Pest Megyei Hirlap, 1964. május (8. évfolyam, 101-126. szám)

1964-05-04 / 102. szám

Tököl nyerte a rangadót, váci siker Vecsésen A megyei labdarúgó-bajnok­ság május elsejei rangadója, az első és második helyezett talál­kozója a tököiiek győzelmét hozta, s ezzel a szigetiek egy pont előnnyel állnak az élen, a még veretlen Bag előtt, amely Gödöllőt fektette két- vállra. Nagy meglepetést szol­gáltattak a váciak, akik mind­két pontot elhozták Vecsésről. Tökcjl—Monor 3:1 (3:1) Tökül, 600 néző. V: Kaiser. A 3. percben egy gyors monori támadás végén a Kitörő csatár át­emelte a kapus felett a labdát, Jarosi már csak a gólvonalon túl tudott menteni a potyagól felrJI- ta a hazaiakat, s lapos játékkal igyekeztek a monori támadásokat lelassítani. A 16. percben Plausin labdáját a kapus kiütötte, pont Horák elé, aki nem hibázott. Tíz­perces mezőnyjáték után a 33. percben Jobboldali támadás végén Plausin elé került a labda, s ő a korán vetődő kapus mellett meg­szerezte a vezetest. a gól megza­varta a monori védelmet, a 40. percben Márton négy védőjátékost kicselezve, rég látott szép 20 mé­teres lövéssel növelte az előnyt. Szünet után a közönség azt vár­ta, hogy a szélitől támogatott Tököl újabb gólokat szerez. Azonban ez nem következett be, az első 45 perc láthatólag sokat kivett a já­tékosokból. Gergényj és Plausin kihagyott helyzete érdemel emlí­tést. A 65. percben egy monori tá­madás végén Joszkin a gólvonalról mentett, majd a 78 percben el- ügyetlenkedték a kínálkozó alkal­mat a vendégcsatárok. Magasszínvonalú küzdelmes szép játékban első félidei teljesítménye alapján megérdemelten nyert Tö­köl a mezőnyfölényben jól játszó, üe a kapu előtt túl sokat kombi­náló Monor ellen. G: Horák, Plausin, Márton, ill. Körmendi. Jó: Vászin, Bilisits, Plausin, Joszkin, Márton, ill. Di- moff, Szalai, László. Bundies Péter Bag—Gödöllői Vasas 4:2 (2:1) Bag, 600 néző V: Susán. A 7. percben szerzett gólnak nem sokáig örülhettek a hazaiak, mert Gödöllő 3 perccel később egyenlített. Ezután is Bag táma­dott többet, de Nagy I lövéseit nem kísérte szerencse. A 44. perc­ben Kékesi törte meg a jeget, majd szünet után a széllel játszó hazaiak lapos játékkal 4:l-re el­húztak. Gödöllő a 87. percben szé­pített. Végig Bag támadott többet, győ­zelme nagyobb arányú is lehetett volna. A Vasas lelkesen küzdött, dé'á hazai ötösfogatot nem tudták semlegesíteni. G: Aszódi (2), Kékesi, Kassai (öngól), ill. Bottlik (2). Jó: Nagy I (a mezőny legjobbja), Nagy II, De­mo I, Aszódi, Adám, ill. Nagy László, Bettiik, Tóth. Albertirsa—Pécel 1:0 (0:0) Albertirsa, 1200 néző. V: Nábelek. A Vendégek az első 20 percben mezőny fölényt harcoltak ki, de a kapura nem voltak veszélyesek, Ezután feljöttek az irsaiak, azon­ban a legjobb helyzeteket is el- ügyetlenKedték. A második félidő­ben is ők irányították