Pest Megyei Hirlap, 1964. augusztus (8. évfolyam, 179-203. szám)

1964-08-11 / 187. szám

Csúcseső és 124:99 Szép magyar sikerrel 124:99 pontarányú győzelemmel vég­ződött a margitszigeti Sport­uszodában a svédek elleni két­napos úszóviadal. Emellett csúcseső jellemezte az érdekes, színvonalas versenyt. Kiemel­kedik Katona József 1500 mé­teres gyorsúszásban elért 17:30 perces új Európa-rekordja, amely természetesen magyar csúcs is. Ezenkívül 13 új or­szágos felnőtt, s egy ifiúsági rekord, valamint két csúcsbe­állítás született. Vendégeink hat számban szárnyalták túl az eddigi legjobb svéd ered­ményt. Felfüggesztették Szigetújfalu pályaválasztói jogát A vasárnapi Szigetújfalu— Váci Vasutas megyebajnoki mérkőzés után tettleg bán­talmazták a játékvezetőket, s ezért a Pest megyei Labdarú­gó Szövetség Szigetújfalu pá­lyaválasztói jogát azonnali ha­tállyá] felfüggesztette. Monor, Pécel és Tököl idegenben nyert a megyei labdarúgó-bajnokság őszi h Meglepetésekkel kezdődött az őszi idény. Három helyen ven­dégsiker született, különösen váratlan a péceliek gödöllői kettős pontrablása. Monor visszavágott Üjhartyánnak ta­vasszal elszenvedett hazai ve­reségéért, Tököl pedig Abony- ban diadalmaskodott, s így to­vábbra is csak rosszabb gól­arányával áll a második helyen az éllovas Bag mögött. Ar for­duló egyetlen döntetlenjét Vác harcolta ki Szigetújfaluval szemben. Tököl—Abony 2:1 (2:0) Abony. 700 néző. V: Badacsonyi. Az első negyedórában a hazaiak voltak fölényben, majd feljött Tö­köl, s a 20., majd a 21. percben szerzett góllal 2:0-ra elhúzott. A 68. percben az abonyiak kihagytak egy 11-est, kapu mellé küldték a labdát, majd nem sokkal később Czimák szépített. Jóiramú mérkőzésen a gólképe- sebb vendégcsapat nyert. Az abo- nyi csatárok igen sokat pepecsel­tek. a 16-osnál elfogyott a tudomá­nyuk. Megérezték Gönczöl hiányát. G: Gergényi, Plausin. ill. Czir- náik. Jó: Joszkin. Onódi, Dragovics, Plausin. Vászin. ül. Molnár. Bu­gán, Köteles. Üllő—Dunakeszi Kinizsi 6:1 (3:1) Üllő. 500 néző. V: Susán. Az üllőiek kezdtek jobban, mé­Há/.asság céljából, ko­moly szándékkal meg­ismerkedne 22 éves, házias, barna lány, jó­zan éaelű. rk. vallása, nőtlen férfivel. 28 évesig, akinek hiány­zik az életéből egy megértő élettárs, aki ’ vágyik egy csendes otthon után, az írjon. Kaland kizárva, csak fényképes levelekre válaszolok, amit visz_ szaküldök. Leveleket i.Fehér lesz a Kará­csony” jeligére, a Ceg- lédi Nyomdába. Fővárosi Vízművek üzemrendészeti osztá­lya felvesz őrszolgálat­ra katonaviselt, bün­tetlen előéletű. 50. évet be nem töltött. 6 álta­lánost végzett- férfia­kat. Jelentkezés: Bu­dapest, V . Károlyi u. 12 Kifogástalan, üzemké­pes Opel személykocsi eladó, vagy motorke­rékpárért elcserélhető, Cegléd. liliom utca 1. Eladó 74 n-öl kert. Nagykőrös. Kossuth Lajos u. 36. ___________ E ladó ház Nagykőrös. Kórház u. 3. szám, ugyanott vályog eladó. Érdeklődni: Szabad­szállási út 13. sz, alatt. Beköltözhető ház, nagy kerttel eladó. Nagykőrös. Kölcsey u. S5. sz. __________________ E ladó ingatlanok a gödöllői kirendeltség területén. Gödöllő: szoba, konyha, speiz, ólak. 535 n-öl telekkel. Villany van. Beköltözhető. Ára: 30 000.