Pest Megyei Hirlap, 1964. április (8. évfolyam, 76-100. szám)

1964-04-28 / 98. szám

Már csak Bag veretlen j Újhartyáni bravúr Monoron.' A megyei labdarúgó bajnok­ság vasárnapi fordulójának legnagyobb meglepetését az új- hartyániak szolgáltatták, akik Monoron szakították meg az éllovas veretlenségi sorozatát. A másik veretlen Bag, Dunaha- rasztin döntetlent harcolt ki, s Monor veresége miatt most Tököl került az élre. A négy döntetlen és a kisarányú győ­zelmek is bizonyítják, hogy milyen szoros küzdelmek vol­tak. Üjhartyánon kívül csupán Üllő vitte el mindkét pontot idegenből Dunakesziről. Tököl—Abony 1:0 (0:0) Tököl, 300 néző. V: ifj. Balogh.' Tízperces tapogatózó játék után feljöttek a hazaiak, a 12. és 16. percben Horrák lövését bravúro­san mentette a vendégkapus. Ezu­tán Abony 7—8 emberrel védeke­zett, elől pedig három gyors csa­tárral próbálkozott. A 26. percben labdatartás miatt, hat méterre az abonyi kaputól közvetett szabad­rúgáshoz jutottak a helyiek, de Plausin lövése a léc felett szállt el. A hátralevő időben változatos játék folyt, majd a második fél­idő is hazai fölénnyel indult. A tököli csatárok azonban nem tud­ták áttörni az abonyi védőfalat. A 66. percben a tököli Gergényi asak a kapussal állt szemben, aki iábravetődéssel tisztázott. A 72. percben a másik oldalon adódott hasonló jelenet. A gyors abonyi lefutás végén1 Rozgics n kivető­dött, s a labda alatta a lécre vá­gódott, s utána elcsípte a tököli kapus. Az eredménytelen tököli próbálkozásokat a 82. percben si­ker koronázta, a 16-öson álló Mártonhoz került a labda, s nagy­erejű lövése utat talált a hálóba. A sportszerű nagyiramú mérkő­zést megérdemelten nyerte Tököl, bár csatárai nehezen bodogultak az abonyi védőfallal. Benkő, a írendégek kapusa élete legjobb formáját nyújtotta. G: Márton. Jó: Onódi Joszkin, Plausin, ill. Benkő, (a mezőny leg­jobbja), Molnár, Czirnák, Szabó. Bundies Péter ÜJhartyán—Monor 3:1 (0:1) Monor. 1200 néző. V: Kőhalmi. . A hazaiak az első 20 perc után visszaestek, fiataljaik úgy látszik az elmúlt hetekben túl játszották magukat. l:0-ás monori vezetésnél, majd 1:1 után ll-es gyanús jelené­nek játszódtak le az újhartyáni kapu előtt, de Kőhalmi nem ítélt büntetőt. Ezt követően védelmi hibákból szerezték meg a győzel­met a jobban játszó újhartyániak. Meglepő, de megérdemelt győ­zelem született tehát Monoron. G: Svébis (2), Csema, ill. Vi­téz. Jó: Molnár I, Molnár n, Schenk, Cserna, Svébis ill. Dimoí, Bán, Szalai. Ceglédbercel—Albertirsa 0:0 Ceglédbercel, 1500 - néző. V: Ha­lász Az orkánszerű szél az első fél­időben Irsát támogatta. Támadtak is a vendégek, de a hazai védelem Czékussal az élen, mindent há­rított. Az első félidőben a berce- liek csak háromszor jutottak el a vendégkapuig. Fordulás után a nézők azt várták, hogy a szél se­gítségével most már a hazaiak ke­rekednek felül, de nem így tör­tént. Az albertirs-aiak Prazsálcot hátra vonták, a labdát a földön tar­tották, s két gyors szélsőjükkel veszélyes támadásokat vezettek. A berceli támadások erőtleneknek bizonyultak, s a hazaiak a máso­dik