Pest Megyei Hirlap, 1963. október (7. évfolyam, 229-255. szám)

1963-10-15 / 241. szám

Kartal második - gólaránnyal NB HI-«s csapa­taink közül válto­zatlanul aa EszaM csoportosok állták mea jobban helyü­ket. Szombaton — miképp közöltük — a kartaliak győzni tudtak a főváros­ban; a Hajógyár otthonában is. Mivel az éllovas Tűzoltó Dózsa az Autótaxi ellen vasárnap csak dön­tetlent ért el. a Pest megvetek pontszámban befogták az éllovast. Csupán Kólaránnyal szorulnak a második helyre. A Váci Vasas is mindjobban belelendül, nyert a hetedik helyezett Rákoscsaba ott­honában. Az Északközép csoportban csa­pataink változatlanul gyengélked­nek. Szombaton 4:0-ás vereséget szenvedett a Pilisi Bányász a Ma­gyar Aoéltól idegenben. Vasár­nap a Csepel Autó ereiéből ha­zai pálván csak döntetlenre telt, míg a Ceglédi VSE otthon szenve­dett vereséget a Pénzügyőröktől. Nagykőrös Kőrösön osztozott meg a pontokon, a Szegedi Épí­tőkkel. EszakkozéD csoport Csepel Autó—Nyergesújfalui V»- eosa 1:1 (1:1). Szigetszentmiklós. 500 néző. V: Varga L. A Csepel Autósoknál ismét két újonc” mutatkozott be: egy va­lódi. Zsemba György. » egy ősz­szel még pályára nem lépő volt Csepel Autós Rátkay Károly. Ló­ri ncz Emil edzó csapatépítés! el­gondolásokból e mérkőzésen nem szerepeltette a 34 éves Egresi I-et. s emiatt unokaöccse. Egres! H. nem vállalta a játékot. A Pest megyeiek a következő öszeállításban léptek pályára: Csiszár — Halász. Kreisz, Csor- vás — Hauser. Rátkay — Bálint, Zsemba, Csősz. Tur.iánszky. Vá­rosi. Nagy lendületté! kezdett az Autó. több veszélyess támadást, vezetett és számtalan gólhelyze­tet teremtett. Azonban gólt csak a 20. percben értek el bomba szabadrúgásból. Ezután védelmük fölényeskedni kezdett, s az el­lentámadások már a íS. percben egyenlítést hozhattak. Az első fél­idő további részében az autósok irányították a játékot, azonban a lámpalázas újonc Zsemba három gólhelyzetet i<s kihagyott. A második félidő kiegyenlített játékot hozott. A Visoosa egyen­rangú elleniéinek bizonyult, az utolsó negyedórában az autósok erősítettek, beszorult a vendégcsa­pat. de a helyzetek rendre kima­radtak. G: Csősz. Jó: Rátkay (* me­zőny legjobbra!. Csiszár. Halász. Hauser Csősz. Pénzügyőrök—Ceglédi VSE 2:0 «:0). Cegléd, 1300 néző. V: Hídvégi; CVSE: Hamza — Kiss. Gvfltó, Kozma — Csontos. Oláh — Csur- gai, Pintér. Halmi. Cseh. Csá­szár. Régi riválisa a ceglédieknek a Pénzügyőrök, s ellenük most sein kísérte szerencse a Pest megyeie­ket. Taktikai vereséget szenved­tek. Kilencven percen át a ha­zaiak játszottak fölényben, ennek ellenére már a 10. percben a.z el­lenfél jutott vezetéshez. Sőt a második félidőben a kiállítás miatt 10 főre olvadt Pénzügyőrök újabb gólt tudott elérni. Úgylátszik, nem tesz jót a CVSE csapatának az állandóan változó csapatösszeállítás. megérdemelt vereséget szenvedett a Vasutas. Jó: