Pest Megyei Hirlap, 1964. április (8. évfolyam, 76-100. szám)

1964-04-15 / 87. szám

> Első vereség - első győzelem A megyei labdarúgó-baj­nokság negyedik fordulója két csapat számára kellemetlen, egy együttesnek pedig kelle­mes eredményt hozott. A Vá­ci Vasutas és Tököl elszen­vedte első vereségét, Abony viszont az első győzelmét arat­ta. Most már csak Monor és Bag veretlen. Érdekesség, hogy az eddigi négy fordulóban összesen 99 gól esett, s ha nem semmisítették volna meg a péceliek 2:0-ás győzelmét Ve- csés ellen akkor most túl len­nénk a jubileumon. Galambászok, galambok A Vecsés—Monor rangadó előtt a vecsési galambászok egy új labdát nyújtottak át a helyi csapat kapitányának, aki viszonzásul jó játékot ígért. Ez azonban elmaradt, hiszen a vecsésiek rég nyújtottak ilyen gyönge teljesítményt, különö­sen az első félidőben. A monoriak úgy látszik, tit­kon reménykedtek a győze­lemben, mert ők néhány pos­tagalambbal felszerelve jöttek és jól számítottak. Háromszor indították útnak a légi postát, hogy vigye az örömhírt az otthonmaradt szurkolóknak. 1:0, 2:0, majd 3:0 után emel­kedett a magasba a galamb. A mérkőzés során két jele­net váltott ki izgalmat. A ve­csésiek „gólgyanús” labdája, valamint egy 11-es megadása Monor ellen. Hogyan látta ezt Plasz Vince szövetségi ellenőr. — A tárgyilagos vecsésiek is elismerték, hogy a labda nem jutott át a gólvonalon, a monori kapus mentett. A 11-es jogosságához nem fér kétség, hiszen a vecsési csatárt ellök­ték, amikor felugorva kapura akart fejelni. Nagyon tetszett, hogy mindkét fél igen korrek­tül játszott. Mesterhármas Abonyban... Tóth Benjamin abonyi kép­viselő csapata első győzelmé­nek örvendezett. Ez érthető, hiszen az eddigi mérkőzések nem sok örömet nyújtottak az abonyi sportbarátoknak. — A sorozatos csapatváltoz­tatás nem használt, s ezzel magyarázható az eddigi gyen­ge szereplés. Most vasárnap végre komplett csapattal lép­tünk pályára, s a sérüléséből felépült Gönczöl a csatársor tengelyében nagyon jól mu­tatkozott be. Háromszor zör­gette meg a hálót. — Tavaly 4:l-re kaptunk ki Dunakeszin, most aztán Sza­bó további két látványos gól­jával eggyel megtoldottuk a kölcsönt. A bíróhármas kitű­nően látta el feladatát. ... és Bagón A bagi Kékesi is mester-; hármast ért el, s a tavaszi idényben lőtt hat gólja azt mutatja, megtalálta góllövő cipőjét. — A 20. percben egy bagi támadásnál a bércéit közép­hátvéd keresztezett, de későn érkezett és Aszódi már lendü­Hc&lál­bizftos! Légyre, szúnyogra és minden káros rovarra CHEMOTOX aerosolos rovarirtó leiben levő lába szívgödrön találta — mondotta Dénes Miklós bagi intéző. — A já­tékost kivitték, öt percig esz­méletlenül feküdt, majd visz- szatért. Szünet után azonban már nem állt csatasorba. A sérült játékos is elismerte, hogy ö volt a hibás. Bajok voltak a berceliek utazásával, mert az ígért öt | személygépkocsiból kettőt le­mondtak, s emiatt a mérkő­zés félórás késéssel kezdődött. A csapat erőssége Macskási azért nem játszott, mert Szol­nokra ment árvízvédelemre. Kalandos utazás Kalandos volt a tököliek utazása is, amelyről Bundies Péter intéző így számolt be. — Pénteken még nem tud­tuk, milyen járművel me­gyünk Ü jhartyánba. Először úgy volt, hogy autóbuszt bé­relünk, de