Pest Megyei Hirlap, 1963. november (7. évfolyam, 256-280. szám)

1963-11-26 / 276. szám

Három vendéggyőzelem Alberttirsa, Bag és a Oglédi Építők a dobogón A megyei láb dánig ó -baj nők - ság utolsó fordulójában jó napjuk volt a vendégeknek, hárman győztek, köztük a már sok bravúrt szolgáltató újonc Üjhartyán is. Emellett még egy döntetlen is akadt. A még hátralévő elmaradt mérkőzések az első három hely sorsát már nem befolyá­solhatják, így a dobogóra Albertirsa. Bag és a Ceglédi £pitők került. DMTK—Üllő Irl (1W Dunaharaszti. 200 néző. V; Kő­halmi. Már a 3. nercben távoli lövés­ből vezetést szerzett a DMTK. maid a továbbiakban számtalan gólhelyzetükből az első félidőben flSíiibán három kapufa született. Fordulás után is a hazaiak kez­deményeztek, holtbiztos gólhely­zeteket hagytak ki csatáraik. S mint ilyenkor szokott, a 79. perc­ben a hazai kapus. Sztankovits feleslegesen kiütött eev labdát, a a vendégek egyenlítettek. G: Peff. ill. Viczkó. Jó: Kőszegi. JHlés. Kaltaneciker. Gyimesi. ill. Burza. Szabó. Viczkó.' Gödöllői Vasas—Tököl 1:0 (1:0) Gödöllő. 100 néző. Vr Püspöki. Negyed óra elteltével váltak ve­szélyessé a támadások. A 18. és 24. percben a gödöllőiek, maid a 25. és 29. nercben a tököllek hagytak ki helyzetet. A 34. perc­ben. jobboldali támadás végén az éles szögből leadott lövést a tö­köli kapus. Rozgics n. lábbal mentette. A labda a kapufára, s onnan a gödöllői center elé pat­tant. aki a hálóba pöccintett. A ♦2. percben egyenlítési alkalmat halasztottak el a vendégek. A második félidő hazai fölényt ho­zott. a tököli támadósor nem tudta tartani a labdát. A második félidő alapián az alacsony színvonalú találkozón megérdemelt gödöllői győzelem •zületett. G: Laukó. Jó: Tóth. Kaiser. ILaukó. Nagy. ill. Joszkin. Ger­dán vi IH. Plausin. Bundies Péter Bag—Váci Vasutas 2:0 (0:0) Bag. 300 néző. V? Pusztaszeri. Az első félidőben a bagi csatár­kor nem tudta bevenni a i ól védő Takács hatói át. Az 50. percben Ad ám. a bagiak kapusa megsé­rült. s a továbbiakban Nagy n. helyettesítette. Vác az ember­előnyt kihasználva rákapcsolt. A 65. percben Ádárn visszatért, s a balszélen statisztált. Jelenléte el­döntötte a mérkőzés sorsát: a 69. percben ugyanis átadásából szerez­te meg Nagy I a bagiak első gólját. A második hazai gól a 60. nercben esett. Mindkét gól után egy-eev vendégiátékos a bí­róval folytatott ..eszmecsere” kö­vetkeztében a kiállítás sorsára ju­tott. A hazaiak nagyobb arányban is győzhettek volna, de a lövé­sek irányzékával bai volt. G: Nagy I (20. Jó: Katona I. Nagy I. Nagy U. Deme I. ill. Takács (a mezőny legjobbja). Mód. Némedi Sándor Albertirsa—Cégi édb ércéi 2:0 (1:0) Albertirsa. 