a játékot, de csatársoruk továbbra is meddő­nek bizonyult. Néhányszor csak szögletre tudtak menteni a péceli védők, s a 76. percben egy szöglet- rúgás után Prazsák ragyogó feje­séből született meg a mérkőzés egyetlen gólja. Jó védelmek és tehetetlen csatár­sorok párharcát hozta a találkozó, NábeléK végig kezében tartotta a helyenként kemény összecsapá­sokkal tarkított mérkőzést. G: Prazsák. Fazekas Tamás Üjhartyán—Dunaharaszti 1:1 (0:0) Üjhartyán, 700 néző. V: Sándor. Üjhartyán nem használta ki megfelelően helyzeteit, a mezőny­ben szépen adogató, de a kapu előtt veszélytelen DM.TK ellen. A 70. percben Tunner révén szerzett hazai előnyt befejezés előtt 8 perc­cel egyenlítették ki a vendégek, amikoris egy 40 méteres szabad­rúgásnál kiugrott a védelem, s az átadásból hálóba, talált a vendég­csatár. A közönség az akciónál lest reklamált. A hazaiaknál -Schenk, Cserna, Molnár I és Molnár II. tűnt ki. Szigetújfalu—Üllő 1:1 (1:0) 'Üllő, 700 néző V: Dombai. Az első félidőben is a széllel és nappal szemben játszó hazaiak voltak fölényben, de a vendégek kapusa mindent védett. A 22. perc­ben váratlan lefutás végén kapus­hibából az újfaluiak szerezték vezetést, melyre a 47. percben vá­laszoltak a hazaiak. Ezután még nagyobb fölénybe kerültek, de az újfalui védelem, bár keményen, de hősiesen védekezett. A hazai csatárok ekkor a belső játékot erőltették A 70. percben az üllői PEST MEGYEI HÍRLAP A Maavai ■Szocialista MunkásDár’ Pest mesvej Bizottsáea és Pest mesvei Tanács ama Főszerkesztő Suha Andor Kiadta a Hiriaokiadó Vállalat Felelős kiadó Csollánv Ferenc Szerkesztőséé *s kiödohivatal- Budaoe^r vili Blaha Luiza tér 3 Eeész naD hívható központ.- telefon 343 — 100 » 42—220 Gréüíroszoba hívható 20 tráie»: 140 -447 - Belpolitika' sport­rovat »4o--4*rt - loan rovat­»41 462 - Möve’^dési rovat­ul—258 Előállnia ^zikra Laonvomda Budaoest index- 25 064 Térié«’ '' ■ Pos1a Előfizethető n nelv» posta- hivataloknál ec kézbesítőknél Előfizetési dH t hónaora 12 forint. Vasadi gyengén helyezett 11-esét a vendégkapus védte. Idei legjobb játékukkal rukkol­tak ki az üllőiek, s hogy mégsem győztek abban az újfalui kapus a ludas. G: Vigh Béla, ill. Hang. Jó: Ko­vács (a mezőny legjobbja), a hát­védhármas, ill. Varga, Godina, Szabó Mihály és Boda. Varga János ­Abony—Ceglédbercel 2:0 (1:0) Abony, 1109 néző. V: Petró. Két nagy helyzet kihagyása után inár a 10. percben megszerezték a vezetést a hazaiak, ezt követően változatos mezőnyjáték alakult ki, fordulás után pedig a vendégek léptek fel támadólag. Az abonyi*. védelem azonban, Ungerral az élen jól rombolt' Az utolsó 20 perc is­mét a hazaiaké volt, s a 76. perc­ben bebiztosították győzelmüket. A 85. percben tíz másodperc alatt há­romszor csattant a labda a berceli kapufán. Sportszerű küzdelemben az ered­mény a vendégcsapatra