Játékrészben sem tudtak tar- tós mezőnyfölényt kiharcolni. A 87. percben a hazai Schőnlébert Ha­lász kiállította, • előzőleg az irsai Fekete n durváskodott sokat, s ez bőszítette fel a hazai játékos^. A gólnélküli döntetlen a berce- liekre nézve hízelgő. Jó: Czékus (a mezőny legjobbja). Finster, Tóth, Mezei, ill. Fekete IV, Jánosi, Kuti, Prazsák, Koska. Jenei Ferenc Ceglédi Építők—Vecsés 1:0 (0:0) Cegléd, 250 néző. V: Dombai. A pályán keresztben fújó orkán­szerű szél miatt szép játék nem alakulhatott ki. Mindkét csapat védelmére nagy feladat hárult, s a védelmek mindkét oldalon kifo­gástalanul helytálltak. Második félidei ésszerűbb és jobb játékával az Építők megérdemelten győzött. A játékvezető kifogástalanul bírás­kodott. G: Milus I. Jó: Füle, Milus I, Nagy, Vass ill. Darab, Mercz, Kalász. Pálinkás József Váci Vasutas—Szigetújfalu 1:1 (1:0) Vác, 500 néző. V: Ripp. Mindkét együttes hatalmas erő- bedobással küzdött, s szünet előtt a Vasutas, fordulás után a vendé­gek játszottak jobban. A 20. perc­ben Urbancsik túlerőa hazaadása vágódott az újfalusi kapuba, az Öngólt a 78. percben Igazvári egyenlítette ki. a mutatott játék alapján az eredmény igazságos. Mindkét oldalon a közvetlen vé­delmek jeleskedtek. G: Urbancsik (öngól), 111. Igaz­vári. Pál János Üllő—Dunakeszi Kinizsi 1:0 (0:0) Dunakeszi, 400 néző. V: Krichen- baum. Az első félidőben kiegyenlített játék folyt, a védelmek mindkét oldalon jeleskedtek. Szünet után a vendégek vették át a játék irá­nyítását és sorozatos rohamaik a fW. percben értek góllá. A hazaiak léleknélkül játszottak, közülük senki sem érdemelt dicséretet, míg a vendégeknél Szabó M., Szabó S.. Godina és Varga játszott jól. G: Győri. Dimaharaszti MTK—Bag 2:2 (2:1) j Dunaharaszti. 600 néző. V: Nábe- lek. Az MTK kezdett jobban, többet támadott és 2:0-ra elhúzott. A ven­dégek a 43. percben szépítettek, majd szünet után hatalmas erőbe­dobással rohamozva iparkodtak egyenlíteni. Az egyenlítő gól vé- gülis szögletből esett a labda érin­tés nélkül jutott a hálóba. Ezt kö­vetően a győztes gólért nagy harc indult, de a védelmek mindkét ol­dalon jól romboltak. Igazságos döntetlen született. G: Fehérvári, Gyimesi Ül. Aszó­di, Nagy I. Jó: Kaltanecker, Fe­hérvári, Kiss, ill. Nagy I. Aszódi, Katona I. Pócel—Gödöllő 1:1 Pécel. V: Szabó S. 1. Tököl 6 4 1 1 12:6 9 2. Monor 6 4 1 1 11:7 9 3. Bag 6 2 4 — 15:6 8 4. Váci Vasutas 6 3 2 1 8:6 8 5. Üllő 6 4 — 2 9:13 8 6. Albertirsa 6 2 3 1 3:2 7 7. Ceglédi Ép. 6 2 2 2 5:5 6 8. Vecsés 6 3 — 3 4:5 6 9. Üj hártyán 6 3 — 3 11:15 6 10. Szigetújf. 6 2 2 2 6:11 6 11. Gödöllői V. 6 2 1 3 13:9 5 12. Ceglédberc. 6 2 1 3 11:10 5 13. DMTK 6 1 3 2 6:6 5 14. D.keszl K. € 2 — 4 7:12 4 15. Abony G 1 1 4 7:7 3 16. Pécel 6 — 1 5 3:11 1 FÉLIDŐBEN XZ AUTÓ VEZETETT Eladó a Nagykőrös, Losonczy u. 12. sz. ház. Megosztva is, esetleg lakáscserével. Érdeklődni lehet: Lo­sonczy u. 9. sz. alatt <a délutáni órákban. Eladó asztal, székek, konyhaszekrény, fehér vaságy sodronnyal, állófogas, kerti pad varrógép, cserépkályl ha, kokszos folyton- égő kályha, vaskerí­tés, rács és cement­kád. Megtekinthető Losonczy u. 9. sz. alatt a délutáni órák­ban Nagykőrös. Háztartási alkalmazot­tat keresek sürgősen, bentlakással egy gyer­mek mellé. Dr. Kőházi Kiss Dániel, Nagykő­rös , Kecskeméti utca 1 • E-lépcső. __________ V örösréz fürdőhenger eladó. Bp.