1200 néző. V: Ti­hanyi. A két szomszéd vár találkozói a végig alacsony színvonalú, csap­kodó játékot hozott. Inkább a hazaiak irányítottak, de játékuk egyáltalán nem volt meggyőző. A 28. és 77. percben elért fejes­gólokkal győzött Irsa. a közönség azonban mégis csalódottan távo­zott a Pályáról, mert a szép lá­tók elmaradt. G: Koska. Kukucska. Jó: Ko­vács. Jánosi. Fekete IV.. ill. Csilló. Schmidt. Páncélos. Fazekas Tamás Vecsés—Dunakeszi Kinizsi 2:1 (1:1) Vecsés. 100 néző. V: Császár. Az utolsó percig változatos, ió iramú. izgalmakban bővelkedő mérkőzést vívott a két csapat. A hazaiak javuló formában látszot­tak. bár támadósoruk még min­dig gyengélkedett: a 16-oson meg­halt a tudományuk. Ennek követ­keztében nem születhetett na­gyobb arányú hazai győzelem. G: Rékefi. Siszler. ill. Mózes. Jó: Rékefi. Siszler. Trassier. Leimetter. ill. Adorján. Rardócz. Gaál. Fekete József Üjhartyán—Szigetújfalu 2:1 (2:0) Szigetúifalu. 150 néző. V: Ke­lemen. Már a 2. percben ll-esből meg­szerezték a vezetést a vendégek. Bajkó országos bajnok Az országos ifjúsági kö­töttfogású birkózóbajnoksá­got megelőzően Szombathe­lyen bonyolították le a vi­dékiek viadalát. Bajkó Je­romos, a Csepel Autó szak­osztályvezetője annak idején nemcsak azt kifogásolta, hogy igen kis teremben, rossz kö­rülmények között rendezték meg a versenyt, hanem a bí­rók elfogultságát is. Most a fővárosban, az orszá­gos bajnokságon is kísér­tett ez a jelenség. A bírók nagy hibákat vétettek, s ezek mögött fel lehetett fe­dezni az egyesületi érdeke­ket, hisz mint minden bir­kózó eseményen, most is az edzők, szakosztályi vezetők látták el a bírói teendőket. Ezek a sajnálatos körül­mények bosszantották ugyan a közönséget, viszont kárpót­lást nyújtott a sok színvo­nalas összecsapás. Az 58 fia­tal nagy becsvággyal vetette magát a küzdelembe, s töb­bek között kitűnő teljesít­ményt nyújtott a Csepel Autó birkózója. Bajkó Ká­roly, aki folytatva sikerso­rozatát, most is aranyérmet szerzett. Kívüle .még két Pest megyei került dobogóra. Lepkesúly: 1. Nagy János (Jászberény). Képünkön Bajkó Károly ván (Szolnoki MÁV), 2. Bab- csányi (Abony). Könnyűsúly: 1. Szabó Lász­ló (Vasas). Kisváltósúly: 1. Kállai La­jos (Kecskeméti TE). Nagyváltó súly: 1. Trázsi Ist­ván (FTC). Kisközépsúly: 1. Urbán Pé­ter (Diósgyőr). Nagyközépsúly: 1. Farkas Imre (Csepel). Félnehézsúly: I. Bajkó Ká­roly (Csepel Autó). Nehézsúly: 1. Major László (BVSC). e lelkesebb játékukkal teljesen megérdemelten Evőztak Svébis és Klemencz EóliaivaL Ceelédi Építők—Abony 2:1 (2:0) Abony. 200 néző. V- Badacsonyi. Az első 45 percben a íől látszó vendégek megérdemelten lutottak kétgólos vezetésihez, fordulás után feljött Abony. s maldnem egyen­lített. G: Nagy Bálint. Milus I. Hl. Molnár. Jó: Hegedűs, Máthé n. Milus I., ill. Gönczöl. Molnár. Monor—Pécel lg) (1:0) Pácéi. 200 néző. V: Bende. Kiegyensúlyozol^ első félidő után a hazaiak magukhoz ragad­ták a kezdeményezést, de hely­zeteiket nem tudták kihasználni. A monoriak lelkes Játékkal, s szerencsés góllal nyertek. G: Szabó. Jó : Szabó. Dimoft. László, ill. Tóth. Kalocsai. Besnyő. 