Pest Megyei Hirlap, 1963. október (7. évfolyam, 229-255. szám)

1963-10-01 / 229. szám

Albertirsa elvesztette veretlenségét A megyei labdarúgó-bajnok­ságban ismét csak hét mérkőzés került sorra. Ä forduló érde­kessége, hogy Albertirsa el­vesztette veretlenségét s így nincs már veretlen csapat. Kü­lönösen sok gól esett Bagón és Cegléden. A vendégek közül csupán Tököl tudott győzni idegenben: Dunakeszin, Gödöl­lő pedig elvitt egy pontot Pá­céiról. Tököl—Dunakeszi Kinizsi 3:2 (1:2) Dunakeszi, 400 néző. V: Császár. A dunakeszi búcsú, s az előző esti bál rányomta bélyegét a talál­kozóra. A helyiek az első félidő­ben még vezettek, szünet után azonban a lelkes vendégek ki­használva a Kinizsi védelem meg­ingásait, megfordították a mér­kőzést. Az utolsó negyedórában a hazaiak igen-igen rákapcsoltak, de csak három kapufát értek el. G: Végh, Bilislts, Horák, ill. Mó­zes, Gál. Jó: Joszkin, Gergényi, Plausln, ill. Szente, Tóth Lajos. DMTK—Albertirsa 2:1 (0:1) Dunaharaszti, 400 néző. V: Tabá- nyi. Nagyiramú találkozó, két ellen­tétes félidő. Az irsaiak az első 45 percben gólhelyzeteik közül csak egyet tudtak értékesíteni a 25. percben, kapu előtti kavarodás­ból. Szünet után az elfáradt ven­dégek ellen a lendületes hazaiak a 63. percben Kaltanecker egyéni játéka révén egyenlítettek, majd a 73. percben Bogdán fejes góljá­val a győzelmet is megszerezték. G: Kaltanecker, Bogdán, ill. Ku- kucska. Jó: Peff, Ülés, Kőszegi, Kaltanecker, 111. Tokaji, Jánosi, Koska. Bag—Szigetújfalu 5:1 (1:0) Bag, 300 néző. V: Zsóka. Már az első percekben szoronga­tott Bag. s a 13. percben, a szem­füles Kékesi az elalvó újfalui vé­delem mellett megszerezte a ve­zetést. Ezután számtalan helyzet maradt ki, főleg a vendégkapu előtt. Az 53. perctől egyre-másra estek a hazai gólok. Szigetújfalu csak szépíteni tudott nagy kapus­hibából. A végig többet támadó, jól ját­szó Bag fél Idényre való helyzetet hagyott ki, s az eredmény nem túlzott. G: Nagy n (3), Kékesi (2), ül. Koroknál. Jó: Katona I (a me­zőny legjobbja), Katona ni, Nagy X, Nagy 11, ill. Koroknál. Némedi Sándor Cegléd! Építők—O(hártyán 7:2 (2:1) Cegléd, 200 néző. V: Herceg. Jő iramú mérkőzésen a vendég­csapat igen lelkes ellenfélnek bi­zonyult. Az 55. perctől a hazaiak átvették az irányítást és megérde­melten nyertek. G: Máté n (6), Máté X, 111. Kle- mecz. Radácsl. Jó: Milus n, Máté n, Vass, ill. Csema, Molnár. Své- bia. zaiak a 30. és 32. percben a monori Jobbhátvéd hibájából két góllal el­húztak. Szünet után a helyiek lát­hatóan elfáradtak, többnyire Mo- nor támadott, de ezekben nem volt átütőerő és így csak szépíteni tud­tak. Mindkét fél egy felső kapu­fát lőtt. A gólratörőbb abonylak megér­demelten nyertek. G: Gönczöl (2). Jő: Gönczöl, Sza­bó, Bugány, 111. Szabó István, László, Fónyad. Pécel—Gödöllői Vasas 1:1 (0:0) Pécel, 200 néző. V: Madarász. Két gyönge csapat alacsonyszín­vonalú találkozója. Az első félidő­ben Gödöllő támadott többet, de ezeket nem kísérte szerencse. Szü­net után Inkább mezőnyjáték folyt. Az 50. percben Pécel szerez­te meg a vezetést, a 89. percben Kassai szabadrúgásból