„ VII. Dob u. 82. fszt 4._________ K ülönbcjáratú bútoro­zott szoba kiadó. Nagykőrös. VI.. Ady E, u. 14.______________ Heretermés használt székek, épületanyagok eladók. Nagykőrös, Zápor u. 1. Tanya 800 n-öl szőlő­vel eladó. szoba, konyha, mellékhelyi­ség. Nyársapát Csemő dűlő 43.________' Xagyboconádi méh­családok, kaptárostól eladók, sürgősen, Nagykőrös. VIII. Ese- di u. 34. Eladó ház két részben is. Nagykőrös. Kecs­-kemétl u. 15. _____ Korszerű kétsebessé- ges magnetofon újsze­rű állapotban fizetési kedvezménnyel eladó. Érdeklődni lehet: dél­után öttől. Cegléd, 517 telefonon.___________ A szódon lakó. magas, vékony termetű, csi­nos feleséget keres 46 éves vezetőállásban levő tisztviselő. Rész­letes, őszinte vissz­hangot kér ,.Igényes­ség 9982” jeligére a Felszabadulás téri hir­detőbe.___________ K ecskeméti új bérház­ban levő második emeleti másfélszobás, összkomfortos. erké­lye«, naoos. modem, beépített bútorzatú la­kásomat elcserélném hasonló budapestire. Megkeresést ,,Otthon 9983” jeligére a Fel- szabadulás téri hirde­tőbe kérek. Vennék kis. fehér ci­cát. hímet. Nagykőrös. Ceglédi út 22. Vennék 150 kem-es Zetka motorhoz komp­lett elejét, vagy dara­bonként első telesz­kópot. kereket és kor­mányt. Nándori, Vác, Hajnik Pál u. 1. Női munkaerőket mozaiklapok gyártásához AZONNALRA FELVESZÜNK. Üzemi étkezés van. Jelentkezni lehet: Szentendrei Beton- árugyár munkaügyi osztályán. Szentendre Dózsa György út 34. szám alatt. Pest megyei Taná­csi Építőipari Vál­lalat, Vác, Elhur­coltak tere 4. azon­nal felvesz a vá­ci aszódi, szent­endrei. gödöllői, ráckevei és szobi járás területén' le­vő munkahelyeire ács, kőműves, villanyszerelő, bádogos, vízszerelő szakmunkásokat és kőművesek mellé segédmunkásokat. Szállást, munkaru­hát, családfenntar­tók részére külön­élést biztosítunk. A felvételhez taná­csi igazolás szüksé­ges. Jelentkezés: Vác. Elhurcoltak tere 4., munkaügyi osztály. Eladó egy príma álla­potban levő rekamié, három használt ablak és egy kútágas. Nagy­kőrös. Mizsei u. 8. Megtekinthető vasár­napi __________________ Ko mbinált szobabútor eladó. Monor, Bocskai u. 22. Mélyfúró Berendezé­sek Gyára (Bp. X., Fertő u. 8.) azonnali belépésre felvesz esz­tergályos szakmunká­sokat. Munkásszálló van,____________________ Felveszünk kovácso­kat, férfi segédmunká­sokat és nőket csi­szoló. köszörűs gép- munkásként. Jelent­kezni lehet: a Szent­endrei Kéziszerszám­gyár munkaügyi osz­tályán. Szentendre. Lenin út 144. szám alatt. Telefont 319. sz. A Nagykőrösi Gépál­lomás Diesel traktor­szerelőket felvesz. Je­lentkezni a gépállo­máson munkanapokon 8—12-ig. Felveszünk képesítéssel rendel­kező munkaerő­gazdálkodási elő­adót, gép-gyorsíró­nőt. autóközleke­dési technikust, 3 műszakos munka­körbe műhely­adminisztrátort, ta­karítónőt, éjjeliőrt, autószerelőket, szervizmunkásokat, valamint gépkocsi­mosókat. 