Pest Megyei Hirlap, 1963. október (7. évfolyam, 229-255. szám)

1963-10-08 / 235. szám

Üjhartyán győzött Versesen — ismét Albertirsa az élen A Csepel Autó nyerte a megyei rangadót Kartal győzött Rákoscsabán A megyei labdarúgó-bajnok­ság vasárnapi érdekességei: az újonc Ü.i hártyán vecsési győzelme. Dunaharaszti .ceglédi pontszerzése, valamint a szi­getújfalui és váci gólzápor. A két gólzáporos eredményben közrejátszott, hogy a vendégek nem teljes csapattal szerepel­tek. Abony tököli veresége miatt ismét Albertirsa került az élre, amely otthoniban Ba­gót fektette kétvállra. A mér­kőzéseket feltűnően kevesen te­kintették meg a tv sportköz­vetítése miatt. Albertirsa—Bag 3:0 (0:01. Albertirsa. €00 néző. V: Kelemen. Már az első percekben csak a szerencse mentette meg a hazaia­kat a góltól. A7. első 20 percben Albertirsa nem boldogult a nagy­szerűen játszó vendégekkel, maid feljött, a csapat, kiegyenlítetté vált a mérkőzés. Szünet után teli esen magára talált a tartalékos irsai együttes, s időszakonként jól is játszott. Ennek meg is lett az eredménye, az 57.. 60. és 7ö. perc­ben elért gólokkal. A második félidőt végig Irsa irányította. s megérdemelten nyert. G: Barcza. Koska. Behoczki. Jó: Szuda. Nagy. Barcza. Lehocz- ki. ill. Deme. Könczöl. Nagy L Kékesi, Fazekas Tamás Váci Vasutas—Pécei 9:0 (4:0). Vác. 100 néző. V: Károlyi. Igen egyoldalú volt a mérkőzés, ka a Vasutas okosabb taktikával játszik, akár kétszámjegyű is le­hetett volna az eredmény. A ven­dégek ugyanis csak 9 játékossal kezdtek, sőt szünet után még esv mezőnyjátékosuk elhagyta a pá­lyát. Érthetetlen a vendégek eljá­rása. hiszen ificsapatuk teljes lét­számmal szerepelt az előmérkőzé- ®en. G: Torma (4). Hancik (21. Nagy. Fábián. Kiss. P. J. Tőköl—Abony 1:0 (1:01. Tököl. 150 néző. V: Berta. Az első félidőben a szél a ven­dégeket támogatta, s az első ne­gyedórában ők is irányították a játékot, több gólhelyzetet kihasz­nálatlanul hagyva. A 25. perctol feljött Tököl, s a 37. percben gólt ért el. A 44. percben tömörülés támadt az abonyi kapu előtt, a labda az üresen álló Rozgics I elé került, aki azonban elesett. Hazai fölény jellemezte a má­sodik félidőt. A 60. és €8. percben a tököli BarÖÖPZÍ hibáíótt ngí?Y Sfilyáetben. A • 72.. percben 16 mé­teres abonyi szabadrúgást bravú­rosan hárította szögletre Rozgics H. Rá 3 percre az abonyi Szabó Györgyöt, aki megrúgta Rozgics I-et. a játékvezető kiállította. A 85. percben Marton elfutott a szélen, de lövését az abonyi ka­pufa mentette. Alacsonyszínvonalú találkozón SfyŐzött a tartalékos Tököl. Az afoonyíak az első 15 percben meg­nyerhették volna a mérkőzést. G: Horák. Jó: Joszkin. Marton. Mazák. ill. Molnár II. Bugány. Bundies Péter Gödöllői Vasas—Dunakeszi Ki­nizsi 3:2 (0:1). Gödöllő. 