telefonon. IX. k.. Bálvány u. 71. számú ház eladó. Ér­deklődni: Nagykőrös, ü. k.. Damjanich u. «7/a. sz. őszi nád kapható a megállapodás sorrend­iében a farmosi FMSZ-nél. 60 cm kö­tés 3 forint. __________ A UTÓ KÜLSŐ ÉS BELSŐ TAKARÓT nyolc nap alatt készí­tünk. salát és hozott anyagból Belső taka­rót lenvászonból, kül­ső takarót (ponyvát! kiváló vízhatlan dublé anyagból készítünk vidékre utánvéttel szállítunk. Pest megyei Kuha- tísztltó és Szolgáltató Vállalat. Budapest, XI kerület. Bartók Béla út 115. sz. Telefon, 261—«12. Harisnya szem­felszedés, előnyomás, paplan­készítés és felújítását vállalja a CEGLÉDI RUHAIPARI VÁLLALAT szolgáltató részlege (Cegléd. Piac tér.) üzemképes cipészipa­ri stoppológépet ven­nénk. Cím: Ceglédi Lábbelikészítő Ktsz. Cegléd. Rákóczi út 3. Beköltözhető Ingatla­nok a nagykátai ki- rendeltség területén: Gyömrő: két szoba, előszoba, konyha, fürdőszoba­helyiség. éléskamra, pince. 400 n-öl telek­kel. \ra: 120 ezer forint. Két szoba. konyha, éléskamra, fürdőszoba, zárt veranda, nyári- konyha^ 200 n-öl te­lekkel. Ara. 120 ezer forint. Két szoba, konyha, éléskamra. előszoba, melléképületekkel. 396 n-öl telekkel. Ára: 55 ezer forint. Tápiógyörgye: két szoba, konyha, kamra, veranda. 370 n^öl telekkel. Ara: 50 ezer forint. Nagykáta: egy szoba.’ konyha, éléskamra. mellék- épületek. 1200 n-öl te­lekkel. Ára: 65 ezer forint. Két szoba, konyha, kamra. 155 n-öl telek­kel. Ara: 40 ezer fo­rint. Tápiószele: két szoba, konyha, éléskamra. előszoba. 401 n-öl telekkel. Ára: 100 ezer forint. Érdeklődni lehet PIK, IV.. Nagykáta, Bajcsy Zsilinszky u. 22. Zongora és Berva mo­ped eladó. Abony. I., Landler Jenő u. 15., Járdánynál. Eladó 165 literes bo­roshordó. Nagykőrös. Temető-dűlő 1. And- rádyné. Eladó hét család méh kisboconádi kaptár­ban. 20 kg viasz és egy 500 tojásos vil­lanyfűt és es csibekel­tető. Vélkei István, Jászberény, Árpád u. 7. Beköltözhető ház el­adó. II. kér.. Földvá­ri u. 5 .sz. Nagykőrös. Bútorozott szoba ki­adó. csak nők részére. Nagykőrös. VII kér Kecskéin éti utca 52. Tóthné. Labdarúgó NB I B Nyíregyháza—Özd 0:2. Ganz MA VÁG—Győri MÁV DAC 1:0. Borsodi Bányász—Budafok 1:0. Szombatihely—Székesfehérvár 5:0. BVSC—Szállítók 0:1. Miskolc—Sal­gótarjáni Bányász 0:1. Láng— Egyetértés 3:0. Dunaújváros— Oroszlány 0:1. Az élcsoport 1. Saig. BTC 23 12 6 5 33:11 30 2. Özd 23 12 6 5 37:23 30 3. Szombathely 23 8 11 4 41:26 27 Vasárnap este a Sportuszodában lejátszották a nemzetközi vízilab­dámmá utolsó két mérkőzését. A magyar csapat 6:1 arányban győ­zött a franciák ellen s így 8 pont­tal. 37:2-es gólaránnyal fölényesen került az első helyre Csehszlovákia és Lengyelország előtt. ★ Michel Jazy a 2 és 3 ezer méteres síkfutás világrekordere a franciák egyik legnagyobb olimpiai re­ménysége vasárnap az 1 mérföldes futásban 3:57.9 perces kiváló fran­cia csúcsot futott. A régi rekor­dot Bemard tartotta 3:58.2 perccel. A világcsúcsot ezen a távon az új- zélandi Snell tartja 3:54.4 perccel. ★ A japán származású Makoto Sa­kamoto nyerte az Egyesült Álla­mok olimpiai tomászválogató ver­senyét. 