Pest Megyei Hirlap, 1964. április (8. évfolyam, 76-100. szám)

1964-04-01 / 76. szám

Bag, Ceglédbercel, Gödöllő és Tököl gólzáporral nyert Sok góllal örvendeztették meg a megyei labdarúgó-bajnokság második fordulójában a közönsé­get a vasárnap pályára lépő csa­patok. Miután szombaton a Váci Vasutas 1:0 arányban legyőzte Albertirsát, s a Ceglédi Építők 2:l-re az abonyiakat, vasárnap csupán egy mérkőzés hozott szoros eredményt: a vecsésiek egy góllal nyertek Dunaharasz- tin. A többi találkozó gólzápo­ros győzelmeket hozott. Tökö­lön hét. Gödöllőn és Ceglcdber- celen féltucat gólt lőttek a hazaiak, míg a bagiak veretlenül befejezve idegenbeli kupa és bajnoki szereplésüket. öt gólt ajándékoztak a pécelieknek. A Monor—Dunakeszi Kinizsi ..ifjú­sági rangadót” a hazaiak kitűnő játékkal nyerték, s így a megyei bajnokság második fordulója után már csak a monoriak és a váci vasutasok állnak pontvesztesée nélkül. Bag—Pécel 5:0 (1:0) Pőcel. 500 néző. V: Kőhalmi. Mindkét csapat hatalmas lendü­lettel kezdett, s a oéceliek há­rom gólszerzési alkalmat is ki­használatlanul haevtak. Körülbe­lül fél órán át tartott a hazai fö­lény. s enpe-k végeztével várat­lanul a vendégek -jutottak veze­téshez. A második félidőben Bag feljött, nyugodtabban játszott, s megérdemelte még az ilven irányú győzelmet is. A gólok nagv része védelmi hibából esett A sportsze­rű találkozó a befejezés előtt el­durvult, s a péceli Szabó, vala­mint a bagi Deme I a kiállítás sor­sara jutott. G: Aszódi (2). Kékesi (2). Nagy János. Jó: Nagv János (a me­zőny legjobbja). Ádám. Katona n. Deme II. ill. Nagv Gyula. Vecsés—Du na bar us/.ti MIK 1:0 41:0) Dunaharaszti. 300 néző. V: Ber- náth. Az első félidőben jobban ját­szottak a vendégek. ez alapján megérdemelten nyertek. A 12. percben formás támadás végén Szűcs kiugrott, kicselezte a közép­hátvédet. s a kifutó kapus felett a hálóba emelte a mérkőzés egyet­len gólját. Fordulás után a DMTK támadott, de Dezslik ka­pus vezérleiével a vendégvédelem nagyszerűen zárt és rombolt. Eb­ben a játékrészben Vecsés ritkáb­ban. de változatlanul veszélye­sebben rohamozott: két gólhely­zetük maradt kihasználatlanul. G: Szűcs. Jó: Dezslik (a mezőny legjobbja). Darab. Kassai. Leimet - tér, Trasszer. Kári ill. a közvet­len védelem. Ceglédbercel—Üihartván 6:1 í2:l) Ceglédbercel. 600 néző. V: Mada­rász. A kezdeti úihartváni támadások a 8. percben góllá értek. Ez fél­rázta a hazaiakat, s már a 10. percben egyenlítettek. A kezdemé­nyezést a berceliek a mérkőzés végéig már nem is adták ki ke­zükből. Az 53. percben már éri­re vezettek. Az újhartvániak ek­kor megerősítették védelmüket, a tömör védőfal sokáig ellenállt a rohamoknak. Ám a hajrában újabb két hazai gól született, a 83., illetve 88. percben. A lelkes, nagy akarással küzdő berceliek megérdemelten fektették két váll­ra. ilyen