Pest Megyei Hirlap, 1963. november (7. évfolyam, 256-280. szám)

1963-11-12 / 264. szám

Négy vendéggyő A megyei labdarúgó-bajnok­ságban csonka forduló volt. Csak hét találkozót játszottak, s meglepetésre négy helyen vendégsiker született. Különö­sen váratlan üllő gödöllői kettős pontszerzése. Üjhartytán—Abony 3:i (2:1) Uihartyán. 600 néző. V: Tabá­avi. A lelkes hazaiak az első ne­gyedórában már 2:0-ra vezettek a képzettebb, de széles öen látszó Abony ellen. Szünet után kidom­borodott Abony nagyobb tudása, de nem volt szerencséi üli. s emel­lett az úihartváni kapus kitűnően védett. Üihartyán ekkor egy vá­ratlan góllal növelte előnyét. G* Svébis (2). Klemencz. ill. Gönczöl. Jó: Svébis. Szolcsánszki. Molnár, ill. Gönczöl (a mezó'ny legjobbja). Jakab. Szigetújfalu—Dunaharaszti 2:1 am S zigetül falu. 300 néző. V • Ko­rányi. Az újfalui búcsú rányomta bé­lyegét a mérkőzésre, amely csap­kodó. kemény, helyenként durva játékot hozott. Az első félidőben a DMTK. szünet után Szigetúifalu támadott többet. A 75. percben a haraszti Kaltanecker kétszeri fi­gyelmeztetés után megrúgta Pflumm Sándort, aki törlesztett, s ezért mindkettő a kiállítás sor­sára jutott. A 86. percben l:i ál­lásnál szándékos kezezés miatt a játékvezető 11-est ítélt a DMTK ellen, s emiatt a harasztiak le akartak vonulni. Négy perces vá­rakozás után a józanabb játéko­sok hatására mégis folytatták a találkozót. G: Urbancsik. Igazvári (ll-es- ből). ill. Bogdán. Jó: Schneck. Igazvári. Molnár. Pflumm K.. ill. Aradi. Grosz. Bogdán. Ceglédbercel—Váci Vasutas 3:0 (0:0) Ceglédbercel. 300 néző. V: Szó- rádi. Közepes színvonalú. 1ó iramú mérkőzésen a hazaiak végig ke­zükben tartották a játék irányí­tását. A vendégek- eleve védeke­zésre rendezkedtek be. a hazai támadások azonban csak akkor váltak eredményessé, midőn fel­hagytak a helytelen felfogással, s nem középen erőltették a játé­kot. Ékkor a 72. perctől kezdve 7 perc alatt három gólt értek el. G: Szekeres. Mezei. Nagy Jó: Páncélos (a mezőny legjobbja). Schmidt. Várhegyi. Mezei. Macs­kás!. Fehér. ill. Kelecsényi. Mód. Molnár. Kiss. Bag—Pécel 3:0 (0:0) • Pécel. 200 néző. V: Ki-tehén­be um. A hazaiak csak 20 percen át voltak egyenlő ellenfelek. Ezután kemény játékkal igyekeztek el­lensúlyozni a ba-gaiak technikai és taktikai fölényét. A keménv játék eredménye négy kiállítás: mindkét csapatból kettő-kettő. A második félidőben a hazaiak szin­te át sem jöttek a felezővonalon. A színvonal rovására ment. hogy a bagiak átvették a péceliek csapkodó stílusát. G: Aszódi. Kékesi. Katona H (ll-esből). Jó: Katona I. Katona II. Aszódi, Kékesi. Nagy I. ill. a oéceli kapus, aki a mezőny legjobbjának bizonyult. Albertirsa—Monor 1:0 (0:0) Monor. 