Pest Megyei Hirlap, 1964. április (8. évfolyam, 76-100. szám)

1964-04-07 / 80. szám

Egy gólos győzelmek A megyei labdarúgó-bajnok- t ság harmadik fordulója szoros ; mérkőzéseket hozott, ezt bizo- j nyitja, hogy valamennyi győ- ; zelem egygólos volt. Monor j Abonyban, Tököl pedig Duna­keszin nyert. A nagy érdeklő­déssel várt Bag—Váci Vasutas összecsapás döntetlenül vég­ződött, s meglepetésre Duna- haraszti pontot szerzett Albert- írsán. Az eddig pont nélkül álló I két csapat, Üjhartyán és üllő is „beiratkozott”, méghozzá j győzelemmel. Bag—Váci yas utas 1:1 (1:0) Bag, 500 néző. V: Pertró. Már az első percben Aszódi nagy lövését védte a váci Takács. Az 5. percben Nagy I bombája j súgott el a vendégkapu felett. A jiO. percben a váci Pálinkás a ki*- j állítás sorsára jutott, s ennek ; nyomán még nagyobb fölénybe j kerültek a bagiak. a 27. percben j Takács Aszódi lábáról szedte le a j labdát, egy perc múlva azonban ! mór 6 sem tudta megakadályozni Kékesi ritkán látható bravúros ox- fordgódját. Fordulás után hullám­zóvá vált a játék. Az 50. percben a bagi Sőregit is .kiállította-, a já­tékvezető. Ekkor Vác kerekedett felül, s a 76. percben egyenlített. A hajrá azonban már Ismét a ha- j zaiaké volt. Végeredményben igaz- ! «égős döntetlen született. Kékesi, ill. Kiss Pál. A me- j aohy legjobbjának a váci Takács bizonyult. Némedi Sándor Tököl—Dunakeszi Kinizsi 2:1 <ß:0) Dunakeszi, 500 néző. V: Miklós. ! Az első félidőben a vendégek igen jól játszottak, nagy mezőny- j fölényt harcoltak ki. Sorozatos tá- j madásaikat a 30. percben siker j koronázta, melyet a 43. percben/1 újabb tököli gól követett. Fordu- j lás után megváltozott a játék ké- j pe, a fiatal dunakesziek szárnya­kat kaptak, támadást támadás ! után vezettek, lövéseiket azonban ! nem kísérte szerencse. Kliment szabadrúgás góljával csak szépí­teni tudtak. Ebben a játékrészben a vendégek igen jól védekeztek, s : szórványos ellentámadásaik min- , dig veszélyt jelentettek a duna- j keszi kapura. Az első félidő alapján Tököl rá- j szolgált a győzelemre, a máso­dik félidőben mutatott játékkal ! azonban a hazaiak döntetlent ér- j elemeitek volna. G: Gergényi (2), ill. Kliment. Jó: • Flauste, Horák, Gergényi, Ónodi, Josakin, ill. Kliment, illovai Szen­té I, Tóth I. Üjhartyán—Ceglédi Építők 2:1 ! v Üjhartyán, 500 néző. V: Ripp. Üjhartyán valamivel többet tá- í madott, s az 55. percben már 2:0-ra ! vezetett. A vendégek a 80. percben 1 szépítettek. Végeredményben meg­érdemelt egygólos hazai siker ; született. G: Schenk, Molnár I (11-esből). ill. Németh. Jó: Klemencz, Mol­nár II, Svébis, Cserna, ül. Pánczél, Nagy Bálint, Vass. Dunaharaszti—Albertirsa 1:1 (1:1) Albertirsa. 800 néző. V: Kelemen. A vendégek léptek *fel támadó­lag, s a-z első negyedórában né­mi mezőfölényt harcoltak ki. Ké­sőbb feljöttek a hazaiak, de sok húzásból álló támadásaik a jól záró haraszti védelmen elakadtak. A 34. percben a DMTK szerezte meg a vezetésit, három perccel később egyenlített Irsa. A sport- . szerű mérkőzés második félidejé-; ben végig a hazaiak támadtak, de j lefutásaikat nem kísérte szerencse. 