1. Belke­reskedelmi Szállí­tási Vállalat. Bp., IX., Máriássy u. 5—7. A Fővárosi Kertészeti Vállalat felvesz épí­tésztechnikust, teljesít­ménybérben dolgozó rakodómunkásokat, parkgondozáshoz és kertészeti munkára női és férfi segédmun­kásokat, betanított munkásokat és szak­munkásokat. Jelentke­zés a vállalat központ­jában Bp., VII. Dob utca 90.______________ 2 20 négyszögöl telek eladó. Érdeklődni: Nagykőrös, V., Tor­más u. 36. _________ l lere évi termése ki­adó. Nagykőrös, n., Lázár Vilmos u. 16, Sezlont bármilyen színben rendelésre ké­szítünk kiváló minő­ségben, 1028 Ft-tól 1200 forintig. Pest me­gyei Ruhatisztító és Szolgáltató Vállalat, Budapest. XI., Bartók Béla út 115. Telefon: 268—791. Nyugdíjas gyermek- gondozónőt keresek kettő gyermek mellé. Nagykőrös Mentovich u. 7. Dr. Técsyné. A Horváth Ottó kosárlabda em­lékverseny döntőjében a Csepel Autó és a Csepeli Vasas mérkőzött az elsőségért, amelynek kivívása a tapasztaltabb csepelieknek sike­rült. Most az NB I férfi küzdelmei során Szigetszentmiklóson ismét összetalálkozott a két együttes, s ez alkalommal is a régi NB I-es múlttal rendelkező csepeliek diadalmaskodtak. Csepel—Csepel Autó 82:72 (33:42). 1. Bp. Honvéd 4 4 — 403:232 8 2. MAFC 4 4 — 368:242 8 3. Csepel 4 4 — 386:299 8 4 Ganz MA VÁG 4 4 , 332:270 8 5. Szegedi EAC 5 3 2 356:340 8 6. BEAC 6 2 4 418:468 8 7. TFSE • 6 2 4 485:535 8 8. Baja 5 2 3 390:412 7 9. OSC 6 1 5 388:496 7 10. Pécs 4 2 2 299:301 6 u. Sz.-fehérvár 5 1 4 360:414 6 12. BM Dózsa 4 1 3 243:294 5 13. Csepel Autó 4 1 3 248:343 5 14. VTSK 3 1 2 226:258 4 A pénteken és szombaton Varsó­ban megrendezett nemzetközi kardcsapat verseny után vasárnap a résztvevők egyéni viadal kereté­ben találkoztak Ez az erőpróba is nagyszerű magyar sikerrel végző­dött. Meszéna a „világbajnoki” mezőnyben az első helyen végzett. Bakonyi 5 lett PEST MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest meevei Bizottsása és a Pest meg vei Tanács ,lama. Főszerkesztő- Suha Andor Kiadta a Hírlapkiadó Vállalat Felelős kiadó Csollánv Ferenc Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budaoest. VIII.. Blaha Luiza tér 3. Egész nap hívható közDonti telefon: 343—100 142—220 - Géoírószoba fhívható 20 óráig): 140—447 — Belpolitikai és soort- rovat* 140—449 — Ipari rovat: 141—462 — Művelődési rovat: 141—258 Előállítja Szikra Laonvomda Budaoest. index: 25 064 TerleszH a Ma avar Posta. Előfizethető a helvi posta­hivataloknál és kézbesítőknél. Előfizetést dil 1 hónapra 12 forint A Fővárosi Villamosvasút azonnali belépésre keres kalauzt, váltóőr! munkára cU—43 év között) férfi és nfl) dolgozókat/ géplakatosokat, lemezlakatoso­kat. lakatosokat, betanított munkásokat, kábelfektetöl és pélyaszolgálatl munkára (18—50 és közötti. fé.