1200 néző. V: Berta. Alacsony színvonalú ..rangadón” elsősorban az irsaiak. idegesen, kapkodón játszottak. Ennek ered­ményeként, bár végig elég ió volt az iram. de egyik csatársor sem tudott igazi gólhelyzetet ki­dolgozni. A mérkőzést eldöntő egyetlen gól. a 47. percben 20 méteres szabadrúgásból esett. Az utolsó negyedórában a hazaiak szorongattak, de hiába. A játékve­zető igen 1ól működött- bár egv 11-est nem ítélt meg Monor ja­vára. G: Prazsák. Jó: Fekete W. Prazsák. Lehoczki. Nagy I. ill. Dimoff (a mezőny legjobbja). Fónyad. Szalai. Szél. Ceglédi Építők—Vecsés 3:o (3:0) Vecsés, 100 néző. V: Pusztaszeri. A kezdeti hazai fölény után a kulturáltabban játszó Építők vet­te át az irányítást, s három gó­los vezetésre tett szert. Szünet után a vendégek érthetően a vé­dekezésre fektették a fősúlytr s csak szórványosan támadgattak. A taktika nélkül játszó vecsési csatárok azonban a fölény dacára sem tudták áttörni a vendégvé­delmet. A 70. percben 11-est hi­báztak. s ezt követően feltűnően idegesek lettek a hazai játékosok, főleg Kári. A játék eldurvult. Előbb a Sisziert felvágó ceglédi Máté n. maid a vecsési Mercz és Nyári jutott a kiállítás sorsára. A botrányok miatt a játékvezető 5 perccel a befejezés előtt lefújta a találkozót. G: Nagy G..- Máté K. Máté I. Üllő—Gödöllői Vasas 2:1 (1:1) Gödöllő. 400 néző. V: Császár. A hazaiak lendültek támadásba, a is. percben azonban 11-est hi­báztak. maid a vendégek szerez­ték meg a vezetést. Nem sokkal később Gödöllő egyenlített. A 38. percben a gödöllői Laukó és az üllői Viczkó összecsapott. az utóbbi súlyosan megsérült. A 10 főre csőikként vendégek nagy lel­kesedéssel ll-esből megszerezték Darányi és Bajkó vidéki bajnok Szombathelyen szombat— vasárnap oonyolították le az országos vidéki ifjúsági kö­töttfogású bírkózó-bajn ik ,á­got. A viadalon jól megálltak helyüket a Pest megyeiek, két aranyérmet szereztek. Érde­kesség, hogy a megyei baj­nokságon Bajkó és Sklutéti döntetlenül végzett, végülis a mérlegelés alapján Sklutéti lett az első. Most Bajkó visz- szavágott SMutétinak. A tíz bajnoki szám közül hármat a debreceniek nyertek. Lepkesúly: í. Nagy (Jászbe­rény). Légsúly: 1. Darányi (Ceglédi Vasutas). 1. Juhász Kállai Pehelysúly: 1. Balogh (Szol­noki MÁV), 2. Mészáros (Abony). Könnyűsúly: (Kecskemét). Kisváltósúly: (Kecskemét). Nagyváltósúly: 1. Rideg (Székesfehérvári Vasas). Kisközépsúly: 1. Rácz (Deb­receni Honvéd)... 3. Sárközi (Ceglédi Vasutas); Nagyközépsúly: I. Reidl (Debreceni VSC). Félnehézsúly: 1. Bajkó (Cse­pel Autó). .;. 3. Sklutéti (Abony). Nehézsúly: X. Lévai (DVSC). Szurkolóankét Vácott A Váci . Vasas labdarúgó- szakosztálya november 17-én, vasárnap délelőtt, 10 órakor Vácott, a Duna-pairti klub- helyiségben szurkolóamkétot rendez, melyre a tagokat és szurkolókat szeretettel várja a szakosztály vezetősége. LABDARUGÓ NB I Ferencváros—Újpesti Dózsa 1:0 (0:0). Népstadion. 30 000 néző. Bp. Honvéd—Szeged 4:0 (1:0). Népsta­dion. 25 000 néző. Pécs—Debrecen 2:1 (Őrt)). Pécs.. 4000 néző. Csepel —Dorpg 3:0 í2:0). Csepel. 6000 né­ző. Diósgyőr—Vasas 3:2 (0:2). Diósgyőr. 8000 néző. MTK—Komló 1:1 (1:1). Hungária krt. 6000 néző. Tatabánya—Győr 0:0. Tatabánya. 5000 néző. a második félidőben a győzel­met. Az alacsony színvonalú mérkő­zést megérdemelten nyerték a lelkesebb üllőiek. G: Burza (2D. (©evet ll-esből). ill. Teliér. Jó: Hang. Paulik, Burza. A hazaiak közül senki. Horváth Kálmán 1. Albertirsa 13 9 3 1 40:15 21 2. Bae 13 8 3 2 41:15 19 3. Cégi. Ép. 13 6 3 4 32:21 15 4. Üllő 12 7 — 5 30:29 14 5. Monor 13 6 1 6 30:17 13 6. Tököl 12 6 1 5 23:18 13 7. Szigetújf. 