1 G: Mogyorósi, ill. Haliák. Jó: Kulcsár. Pétff, Kaltanecker, P’e- j hérvári. ill. Szuda, Fekete IV. PLkó. Fazekas Tamás Monor—Abony 2:1 (0:0) Abony, 350 néző. V: Krichen-1 baum. Az első félidőt meddő hazai fö- j lény jellemezte, még egy 11-est is hibáztak a csatárok, kapufára löt- | ték a labdát. Szünet után a me­zőnyben igen szépen játszó Monor felülkerekedett és megérdemelten nyert. Krichen baum hibátlanul bíráskodott. G: Szabó István (2). ill. Szabó György. Jó: Szabó István, Dimoff, Stettner, ill. Nyitrai, Szabó György, Szűcs. Nagy Iidm Vecsés—Ceglédbercel 1:© (1:0) j Vecsés, 700 néző. V: Kaiser. Húsz mezőnyjátékos tervszerűt­len csapkodása, a két kapus oly­kor parádés védése és egy szeren­csétlen berceli öngól jellemezte az első félidőt. Fordulás után fe'l'il kerekedtek a hazaiak, de a jó helyzetekben, a döntő pillanatban mindig hiba csúszott a csatárok számításaiba, vagy a berceli ka­pus Csilló, tisztázott. A hazaiak megérdemelten nyertek, bár a ven­dégek az utolsó percben egyenlí­tési alkalmat mulasztottak el: Dezslik szerencsével párosult bra­vúrral mentett. G: Schmidt (Öhgól). Jó: Dezslik, Darab, Trasszer, Leimetter, iH. Csilló, Sphmidt, Schönléber. Fekete József Üllő—Gödöllői Vasas 4:3 (2:0) üllő, 700 néző. V: Darula. j Az első 45. percben változatod játék folyt, egyformán akadtak [ helyzetek mindkét félnek, de ! azokból csak a hazaiak tudtak ér- ; tékesíteni kettőt. Szünet után sem | változott a játék képe. Az 58-. perc- j ben szabadrúgásból szépítettek a : vendégek, mélyre azonban gyors két góllal válaszoltak a hazaiak, i A hajrában erősen feljött Gödül- 1 lő, s ekkor két gólt értek el. A 8«. \ percben az üllői Kisst és a gödöl- , lói Cseresznyét kiállították. G: Hang (2), Vasad! II, Erős, ill. Kaiser, Botflik, Moór. Jó: Hang, | Godina, Varga, ill. Tóth, Botlik, : Moór. / Varga János Szigetújfalu—Pécel 1:0 (1:0) Szigetújfalu. 100 néző. V: Sándor. Változatos iramú találkozón a í hazaiak végig többet támadtak, s j ilyen arányban megérdemelten j győztek. A ipérkőzést eldöntő gól j a 30. percben esett, szöglet rúgás j utáni fejesből. G: Vigh L. Jó: Urbancsik, Stroh­Nem volt tizenhármas i A vasárnapi totó fordulóban nem volt tizenhármas, s 13-j-l ta­ta latos szelvény sem. így a 13-as nyerőosztály összege a három ti- zenkélialálatos szelvény tulajdo­nosának nyereményét növelte, s egyenként 174 140 forintot kapnak. Tizenegy találatot 78, tíztalálatot 670 pályázó ért el. Nyeremények szelvényenként 2679, illetve 467 forint. Döntetlen az Északi rangadón Totó eredmények: x, 2. x, 2, Z, 1, 2, 1. 1, x, x, 2, 1, x, mayer, Pflumm Hanák. K. , ill . Koncz. 1. Monor 3 3 .— • — 7:2 6 2. Tököl 3 2 1 — 9:1 5 3. Váci Vasutas 3 2 1 — 5:1 5 4. Bag 3 1 2 — 7:2 4 5. Vecsés 3 2 — 1 2:2 4 6—7. Albertirsa 3 1 1 1 2:2 3 6—7. Cégi. Ép. 3 1 1 1 3:3 3 8. Szigetújf. 3 1 1 1 2:7 3 D. Gödöllői V. 3 1 _ 2 9:5 2 10. Ceglédberc. 