Gvikó. Halmi. Kecskeméti Mihály 1. Tokod 8 5 2 1 16: 8 12 2. Elektromos 8 5 1 2 13: 8 11 3. K. Tűzálló 8 4 3 1 17:12 11 4. Siófok 8 5 1 2 11: 9 11 5. Pénzügyőrök 8 4 2 2 17: 9 10 6. Sárisáp 8 3 3 2 6: 2 9 7. Ceglédi VSE 8 3 3 2 12:11 9 8. Csepel Autó 8 4 1 3 10:11 9 9. Magyar Acél 8 4 — 4 17:10 8 10. Ercsi 8 2 3 3 13:12 .7 lt. Üilald FC 8 2 2 4 14 :!3 6 T?. Pilisi B. 8 2 2 4 8:14 6 13. Goi db R 2 2 4 5:14 6 !4. Dinamó s 2 i 5 10:16 5 lő. Annavölgy 8 2 l 5 13:22 5 16. Nyergesül f. 8 — 3 5 5:16 3 A rsmiort további eredményei: Elektromos—Goldberger 0:0, Sári- sáo-—Dinamó 0:0. Tokod—Übaki FC 2:1. Siófok—Ercsi 1:0. Kőbá­nyai Tűzálló—Annavölgy 2:2, Északi csoport Váci Vasas—Rákoscsabai TK 2:1 (1:0). Rákoscsaba. 1200 néző. V: Sza­bó Imre. Az EGYESDLT IZZÓLÁMPA ÉS VILLAMOSSÁGI RT. GÉPGYÁRA (Budapest IV., Szilágyi u. 26. sz.) felvételre keres esztergályos, marós, általános műszerész, elektroműszerész, lakatos, mintakészílő szakmunkásokat, valamint gépészmérnököket, gépésztechnikusokat és vegyésztechnikust. Vác* Jakus — Balogh II. Kato­na, Kreidl — Márton. Kávai — Oravecz, Kiss L„ Kiss I.. Bán­falvi. Farkas. Vád támadásokkal indult a ta­lálkozó. majd lassacskán a ha­zaiak is belelendültek. Azonban a vendégrohamok sokkal tervsze­rűbbek voltak. A 15. percben Kiss L. a jobboldalon elhúzott, s be­adásába az egyik védő kézzel ütött bele. a 11-es.t Kiss L. érté­kesítette. A 49. percben mintaszerű jobb­oldali támadás végeztével a vá­ratlan keresztlabdát Farkas he­lyezte a hálóba. A 60. percben li-esből szépítettek a hazaiak, majd több durva belemenés kö­vetkezett. A 63. pércben. a közön­ség beözönlött a pálya szélére, s 4 percig szünetelt a játék. Az addig jól működő játékvezető et­től kezdve kiengedte kezéből az irányítást. Nagy nyomás neheze­dett a váci kapura, de a véde­lem Jakus vezérletével mindent hárított. A hajrában a Pest me­gyeiek kibontakoztak, s csatá­raid ügyesen tartották a labdát. A befejezés előtt 1 perccel Kiss L. összefejelt egy hazai védővel, megsérült. « kisebbfokú agyrázkó­dást szenvedett. G: Kiss L. (ll-esből). Farkas. Jó: Jakus. Balogh n. Katona. Kreidi. Kiss I. A Váci Vasas szerdán úiabb bajnoki mérkőzése játszik, a bu­dapesti egyetemisták ellenében elmaradt találkozóra kerül sor Vácott, délután 14.30-kor. 1. Tűzoltó D. 8 4 4 ___ 1 «: 6 12 2. Kartal 8 6 — 2 11: € 12 3. Gyöngy. SD. 8 5 1 2 10: 7 11 4. Fefcőfibányi 8 5 — 3 10:15 10 5. Váci Vasas 7 4 1 2 11:10 9 6. Salg. KSE 8 3 2 3 16:10 8 7. Rákoscsaba 8 3 2 3 11: 9 8 8—9. Statiszt. 7 4 .— 3 15:14 8 »—9. Sashalom 8 4 _ 4 15:14 a ló. Zagyvánál*. 8 2 3 3 10: 8 7 11. BEAC 6 a 3 2 7:10 6 12l Balassagy. D. 8 2 2 4 10:15 6 13. Autótaxi 8 1 3 4 11:14 5 14. Hajógyár 8 1 3 4 8:12 5 15. Ikarus 8 1 3 4 9:14 5 16. Ohinoifl 8 1 2 5 6:20 4 A csoport további eredményei: Autótaxi—Tűzoltó Dózsa 1:1, Sasha­lom—Statisztika 4 :l. Petőfibánya —Balassagyarmati Dózsa 2:1, BEAC—Gyöngyösi Spartacus 1:2, Zagy vapálf alva—Salgótarjáni KSE 2:ó. Chinoin—Ikarus 0:0. Délnyugati csoport Szegedi Építők—N agykor ősi Ki­nizsi 2:2 (2:0). Nagykőrös. 