Pest Megyei Hirlap, 1964. április (8. évfolyam, 76-100. szám)

1964-04-14 / 86. szám

Monor nyerte a vecsési rangadót, Tököl 5:1-re kikapott Űjhartyánban A megyei labdarúgó-bajnok­ságban a nagy érdeklődéssel várt Vecsés—Monor rangadót a monoriak nyerték, ezzel Ve­csés elvesztette veretlenségét. Vecsés ugyan már egyszer ki­kapott, de mint ismeretes a Pécel elleni mérkőzésüket meg­óvták és a két pontott 0:0 gólaránnyal megkapták. így vasárnapig ők voltak az elsők. ! Tököl is elvesztette veretlensé- ! gét, váratlanul nagyarányban I maradt alul Űjhartyánban. A Váci Vasutas is most elsőíz­ben engedte át ellenfelének a két pontot, igy most már csu­pán Monor és Bag veretlen. Monor-—Vecsés 3:2 (1:0) Vecsés, 1600 néző. V: Pusztaszeri. A két régi rivális összecsapása, ha nem is nyújtott színvonalas játékot, végig izgalmas volt. A ve- csésiek, bizonyára a nagy tét miatt, a mérkőzés nagy részében kapkodva, úgyszólván minden tak­tikai elgondolás nélkül játszotttak. Csatársoruk egyik-másik tagja olykor kínos labdakezelési hibá­val ,,tünt ki”. Monor jó benyo­mást keltett, s főleg szélsői révén veszélyeztett, de csatárai keveset vállalkoztak lövésre. Jellemző, hogy három góljukon kívül nem sok munkát adtak a vecsési ka­pusnak. A sportszerű találkozónak egy szépséghibája volt. A 79. perc­ben a monori Zahorec összeszólal­kozva egyik klubtársával önké­nyesen elhagyta a pályát és veze­tői kérésére sem tért vissza. • Pusztaszeri működésével mind­két fél elégedetlen volt. Vecsés egy meg nem adott gólt, Monor pedig a túlszigorúan megítélt ll-est kifogásolta. G: Szalai, Szabó, Vitéz, ill. Trasszer (2, egyet ll-esből). Jó: Bán (a mezőny l-egjobbja). Dimoff, Stettner, Szabó, ill. Darab, Mércz, Trasszer. — fekete *— Albertirsa—Ceglédi Építők 1:0 (1:0) . Albertirsa, 800 néző. V: Endes dr. Alacsonyszínvonalú mérkőzést vívott a két formán kívüli csapat, a kapusoknak alig akadt dolgpk. A játék jobbára csak a két 16-os között hullámzott. Az egyetlen gól a 34. percben esett, amikor a kitörő Koskát a 16-oson belül fel­vágták, s a hazaiak a büntetőt ér­tékesítették. G: Jánosi (ll-esből). Jó: Szuda, Fekete IV, Jánosi, ill. Füle, Milus II, Vass. „j . Fazekas Tamás Abony—Dunakeszi Kinizsi 5:1 (4:1) Abony, 403 néző. V: Horányi. Az első félidőben Abony sokat rohamozott — eredményesen. For­dulás után kiegyenlítetté vált a já- j ték. A színvonalas 90 perc reális hazai győzelmet hozott, bár a helyzetek alapján még több gólt lőhettek volna az abonyiak. a já­tékvezető hármas kitűnően ^bírás­kodott. G: Gönczöl (3). Szabó (2,) ill. Tóth. Jó Szűcs, és a hazai csatár­sor, ill. Szente I, Szalal. Nagy Imre Üllő—Pécel 2:1 (1:1) Üllő, 600 néző. V: Berta. Az első negyedóra a vendégeké volt. s a 15. percben meg is sze­rezték a vezetést. Ezt követően ki­egyensúlyozottá vált a játék, s kölcsönösen adódtak gólhelyzetek. A hazaiak a 35. percben egyenlí­tettek. A második félidő alacsony­színvonalú küzdelmet hozott, fő­leg mezőnyjáték folyt, mindkét fél elgondolás nélkül ..hajtott”. A kapuk ritkán kerültek