3 1 — 2 7:4 2 11—12. DMTK 11—12. Dunakeszi 3 1— 2 1 1:2 2 K. 3 1 — 2 3:6 2 13. üllő 3 1 — 2 5:12 2 14. Pécel 3 i _ 2 2:6 2 1 5. Üjhartyán 3 1 — 2 3:10 2 16. Abony 3 — 1 2 2:4 1 A hét végéin Londonban és Heidenheimben Budapest férfi tőrválogatottja, illetve az OSC csapata jól szerepelt. A csapat­küzdelmeket követő egyéni viada­lon viszont gyengén vívtak a ma­gyarok. Lóndonban a mérsékelt mezőnyű tőr egyéni versenyben végeredményben az angol Jay 3 győzelemmel lett első. a 3. és 4. helyen Gyuricza és Szabó végzett ugyancsak 1—1 győzelemmel. Heidenheimben a nagyszabású párbajtőr viadalon 18 ország 321 versenyzője lépett pástra. Nagy számban voltak az indulók között a magyarok is, de kevés babér ter­mett számukra. Még a legjobb 16-ig sem jutott egyetlen verseny­ző és sokan már az első fordulók­ban kiestek. Jawa 250-es. príma ál­lapotban eladó. Ceg­léd, Bajcsy-Zs. u. 51. szám. Női immkaerőket mozaiklapok gyártásához AZONNALRA FELVESZÜNK. Üzemi étkezés van. Jelentkezni lehet: Szentendrei Beton- árugyár munkaügyi osztályán. Szentendre. Dózsa György út »4. szám, alatt. LABDARUGÓ NB I IJjpesti Dózsa—Vasas 1:1 (0:0). . Népstadion, 55 000 néző. Győr— 1 Bebrecen 2:0 (2:0). Debrecen, 8050 néző. Ferencváros—Csepel 2:0 (1:0). ! Népstadion, 55 000 néző. Pécs— Komló 1:0 (0:0). Pécs, 7000 néző. i Diósg-yőr—Szeged 1:0 (0:0). Diós­győr, 17 000 néző. Bp. Honvéd—Ta­tabánya 2:1 (2:0). Kispest, 15 030 néző. MTK—Dorog 2:1 (0:0). Hun­gária út, 6000 néző. 1. Győr 5 4 1 7:1 9 2. Ferencváros 4 4 — — 9:3 8 3. Tatabánya 5 3 1 1 12:4 7 4. U. Dózsa 4 3 1 _ 8:3 7 5. B p. Honvéd 5 3 1 1 11:5 7 6. Vasas 5 2 2 1 4:3 6 7. MTK 5 2 1 2 7:6 5 S. Pécs 5 1 2 2 1:2 4 9 Csepel 5 1 1 3 4:6 3 10. Szeged 5 1 1 3 5:8 3 11. Diósgyőr 5 1 1 3 3:7 3 13. Komló 5 1 1 3 2:7 3 13. Dorog 5 — 2 3 3:6 2 14. Pebrecen 5 — 1 4 1:16 1 fichy és Bödör is. A góllövő lista élcsoportjának állása: 6 góio^: Csemal (Tatabánya). 5 gólos: Povázsai (Győr), 4 gólos: Albert (Ferencváros), Tichy (Bp. Honvéd) és Bödör (MTK). NB i B. Székesfehérvár—Nyír­egyháza 1:0, Győri MÁV DAC— Ózd 2:0. Egyetértés—BVSC l.T, Ganz MÁVAG—Borsodi Bányász 1:2, Láng—Dunaújváros 1:1* Bu­dafok—Sálgótarján 5:0. Szombat­hely—Miskolc 0:0. Oroszlány—Szál­lítók 1:1. A labdarúgó NB I ötödik fordu- , ló után a góllövő lista élén még ; mindig a tatabányai Csernai áll, j mivel vasárnap még egy gólt si- j került lőnie. Az eddigi egyedüli I 4 gólos Al-bert mellé felzárkózott I A Nemzetközi ökölvívó Szövet­ség végrehajtó bizottsága április 3- és 5 között Rómában ülésezett. A tanácskozáson úgy döntöttek, hogy a jövőévi Európa-bajnoksá- got Berlinben rendezik meg. Az NDK ökölvívó szövetsége a ver­seny sikeres lebonyolítása érde­kében rövidesen megkezdi az elő­készületeket. Ugyanezen az ülésen úgy határoztak, hogy az 1965/66-os ökölvívó Európa Kupának a Szov­jetunió és Lengyelország lesz a rendezője. SÉTA A CÉLBA szak­munkásokat és férfi segéd­munkásokat azonnal felveszünk állandó munkára. # / Szállást