800 néző. V: CSsák. X. Kinizsi: Gömori — Vass. Csi­kós I. Baranyai — Lányi, Szomo- lányi — Kornyik, Rácz dr.. To­ries ka. Klenovies. Tornyi. Az első félidő egyenlő erők küz­delmét hozta, a hazai védők jó^ voltából mégis- a vendégek szerez­ték meg a 6. percben a vezetést. Sőt miután a Fest megyeiek több gólhelyzetet kihagytak, a szege­diek a 30. percben növelték elő­nyüket úiabb védelmi hibából. Fordulás után Kőrös átvette az irányítást, az 50. percben szépített, majd 10 perccel a befejezés előtt egyenlített. Gyors. jóiramú és sportszerű találkozón igazságos döntetlen született. G: Szomolányi. Kornyik. Jó: Vass. Csikós I. Rácz dr. Pécsi Sándor 1. Hódmez őv. 10 7 2 1 22: 6 16 2. Kecsk. TE 10 6 2 2 18:11 14 3. Kiskunhalas 10 6 1 3 24:14 13 4. Bcs VTSK 10 5 2 3 20:12 12 3. Martfű :n 5 2 3 19:13 12 6. Csongrád 10 4 4 2 16:13 12 7. Bcs. Honv. 10 4 3 3 20:16 il 8. Makó 10 5 1 4 15:16 11 9. Szeg. Ed. 10 4 2 4 18:17 10 10. Jászb. V. 10 4 2 4 15:20 10 11. Nagykőrös 10 3 3 4 14:20 9 12. Újszeged! TC 10 4 1 5 15:23 9 13. Mezőtúr 10 2 2 6 22:28 6 14. T.-szeritm. 10 1 3 6 10:16 5 15. Orosháza 10 2 1 7 14:24 5 16. Mezőhegyes 10 1 3 6 13:26 5 A csoport további eredményei: Jászberényi Vasas—Békéscsabai Honvéd 2:1. Kiskunhalas—Kecske­méti TE 3:1, Martfű—Makó 0:0, Mezőtúr—Békéscsabai VTSk 1:3, Orosháza—Csongrád 0:1. Török- szentmiklós—Hódmező vásárhely 0:0, Újszeged—Mezőhegyes 3:1. Ötvenkét telitalálat A vasárnapi totófordulóban 52 pályázó ért el telitalálatot. Nyere­ményük egyenként 4920 forint. Tizenegytalálatos szelvény 1741, tíz taMiatos 14 013 darab akadt. I Az előbbiekre 116. utóbbiakra 24 formtot fizetnek szelvényeként. Totóeredmények: 1. 1, 2, 1, 1, 1, U 1. x. L x. 1. PEST MEGVE3 HÍRLAP A Magvar Szocialista MunkásDár* Pest megyei Bizottsága és a megyei tanács Laoia. Főszerkesztő Bácskai László Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat Felelőc -kiadó Csollánv Ferenc . Szerkesztőséi és kiadóhivatal: Budapest, vni. Blaha Luiza téT * Egész nap hívható központi telefón: 343—100 142 V Génírószoba ^hívható 20 Arát?' 140—447 — Belpolitikai és «ne" rovat: 140—449 — [pari rovaf 141—462 — Művelődési rovat- 141—25« Előállítja Szí kr? Lannvomda Budapest Index 25 064 Terlesztl a Magvar Posta Elő fizethető a heívi posta- hivataloknál és kézbesítőknél Előfizetési dü 1 hónapra 12 forint Űjhartyán ismét győzött Ma: HOL? í y v -- y­Kedden vezetőség- és ^ '/. küldöttválasztó közgyűlést í I tart: \ í Ócsal Gimnázium. 9 V. y v /.VV\XSXXXXXXXV\XXVXXXXNXVVXXV>X>NVCvXV»NVÍ LABDARÚGÓ NB I Ü.ipesti Dózsa—MTK 2:2 12:1). Megyeri út, 18 000 néző. Vasas— Bp. Honvéd 2:o (Iá)). Népstadion. 20 OOO néző. Tatabánya—Pécs 1:0 (1:0). Pécs. 8000 néző. Diósgyőr— Csepel. 