arányban is az egyéb­ként jó közepes teljesítményt j nyújtó vendégeket. G: 'Fehér (2). Várheeyi I. Schmidt. Macskás!. Mezei íll-es- 1 bői), ill. Cserna. Jó: Schmidt. Me- ! zei. Várhegyi I. Fehér. Maeskási. I ill. Lang. Molnár II. Swébis. Cser­na. 1 Jenei Ferenc Monor—Dunakeszi Kinizsi 3:0 (2:0) Labdarúgó NB f Bp. Honvéd—Vasas 2:1 (2:0). Népstadion, 10 000 néző. Győr— Pécs 0:0. Győr, 10 000 néző. Szeged 1 —MTK 2:1 (1:0). Szeged, 10 000 né- | ző. Tatabánya—Debrecen 6:1 (2:1). I Tatabánya, 12 000 néző. Dorog— i Csepel 0:0. Dorog, 7000 néző. Kom- f ló—Diósgyőr 1:1 (1:1). Komló, 4000 néző. Monor. 600 néző. V: tóth L. 1. Tatabánya 4 3 1 _ 1 1:2 7 A két erősen megfiatalított csa­2. Gvőr 4 3 4 ­11 "i 7 pat sportszerű, színvonalas talál­3. U. Dózsa 3 3 7:2 6 kozót vívott. A monoriak kitű­4. Ferencváros 3 3 — 1— 7:J 6 nően játszottak, míg a vendégek a 5. Bp. Honvéd 4 2 1 1 9:4 5 második félidőre erősen visszaes­6. Vasas 4 2 1 1 3:2 5 tek. A dunakeszi kaous mindhá­7—8. Csepel 4 1 1 2 4:4 3 rom gólban benne volt. 7—8. MTK 4 1 1 2 5:7 3 G: Stettner. Körmendi. Szalai. 9. Szeged 4 1 1 2 5:7 3 Jó: Dimoíf. Szalai. Stettner. ill. 10. Komló 4 1 1 2 2:6 3 Szalai. Szente I. 11. Dorog 4 — 2 2 2:4 2 Tököl—Üllő 7:0 (3:0) 12. Pécs 4 —— 2 2 0:2 2 13. Diósgyőr 4 — 1 3 2:7 1 Tököl. 400 néző. V: PüsDöki. 14. Debrecen 4 — 1 3 1:14 1 I A tököli ötösfogat, s a lestakti- , kázó üllői védelem küzdött egy­mással. Az első 40 percben a les- j taktika erősen zavarta a hazaiakat ; de amikor a harmadik gólt emiatt kapták az üllőiek, most már ók I zavarodtak meg, s a 9. percben í már 5:0-ra vezetem Tökök A 65. percben, a hatodik tököli gól után az üllői Rakó és a tököli Barkóczi ; a kiállítás sorsára jutott, maid 5 percig állt a játék. Az üllőiek le­vonultak. s csak huza-vona után folytatódhatott közéoíkezdéssel a mérkőzés. Ekkor tíz percen át az üllőiek a labdát tartották, két helyzetet is kihagytak a tököli ka­pu előtt. A mérkőzés utolsó gól­ja a 81. percben esett, j A gyenge csapatjátékot nvúitó. ; rosszul les taktikázó vendégek el- i len ilyen arányban is megérde- j melten győztek a hazaiak. G: Márton. Korák, Gergénvi II ! (2—2). Ónodi. Jó: Vászin. Márton. ! I-íorák. Joszkin. ill. Godina, Hang. Bundies Péter Gödöllői Vasas—.Szigetújfalu 6:0 (3:0) Gödöllő. 150 néző. V: Berta, i A végig fölényben játszó hazai ! csapat, biztosan nyert. A második í félidőben a nehéz talajt nem bír- ' ták a vendégek. Az úifalliiak tak­tikája nem vált be. mert területet védtek, embert nem fostak. G: Kaiser (2), Cseresznye, Jávorsz- ky. Boüik. Kassai (ll-esből). Ju: Jávorszkv. Tóth F.. Kovács Gv.. Kaiser, ill. jobboldali védelem és a balösszekötő. Csiba József \tifptp Zsolt mentette meg 0 becsületet A labdarúgó NB I vasárnapi hat mérkőzésén 15 gól született, an­nak ellenére, hogy négy csapat eredménytelennek