2. Gregor Weiss. Sakamoto négy egyéni számban — talaj, nyújtó. lóugrás, gyűrű — is meg­szerezte a győzelmet. PEST MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei Bizottsága és a Pest megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: Sulia Andor Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat Felelős kiadó Csollány Ferenc Szerkesztőség és kiadóhivatalt Budapest. vm„ Blaha Lujza tér 3, Egész nap hívható központi telefon: 343—100 142—220 Gépirószoba (hívható 20 óráig): 140—447. — Belpolitikai és sport­rovat: 140—449. — Ipari rovat: 141—462. — Művelődési rovat: 141—258. Előállítja Szikra Lapnyomda Budapest. Index: 25 064 Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a helyi posta- hivataloknál és kézbesítőknél Előfizetési dij I hónapra 12 forint. Két 13 + 1 A vasárnapi totófordulóban két : pályázó ért el 13+1 találatot, nyc- j reményük egyenként 76 703 forint. ! 13 találatos szelvény 15. 12 találatos j 405, 11 találatos 4027. tíz találatos 21 375 darab akadt. Nyeremények egyenként: 20 303» 501» 50 illetve 14.20 forint. Totóeredmények: 2, 2. 1» 2. 1. 1, 1, 1. 1. 1, 1, 2, 1, x. JlfYi/pit /«#« /f'.ss Tokióban ? Japán meteorológusok sze­rint az olimpia első napjaira jó idő várható, a második hé­ten azonban sokszor beborul majd és esik is. Megnyugtat­ják a meteorológusok a spor­tolókat, hogy tájfunnal nem kell számolniok, mert az álta­lában október első napjaiban „jelentkezik”, 10—24 között semmiképpen. Azt is jósolják, hogy október első húsz nap­jában a sok évi átlagnál ala­csonyabb lesz a hőmérséklet, október 20-tól 30-ig pedig ma­gasabb. * Az olimpiai láng Hirosimá­ba érkezett. Az eső ellenére 450 ezren állták körül a váltó útját, s a fáklyát a „Béke tér­re” vitték, arra a helyre, aho­vá 1945-ben az atombombát ledobták. Rövid ünnepség után a futók tovább vitték a lángot Tokió felé. * A magyar sportolók első csoportja ma délelőtt 11 óra­kor a Ferihegyi repülőtérről különgépen utazik a japán fő­városba. Sikerek Északközépen W! A labdarúgó NB IH legutóbbi for- dulójában jól sze- k repeltek az Észak- I közép csoportban r szereplő csapa­taink. Mindhárom együttes nyert. A Csepel Autó. ame­lyik a múlt héten az utolsó hely­ről az utolsó előttire lépett előre, most ismét előbbre tornászta ma­gát, Vác és Kartal egyaránt alul­maradt idegenben míg a Nagykő­rösi Kinizsi pontot szerzett Kis­kunhalason. Északközép csoport Ceglédi Vasutas—Kőbányai Tűz­álló i:0 (0:0) Cegléd. 