100 néző. V: Vincze dr. A tv miatt szinte üres nézőtér előtt került sor a találkozóra. Az első félidőben a vendégek lendü­letesen támadtak, s szép támadás­szövéssel több gólhelyzetet is te­remtettek. A vezetést a 15. perc­ben szerezték meg. Szünet után is a Kinizsi erőtől duzzadó játéka keltett feltűnést, s rövidesen már 2:0-ra vezettek. De ezután, mintha biztosra vették volna győzelmüket, érthetetlenül visszaestek. A 65. perctől a ha­zaiak átvették az irányítást, s nagy hajrával nemcsak egyen­lítettek. hanem a befejezés előtt pár perccel a győzelmet is meg­szerezték. G: Kiss (2), Laukó. ül. Kliment (2). Jó: Tóth. Sárréti. Kiss. Já- vorszki. ül. Nell. Gál. Tóth P. Horváth Kálmán Monor—Ceglédbercel 2:0 (0:0). Monor. 500 néző. V: Susán. Nábelek játékvezető nem érke­zett meg. s így közös megegye­zéssel Susán vezette le a talál­kozót. Alacsony színvonalú mér­kőzésen a hazaiak végig fölényben voltak, csatáraik azonban a leg­jobb helyzeteket is elügyetlenked- ték. Az első veszélyes lövést Fó- nyad I. a balhátvéd küldte a ben- cell kapura a 20. percben, s e lö­vés a kapufán csattant. A félidő eseménye ezen felül csupán még egy monori kapufa volt. Szünet után sem változott a já­ték képe. a vendégek alig-alig ve­szélyeztettek. A monoriak góljai­kat csak az utolsó negyedórában kapu előtti kavarodásból szerez­ték. A játékvezető kitűnően bírás­kodott. noha csak egy partjelzője volt. G: Szalai. Szabó I. Jó: Szabó I.. Dimoff. Fónyad I. ill. Páncélos. Üjhartyán—Vecsés 2:1 (1:0). Vecsés, 250 néző. V: Darula. Csak azok számára meglepetés az eredmény, akik nem látták a mérkőzést. A végig nagy lelkese­déssel játszó újoncok teljesen reális és megérdemelt győzel­met arattak, a formán kívül, szét­essen játszó hazaiak felett, akik szemmelláthatóan igen elbizako­dottan léptek pályára. A játék­vezető kitűnően bíráskodott. G: Svébis (2). ül. Kari. Jó: Své- bis, Csema, Schenk. Molnár, ül. Kari. Fekete József^ Ceglédi Építők—Dimah araszt! MTK 1:1 (1:0). Cegléd. 150 nézd. V: Gombás. A hazaiak az 5. percben sza­badrúgásból megszerezték a veze­tést. Ez elbizaikodottá tette őket. A vendégek igen szépen, tetszető­sen, emellett nagyon lelkesen játszottak, a ceglédiek csapko- dón, tervszerű ti énül. így nem tud­ták megakadályozni az egyenlí­tést. Az eredmény igazságos, an­nak ellenére, hogy az egyenlítő gól bírói segédlettel történt. Kiábrándító huszadik Vasárnap délután a belgrádi Néphadsereg stadionban zsú­folt nézőtér előtt (55 000-ren foglaltaik helyet a lelátókon, sőt sok ezren kívül is rekedtek) zajlott le a huszadik Jugoszláv—- Magyarország nemzetek közötti válogatott labdarúgó-mér­kőzés. A stadion kapuit már a déli órákban megnyitották és az előmérkőzésen is több mint húszezren szurkoltak a két ország legjobb ifjúsági labdarúgói küzdelmének. A hazaiak örülhet­tek, mert ifjúsági válogatottjuk teljesen megérdemelten 2:0 (1:0) arányú győzelmet aratott a magyar fiatalok ellen. A jugoszláv labdarúgó szurkolók öröme a felnőttek mérkőzésén még csak fokozódott.. JUGOSZLÁVIA—MAGYARORSZÄG 2:0 (2:0). Vezette: Haberfelner (osztrák); Góllövő: Skoblar és Szamardzsics. Magyarország: Szentmihályi — Sóvári, Mészöly, Sárosi — Nagy, Nógrádi — Göröcs, Machos, (Rákosi), Albert, Tichy, (Sándor), Fenyvesi