biztosítunk. Tanácsi igazolás szükséges. Mun­kásfelvétel: Bács megyei Állami Építőipari Vállalat. Építésvezetősége: Cegléd, Puskin u. 4. Nagykőrös Konzerv­gyár építkezés, vagy Kecskemét, Klapka u. 34. A Fővárosi Kertészeti Vállalat felvesz épí­tésztechnikust. teljesít­ménybérben dolgozó rakodómunkásokat, parkgondozáshoz és kertészeti munkára női és férfi segédmun­kásokat, betanított munkásokat és szak­munkásokat. Jelentke­zés a vállalat központ­jában Bp., VII.. Dob utca 90. ____ F igyelem! A Munkaügyi Mi­nisztérium 207. In­tézete (Bp.. XIII., Angyalföldi út. 2.) felhívja a 14—16 éves, 8 ált.. Iskolai végzettséggel ren­delkező Ifjúmun­kások figyelmét, hogy kőműves szakmára jelentkezzenek tanulónak. A jelentkezést írás­ban kérjük. A fel­vétel időpontjáról külön értesítést küldünk. A tanu­lók részére tanu­lóotthont, munka­ruhát és teljes el­látást biztosítunk. Jelentkezési határ­idő: azonnal. ORSZÁGOS SÖRIPARI VÁLLALAT azonnalra felvesz Jó állapotban 150-es Czetka és egy Csonka vizszívómotor eladó. Nagykőrös. Tázerdő- dűlő 23. Bakó. Szakácsnőt keres álla­mi gazdaság Buda­pesttől 30 km-re. Cím: Alagi Állami Gazda­ság k éripusztai kerü­let V ackis újfalu. Keresünk érettségizett adminisztrátort gyors- és gépírás-tudással, jelentkezés: . Vecsési Vegyesipari Ksz. Ve­csés ._S omogyi B. u 2. Tanya ezer n-öl terü­lettel eladó. Nagykö­rös. II. járás, Külső Bánomrdülő. új ház. Idős házaspárt vagy magányos férfit, vagy nőt lakásért gondozás­ra vállalnék. Nagykő­rösön, II. Kárpát u. 48. Beköltözhető ház el­adó, 462 n-öl szántó­val. Szoba, konyha, két kamra, melléképü­let. Nagykőrös. Vágó­híd mellett. Hegedűs* Balázs. segéd­munkásokat Jelentkezés: Buda- « pest, X. kerület, Maglódy u. 17. sz. Munkaerőgazdálkodás. Nedves épyletek fal- szigetelését elektrooz- motikus eljárással vál­lalom: Veres István, Dunakeszi, Honvéd utca 13._______________ S ezlont bármilyen színben, rendelésre ké­szítünk. kiváló minő­ségben. 1028.— Ft-tól. 1200.— Ft-ig. Pest me­gyei Ruhatisztító és Szolgáltató Vállalat. Budapest, XI. Bartók Béla út 115. Telefon: 268—791. A Szentendrei Kocsi­gyár azonnali belépés­re felvesz segédmun­kásokat, marós szak­munkást és lakatos szakmunkásokat. Je­lentkezni lehet a vál­lalat munkaügyi osz­tályán. Szentendre. Eötvös u. 1. Az Érdi Téglagyár azonnali belépésre vil­lanyszerelőt keres. Felveszünk kovácso­kat, férfi segédmunká­sokat és nőket csi­szoló. köszörűs gép- munkáskenf. Jelent­kezni lehet: a Szent­endrei Kéziszerszám- gyár munkaügyi osz­tályán. Szentendre, Lenin út 144. szám alatt. Telefon; 219. sz. Ipari tanulónak je­lentkezhetnek 14—17 éves fiúk; ács, állvá­nyozó, épületburkoló (csempéző). kőműves, műkőkészítő, parket- tazó, vízszigetelő, te­tőfedő, szobafestő, má­zoló épületbádogos, épületasztalos, épület- üvegező központifű­tés-szerelő. villanysze­relő. általános építö- gépszörelő. és épület­lakatos szakmákra. Az érdeklődők levelezőla­pon kérjenek tájékoz­tatót és jelentkezési lapot .műnka ügyi osz­tályunktól. Vállala­tunk 