bizonyult. Tata­bányán került legtöbbször hálóba a labda, a bányászok által szerzett hat gól egyben idei „mérkőzésre- kord” A góllövőlista élén az ed­digi 3 gólosak holtversenyéből Csemai megugrott, s három mér­kőzésen szerzett 5 góljával kitűnő teljesítménnyel áll a lista élén a tatabányai csatár. NB I B. Szállítók—Budafok 2:0, Salgótarjáni BTC—Láng 4:0, BVSC —Székesfehérvár 0:0, Ózd—Orosz­lány 2:0. Ganz MAVAG—Dunaúj­város 0:1, Nyíregyháza—Győri MÁV DAC 2:1, Borsodi Bányász— Szombathely 0:0, Miskolc—Egyet­értői) 1:0. Kiestek a magyar ifik Az UEFA nemzetközi ifjúsá­gi labdarúgó-tornájának küzdel­mei során hétfőn került sor a harmadik fordulóra. Magyarország válogatottja Spanyolországgal ta­lálkozott és Hilversumban 2:0-ás félidő után 2:1 arányú vereséget szenvedett és ezzel kiesett. Az 1. csoportok végeredménye: 1. Spanyolország. 2. Belgium. 3. Magyarország. Ma a négy közé jutásért a kö­vetkező mérkőzéseket játsszák le: Spanyolország—1Törökország, Por­tugália—Csehszlovákia, Svédország —Skócia, Anglia—Ausztria. Az ifjúsági vívó-világbaj­nokság harmadik napján a párbajtőrözőknél avattak vi­lágbajnokot, s meglepetésre a francia Jacques Brodin szerez­te meg az aranyérmet. Érdé- | kesség, hogy az ifjúsági és fel- { nőtt világbajnok osztrák . Lo- sert nem került a négy közé. j A magyarok közül Pál völgyi ; szerepelt a legjobban, ható- j dik lett. Az 1964. évi férfi ifjúsági párbajtőr világbajnok: Jac­ques Brodin (Franciaország) 3 győzelem, 2. Martin Becher (Ausztria) 2 gy., 3. Erik Lars Larsson (Svédország) 1 gy., 4. Yves Boissier (Franciaor­szág) 0 gy., 5. Roland hősért (Ausztria), 6. Pálvölgyi Mik­lós (Magyarország). A küzdelmek negyedik nap­ja, a befejezés szép magyar sikert hozott, az első magyar aranyérmet. Nagy Zsolt nyer­te a kardvívást, s kívüle még Körmöczy Csaba is bevereked- te magát a négyes 1 döntőbe, ahol negyedik lett. AZ 1964. évi ifjúsági kardvivó- világbajnok: Nagy Zsolt (Ma­gyarország) 3 győzelem. 2. Vla­dimir Nazlimov (Szovjetunió) 2 gy., 3. Jerzzy Nowara (Len­gyelország) 1 gy., 4. Körmöczy Csaba (Magyarország) 0 gy. A nem hivatalos pontver­senyt a franciák nyerték, s a hétfő esti záróünnepség után egy szép ezüstserleggel, a Ma­gyar Ifjúság Országos Taná­csának tiszteletdíjával jutal­mazták meg a francia csapa­tot. Válogatottak Gödöllőn és Üllőn Az április 25-ón Párizsban j sorra kerülő Franciaország— ' Magyarország Nemzetek Ku­pa mérkőzésre készülő ma- j gyár labdarúgók ma Götíöl- j lön játszanak edzőmórkőzést, j az eredeti tervtől eltérően nem j a Vasas, hanem a Gödöllői ! EAC csapatával. A gödöllői J próbajátékra 16 játékos ka- j EÍbtt meghívást, s közöttük i „új név” Tóth, a Győr ka­pusa és Szepesi, a nya fedezete. A keret tagjai: llitu, Tóth (kapusok). Mátrai, Mészöly, Sipos, Sárosi, Marosi (hátvé­dek), Nagy. Szepesi (fede­zetek), Mathesz, Göröcs, Rá­kosi, Albert, Tichy, Machos es Fenyvesi dr. (csatárok). Az egyetemi csapatot Be­nedek Endre a következők­ből állítja össze: Tapaszdi, Sziics. Beke, Muraközi, Máté, Tamás, Újvári, Z. Szabó, Deák, Tóth, Kovács, Csarnó és Nagy Endre. PEST MEGYEI HÍRLAP A Masvar Szocialista Munkásoárt Pest merve: Bizottsága és a Pest meevei Tanács lam'a. Főszerkesztő- Suha Andor Kiadla a HírtaDkiadó Vállalat Felelős kiadó Csollánv Ferenc Szerkesztőséé és kiadóhivatal: Budaoest. VUI.. Blaha Luiza tér 3 Eeész nao hívható közDonti telefon: 343—100 142--ZVO GéDírószoba (hívható 20 óráiéi: 140—447. — Beloolitíkal és soort- rovat• 140—449. — mari rovat: 141—462. — Művelődési rovat: 141—258. Előállítja Szikra Laonvomda Budaoest Index: 25 064 Terjeszti a Maevar Posta, Előfizethető a helvi Dosta- hivatatoknál és kézbesítőknél.— Előfizetési dli 1 hónapra 13 forint. Nemcsak az el lenfél, de a helyszín is módosult, s ezek szerint az Agráregyetem pá­lyáján kezdődik ma délután 4 órakor a nagy érdeklődéssel várt előkészületi mérkőzés. A Spanyolországba készü­lő olimpiai keret tagjai is Pest megyébe látogatnak. Ma délután Üllőin a következő já­tékosok vendégszerepeinek: jL01. | Géléi. Szarka, Káposzta, Or­iataDa- hán> Ihász Palotai, Tusin­1 ger, Somodi, Nagy Gy.. Du- j nai 11, Bene, Komora, Farkas 1 és Katona. A keret tagjai | közül a sérüléssel bajlódó Be- í ne és Farkas szereplése két- , séges. 1. Váci Vasutas 2 2 — — 4:0 4 2. Monor 2 2 — — 5:1 4 3. Tököl 2 1 1. — 7:0 3 4. Bag 2 1 1 — 6:1 3 5. Ceglédi Én. 2 1 1 — 2:1 3 6. Gödöllői V. 2 1 — 1 6:1 2 7. Ceglédbercel 2 1 — 1 7:3 2 8. Albertirsa 2 1 —­1 1:1 2 9-10. D.-kes7.i K. 2 1 — 1 2:4 2 9-10. Vecsés 2 1 — 1 1:2 2 11. Pécel 9 1 — 1 2:5 2 12. Abonv 2 — 1 1 1:2 1 13. Szigetújfalu 2 — 1 1 1:7 1 14. Dunaharas/ti 2 1 1 1 15-16. Ü.ihartván 2 — — 2 1:9 — 15-16. üllő 2 — — 2 1:9 — A Beái Madrid már megnyerte a spanyol labdarúgó-baj rtókságot, mivel hétfőn az esti mérkőzésen 2:l-re legyőzte legnagyobb riváli­sát. a Barcelonát. A Dorog képviselője kedden dél­után az MLSZ-ben benyújtotta a klub óvását a március 25-én szer­dán a Népstadionban rendezett és 3t2-es ferencvárosi győzelem­mel végződött NB I-eis bajnoki mérkőzésével kapcsolatban. A do­rogi óvás alapja: játékvezetői mű­hiba. Az óvást később tárgyalják. A Szentendrei Kocsi­gyár azonnali belépés­re felvesz segédmun­kásokat, marós szak­munkást és lakatos szakmunkásokat. Je­lentkezni lehet a vál­lalat munkaügyi osz­tályán. Szentendre, Eötvös u. 1. Figyelem! A Munkaügyi Mi­nisztérium 207. In­tézete (Bp.. xni., Angyalföldi út. 2.) felhívja a 14—16 éves, 8 ált. iskolai végzettséggel ren­delkező ifjúmun­kások figyelmét, hogy ' SOROKSÁRON vendégszerepel ma délután fél négykor a tököli labdarúgócsapat, az NB I B-s Egyetértés otthoná­ban. TOTOTIPPJEINK 1. MTK—Dorog 1 2. Egyetértés—BVSC 1 