— Ft. S szoba. hall. csukott veranda, nyitott te­rasz* fürdőszoba, gazdasági épület* 360 n-öl kerített telekkel. Beköltözhető. Ara: 160 000.— Ft. 2 szoba, konyha, speiz, táskámra, 150 n-öl ke­rített telekkel. Kút. villany van. ^ Beköltözhető. Ara: 70 000.— Ft. S szoba, konyha, fúr dőszoba. személyzeti szoba, speiz. pince, fáskamra, 150 n-öl te­lekkel. Beköltözhető. Ara: 170 000.— Ft. Kistarcsa: 170 n-öl gyümölcsös telek, kúttal. Ara: 35 000.— Ft. Szilasliget: S54 n-öl kerítetlen üres telek. Ara: 10 000.— Ft. Érdeklődni lehet: PIK. VII, Gödöllő, Dózsa György u 12. Kertes lakást keres házaspár bérbe,' eset­leg munka ellenében. Lehetőleg belterüle­ten. Ajánlatokat ké­rünk: Abony. IV.; A1- kotás u. 12 sz. alá 1100-as Skoda gk. csa­ládi okból sürgősen eladó. Érdeklődni le­het este 10 órától Nagykőrös. Kecskemé­ti út 23. _______________ E ladó kettő szoba- fconyhás beköltözhető ház, 240 n-öl telekkel. Nagykörös. X.; Zrínyi u 28 sz. ________ J ókarban levő "Í25-ÖS Dánűvia eladó. Nagy­kőrös. VII k.; Délibáb 8. szám. Figyelem! Egyéves építőipari szakipari művezetői tanfolyam indul az Építők Műve­lődési Otthonában, szeptember 15-től. Je­lentkezés és felvilágo­sítás a Pest megyei Tanácsi Építőipari Vállalatnál. Sáray szaktársnál, délelőtt. 7 -9-ig. Jelentkezni le­het szentemhor 1-ig. Kádárszakmában Ipa­ri tanulót felveszek Acs Dér es. Nagykőrös. Alpári út 3. Idős nénit, vagy bá­csit, esetleg házaspárt is. eltartásra vállalnék ház-ingatlanért .,66211” jeligére, a nagykőrösi Hirdetőbe. Pest megyei Vegyi és Kézműipari Vállalat SZENTENDRE, Dózsa György út 36/b munkaügyi csoport azonnali belépésre keres excenterprés beállitót, rúdautomata beállitót. (To rn os- ren ds zerű gépekhez) műanyag­szerszámkészítőt elektroműszerészt, hengerköszörűst, kőműves szakmunkásokat és segédmunkásokat. szerszámszerkesztőt (műanyag és témszer­számokhoz); gyártástechnológust, rajzkibúzót. Jelentkezni lehet a fenti címen. 8 általános iskolát végzett fiatalokat kő­műves. bádogos, ács. víz-, gáz-, villanyszere­lő és festő szakmára ipari tanulónak szer­ződtetünk. Budapesti lakás, tanácsi igazolás szükséges. Ugyanitt ezen szakmákhoz szak- és segédmunká­sokat is alkalmazunk. Munkásszállást biztosí­tunk. Jelentkezés „Áp_ rilis 4.” Építőipari KTSZ. Bp. VIII.. Au- róra u. 23. Munkaügyi Azonnali felvételre ke­resünk esztergályoso, kát, kotrószerelésben iártas géplakatosokat, villanyhegesztőt. ma­róst és köszörűst. Je­lentkezés: Vízügyi Építő Vállalat Vecsés ÉM Szentendrei Betonárugyár azonnali belépésre felvesz: esztergályosokat, (több éves gyakorlattal). lakatost, nSi segédmunkásokat mozaiklapgyártáshozi férfi segédmunkásokat betonelemgyártáshoz. Modem munkáR.szánás és üzemi étkezés van. Jelentkezni lehet a gyár munkaügyi osztályán. Szentendre Dózsa György út S4. ~ szám alatt. AUTO KÜLSŐ- ÉS BELSŐ TAKARÓT 8 has alatt készítünk, salát és ho­zott anyagból. Belső takarót lenvászonból, külső takarót (pony­vát) kiváló vízhatlan dublé anyagból készí­tünk. Vidékre utánvét­tel szállítunk. Pest megyei Ruhatisztító és Szolgáltató Vállalat. Budapest, XI.; Bartók Béla út U5 Telefon: 267—«42. A Cegléd és