13 5 3 5 26:21 13 8. Abony 13 5 3 5 23:22 13 9. Ceglédberc. 13 6 1 6 23:27 13 10. Gödöllői V. 12 4 4 4 19:21 12 11. Ü.jhartyán 11 4 3 4 20:24 11 12. DMTK 13 5 1 7 25:31 11 13. Dunáik. K. 12 5 — 7 29:35 10 14. Váci Vas. 13 4 2 7 19:29 10 15. Vecsés 12 4 2 6 20:32 10 16. Pécel 12 — 2 10 6:49 2 IVagvkáta keljeit Farmoson... ... szerepelnek szerdán a len­gyel válogatott asztalitenisze­zők. A községi kulíúrotthon- ban délután fél ötkor először, DC rendszerű mérkőzésen a nők, majd fél hatkor a férfiak találkozójára kerül sor. A far- mosiakból álló helyi csapatot a gödöllői Plachy Aranka és Nagy István erősíti. Négy telitalálat a totón A vasárnapi totófordulóban négy pályázó ért el telitalálatot, nyereményük egyenként 64 426 fo­rint. Tizenegy tál álatos szelvény 63, tíztalálatos 984 darab akadt, Előbbiekre 3904. utóbbiakra 343 forintot fizetnek szelvényenként. A 45. heti totóeredmények: 1* 1, 1, x. 1. 1. 1, x. 2. 2. x, x. Kőzépdunavölgyi Víz­ügyi Igazgatóság Gé­pészeti Csoportja (Bp., XXI. kér. Kwassay- zsilip) felvételre ke­res lakatos, kútfúró munkásokat és segéd­munkásokat. Vidékiek részére munkásszál­lást biztosítunk. Vidé­kiek részéről tanácsi igazolás szükséges. Jelentkezni lehet a fenti cím munkaügyi előadójánál. ÉM Szentendrei Betonárugyár azonnali belépésre felvesz férfi segédmunkásokat és szállítómunkásokat Üzemi étkezés és modern munkás- szállás van. Je­lentkezni lehet a vállalat munka­ügyi osztályán. Szentendre^ Dózsa György út 34. sz. alatt. Beton elem gyártó Vállalat felvesz gyakorlattal ren­delkező lakatos szak­munkásokat Munkásszállás és üzemi étkezés van. Jelentkezni lehet a vállalat munka­ügyi osztályán, Szentendre, Dózsa György út 34. sz. alatt. Fotelágyak. kényel­mesek. fizetési köny- nyitéssel. Kérjen díj­mentes árajánlatot. Román kárpitos. Bu- dapest Nagymezg 66. Férfimunkaeröt 40 éves korig műanyag présmunkára, továbbá szerszámesztergályost, szerszámlakatost, ma­róst és gyalust azon- nalra felveszünk. Je­lentkezni lehet a Pest megyei Vegyi és Kéz­műipari Vállalat Irő- szergyára munkaügyi osztályán. Szentendre. Dózsa György út 36. szám alatt. Eladó Nagykőrös. Hu­ba utca 8. számú be­költözhető ház. Ér­deklődés bármely idő­pontban. Nagyobb mennyiségű új tégla eladó. Nagy­kőrös, Encsi u. 8. Új sezlont megrendelésre 1087 forintos árban készít a PEST MEGYEI PATYOLAT és SZOLGÁLTATÓ VÄLLALAT kárpitos részlege. Ezenkívül mindennemű kárpitozott bútor szék, fotel, rekamié, sezlon, matrac stb.) javítását, felújítását készítését vállalja rövid úgy a lakosság, mint a közületek részére^ Telefon: 268—791. Ügyintéző: Nagy. Budapest, XI. kér.* Bartók Béla út 115. 3 lóerős villanymotor, szivattyúval együtt el­adó. Nagykőrös, Pető­fi u. 20. sz. __________ 2 ágy, toalettükör. 4 szék. éjjeliszekrény eladó. Nagykőrös, Szolnoki u. 1.________ E ladó és azonnal be­költözhető egy utcai szoba, konyha előszo­ba, udvarrésszel. Nagykőrös, Petőfi ut­ca 23. alatt. Hálószobabútor olcsón eladó. Nagykőrös, X., Zentai u. 3.