egyenlített. Mindkét együttesben sok ifi Ját­szott, s ez meglátszott a Játékon. G: Kiin esek, ill. Kassai. Jó: Ha- nák, Várkonyi, KI in esek, ill. Sár­réti, Kassal. Péntek, szombat, vasárnap tartották a csepeli Duna-ág- ban az országos evez/5sbaj - nokságot. A viadalon szé­pen szerepeltek a váciak, az összetett pontversenyben a hatodik helyen végeztek a nagy fővárosi egyesületek mögött, s ezzel a legjobb vidéki szakosztálynak bizo­nyultak. Különösen érdekes volt férfi egypárevezősben a Ri- bári—Zorkóczy párharc. A két versenyző 1500 méterig hatalmas harcot vívott, a táv utolsó negyedében azon­ban a fővárosi sportoló el­készült erejével és nem tud­ta kétségessé tenni a váci Ribári győzelmét. Ezen a bajnoki címen kívül több értékes helyezést is szerez­tek a Pest megyeiek. Férfiak (2000 m), egypár­evezős, bajnok: Ribári Zol­tán (Váci Vasas) 8:05.4, 2. Zorkóczy (FTC) 8:14.4. Kétpárevezős, bajnok; FTC 7:16, 2. Vád Vasas (Mravik, Ribári) 7:21.2; ÜU5—Váci Vasutas 3:0 (0:0) Üllő, 500 néző. V: Tóth L. A lelkesebb hazaiak gólratörőbb játékkal szerezték meg a győzel­met. A váciak próbálkozásait a ha­zai vedelem mindig idejében há­rította. G: Burza (2). Hang. Jó: Burza, Godina, Hang, Vasadi, ill. Takács, Liebhardt. 1. Abony 7 5 1 1 19: 7 11 2. Albertirsa 7 4 2 1 19:12 10 3. Bag 6 3 2 1 18: 8 8 4. Cégi. Ép. 7 3 2 2 23:14 8 5. D.-keszi K. 7 4 — 3 20:16 8 6. Monor 6 3 1 2 13: 5 7 7. Tököl 6 3 1 2 14: 8 7 8. Üllő 6 3 — 3 14:15 6 9. Vecsés 6 3 — 3 11:14 6 10. Dunaharaszti 7 3 — 4 11:19 6 11. Váci Vasutas 7 3 — 4 6:13 6 12. Ceglcdbereel 6 2 1 3 9:11 5 13. Szigetújfalu 7 2 1 4 11:14 5 14. Gödöllői V. 6 2 1 3 10:14 5 15. Újhartyán 5 — 2 3 7:17 2 16. Pécel 6 — 2 4 5:23 2 Nők (1000 m), egypáreve­zős, bajnok; Mózer Erzsébet (Acélöntő SK) 4:10, ... 4. Pál Márta (Váci Vasas) 4:32.5. A pontverseny végeredmé­nye: 1. FTC 34, 2. Acélöntő 32, 3. Vasas 24, 4. Bp. Vörös Meteor 17, 4. VM Csemege 12, 6. Vád Vasas 8. Bécsben a nemzetközi motor- kerékpáros verseny 125 kem-es futamában Reisz János győzött MZ-motorral. 253)8.24 perces Idő­vel az olasz Visenzi és az oszt­rák Magnus előtt. A 350 kem-es versenyt a svéd Gunnarsson nyerte Norton-gépen 23:28.56 perc­cel Kurucz György előtt, aki ugyancsak Norton-gépen 23:29.55 percet ért eL Szófiában Bulgária labdarúgó válogatottja 1:0 (13)) arányban győzött Franciaország ellen. Ez a találkozó volt a két csaoat kö­zött az első mérkőzés a Nemzetek Kupája 3. fordulójában. Az európai szocialista országok 5. nemzetközi hajómodell-verse- nye vasárnap befejeződött Mis­kolc-Tapolcán. Az eredmények alapján az összetett pontversenyt Magyarország nyerte. Ribári—Zorkóczy párharc — Ribári győzelmével Abony—ívionor 2:1 (2:0) Abony, 5t>0 néző. V: Halász. Két1 ellentétes félidő. Az elsőben a vendégek szemre szebben, de eredménytelenül játszottak, míg a lelkes, lendületes és gyors ha­PEST MEGYEI HÍRLAP A Mae var Szocialista Munkáspárt Pest meevei Bizottsága és a meevei tanács lapja. Főszerkesztő Bácskai László Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat Felelő« kiadó Csollánv Ferenc Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest, vm.. Blaha Luiza tér 3. Eeész nap hívható központi telefon: 343—100. 