1. Albertirsa 15 10 4 1 44:17 24 2. Bag 15 9 3 3 45:18 21 3. Cégi. Ép. 15 8 3 4 38:24 19 4. Üllő 14 8 1 5 34:32 17 5. Monor 15 7 1 7 32:19 15 6. Tököl 14 7 1 6 30:19 15 7. Gödöllői V. 14 5 5 4 21:22 15 8. Üjhartyán 13 5 4 4 24:27 14 9. Vecsés 14 6 2 6 24:33 14 10. Szigetútf. 14 5 3 6 27:23 13 11. Abony 15 5 3 7 24:36 13 12. Ceglédberc. 15 6 1 8 25:33 13 13. D.-keszi K. 14 6 — 8 32:38 12 14. DMTK 14 5 2 7 26:32 12 15. Váci Vas. 15 4 3 8 20:32 11 16. Pécel 14 — 2 12 6:57 2 Szerdán játszák le a Dorog—Ferencváros és a Vasas—Csepel mérkőzést A heti műsorban több ér­dekes hazai labdiarúgó-ese- mény van, mivel úgy dön­töttek, hogy az olimpiai csa­ptait túrája miatt a Dorog— Ferencváros és a Csepel— Vasas mérkőzést szerdán kell lejátszani. Ezenkívül szomba­ton az MTK fogadja KK- visszavágóra a Motor Zwickau együttesét. Szerdán az U. Dózsa Plovdivban VVK-visz- szavágón szerepel, és a ta­lálkozóra hétfő délelőtt 15 játékos utazott el Bulgáriába. A női sakkvilágbajnoki zóna­versenyen Bilekné a 6. és 7. for­dulóban is győzött. A jelentések csak arról számolnak be. hoev a 7. fordulóban a nyugatnémet Brandler elleni játszmáiét nyerte meg. Egy telitalálat a totón A vasárnapi totófordulóban eev pályázó ért el telitalálatot, nye­reménye: 287 068 forint. Tizenegy találato.s szelvény 39. tíztalálatos 667 darab akadt. Előbbiekre 6847. utóbbiakra 533 forintot fizetnek szelvényenként. E heti totóeredmények: 1. x. x, 1. I. 1. 1. x. x. x. 2. X, Felveszünk férfi és női segédmunkásokat, valamint kovács szak­munkásokat. Jelent­kezni lehet a Szent­endrei Kéziszerszám­gyár munkaügyi osz­tályán, Szentendre, Lenin út 144. szám alatt. Telefon? Szent- endre 219._____________ Segédmunkásokat kő­művesek mellé azon­nali belépésre — ál­landó budapesti mun­kára felveszünk. Mun. kásszállást és ebédet biztosítunk. Tanácsi igazolás szükséges. Utazási költséget nem térítünk, csak a ked­vezményes igazolást adjuk. Jelentkezés: „Április 4** Magasépí­tő és Szerelőipari Ktsz Budapest, VIII., Auró_ ra u. 23. Munkaügy. Légsúly: 1. Erdős Már- i Az országos súlyemelő CSB-n ton (Bp. Mélyépítők), ... 3 Földi Imre. a Tatabánya verseny- Darányi (Ceglédi Vasutas). Sil6^ttÚ azTtSf Pehelysúly: 1. Balogh 1st- i tott régi világcsúcsot. CEGLÉDI APRÓHIRDETÉSEK Törteli u. 2. (Bede) kis ház beköltözhetően eladó. _____ E rzsébet hálószobabú­tor intarziásra festve^, eladó. Kereszt utca 13. Ló eladó Kőrisfa utca 2. szám alatt. Házat vennék ötven­ezer forintig készpén­zért, esetleg leválaszt­ható fél házat. Cím a Ceglédi Nyomdában. Különbejáratú albérle­ti szobát keresek Cí­mek leadhatók a Ceg- lédi Nyomdába.