hízelgő G: Gönczöl, Szabó. Jó: Unger, Juhász, Szűcs, Czirnák, ill. Czékys, I Pánczél, Meleghegyi. Nagy Imre Váci Vasutas—Vecsés 2:0 (0:0) Vecsés, 1200 néző. V: Tabányi. Az első félidőben mindkét rész­ről kapkodó játék, pepecselés folyt, a kapusoknak úgyszólván semmi dolguk nem akadt. Szünet után 25 percen át a hazaiak hatal­mas iramot diktálva kezdeményez­tek, de támadásaikat a higgadtan játszó váci védelem mindig időben akasztotta. A 82. percben egy vá­ci támadás végén 25 méteres lövés­ből született a vendégek első gól­ja, amely a meglepett kapus felett a hálóba hullt Vecsés kétségbe­esetten igyekezett egyenlíteni, de a 86. percben 50 méteres kapura? «ívelt szabadrúgásból újabb potya­gól kötött ki hálójukban. A taktikailag érettebben játszó váciak megérdemelten győztek. G: Kiss, Király. Jó: Király, Se­ben, Neugan, Takács A vecsésiek közül senki sem nyújtott átlagon felülit. Fekete József Dunakeszi Kinizsi—Ceglédi Épí­tők 1:0 (0:0) Dunakeszi, 300 néző. V: Badacso­nyi. i Alacsony színvonalú mérkőzésen, csapkodó játék után némi szeren­csével nyert a hazai csapat. A vendégek a mezőnyben jobban Ját­szottak, de a tömörülő Kinizsi vé­delemmel nem boldogultak A ha­zaiak csatársora nagyon szétesően játszott, és egy ilyen tervszerűt­len támadás-vezetés végén a 73. percben kapu előtti kavarodásból megszerezte a győztes gólt. G: Bardócz. Jó: Szente I, Szalai, Szakács, Illovai, ill. Milus II, Vas, Hegedűs, Pánczél. 1. Tököl 7 5 1 1 15:7 11 2. Bag 7 3 4 — 19:8 10 3. V. Vasutas 7 4 2 1 lu:6 10 4. Albertirsa 7 3 3 1 4:2 9 5. Monor 7 4 1 2 12:10 9 6. Üllő 7 4 1 2 10:14 9 7. Üjhartyán 7 3 1 3 12:16 7 8. Szigetújf. 7 2 3 2 7:12 7 9. DMTK 7 1 4 2 7:7 6 10. Cégi. Ép. 7 2 2 3 5:6 6 11. D.-keszi K. 7 3 — 4 8:12 6 12. Vecsés 7 3 — 4 4:7 6 13. Abony 7 2 1 4 9:7 5 14. Gödöllői V. 7 2 1 4 15:13 5 15. Ceglédberc. 7 2 1 4 11:12 3 16. Pécel 7 — 1 6 3:12 1 A Nemzetközi Labdarúgó Szövet­ség (FIFA) úgy határozott, hogy kizárja Indonézia csapatát az Olimpiai labdarúgó tornáról. A ki- j zárásra részben azért került sor, ] mert Indonézia állandóan halogat- j ta a Thaiföld elleni olimpiai selej­tező mérkőzés lejátszásának idő­pontját. A határozat értelmében Thaiföld az ázsiai zónában a Ko­reai NDK csapata ellen jáfszik se­lejtező mérkőzést. ★ Az NSZK torna szövetségének kapitánya kijelölte a május 9-én és 10-én Inhoíban sorrakerülő NSZK—Magyarország találkozóra a német válogatottat. * Londonban barátságos nemzetek közötti váiogatott női törvívó ver­senyt rendeztek Anglia és Magyar- ország csapata között — előjátéka­ként a De Beaumont Kupa egyéni mérkőzéseknek, amelyen hat or­szág 60 sportolója vesz részt. A mérkőzés 8:8-as döntetlennel vég­ződött, de jobb találataránnyal a ! magyar nők szerezték meg a győ- J zelmct. . * Limában a női kosárlabda világ- i bajnokságon a Szovjetunió