veszélybe. Izgalmat csak pár kemény bele­in enés jelentett. A csapatok már szinte belenyu­godtak a pontosztozkodásba, mi­kor a 79. percben váratlanul limes­hez jutottak az üllőiek, s győztek. G: Hang, Vasa dl (ll-esből), ill. Szabó István. Jó: Varga, Godina, Szabó, ill. Talapa, Szabó I, Váradi. Varga János Üjhartyán—Tököl 5:1 (2:0) Üjhártyán, 800 néző. V: Tóth L. A hartyániak kitünően játszot­tak, s e vasárnapon minden sike­rült nekik. Megérdemelten győz­tek, bár a gólarány kissé túlzott. A tököli csatársor túlkombinálta helyzetéit. 4:0 után szépítettek a vendégek, majd ll-est hibáztak. G: Svébis (3), Cserna, Turner, ül. Jasper. Jó: Tóth, Svébis, Mol­nár n. Klemen ez, ill. a közvetlen védelem. Bag—Ceglédbercel 5:1 (3:1) Bag, 500 néző. V: Császár. Már az első percben a bagi Nagy II kapufát lőtt. A 4. perc­ben Kékesi, Aszódi ossz játék után Aszódi előnyhöz juttatta a helyie­ket. a 22. percben a berceli Erdei egyenlített ugyan, ezzel el is lőt­ték puskaporukat, a végig többet támadó Bag megérdemelten nyert, a tartalékosán kiálló, lélek nélkül játszó berceliek ellen. G: Kékesi (3), Aszódi, Katona II (11-esiből), ül. Erdei. Jó: Nagy II (a mezőny legjobbja), Kékesi Aszódi, Deme I, Katona II, ill. Mezei, Várhegyi. Némedi Sándor Gödöllői Vasas—Váci Vasutas 3:0 (1:0) Gödöllő, 300 néző. V: Badacso­nyi Az eddig veretlen váciak tarta­lékosán álltak ki. Neugan már kezdéskor sem volt teljes értékű harcos, később kiújult sérülése és elsősorban szünet után csak sta­tisztált. Mindkét fél • a vártnál gyengébben játszott, csapkodó mérkőzés folyt. A gödöllőiek az első két góljukat védelmi hibából- szerezték. Igaz, hogy végig mezőny­fölényben voltak, de győzelmük aránya túlzott. Vácnak as akadt helyzete, de azokat nem tudták értékesíteni. G: Király (öngól), Teller, Raiser. A hazaiaknál Moór (a mezőny'leg­jobbja), Tóth és Raiser tűnt ki. Szigetújfalu—Dunahar&szti MTK 2:0 (1:0) Szigetújfalu. V: Herezeg. 1. Monor 4 4 — — 10:4 8 2. Bag 4 2 2 — 12:3 6 3. Vecsés 4 3 — 1 4:3 6 4. Tököl 4 2 1 1 10:6 5 5. Albertirsa 4 2 1 1 3:3 5 6. Váci V. 4 2 1 1 5:4 5 7. Szigetújf. 4 2 1 1 4:7 5 8. Gödöllői V. 4 2 — 2 12:5 ,4 9. Üjhartyán 4 2 — 2 8:11 4 10. Üllő 4 2 — 2 7:13 4 11. Abony 4 1 1 2 7:5 3 12. Cégi. Ép. 4 1 1 2 3:4 3 13. Ceglédberc. 4 1 — 3 8:9 2 14. D.-keszi K. 4 1 — 3 4:11 2 15. DMTK 4 — 2 2 1:4 2 16. Pécel 4 — — 4 1:8 — Szentmihályi és Farkas A franciák elleni Nemzeték Kupa mérkőzésre és az osztrá­kok elleni találkozóra készülő magyar labdarúgó-válogatott szerdán Linzben barátságos mérkőzést játszik a LASK együttesével. Baróti Lajos szö­vetségi kapitány hétfőn dél­előtt kijelölte azit a 15 játé­kost, aki ezen az előkészületi találkozón részt vesz. A válo­Profik — olimpiai csapatban Görögország olimpiai labdarúgó válogatottja, amely sikeresen sze­repelt az angolok elleni selejtező­kön, és a második fordulóban a csehszlovákokkal kellene mérkőz­nie a tokiói 16-os döntőbe jutásért, ! visszalépett a további ktizdelmek­| Ezt a döntést a Görög Olim- | piai Bizottság hozta, miután kide­rült, hogy az