ehhez a sportkör elnöksége anyagiak hiányában nem járult hozzá. A végén aztán motorkerékpárokkal és egy személykocsival kelt út­ra a csapat. Az autó útköz- I ben defektet kapott. Ráadd- I sül a nagy kapkodásban ott- j hon felejtettük Gergényi II minősítési könyvét. Ilyen előz­mények után a labdarúgók teljesen elmerevedve léptek pályára. Gergényi II helyett az előmérkőzésen szerepelt ifista Nagyváradi játszott, il­letve statisztált. Nemcsak Gönczöl és Kékesi lőtt vasárnap három gólt, ha­nem az újhartyáni Svébis is. Teljesítménye azért nem mes­terhármas, mert az első két gólja után „szünetet" tartott, s ő szerezte az ötödiket. Hideg zuhany és fellebbezés — Hideg zuhanyként ért bennünket Üllőn az utolsó percekben l:l-es állásnál meg­ítélt 11-es. A labda oly nagy erővel és sebességgel vágó­dott Talapa kezéhez, hogy szándékosságról szó sem lehe­tett — vélekedett a péceli Városi Ottó. — Ettől elte­kintve az üllői mérkőzés el­vesztéséért nem a játékveze­tőt okoljuk, hanem az első félidőben kihagyott helyzete­ket. — Egyébként nem nyugod­tunk bele a fegyelmi bizott­ság döntésébe és fellebbezünk a 0:0 gólaránnyal Vecsésnek igazolt két pont visszaszerzé­se érdekében. A fellebbezést szerda délután tárgyalja a szövetség. Második mérkőzés - két gól Jó játék, nagy küzdelem jellemezte Szigeté i falun a Dunaharaszti elleni szigeti rangadót. A kitűnően védeke­ző harasztiak ellen csak az utolsó 10 percben tudtak eredményt elérni a helyiek. Mindkét gólt Vigh Béla sze­rezte, aki egyéves kihagyás után most másodszor játszott a csapatban. A második gól nagy védelmi hiba volt, mi­közben a haraszti kapus a földre ütögette a labdát, az kiperdült kezéből, a szemfü­les játékos nem hibázott. — Vigh Béla csatasorba ál­lásával megszűnt jobbszélső gondunk — újságolta Pintér József újfalui edző. — Tóth ugyanis az Újpesti Dózsa tar­taté kcsapatáb a távozott, s most végre megfelelő játékos áll rendelkezésre. A helyieknél Kovács kapus tűnt ki, aki parádés védések­kel kárpótolta gödöllői gyön­ge teljesítményét. Mellette Urbancsik és a két Pflumm testvér dicsérhető, míg a ven­dégeknél Kulcsár és Kalta- necker. Reit tér—Fekete BAJKO ES REZNAK ORSZÁGOS BAJNOK Április 4-én és 5-<én az országos kötöttfogású birkózóbajnokságot bonyolították le, most szombat- vasárnap pedig a szabadfogású küzdelmekre került sor a Sport- csarnokban. Míg legutóbb nem termett aranyérem a Pest me­gyeiek számára, most Bajkó és Reznák révén két első helyet hó­dítottak el sportolóink. A váltósúlyú Bajkó előbb dön­tetlenül végzett Tóthtal, a Bp. Honvéd versenyzőjével, majd pon­tozással nyert Zsibrita (Bp. Spar­tacus) ellen. Vasárnap Bajkó is­mét döntetlennel kezdett, Urbanö­vi cs (ÉTI) ellenében. Ez az össze­csapás hatalmas harcot hozott, s az eredményt mindhárom pontozó másként értékelte. Sorsdöntő volt, hogy Urbanovics csak döntetlent ért el Zsibrita ellen, s ezzel a fiatal Bajkó került az aranyérem birtokába. Félnehézsúlyban a Csepel Autós Major a harmadik fordulóig jutott el. Először kikapott Gombástól (Bp. Honvéd), majd kétvállal diadalmaskodott Krebs (Ganz MÁVAG) felett. Ezután alulmaradt Csatárival (Kinizsi Húsos) szem­ben — kétvállal — s így nem ke­rülhetett az első három közé. Nehézsúlyban Reznák minden ellenfelét