áll- az j élen 10 ponttal, Bulgáriának 9, j Csehszlovákiának, az Egyesült Ah ! lantoknak és a Braziliának 7-**7 I pontja van. Vereség Bécshen Vasárnap délután csaknem zsúfolásig megtelt a bécsi Próter-stadion. Közel 70 000 néző várta, hogy kifussanak a csapatok az utóbbi napok eső­zéseitől meglehetősen felázott, csúszós játéktérre. A magyar csapat a párizsi összeállítás­ban lépett pályára. Ausztria—Magyarország 1:0 (0:0) Góllövő- Nemec (11-esből). Ausztria: Pichler — Him- s chordt, Glechner, Viehlböck — Skocik, Koller — Flögel, ! Grausam, Nemec, Hói, Höhr­may. Magyarország: Szentmihályi — Mátrai, Mészöly, Sárost — Nagy, Sipos — Göjöcs, Rákosi. Albert, Tichy, Fenyvesi dr, A jobbszélső helyén előre­törő Sípos laposan lőtt nyolc méterről sarok mellé Aztán Mátrai tört előre a jobbszálen, magas beadása felső lécről pattant vissza, de a belsők elől szögletre mentettek a védők. Mátrai labdájával Tichy ug­rott ki, Pichler lábbal mentett előle, s a magyar védők által j visszavágott labdát Tichy I kapufára lőtte. A 25. percben : cserélt az osztrák csapat: Hof i helyére Fiala állt be. Ettől kezdve tervszerűbb, folyama­tosabb lett az osztrák csatár­sor játéka. A 39. percben Fiala nagy lövése kerülte el a kaput,, két perc múlva Nemec elől az I utolsó pillanatban mentett Szentmihályi. A 43. percben Göröcs kecsegtető helyzetben kivárt, s Glechner szögletre tudta vágni előle a labdát. Szünet után egyre nagyobb küzdelem folyt. Elég kemény volt a játék. Az 54. percben egy ártatlannak látszó jobbol­dali támadás végén Mészöly a 16-oson belül teljesen érthe­tetlenül kézzel ért a labdához. Vitathatatlan 11-es! A bünte­tőt Nemec a bal alsó sarokba lőtte (1:0). A 62. percben Rá­kosi labdájára Albert bíztató­an ugrott ki a balösszekötő helyén, de hosszan szöktette | magát és már csak kapu mel- j lé tudta pöccinteni a labdát. í Két perc múlva Tichy telje- i sen üresen ugrott ki, három I méter előnye volt a védőkkel I szemben, de érthetetlenül le- j lassított és a befutó védők — Glechner és Viehlböck — kö­zös erővel partra mentettek előle. Az osztrákok továbbra is lassították a játékot, de amikor támadásba lendültek, igen veszélyesek voltak. A 78. nercben — megúnva a csatá­rok tehetetlenségét — Nagy távolról lőtt kapura, de igen íven gén. A 82. percben Sípos 20 méteres szabadrúgása elő­ször a sorfalba vágódott, majd másodszorra a fedezet a kapu mellé küldte a labdát. A 83. percben Tichy ugrott ki ke- csegtetőep, de gyenge lövését Pichler védte. A 86. percben Sárosi megrúgta Grausamt és ezért a kiállítás sorsára ju­tott. CSOMAGOL OANYAG összehajtható vándor cipődobozck, Felújításro szoruló, felesleges készletét átveszi, ú .ott állapotban raktárról szállít az egész országba GONGYÖLEGFEigjlTó VALIALAT Budapest XIII., Dagály utca 3. Telefon: 200—285, 200—380, 200—705. A