angolok elleni két selejtező mérkőzésen a görög csa­patban profi játékosok is szere­peltek. Tehenet fejőre vállal­nék. Nagykőrös, X., Zrínyi u. 32._________ Kőműveseket és kő­művesek mellé férfi segédmunkásokat ál­landó budapesti mun­kára felveszünk. Fel­vétel esetén útiköltsé­get térítünk. Jelentke­zés ,,Április 4” Építő Szövetkezét, Bp., vili. Auróra u. 23. Munka­ügy^ _______________ E ladó egy szoba-kony. hás ház beköltözhe­tően. hozzá 746 öles telek — ebből 635 öl jól termő szőlő — kút. ólak, gyümölcsfák. Sági Gyula, Monor, Malomhegy 2, Eladó olcsón: használt ruhák, képek, fonott székek asztallal, há­romajtós, tükrös szek­rény, üvegek, egyéb bútorok. Nagykőrös. X.. Bálvány u. l. Reg­gel 9-től du. 5 óra kö­zött ___________ E ladó egy Singer var­rógép. Nagykőrös, Tázerdö-dúlő 8/a. Tahitótfalu és Vidéke Körzeti Földművesszö­vetkezet iparcikkbolt- ja vezetésére szakkép­zett boltvezetőt keres azonnali belépésre. Je­lentkezés az fmsz. központjában, útikölt­séget felvétel esetén térítünk.___________._ A zonnali belépésre ke­resünk lakatos-hegesz­tő, motorszerelő, esz­tergályos szakmunká­sokat, rakodómunkást, valamint kotrógépek javításában jártas technikust, vagy több éves szakmai gyakor­lattal rendelkező szak­munkást műszaki el­lenőri munkakör el­látására. Fizetés kol­lektív szerint. Felvé­telhez tanácsigazolás szükséges. Jelentke­zés: Vízügyi Építő Vállalat. Vecsés. mun. külügyi csoport... A Fővárosi Kertészeti Vállalat felvesz épí­tésztechnikust, teljesít, ménybérben dolgozó rakodómunkásokat, parkgondozáshoz és kertészeti munkára női és férfi segédmun­kásokat. betanított munkásokat és szak­munkásokat. Jelentke­zés a vállalat központ­jában Bp., VII., Dob utca 90. Hálószoba- és egy kombinált szobabútor igényesnek eladó. Nagykőrös, X.; Sziget u, 2. Építőipari szak­munkásokat és férfi segéd­munkásokat azonnal felveszünk állandó munkára. Szállást biztosítunk. Tanácsi igazolás szükséges. Mun­kásfelvétel: Bács megyei Állami Építőipari Vállalat. Építésvezetősége: Cegléd, Puskin u. 4. Nagykőrös Konzerv­gyár építkezés, vagy Kecskemét, Klapka u. 34. Női munkaerőket mozaiklapok gyártásához AZONNALRA FELVESZÜNK. Üzemi étkezés van. Jelentkezni lehet: Szentendrei Beton- árugyár munkaügyi osztályán. Szentendre. Dózsa György út 34. szám alatt. Nedves épületek fal­szigetelését elektrooz- motikus eljárással vál­lalom: Veres István. Dunakeszi, Honvéd utca 13. Felveszünk kovácso­kat, férfi segédmunká­sokat és nőket csi­szoló. köszörűs gép­munkásként, Jelent­kezni lehet: a Szent­endrei Kéziszerszám­gyár munkaügyi osz­tályán. Szentendre, Lenin út 144. szám alatt. Telefon- 219. sz. Hírügynökségek úgy tudják, hogy a FIFA is foglalkozik majd a kérdéssel, és valószínűleg a gö­rögök helyett a már kiesett an­golok játszanak majd a csehszlo­vákokkal .selejtezőt. Az indok ugyanis az, hogy az angolok nem tiszta amatőr görög csapattal szemben mondtak búcsút az olim­piai selejtezőknek. FIGYELEM! Edzés: szerdán Alsogédön Az EM. 25. sz. Ál­lami Építőipari Vállalat, XXI. kér., (Csepel). Kiss