legyőzte. Országos szabadfogású felnőtt birkózóbajnokok, lepkesúlytól fel­felé: Radics József (Orosháza), Varga János (Bp. Honvéd), Keller- mann József (Bp. Honvéd), Tóth Lajos (Csepel SC), Bajkó Károly (Csepel Autó), Hollós! Géza (Bp. Honvéd), Vigh Imre (Székesfehér­vári Vasas), Reznák János (Ceglé­di Vasutas). „Ismétlés" Gyomron A Fővárosi Villamosvasút azonnali belépésre keres kalauzi, váltóőri munkára (17—43 év között) férfi és női dolgozókat, géplakatosokat, lemezlakatoso­kat. lakatosokat, betanított munkásokat, kábclfektetői és pályaszolgálatí munkára (18—50 év közötti) férfi segédmunkásokat. Jelentkezés munkanapokon 8—14 óra* között (szombat kivételével) Budapest Vll.. Akácfa u. 15. fszt. 17. CSOMAGOLÓANYAG összehajtható faláda vándor- ^f||f|||fy f|jg^ nátronzsák cipődobozok, fahordó Felújításra szoruló, telesleges készletét átveszi, felújított állapotban raktárról szállít az egész országba: GÖNGYOLEGFELÚJITÓ VÁLLALAT Budapest XIII., Dagály utca 3. Telefon: 200-285, 200—380, 200—705. Ficra, jBuiiaikfBiáss és Nagykáta fis élen A területi labdarúgóbajnokság negyedik fordulója alkalmából az északi és a déli csoportban az él­lovasok mérték össze tudásukat. Dunakeszin a VSE 3:2 arányban győzött a Fóti SE ellen, míg Pi­lisen a nagykátaiak 1:1 arájiyú döntetlent érteik el a hazai KSK ellenében. Az északi csoportban Túra gól­arányt javított, s így az élre ke­rült. Az aszódiak Venesegyházon is győzni tudtak. E csoportban továbbra is pont nélküli: Felső- göd. A közép csoportban Budakalász biztos győzelmet aratott Szentend­rén. Törökbálint is folytatta jó szereplését Pilisvörösvárott, a diósdiak pedig győzni tudtak Ér­den. A szigethalmiak Kiskunlac- házi vendégszereplése gól nélküli döntetlent hozott. A déli csoportban nem csak a rangadó, de az Örkény-—Gyömrő és a Ceglédi Honvéd—Tápiószele találkozók is 1:1 arányú döntet­lent hoztak. A maglódiak maguk­hoz tértek, s legyőzték Ocsát. Északi csoport. Aszód-Veresegyház 2:1. Veresegy­ház. Harminc percen át Aszód irányította a játékot, ennek elle­nére a hazaiak szereztek vezetést. A 40. percben egyenlített a ven­dégcsapat, majd a 70. percben sze­rezték meg győztes góljukat. Ezt követően hatalmas nyomás nehe­zedett a vendégkapura, de Karlo- vics mindent védett. Szód—Nógrádverőce 0:0. Sződ, 400 néző. Itt is a vendégcsapat ka­pusa nyújtott átlagon felülit. A verőceiek neki köszönhetik az egyik pontot. Végig a hazaiak ját­szottak fölényben. Hévízgyörk—Váci Vasas II 3:0. Vác, 309 néző. A vendégcsapat megérdemelten győzött ilyen arányban is. A Vasas tartalék szét­eső csapatjátékot mutatott be. A második félidőben a hazaiak sé­rülés miatt csak 10 emberrel ját­szottak. Fóti Vasutas—Kistarcsa 3:1, Tu­ra—Isaszeg 5:0, Dunakeszi VSE— fóti SE 3:2, Kartali Felsőgöd 3:0. MEDOSZ II­1. Túra 4 3 1 — 15:4 7 2. Aszód 3. Dunakeszi 4 3 1 — 5:2 7 VSE 4 3 1 — 7:3 7 4. Hévízgy. 4 3 — 1 12:2 6 5. Fóti SE 4 3 — 1 9:4 6 6. Fóti Vasutas 4 3 — 1 6:3 6 7. Nógrádv. ✓ 4 1 2 1 4:7 4 8. Isaszeg 4 2 — 2 2:7 4 9. Váci v. n 4 1 1 2 4:7 3 10. Kistarcsa 4 1 — 3 5:7 2 11. Kar tál n 4 1 — 3 3:5 2 12. Veresegyh. 