___________ G yakorlott gvors- és gépíró adminisztrátort keres budapesti szék­hellyel rendelkező megyei irányító szerv. Ajánlkozásokat élet­rajz csatolásával: „Sürgős 33185” jeligé­re Bp. Felszabadulás téri hirdetőbe.________ F érfi méretes és egyenruhaszabósá gba gvakorlattal rendelke­ző női kézi szakmun­kásokat szövetkezeti tagnak felvesz a Váci Szabó Ktsz. Jelentke­zés kedd és csütörtök: Vác, Széchenyi u. 21. Tel.: 215. Azonnal beköltözhető ház sürgősen eladó. Nagykőrös, Tázerdei u. 5. _________________ A Budapesti Kon­zervgyár (Bp. X.; Maglód! út 47.) női és férfi segédmunkásokat alkalmaz állandó munkára. Jelent­kezés a munka­ügyi osztályon. „Munkaruhát, kedvezményes ebédet biztositunkj munkásszállás nincs. Tanácsi iga­zolás szükséges.” Az ÉM Szentendrei Betonárugyár váci te­lepére felvesz fűtő szakmunkásokat. Munkásszállás van, napi egyszeri étkezés biztosítva. Jelentke­zés személyesen: Vác, Kisrét-dűlő 1. szám alatt (Forte mellett). Nyársapáti, József Attila MGTSZ fejőte­henészt keres kész- pénzfizetés mellett. Lakást biztosítunk. Kőműveseket és kő­művesek mellé segéd­munkásokat azonnali belépésre, állandó bu­dapesti munkára fel­veszünk. Munkásszál­lást, ebédet biztosí­tunk. Tanácsi igazolás szükséges. Utazási költséget nem térí­tünk. csak a kedvez­ményes igazolást ad- 1uk. Jelentkezés: „Áp­rilis 4.” Magasépítő és Szerelőipari Ktsz. Budapest VIH.-. Auró- ra u. 23. Munkaügyi. Monori Gépállomáson 1963. december l-én traktorvezetői tanfo­lyam indul. Jelentkez­het minden 18. évet betöltött dolgozó. Je­lentkezés módja a tsz- tagok részére a tsz-en keresztül. Nem tsz-ta- gok közvetlenül a gépállomáson jelent­kezzenek, legkésőbb november 20-ig. A tan­folyammal kapcsola­tos további felvilágo­sítást a gépállomás főmezőgazdásza adja meg. Gépállomás igaz­gató^ __________________ E gy drb 700-as szalag- fűrész. príma, és egy drb kombinált, 550-es szalagfűrész eladó. Kocsis Pál, Zöldha­lom. TI. kér. 265. sz., Cegléd. A Magyar Természetbarát Szövetség emléktűrája A Magyar Természetbarát Szö­vetség vasárnap délelőtt közel ötezer résztvevővel rendezte meg november 7-i emléktúnáját. a Pi­lis-nyeregben emelt szovjet hősi emlékművet Erős Antalnak. a szövetség elnökségi tagjának ün­nepi megemlékezése után 60 ter­mészetjáró szervezet koszorúzta meg. PEST MEGYEI HÍRLAP A Magvar Szocialista Munkáspárt Pest megvei Bizottsága és a megvei tanács laola. Főszerkesztő Bácskai László Kiadia a Hírlapkiadó Vállalat Felelik kiadó Csollánv Ferenc Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest. Vili . Blaha Luiza téT 3 Egész nap hivható központi telefon: 343—100 142—22* Géoírószoba ^hívható 20 óráig) 140—447 — Belpolitikai és soort- rovatr 140—449 — íoart rovat: 141—462 - Művelődést rovat: 141—258 Előállítja Szikra Laonvomda Budapest Index- 25 064 Terjeszti a Magyar Pocta- Elő­fizethető a helv’ oosta. hivataloknál és kézbesítőknél Előfizetési díi I hónapra L2 forint * 1. Ferencváros 9 s 3 — 26: 7 15 2. Komló 11 6 3 2 16:14 15 3. Győr W 4 5 2 15: 6 13 4. MTK 11 4 5 2 15:13 13 5. Tatabánya 11 5 3 3 10: 9 13 6. Bp. Honvéd 10 5 2 3 18: 9 12 7. U. Dózsa 11 5 2 4 16:14 12 8. Csepel 10 5 1 4 15:14 11 9. Diósgyőr 10 4 2 4 10:12 10 10. Vasas 10 3 2 5 10:15 8 11. Dór ös­9 3 2 4 9:15 8 12. szeged 11 2 3 6 5:14 7 13. Pécs 11 3 — 8 20:26 6 14. Debrecen 11 1 1 9 11:23 3 A bajnokság 11. fordulójában 18 gól esett, kettőnél többet egv játékos sem szerzett. Az élen lévő Tichy ismét eredményes volt. s így növelte előnyét Albert és a felzárkózott Dunai II. előtt. A góllövő lista élcsoportja. 