Já­nos altábornagy u. 19—21.. azonnali n felvesz Érd és környéke, Gödöllő és környé­ke. Vác és környé­ke, valamint buda­pesti munkahelyei­re: kőműves, ács, vasbetonszerelő, kubikos és segéd­munkás munka­erőket. Jelentkezés a vállalat munka­ügyi osztályán. Azonkívül szakipa­ri részlegeihez víz/- és központifűtés- szerelő, viüanysze- relő, épületburko­ló. bádogos, festő és mázoló tetőfedő (kemény és lágy), épületüveges, és lakatos szakmun­kásokat. Géplaka­tos és motorszerelő szakmunkásokat TMK-üzemünk ré­szére. Vidékieknek tanácsi Igazolás szükséges. Jelent­kezés a vállalat szakipari részlegé­nél. Bp., XXI. kér., (Csepel). Rákóczi Ferenc út. 197. sz. Ä Ládaipari Vállalat II. sz. telepe azonnali belépéssel vagon ki- és berakásához jó ke­reseti lehetőséggel fér­fimunkásokat felvesz. Jelentkezés a n. tele­pen reggel 7 órától. Ládaipari Vállalat, Nagykőrös, Örkényi u. 64. _______________ _ V ácott. Görög utca 19 (strandfürdővel szem­ben) megnyflt: krómo­zó nikkelező üzem a j lakosság szolgálata j A megyei ifjúsági labdarúgó-vá­logatott április 16-én, szerdán 16 órakor Alsógödön előkészületi mérkőzést vív, amelyre a követ­kező játékosokat hívta meg Goda Imre, a megyei ifjúsági labdarú­gó-válogatott edzője: Fekete (Vecsés), Suszter, Kölb (Csepel Autó), Szomolányi (Nagy­kőrösi Kinizsi), Balogh (Szentend­rei Építők), Fonódi (Fóti SE), Tel­iér, Kaiser (Gödöllői Vasas), Bán­falvi (Váci Vasas), Gergely, Boda (Bag), Stiffter, Gubán, Berényi (Pilisi Bányász), Gönczöl (Sződli- get), Bajnóczi (Budaörs), Bednarik (Alsógöd). A játékosok, a váci járásiak ki­vételével, szerdán délután 13.30 órakor találkoznak a Nyugati pá­lyaudvar indulási oldalán a pénz­tárnál. A játékosok alsó szerelést kötelesek magukkal hozni. Megyerdi és a Typográfia csapa­ta győzött az Oáztyapenko kerék­páros emlékversenyen. Kellemes, napsütéses, tavaszias időben ren­dezték meg a hagyományos em­lékversenyt. A Budaörsi úti Osz- tyapenko emlékműnél rövid ün­nepséget tartottak, amelynek során dr. Kovács Gyula, az U. Dózsa el­nöke mondott beszédet. Ezután a részvevők megkoszorúzták az em­lékművet. Rómában a Lazio labdarúgó csa­pata nemzetközi mérkőzésen 1:0 (1:0) arányú győzelmet aratott az uruguayi Penarol ellen. A mérkő­zés egyetlen gólját a 3. percben Rozzoni lőtte. A varsói nemzetközi kardvivó viadalon a várakozásnak megfele­lően a lengyel Pawlowski szerezte meg az elsőséget, három győze­lemmel. 3. Tordai (magyar) 1 gy., 4. Delneki (magyar) 1 gy. Amszterdamban vasárnap dél­után 50 000 néző előtt került sor az Ausztria—Hollandia válogatott labdarúgómérkőzésre. A találkozó 1:1 (1:1) arányban döntetlenül vég­ződött. • f Gallupban a szovjet női kosár­labda-válogatott amerikai útja so­rán 73:27 (33:17) arányú fölényes ban. Minőségi kisipari-j győzelmet aratott az Egyesült Ál­munka! 