*fi segédmunkásokat. Jelentkezés munkanapokon 8—14 óra között (szombat kivételével) Budapest VTL. Akácfa u. 15. fszt 17. Siker Pasaréten és Nyergesújfalun Szombaton NB IH-as labdarúgó­csapataink vasár­napi esélyeiről azt jósoltuk, idegen­ben pályára lépő öt együttesünk közül csak a Ceg- — lédi Vasutas keres­het valamit. Cegléd nemcsak kere­sett, hanem talált is, nagy megle­petésre kétvállra fektette Pasaré­ten a Pénzügyőröket. Még várat­lanabbnak számít a Pilisi Bányász nyerges új falui két pontja, ezzel a bányászok beiratkoztak a győzte­sek sorába. Dicséretes a Nagykő­rösi Kinizsi békéscsabai döntetle­né is. Vác „szokásához híven” egy góllal kapott ki, míg a gyen­gélkedő Csepel Autó 5:l-re maradt alul. Csupán Kartal lépett ottho­nában oálvára. s biztosan nyert. Északközép csoport Ceglédi Vasutas—Pénzügyőrök 2:1 (1:1) Pasaréti út, 700 néző. V: Szvita. CVSE: Hamza — Kiss, Cseh, Császár — Gyenizse, Oláh — Csur­gói, Laborcz, Máté, Liptai, Halmi. Már az első percben gólszerzési alkalmat hagylak ki a ceglédiek: Csurgai közelről mellé lőtt. Ugyan­csak ő veszélyeztetett a 14. perc­ben, de lövés helyett beadta a lab­dát. Inkább a Pest megyei térfé­len folyt a játék, a vasutasok gyors lefutásokkal veszélyeztettek. A 20. percben jó labdával szöktet­ték Csurgait, ő egyedül kitört s a kapust kicselezve szerezte meg a vezetést. Továbbra is a helyiek szorongattak, majd az ötösön Máté feje felett csúszott el egy jó be­adás. Ugyancsak ő, a 38. percben a ll-es pontról hatalmas helyzet­ben mellé lőtt. A 41. percben egy szögletrúgásnál a fedezetlenül ha­gyott helyi csatár közelről a háló­ba fejelve egyenlített. Szünet után szinte állandóan a Pest megyei térfélen folyt a játék. A Pénzügyőrök azonban nem tud­ta áttörni a keményen romboló ceglédi védelmet, vagy pedig célt tévesztettek lövéseik. A 8D. perc­ben majdnem onnan, ahonnan a „kis komért” szokták lőni, sza­badrúgást ívelt be Liptai, s-szinte lehetetlen szögből küldött lab­dája a hálóba talált. A csapkodó mérkőzést a nehéz­kesen mozgó helyi csatársor és a ceglédi védelem párharca Jelle­mezte. Különösen szünet után úgy­szólván alig jutottak át a félvo­nalon a hazaiak. Végeredmény­ben a veszélyes, gyors lefutások­kal operáló, hatalmas lelkesedés-, sei küzdő ceglédiek némi szeren­csével szerezték meg a két pontot. Szép játékot nem láthattunk, hi­szen a vendégek az „el a labdát a kaputól” elv alapján cél nélkül vagdostak. G: Csurgai Liptai. Jó: Hamza, Csurgai, Oláh. R. L. Pilisi Bányász—íNyergesúj falui Viscosa 3:0 (3:0) Nyergesújfalu, 400 néző. V: Sza­bó I. P. Bányász: Mariok .— Nick II, Hau, Krupp — Nick I, Vízvári — Hegyeshalmi, Sodró, Weiss, Stiff- ter, Serényi. A hazaiak léptek fel támadólag, a Bányász csak hosszú elődadá­sokkal kísérletezett. A 15. perc­ben Sodró kapott egy előreívelt labdát, 30 méteren át vezette, s még a kapust is kicselezve sze­rezte meg a vezetést. Két perccel később a jobbszámy vezetett tá­madást. a 16-os magasságában He­gyeshalmit felvágták, a szabad­rúgást Nick I értékesítette. A 40. percben Sodró növelte az előnyt. Szünet után csak két lesgólt lőt­tek a vendégek, bár az egyik gól meg nem adása vitatható. A fiatalokkal felfrissített Bá­nyász végre úgy játszott, ahogy azt már régóta várták a vezetők, szurkolók. Mezőnyben ugyan töb­bet támadtak a helyiek, de a vá­ratlan, gyors