9 gólos: Tichv (Bp. Honvéd). 7: Albert (Ferencváros) és Dunai IT. (Pécs). 6: Laczkó (MTK). Lutz (Komló). 5: Alaxai (Debrecen). Bene (U. Dózsa). Fenyvesi dr. (Ferencvá­ros). vári (Pécs) és Jucsov (Cse­pel). Labdarúgó NB I. B. Egyetértés Nyíregyházi Spartacus 0:0. Szé­kesfehérvári Vasas—Salgótarjáni BTC 1:3. Budafok—Dunaújváros 1:1. Győri MÁV DAC—Borsodi Bányász 2:2. Szállítók—Ganz- MÄVAG 0:2. Szombathely—BVSC 1:0. ózd—Oroszlány 1:2. Láng— Miskolc 0:0. 1. Egyetértés 13 9 3 l 16: 5 21 2. Dunaújváros 13. 6 6 1 23:lt5 18 3. Gy. MÁV DAC 13 G 4 3 22:13 16 CEGLÉDI APRÓHIRDETÉSEK Üzemképes 125-ös mo­tor sürgősen, 2600-ért eladó. Cegléd, Árok u. 5. szám. VII. kér., Sugár utca 14. számú ház eladó, beköltözhető. 55 000 forintért. _____________ S ágváry Endre utca 16. számú ház eladó. Érdeklődni: Déli út 50. sz. alatt. 1096 és 506 n-öl kerté­szetre alkalmas ken­derföldi beltelek ha­szonbérbe kiadó. Csé- za-kocsi eladó. József Attila 1._______________ E ladó 250-es Csenel motorkerékpár. VII., Uivárosszél 44. Igényesnek eladó 95 centi kreol, új baba. Cegléd. Malom utca 4 Lnt+ón nyert Lehel. hűtőc7ekrény eladó. Cegléd. Arnád utca 9. Eladó beköltözhető kia szoba. konvhás házrész, szerények. fotelek. Haló utca 1 /a. Vaskapu, vasajtó ké­szítését vállalom. r é. val lakatos. Födöeke eladód Vécsey út 47. XIII. ker.i Bán-dűlői iskola szomszédságá­ban Huszár-féle ta­nya eladó. Érdeklőd­ni lehet: Jászberényi »Ü 413 'Ö7P Imrénél, Pénzhez jut azonnal, ha felesleges köny­veit eladja no­vember 12-én a ceglédi könyves­boltban. Magas áron vásárolunk régi és új kiadá­sú szépirodalmi, % tudományos és ifiúsági könyveket. Csak egy napig ______vásárolunk. E ladó 185 n-ől házhely, az utcára űi téglake­rítéssel. TIT. kér. B^m-köz a alatt. Beköltözhető fél ház eladó Cegléd, Déli út fi. szám. Takarmányrépa eladó nagyobb mennyiség­ben Cegléd. ITT . Szép utca 23 szám alnft.. 2 drb üvegajtó. 45-ös betétekkel eladó. VII. kér.. Cukor utca 20. Káposztáshordók, szekrény, ágy, sezlon, cserépkályha eladók. Cím* Körösi út 10. sz. Régi ruháit divatosra átalakítom, fordításo­kat, igazításokat, fa­zonmunkát vállalok. Divatszoknyák készí­tése Révész Jenő női- férftszabó. Cegléd, Te­lek1 utca 1.___________ F él ház eladó, két szo­ba, konyha, kamra, 105 n-öles portával, el­kerítve. Urbán Pál ut­ca 7. szám. Beköltöz­hető. 35 000 forintért. A MÉH-vállalat meg­szüntette a toll-felvá- sárlást. azt csak föld­művesszövetkezetünk végzi, felvásárló he­lyiségünk: Cegléd. Zalka Máté u. 1. sz. ahol mindenféle toll- fclvásárlást eszköz- lünk. Legmagasabb napi áron Felkínálás esetén hájhoz megy fplxrácí rldnk. XIV. kér.. Kenderföld T-ső dűlő házhely. 