3. Budafok—Salgótarján 2 4. Oroszlány—Szálaitok x 5. Ganz MA VÁG— Borsodi Bányász 1 6. Szombathely­Miskolci VSC 1 7. Esztergom—Pécsi BTC 1 8. Fővárosi Autóbusz­Traktorgyár 1 9. Genoa—Mantova l 10. Juventus—Milan x 11. Modena—Atalanta I 12. Roma—Fiorentina 1 13. Spal—Torino x Pótmérkőzések: 14. Foggia—Verona 1 15. Alessandria—Varese x 16. Udinese—Napoli 2 1 szakmára jelentkezzenek ipari tanulónak. A jelentkezést írás­ban kérjük. A fel­vétel időpontjáról külön értesítést küldünk. A tanu­lók részére tanu­lóotthont, munka­ruhát és teljes el­látást biztosítunk. Jelentkezési határ­idő: azonnal. 2 X Kétszemélyes reka- miék, garnitúrák, fo­telágyak, kedvez­ménnyel. Romáh kár­pitos, Budapest, Nagy­mező u. 66. Kérjen díjmentes árajánlatot. Gyümölcsös szőlő, fe­les művelésre kiadó a Tázerdőben. Nagykő­rös, Biczó Géza u. 9. Keresünk érettségizett adminisztrátort* gyors- és gépírás-tudással. Jelentkezés: Vecsési Vegyesipari Ksz. Ve­csés, Somogyi B, u. 2. Ipari tanulónak Je­lentkezhetnek 14—17 éves fiúk; ács, állvá­nyozó. épületburkoló (csempézó), kőműves, műkőkészítő, parket­tázó, vízszigetelő, te­tőfedő, .szobafestő, má­zoló. épületbádogos, épületasztalos, épület­üvegező. központifű- tés-szerélő, villanysze­relő, általános ópítő- gépszerelő, és épület­lakatos szakmakra. Az érdeklődők levelezőla­pon kérjenek tájékoz­tatót és jelentkezési lapot munkaügyi osz­tályunktól. Vállala­tunk 1964. április ló­ig fogad ei jelentkezé­seket. E. M. Bács Me­gyei Állami Építőipari Vállalat, Kecskemét. Klapka u. 84. sz. FIGYELEM! Az ÉM. 25. sz. Ál­lami Építőipari Vállalat. XXI. kér., (Csepel). Kiss Já­nos altábornagy u. 19—21., azonnalra felvesz Érd és környéke, Gödöllő és környé­ke, Vác és környé­ke, valamint buda­pesti munkahelyei­re: kőműves, ács, vasbetonszerelő, kubikos és segéd­munkás munka­erőket. Jelentkezés a vállalat munka­ügyi osztályán. Azonkívül szakipa­ri részlegeihez víz- 9 és központifűtés- szerelő. villanysze­relő, épületburko­ló: bádogos, festő és mázoló, tetőfedő (kemény és lágy), épületüveges, és lakatos szakmun­kásokat. Géplaka­tos és motorszerelő szakmunkásokat TMK-üzemünk ré­szére. Vidékieknek tanácsi igazolás szükséges. Jelent­kezés a vállalat szakipari részlegé­nél, Bp., XXI. kér., (Csepel), Rákóczi Ferenc út. 197. sz. Kettő darab háreme éves tehén eladó. Nagykörös. V., Áchim András u. 5. GO csomó árpaszalma eladó Csemőben, Sza­bó Bálintnál. __________ E ladó .-keveset hasz­nált ,1962-es Pionír Jáwa. Nagykőrös, Zrí- nyi u. 102. Szentendrei Járási Javító, Szol gáltató Ktsz a lakosság szolgálatában. Méretes ruhák ké­szítését. javítását, ing és fehérnemű j a vitását, rádió, te­levízió garanciális javítását. háztar­tási kisgépek javítását, szaksze­rűen vállaljuk. Modemül felsze­relt és berendezett férfi- és női fod­rász üzleteinkben a legjobb kiszolgá­lás. Fényképész üzletünkben szép kivitelű fényképet készítünk. Méretes cipőt, modern ki­vitelben. cipőjaví­tást rövid határ­időre vállalunk. Keresse fel üzle­teinket! Udvarias és pontos kiszolgá­lás. összekötő u. 41. szám alatt, két telek. 