1 lamok csapata ellen. LABDARUGÓ NB I. Vasas—Győr 1:1 (1:0). Fáy u., 18 000 néző. Újpesti Dózsa—Tata­bánya 0:0. Megyeri út. 15 D00 néző. MTK—Csepel 2:1 (1:0). Hungári út, 5000 néző. Ferencváros—Diósgyőr 2:0 (0:0). Diósgyőr, 25 000 néző. Bp. Honvéd—Komló 3:0 (0:0). Kispest, 15 000 néző. Dorog—Pécs 2:1 (1;1). Pécs, 10 000 néző. Szeged—Debre­cen 1:0 (1:0). Debrecen, 12 000 néző. 1. FTC 6 6 — — 13:3 Í2 2. Győr 7 4 3 — 10:4 n 3. Bp. Honvéd 7 4 2 1 16:7 10 4. Tatabánya 7 3 3 1 12:4 9 5. U. Dózsa 5 3 2 —. 8:3 8 6. Vasas 7 2 4 1 5:4 8 7. MTK 7 3 1 3 9:9 7 8. Szeged 7 2 2 3 6:8 6 8. Dorog 7 1 3 3 5:7 5 10. Pécs 7 1 3 3 2:4 5 11. Komló 7­2 1 4 3:10 5 12. Diósgyőr 7 1 2 4 3:9 4 13. Csepel 6 1 1 4 5:7 3 14. Debrecen 7 — 1 6 1:18 1 Nagykörös mindkét pontot elhozta Szegedről € 3 1 W\ Az NB I vasárnapi fordulójában a 14 csapat közül öt nem tu­dott gólt lőni, s öt együttes tagjai is csak egy-egy alkalommal vol­tak eredményesek. A góllövőlista élén eddig első helyen állott Cser- nait Alben és Tichy beérte. Az él­csoportban ez a helyzet. 6 gólos: Albert (FTC), Csemai (Tatabánya) és Tichy (Bp. Hon­véd), 5: Povázsai (Győr), 4: Bodor (MTK) és Nagy A. (Bp. Honvéd). NB I B. Győri MÁV DAC—Sal­gótarjáni Bányász 1:1, Egyetér­tés—Ózd OH, Láng SK—Borsodi Bányász 4:0. Székesfehérvári Va­sas—Szállítók 1:1, Szombathelyi Haladás—Nyíregyházi Spartacus 1:0, Dunaújváros—Miskolci VSC 3:0, Oroszlány—Budafok 2:1. Ganz MÁVAG—BVSC 2:0. a válogatott keretben gatott keretnek tagja lesz Szentmihályi és Farkas, a Va­sas két labdarúgója is. Ma reg­gel Linzbe a következők utaz­nak : Szentmihályi, Tóth (Győr), Mátrai, Mészöly, Sárosi, Ma­rosi, Nógrádi, Sipos Gär öcs, Albert, Tichy, Rákosi, Feny­vesi dr., Machos és Farkas. „Eladták" a meccseket Hatalmas futballbotrányt rob­bantott ki az ötmilliós példány- számban megjelenő People angol újság. A lap leleplezi azt a foga­dási manővert, amely még az el­múlt évekre nyúlik vissza, s több élvonalbeli játékos is szereplője az ügynek. Kiderült például, hogy még 1962-ben a Sheffield Wed* j nesday—Ipswich Town I. osztályú labdarúgó-mér kőzésen a Sheffield három játékosa: Kay (azóta már az Everton labdarúgója), Swan és Layne, megfelelő anyagi juttatás ellenében befolyásolta a találkozó eredményének alakulását. Swant és Layneét klubja már fel is füg­gesztette, míg Kaynak az Everton- ban kell számot adni cselekede­téért. A lap becslése szerint mintegy 30 játékos „érdekelt” az ügyben, amely nemcsak egy mérkőzésre, hanem sokkal több találkozóra kö­tött fogadással kapcsolatos. Az angol szövetség megkezdte a vizs­gálatot és a későbbiek folyamán valószínűleg bíróság elé kerül az egész ügy. A labdarúgó NB 111 kellemes megle­petését szolgáltatták a nagykőrösiek, akik mindkét pontot el­hozták Szegedről, s most szerezték első .győzelmüket. Kartal folytatja veretlensé­gi sorozatát, idegenben döntetle­nül végzett. Kellemetlen meglepe­tés viszont, hogy a Püisi Bányász, valamint Vác otthonában maradt alul, a Csepel Autó pedig csak egy pontot tudott megmenteni. Hato­dik csapatunk a Ceglédi Vasutas győzött. És<zakközép csoport Ceglédi Vasutas—Goldberger 3:1 (3:0) Cegléd, 1000 néző. V: Bálint. CVSE: Hamza — Kiss P., Cseh, Császár — Gyenizse, Oláh — Csur­gat, Laborcz, Máté, Pintér, Liptai. A 16. percben