dr. A huszadik jugoszláv—ma­gyar labdarúgómérkőzés ma­gyar szempontból igen rosz- szul sikerült. A magyar vá­logatott ezen a vasárnap dél­után déli szomszédainkkal szemben 31 éves belgrádi ve­retlenségét is elvesztette, hi­szen, mint emlékezetes, a bu­dapesti veretlenségi soroza­ta 1962. október 14-én tört meg a Népstadionban, ami­kor a jugoszláv válogatott l:0-ra győzött. Nem voltak jók az elője­lek, hiszen hiányzott a vé­delemből a sérüléssel bajló­dó, gyors Mátrai, az ő helyet­tesítését Moszkvában kitű­nően ellátó, közben ugyan­csak megsérült Novák, de azért arra senki sem számí­tott, hogy a magyar váloga­tott ilyen kiábrándítóan sze­repel. Nem volt lelkesedés, akarás a csapat tagjaiban, könnyedén megadták magu­kat a nem is valami nagy formát mutató jugoszláv vá­logatottnak. Meglepő volt a játékosaink technikai fo­gyatékossága, lassúsága és indokolatlan fölénycskcdése. Hatalmas taktikai hibának bizonyult, hogy Sekularacot, a jugoszláv csapat mozgató­ját senki sem próbálta ki­kapcsolni a játékból. Ez a tény azután végig rányomta bélyegét a mérkőzésre, a népszerű jugoszláv csatár karmesterként irányította együttesét és vitte végső győ­zelemre. A mérkőzés színvonala és irama sem jutott túl a kö­zepesen, s végeredményben a jugoszlávok annak köszön­hetik győzelmüket, hogy volt két kitűnő gyors szélső­jük Szamardzsics és Skoblar személyében, segykilűnő já­tékmesterük: Sekularac. A többi jugoszláv játékos telje­sítménye ugyancsak eléggé közepes színvonalon moz­gott és ha a magyar csapat csak valamivel jobb napot fog ki, játékosaink legalábbis akarnak, akkor még döntet­len is lehetett volna az ered­mény. A mutatott játék ke­pe alapján azonban a ju­goszláv válogatott még na­gyobb arányú győzelmet is érdemelt volna. G:Máté n. 111. Pefí. Jó: Hege­dűs. Füle. Milus II. ill. Kőszegi. Peff, Illés. Bogdán. Zugnói. Szigetújfalu—Üllő 8:0 (4:0). Szigetül falu. 150 néző. V: Kri- chenibaum. Már az első percekben súlyosan megsérült a hazai jobbhátvéd, s bár a továbbiakban 10 emberrel játszottak az újfalusiak, mégis négy gyors gólt szereztek. Ennek nyomán a vendégek egymással, s a játékvezetővel vitatkozgattak. ahelyett, hogy játszottak volna. A második félidő közepe tájt az egyik üllői labdarúgó összeütkö­zött a hazai kapussal, Schnekkel és orrcsonttörést szenvedett. Egy másik vendégjáték os a 70. perc­ben megsértődött és önkényesen levonult. Teljesen érthetetlen volt az üllőiek fegyelmezetlensége. G: Vtgh L. (4). Burst. Koroknál (2—(2). 1. Albertirsa 8 5 2 1 22:12 12 2. Abony 8 5 1 2 19: 8 11 3. Monor 7 4 1 2 15: 5 9 4. Tököl 7 4 1 2 15: 8 9 5. Ceglédi Ép. 8 3 3 2 ?4:15 9 6. Bag 7 3 2 2 18:11 8 7. D.