Vidéke Körzeti Földműves­szövetkezet nagy gya­korlattal rendelkező, betanított kőműves munkásokat keres fel­vételre, éves szerző­déssel. Jelentkezni le­het az FMSZ központ­iában: Cegléd. Kos­suth tér 9. Aruház mellett. A Cegléd Városi Ta­nács Építőipari Válla­lat építőipari techni­kust és anyagkezelöt vesz fel Jelentkezni lehet a vállalat mun­kaügyi csoportiánál. Cegléd. Damianieh u 6 szám 7—16 óráig Betör­és autóporvédo huzat készítését vállalja a Ceglédi Ruhaipari Vállalati Szolgáltató részle­ge, (Cegléd, piac térj gis váratlanul a 8. percben a ve dégek szerezték meg a vezetést, ezt követően többször is veszélye tették a hazai kaput. Üllő csak 22. percben egyenlített, s ezut; átvette az irányítást. Szünet után mindinkább döntő fölénybe kerül­tek a helyiek, s az 58., 73., vala­mint a 88. percben újabb gólokat szereztek. A hazaiak megérdemelten, biztos győzelmet arattak, a nagyon mér­sékelt teljesítményt nyújtó Kini­zsi ellen. G: Hang (4 egyet 11-esből), Bur- za (2). ill. Szalai. Jó: Szabó S., Botía, Hang, Burza, ÜL Szente. Kliment. Varga János Albertire*—Ceglédbercel 1:0 (1:0) Albertirsa. 1500 néző. V: Tabányi. Szépszámú közönség előtt folyt le a két szomszédvár találkozója. Inkább a hazaiak kezdeményeztek, de csatáraik nem tudtak betömi a 8 emberrel védekező berceliek ka­puja elé. A 30. percben veszélyes berceli támadás végén Macskás! lövését a hazai kapus szerencsé­vel hárította. A 35. percben az ötössel egy magasságból szabadrú­gást íveltek be a helyiek, s Ku- kucska a hálóba fejelte a labdáit. Szünet után is Irsa támadott töb­bet. de a berceliek néhány lefu­tása is veszélyes volt. Azért nem tudtak sikert elérni, mert csak két- három csatáruk tartózkodott elől. Alacsonyszínvonalú. sportszerű mérkőzés volt. jó játékvezetéssel. G: Kukucsíka. Jó: Koska, Ku- kucska, Novák,. ül. Czékus, Dudás. Fazekas Tamás Bag—Dunaharaszti 1:0 (1:0) Bag. 600 néző. V: Kaiser. Már az első percben Derne n a haraszti kapufát találta el, a. 34. percben pedig Aszódi megszerezte a vezetést. A félidő végén jól hajrázott Bag. de lövéseiket nem kísérte szerencse. A 75. percben a helybeli Deme II és a haraszti Peff a kiállítás sorsára jutott ka­kaskodása miatt. A DMTK elég keményen, olykor durván játszott. A bagi csatársor csődött mondott, az eredmény igazságos. G: Aszódi. Jó: Ádám, Sőregi, Katona II. Aszódi, ill. Kmetti, Zugnói. Turjánsziki, Gyimesi. Bog­dán. Némedi Sándor Pécel—Gödöllői Vasas Irt) (0:0) Gödöllő, 600 néző. V: Puszta­szeri. Változatos, nagyiramú mérkőzé­sen a technikásabb és jobb kon­dícióval rendelkező Pécel a 78. percben szerzett góljával megérde­melten nyert. Gödöllő is veszé­lyeztetett, de a péceli kapu« Szabó József mindent, mentett. G: Szabó G. Jó: Szabó J. (a me­zőny legjobbja). Nagy Gy., Hu­szár. 111. Cseresznye, Maczkó. Szigetújfalu--Váci Vasutas 6:0 Szigertújfalu. 300 néző. V: Bom­bái. Nagyiramú, kemény, helyenként durva mérkőzésen mindkét fél A csatársor kiábrándítóan játszott... A labdarúgó NB ül-ban a Nagykő­rösi Kinizsi máso­dik őszi mérkőzé­sét vívta. A papír­formának megfele­lően alulmaradt a Békéscsabai VTSK otthonában. Egyéb­ként a többi öt NB HI-as együt­tesünk augusztus 16-án rajtol. Délkeleti csoport Békéscsabai VTSK—Nagykőrösi Kinizsi 2:1 (0:1) Békéscsaba. 