Bányász-lefutások eredményre vezettek. G: Sodró (2). Nick I. Jó: Sodró (a mezőny legjobbja) Mariok. Nlck I, Vízvári, Hegyeshalmi. Sárisápi Bányász—Csepel Autó 5:1 (3:0) Sárisáp, 600 néző: V: Lovas IV. Csepel Autó: Losonczy — Gre- men, Halász, ivanics — Egresi II, Majsai — Fodor, Hauser, Novák, Rátkay, Egresi I. Pályaavató keretében zajlott le a mérkőzés, üdezöld. gyepes, szép- játéktér fogadta a csapatokat. A Bányász könnyű győzelmet ara­tott, a lélek nélkül játszó autógyá­riak ellen, akik csupán a második félidő első 10 percében lángoltak fel. G: Fodor. Jó: Gremen. 1. Sárisáp 7 5 1 l 16:4 11 2. Siófok 7 4 2 1 10:4 10 3. Pénzügyőrök 7 4 1 2 21:7 9 4. Goldberger 6 4 1 1 12:fi 9 5. Ercsi 7 3 3 1 19:10 9 6. Ceglédi VSE 7 4 1 2 15:8 9 7. Nyerges­újfalu 7 3 2 2 8:7 8 8. K. Tűzálló 7 4 3 10:14 8 9. M. Acél 7 2 3 2 8:10 7 10. Elektromos 6 1 4 1 8:8 6 11. V. Dinamó 7 1 4 2 6:10 6 12. Tokod 7 2 2 3 7:15 6 13. An na völgy 7 1 3 3 8:15 5 14. Pilisi B. 7 1 1 5 6:13 3 is.- Üjlaki FC 7 — 2 5 4:12 2 16. CS. Autó 7 — 2 5 4:19 2 A csoport további eredményei: Vasas Dinamó—Magyár Acél 1:1, Ercsi—Tokod 5:0, Elektromos—An- navölgy 1:1 Üjlaki FC—Kőbányai Tűzálló 0:1, Goldberger—Siófok 2:1. Északi csoport Kartali MEDOSZ—Autótaxi 4:1 (4:1) Kartal, 500 néző. V: Albis. K. MEDOSZ: Krubel — Braun, Mogyorósi, Munár — Szabó, Varga, — Demetrovics, Nagy Jenő, Kará- csondi, Mudri, Sára. Hazai rohamokkal kezdődött a találkozó. A 3. percben Nagy Je­nő lövését a kapus kiejtette s Karécsondj közelről nem hibázott. Az 5. percben a bizonytalankodó helyi védelem mellett kiegyenlí­tettek a fővárosiak. Továbbra is Kartal veszélyeztetett, s a 15 és 18. percben lőtt újabb gólokkal 3:l-re elhúzott. A 35. percben a szöglet­nél kipattanó labdát Szabó értéke­sítette. Szünet után kiegyenlített játék folyt, mindkét oldalon több helyzet adódott — eredménytele­nül. A helyzetek alapján a Pest me­gyei csapat nagyobb arányban is győzhetett volna. G: Karácsondi, Mudri, Demetro­vics, Szabó. Jó: Szabó, Nagy Jenő. Mudri. Hajógyár—Váci Vasas 1:0 (0:0) Váci út, 200 néző. V: Lampe!. Vác: Csitneki — Balogh II, Bor- zák, Kreidl — Márton, Ottó — Balogh I, Stadler, Bánfalvi, Kiss I, Jakab. Az első 45 perc enyhe váci fö­lényt hozott de a vendégcsatárok igen keveset lőttek kapura. A 43. percben Kiss I labdája a belső kapufáról perdült ki. Az első fél­időben igen lagymatagon játszó Hajógyár szünet után feljött, töb­bet támadott, de a váciaknak is akadt helyzetük. így például Ba­logh I elfutott, de lövés helyett beadott. A 65. percben, fővárosi támadás során a labda a jobbösz- szekötő elé került, akinek bombá­ja a széltől is segítve jutott a hosszú sarokba. A váci csatárok játékában nem volt átütő erő. Jó: Csitneki, Kreidl. Balogh I. 1. Ikarus 7 5 1 1 10:5 11 2. Gyöngyös 6 4 1 1 10:6 9 3. Rákoscsaba 7 3 3 1 11:8 9 4. Hajógyár 7 3 3 1 11:9 9 5. Kartal 7 2 4 1 11:7 8 6. BEAC 7 3 2 2 10:7 8 7. Zagyvapálf. 7 3 2 2 8:7 8 8. Tűzoltó D. 6 3 1 2 12:11 7 9. Autótaxi 7 3 1 3 14:16 7 10. B .