-keszi K. 8 4 — 4 22:19 8 8. Váci Vasutas 8 4 — 4 15:13 8 9. Szigetújfalu 8 3 1 4 19:14 7 10. Gödöllő 7 3 1 3 13:16 7 11. DMTK 8 3 1 4 12:20 7 12. Vecsés 7 3 — 4 12:16 6 13. Üllő 7 3 — 4 14:23 6 14. Ceglédbercel 7 2 1 4 9:13 5 15. Üjhartyán 6 1 2 3 9:18 4 16. Pécei 7 — 2 5 5:32 2 Wroclawban a kosárlabda EB-n vasárnap a délutáni nyitómérkő­zés a Magyarország—Bulgária ta­lálkozó volt. Kosarasaink értékes és igen fontos győzelmet arattak az eddig veretlen és kitűnő telje­sítményt nyújtó bolgárok ellen. Magyarország—Bulgária 64:55 (33:26). Szombaton válogatottunk 7l:69-re verte Belgiumot. Schottenben a hagyományos túra autóversenyen vasárnap dél­előtt két halálos baleset történt. Herbert Goldstein és utasa Jozef Ruthardt egy kanyarban fának ütközött és szörnyethalt. A labdarúgó NB m-ban ismét me­gyei rangadót ját­szottak. A Csepel Autó a Pilisi Bá­nyász ellenében kár­pótlást vett múlt heti ceglédi veresé­géért. Hazai pályán diadalmaskodott a Ceglédi Vasutas, míg Kartal Rákos­csabáról elhozta mindkét pontot, s ezzel a második helyre küz­dötte fel magát. A Váci Vasas otthonában alulmaradt az éllovas­sal szemben, a Nagykőrösi Kini­zsi pedig, amelyiknek idegenben nem megy a játék. Csongrádon kapott ki. ÉSZAKKÖZÉP CSOPORT Csepel Autó—Püisi Bányász 2:1 (1:0). Szigetszentmiiklós. 200 néző. V: Bures. Cs. Autó: Csiszár — Egresi I.» Halász, Csorvási — Hauser. Egresi H — Bálint. Kreisz. Csősz. Tur- jánszky. Városi. Pilisi Bányász: Mariok — Nick n. Hau. Krupp — Stiff tér. Víz­vári — Markos. Gechter, Weisz, Probst, Kimmel. A két Pest megyei csapat rang­adója iránt igen gyenge érdeklő­dés nyilvánult meg. Az első fél­időben a Csepel Autó támadott többet, főleg Bálint révén próbál­koztak a szélen. Az aprótermetű szélsőtől láttunk szép lefutásokat, azonban a beadásokkal baj volt. A 25. percben esett az első gól. Mari ok egy közeli labdát kiöklö­zött Városi elé. aki rálőtte és a labda Stiff tért érintve jutott a há­lóba. A második félidőben inkább a Bányásr kezdeményezett, azonban a csatárok lövései rendre elke­rülték a kaput. Egy elfutás során a Csepel Autósok növelték előnyü­ket. maid a befejezés előtt 2 perc­cel a vendégek részéről Krupp ta­lált a hálóba. Végeredményben a mutatott já­ték alapján a hazaiak megérde­melték a győzelmet. A Vízügyi Építő Válla­lat központi gépjavító Üzeme azonnali belé­pésre keres kotrósze­relő, lánctalpas szere­lő, lemezlakatos, épü­letasztalos, motorsze­relő, esztergályos, la­katos. hegesztő szak­munkásokat, valamint műhely segédmun­kást, és rakodómun­kást valamint egy fő előkalkulátort, gép­ipari technikumi vég­zettséggel. Fizetés megegyezés szerint, vidékieknek munkás- szállást biztosítunk, felvételhez tanácsiga­zolás szükséges. Je­lentkezés: Vecsés. Dó­zsa György út, mun­kaügyi csoport. Családi ház Vác bel­területén. beköltözhe­tően, sürgősen eladó. Ugyanott v.Zastava 600—D" gépkocsi is eladó. Kristóf. Vác, Görög u. 9. __________ K étszemélyes reka- miék. garnitúrák, fo­telágyak. fizetési könnyítéssel. Román kárpitos, Budapest, Nagymező 66. Kérjen díjmentes árajánlatot. Beköltözhető szoba, konyha, kamrás ház. 12 hl kád, öt salátás- kas eladók. Érdeklőd­ni: Nagykőrös. II., Knézich u. 6._________ A zonnali belépésre felveszünk vizsgázott kazánfűtőt, valamint ötéves gyakorlattal rendelkező fémipari