250— 250 n-öl, eladó. Érdek­lődni a helyszínen, Mihainé. ___________________ S ezlont bármilyen színben, rendelésre ké­szítünk. kiváló rninő- séeben. 102«.— Ft-tói. 1200.— Ft-ig. Pest me­gyei Ruhatisztító és Szolgáltató Vállalat. Budapest. XI. Bartók Béla út 115. Telefon: 268—791. ________________ E ladó Nagykőrös, Széchenyi tér 9. szá­mú félház. azonnal be- költözhetően._____________ V asút közelében, be­költözhető ház eladó. Cím: Albertire«, So- mogyi Béla u. 13. Könyvbarátok! Közöl­jék érdeklődési körü­ket: Antikvárium, Bp., XII.. Kiss János altá­bornagy U. 54. Csak döntetlenre tellett A labdarúgó NB III Északközép cső- ! portjában ismét megyei rangadót j játszottak, s a Cse- J pel Autó—Pilisi ! Bányász találkozón | döntetlen született. , Ezzel mindkét fél j megszerezte első pontját. Megle- , petésre csalt döntetlent tudtak ki- ( harcolni a kartaliak otthonukban. , A másik három Pest megyei csa- ! pat, elvérzett idegenben, a Váci Vasa® már szombaton, Mátyásföl­dön. Északközép csoport Sárisápi Bányász—Ceglédi Vasu­tas 2:0 (1:0) Sárisáp. 700 néző. V: Hidvégi. Cegléd: Hamza — Császár, Cseh, Kiss Péter — Laborcz, Oláh — Csurgai, Pintér, Máté, Gyenizse, Liptai, Az eddig veretlen ceglédiek já­tékán fáradtság jelei mutatkoztak, s megérdemelten nyérc a hazai csapat. Az első gól a 45. percben esevt, majd a 76. percben növelte előnyét Sárisáp. Jó: Pintér, Csurgai, Császár. ! Csepel Autó—Pilisi Bányász 1:1 (KJ) Szigetszentmiklós, 300 néző. V: Él’. Bányász: Huj I — Nick II, Hau, Krupp — Nick I, Vízvári — Mar­kos, Sodró, Pelier, Kolhoffer, Kimmel. Az első gólt a hazaiak szerezték, majd a 44. percben Kolhoffer ré­vén egyenlített a Bányász. Szünet u;'n mindkét kapu előtt adódtak helyzetek, de azok rad*ak. rendre ki ma­1—2. Sárisáp 3 2 1 — 8:2 5 1—2. Siófok 3 2 1 — 4:1 5 3. Nyergesújf. 3 2 1 — 7:2 5 4. Pénzügyőrök 3 2 1 — 10:3 5 5. Ceglédi VSE 3 2 — 1 8:3 4 6. Ercsi 3 1 2 — 7:5 4 7. TvT. Acél 3 2 — 1 4:4 4 RT Elektromos 2 1 1 — 3:1 3 P. Goldberger 2 1 1 — 2:1 3 10—11. Annavölgy 3 1 — 2 2:6 2 10—31. K. Tűzálló 3 1 —• 2 3:9 2 12. Csepel Autó 3 — 1 2 2:4 1 13. Pilisi B. 3 — 1 2 2:6 1 14. Tokod 3 — 1 2 2:8 1 15. Dinamó 3 — 1 2 1:6 1 16. Újlaki FC 3 — — 3 0:4 A csoport további eredményei: G oldberger—Dinamó 1:0, Mag var Acél—Ercsi 1:3, Elektromos—To­kod 1:1. UFC—Annavölgy 0:1, Pénzügyőrök—Kőbányai Tűzálló 3:0, Nyergesújfalu—Siófok 1:1, Északi csoport Rákoscsabai TK—Kartali MEDOSZ 1:1 (1:0) Kartal, 400 néző. V: Blank. Kartal: Podlaviczky — Braun, Mogyorósi, Mtinár, — Afócsa, Var­ga — Nagy Jenő, Szabó, Kará- csondi, Mudri, Sára. Zuhogó csőben mély talajon