______ K ettőszobás családi ház hosszú mellék- épülettel, világos háló­szobabútor sürgősen eladó, in., Viola utca X. Autóbuszmegállóhoz 3 percre, 3 szobás, 2 konyhás, zárt üvegve- randás, mellékhelyisé­ges családi ház. 180 négyszögöl udvarral, azonnali beköltözéssel lakáscsere miatt ol­csón eladó. Ugyanott hálószoba- és ebédlő­bútor eladó. . Cím a Ceglédi Nyomdában. Baba készítését, öltöz­tetését. javítását vál­lalom, szépen öltözte­tett babák különböző méretben olcsó áron kaphatók. Baba- és já­tékkészítő kisiparos, Hoppné. Cegléd, Li­liom 1. Hajópadló eladó Ceg­léd. Bercsényi út 29. alatt. Eladó beköltözhető kis szoba, konyhás ház­rész, fotelek, szekré­nyek. Hajó utca 1/a. tizemben levő nikke- lezőberendezés eladó. Cegléd V. kér. Dobó utca 5. szám alatt. Üzemképes síkkötő- gép eladó Cegléd, IX. Bezerédi u 37. A MEH-vállalat meg­szüntette a toll-fel vá­sárlást azt csak föld­mű vesszövetkezetünk végzi, felvásárló he­lyiségünk: Cegléd Zalka Máté u. 1. sz. ahol mindenféle toll- fel vásári ást eszköz­lünk Legmagasabb nan1 áron Felkínálás esetén házhoz megy felvásárlónk^ Felvételre keresünk több éves gyakorlattal rendelkező vasipari, építőipari technikuso­kat, mérnököket és főkönyvelőket azonna­li belépésre. Pest me­gyei kisipari termelő- szövetkezethez. Rész­letes önéletrajzot ké­rünk: Megbízható 34 530” jeligére Bp. Felszabadulás téri hir­detőbe. A Tatabányai Szénbá­nyászati Tröszt FÖLD ALATTI vájár és szál­lítócsilléseket vesz fel 38 évestől 45 éves kor­határig. Étkezés na­ponta háromszor, vá­lasztékos meleg étel. 6,60.— Ft, szállást havi 70—140.— Ft-ig, térítés ellenében biztosítunk. Jelentkezni a Tatabá­nyai Szénbányászati Tröszt munkaügyi osz­tályán lehet. Több éves gyakor­lattal rendelkező fémipari marós szakmunkást azonnali belépésre felvesz a Szent­endrei Kocsigyár. Jelentkezni lehet a gyár munkaügyi osztályán. Szent- endre-Izbég, Eötvös utca 1. sz. alatt. Betonelemgyártó Vállalat felvesz gyakorlattal ren­delkező lakatos szak­munkásokat Munkásszállás és üzemi étkezés van. Jelentkezni lehet a vállalat munka­ügyi osztályán. Szentendre. Dózsa György út 34. sz alatt. Ali? használt fekete Pannónia eladó Ceg­léd. Nyárfa utca 9/a* Magas, barna, önhibá­ján kívül elvált, 22 éves asszony házasság céljából megismerked­ne jó megjelenésű szakmunkás férfival. 28—35 évesig. Fényké­pes leveleket kérek: „Keresem a párom” jeligére a Ceglédi Nyomdába leveleket. AZ ÉM 25. számú Építőipari Vállalat. Budapest. Gödöllő, Cegléd, Szentendre, Kiskunlacháza, Fel- sőványl építkezései­re azonnal felvesz: kőműves és ács szakmunkásokat, valamint kubikos segédmunkás munkaerőket (Ideiglenes tanácsi igazolással rendelke­zőket is.) Munkás, szállást; meleg étkezést biztosítunk. Jelentkezés Bp. XXI., (Csepel). Kiss János altábornagy u. 19. Férfi munkaerőt 40 éves korig műanyag présmunkára, továbbá szerszámesztergályost, szerszámlakatost, ma­róst és gyalust azon- nalra felveszünk. Je­lentkezni lehet a Pest megyei Vegyi és Kéz­műipari Vállalat