marós szakmunkást. jelentkezés: a Szent­endrei Kocsigyár munkaügyi osztályán. Szentendre-Izbég. Eöt- vös utca 1. szám alatt A Szentendrei Kézi- szerszámgyár segéd­munkásokat vesz fel. Jelentkezés: Szentend- re-Izbég, Lenin út 144. Telefon: 219._________ A zonnal beköltözhető szoba-konvhás ház­rész eladó. Nagykő­rös. Encsi u. 5. du. 4-től. Képesített könyvelőt és bolti eladót azon­nali belépésre keres a Váchartyán és Körzeti Földművesszö­vetkezet. Jelentkezés a központi irodában. Váchartyán. Fő u. 102. Telefon; 5._____________ A lbertirsán trágyát veszek. Ajánlatokat: Albertirsa. Köztársa­ság út 114/a. Dunavöl­gvl. _______________ S zoba-konvhás ház 300 négyszögöles telek, gyümölcsös eladó. Vil­lany. kút van. Azon­nal beköltözhető! Gö­döllő, Bercsényi utca 12.________________ Eladó ló állapotban levő. tokozott Danuvia motorkerékpár és trá­gva. Nagykőrös, Ár­pád u. 16. Eladó bécsi mechani- kás, rövid, páncéltő­kés Sttngl-zongora. Nagykőrös-, v Rákóczi utca 7.01 Érdeklődés * 3a délutáni órákban. Férfi méretes és egyenruhaszabóság­ba gyakorlattal rendelkező szakmunkásokat szövetkezeti tag­nak telvesz a Váci Szabó Ktsi Jelentkezés: kedd és csütörtök. Vác, Széchenyi u. 21. Telefon: 215. A VÁCI SZABÓ KTSZ fehérnemű javítást VÁLLAL VÁCOTT Széchenyi u. 4. Széchenyi u. 21. Széchenyi u. 31. szám alatti részlegeiben. Olcsó árak! Pontos kiszolgálás! Azonnali belépésre felveszünk férfi segéd­munkásokat és szállító­munkásokat Korszerű munkás- szállás és üzemi étkezés van. Je­lentkezni lehet: ÉM Szentendrei Betonárugyár munkaügyi osztá­lyán. Dózsa György út 34. szám alatt. Sürgősen eladó egy modern háromajtós szekrény és egy mély gyermekkocsi, Nagy­kőrös vm„ Jósika u 15. alatt. ______________ M agányos özvegy asz- szony lakásért házi munkát vállalna. Érte­kezni lehet:. Nagykő­rös. Kecskeméti u. 33. alatt, mindennap. Öt-nyolchektós. töltő- kénes boroshordók el­adók. Jászkaraj enő, Nénhádsereg utca 36. A Nagykőrösi Fa&ru- és Dohányzócikkgyár- tó Vállalat gyakorlat­tal rendelkező faipari és gépipari technikust felvesz. J elentkezés: Nagykőrös. Kecske­méti út 21. ____ E ladó sürgősen 175-ÖS kiskerekű, kétkipufo- gós Jawa, Nagykőrös, V.. Kórház u. 14. du. 4 után.________________ U j állapotban levő tűzhely és kályha el­adó. Nagykőrös. VII. Eötvös 6. Nétjryméteres góré el­adó. Nagykőrös, IX., Pozsonyi u. 4.________ E ladó Nagykőrös. VII. Maros utca 5. számú, azonnal beköltözhető ház. _____________________ E ladó ingatlanok a váci kirendeltség területén: Vác: Két szoba. konyha, mellékhelyiségek, 200 n-öl telekkel. Beköl­tözhető. Ara: 60 ezer forint. Két szoba, konyha, speiz. mellékhelyisé­gek 900 n-öl telekkel. Beköltözhető. Ara: 90 ezer forint. Két szoba. konyha, speiz, mellékhelyisé­gek. 229 n-öl telek, kút, villany van. Be­költözhető. Ara: 55 ezer forint. Egv szoba, konyha, soéiz. fáskamra, mel­lékhelyiségek. 130 n-öl telekkel. Beköltözhető. Ára: 40 ezer forint. Erdőkertes: Két szoba, konyha, speiz. 