450 n-öi eladó Erd-kiöd- nj; ÖZV Bodo Pálné. Kenderföld, XIV. kér 26. szám. Csak a Pilisi Bányász szerzett pontot Tizedik lett a Nagykőrösi Kinizsi NB HI-as labda­rúgó-csapataink kö­zül csak a Nagyik ő- rösi Kinizsi ját­szott otthon és mi­nimális vereséget szenvedett. A Dél­keleti csoportban egy elmaradt mér­kőzés kivételével befejeződött az egyfordulós bajnokság és az újonc Pest megyei csapat a 10. helyen végzett. Akárcsak Nagy­kőrös. a Csepel Autó és a Váci Vasas is csoportelsővel mérkőzött. Mindkettő alulmaradt, kikapott Kartal is. csupán a Pilisi Bá­nyász szerzett pontot. Eszakközép csoport Pilisi Bányász—-Goldberger 1:1 (1:1) Bártfai utca. 100 néző. V: Ba­lázs. P. Bányász: Hűi — Nick n. Hau. Krupp — Gechter. Vízvári — Markos. Nick L Weisz. Sodró. Probszt. A 10. percben a Bányász meg­szerezte a vezetést, maid az első félidőben komoly gólhelyzetek nélküli kiegyenlített iáték folyt. A 41. percben veszélytelen táma­dás végén Krupp késlekedett a beavatkozással és a hazaiak egyenlítettek. A második félidő­ben a Goldberger többet táma­dott. a Bányász szervezetten vé­dekezett. A 60. percben a Gold­berger játékosát. Majorost, a já­tékvezető utánrúgásért kiállította. A befejezés előtt a Pest megyeiek megszerezhették volna a győztes gólt. azonban Weisz most hibá­zott. Igazságos döntetlen szüle­tett. G. Weisz. Jó: Hau, Probszt. Siófoki Bányász—Csepel Autó 4:2 (1:1) Siófok. 1000 néző. V: Bana. Cs. Autó: Kovács — Csorvás. Gere. Városi — Szerdahelyi, Mai­sai — Zsemba. Csősz. Halász. Fo­dor, Boltos. Annak- ellenére, hogy két gól­lal győzött a hazai csapat, a lel­kesen és nagy akarással küzdő autósok nemcsak hogy egyenran­gúak voltak, de kis szerencsével akár a két pontot is megszerez­hették volna. A 9. percben a ven­dégek lőttek gólt. A 38. percben Halász megsérült és a továbbiak­ban csak statisztált. A 44. perc­ben egyenlített Siófok, maid for­dulás után két góllal elhúzott: először labdástól belökték Ková­csot a hálóba, maid a labda alá futott. A 71. percben szépített az Autó. Befejezés előtt egy perccel állították be a siófokiak a vég­eredményt. mikor is Kovács új­ból a labda alá futott. A mérkőzést lényegében a Pest megyei kapus indiszponált védése döntötte el. G: Zsemba (2). Jó: Gere. Vá­rosi. Maisai. Fodor. Ercsi Kinizsi—Ceglédi VSE 3:2 (0:1) Ercsi. 300 néző. V: ifi. Horváth. CVSE? Hamza — Kiss. Gvikó, Kozma — Cseh. Oláh — Csurgai, Pintér. Liptai. Gyenizse. Halmi. Ceglédi támadásokkal indult a játék. A 15. percben a CVSE meg­szerezte a vezetést. Kiegyenlítetté vált a mérkőzés, több gólhelyzete volt a vendégcsapatnak, amelye­ket azonban rendre kihagytak. Szünet után a hazaiak , erősíteni tudtak, ki is egyenlítettek, ennek ellenére a ceglédiek újból meg­szerezték a vezetést. A 80. és 81. ’ percben két gyors támadás után fordult az eredmény, s a hazaiak megszerezték mindkét pontot. A döntetlen lett volna az igazgságos eredmény. G: Halmi (2). Jó: Halmi. Cseh. Kecskeméti Mihály 1. Siófok 14 8 4 2 23:16 20 2. Pénzügy. 