szögletrúgás után szerezték meg a vezetést a ha­zaiak, majd feljöttek a vendégek. A mezőnyben szépen adogattak, a kapura azonban változatlanul csak a CVSE volt veszélyes. En­nek eredményeként baloldali tá­madás végén Máté csetlett-botlott a 16-oson, s megtalálva a rést a lábak között, a jobb alsó sarokba bombázott. A 37. percben Oláh Is­mételte meg Máté teljesítményét. A második félidőben mezőnyfö­lénybe került a Goldberger, a haj­rában beszorultak a hazaiak, s megzavarodó védelmük mellett a vendégek a 82. percben szépítet­tek. G: Oláh (2), Máté. Jó: Gyenlzse, Oláh, Pjntér. Pénzügyőrök—Pilisi Bányász 2:0 (1:0) Pilisvörösvár, 500 néző. V: Zen- tai. P. Bányász: Huj — Sodró, Hau, Krupp — Nick I, Vízvári — He­gyeshalmi, Gechter, Peller, Kol- hoffer, Probst. A 10. percben Krupp lyukat rú­gott, a Pénzügyőrök jobbszélsője elfutott, beadásából vezetést sze­reztek a vendégek. A gól után a szünetig mezőnyjáték folyt. A má­sodik félidőre sem tért magához a bányász, s csak Huj ragyogó védésének köszönhető, a súlyo­sabb vereség elkerülése, a mérkő­zés második gólja a befejezés előtt 8 perccel esett. A Pilisi Bányász lélek nélkül játszott. Jó: Huj, Vízvári, Hegyeshalmi. Csepel AUtÖ—Nyergesújfalui Viscosa 0:0. Szigetszentmiklós, 500 néző. V. Balázs. A 82. percben kiállítás sorsára a hazai jutott. Földi a 1. Siófok 5 4 1 — 9:1 9 2. Nyergesújf. 5 3 2 — 8:2 8 3. Sárisáp 5 3 1 1 9:3 7 4. Pénzügyőrök 5 3 1 1 12:4 7 5. Ercsi 5 2 3 — 14:9 7 6. Ceglédi VSE 5 3 — 2 11:5 6 7—8. Elektromost 1 3 — 6:4 5 7—8. Goldberger 4 2 1 1 6:4 5 9. M. Acél 5 2 1 2 6:8 5 10. Tokod 5 2 1 2 5:8 5 11. K. Tűzáüó 5 2 — 3 6:13 4 12. V. Dinamó 5 — 3 2 4:9 3 13. Annavölgy 5 1 1 3 5:12 3 14. CS. Autó 5 — 2 3 2:6 2 15. Pilisi B. 5 — 1 4 2:9 1 16. Üjlaki FC 3 — 1 4 2:10 1 A mentoni nemzetközi teniszver­seny férfiegyes elődöntőjében Gu­lyás István 6:0, 6:0 arányú győzel­met aratott a görög Kalogeropou- los ellen. A másik ágon a francia Darmon 6:0, 6:l-re nyert a kana­dai Godbout ellen. A férfipáros­ban a francia Darmon, Barclay kettős 6:4, 6:4-re nyert a Gulyás, Gronckel-pár ellen. (MTI) A csoport további eredményei: Siófok—Üjlaki FC 4:0, Kőbányai Tűzálló—Magyar Acél 3:1, Dinamó —Elektromos 1:1, Annavölgy—Ercsi 2:5, Tokod—Sárisáp 1:0. Északi csoport BEAC—Váci Vasas 1:0 (1:0) Vác, 800 néző. V: Bana. V. Vasas; Csetneki — Balogh II, Katona, Borzák — Márton, Do- roszlay — Balogh I, Csitári, Bán­falvi, Krcidl, Jakab. Az igen gyengeiramú és szín­vonalú mérkőzés 9. percében a vendégek lesgólból megszerezték a vezetést. A kétméteres lest CEGLÉDI APROHIRDETESEK Beköltözhető ház el­adó. Cegléd, Görbe ut­ca 17. Gyakorlott érettségi­zett képesített köny­velői vizsgával rendel, kező fiatal leány elhe­lyezkedne. „Gépírni tudok” jeligére kérem a választ a ceglédi hirdetőbe. Postafiók 86_. _______________ E zerjó sima vessző nagyobb mennyiség­ben eladó. Kazinczy utca 1. Égy szép sötét háló­szoba bútor eladó. Kertész utca 36­Jó termő 1100 n-öl szőlő Csemöben eladó. Értekezni lehet Zöld­halom 328. szám alatt (állomás mellett). Eladó egy házrész konyha, szoba, kam­ra mellékhelyiségek és' kert, oly módon, hogy kisebb lakást lakbérben idős házas­párnak megegyezéssel biztosítani kell. Kos­suth Ferenc utca 26. Gondnoknál. Nádor utca 6. számú ház beköltözhetően el- adó. ___________ _ K ertészethez fél ló­erős villanymotor szi­vattyúval 220 Voltra és 25 méter cső eladó. Cegléd. Remete utca 5. 