szél elfújta a papírformát A Csepel Autó első győzelme — Cegléden győzelmét. VB-SELEJTEZOK - JÖVŐRE Az 1966. évi labdarúgó világbaj­nokság selejtezőinek időpontjára a „magyar csoportban” megtörtént az érdekelt országokkal a megál- lapodás. Eszerint mind a hat mér­kőzést 1965-ben játsszák le A ta­lálkozók időpontjai a következők: április 25: Ausztria—NDK, Bérc­ben, május 23: NDK—Magyaror­szág (a várost még nem jelölték ki), június 13: Ausztria—Magyar- ország, Bécsben, szeptember 5: Magyarország-Ausztria, Budapes­ten, október 10: Magyarország— NDK, Budapesten, október 31: NDK—Ausztria (a színhelyet még nem jelölték ki). Az erős szél úgy­látszik felborította a papírformát a labda­rúgó NB Ill-ban. A Csepel Autó az eddig jól szereplő Cegléd otthonában, a me­gyei rangadón sze­rezte meg idei első ____ _ Dicséretes a vörösvá­riak Tokodon kivívott pontja. Kel­lemetlen meglepetés az utóbbi idő­ben formába lendült Nagykőrös hazai veresége. Az északiaknál Vá­cott a Tűzoltó Dózsa, Petőfibá- nyán pedig Kartal vezetett a fél­időben, de szünet után megfordult az eredmény. É szakközép csoport Csepel Autó—Ceglédi Vasutas 2:1 (1:1) Cegléd, 600 néző. V: Keresztfalvi. LY&E: *iamza — Kiss Peter, Cseh, Császár — Oláh, Gyenizse — csuigai, Laborcz, Máté, Liptai, Halmi. Cs. Autó: Kovács A. — Gremen, Tyavoda, Földi — Fodor, Haiasz — Zsernba, Hauser, Kovács F., Kát- kai, Városi. Az első félidő nagyobb részében a helyiek voltak töményben. A 8. percben a kitörő Mátét felvágták, vitatható 11-esbói jutott előnyhöz a Vasutas. Az utolsó negyedórában kiegyenlítetté vált a játék, Földi 18 méteres szabadrúgása, a lyukas sorfalon at utat talaiv^ az egyen­lítést jelentette. Fordulás után néhány szép Autó akció futott a pályán, és Zsemba beadását a 16-os sarkáról Hauser, a jobb alsó sarokba lőtte. Az utol­só 25. percben erősen szorongattak a helyiek, de nem tudták egyenlí­teni. Igaz, a 65. percben majdnem megszületett ez, de Máté szabad­rúgása a felső lécen csattant. A megyei rangadóra rányomta ; i bélyegét a nagy tét A Vasutasnak j az élcsoportban maradáshoz kel- j lett a papírforma szerint biztosnak ! látszó két pont, az Autónak pedig a sereghajtó zónából való elkerülé­séhez. A Vasutas a vártnál gyön­gébb teljesítményt nyújtott, míg a felfriSvSített Autó időnként jól kombinált. Hogy több helyzete el­lenére alulmaradt a Vasutas, pon­tatlanul lövő csatársorának, vala­mint az Autó jó védelmének kö­szönhető. Mindkét oldalon, első­sorban a középhátvéd, az újonc Tyavoda, illetve Cseh érdemel em- lítést. G: Földi, Hauser, ill. Liptai (H-esből) Tokodi Bányász—Pilisi Bányász C:0 Tokod, 800 néző. V: SzldvIR. P. Bányász: Mariok — Nick II, Haff, Krupp — Nick I, Vízvári — Hegyeshalmi, Sodró, Pelier, Weiss, Stiffter. Az első félidőben a szél a ha­zaiakat segítette, de az erős nyo­mást jól