500 néző. V: Vörös B. Nagykörös: Gömöri — Vasa, Csi­kós I, Szomolányi — Pécsi, Aszódi — Decsi, Klenovics, Csikós. II, Lá­nyi, S. Szabó. A füves, csúszós talajon kezdet­ben sokat bizonytalankodtak a já­tékosok. Az első veszélyes táma­dást már a 2. percben a hazaiak vezették, de a kitörő középcsatár elől Gömöri nagyszerűen hárított. Ezután körösi támadások követ­keztek, s a 7. percben Lányi meg­szerezte a vezetést. A félidő végéig kiegyensúlyozott játék folyt. Fordulás után a csabaiak nagy erőbedobással küzdöttek, állan­dóan támadtak. A Pest megyei csatárok nem tudták tartani a lab­dát a védelemre nagy nyomás ne­hezedett. Gólt az 53. és 55. percben értek el a hazaiak, bár a körösi védelem sokszor bravúrosan hárí­tott. Az utolsó 10 percben feljött . ox H Jt Monor—Üjhartyán 4:t (1:0) Üjhartyán, 600 néző. V: Tóth L. A második percben hatalmas helyzetben tisztázott a monori ka pus. Csema már az első percek­ben megsérült, s azután csak sta­tisztált a hazai csapatban. Szünet utáni teljesítménye alapján Monor megérdemelten nyert. G: Szabó L (2). Tódor (2). Jó: László. Szabó I., Bán. Szalai, M. Kleimencz, Svébis, Tóth. Vecsés—Ceglédi Építők 2:1 (Irt)) Vecsés, 400 néző. V: Császár. A boka rándító fűcsomós, rossz talajon már eleve nem alakúiba tott ki színvonalas játék. A lendü­letes hazai rohamokat a védeke­zésre berendezkedett Építők a 40. percig sikerrel hárította. Ekkor a védőkről lepattant labdát Mako- vecz továbbította a hálóba. Szüntet után Cegléd felhagyott védekező taktikájával, kiegyensúlyozottá vált a játék, az erőtlen vendégcsa- táreor azonban nem boldogult a jól záró hazai védelemmel. A 68. percben Trasszer értékesített egy büntetőt, majd a 75. percben szé­pített az Építők. A helyzetek alapján — Vecsés a két gólon kívül három kapufát Is j lőtt — a hazaiak nagyobbarányú LAUDA HUGO NB I ! győzelme Kam lett volna megle- LÄÖÜAflWVJU no I Ä ÍSíS^tíaiSS««"** 3 ! Tatabánya—l'Jpesti Dézsa 2:0 G:*Ä (lí-esböj), lr5m> Tmi, \ ill. Milus n. Jó: Füredi, Trassier, í f1 12..^° | Leim etter P.. Schubert, ill. Hege^ ~ ’ " a Kinizsi, egyenlítési alkalmuk is volt, de S. Szabó lövését a gólvo­nalról kifejelték. Közepes iramú és színvonalú^ sportszerű mérkőzésem a VTSK jobb csatárjátékával megérdemel­ten nyert. A körösi védelem jól küzdött, a csatársor kiábrándítóan játszott: G: Lányi. Jó: Csikós I, Pécsi, Szomolányi. 1. Martfű 17 Pécsi 8 7 2 Sándor 27:18 23 2. Hódmezőv. 17 8 6 3 21:13 as 3. Újszeged 16 9 3 4 81:16 21 4. Bcs. VTSK 17 8 5 4 31:19 21 5. Bcs. Honv. 17 9 3 5 26:28 21 6. Csongrád 17 7 4 6 23:17 1S 7. Kiskurih. 17 6 6 5 25:23 18 8. Orosháza 17 5 7 5 23:30 17 9. Törökszent- miklós 17 6 5 6 22:29 17 10. Szeged 17 5 6 6 15:18 16 11. Jászberény 17 5 4 8 22:20 14 12. Kecskemét 17 4 6 7 18:17 14 13. Nagykőrös 17 4 5 8 19:16 13 14. Mezőhegyes 17 5 2 10 24:37 12 15. Makó 17 3 6 8 19:34 12 16. Mezőtúr 16 3 5 8 13:24 11 A csoport további eredményei: Hódmezővásárhely—Kecskeméti TE 1:1, Orosháza—Csongrád Irt), Békéscsabai Honvéd—Mezőhegyes 2:1, Jászberényi Vasas—Török- szén tmiklós 0:1, Martfű—Kiskun­halas 0:0. A Mezőtúri Honvéd—Üj- szegedi TC mérkőzés elmaradt, mert a játékvezető nem jelent meg. Makó—Szegedi Építők 2:0. dűs* Milus n. 1. Bag 2. Tököl 3. Váci VSE 4. Monor 5. Üllő 6. Szigetújf. 