2:i (1:0). Diósgyőr. 14 000 néző. Győr—Komló 3:1 (0:0). Győr. 7000 néző. Debrecen—Szeged 1:0 (1:0). Debrecen. 10 OOO néző. NB I. B. Budafok—Győri MÄV- DAC 0:0, Ganz-MAVÁG—Láng 0:1. Oroszlány—Szállítók 2:1. Dunaúj­város—Nyíregyházi Spartacus 2:2. Székesfehérvár—Ózdi Kohász 4:1, Szombathely—Egyetértés 2:1. Sal­gótarjáni BTC—Borsodi Bányász 0:0. 1. Egyetértési 9 6 2 1 12: 5 14 2. Gy. MAV-DAC 9 6 1 2 19: 9 13 3. Oroszlány 9 3 6 — 14: 6 12 Moszkvában 105 000 néző előtt bonyolították le a Szovjetunió— Olaszország válogatott labdarúgó- mérkőzést a Nemzetek Kupájáért. Szovjetunió—Olaszország 2:o (2:0). Vasárnap futották a Kerepesi úti galopp-pályán a magyar St. Légért, amelynek 2800 méteres táv- ján rajthoz állt a magyar telivér tenyésztés büszkesége, a 3 éves Imperial is. Az amerikai út előtt álló lelivémek ez volt az utolsó nyilvános szereplése hazai pá­lyán. a nagyszámú közönség lát­ványos versenynek volt szemta­núja. Az Imperial könnyen, két hosszal nyert Ibrahim előtt. Vasárnap rendezték meg Kas­sán a nagy érdeklődéssel kísért hagyományos maratoni futóver­senyt. 12 ország versenyzői álltak rajthoz, köztük magyar sporto­lók is. Sajnos a magyarok sze­replését nem sok siker kísérte. A beérkezett jelentések szerint az első 10 között nem volt magyar futó és a csapatversenyben sem tudták értékelni az együttes eredményeit, mert Sütő feladta a viadalt. Végeredményben egyéni­ben amerikai (Edéién), csapatban szovjet győzelem születet. Vasárnap tartották meg Tata­bányán első ízben a Gyulai György ejtőernyős emlékever- senyt. amelyen Somogyi István a 2000 méteres azonnali nyitású ug­rásban 3.02 méteres átlagot ért el', ami új országom csúcs. A Tüzér utcai pályán folytat­ták a Bp. Honvéd egyesületi at­létikai bajnoki versenyét. A leg­jobb eredményt a. 80 méteres gát­futásban Rózsavölgyiné (Bp. Vö­rös Meteor) érte el 11.1 mp-es or­szágos felnőtt női. és a 3. helye­zett Kovács Anna Mária (Bp. Honvéd) 11.3 mp-es országos női ifjúsági csúcsbeállítással. Meg­lepő győzelmet aratott Szekeres Tibor (U. Dózsa), aki a férfi ma­gasugrásban maga möeé utasította Noszályt és Medovarszkit 2.04 mé­terrel. Dublinban került sor az Íror­szág—Ausztria Nemzetek Kupája labdarúgó-mérkőzés visszavágójá­ra. Az osztrák csapat drámai küzdelemben az utolsó percben kapott góllal vereséeet szenve­dett. Miután az első találkozó 0:0 volt. s most az irek 3:2-re győz­tek. Írország került a következő fordulóba. A megyei labdarúgó-bajnok­ság vasárnapi fordulójának meglepetése, hogy az újonc Űjhartyán Vecsés után Ceg- lédoercelről is elhozta a baj­noki pontokat. Dunák arasz ti MTK-Abony 3:0 (1:0). Dunaharaszti. 