hárította a vendég véde­lem. A 35 percben 11-eshez jutott Tokod, a büntetőt azonban Mariok kivédte. Az ellentámadásnál Sodró 13 méteres lövése a jobb kapufáról perdült befelé, de a védők a gól­vonalról kivágták a labdát. Szü­net után hiába támogatta a szél a Pest megyeieket, nem ment job­ban nekik. Mezőnyjáték folyt, egyik kapu sem forgott veszély­ben. i .Tó: a közvetlen védelem, Vízvári. Hegyeshalmi. !. Sárisáp 8 5 2 1 17:5 12 2. Ercsi 8 4 3 1 25:11 3/1 3. Siófok 8 4 3 1 13:5 1! 4. Pénzügyő. 8 4 2 2 23:9 10 5. Goldberger 7 4 2 1 13:7 10 6. Ceglédi VSE 8 4 1 3 16:10 9 7. Nyergesüjf. 8 3 3 2 8:7 9 8. M. Acél « 3 3 2 11:12 9 9. K. Tűzálló 8 4 13 10:14 9 *3. Dinamó 8 1 5 2 8:12 7 11. Tokod 8 2 3 3 7:15 7 12. Elektromos 7 l 4 2 10:11 6 13. Annavölgy 8 14 3 9:16 6 U. Pilisi B. 8 12 5 6:13 4 15. Csepel Autó 8 1 2 5 6:20 4 16. UFC 8 — 2 6 5:18 2 A csoport további eredményei: Siófok—Sárisáp 1:1, K. Tűzálló— Nyergesújfalu 0:0, Annavölgy— Goldberger 1:1, Dinamó—Pénzügy­őrök 2:2, -Ercsi—Üjlaki FC «:l, Elektromos—Magyar Acél 2:3. Északi csoport Váci Vasas—Tűzoltó Dózsa 2:1 (0:1) Vác, 500 néző. V: Vajda Sándor. V. Vasas: Csitneki — Balogh II, Borzák, Kreidl — Marton, Ottó — Balogh I, Stadler, Kenyeres, Kiss Imre, Jakab. Már az első percben gólt értek cl a vendégek. Egy eiörevágott labdát Borzák elvételt, Csitneki rosszul jött ki a kapuból, elveszr letle a labdát, 6 a csatár nem hi­bázott. a széltől támogatott Dózsa volt fölényben, de a jól tömörülő védők időoen léptek közbe. Szünet után a Vasas vezette az első lefu­tást, s a 46. percben Kiss Imire egyenlített A goi í'elrázta a ha­zaiakat, s ettől kezdve javult a teljesítményük. Az 55. percben Kiss megszerezte a vezetést, s azután két szép Kiss lövést a ka­pus csak szögletre tudott háríta­ni. Feljöttek a vendégek, és Csit- ueki kétszer is bravúrral mentett. A váciaknál igen jól játszott Kreidl, ezzel a teljesítménnyel már rég adós volt. Utána Borzák, Stad­ler, Kiss és Marton következik, de dicséretet érdemel még a fiatal Kenyeres is. G: Kiss Imre (2). Pál János Petöfibánya—Kartali MEDOSZ 3:1 (0:1) Petöfibánya, 800 néző. V: Híd­végi. Kartal: Krubel — Braun, Mogyo­rósi, iviunár — Szabó, Varga — De- metrovics, Nagy Jenó, Karácsondi, Vludri, Sára. Bár a szél a kartaliakat támo­gatta, mégis, már az első percben Mogyorósi hibájából nagy helyzet adódott kapujuk előtt Később fo­kozatosan feljöttek a vendégek, különösen a balszárny vezetett sok veszélyes támadást, de a sok helyzetből csak egyet tudtak érté­kesíteni a 30. percben. Szünet után a szél ellenére is jól tartotta magát a Pest megyei együttes. De egy jobboldali támadás során Mogyo­rósi elnézte a labdát, s a beugró balösszekötő közelről egyenlített. Megváltozott a mérkőzés képe. Petöfibánya nagy lelkesedéssel vetette magát a küzdelembe, s fő­leg védelmi hibákból megfordította az eredményt. Hacsak a helyzetek felét kihasz­nálják a Pest megyei csatárok, már akkor is győzhettek volna. G: Karácsondi. Jó: Krubel, Braun, Varga. 