Iró- szergyára munkaügyi osztályán. Szentendre. Dózsa György út 36. szám alatt. ____________ F érfi méretes és egyenruha­szabóságba gyakorlattal ren­delkező női kézi szak­munkásokat szövetkezeti tag­nak felvesz a Váci Szabó Ktsz. Jelent­kezés kedd és csü­törtök: Vác, Szé­chenyi u. 21. Telefon: 215. Kirakatrendezést, kiállítás tervezését, kivitelezését, üzletberendezések tervezését vidéken is vállalja a KIST ARCS AI VEGYES KTSZ. ÉM Szentendrei Betonárugyár azonnal belépésre felvesz férfi segédmunkásokat és szállítómunkásokat Üzemi étkezés és modern munkás- szállás van. Jelentkezni lehet a vállalat munkaügyi osztályán. Szentendre, Dózsa György út 34. szám alatt. Eladó két db 300 lite­res hidrofor. Nagykö­rös Kossuth 9. Női és férfi segéd­munkásokat azonnali belépésre felveszünk. Maggyár, Monoig Akácfagerendák és Jawa Pionír eladó. Mentovich u. 7. Eladó ingatlanok gödöllői kirendeltség területén: Gödöllő: 2 szoba, konyha, speiz, pince, kamra, ól, 200 n-öl telekkel. Beköl­tözhető. Ara: 90 ezer forint. 2 szoba, konyha, elő­szoba, speiz, 50 n-öl telekkel, yillany van. Beköltözhető. Ára: 70 ezer forint. 3 szoba, konyha, zárt veranda., zárt folyosó, speiz, 205 n-öl telek­kel. Kút, villany van. Beköltözhető. Ára: 80 ezer forint. Pécel: szoba, 635 n-öl gyü­mölcsös. Beköltözhető. Ára: 55 ezer forint. Kistarcsa: 2 szoba, konyha, speiz, mellékhelyiségek, 163 n-öl kerített telekkel. Kút, villany van. Be­költözhető. Ára: 85 ezer forint. 186 n-öl üres kerítet- len telek. Ara: 9000 forint. Is aszeg: 197 n-öl üres telek. Ára: 8000 forint. Érdeklődni lehet: PIK vn.; Gödöllő. Dózsa Gy. u. 12. ____________ K épesített könyvelőt több évi gyakorlattal és bolti eladót azon­nali belépésre felvesz a Váchartyáni Fmsz. Jelentkezés: Váchar­tyán. Fő utca 102. Eszpresszóvezetőt ke­res szövetkezetünk. Jelentkezni lehet Kar. tál és Vidéke Körzeti Fmsz kp. irodán. Kar- tal. Telefon: 2. Jelent­kezőknél figyelembe vesszük az igazolt szakkéozettséget és az eltöltött szakmai gya­korlatot. Érvényes er_ kölcsi bizonyítvány szükséges.___________ F otelágvak. kényel­mesek. fizetési könv- nyftéssel Kérjen díj­mentes árajánlatot. Román kárpitos Bu­dapest. Nagymező 66, A finálén csak a Pilisi Bányász vérzett el Legjobb NB lli-asunk: a Ceglédi VSE A további három cső poriban i* befe­jeződtek a labda­rúgó NB m küzdel­mei. s otthon játszó öt. együttesünk kö­zül csak a Pilisi Bányász kapott ki a bajnok Pénz­ügyőröktől. a Csepel Autó pedig pontot vesztett Ercsi ellenében. A hat Pest megyei csapat közül a Ceglédi VSE végzett a legelő­kelőbb helven. ötödik lett. Két északi együttesünk követi, a hato­dik Kartal. s a nyolcadik a Váci Vasas. Az úionc Nagykőrös dél­keleten tizedik, a volt NB n-es Csepel Autó északközéoen tizen­egyedik lett. Le g gyen gébben fe­jezete be a szezont a Pilisi Bá­nyász. a tizenharmadik helyen. Északközép csoport Ceglédi VSE—UFC 4:0 (2:0) Cegléd. 