227 n-öl gyümöl­csössel. Beköltözhető. Ara: 50 ezer forint. 560 n-öl gyümölcsös, kerített telek. Ára: n-őle 40 forint. Sződ: Két szoba, konyha, kamra, pince. 400 n-öl £yümö1 esőssel és plusz 800 n-öl telekkel. Be­költözhető. Ara: 70 ezer forint. Érdeklődni lehet: PIK Il7, Vác. Széchenyi u. 9. sz. Óvja bútorát szépítse lakását Hozott és általunk adott anyagból bú­torvédő huzat — függöny stb. Pest megyei. Ve­gyi és Kézmű Ip. Vállalat. Bp.. IX.. Tompa u. 30. (Páva u. sa­rok.) Tel.: 138-805. Ceglédi Vasutas—-Vasas Dinamó 4:2 (1:0). Cegléd, 700 néző. V: Tyukodi. CVSE: Hamza — Kovács, Gyi- kó. Kozma — Csontos. Oláh — Csurgai. Pintér. Laborcz. Cseh, Gyenizse. Némi hazai fölény, három kiha­gyott ceglédi helyzet, s a 28. perc­ben Pintér fejes gólja jellemezte az első 30 percet. Ezután nem volt különösebb esemény, mind­két fél inkább mezőnyben ját­szott. a kapuk ritkán forogtak veszélyben. Szünet után nagy iramot diktált a Dinamó, de a hazai védelem jól zárt. Fokozatosan feljött a ceglédi csatársor, s egymásután estek a gólok. A 85. percben már 4:o volt az eredmény. Ezután a megingó védelem hibájából két gólt értek el a vendégek. A minden részében jobb. egyre javuló CVSE nagyobb arányban is győzhetett volna. A védelem az utolsó öt perctől eltekintve jól állta a sarat. G: Pintér (3). Oláh. Jő: Cson­tos, Pintér. Kovács. Kecskeméti Mihály 1. Tokod 7 4 2 1 14: 7 10 2. Elektrom. 7 5 — 2 13: 8 10 3. Köb. Tűzálló 7 4 2 1 15:10 10 4. Ceglédi VSE 7 3 3 1 12: 9 9 5. Siófok 7 4 1 2 10: 9 9 6. Sárisáp 7 3 2 2 6: 2 8 7. Pénzügyőrök 7» 3 2 2 15: 9 8 8. Csepel Autó 7 4 — 3 9:10 8 9. Ercsi 7 2 3 2 13:ll 7 10. Magyar Acél 7 3 — 4 13:10 6 11. Újlaki FC 7 2 2 3 13:11 6 12. Pilisi B. 7 2 2 3 8:10 6 13. Goldberger 7 2 1 4 5:14 5 14. Dinamó 7 2 — 5 10:16 4 15. Anaavölgy 7 2 — 5 11:20 4 16. Nyergesúif. 7 ­2 5 4:15 2 A csoport további eredményei: Elektromos—UFC 2:1. Nyergesúj­falu—Pénzügyőrök 0:2, Magyar Acél—Annavölgy 5:0, Sárisáp— Goldberger 2:0. Kőbányai Tűzálló —Ercsi 2:1, Tokod—Siófok 2:3. ÉSZAKI CSOPORT Tűzoltó Dózsa—Váci Vasas 3:0 (0:0). Vác. 800 néző. V: Balogh. V. Vasas: Jakus — Balogh, Ka­tona, Kreidl — Ottó. Márton — Oravecz. Kiss JL... Bánfalvi. Kiss Imre. Farkas. Közepesiramú mérkőzésen az előző találkozókhoz képest mér­sékelt teljesítményt nyújtott a Va­sas. Az első félidőben Kiss Lajos szabályos gólját a játékvezető les címén nem adta meg. noha a tá­madással együtt futó partjelző sem intett lest. Ez a súlyos bírói hiba nagyban befolyásolta a vég­eredményt. a 47. percben nagy kapushibából a vendégek megsze­rezték a vezetést, majd a 73. és a 85. percben növelték előnyüket. Különösen a két fedezet és a kapus között volt nagy különbség a vendégek javára, talán csak Bahogh iátéka dicsérhető. Pál János Kartaii MEDOSZ—Rákoscsaba 2:1 (0:1). Rákoscsaba. 