1964. április 15- ig fogad el jelentkezé­seket. É. M. Bács Me­gvet Állami Építőipari Vállalat, Kecskemét, Klapka u. 34. sz. Éladó egy kitűnő álla. pótban levő Beo*va. Cegléd. József Attila u. 14. (Vargáiknál.) € |w A labdarúgó NB j III Északi esoport- : 1 jában megyei mjk rangadóra került sor, s l:l-es dön- . I tetlen születeti Vá- j colt. Ezzel a vá- i ■ ciak megszerezték 1 ~ első pontjukat. ! Sajnos többi csapatunk számára j nem termett babér, valamennyien ; alulmaradtak, a Csepel Autó ki- vételével hazaj pályán. Északközép csoport Tokodi Bányász—Ceepel Autó 2:0 (2:0) • ! Tokod, 500 néző. V: Hévízi. Csepel Autó: Ägics — Földi, Ha­lász, Városi Egresi II, Galam­bos — Bálim, Zsemba, Fodor, Csősz, Rátkai. HétrőLhétre tartalékosán áll ki a Csepel Autó, s így volt ez To- j kodon is. Az első félidőben a he­lyiek beszorították a vendégeket. Első góljuk szép támadás végén I született, a második pedig 11-es- j bői. Szünet után az autógyári vé­delem jól állt a lábán, csatárso- I ruk azonban változatlanul gyen­gélkedik. A 16-osnál meghal a tu­dományuk. Jó: Agics, Halász, Egresi II. Nyergegsújfalu—Ceglédi Vasutas • 1:0 (0.*©:) Cegléd, ÍOOO néző. V: ifj. Hor­vátit J. S Sárisáp—Pilisi Bányász 1:0 (0:0) Pilisvörösvár, 600 néző. V: Cser- nefalvi. P. Bányász: Huj — Nick II, Hau, Krupp — Nick I, Vízvári — Mar­kos, Peiler, Sodtfó, Kolhoffer, Kimmel. Az első félidő hazai mezőnyfö­lényt hozott, de előbb Peller hi­bázott nagy helyzetben, majd Kimmel beadását vétette el Mar­kos. egy méterre a kaputól. For­dulás után kiegyenlítetté vált a játék, gólhelyzet egyik kapu előtt sem akadt. A vendégek a befeje­zés előtt 10 perccel ártatlan szög­letrúgásból szerzett góllal győz­tek . Az egyébként Ragyogóan vé­dő Huj kiejtette a labdát, és Su- rányi a sárisápi center a háló­ba kotorta. A vereségben ludas a hazaiak ötösfogata, elsősorban a szélsők, akik teljesen formán kívül ját­szottak. Emiatt a helyiek csak középen erőltethették támadásai­kat, s ezeket a tömörülő védelem jól rombolta. így született győze­lem helyett vereség. Jó: Hau, Krupp. Huj, Kolhoffer. rúgás jelezte a hazai fölényt. A kartaliak csupán . háromszor kö­zelítették meg a Vasas kapuját, Már-már úgy látszott, hogy a ven­dégek győznek, mikor a 87. perc­ben Kissnek mégis sikerült egyen­líteni. Alacsony színvonalú talál­kozót hozott az Északi megyei rangadó. G: Szabó, ill. Kiss. Jó: Braun, Mogyorósi. Munár, Szabó, ül. Ba­logh II, Márton, 1. Ikarus Kiss 4 3 Pál 1 János — 6:3 7 2. Salg. Kohász 4 2 2 — 5:2 6 3. Kartal 4 1 3 —­5:3 » 4. A utó taxi 4 2 1 1 10:7 5 5. Hajógyár 4 1 3 — 7:6 5 6. Zagyvapálf. 4 1 2 1 5:4 4 7. B.