13 7 4 2 31:13 18 3. Köb. Tűz. 13 6 6 1 26:17 18 4. Ercsi 19 7 3 3 27:14 17 5. Üilaki FC 13 6 3 4 27:16 15 6. Sárisáp 14 6 3 5 12:11 15 7. Tokod 13 5 4 4 19:14 14 8. Elekt-rom. 13 5 3 5 14:13 13 9. Ceglédi VSe 13 5 3 5 17:17 13 10. Goldberger 13 5 3 5 11:16 13 11. Csepel Autó 13 5 1 7 15:23 11 12. Pilisi Bánv. 13 3 4 6 11:18 10 13. Magyar Acél 13 4 1 8 20:26 9 14. Annavölgy 13 3 2 8 16:30 8 15. Nvergesúif. 13 1 6 6 10:20 8 16. Dinamó 13 2 4 7 12:27 8 A csoport további eredményei: Kőbányai Tűzálló—Magvar Acél 3:1. Sárisáp—Tokod 1:0. TTFC— Nyergesújfalu 1:1, Anna völgy— Dinamó 1:1, Pénzügyőrök—Elekt­romos 0:0. A csütörtökön lejátszott Dina­mó— Nyergesú if alu mérkőzés eredménye: 1:1. Északi csoport Balassagyarmati Dózsa—Kartali MEDOSZ 1:0 (1:0) Balassagyarmat. 300 néző. V: Oláh. Kartal* Krubel — Braun. Szabó, Kisérdi — Demeírovics. Angyal — Huszár. Rózsavölgyi. Nagy Jenő. M”'?ri. Szalai. Hazai támadásokkal indult a mérkőzés, maid 10 pere elteltével kiegyenlítetté vált a Iáték. Mind­két kapu egyformán forgott ve­szélyben. több helyzetet, azonban a Dózsa teremtett, a 30. percben egy távoli lövést Krubel elnézett, s a labda a hasa alatt jutott gól­ba. Erősített Kartól, de támadá­sai a 16-osnál rendre elhaltak. A második félidőre Kisérdi és Szabó helvet cseréit. Ekkor már lendületesebben, határozottabban gördültek a Pest megvei lefutá­sok. do hiányzott a iátékosokból a keúő lelkesedés, s ísv nem tud­tak gólt szerezni a mérsékelt tel- ^esítmérivt nvnitó h->zíüí’V ellen A találkozó vége felé Krubelnek volt néhány szép védése. A kartaliak vödül csunán Szabó cüncíSrhető. a többiek mélyen for­máink alatt. lelkesedés nélkül látszottak. Gyöngyösi Spartacus—Váci Vasas 2:i (1 :l> Gyöngyös. 890 néző. V: Albis. Vác: Csitneki — Balogh II, Ka­tona. Kreidl — Márton. Kávai —* Oravetz. Kis* L.. Bánfalvi. Kiss I.. Jakab. Már a 2. percben, vezetéshez ju­tott Vác. A 10. percben Kiss L. átkígyózott a védőkön, az ötösön felvágták, a játékvezető azonban nagy meglepetésre a 16-oson kí­vülre vitte ki a labdát. Rá 3 percre Oravetzet buktatták a 16- oson belül, ám a bíró továbbot intett. A 38. percben egy erős lö­vés Csitneki kezéről kinerdült. s a hazaiak egyenlítettek. A 43. percben Kiss L. labdáját a kapus lábbal mentette. A második félidőben erős iramú váltakozó játék folyt, mindkét kapu többször forgott veszélyben. A 65. percben egv baloldali táma­dás után a keresztbevágott labda lesen találta a hazai összekötőt, aki még el is lökte a menteni készülő Kreidlt. majd a hálóba továbbította a labdát. Nagy meg­lepetésre a bíró megadta a gólt. Ezután 3 pereit? állt a iáték. A hajrában Bánfalvi egyenlítési al­kalmat szalasztott el. Gr Bánfalvi. Jó: Csitneki. Kato­na. Kreidl. Bánfalvi. 1. Gyöngyös 13 9 1 3 18:14 1» 2 Salg. KSE 13 7 3 3 25:12 17 3. BEAC 13 7 o 3 23:15 17 4. Tűzoltó D. 13 3 5 3 27:12 15 5. Ikarus 13 6 3 4 27:13 15 6. Kartal 13 7 1 5 15:14 15 7. Petőfíbánva 13 7 1 5 25:24 15 8. Váci Vasas 13 6 2 5 20:19 14 9. Zagyvapálf. 13 4 4 5 19:13 12 10. Sashalom 13 6 — 7 22:23 12 11. Rákoscsaba 13 3 5 5 16:17 11 12. Balassagy. 