800 néző. V: Sípos F. CVSE: Hamza — Kiss. Oláh. Kozma — Csontos. Cseh - Csur- gai. Pintér, Liptai. Gyenizse. Halmi. Ceglédi rohamokkal indult a játék. A 6.. valamint a 12. perc­ben a vendégka dús kiejtette a labdát, s mindkét alkalommal a szemfüles Liptai a hálóba to­vábbította. A második félidőben is a hazaiak irányították a játé­kot. a vendégek csak elvétve tá- madhattak. A 61. percben szöglet- rúgás után a kipattanó labdát az előre lopakodó Cseh vágta védihe- tetleniil 20 méterről a hálóba, maid 4 perccel a befeiezés előtt Csontos ismételte meg Cseh tel­jesítményét. A hajrára ragyogóan belelendült ceglédi csapat, most az utolsó al­kalommal is átlagon felüli telje­sítményt nvúitott. G: Liptai (2). Cseh. Csontos. Jó: Oláh. Kiss. Csontos. Gyenizse. Kecskeméti Mihály Pénzügyőrök—Pilisi Bányász 2:1 (0:0) Pilisvörösvár. 100 néző. V: Ke­resztfalvi. P. Bányász: Huj — Nick n. Hau. Krupp — Nick I. Vízvári — Sodró. Gechter. Weisz. Oberst, Probst. Helyenként kemény, durva be­lemen ésekkel tarkított találkozón az első félidőben a két 16-os kö­zött folyt a iáték. egyetlen gól­helyzete Gechtemek volt. amikor is az utolsó percekben feladta az ellenfél kapusának a labdát. Fordulás után a hazaiak kezd­tek iobban. de a lövések irány­zékával bal volt. A 00. percben egy előrevágott labdával elfutott a fővárosi lobbszélső. Krupp nem tudta szerelni, s a keresztlabdát a balszélső védhetetlen fejessel küldte a hálóba. A hazaiak zavarodtak, a vendégek felülkere­kedtek. s a 70. percben védelmi hibából úíabb gólt értek el. A hajrában szögletrúgás után Gech- ter 16 méteres kapáslövését még mentette a fővárosi kapus. de Sodró feiesét már nem védhette. aki Probst lobboldali beadását továbbította kapura. A kevesebb helyzetét kihasz­náló Pénzügyőrök megérdemelte a. győzelmet. G: Sodró. Jó: Vízvári. Krupp. Csepel Autó—Ercsi 2:2 (2:1) Szigelszentmiklós. 400 néző. V: Répa H. Az Északközép csoport vég­eredménye 1. Pénzügy. 15 9 4 2 35:14 22 2. Ercsi 15 8 4 3 33:19 20 3. Siófok 15 8 4 3 23:20 20 4. Köb Tűzálló 15 6 6 3 27:21 18 5. Ceglédi VSE 15 7 3 5 25:17 17 6. UiLaki FC IS 7 3 5 31:22 17 7. Sárisáp IS 7 3 5 14:11 17 8. Elektro m. 15 6 3 6 16:16 15 9. Goldberger 15 6 3 6 12:18 15 10. Tokod 15 5 4 6 19:20 14 11. Csepel Autó 15 6 2 7 21:25 14 12. Magyar Acél 15 6 1 8 24:26 13 13. Pilisi B. 15 4 4 7 18:22 12 14. Nyergeséi f. 15 2 6 7 14:24 10 15. Anna völgy 15 3 2 10 18:37 8 16. Dinamó 15 2 4 9 14:32 8 A csoport további eredményei: Nyergesújfalu—Ann a völgy 1:0, Elektromos—Tűzálló 2:1. Dinamó- Goi dberger 0:1. Magyar Acél— Tokod 2:0. Északi csoport Kartali MEDOSZ—Tűzoltó Dózsa 5:4 (3:1) Kartal. 500 néző. V: Dudás. K. MEDOSZ: Krubel — Braun. Kíséreli. Munár — Szabó. Varga — Huszár. Nagy Jenő. Angyal, Rózsavölgyi. Mudri. A harmadik percben védelmi hibából vezetéshez lutottak a vendégek, a hazaiakat azonban a gól nem törte le. s a 14.. 