600 néző. V: Cser­falvi. Kartal: Krubel — Braun. Szabó. Kisérdi — Demetrovics. Varga — Huszár. Rózsavölgyi. Nagy Jenő, Mudri, Mimár. Hazai támadásokkal kezdődött a mérkőzés, mégis a 3. percben a vendégek lőhettek volna gólt. A csabai kapus kezéből kiperdült egv labda. Huszár ott termett, de hibázott. Húsz percen át tartott a hazai fölény, ezután Rózsavölgyi lövésébe a hazai balhátvéd kéz­zel nyúlt bele. a játékvezető azonban ll-es helyett továbbot in­tett. Az ebből kibontakozó ellen- támadásból szerezték meg a rá- koscsabaiak vezető góljukat: Sza­bó késlekedett a közbeavatko­zással. s a középcsatár nem hibá­zott. A gól után kiegyensúlyozottá vált a játék. A 35. percben Mu- hár átadását Rózsavölgyi érté­kesítette. de a bíró les címén nem adta meg a gólt. A második félidő eleién a ha­zaiak kezdeményeztek többet, s nagy nyomás nehezedett a kar­taii védelemre. A 65. perctől fel­jött a vendégcsapat, veszélyes iá­PEST MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Főszerkesztő Bácskai László Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat Felelő« kiadó Csollánv Ferenc Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest. VIII.. Blaha Lulza tér 3. Egész nap hívható központi telefon: 343—100. 142—220 Géoírószoba (hívható 20 óráig): 140—447 — Belpolitikai és sport- rovat: 140—449 — Ipari rovat: 141—462 — Művelődési tovat: 141—256 Előállítja Szikra Lapnyomda Budapest Index: 25 064 Terjeszti a Magyar Posta. Elő­fizethető a helyi posta- hivataloknál és kézbesítőknél Előfizetési díj 1 hónapra 12 forint. madások sorozatát vezette, me­lyek a 75. és 82. percben ióllá ér­tek A hajrában még Rózsavölgyi és Munár hagyott ki nagy hely­zetet. A második 45 perc alapián a Pest megyeiek megérdemelték a győzelmet. G: Demetrovics. Nagy Jenő. Jó: Kisérdi. Demetrovics. Rózsavölgyi. Nagy Jenő. Mudri. Varga Ferenc 1. Tűzoltó D. 7 4 3 — 15: 5 11 2. Kartal 7 5 — 2 10: 6 10 3. Gyöngyös 7 4 1 2 8: 6 9 4. Salg. KSE 7 3 2 2 16: 8 8 5. Rákoscsaba 7 3 2 2 10: 7 8 6. Statisztika 6 4 — 2 14:10 8 7. Petőfibánya 7 4 — 3 16:14 8 8. Váci Vasas 6 3 1 2 9: 9 7 9. Sashalom 7 3 — 4 11:13 6 10. BEAC 5 2 2 1 6: 8 6 11. Balassagy. D. 7 2 2 3 9:13 6 12. Zagyvapálf. 7 1 3 3 8: 8 5 13. Haiósvár 7 1 3 3 8:11 5 14. Autótaxi 7 1 2 4 10:13 4 15. Ikarus 7 1 2 4 9:14 4 16. Chinoin 7 1 1 5 6.*20 3 A csoport további eredményei: Autótaxi—Statisztika 1:2. Sasha­lom—Balassagyarmati Dózsa 3:1, Petőfibánya—Gyöngyös 2:1. Chi- noin—Salgótarjáni KSE 0:0. BEAC —Zagy vapálf alva 1:1. Hajógyár— Ikarus 0:0. DÉLKELETI CSOPORT Csongrádi Petőfi—Nagykőrösi Kinizsi 2:0 (1:0). Csongrád. 600 néző. V: Járási. Nagykőrös: Gömöri — Vass, Kiss. Baranyai — Csikós I, Lányi — Kornyik, Rácz dr.. Csikós II, Tories ka. Tornyi. A mérkőzés elején a körösi csa­pat jól adogatott, de csak a fél­pálya körül. A hazaiak ar első kínálkozó helyzetből a 10. percben megszerezték a vezetést. A gól után kiegyenlített játék folyt, de a Pest megyeiek csupán két kapu­fát értek el. emellett a játék­vezető nem adott meg egy 11-est javukra. A második félidő ele­ién a Kinizsi irányította a játé­kot, de később visszaesett maid a találkozó vége felé úiból fö­lényt harcolt ki. de Tornvi és Csikós II. nagy helyzetben hibá­zott. Közepes színvonalú és iramú mérkőzésen az erőfutballt játszó és szerencsésebb Csongrád nyert a technikásabb Kinizsi ellen. A helyzetek alapján Nagykőrös leg­alább döntetlent érdemelt volna. Jó: Lányi. Kornyik, Rácz dr. Pécsi Sándor 1. Hódmezőv. 