7. Üjhartyán 8. Cégi. Ép. 9. Albert irsa 16 1« 16 11 — fekete — 55:18 25 16 1« 16 16 16 16 16 10. Gödöllői V. 16 11. C. -bércéi 12r Vecsés 13. Dunák. K 14. Abony 15. DMTK 16. Pécel 35:17 25 28:19 21 29:22 30 30:28 22:25 29:37 17:21 16:20 28:34 21:26 21:35 18:36 12 22:2« 11 19:2* 11 10:23 8 Ferencváros—Diósgyőr 4:0 (2:0). Népstadion. 30 000 néző. Pécs—Do- j rog 3:3 (1:0). Dorog, 5000 néző. Debrecen—Szeged 2:2 (2:0). Szeged, 6000 néző. Bp. Honvéd—Komló 2:0 (1:0). Komló, 8000 néző. Hat 13 + 1 A vasárnapi totófordulóban hat pályázó ért el 13+1 találatot, nye­reményük egyenként 76 050 forint A 13 találatos szelvény 25 akadt, ezekre egyenként IS 437 forintot fizetnek. Tizenkéttalálatos 618, ti­zenegy találatos 6229, tíztalálatos pedig 33 425 darab akadt. Nyeremé­nyek 362, 35, illetve 10.10 forint. Totóeredmények: 1, 2, 1, 1, x, x, 1, 2, 1, 2, 1, 2, 2, x. 1. FTC 20 17 1 2. Bp. Honvéd 20 13 3 3. Tatabánya 20 10 6 4. Győr 5. U. Dózsa 6. MTK 7. Vasas 8. Dorogi B 9. Szeg. EAC 20 6 10. Csepel SC 20 7 11. Komlói B. 12. Pécsi D. 13. Diósgyőr 14. Debr. VSC 2 58:19 35 4 48:26 29 4 37:23 26 4 28:17 25 6 40:27 24 7 34:32 22 7 23:22 21 8 22:25 17 9 22:31 17 2 11 22:58 16 20 5 5 10 13:34 15 20 3 7 10 23:32 13 20 3 5 12 9:27 11 30 3 3 14 15:46 9 20 9 20 10 20 9 20 8 20 5 A góllövő listán Tichy (Honvéd) vezet 22 góllal, a 19 gólos Albert (FTC) és a 16 gólos Betie (Üj pesti Dózsa) előtt. NB I B. Salgótarján—Győri MÁV DAC 4:0, BVSC—Ganz MÄVAG 1:1. Miskolci VSC—Duna­újváros 3:2, Borsodi Bányász— Láng 3 :Ó. Özd—Egyetértés 3:0. Bu­dafok—Oroszlány 0:1. Nyíregyháza —Szombathely 1:1, Szállítók—Szé­kesfehérvári Vasas 1:1. A Salgótarjáni BTC vezet 23 ponttal, jobb gólarányával az Óz­di Kohász előtt. A FARKAS ES A RÓKA avagy egy különös vadászat Harisnya- szemfel- szedést, előnyomást, paplan­készítést és felújítást vállal a Ceglédi Ruhaipari Vállalat, Szolgáltató részle­ge. (Cegléd, piac tér.) Beköltözhető ház el. add, 2 szoba, oldalszo­ba, 1 konyha mosó­konyha. és egyéb mel­lékhelyiségek. Nagy­kőrös, VI. k . Kölcsey u 17/c (\j* k ómentes) Stukatúmád kapható Vámoshénál. Vác. Köztársaság üt 51. F estői környezet, kitűnő va­dászterület Galgamácsa környékén a Csuzi rét térsége. A Csuzi rétről rajtoltak va­sárnap délelőtt a nemzetközi rókaverseny résztvevői. Ke­zükből azonban hiányzott a puska, ezt egy kis tranziszto­ros rádió helyettesítette. Fe­jükön pedig szokatlan vadász- kellék: fejhallgató. Ezen figyelték a három rö­vidhullámú leadó jeleit — oro­szul mondták be. hogy első ró­ka, második róka, harmadik róka — a legeredményesebb rókavadász címet ugyanis az nyerhette el, aki leghamarabb megtalálta a három adót. S hogy minél gyorsabban telje­síthessék ezt a feladatot, fut­va kellett vadászni. jy ánszegi Ferenc alezredes, D az MHS országos kikép­zési és sportosztály vezetőjé­nek megnyitója után ötper­cenként egymás után indultak a részvevők: bolgár, cseh­szlovák, lengyel, NDK, szov­jet és a magyar