26. és 37. nercben fölényük gólokban is kifejezésre jutott. Fordulás után csökkent az iram. de továbbra is igen élvezetes volt a látók. A 62. percben már 5:l-re vezetett Kartal. s befeiezés előtt 6 perccel is még ez volt az ered­mény. Ám ekkor a könnvelműs- ködő hazai védelem mellett 5 perc alatt három gólt ért el a vendégcsapat, sőt egyenlítési al­PEST MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei Bizottsága és a megyei tanács lapla. Főszerkesztő Bácskai László Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat Felelős kiadó Csollánv Ferenc Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest, vm.. Blaha Luiza tér 3. Egész nap hívható központi telefon: 343—100. 142—220 GéDírószoba (hívható 20 óráig): 140—447 — Belpolitikai és sport- rovat: 140—449 — Ipari rovat: 141—462 — Művelődési rovat: 141—258 Előállftia Szikra Laonvomd? Budapest Index: 25 064 Terleszti a Ma «var Posta Elő­fizethető a h^lvi posta­hivataloknál és kézbesítőknél Előfizetési dB i hónapra 12 forint. kalmük is nyílt. Munár azonban az utolsó pillanatban mentett. A rendikívül változatos, izgal­mas mérkőzésen a hazai csatárok végiig jói játszottak. a védeiem utolsó negyedórái iátéka azonban majdnem pontba került. G: Nagy Jenő (2). Angyal. Ró­zsavölgyi. Huszár. Jó: Munár. Varga. Huszár. Nagv Jenő. An­gyal. Váci Vasas—Ikarus 2:o (0 XT) Vác. 800 néző. V: Sebestyén. V. Vasas: Jakus — Balogh, Ka­tona. Kreidl — Márton. Kávai — Oravecz. Kiss L.. Ottó. Kiss L, Jakab. A közepes iramú találkozón az első negyedórában a vendégek irányították a játékot, maid szü­netig kiegyenlített küzdelem folyt. Jakus két esetben is bra­vúrosan mentett. Fordulás utáni megélénkült az iram. a hazaiak pontosabban adogattak, s a 70. percben megszerezték a vezetést. Két percre rá háromszor egymás után a kapufáról pattant, vissza a labda, míg negyedszerre az Ikarus hálójába jutott. Ezt kőve­tően Jakab biztos gólhelyzetben hibázott: emelését a vendé.gkaou® kapufára tolta. G: Márton. Kiss I. Jó* Jakus (a mezőny legjobbja). Balogh. Kávai. Kiss L.. Kiss T. Pál János Az Északi csoport végeredménye 1. BEAC 15 9 3 3 26:15 2tl 2. Salg. KSE 15 8 3 4 28 nő 19 3. Gyöngyös 15 9 1 5 19:22 19 4. Petőfibánya 15 8 2 5 27:24 18 5. Ikarus 15 7 3 5 28:20 17 6. Kartal 15 8 1 6 30:19 17 7. Sashalom 15 8 — 7 30:25 16 8. Váci Vasas 15 7 2 6 23:21 16 9. Tűzoltó D. 15 5 5 5 31:19 15 10. Balassa gy. 15 5 4 6 17:25 14 11. Autótaxi 15 4 5 6 22:21 13 12. Statiszt. 15 5 3 7 25:29 13 13. Rákoscsaba 15 4 5 6 18*21 18 14. Zagwaoálfv. 1S 4 4 7 20:16 12 15. Chinoin 15 3 3 9 13:39 9 16. Hajógyár 15 2 4 9 15:33 8 A csoport további eredményei: Statisztika—Balassagyarmati Dó­zsa 0:0. Autótaxi—Gyöngyös 5:1. Rákoscsaba—Salgótarjáni KSE ?:L Sasb «ff om—Za ^vvanálf alva 2 dü petőfibánya—Chinoin 2:0. Hajógyár —BEAC 0:2. Az NB l-ben még nem dőlt el Komló—Bp. Honvéd 0:0. Komló. 