9 7 1 1 22: 6 15 2. Kecsk. TE 9 6 2 1 17: 8 14 3. Kiskunhalas 9 5 1 3 21:13 11 4. Martfű 9 3 1 3 19:13 11 5. Bcs. Honv. 9 4 3 2 19:14 11 6. Bcs. VTSK 9 4 2 3 17:11 10 7. Csongrád 9 3 4 2 15:13 10 8. Makó 9 5 — 4 15:16 10 9. Szegedi Ép. 9 4 1 4 16:15 9 10. Jászber. V. 9 3 2 4 13:19 8 11. Nagykőrös 9 3 2 4 12:18 8 12. Ui szegedi TC 9 3 1 5 12:22 7 13. Mezőtúr 9 2 2 5 21:25 6 14. Orosháza 9 2 1 6 14:23 5 15. Mezőhegyes 9 1 3 5 12:23 5 16. T.-s-zentm. 9 1 2 6 10:16 4 A csoport további eredményei: Hódmezővásárhely—Ujszegedi TC 3:0. Kecskeméti TE—Jászberényi Vasas 2:1. Makó—Törökszentmik- lós 2:0. Martfű—Békéscsabai Hon­véd 3:2, Mezőhegyes—Mezőtúr 2:2, Orosháza—Békéscsabai VTSK 2:1, Szegedi Építők—Kiskunhalas 1:3. \\\\\\\\\\\\\\\^^^ -í y y Ma: HOL? f Kedden vezetőség­----------„ ésf í küldöttválasztó közgyűlést 5 \ tart: \ Dunaharaszti MTK, ^ KEFÉM Vasas (Budaörs) < Váci Fanó, Váci Könnyűipari Öntő- í . 7 íde. Nincs telitalálat a totón A vasárnapi totó-fordulóban nem akadt telitalálat. Tizenegy talála­tot 34, tíz találatot 471, kilenc ta­lálatot 3590 pályázó ért el. Nyere­mények egyenként 7211. 520. illet­ve 91 forint. E heti totóeredménvek: L 1. I» 2. 1, 1, 1. x. x. 2. x. 2. A Magyar Motorcsónak Sport- szövetség vasárnap délelőtt csúcs­kísérleti versenyt rendezett a cse­peli Dunaágban. A legkiemelke­dőbb eredményt Surányi Endre érte el a 350 kem-es siklókategó­riában. 119.6 km/órás idővel, amely új magyar rekord. Emeltedében a sakkvilágbajnoki zónaverseny 2. fordulójában Len­gyel Levente lói szerepelt, legyőz­te a svájci Kuppert. CEGLÉDI APRÓHIRD Szolid diáklányok ré­szére bútorozott szoba kiadó. Köztársaság u. 3. __________________ H álószoba bútor, egy jó hegedű eladó. Ber­csényi út 38.__________ K ukoricaszár eladó. Érdeklődni Újváros­iéi 44, alatt._________ 1 25-ös Csepel motor eladó. IV.. Dobó utca 14/a.__________________ S zarufa, deszka, tűz­hely. 140x100-as ablak, rádió eladó: Dessewffy utca 7. alatt. ÉM 1. sz. Mélyépítő Vállalat ceglédi 22. sz. ép. vezetőségének ki- rendeltsége. helybeli és környékbeli férfi segédmunkást felvesz azonnali belépésre. ÉM által biztosított feltételek alapján. Részletes felvilágosí­tást. jelentkezés: Ceg­léd. II.. Retek utca 8. szám alatt. Azonnal beköltözhető ház V. kér., Sallay Imre utca (volt Mér­leg utca) 9. számú el­adó. ETÉSEK Kifogástalan állapot­ban levő 125-ös motor- kerékpár eladó. V., Sallaj Imre u. 5. Eladó egy salgótarjáni Perpétum kétaknás, öntöttvas kályha, egy cseh gyártmányú gyermek sportkocsi, egy mély gyermekko­csi. Cegléd, Sárkány u4ca 2.____________ H endenburgi szamóca- nalánta kapható. VIII. i'er. Hajó utca 4. szám *ds»tt.__________________ ö nműködő áramsza- ^áívzó tv-hez eladó, ősz utca 2/b.