-gyarmat 7 3 — 4 11:12 6 11. Salg. Koh. 7 2 2 3 6:7 6 12. Chinoin 6 2 1 3 6:5 5 13. Petőfibánya 6 2 1 3 9:11 5 14. Statisztika 7 X 2 4 4:13 4 15. Váci Vasas 7 1 1 5 9:12 3 16. Sashalom 7 — 3 4 4:10 3 A csoport további eredményei: Petőfibánya—Chinoin 1:0, BEAC— Rákoscsaba 1:1, Ikarus—Sashalom 1:0, Tűzoltó Dózsa—Gyöngyösi Spartacus 3:5, Balassagyarmat— Salgótarjáni Kohász 1:0, Statisztika —Zagy vapá If alva 0:1. Délkeleti csoport Békéscsabai Honvéd—Nagykőrösi Kinizsi 0:0 Békéscsaba, 800 néző. V: Jár­mai dr. Nagykőrös: Gömöri — Vass, Kecskés I, Göndör — Aszódi, Szo- molányi — Pécsi Toricska, Csi­kós II, Lányi, Decsí. A körösi csapat kezdett széllel háttal. A többet támadó Kinizsi két helyzetet nem tudott kihasz­Férfi méretes egyenruha szabóságba gyakorlattal rendelkező szakmunkásokat telvesz a Váci Szabó Ktsz. Jelentkezés: kedd és csütörtök Vác, Széchenyi u. 21. Telefon: 215. nálni. Szünet után a helyiek vol­tak fölényben, de a vendégek a taktikai utasítást jól betartva, jó felfogásban játszva ebben a játék­részben is egyenrangú ellenfélnek bizonyultak. A megerősített véde­lem jól rombolt, s a három előre­tolt csatár jól tartotta a labdát. Két gólhelyzetet is teremtettek, eredménytelenül. Gömöri egy 11-est kivédett. Jó: Gömöri, Kecskés I. Lányi. Pécsi Sándor 1. Hód mező v. 7 5 1 1 11:5 11 2. Újszegedi TC 7 5 — 2 19:8 10 3. Martfű 7 3 4 — 9:5 16 4. Békéscsabai VTSK 6 3 3 17:6 9 5. Orosháza 7 3 2 2 12:13 8 6. B.-csabai H. 7 3 2 2 12:14 8 7. Csongrád 6 2 3 1 7:4 7 8. Kiskunhalas 7 3 1 3 12:14 7 9. Törökszentm. 7 2 3 2 8:10 " 10. Szegedi Ép. 7 2 2 3 6:9 í: 11. Mezőhegyes 7 2 1 4 11:15 12. Nagykőrös 7 1 :j 3 4:6 5 13. Kecském. TE 7 1 3 3 3:5 5 14. Makó 6 2 — 4 5:13-r 15. Jászber. V. 7 1 1 5 10:13 16. Mezőtúr 6 1 1 4 6:12 s A csoport további eredményei: Üjszegedi TC—Kiskunhalas 3:1, Mezőtúri Honvéd—Torökszentmik- lós 0:1, Jászberényi Vasas—Mező­hegyes 5:3, Békéscsabai VTSK— Makó 7:1, Szegedi Építők—Csong- rád 1:1, Orosháza—Kecskeméti TF 1:1, Hódmezővásárhelyi MEDOSZ— Martfű 2:3. LABDARÚGÓ NB I B Az NB I-b-en szünet volt, a bé- sek viszont teljes fordulót játszot­tak. Szállítók—Győri MÁV DAC 2:1, Miskolci VSC—Ganz MA VÁG 3:0 BVSC—Szombathely 3:3, Özd— Székesfehérvári Vasas 2:2, Salgó­tarjáni BTC—Oroszlány 3:0, Bor­sodi Bányász—Dunaújváros 0:1, Budafok—Láng 2:0, Nyíregyházi Spartacus—Egyetértés 2:1. 13 + 1 A 13-f-l-es totószélvény a követ­kező: x, 1, x, 2, 1, 2, x, 1 törölve, 1, x, 1, x, x, x, Hivatalos totónyeremények A totó 17. heti fordulójára 92« 515 szelvény érkezett be a Sportfoga­dási és Lottó Igazgatósághoz. A felosztásra kerülő nyereményalap 2 238 421 forint. Ebből a jutaiom- aLap 734 226 forint. Az értékelés szerint 13 plusz 1 talalatos szelvény nem akadt. 13 találatot 2 pályázó ért el, a nyereményösszeg egyenként 223 628,75 forint. 12 találata 81 pályázónak volt, egyenként 3 713,75 forintot nyertek. A 11 talalatos szelvények száma 1 0z2, a nyereményösszeg egyen­ként 293,75 forint. 