kezdődött a mérkőzés, hazai tá­madásokkal. Már az 5. percben Sára lövése 3 gólvonalon akadt el a sárban, majd a 10. percben Mud- rit a 16-oson felvágták, de a já­tékvezető nem ítélt büntetőt. Fo­kozatosan feljött a vendégcsapat több veszélyes helyzetet teremtett, s a 35. percben egy távoli lövés­ből megszerezte a vezetést. A ha­zai csapat ezután hatalmas ira­mot diktált, teljesen beszorította ellenfelét, de a jól védekező ellen­féllel szemben csak a 80. percben ért el eredményt Karácsondi fejes góljával. A hátralévő percekben sem csökkent a nyomás, de az eredmény már nem változott. G: Karácsondi. Jó: Braun, Sza­bó és Nagy Jenő. 1. Ikarus 3 2 1 — 3:1 5 2. Autóíaxl 3 2 1 — 8:4 5 3. Kartal 3 1 2 — 4:2 4 4. Salg. Kohász 3 1 2 — 3:2 4 5. Hajógyár 3 1 2 — 4:3 4 G. Balassagy. 3 2 — 1 5:4 4 7. Zagyvapálf. 3 1 1 1 5:4 3 8. Rákoscsaba 3 1 1 1 2:3 3 8—10. Statisztika 2 — 2 — 0:0 2 9—10 Tűzoltó D. 2 1 — 1 6:6 2 11. Chinoin 2 1 — 1 1:3 2 12. BEAC 3 — 1 2 3:4 1 13. Petőfibánya 2 — 1 1 2:3 1 14. Sashalom 3 — 1 2 3:7 1 15. Gyöngyös 2 — 1 1 1:0 1 16. Váci Vasas 2 — — 2 2:4 — A csoport további eredményei: BEAC—Chinoin 1:2, .Statisztika- Gyöngyösi Spartacus 0:0, Tűzoltó Dózsa—Autótaxi 4:6, Balassagyar­mat—Sashalom 2:1, Zagyvapáifal- va—Salgótarjáni Kohász 1:1. Délkeleti csoport Hódmezővásárhely—Nagykőrösi Kmízsi 2:1 (1:1) Hódmezővásárhely, 2000 néző. V; Csák II. N. Kinizsi: Gömöri — Vass, Lá­nyi, Göndör — Aszódi, Szomolá- nyi — Kornyik, Toricska, Csikós II, S. Szabó. Decsi. Az első félidőben kiegyenlített játék folyt. A hazaiak a 20. perc­ben a Göndör dancsa miatt meg­ítélt 11-esből megszerezték a ve­zetést, melyet 5 perccel később Decsi egyéni akcióból egyenlített. Szünet után nagy nyomás nehe­zedett a vendógkapura, de a Ki­nizsi védők önfeiáldozóan és jól küzdöttek egészen a 78. percig, omikoris a helyieknek sikerült a győztes gólt megszerezni. A *5. percben egyenlített volna Nagy­kőrös, de a bíró a 16-oson belül elkövetett .kezelésért csak a I6-0&- róí ítélt szabadrúgást jogos ( 11-es helyett. ' A sáros, latyakos talajon nem alakulhatott ki jó játék. Az ala­csony színvonalú mérkőzésen a körösiek küzdőszellemből jól vizs­gáztak. az eredmény reális. G: Decsi. Jó: Szomolányi, To­ricska, Lányi. Pécsi Sándor 1. Hódmezőv. 3 S 1 — 5:1 3 2. Martfű 3 2 1 — 4:1 5 3. Szegedi Ép. 3 2 1 — 5:2 5 4. B.-csabai H. 2 1 — 7:5 5 5. Csongrád 2 1 1 — 3:1 3 6. Békéscsabai VTSK ß 1 1 3:2 3 7. Kecskemét 3 1 1 1 3:2 3 8. Orosháza 3 1 1 1 6:8 3 9. Újszeged 3 1 — 7 6:4 2 10. Kiskunhalas 3 1 — 2 6:8 2 11—12. Makó 2 1 — 1 1:2 2 11­-12. Török­szent miklós 3 í 1 3:6 2 13. Jászberény 3 — 1 2 4:6 1 14. Mezőtúr 2 1 1 3:5 1 15. Nagykörös 3 —i 1 2 1:3 1 16. Mezőhegyes 3 — 1 2 1:4 1 A csoport további eredményei: Kiskunhalas—Jászberényi Vasas 3:2, Békéscsabai Honvéd—Mezőtúr 1:1, Békéscsabai VTSK—Újszeged 