1000 néző. V: Horváth I. CVSE: Hamza — Cseh. Gyikó, Császár — Laborcz, Oláh — Csur- gai. Máté, Liptai, Pintér. Halmi. Az első félidő lagymatag játéka után, a második félidő első húsz percében hatalmas iramot diktáló Cegléd több gólt is rúghatott; vol­na. Ezt a jól védő kapus akadá­lyozta meg. s a szerencsével sem álltak hadilábon a vendégek. G: Oláh. Jó: Cseh (a mezőny leg­jobbja), Gyikó, Oláh. Máté* Pintér. Pilisi Bányász—Vasas Dinamó 1:0 (1:0) Pilisvörös vár. 400 néző. V: Ker- selics. P. Bányász: Mariok — Markos, Hau. Krupp — Stiffter, Vízvári — Viola, Gecther, Pellcr. Sodró, He­gyeshalmi. Gyenge színvonalú mérkőzésen végig a Bányász támadott, s szám­talan helyzetet hagyott ki. külö­nösen a második félidőben. Egyet­len góljuk is. szerencsésnek mond­ható. A 43. percben Sodró a jobb- szélen elfutott, az alapvonal köze­léből lágyan beadott, s a kétségbe­esetten menteni akaró hátvéden irányt változtatva a labda a kapu felé tartott. Peller már csak bel­jebb segítette. G: Peller. a két szélső érdemel elsősorban dicséretet. A védelem­nek nem sok dolga volt. Csepel Autó—Annavölgyi Bá­nyász 4:0 (2:0) Szigetszentmiklós. 250 néző. V: Nikolényi. 1. Pénzügyőr 21 14 3 4 57:18 31 2. Sárisáp 21 14 2 5 38:21 30 3. Ercsi 21 11 6 4 50:22 28 4. Cégi. VSE 21 12 4 5 39:22 Ifi 5. Siófok 21 10 7 4 31:16 27 6. K. Tűzálló 21 12 2 7 26:27 m 7. M. Acél 21 9 5 7 29:33 23 8. Pilisi B. 21 8 5 8 26:29 21 9. Ny. Viscosa 21 7 5 9 23:25 19 10. Annavölgy 21 5 8 8 25:40 18 H. Goldberger 21 5 6 10 29:37 lb­12. Elektromos 21 3 9 9 24:39 lS 13. Tokod 21 4 7 10 18:39 15 14. Csepel A. 21 4 6 11 24:42 14 15. Újlaki FC 21 4 5 12 22:37 13 16. V. Dinamó 21 2 8 11 20:34 12 A csoport további eredményei: Tokod—Siófok 1:1, Sárisáp—Ercsi 2:1, Nyergesújfalu—Elektromos 5:1* Pénzügyőrök—Magyar Acél 6:1» Goldberger UFC 0:1. Északi csoport Salgótarjáni Kohász—Váci Vasas 2:0 (1:0) Salgótarján. 300 néző. V: Nagy I. Vác: Nyéki — Balogh II, Borzák, Kreldl — Bánfalvi, Doroszlay — Polyóka. Kiss L.» Mojzes, Kővári, Balogh I. Az első félidőben a helyi csapat enyhe mezőnyfölényben volt és a 30. percben megszerezte a vezetést. Szünet után feljött Vác. áz egyen­lítés a levegőben lógott, amikor a 70. percben veszélytélen helyzetben az alapvonalnál az egyik váci já­tékos beleütött a labdába. A ll-es letörte a Vasasx. A 75. percben Ba­logh I-et feleselés miatt kiállítot­ták. Az alacsony színvonalú mérkőzé­sen a hazaiak nagyon durván ját­szottak. a játékvezető nem torolta meg ezt. Jó: Nyéki. Kreidl. Varga János Ikarus—Kartali MEDOSZ 4:3 (2:3) Mátyásföld. 