-gyarmat 4 2 — 2 6:6 4 8. Rákoscsaba 4 1 2 1 5:6 4 9. BEAC 4 1 1 2 6:5 S 10—11, Gyöngy. Sp. 3 1 1 1 2:2 3 10—11, Tűzoltó D. 3 1 1 1 6:6 3 12. Chinpin 3 1 1 1 1:3 3 13. Sashalom 4 —­2 2 3:7 •2 14. Statisztika 3 — 2 1 0:2 2 15. Váci Vasas 3 — 1 2 3:5 1 16. Petőfibánya 3 — 1 2 3:6 1 J. Siófok 2. Sárisáp 3. Nyergesúj f. 4. Goldberger 5. Pénzügyőrök 6. Ercsi 7. M. Acél 8. Ceglédi VSE 9. Elektromos 10. Tokod 11. Annavölgy *12. Dinamó 13. K. Tűzálló 14—15. Cs. Autó 4 4 4 8 4 4 4 4 3 4 1 4 1 4 — 4 1 4 — 3 3 3 2 1 2 1 2 — 1 2 14—15. Újlaki FC 4 — 1 16. Pilisi B. 4—1 1 — 5:1 1 — 9:2 1 — 8:2 — 5:1 1 10:4 — 9:7 1 5:5 2 8:4 — 3:3 2 4:8 2 3:7 2 3:8 3 3:12 2 8 2:6 1 3 2:6 1 3 2:7 1 FIGYELEM! Az £M. 25. sz. Ál­lami Építőipari Vállalat. XXI. kér., (Csepel). Kiss Já­nos altábornagy u. 19—21., azonnalra felvesz Érd és környéke. Gödöllő és környé­ke. Vác és környé­ke, valamint buda­pesti munkahelyei­re: kőműves, ács, vasbetonszerelő. kubikos és segéd­munkás munka­erőket. Jelentkezés a vállalat munka­ügyi osztályán. Azonkívül szakipa­ri részlegeihez víz- és központifűtés- szerelő, villanysze­relő, épületburko­ló. bádogos, festő és mázoló tetőfedő (kemérjy és lágy), épületüveges, és lakatos szakmun­kásokat. Géplaka­tos és motorszerelő szakmunkásokat TMK-üzemünk ré­szére. Vidékieknek tanácsi igazolás szükséges. Jelent­kezés a vállalat szakipari részlegé­nél Bp., XXL kér., (Csepel), Rákóczi Ferenc út. 197. sz. Tanulófelvétel! 1. sz. Zöldség-Gyümölcs Kis­kereskedelmi Szövet­kezeti Vállalat keres­kedelmi tanulókat fel­vesz. A tanulóidő 3 év. Jelentkezhetnek 14—16 évig fiúk. lányok. 8 általános iskolai vég­zettséggel. Budapest, vagy Budapest kör­nyékén állandó beje­lentett lakással ren­delkezők jelentkezhet­nek. Bp.. II., Fő u. 80. Személyzeti osztályon. Moszkvics 407-es igé­nyesnek eladó. Cegléd, Szép u. 1. A csoport további eredményei: j Annavölgy—Magyar Acél 1:1, Di- j I namó—UFC 2:2, Siófok—Pénzügy- | Őrök 1:0, Kőbányai Tűzálló—Gold- I berger 0:3, Ercsi—Elektromos 2:2. j I Északi csoport Kartali MEDOSZ—Váci Vasas 1:1 1 (1:0) Vác, 800 néző. V: Csémi. Kartal: Grubel — Braun, Mogyo- j rósi, Munár — Mócsa, Varga — j Nagy, Szabó, Karácsondi, Mudri, i Sára. Vác: Jakus — Balogh II, Katona, i Csitárl, — Márton, Doroszlay -- I Kiss, Kreidl, Borzák, Bánfalvi, Balogh I. A vendégek kezdtek jobban, s ; a 3. percben gólhelyzetben hibáz- í fák. Két percre rá Borzák késí£- j kedett a vendégkapu előtt, majd j a 10. percben Márton hatalmas lö- ! vését a kartali kapus bravúrosan ! mentette szögletre. Mezőnyjáték után a 23. percben a kartaliak i gólt érteik el. Később a váciak tá- i madftak, az első félidőben azon- ] ban nem sikerült egyenlíteniök. Fordulós után fokozódott a váci j fölény, a kartali védelem hősié- j sen küzdött, s a váci csatárok j egyre idegesebbé váltak. Tizenkét j szöglet, több kihagyott gólhelyzet, ! s tucatnyi 18—20 méteres szabad- 1 A csoport további eredményen Salgótarjáni Kohász—Statisztika 2:0, Petőfibánya—BEAC 1:3* Rákos­csaba—Hajógyár 3:3, Gyöngyös— Balassagyarmat 2:1, Sashalom— Tűzoltó Dózsa 0:0, Autótaxi—Ika­rus 2:3, ChinoLn—Zagy vapálf alva 0:0. Délkeleti csoport Orosházi Kinizsi—Nagykőrösi Kinizsi 2:1 (0:0) Nagykőrös, 800 néző. V: Kormá­nyos. N. Kinizsi: Gömöri — Vass, Lá­nyi, Göndör — Aszódi, Szomolá- nyi — Kornyik, S. Szabó, Rácz dr„ Csikós II, Decsi. Lanyha iramban