4 1 3 2:6 1 13. Sződ 4 — 1 3 0:8 1 14. Felsőgöd 4 — — 4 2:11 FIGYELEM ! Vásároljon tenyészteleptől naposcsibét. A gombai Új Élet T ermelőszövetkezet vérvizsgált, hampshire fajtájú naposcsibére : április 21-re előjegyzéseket felvesz. A Budapesti Helyiérdekű Vasút felvételre keres gépkocsi­vezetőket, továbbá 18—35 éves életkorú . két napi 5 órás munkaidőre jegyvizsgálói munkakörbe a cinkotai, ráckevei és szent- endrei vonalakra. A felvételre j kerülő alkalmazottaknak a . bérszabályzatban biztosított ! bérezést biztosítjuk. A fel'vé- ■ telhez budapesti vagy vonal melletti bejelentett lakás szük­séges. Jelentkezni lehet: BHÉV munkaügyi osztályon. (VII.. Kertész u. 10. II. emelet 264. szoba). Közép csoport Diósd—Érdi MEDOSZ 1:0 (1:0). Érd, 300 néző. A hazaiak támad­tak, a hazaiak bánták: a 43. perc­ben a diósdi Birta távoli lövése az érdi kapu felső sarkába akadt. Szünet után is hiába rohamoztak a hazaiak, gólt nem tudtak elérni. Negyedórával a befejezés előtt az érdi Novak megsérült és a men­tők kórházba szállították. Törökbálint—Pilisi Bányász n 3:1 (2:1). Pilisvörösvár, 209 néző. A törökbálintiak az első félidőben öngólt vétettek, és meg tudták for­dítani a mérkőzés sorsát. Győzel­müket a 90. percben biztosították be harmadik góljukkal. Kiskunlacháza—Szierethalom 0:0, Rácke\Te—Budaörs 1:2, Szentend­rei Építők—Budakalász 0:4, Érdi Építők—Dunavarsány 2:2. 1. Budakalász 3 3 — — 11:1 6 2. Törökbálint 4 3 — 1 12:10 6 3. Diósd 3 2 1 — 2:0 4. Szigethalom 4 2 1 1 6:2 5 5. Budaörs 3 2 — 1 7:4 4 6. Kiskun!ach. 4 1 2 1 5:5 4 7. Duna­varsány 3 1 1 1 10:5 3 8. Érdi MEDOSZ 4 1 12 4:6 3 9. Érdi Ép. 4 112 4:11 3 30. Pilisv. KSK 3 1— 2 4:8 2 11. Pilisi B. II 4 — 2 2 3:7 2 12. Szentendrei Ép. 4 1 — 3 3:10 2 13. Ráckeve 3 — 1 2 2:4 2 Déli csoport Ceglédi VSE II—Táborfalva 3:2, Pilisi KSK—Nagykáta 1:1, Nagy­kőrösi Építők—Mende 2:0, Nagy­kőrösi Kinizsi II—Ecser 4:1, Mag­lód—Ocsa 2:0, Örkény—Gyönnő 1:1, Ceglédi Honvéd—Tápiószele 1:1. Tavaly az asztalitenisz férfi Európa Kupa döntőjében a Vasútépítők 5:4-re nyert a CSM Cluj ellen. Most ugyan­ilyen arányban a románok dia­dalmaskodtak. Tavaly a döntő után Pest megyében Cegléden vendégszerepeitek, most pedig Gyomrom. Érdekesség, hogy a gyömrői találkozón a magyar és román versenyzők éppúgy győztek, illetve vesztettek egy­másellen, akárcsak előző na­pon a Sportcsarnokban. A művelődési házban szép­számú közönség előtt beveze­tőben Blasikó Mihály, a Mo­nori JTS elnöke és Paneth Miklós, a romáin válogatott ed­zője zászlót cserélt, majd Szij- jártó Lajos, országgyűlési kép­viselő, a Monori Járási Tanács vb-elnöke nyitotta meg a CSM Cluj—Monori járás, Vasútépí­tők vegyes barátságos mérkő­zést. Giurgiuca most is 2:0-ra nyert Bérezik ellen. A máso­dik játszmában már szorosabb küzdelem folyt, de a magyar bajnok nem boldogult ellen­fele hatalmas balkezes ütései­vel szemben. A Réthy—Rózsás találkozón egyenlített ugyan a magyar versenyző — pénte­ken 2:0-ra kapott ki —, de a harmadik játszmát Réthy bír­ta jobban. Ezután a monori járás kép­viselői léptek asztalhoz. Az üllői Mészáros Miklós megiile- tődötten kezdett Negulescu el­len, 21:5-re kapott ki. A máso­dik játszmában már valamivel jobban ment neki. A Cobirzan —Szeműk összecsapás is 2:0-ás eredményt hozott. Biztosan nyert a románok alacsony ter­metű versenyzője. A monori Szemők néhány sikeres leütése sok tapsot kapott. Mészáros is vereséget szenvedett Cobirzan- tól, de a 21:19-es és a 26:24-es játszmaarány"is mutatja, hogy milyen szoros mérkőzés volt. Mészáros több leütésével szem­ben tehetetlen volt a román válogatott tagja. Ezután az első magyar győ- zelemnek tapsolhatott a kö­zönség. Nagy harcot hozott a két balkezes versenyző, Rózsás és Giurgiuca találkozója. 