400 néző. V: Gló- zik. A pálvaavató találkozó virág­csokor cserével kezdődött. A 6. percben szerezték meg a vezetést a hazaiak és a félidő végéig irá­nyították is a játékot. A 45. perc­ben az abonyi Gönczöl 11-est hi­bázott. A második félidőt a ven­dégek kezdték jobban, de hiába küzdöttek lelkesen, nagy hiba­százalékkal játszottak. míg a DMTK csatárai helyzeteiket ki­használták a 61. és 67. percben. A találkozó nagy iramú és színvo­nalas volt. G: Bogdán (2. egyet 11-es.ből), Zugnói. Jó: Kőszegi. Kalteneck er. Illés. Zugnói. Bogdán, ill. Szűcs. Czárnák. Molnár n. Gönczol, Sza­bó. Bag—Dunakeszi Kinizsi 5:2 (1:2). Bag. 500 néző. V: Kőhalmi. Az első 8 percben három gól esett, majd fordulás után az 57. percben egyenlítettek a hazaiak. Rá két percre a vezetést is meg­szerezték és ezután csatáraik szárnyakat kapva, biztosan győz- tek G*: Aszódi (3). Deme H. Kékesi, ill. Gál, Mózes. Jó: Aszódi (a me­zőny legjobbja). Katona Hl. Ka­tona I. Nagy n. Kékesi, ill. Adorján. Kollár. Némedf Sándor Cllő—Pécei 2:0 (1:0). Üllő. 300 néző. V: Kabatek. A péceliek védekezésre rendez­kedtek be. s így a közepes iramú mérkőzés végig az üllőiek fölé­nye jegyében zajlott le. A hazai­ak megérdemelten győztek. A 80. percben a péceli Barát sportsze­rűtlen megjegyzéséért, a 89. perc­ben pedig az üllői Godina után- rúgásért a kiállítás sorsára ju­tott. G: Vasadi. Varga. Jó: Varga, Rakó. Vasa-di. ill. Kalocsai. Hanák. Burján. Varga János Al bertirsa—Tököl 2:0 (1:0). Albertársa. 800 néző. V: Mada­rász. A végig sportszerű mérkőzésen — amely kitűnő játékvezetés mel­lett folyt — az irsaiak azért nem tudtaIé nagyobb arányban győzni, mivel Rozgics n. parádésan vé­dett. . G: Jánosi. Lehoczkv. Jó: Nagy. Jánosi. Prazsák. Barcza. ill. Roz­gics II. (a mezőny legjobbja). Horák. Mazák. Fazekas Tamás Ceglédi Építők—Monor 2:1 (0:0). Cegléd, aoo néző. V: Horányi. Jó iramú, kemény, de sport­szerű mérkőzésen két egyenrangú csapat találkozott, s a szerencsé­sebb győzött. A hazaiak tartalé­kosán álltak ki. s ez csatári áté- kukon meg is látszott. G: Hegedűs. Máté H. ill. Sza­bó. Jó: Hegedűs. Nagy, Máté II. ill. Szabó István. Dimof. László. Űjhartyán—Cégi édbercei 3:2 (0:2). Ceglódberoel. 500 néző. V: La­katos. Az első félidőben a berceliek szebben és gólra tor őbben játszot­tak, a hartyániak jóformán csak védekeztek. A második félidőben néhány fiatal berceli játékos ért­hetőién ül csak állt a pályán. A 48. percben szerencsés góllal szépített a vendégcsapat. Ezután berceli védelem megzavarodott, s a ha­talmas akarással, felvillanyozot­tan küzdő hartyániak nemcsak egyenlíteni tudtak, de a 80. perc­ben a győzelmet is megszerezték. Vecsés—Váci Vasutas S3 (1:1). Vác. 400 néző. V: Vasas. Igazságos döntetlen. A vecsési Békefi és Dezsliic a TO.. 111. 85. percben a kiállítás sorsára jutott. Szigetújfalu—Gödöllő 1:1 (1:1). Szigetújfalu. 200 néző. V: Ber- nát. Végig sportszerű találkozón a vendégek közelebb álltak a győ­zelemhez. idegenben 1. Albertira* 9 f t 1 24:12 14 2, Abony 9 5 1 3 19:11 11 3. Cégi, Ép, 9 4 3 2 26:16 11 4. Bag 8 4 2 2 23:13 10 5. Monor 8 4 1 3 16: 7 9 6. Tököl 8 4 1 s 15:10 9 7. Váci Vasút. 