1. Ikarus 8 3 2 1 11:6 12 2. Gyöngyös 7 5 1 1 12:6 11 3. Hajógyár 8 4 3 1 12:9 13 4. Rákoscsaba 8 3 4 1 10:9 13 5. BF.AC 8 3 2 3 10:8 8 6. Kartal 8 2 4 2 12:10 * 7. Salg. Kohász 8 3 2, 3 7:7 8 8. Zagyvapálf. 8 3 2 3 8:9 .8 9—10. Petőfib. 7 3 1 3 12:12 7 9—fi) Tűzoltó Dózsa 7 3 13 13:13 7 11. Autötaxi 7 3 1 3 14:16 7 12. Balassagy. 7 3—4 11:12 é 13. Chinoin 7 2 1 4 6:6 5 14. Váci Vasas 8 2 1 5 11:13 5 !5. Statisztika 8 1 3 4 5:14 5 16. Sashalom 8 — 4 4 5:11 4 A csoport további eredményei: Gyöngyösi Spa rtacus—Zagy vapál- falva 2:0. Sashalom—Statisztika 1:1, Rákoscsaba—Ikarus 1:1, Chi­noin—Salgótarján 0:1, BEAC—Ha- i- 'gyár 0:1. Délkelet! csoport Jászberényi Vasas—Nagykőrösi riinizsi 4:0 (2:0) Nagykőrös. 1000 néző. V: Tóth dr 1. Újszeged 8 6 — 2 21 12 2. Martfű 8 4 4 — 13:8 12 3. Hódmezőv 8 5 1 2 11:6 11 4. B.-csabai H. 8 4 2 2 13:16 10 5. Békéscsabai VTSK 7 3 3 1 18:8 9 6. Csongrád 7 3 3 1 9:5 9 7. Kiskunhalas 8 4 l 3 13:14 9 8. Orosháza 8 3 2 ,3 15:17 8 9. Mezőhegyes 8 3 14 13:15 7 10. Török? zen t­miklós 8.2 3 3 9:12 7 11. Szegedi Ép. R 2 3 3 7:io i 12. Kecskemét 8 1 4 3 4:6 6 13. Jászberény 8 2 15 14:1?, 14. Nagykőrös 8 1 3 4 4:10 5 15. Makó 7 2 — 5 7:16 4 16. Mezőtúr 7 115 6:14 3 Szomhati előjáték A vasárnapi nagy mérkő­zésén kívül több fronton mér­ték össze erejüket a magyar és az osztrák labdarúgók. Szombaton Ta Népstadionban B-váibgatöttunk 12 000 né3ő előtt 5:0 arányban diadalmas­kodott az osztrák „bések” el­len. Győrött a magyar után­pótlás csapat 5:0-ra verte Fel- so-Ausztriát. Ifjúsági váloga­tottunk l:0-ás félidő után 2:0- ra nvert Wiener Neustadt-ban. A találkozón, a Monorról a Bp. Honvédba került Fónyad kitűnően védett. Vasárnap délután a Sportuszo­dában rendkívül gyér érdeklődés mellett került sor a nemzetközi vízilabda torna 3. napi küzdelmei­re. A vízilabda tornán Magyaror­szág harmadik győzelmével veret­lenül lett első, bár meg kell je­gyezni, játéka ezúttal is kí­vánnivalót hagyott maga ' 9 n. A 18. heti totóeredmények 1, X, 2, 1, 1, X, 2, X, X, 1. Pótmérkőzések: x 1 1. 1, 1, L Eladó családi ház Nyíregyházán, jó ivó­vízzel. fürdőszobával, betelepített kerttel, disznóóllal. baromfi­udvarral , cserélhető lakrésszel. Érdeklőd­ni: Szentendre. Bük­kös-part 40. I. emelet. Törpe, fehér nagyvi­rágú Chrisantenurr. „Blanches PoatevieneM gyökeres dugvány na­gyobb mennyiségben k-'oható. Újszeged, Székelysor 3. Papp Jó. zsef. Beköltözhető két szo­ba, konyha mellékhe­lyiséggel. külön bejá­ratú ház a központ­ban eladó. Érdeklődni lehet bármikor a tu­lajdonosnál. Nagykő­rös. IV. kér.* Tömöri u. _9.___________________ S zentendre Szabadság- forrás úton tsz-megál- lótól 10 percnyire rx d éli fekvésű — 1055 éí- ! 