versenyzők. Spitzer Ferenc versenybírónak túl csöndes volt ez a rajt, hi­szen ő a motorversenyeken szokott közreműködni. Ötödiknek indult a kecske­méti Farkas Imre, a magyar válogatott legrégebbi tagja. Két társa a debreceni Éckl László és a csapat benjaminja Füzesi Gábor most első ízben vett részt ilyen nagyszabású viadalon. Az együttes komo­lyan készülődött az első ma­gyarországi nemzetközi ver­senyre. Miskolc-Tapolcán, Debrecenben, a Bakonyban, legutóbb pedig a Papp-szigeti campingben volt az edzőtábor. Az első két alkalommal fő­leg erőnléti felkészülés folyt. Hogy milyen lényeges a jó ál­lóképesség, mi sem bizonyítja jobban: a vasárnapi viadalon a legjobb esetben kilenc ki­lométert kellett futniuk — ha egyből rátaláltak a három ró­kára — a nehéz hegyi, erdős terepen. Aki százhúsz perc alatt nem találta meg a há­rom adót — amelynek megke­resése nem volt sorrendhez kötve — annak eredményét nem is értékelték. jt z edzőtáborozások során, a rí Balconyban főleg a rádió- technikával foglalkoztak a ma­gyar válogatottak, tökéletesí­tették maguk fabrikálta rádió­jukat. Vasárnap valamennyi magyar sportoló a legmoder­nebb tranzisztoros géfrpel ke­reste a rókát. Súlyuk alig 60 deka, s az is fontos, hogy a masina minél könnyebb be­gyen. Ha figyelembe vesszük, hogy a régebbi „rókakeresök” 2.5 kilósak voltak, látható a nagy fejlődés. Mikor másodszor közölték az időeredményeket, már bizo­nyosnak látszott Farkas Imre elsősége. Azok a rókavadá­szok, akik csak 2 leadót talál­tak meg, már hamarabb be­érkeztek a starthelyre. Akik mindhárom rókát elcsípték, azoknak valamelyik leadónál meg kellett várni a „vadászat” végét, éspedig azért. hogy eset­leg ne adjanak .,iránymuta­tást” kollégájuknak. A károsak a többi csapatve­/1 zető. Vlagyimir Fjodorov I Laios utca 10. szám a szovjet együttes edzője is I Kátó^úrá^zám kíváncsian figyelte az ered- | alatt. ményjelzö táblát. Huszonegy évig volt tengerész rádiós be­osztásban, s mint elmondotta, most a Csuzi völgyben jobban izgult, mint annak idején a hullámokon. Aztán nem részeredménye­ket, hanem a végső sorrendet közölték. Az elsőséget a ma­gyar Farkas Imre szerezte meg 56:17.1 perccel. Második a 36 éves szovjet Akimov, a Moszkvai Rádiótechnikai In­tézet dolgozója, a néhány év előtti svájci Európa-baj nők lett (62:40.3), harmadik pedig a bolgár Dinev (64:06). Csapat­ban: Magyarország, Szovjet­unió, Bulgária sorrend szüle­tett. A vasárnapi rövidhullámú ró­kaverseny után ma a nemzet­közi URH rókaverseny kerül sorra a baráti országok csapa­tainak részvételével. Ismét va­lahol Pest megyében... — reitter — Hétfőn délelőtt különrepülőgép- pel Bukarestből Budapestre érke­zett Japán olimpiai labdarúgó vá­logatottja. A küldöttség 19 játékos­ból és 3 vezetőből áll. Kijevben a baráti ország-ok bel­ügyi sportolóinak atlétikai verse­nyén Irina Press a 80 méteres gát­futásban 10.5 mp-es eredményével beállította a világcsúcsot. Az amszterdami férfi evezős Európa-bajnokságon a Szovjetunió 42.5 ponttal nyerte a pontversenyt Németország (41.5) és Olaszország, (18) előtt. A hagyományos New Yorki nemzetközi labdarúgótorna idei győztese a lengyel Zaglebie Sos- nowietz a