9 4 1 4 17:15 9 8. DMTK 9 4 1 4 15:20 § 9. Szigetújf. 9 3 2 4 20:15 8 10. Dunakeszi K. 9 4 — 5 34:24 8 11. Gödöllő 8 3 2 3 14:17 8 13. Üllő 8 4 — 4 16:23 8 13. Vecsés 8 3 1 4 14:18 7 14. Űjhartyán 7 2 2 3 12:20 6 15. Ceglédb. 8 2 1 5 11:16 5 16. Pécel 8 — 2 6 5:34 2 A Budapesti Kon­zervgyár (Bp,. X., Maglódi út 47.) * //• női és férfi segéd­mun­kásokat alkalmaz állandó munkára. Jelent­kezés a munkaügyi osztályon. Kunyhó lebontásra eladó. Nagykőrös, Kárpát u. 15. Pécs Károly. ■ Nagyobb súlyú hízó eladó. Nagykőrös, IX. Zrínyi u. 118. Jó állapotban levő tűzhely eladó. Nagy­kőrös, VI., Kölcsey 35. _____________________ S zár eladó. Érdeklőd­ni: Nagykőrös. III. ker.; Tormás u. 57. Azonnali belépésre felveszünk kazán- és kályha fűtőt, valamint asztalost. J elentlcezés: Rókus-kórház gazda­sági igazgatónál. (Bu­dapest, VIIIU Gyulai Pál U. 2.) ____________ S inger varrógép eladó. Nagykőrös, Kölcsey u. 17.____________________ E ladó kettő szoba, konyha és mellékhe­lyiségekkel felszerelt beköltözhető ház. Nagykőrös, X., Kegle- vich u. 1. Eladó Budapesthez 40 km-re, Bag községben László utca 22. számú ház. Egy szoba, kony­ha. éléskamra, üvege­zett veranda. 264 négy­szögöl telek termő­fákkal. 50 ezer forin­tért. Azonnal beköl­tözhető. Érdeklődni, Gödöllő. Városmajor utca 16. szám. Ka* zinczy Jánosnál. DKW, Meisterklasse, lemezkarosszériás, generálozott, új gu­mikkal, 16 ezerért, . príma állapotban el­eladó. Kavecz, Bp. IX. Sobiesky János u. 25/a. Eladó ingatlanok a váci kirendeltség területén: Vác: Két szoba, konyha, mellékhelyiségek, 200 n-öl telekkel. Beköl­tözhető. Ara: 60 ezer forint. Két szoba, konyha, speiz, mellék héiyisc- gek 900 n-öl tejekkel. Beköltözhető. Ára: 90 ezer forint. Két szoba. konyha, speiz, mellékhelyisé­gek, 229 n-öl telek, kút, villany van. Be­költözhető. Ára: 55 ezer forint. Égy szoba, konyha, speiz, fáskamra, mel­lékhelyiségek, 130 n-öl telekkel. Beköltözhető. Áfa: 40 ezer forint. Erdőkertes: Két szoba, konyha, sf>eiz. 227 n-öl gyümöl­csössé!. Beköltözhető. Ára: 50 ezer forint. 560 n-öl gyümölcsös, kerített telek. Ára: n-öle 40 forint. Szód: Két szoba, konyha, kamra, pince, 400 n-öl gyümölcsössel és plusz 800 n-öl telekkel. Be­költözhető. Ara: 70 ezer forint. Érdeklődni lehet: PIK II.; Vác. Széchenyi u. 9. sz. • A VÁCI SZABÓ KTSZ fehérnemű javítást VÁLLAI, VÁCOTT Széchenyi u. 4. Széchenyi n. 21. Széchenyi u. 31. szám alatti részlegeiben. Olcsó árak! Pontos kiszolgálás! Férfi méretes és • egyenruhaszabóság­ba gyakorlattal rendelkező szakmunkásokat A Nagyköröst Fairu- és Dohányzót ikkgyár­tó Vállalat gyakorlat­tal rendelkező faipari és géptpari technikus- felvesz. Jelentkezés: Nagykörös. Kecske. métt fit 31, Mozaiklapgyártáshoz szentendrei és oda bejárni tudó kör­nyékbeli nődolgozókat azonnalra felve­szünk. Kereseti