1.106 négyszögöles ter­mő vegyes gyümö. esős, felosztva is, oaT lagi áron. négy sző ölenként 14 forint' eladó. Cím, a .helysz:'-!! nen, Lakatoséknál. 1 Egyszázhatvan négy­szögöles telék — Su- rány központjában — négyszögölenként S0 forintért eladó. Ér­deklődni lehet: Szent­endre. Dumtsa Jenő utca 9. (női fodrász- üzletben.) Női nu!#aerőket mozaiklapob gyártásához AZONNALRA FELVESZÜNK Üzemi étkezés van jelentkezni lehet Szentendrei Beton ?rugvár munkaügy osztályán. Szentendre |>ó/.sa Györgv ót « szám alatt. L'kamiék, fotelágyak. Út ú rák fizetési '.könnyítéssel, Román i end re. - rpitosnál. Budapest. Nagymező 66. Kérjen, díjmentes árajánlatot. Keresünk gyakorlott belső ellenőrt és kö­zépfokú iskolai vég­zettséggel rendelkező programosokat, érté. kesítési és _ üálkodási előadókat, valamint időelémzöt. V olaszokat a kiadóba Pest megyei nagyválla­lat jeligére kérjük leadni. __________ P csterzseoeten 300 n-öl termő gyümölcsös és szőlő, rajta két szoba, konyha, éléskamra és melléképületes ház busz- és villamos- megállóhoz közel — azonnali beköltözéssel | eladó. Érdeklődni: szombat. vasárnap egész nap. Pesterzsé- b^en Véccey utca ^5. Mélyfúró Berendezé­sek Gyára (Bp.. X Fertő u. 8.) azonnali belépésre felvesz esz­tergályos szakmunká­sokat. Munkásszálír van. _________________ E gy külön bejáratú szobát keresek, csak nyári idényre. Szent- Pomáz. Leány­falu. Cím: Budakeszi Kiss -Lajos -utca--14- Kiss Attila. A csoport további eredményei: Törokszéntmiklós—Újszeged l :2, ?,lartfű—Orosháza 4:3. Makó—Be­any aggaz- | késcsabai Honvéd 2:3, Mezőhegyes —Mezőtúr 2:0, Kiskunhalas—Hód- I mezővásárheVv 1:0,' Kecskemét— ! Szegedi Építők 1:1. Tovább vándorol Czibor Zoltán a volt magyar labdarúgó-válogatott. Az AP jelentése szerint a 33 éves Czibor, most a tengerentúl próbál szerencsét, leszerződött a kanadai Hamilton Steelers prof- csapathoz. I FIGYELEM! Vásároljon tenyészteleprő naposcsibét A gombai Uj Élet Tsz vérvizsgáit, Hampshire fajtájú naposcsibére május 14-re előjegyzér'- felvesz. Nézőcsúcs lámpafénynél £ Május 1-én este avat- ták fel a Csömöri TSZ í SK kézilabdapályájának ' világító berendezését. A kedvezőtlen, hideg idő ellenére rekordközönség gyűlt össze, kétezren vol- í tak kíváncsiak az NB II- J es férfiösszecsapásra, ame- 'j lyen a helyiek 18:13 (14:8) í arányban fektették két- vállra riválisukat, a Te- rj lefongyár együttesét. ’/. Egyébként a megyei TS 20 ezer forintos támoga- £ tásával, valamint 10 ezer j; forint értékű társadalmi j munkával készítették el $ az esti mérkőzések leját- Szásához szükséges „kel- J léket”. A pálya két ol- £ dalán három-három oszlo- ? pót állítottak fel, s azj ezek közé széliében ki-$ feszített köteleken függ a £ pálya felett három-három ^ — összesen kilenc — 250 <: voltos higanygőzlámpa.