2:0- ra nyert Rózsás, majd Bérezik, akárcsak a Sportcsarnokban most is 2:l-re verte Réthyt. Végeredményben tehát a ro­mán válogatottat alkotó ko­lozsváriak 5:2-es győzelmével végződött a találkozó. A műsort Negulescu és Réthy bemutatója zárta. Ezen a technikai trükkök egész so­rozatát mutatta be a két ki­váló román sportoló. Negules­cu például az asztalra felállva ütötte le a labdát. Gér József A vasárnapi Osztyapenko em­lékverseny után az MKSZ elnök­sége összeállította a 17. Békever­senyen résztvevő magyar ország­úti válogatottat. Eszerint a május 9—24-e között sorrakerülő Varsó— Berlin—Prága viadalon a követ­kező versenyzők állnak rajthoz: Megyerdi Antal és Balaskó György (Tipográfia), Juszkó János és Horváth Ferenc (PVSC), Mahó László (Csepel), Juhász Béla (Épí­tők). Az esetleges sérülésekre vagy betegségekre való tekintettel a két tartalék versenyzőt is ki­jelölték: Oláh Mihály (Tipográfiai és Polaneczky Dezső (U. Dózsa). TOTOTIPPJEINK 1. MTK—Újpesti Dózsa 2 X & Ferencváros—Pécs 1 3. Dorog—Debrecen 1 4. Komló—Vasas X 2 5. Győr—Tatabánya X 1 6. Özd—Szombathely 1 X 7. Miskolci VSC— Borsodi Bányász 1 X 8. Budafok— Győri MÁV DAC X 1 9. Főv. Autóbusz­Pécsi Bányász 1 10. Atalanta—Milan X 2 11. Lanerossi—Genoa 1 X 12. Mantova—Lazio X 1 13. Torino—Fiorentina 1 Pótmérkőzések: 14. Messina—Juventus 1 X 1*. Jászberény— Miskolci Bányász 1 16. Baglyas&lja— Kisterenye 1 Négyszázkilencvenkét négyszögöl szőlő jutá­nyosán eladó. Bubán- dűlőben. Érdeklődni lehet: Szentendre, Acél út 13. (TÜZÉP felé.) _______________ K ettő — parkettás — szoba, konyha és mel­lékhelyiségekből álló, teljesen új családi ház, beköltözhetően eladó, Szenlendre, Bartók Béla út 30. (Szamár­hegy) Érdeklődés: du. 3-tól. vasárnap egész nap. ?i Beköltözhető ház el­adó. Megtekinthető 11- től egész nap. Bp., Xin., Diós u. 8.. fszt. 2. Rákosrendező pu­nál. 1. Nagykáta 4 3 1 — 9:5 7 2. Pilisi KSK 4 2 1 1 5:2 5 3. Maglód 4 2 1 1 6:4 5 4. Tápiószele 4 2 1 1 7:5 5 5. CVSE II 4 2 1 1 5:5 5 6. Nagykőrösi K. II 4 1 2 1 6:4 4 7. Nagykor. Ép. 4 2 — 2 6:5 4 8. Gyömrő 4 1 2 1 5:5 4 9­-10. Ceglédi Honv. 4 1 2 1 6:8 4 9—10. Öcsa 4 2 — 2 6:8 4 11. Ecser 3 1 1 1 6:5' 3 12. Mende 4 1 1 2 3:6 3 13. Örkény 3 — 1 2 4:6 1 14. Táborfalva 4 — — 4 3:9 PEST MEGYEI HÍRLAP A Masvai Szocialista Munkásoár Pest meevei Bizottsáea és =» Pest meevei Tanács laoia Főszerkesztő Suba *vndo? Kiadta a Hírlapkiadó vállalat Felelős kiadó Csollánv Ferenc Szerkesztőséé és kjadóhivaial: öudaoest vili Blsha Lulza tér 3 Effész nap hívható Központ] telefon: 34£—100 142—22c Géoírószoba (hívható 20 óráiéi- 140 -447 — Belpolitikái és soor: rovat* 140—44» — loan rovat 141—462 — Művelődési rovat- 141—253 Elóállltla Szikra Laonvomda Budapest Index: 25 064 Teriesztj a Maevar Posta Előfizethető a h^lvi posta­hivataloknál és kézbesítőknél Slőfízetési dít i hónapra 12 forint Elveszett négyéves fe­kete pulikutyám már­cius 28-án reggelre. Kérem a megtalálót, jutalom ellenében szolgáltassa vissza. Dr. Baltigh Előd, Monor. Jósika u. 4—6. Kőműveseket ~és ÍTó- művesek mellé férfi segédmunkásokat ál­landó budapesti mun­kára felveszünk. Fel­vétel esetén útiköltsé­get térítünk. Jelentbe, zés ..