le­hetőség: teljesít­ménytől függően. Üzemi étkezés van. Jelentkezés a Szentendrei Beton- árugyár raunka- ' ügyi osztályán,- Szentendre. Dózsa György út 34. szám alatt. Óvja bútorát szépítse lakását Hozott és általunk adott anyagból bú­torvédő huzat — függöny stb. Pest megyei Ve­gyi és Kézmfl Ip. Vállalat. Bp.; IX., Tompa u. 30. (Páva u. sa­rok.) Tel.: 138—805. Azonnali belépésre felveszünk vizsgázott kazánfűtőt, valamint ötéves gyakorlattal rendelkező fémipari marÓ9 szakmunkást. Jelentkezés: a Szer4 endrei Kocsigvái munkaügyi osztályán Szentendre-Izbég. Eöt­vös utca 1. szám alatt_ A Szentendrei Kézi- szerszámgyár segéd­munkásokat vesz fel. Jelentkezés: Szentend- re-Izbég, Lenin út 144. TeVfoTV 919. A Láng Gépgyár felvételre keres: A nagykőrösi Szabó ezüstérmes Péntek, szombat, vasárnap a fővárosban bonyolították le az országos ökölvívó-bajnok­ságot. Félnehézsúlyban Sza­bó, a Nagykőrösi Kinizsi ver­senyzője az első napon Benig- ni (Újpesti Dózsa) felett dia­dalmaskodott. Ellenfelét a má­sodik menetben sorozatos sza­bálytalanságok miatt leléptet­ték. Szombaton a Pest megyei sportoló Csabai ellen lépett szorítóba- Ez a találkozó . sem tartott három menetig, most Csabait léptették le a harma­dik menetben szabálytalanko­dásai miatt. A súlycsoport va­sárnapi döntőjében a szolnoki Dobó volt a Pest megyei öklö­ző ellenfele. A találkozót Dobó döntő fö­lénnyel nyerte. Szép ütésvál­tást hozó első menet után Szabó elkészült az erejével, s a jól kéípzett Dobó változatos ütésekkel egyre fokozta elő­nyét, Később Szabót fogásért megintették, egyszer pedig rászámoltak, s a vezető bíró a második menetben véget ve­tett a küzdelemnek. Szabó Károly második he­lye az erős mezőnyben dicsé­retes teljesítmény, annak elle­nére, hogy végeredményben egyik mérkőzését sem fejezte be. Országos bajnokok légsúly­tól felfelé: Harangozó Imre (Székesfehérvári MÁV), Cser- ge Ferenc (Üpesti Dózsa), Ba­ranyai Lajos (Vasas Dinamó), Szarvas Zoltán (Beloiannisz), Kajái János (Bp. Honvéd), Gáli István (FTC), Sebők II László (Csepel), Borda Tibor (Bonyhádi Spartacus), Dobó Gyula (Szolnoki MTE), Budai Antal (Győri ETO). CEGLÉDI APRÓHIRDETÉSEK Simson 48 kem-es mo­torkerékpár eladó. Cegléd. Fegyver u. 14. Érdeklődni délután 4 óra után. _______ É rtesítés! Műköszörűs műhelyemet Kisfaludi utca 6. szám alá át­helyeztem. Szathmáry Károly. _______ B ejárónői munkát vál­lalok heti két-három napra. Cím: a Ceglédi Nyomdában, Déli út 6. szám alatti ház eladó. Érdeklődni lehet ugyanott._______ H endenburgi szamó- canalánta kapható vni. kér.. Hajó utca 4. szám, alntt:______- • B udai úti megállónál 800 n-öl . háztáji, szo- ba-konyhás épülettel (cseréptető, villany) kedvező fizetési felté­telekkel eladó. Cím a Ceglédi Nyomdában, Eladó egymás mellett két telek, gyümölcsös, egyik kúttal, állomás­hoz közel. Gyömrő, Dobó utca 5.. vasár­nap. Mélyfúró