5000 néző. Szeged—Ferencváros 2:l (2:1). Szeged. 10 000 néző. Győr—Csepel Zva (0:0). Győr. 8000 néző. Vasas—Pécsi Dózsa 2:0 (1:0), ^áv u.. 8000 néző. Debrecen—Tata­bánya 3:2 (2:2). Debrecen. 6500 néző. Újpesti Dózsa—Diósgyőr 351 (3:1). Megyeri út. 9000 néző. MTK —Dorog la (0:0). Dorog. 4000 nér ző. Az őszi félfordulós bajnokság vasárnapi utolsó fordulója még mindig nem tisztázta az elsőség kérdését. Meglepetésre a Csepel ellen biztosan győzedelmeskedő győri csapat került, az élre. s így most az 1—3. helyen 17—17 pont- tál áll a Győr. a Bo. Honvéd és a Ferencváros’. A bainoki cím sorsa tehát az elmaradt Dorog— Ferencváros mérkőzésen dől maid el, és ugyanez befolyásol 1a majd véglegesen az 1—3. hely sorsát. A két elmaradt bajnoki mér­kőzés (Vasas—Csepel és Dorog— Ferencváros) előtt a bainoki tát> lázat állása a következő: 1. Győr 13 6 5 2 20: 7 m 2. Bp. Honvéd 13 7 3 3 30:12 17 3. Ferencváros 12 7 3 2 32:16 IS 4. Komló 13 6 4 3 16:16 lf 5. U. Dózsa 13 6 2 5 20:19 1« 6. MTK 13 4 6 3 16:16 14 7. Csepel 12 6 1 r> 17:16 is 8. Tatabánya 13 5 3 5 12:14 13 9. Vasas 12 5 2 5 16:16 12 10. Diósgyőr 13 4 3 6 12:19 lü 11. Dorog 12 4 3 5 13:21 11 12. Szeged 13 4 3 6 9:15 13 13. Pécs 13 3 — 10 21:31 f 14. Debrecen 13 2 2 9 15:31 6 A vasárnapi fordulóban külön­ben nem tündököltek a csatárok, a hét mérkőzésen mindössze 1® gól született. tehát a mérkőzé­senkénti gólátlag 2.39. A vasár­nap legeredményesebb játékosa Machos és Puskás volt. mindket­ten 2—2 gólt szereztek. A góllövő lista élcsoporttá. B gólos: Tichy (Bp. Honvéd). lls Albert (Ferencváros). 7: Dunai H. (Pécs). Laczkó (MTK). 6: Kalmár II. (Csepel). Koméra (Bp. Hon­véd). Lutz (Komló). Vári ÍPécsV Bene fU. Dózsa). ★ Labdarúgó NB I. B. BVSC—Bu­dafok 1:0. Ganz MA VÁG—Szom­bathely 1:2. Oroszlány—Gvőrt MÁV DAC 0:0. Miskolc—Szállítók 0:0. Dunaújváros^Székesfehérvári Vasas 4:4, Salgótarjáni BTC— özd 6:0. Nyíregyházi Spartacus—; Láng l :0 Borsodi Bányász—» Egyetértés 2:0. 1. Egyetértés 15 10 3 2 18: 7 23 2. Oroszlány 15 6 7 2 22:11 lf 3. Gv. MÁV DAC 15 7 5 3 24:14 1» 4. Dunaúlv. 15 6 7 2 28:21 19 5. Szómbath. 15 7 4 4 23:17 1* 6. Salgótarján 15 4 9 2 18:10 17 7. Borsodi B. 15 4 7 4 18:16 15 8. Szállítók 15 6 3 6 18:17 15 9. Nyíregyháza 15 6 3 6 13:23 15 10. BVSC 15 5 4 6 19:22 14 11. Székesfhv. 15 4 5 6 26:28 13 12. Budafok 15 3 6 6 14:20 12 13. Miskolc 15 3 6 6 14:23 14 14. özd 15 4 2 9 23:37 10 15. G. MÁVAG 15 3 4 8 1724 10 16. Láng 16 3 3 9 1020 5 ★ Vasárnap az NB rr-ben 1« be­fejeződtek a küzdelmek. A Ke­leti csoportban a listavezető Eger győzött s ígv megszerezte a bainoki címet. A Nyugati cso­portban a bainokság eleié« ő' ve­zető m. kér. TTVE a PRTC el­leni rangadón győzött. 3:l-re így q Nyugati csoportban megszerez* te a bajnoki címet.