10 találatot 7 Oütí pályázó ért el, a nyereményösszeg egyenként 65 forint. A 734 226 forintos jutalomaiapot a 18. heti 13 plusz 1 találatot elért nyereményösszeghez csatolják. A 13 és 12 találatos nyeremények kifizetése május 7-től, a 11 és lü találatosoké pedig május 2-tői kezdődik. ★ Négyhasábos szelvénnyel játszók figyelmébe! A Cagliari—Palermo mérkőzés, amely a 13. heti 16. szá­mú — utolsó pótmérközés — a négyhasábos szelvényekre té­vesen Napoli—Paiermo névvel ke­rült. A helyes párosítás: Cagliari— Palermo CEGLÉDI APRÓHIRDETÉSEK Magánjáró szalagfű­részt veszek. Áraján­latot: Cegléd, Beres Pál, XI. kér. 1104. sz. 21. dűlő. _______________ E ladó ezer n-öl szőlő és 500 n-öl szántóföld az öregszőlőben a vá­roshoz közel. Érdeklő­dés: Cegléd, XIV. kér. Kenderföld 42. szám. Nagy Istvánnál._______ Jó karban levő 300-as „Oska” motor szivaty- tyúval együtt eladó. Molnáréknál. Ugyer 11 dűlőben. Ugyanott 16 méter háromcolos cső.’ 200 n-öl lucerna ki­adó. Dózsa György ut­ca 45.__________________ Egyedülálló pedagó­gusnő üres szobát ke­res. Vasúthoz közel. Cím a Ceglédi Nyom­dában_________________ M aria utca 28. számú ház, világossárga há­lószobabútor eladó. Érdeklődni Kossuth Ferenc utca 54.______ C eglédhez három kilo­méterre, a Körösi be­tonút mellett modern lakás eladó 805 n-öl tanyaterülettel, mely­ből 436 n-öl gyümölcs- fás, szőlő. Minden cse­repes, stukatoros* azonnal beköltözhető. Bővebbet a Körösi úti 5-ös kilométernél le- het. Illés Józsefnél. Májon János-féle ta­nya törteli határban lebontásra eladó. Ér­deklődni özv. Veres Lászlóné. Törtei. Bes- nyő-düló 95. szám. Beköltözhető ház el­adó. Cegléd, Görbe u. 17. A Cegléd és Vidéke Körzeti Földműves­szövetkezet felhívja a termelőszövetkezete­ket és a juhtartó gaz­dákat, hogy a gyapjas, zsákok kiosztását el­kezdte. A gyapjú át­vétele 1964. május 12- én és május 26-án reg., gél 7 órától délután 3 óráig lesz. __________ H arisnya szemfels?edés, előnyomás, paplankési ités ÉS FELÚJÍTÁSÁT vállalja a CEGLÉDI RUHAIPARI VÁLLALAT szolgáltató részlege (Cegléd, Piac tér). Két db hasas tehén el­adó. Örkényi út 485. sz. Petrényi Ferenc. Porta eladó II. kerület Virág utca 7. szám alatt. 250-es Pannónia mo­torkerékpár, négy, ló­erős motor szivattyú­val eladó. Ady Endre u. 6. szám. __________ V eréb utca 7. számú náz elköltözés miau eladó. Ara 150 ezer forint. 90 ezer fizeten­dő. 60 ezer forint 600 forint havi részletre, vagy 130 ezer forint készpénz.______________ Mű szerész tanulót fel­veszek. Műhely, Má­ria és Széchenyi u. sarok._______________ C sepel Danuvia jó ál­lapotban levő, eladó: Csemő-dülő I. járás 234. szám._____________ F ehér utca 3. számú ház eladó, beköltözhe­tő. Érdeklődni Kos­suth Ferenc utca 4. szám. I. em. Gergely, délután 4 órától. 35o kem-es Csonka, léghűtéses munkagép pótkocsival ' és egy szecskavágó gépi meg­hajtású eladó. Magyar u. 25.__________________ Elcserélném szoba, konyhás mellékhelyi­séges lakásomat ha­sonlóért. Választ „Rendes lakás” jeligé­re kérem a Ceglédi Hirdetőbe, Postafiók 86. Lövész utca 8. szám alatti ház eladó. Ugyanott 2x145 n-öl házJiely is eladó. Én deklődni lehet* Wesse­lényi utca 14. szánj alatt. Eladó ház Körösi út 32 két szoba, konyha, mellékhelyiséggel, azonnal beköltözhető.