kupavédő prágai Dukla elleni második mérkőzésen 1:1-es döntetlent ért el. Mivel a Dukla először 3:lre nyert, 4:2-es összesí­tett gólarájmyál negyedszer is a kupa győztese lett. Leutkirchben az ejtőernyős vi­lágbajnokságon a női 1000 méteres célugrásban a szovjet Seliverstova 0.505 méteres teljesítményével új világrekordot állított fel. Hasonló­képpen a négy főből álló amerikai együttes, az 1000 méteres késlelte­tett csapatversenyben 0.90 méteres teljesítményével. Ludwigshafenben a Magyaror­szág—NSZK kardcsapatimérkőzést a magyarok 10:6-ra nyerték. — A franciaországi Vittelben rendezett nemzetközi párbajtőr csapatverse­nyen ugyancsak a magyaroké lett az elsőség. — Durkhedmben a Ma­gyarország—NSZK tőrvívó találko­zón jobb találatarányával nyert válogatottunk a 8:8-ra végződött mérkőzésen. Az argentin Antonio Albertondo távúszó ritka sportbravúrt vitt véghez. A 66 kilométeres Capri— Nápoly—Capri távo-t 36:20 óra alatt úszta végig. A Capri—Nápoly tá­vot eddig egyfolytában oda-vissza még egyetlen úszó sem tette meg Albertondo előtt. A római nemzetközi öttusaver- senyen egyéniben Török Ferenc dr., csapatban pedig a Bp. Hon­véd végzett az élen. PEST MEG VEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei Bizottsága és a Pest megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: Suha Andor Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat Felelős kiadó Csollány Ferenc Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest, vm. Blaha Lujza tér 3. Egész nap'hívható, központi telefon: 343—100, 142—220 Gépírószoba (hívható 20 óráig): 140—447. — Belpolitikai és sport­rovat. 140—449. — Ipart rovat: 141—462. — Művelődési rovat: 141-258 Előállítja Szikra Lapnyomda Budapest. Indez; 25 064 Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a helyi posta- hivataloknál és kézbesítőknél Előfizetési díj 1 hónapra 12 forint CEGLÉDI APROHIRDETESEK Cegléd. Fürst Sándor utca 18. számú ház el­adó. azonnal beköl­tözhető. Értekezni: Cegléd, Kiss Ernő ut­ca 15. szám. (Volt Csillag utca.) Lakóházért vállalnám teljes ellátás mellett idős házaspár, vagy egyedülálló eltartását, megfelelő fizetést is biztosítok. Cím a Ceg- lédi Nyomdában. Pannónia motorkerék­pár eladó. VII. kér. Sugár uca 67 szám. Lakóm entes ház eladó. Fehér cementcserép eladó. V. kér. Kovács utca 1. szám. _________ A zonnal beköltözhető két szobás ház eladó, Bem, utca 10., III. kér. Háromszobás közmű­ves ház üresen eladó V.. Tél utca 9. Eladó új Danúvia mc torkerékpár és 1200 n öl jó termést Igére szőlő, terméssel, a Ka pás-dűlőben Érdek­lődni lehet Cegléd.4 Ri­gó utca 6. szám alatt Dttután °—R-ia CSEMO Halásztelek ^ . __ , . z—J szomszédságában Tok­el£dü 1 « Mlhály-féle. 800 n-Ö Érdeklocmi lehet Vas- j ?öld. beköltözhető ta- ^rijitsz rnotovszeve- j nyával eladó. Érdek ^ elegében. _________ ■ lődnl lehet Nagykörös L akómentes családi : Tokti Ferenc. Szolno ház. vízvezetékkel • ki út t35 szám alatt nagv udvarral, azon­nal eladó. Perc Utca 2 sz______________ IV kér . Géza utca 12 s2ám alatt egy ház­hely eladó. Eladó a Bedében 3 rzobás villalakás, 440 n-öl kerttel. Értekezni lehet Rákóczi út 44 szám alatt délután 6 órától.