400 néző. V: Róth. Kartal: Krubel — Braun, Szabó, Karácsondi — Újvári, Varga — Mudri, Nagy Jenő. Mogyorósi, Sá­ra. Hegyi. A Pest megyeiek léptek fél tá­madólag. s fél óra elteltével már 2:0-ra vezettek. A kartali védelem ezután könnyelmüsködni kezdett, s a 42. illetve 43. percben gólokat holott össze. A szünet előtti utolsó percben Hegyi kitört, a 16-oson be­lül felvágták s Így ll-esből újból vezetést szerzett a vendégcsapat az éllovas ellenében. Fordulás után az Ikarus fölényt harcolt ki, s túl szigorú ll-esből egyenlített. Már-már úgy nézett lei, hogy döntetlenül végződik a talál­kozó, amikor a befejezés előtt 4 perccel egy távoli szabadrúgást Krubel elnézett. Az utolsó pilla­natban majdnem egyenlítettek a kartaliak: Sára egyedül robogott a hazai kapu felé. ám a kifutó ka­pus leszedte lábáról a labdát. A kapus a merész vetődés során agyrázkódást szenvedett, s a men­tők kórházba szállították. A döntetlen igazságosabb lett volna. G: Sára (2). Braun (11-e^ből). Jó: Nagy Jenő, Sára. 1. Ikarus 21 13 5 3 40:20 31 2. Gyöngyösi Spartacus 21 12 4 5 31:23 38 3. Z.-pál falva 21 9 6 6 27:22 it 4. Rákos csaba 21 9 6 6 26:27 24 5. Tűzoltó D. 31 10 3 8 35:30 23 6. Petőíib. 21 8 7 6 29:30 23 7. B. -gyarmat 21 9 4 8 30:29 22 8. Hajógyár 2fl 9 4 8 27:33 22 9. Saig. K. 20 8 5 7 25:10 21 10. Statisztika 21 7 6 8 23:38 30 H. Sashalom 20 6 6 8 21:21 IC 12. Váci V. 21 7 3 11 29:32 17 13. BEAC 18 6 4 8 36:21 lb­14. Autótaxi 20 6 3 11 29:36 15 15. Chinoin 21 5 3 13 18:30 13 16. Kartal 21 2 9 10 25:32 11 Karfcaltól két büntetőpont levon­va. A csoport további eredményei: Zagy vapálf alva—Rákoscsaba 4:0, Balassagyarmat—BEAC 2:4. Gyön­gyös—Autótaxi 1:0, Tűzoltó Dózsa— Hiajógyár 3:0, Chinoin—Sashalom 0:1, Statisztika—Petőfibánya 2:0. Délkeleti csoport Nagykőrösi Kinizsi—Kiskunhala­si MEDOSZ 1:1 (1:1) Kiskunhalas. 400 néző V: Tóth dr. N. Kinizsi: Gömöri — Vasa, Csi­kós I, Kecskés I — Lányi, Szomo- lányi — Klenovies. Pécsi. Csikós IL Decsi, S. Szabó. Körösi támadásokkal indult a mérkőzés, a 3. percben Csikós H hagyott ki helyzetet, majd a 8 percben Decsi egyéni akcióból széo gólt lőtt. Ezután érthetetlenül ide­geskedni kezdtek a Pest megyeiek A hazaiak -feljöttek és a 20 perc­ben közvetett szabadrúgásból egyenlítettek. Szünet után- is a Ki­nizsi támadott többet, sőt, az utol­só 10 perc teljesen az övék volt. de eredményt elérni nem tudtak. Sportszerű, jó iramú, színvona­las mérkőzésen Nagykőrös köze­lebb állt a győzelemhez. G: Decsi. A teljes csapatot di­cséret illeti, főleg küzdőszellemből vizsgáztak jelesre, különösen ki­tűnt: Gömöri, Csikós I és Decsi. Pécsi Sándor 1. Martfű 23 12 7 4 44:30 31 2. Újszeged 22 13 4 5 43:23 30 3. HódmezőV; 23 11 7 5 32:18 29 4. Bcs. Honv. 23 12 4 7 37:33 28 5. Bcs. VTSK 22 11 5 6 41:29 27 6. Csongrád 23 9 5 9 28:26 98 7. Orosháza 23 7 9 7 35:40 23 8. Szegedi É. 23 8 10 7 24 VA 22 9. Kiskunh. 23 7 8 8 34:43 22 10. Jászberény 23 7 6 10 32:25 20 11. Törökszent­miklós 23 7 8 18 27:42 2f 12. Mezőtúr 22 6 7 9 24:34 19 13. Kecskemét 22 5 8 9 23:27 IS 14. Makó 23 5 8 10 31:42 18 15. Mezőh. 