Berendezé­sek Gyára, Bp., X., Fertő u. 8. sz. azonna­li ’ belépésre felvesz szerszámlakatos, ko­vács szakmunkásokat és salakozó segéd­munkásokat. Mun­kásszállás van. Zrínyi u. 6. számú ház bármilyen elfo­gadható áron ' eladó. Érdeklődni. Nagykő­rös. Zrínyi u. 97. Jó állapotban levő fe­kete Pannónia eladó. Albertirsán. Varga István. Dózsa György út 17. alatt. Egy db 700-as, príma állapotban levő sza­lagfűrész és egy 550-es kombinált szalagfű­rész eladó Értekezni lehet a Ceglédi Nyom­dában. Munkásfclvétel! Az ÉM. 1. sz. Mélyépítő Vállalat férfi munka- i sokat felvesz. Jelent­kezni lehet. Cegléd, Széchenyi út 19, ^ét ló és egy gumis- kocsi eladó. Érdeklőd­ni lehet: Cegléd, Bár­sony utca 5. Egyszerű, józan életű, özvegy férfi ismeret­ségét keresi házasság céliából. 50—60 évesig, egyszerű özvegyasz- szony. ..Deres már a határ” jeligére leve­leket a Ceglédi Nyomdába kérek. 23 ezer kilométert fu­tott Trabant eladó.’ Monor. Bem 43. Azonnali belépéssel felveszünk erénlakatos szakmunkásokat sze­relési munkára, vala­mint fémforgácsoló szakmunkásokat és férfi segédmunkáso­kat. Jelentkezés a Szentendrei Kocsigyár munkaügyi osztályán, Szentendre, Eötvös utca 1, szám alatt. szövetkezeti tag­nak felvesz a Váci Szabó Ktsz Jelentkezés: kedd és csütörtök. Vác, Széchenyi a. 21. Telefon: 213. Azonnali belépésre (elveszünk férfi segéd­munkásokat és szállító­munkásokat Korszerű munkás- szállás és üzemi étkezés van. Je­lentkezni lehet: ÉM Szentendrei Betonárugvár munkaügyi osztá­lyán. Dózsa György út 34. szám alatt. Az ÉM Szentendrei Betonárugyár váci te­lepére felvesz villany- szerelő és lakatos szákmunkásokat. Fel­vesz továbbá betdn- elemszállító és gyártó munkákra férfi mun­kásokat. Munkásszál­lás van. Napi egyszeri étkeztetés van. Jelent­kezés személyesen: Vác. Kisrét-dűlő 1. szám alatt (Forte mel­In^NTpWfnn • Vár» 107 Szölő-gvümölcsös Ceg­léd mellett, beköltöz­hető házzal, berende­zéssel, betegség mi«tt eladó. Budapest, XX., Valéria 29, géplakatos, szerke­zeti lakatos, csőla­katos és lemezla- kaíosokat. Csúcs­esztergályosokat, horizontálcsztcrgá- lyosokat, kompresz- szorkezelőt, vil- lanyhegesztőket. daruvezetőket, for- mázókat és maró­sokat. valamint kőműveseket. Fér­fi segédm mkáso- kat öntödébe és kőművesek mellé. Betanított munká­sokat. danikötöző és tfillanvtargonca vezetőnek. Jelentkezés: Buda­pest, Xin. ker.i Váci út 152. Mun­kaerőgazdálkodás. Egész éves export- műn kár a bedolgozókat felveszünk síkkötő és kesz­tyű kötő géppel, minden finomság} számban. Törökbálinti Házi­ipari Szövetkezet. Tel.:. 268—928/16-OS mellék. Figyelem! Keresünk könyvjóyáírással egy db 10 att. lokomobil gőzkazánt. azonnali átvételre. üzemképes állapotban. Cifrákért! Állami Gazdaság, Ceg­léd. Azonnali belépésre felveszünk szalagfű­rész munkára faipari szakmunkásokat vagy betanított munkáso­kat. Monori Kefegyár.