2:1, Szegedi Építők—Töröksnent­miklós 0:0, Orosháza—Mezőhegyes 2:0, Martfű—Makó 2:0, Kecskeméti TE—Csongrád 10, Húsvéti revans Tavaly, az immár hagyomá­nyos Budapest—Bécs labda­rúgótornát a két osztrák csa­pat nyerte. A magyar együtte­sek idén 100 százalékosan visszavágtak. A szombati bé­csi döntetlenek után hétfőn a Népstadionban mindketten győztek, s ezzel első az Újpes­ti Dózsa, második a Ferencvá­ros csapata lett a bécsi Aust­ria, illetve a Rapid előtt. Kellemes idő kedvezett hét­főn a budapesti két mérkőzés­nek. Nagy meglepetést keltett, amikor (.elfutott a pályára az Újpesti Dózsa és a Rapid csa­pata. Kiderült ugyanis, hogy az osztrákok erősen, tartalékos gárdával állnak ki. Az Újpesti Dózsa igy különösebb meg­erőltetés nélkül biztosan győ­zött 3:0 arányban. Ezt köve­tően lényegesen érdekesebb és főleg izgalmasabb 90 percet küzdött végig a Ferencváros és az Austria együttese. Mind­két fél legjobbjait küldte pá­lyára, akik végiig teljes erőbe­dobással 'harcoltak. A Ferenc­város lényegesen többet táma­dott, s 2:l-es győzelme nem is fejezi ki teljesen, hogy meny­nyivel jobb volt. Egy 13 találó fos A vasárnapi totó-fordulóban csupán egy 13 találatos szelvény akadt, 13+1 találatos nem volt. A 13 találatos szelvény tulajdonosa 373 175 forintot nyert. A 21 darab tizenkét találatos egyenként 1184« forintot kap, a 297 tizenegy talála­tos 837 forintot, mig a 2422 tízta- lálatos 153 forintot. Mivel 13+1 találatos szelvény nem akadt, az eheti 13+1-es nyere­mény (138 211 forint) a jövő heti 13+1-es jutalom összegéhez csatla­kozik. Totóeredmények: 2, 1, x, 1, X, l, X, 1, 1, 1, X, 2, 2, 2. Több mint 30 sportesemény a képernyőn Elkészült a televízió máso­dik negyedévi műsorprogram­ja, amelyben több mint 30 sportesemény közvetítése is szerepel. A tavasz és az olim­pia közeledtével a műsor az eddiginél jóval színesebb lesz, s természetesen nemcsak ha­zai versenyeket láthatnak majd a nézők a képernyőn, hanem az In.tervízióval és Euróvízióval együttműködva külföldről is közvetítenek. A heti eseményedről a TéLesport csütörtöki és vasárnapi adá­sai is beszámolnak, de folyta­tódnak a kerekaszta i-beszé’- getések is. A tervek szerint a Magyarországon megrende­zésre kerülő nemzetközi lab­darúgó-mérkőzések után kül­földi sportújságírókat is meg­hívnak a kerékasztalhoz és el­beszélgetnek velük a riporte­rek a mérkőzés tanulságairól és a tokiói olimpiai játékok kilátásairól. Április 3, 4 és 5-én Szófiában ren­dezik meg a szocialista országok 1964. évi torna-spartakiádját. A versenyen a Szovjetunió, Bulgária, Lengyelország, NDK, Románia, Csehszlovákia és Magyarország belügyi és áltambiatamsági szervei­nek válogatott csapatai vesznek részt. 1 — ■ ■ ■ i | i Krapjúszörökrí és 15 évtől szövőtanolókaí (lányok és fiúk) felvesz 1 a Gyapjúmosó és Szövőgyár I Pomázi Gyáregysége, Pomáz