23 7 4 12 30:46 18 1«. Nagykőrös 23 5 6 12 23:26 16 A csoport további eredményei; Makó—Mezőhegyes Őrt), Csongrád— Törökszentmiklós 1:0. Martfű—Me­zőtúr 6:1. Hódmezővásárhely—Jász­berény 1:0, Orosháza—Békéscsabai Honvéd 1:1, Szegedi Építők—Békés csabai VTSK 0:1. CEGLÉDI APRÓHIRDETÉSEK Intarziás ebédlőbútor eladó. Búvár u. 9. sz. Bejárónőt keresek. Cegléd, Puskin utca 10.____________ _ I dős. magányos asz- szonyt bentlakással keresek háztartási al­kalmazásra. Pesti út 66, Cegléd.____________ Jó állapotban levő 125- ös Csepel m-kerékpár eladó. Cegléd, X. kiér. Csokonai utca 23. sz. alatt.__________________ J ó állapotban levő Danuvia Csepel 125-ös eladó. Cegléd, m. Tol­dl u. 4/a._____________ J ó állapotban levő ir­habundát vennék 4 éves gyermeknek. Cím a Ceglédi Nyomdában. Eladó: kétrészes gyer­mekkocsi, etetőszék. férfikerékpár és zon­gora. Burgmann Nán- dómé. Puskin utca 6. Jó állapotban levő gyermek sportkocsi igényesnek eladó. Ceg­léd. Kossuth tér 6. I. em. 21, délután 5 után. Két darab tízhektoli­teres boroshordó el­adó Bercsényi utca 23 alatt. __________________ F urnéros sötét háló- szobabútor eladó. Ka­zinczy utca 4« Elveszett a TÜZÉP-te­lepen egy aktatáska, benne iratokkal, ké­rem a megtalálót, ju­talom ellenében adja le: Köztársaság utca 2/30.___________________ N égy hangszórós világ­vevő rádió lemezját­szóval eladó. Érdek­lődni naponta 17 óra után. Cegléd. Köztár­saság utca 2. ül. em. 31.____________________ R aktárnak« autóga­rázsnak való helyiség kiadó, József Attila u. L________________ L akómentes ház eladó. Hajó utca 4. szám alatt.________________.__ 37 3 n-öl terület, mely­nek több mint a fele gyümölcsös. Örkényi út mellett eladó. Ér­deklődni lehet Cegléd. Béke utca 5/a. délután 6 után.________________ A zonnal beköltözhető kis családi ház eladó. XI. kér.. 612. Úgy er 6 és 7 dűlő között. Ér­deklődés ugyanott, Szebeni Dávid.________ S ürgősen' eladó egy kataszteri és 578 n-öl szőlő beköltözhető épülettel, két részben is. Érdeklődni: Tég­lagyár-dűlő 106. Halá- széknál* ­Eladó városhoz közel, nyolcszáz n-öl szőlő- gyümölcsös. jó csere­pes lakó- és mellék­épülettel. XI.. 1037. Rátkai János., Gerje­árokparton._______ I dős, magányos ház­tartását vállalná ma­gányos özvegyasszony, vidékre, tanyára is el­mennék. Érdeklődni lehet Jásztearajenő. Felsőkara Gál tanya. Bejárónőt keresek Cegléd.- Puskaporos utca 10. szám. Egy hold jó szőlő a Csengeriben eladó Érdeklődés: Szűcs Imre, Lövöldeszél 4 szám alatt._______ Lakómentes ház eladó Hajó utca 4. szám alatt. 356-es Triumph oldal­kocsis motorkerékpár felül szelepeit, telesz kópos sürgősen eladó. Cegléd. Gépállomás. Jó állapotban levő 125- ös Csepel motorkerék­pár eladó. V. Saliai Imre u. 5. szám. Eladó Felsőjáráson a Kasza© Sándor-féle tanya, területtel. Ér­deklődni lehet: Nagy­kőrös. Szolnoki út 135