Április 4” Építő Szövetkezet. Bp.. vili. Auróra u 23. Munká­ig _______________ T aliitótfalu és Vidéke Körzeti Földművesszö­vetkezet iparcikkbolt. fa vezetésére szakkép­zett boltvezetőt keres azonnali belépésre. Je. lentkezés az fmsz. központjában, útikölt­séget felvétel esetén térítünk. Azonnali belépésre ke­resünk lakatos-hegesz­tő, motorszerelő, esz­tergályos szakmunka, sokat, rakodómunkást, valamint kotrógépek lavításában jártas technikust, vagy több éves szakmai gyakor­lattal rendelkező szak. munkást műszaki el­lenőri munkakör el­látására. Fizetés kol­lektív szerint. Felvé­telhez tanácsigazolás szükséges Jelentke­zés: Vízügyi Építő Vállalat. Vecsés. mun­kaügyi csoport. Vácott. Görög utca iy (strandfürdővel szem­ben) megnyílt: krómo­zó nikkelező üzem a lakosság szolgálatá- bap. Minőségi kisipari munka! Kétszemélyes reka­míék, garnitúrák, fo­telágyak, kedvez­ménnyel. Román kár­pitos. Budapest, Nagy­mező u. 66. Kérjen díjmentes árajánlatot. Építőipari szak­munkasokat és férfi munkásokat azonnal felveszünk állandó munkára. Szállást biztosítunk. Tanácsi igazolás szükséges. Mun- kásf el vétel: Bács megyei Állami Építőipari Vállalat. Építésvezetősége: Cegléd, Puskin u. 4 Nagykőrös Konzerv­gyár építkezés, vagy Kecskemét, Klapka u. 34. Női munkaerőket uiozaikl-ipok gyártásához AZONNALRA FELVESZÜNK. (Jzemi étkezés van. Jelentkezni lehet: ; Szentendrei Beton- árugyár munkaügyi osztályán. Szentendre Dózsa GyŐrgv út 34. szám alatt. Hálószoba- és egy kombinált szobabútor igényesnek eladó. Nagykőrös, X.. Sziget u. 2. A Ládaipari Vállalat II. sz. telepe azonnali belépéssel vagon ki- és berakásához jó ke­reseti lehetőséggel fér* iimunkásokat felt'esz. Jelentkezés a II. tele­pen reggel 7 órától. Ládaipari Vállalat, Nagykőrös. Örkényi u, 64. ___________. F IGYELEM/, Az ÉM. 25. sz. Ál­lami Építőipari Vállalat XXI. kér., (Csepel). Kiss Já­nos altábornagy u. 19—21., aionnalra felvesz Érd és környéke. Gödöllő es környé­ke. Vác és környé­ke, valamint buda­pesti munkahelyei­re: kőműves, ács. vasbetonszerelő, kubikos és segéd­munkás munka­erőket. Jelentkezés a vállalat munka­ügyi osztályán. Azonkívül «zakioa- ri részlegeihez viz­es központifűtés- szerelő, villanysze­relő. épületburko­ló. bádogos festő és mázoló tetőfedő (kemény és lágy), épületüveges. és lakatos szakmun­kásokat. Géplaka­tos és motorszerelő szakmunkásokat TMK-üzemünk ré­szére. Vidékieknek tanácsi igazolás szükséges. Jelent­kezés a vállalat szakioari részlegé­nél Bp . XXI. kér.. (Csepel). Rákóczi Ferenc út 197 sz. Felveszünk kovácso­kat, férfi segédmunká­sokat és nőket csi­szoló köszörűs gép- munkásként. Jelent­kezni lehet: a Szent­endrei Kéziszerszám­gyár munkaügyi osz­tályán. Szentendre, Lenin út 144. szám alatt. Telefon» 219. sz. Bontásból kikerült (hódfarkú) cserép el­adó. Nagykőrös, Vlt., Kovács L. u. 9. Bakai József. ____________ T ölgyparketta, negy­ven négyzetméter, pri­ma állapotban eladó. Érdeklődni lehet; Mo­nor Baross Gábor u. 17. Darázs Vincéne.