204 n-öl porta eladó Homok utcában és deszka. Érdeklődni: összekötő út 39. Hálószoba és nagy. méretű konyhabútor eladó. Alkotmány utca 47. szám alatt. Harisnya szemfelszedés, előnyomás, paplankési ítés ÉS FELÚJÍTÁSÁT vállalja a CEGLÉDI RUHAIPARI VÁLLALAT szolgáltató részlege (Cegléd, Piac tér). 250-es Simson jó álla­potban levő, eladó. Ér­deklődni lehet: Erek- )yés; postahivatal. Eladó ház Oroszlán utca 22 alatt, azonnal beköltözhető. Érte­kezni: Puskin utca 22. levő, gyer­Meg­Jó állapotban modern, mély mekkocsi eladó, tekinthető reggel órától. Cím: Rákóczi u. 2. I. em. Vennék 2—3 szobás, összkomfortos. mel­lékhelyiséges beköl­tözhető házat köves úthoz közel. Értesítést kérek: Jókai u. 4. sz. 125-ös Csepel Danuvia. hordozható cserép­kályha, Varia konyha­bútor eladó. Érdeklőd­ni este 6 után Cegléd, Dózsa György utca 15- ben. ______________ E ladó Déllő utca 28. szám alatt jó minősé- gú hálószobabútor. Bontásból eredő épü- ietanyago-k, magas- nyomású permetező, gép (Bálint-féle) el- adó. Petőfi utca 10. Moszkvics 407-es igé­nyesnek eladó. Ceg- léd. Szép utca 1. A Pesti út mellett 98C n-öl szőlő és 230 négy­szögöl szántó felibe kiadó. Érdeklődni le­het Gőz Zsuzsánál, Pesti út 355. szám (Csemöi Állami Gazda­ság üzemegysége.) Belterületen 500 n-öl fiatal szőlő és 500 n-öl föld Örkényi út mel­lett olcsón eladó. Érte­kezni Ügyvédi Munka- közösségben. Kaiser partjelző nem intette be. A 15. percben Kreidl egyenlíthetett volna, de »az ötösről tiszta hely­zetben a kapus kezébe lőtt. A fél­idő végéig a két 16-os között hul­lámzott a játék. Szünet után a Vasas többet támadott, de igen sok hibával, körülményesen ját­szott. A BEAC ritka lefutásai min­dig gól veszélyt jelentettek, két hatalmas helyzetet kihagytak. A Vasasnak nagyon sokat kell javulnia, főleg labdalcezelésben és lövőképességben, az eredménye­sebb szereplés érdekében. A lel­kesedéssel is bajotk vannak. Pál János / Sashalmi Elektronikus—Kartaü MEDOSZ 1:1 (1:1) Nagyicce, 503 néző. V: Rőth. Kartaü: Grubel — Braun, Mo­gyorósi, Munár — Mócsa, Varga —Nagy Jenő, Karácsondi, Szabó, Mudri, Sára. Hazai támadásokkal kezdődött a mérkőzés, s a vendégvédők hibá­jából a helyiek már a 3. percben megszerezték a vezetést. Gól után kiegyensúlyozottá vált a játék, sok kapkodás-csapkod ás jelle­mezte a találkozót. A 40. percben a sashalmi középhátvéd kezezett a 16-oson belül, s a megítélt bün­tetőből egyenlített Kartal. A má­sodik félidőben némi hazai, fölény alakult ki, de a most már higgad­tan játszó Pest megyei védelem biztosan rombolt. Az eredmény igazságos. G: Mudri (ll-esből). Munár, Nagy Jenő. Jó : Grubel, 1. Ikarus 5 3 1 1 6:4 7 2. Autótaxi 5 3 1 1 13:9 7 3. Rákoscsaba 5 2 2 1 9:5 6 4. Salg. Kohász 5 2 2 1 5:3 6 5. Kartal 5 1 4 ­6:4 6 6. Zagyvapálf. 