kezdődött a já­ték. Az első 25 percben a hazaiak több jó támadást vezettek, de há­rom nagy helyzetet is kihagytak. A lassan belelendülő vendégek ritkábban, de veszélyesebben fu­tottak le, s a 4«. valamint a 68. percben elért gólokkal kétgólos vezetésre tettek szert. A szétesően és átütőerő nélkül játszó helyi csatársor a 85. percben szépített. Lanyha iramú, sportszerű mér­kőzésen a nagyobb akarással Ját­szó vendégek megérdemelte» nyertek, a több biztos helyzete* kihagyó hazaiak ellen. G: S. Szabó. Jó: Lányi, Szomo- lányi, Rácz dr. Pécsi Sándor 1. Hódmezőv. 4 3 1 — 7:2 7 2. Martfű 4 2 2 — 4:1 6 3. Szegedi Ép. 4 2 1 1 5:5 S 4—5. Békése». H. 4 2 1 1 8:9 5 4—5. Orosháza 4 2 1 1 8:9 5 6. Csongrád 3 1 2 — 3:1 4 7. Újszeged! TC i 2 — 2 10:5 4 8. Békéscsabai VTSK 3 1 2 — 3:4 4 9. Kiskunhalas 4 2 — 2 7:8 4 10. Mezőhegyes 4 11 2 4:4 3 11. Mezőtúr 3 11 1 4:5 3 12. Kecskeméti TE 4 1 1 2 2:S 3 13. Törökszent. 4—3 1 5:8 3 14. Makó 3 1 — 2 2:4 3 15. Jászb. V. 4—1 3 4:7 1 16. Nagykőrös 4—1 3 2:5 £ A csoport további eredményeit Jászberény—Mezőtúr 0:1, Makó— Hódmezővásárhely 1:2i Újszeged— Békéscsabai Honvéd 4:1, Tőrök- szentmiklós—Békéscsabai VTSK 2:2, Csongrád—Martfű 0:0, Kis­kunhalas—Kecskemét 1:0, Mező­hegyes—Szegedi Építők 3:0. Vasárnap Gödöllőn rendezték meg Pest megye 1964. évi mezei futóbajnokságát, néhány számban igen népes me­zőny részvételével. A férfi felnőttek befutója nem hozott különösebb izgalmat, küzdelmet. Mint képünkön is látható, az első három helyezett — Munkácsi, Gréber, Gecse — a Gödöllői MEDOSZ atlétái csak beséitáltak a célba (R. U felv.j CEGLÉDI APRÓHIRDETÉSEK Cseh hálószobáim to í eladó. Vörösmarty tér 17. sz. ________ F ajtiszta ezerjó sima vessző kapható Tar Jánosnál, Cegléd. Al­kotmány u, 5. szám. Cegléd, Nádor u. 6. számú ház, beköltöz­hető. eladó. Egy hold szőlő eladó. Körösi - úti betonút melléit. Érdeklődni: Cegléd, Nádor a, 6. Tünde motor, príma, ötezret futott, eladó. Veresegyház vasút­állomás. Telefon:, 15. (Dobosy.) PEST MEGYÉI HÍRLAP á Maevar Szocialista Munkáspárt Pest meevei Bizottsága és a Pest meevei Tanács lat>la~ Főszerk-eoztő: Suha Andor Kiadia a Hírlapkiadó Vállalat Felelős kiadó Csollánv Ferene Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest. Vili. B’eha Luiza tér 3- Ecész nap hívható központi telefon: 343—100 142—2» Géoirószoba thívható 20 órái«): 140—447 — Bei politikai és snort- rovat* 140—449 — mari rovat: 141—462. — Művelődési rovat: 141—258 Előállít!a Szikra Lapnyomda Budapest index: 2á 064 Terteszti a Magvar Posta. Előfizethető a helyi nosta- hivataloknál és kézbesítőknél. F.’őfizetésl díi i hónapra 12 forÖJl Kőműves szakmunkásokat azonnal áflandó munkára nagykőrösi építkezésre. Munkaruhát, munkásszállást és üzemi étkezést biztosítunk. Munkásfelvétel Nagykőrösi Konzervgyár építkezésen, Cegléd, Puskin utca 2, vagy Kecskemét. Klapka utca 34. ÉM. Bács megyei Állami Építőipari Vállalat-----------------------------------------------------------------------------------