1® 4 3 6 15:25 m 13. Statisztika 13 4 2 7 22:29 10 14. Au tó taxi 13 2 5 6 16:20 9 15. Chinoin 13 3 3 7 12:31 9 16. Hajógyár 13 2 3 8 15:31 7 A csoport további eredményei: Cliinoin—Hajógyár 2:5, BEAC-— Sashalom Irt). Zagy vap álfalva— Rákoscsaba 1:1, Salgótarjáni KSE —Autótaxi 3:0, Ikarus—Statisztika 4:1, Tűzoltó Dózsa—Peíőfibánya 1:2. Délkeleti csoport Hódmezővásárhelyi MEDOSZ- Nagykőrösi Kinizsi l:o (1:0) Nagykőrös. 700 néző. V? Ko csondi. N. Kinizsi: Gömörl — Vass* Baranyai. Pándi dr. — Lányi. To- ricska — Pécsi. Rácz dr.. Csikó« II, Klenovits. Tomyi. A nagy iramban kezdő vendég* csapat az első negyedórában so­kat támadott, de a körösi véde­lem jól hárított. Lassan feljött a Kinizsi is, de igazi gólhelyzetet nem tudott teremteni. A MEDOSZ a 35. percben megszerezte a mér­kőzés sorsát eldöntő gólt. Fordu­lás után esett az iram. Nagykőrös irányított, állandóan támadott, de a nyolc játékossal védekező ven­dégekkel szemben a helyi csatá­rok nem tudták helyzeteiket ki­használni. A kissé kemény, de sportszerű találkozón az éllovas csak az első 20 percben játszott jól. a máso­dik félidő alapián a hazaiak leg­alább döntetlent érdemeltek vol­na. Jó: Gömöri. To ricska. Lányi, Csikós II. Rácz dr. 1. Hódmezőv. 15 Pécsi 10 3 Sándor 2 27: 9 23 2. Bcs. VTSK 15 9 2 4 27:17 20 3. Csongrád 15 7 5 3 28:18 19 4. Martfű 15 7 3 5 31:22 17 5. Jászberény 15 7 3 5 23:22 17 6. Kiskunhalas 15 7 2 6 32:30 16 7. Makó 1» 7 2 6 21:24 1« 8. Kecskemét 15 6 3 6 20119 15 9. Szeged 15 6 3 6 28:22 15 10. Nagyk. K. Ü 6 3 6 19:24 15 11. Bcs. Honvéd 15 5 3 7 29:29 13 12. Orosháza 15 5 2 8 22:26 12 13. Oiszeged 14 5 2 7 21:28 12 14. Törökszentm. 14 4 3 7 17:19 J1 15. Mezőtúr 15 3 4 8 29:37 10 16. Mezőhegyes 15 2 3 10 17:40 7 A csoport további eredménye«: Csongrád—Békéscsabai Honvéd 4:1. Jászberényi Vasas—Mezőtúr 1:1. Kecskeméti TE—Szegedi Épí­tők 0:1. Kiskunhalas—Mezőhegyes 2:1. Orosháza—Makó 1:2. Török- Rzentmiklős—Békéscsabai VTSK 0:2. Újszeged—Martfű 3:0. Ingrid Kraemer. az NDK két­szeres mű- és toronyugró olimpiai bajnoknője és Hein Engel főis­kolai hallgató — aktív súlyemelő — szoinbaton házasságot kötött. Szoros küzdelmek és sok ió eredmény jellemezte a Diósgyő­rött. megrendezett vidéki súly­emelő csapatbajnokságot A csa­patbajnoki címet a Tatabánva sze­rezte meg 31 ponttal. Oroszlány (30 p.) és Szombathely (27 p.) előtt. A ljubjanai nemzetközi asztali­tenisz versenyen nem nagyon megy a magyar sportolóknak. A férfi egyéniben a 8 közé még be- kíizdötte magát Harcsár. de az­tán 3:o (12. 11. 14) arányú veresé­get szenvedett a jugoszláv Mar- kovicstól és így kiesett a további küzdelemből. A legjobb négy kö­zé a kővetkezők kerültek: Alser és Bernhardt (mindkettő svéd). Markovira (iugosz’áv) és Schüler (nyugatnémet). A női negyeddön­tőben Földinét Shannon (angol) verte ki 3:2 aránvban. Itt a leg­jobb négy mezőnye: Shannon (Anglia). Rudnova (szó*let). Luz- hova (csehszlovák) és Constanti- nescu (román). Vasárnap délután a római olimpiai stad’onUan s-zá^zer néző e’őtt játszották 1*» az Olaszország —Szovjetunió Nemzetek Knoa vis s za vá gő 1 n h a r ú **q-m ^rk öz^st. A szovieí eevüttes. a hírüorvnők- sép-i «Z'”'!» if T*sin r*SO­dá’ato* vérfAco)Ve) i:i ará-nvú dön­tetlen orpHwúnvt ért el. é« e'^el al biz­tosította továbbjutását a kupa legjobb nyolc csapata közé.