5 2 2 1 7:5 6 7. Gyöngyös 4 2 1 1 3:2 5 8. Chinoin 4 2 1 1 4:3 5 9. Tűzoltó D. 4 2 1 1 7:6 5 10—11. BEAC 5 2 1 2 6:6 5 10—11. Hajógyár 5 1 3 1 9:9 5 12. B.-gyarmat 5 2 —■ 3 7:8 4 13. Sashalom 5 — 3 2 4:8 3 14. Statisztika 4 2 2 0:5 2 15. Váci Vasas 4. — 1 3 3:6 1 16. Petöfibánya 4 1 3 3:9 1 A csoport további eredményei: Chinoin—Statisztika 3:0, Gyöngyös —Ikarus 1:0, Autótaxi—Hajógyár 3:2, Rákoscsaba—Petőfi Bánya 3:0, Salgótarjáni Kohász—Tűzoltó Dó­zsa 0:1, Zagyvapálf alva—Balassa­gyarmat 2:1. Délkeleti csoport Nagykőrösi Kinizsi—Szegedi ÉpJk tők l:o (0:0) Szeged, 300 néző. V: Sztancsik. Nagykőrös: Gömöri — Vas«, Kecskés I, Göndör — Aszódi, Szo- molányi — Kornyik, S. Szabó, Rácz dr., Lányi, Decsi. Végig a szegedi csapat támadott többet. A körösiek nem , álltak be védekezésre, a játék lelassítására és a labda tartására törekedtek és gyors gólveszélyes ellentámadáso­kat vezettek. Ezt a taktikát jól, sikeresen alkalmazták, s a 85. percben góllal fejezték be szép le­futásukat. A magáratalált körösi együttes­ben jól párosult a tudás a lelke­sedéssel, s a jó csapatjátékot siker koronázta. G: Kornyik. Jó: Gömöri (a me­zőny legjobbja) Göndör. Aszódi, Szomolányi, Rácz dr., S. Szabó. Pécsi Sándor 1. Hódmezőv. 5 4 1 ___ 8 :2 9 2. Martfű 5 2 3 — 4:1 7 3. Orosháza 5 3 1 1 10:9 7 4. Békéscs. H. 5 3 1 1 10:10 7 5. B.-csabai VTSK 4 2 2 9:4 6 6. Üjszegedi TC 5 3 — 2 12:6 6 7. Kiskunlaclv. 5 3 — 2 9:ü 6 8. Szegedi Ép. 5 2 1 2 5:6 g 9. Csongrád 4 1 2 1 3:2 4 10. Kecském. TE 5 1 2 2 2:3 4 11. Mezőtúr 4 1 1 2 5:7 3 12­-13. Nagyk. 5 1 1 3 3:5 3 12­-13. Török- szentmiklós 5 _ 3 2 6:10 3 14. Mezőhegyes 5 1 1 3 4:8 3 15. Makói V. 4 1 — 3 2:6 2 16. Jászber. V. 5 — 1 4 4:9 1 A csoport további eredményei: Mezőtúr—Kiskunhalas 1:2, Jászbe­rényi Vasas—Üjszegedi TC 1:2, Békéscsabai VTSK—Mezőhegyes 4:0, Orosháza—Makó 2:0, Hódmező­vásárhely—Csongrád 1:0, Martfű- Kecskeméti TE 0:0, Békéscsabai Honvéd—Törökszentmiklós 2:1. Nincs telitalálat A vasárnapi totófordulóban nem akadt teíitalálatos szelvény, s így a 13+1-es külön nyereménynek sem akadt gazdája. Tizenkét talá­latot 14 pályázó ért el, nyeremé­nyük egyenként 46 488 forint. A 188 darab 11 találatos szelvény tu­lajdonosa 1384, az 1915 darab tíz- találatos szelvény gazdája 203 fo­rintot kap. Totóeredmények: x, 1, 2, 2, x, 2, x, 1, X, X, 1, 2, X, x. PEST MEGYEI HÍRLAP A Masvar Szocialista Munkáspárt Pest meffvei Bizottsáea és a Pest me Evei Tanács lama Főszerkesztő- Suha Andor Kiadta a Hírlapkiadó Vállalat Felelős kiadó Csollánv Ferenc Szerkesztőséé és kiadóhivatal: Budapest vin. Blaha Luiza tér 3. Egész nap hívható közncnti telefon: 343—100 142—220 Géoírószoba fhívható 20 óráiéi: 140—447 — Belpolitikai és sport­rovat* 140—449 — Ipari rovat: 141—462 - Művelődési rovat- 141—253 Előállítia Szikra Lapnyomda Budapest Index: 25 064 rerfeszn a Magvar Posta. Előfizethető a h^lv! posta­hivataloknál és kézbesítőknél. Előfizetési dil 1 hónapra 12 forint