142—220 G-épírószoba (hívható 20 óráié): 340—447 — Belpolitikai és sport- rovat: 140—449 — Ipari rovat: 141—462 — Művelődési rovat: 141—258 Előállítja Szikra Lapnyomda Budapest Index: 25 064 Terleszti a Mae var Posta. Elő­fizethető a helyi posta­hivataloknál és kézbesítőknél Előfizetési díj 1 hónapra 12 forint. Az EGYESÖLT IZZÓLÁMPA ÉS VILLAMOSSÁGI RT. GÉPGYÁRA (Budapest IV, Szilágyi u. 26. sz.) felvételre keres esztergályos, marós, általános műszerész, elektroműszerész, lakatos, mintakészítő szakmunkásokat, valamint gépészmérnököket, gépésztechnikusokat £s vegyésztechnikust Építőipari szakmunká­sokat és segédmunká­sokat azonnal felve­szünk a dolgozó kí­vánsága szerint állan­dó munkára* vagy meghatározott Időre. Szállást és ebédet térí­tés ellenében biztosí­tunk. Tanácsi Igazolás szükséges. £M Bács megyei Állami Építő­ipari Vállalat. Kecske- mét. Klapka u. 34. A Haladás Termelő- szövetkezet, Nyárs­apát, azonnali belé­pésre keres gyakor­lattal és képesítéssel rendelkező bérszám­fejtőt. ________________ J ókarban levő oldal­kocsis Pannóniát ad­nék plusz 6000 Ft kész­pénzt és magas havi részletet fizetnék. Ké­rek ilyen feltételek mellett kimondottan jókarban levő sze­mélygépkocsit. Nagy Gyula gépkocsivezető, Budapest, XIV., Mar- tos Flóra út 21. n. 6. Kétszáz négyszögöl sa­roktelek 18 ezerért Tahiban eladó (hegy­oldal Dunakanyar). Tahitótfalu, gyógy­szertár_______________ C ukrászpéket nehéz­vajas üzemben azon- napi belépésre alkal­mazunk. Jelentkezés: Gödöllő, Sütőipari Vállalat,______________ G yors- és gépírónő el­helyezkedne. Szor­galmas 1946” jeligére a Ceglédi Nyomdába kérek.________________ A Ceglédi Városi Ta­nácsi Építőipari Válla­lat művezetőket és technikusokat keres felvételre. Jelentkezés a vállalat munkaügyi csoportjánál (Cegléd, Damjanich u. 5.) a hivatalos órák alatt. Fizetés kollektív sze­rint. ______ K épesített könyvelőt és bolti eladót azon­nali belépésre keres a Váchartyán és Vidéke Körzeti Földművesszö­vetkezet. Jelentkezés a központi irodában, Váchartyán, Fő u. 102. Telefon: A Vízügyi Építő Válla­lat központi gépjavító üzeme azonnali belé­pésre keres kotrósze­relő, lánctalpas szere­lő, lemezlakatos, épü­letasztalos, motorsze­relő, esztergályos^ la­katos. hegesztő szak­munkásokat, valamint műhely segédmun­kást, és rakodómun­kást valamint egy fő előkalkulátort, gép­ipari technikumi vég­zettséggel. Fizetés megegyezés szerint, vidékieknek munkás- szállást biztosítunk, felvételhez tanácsiga­zolás szükséges. Je­lentkezés: Vecsés, Dó­zsa György út, mun- kaügyi csoport. A VÁCI SZABÓ KXSZ fehérnemű javítást VÁLLAL VÁCOTT Széchenyi u. 4. Széchenyi u. 21. Széchenyi n. 3L szám alatti részlegeiben. Olcsó árak! Fontos kiszolgálás! Azonnali belépésre felveszünk férfi segéd­munkásokat és szállító­munkásokat Korszerű munkás- szállás és üzemi étkezés van. Je­lentkezni lehet: ÉM Szentendrei Betonárugyár munkaügyi osztá­lyán. Dózsa György út 34. szám alatt. Takarítónő munkakör­be alkalmazottat fel­veszünk. Monor, Föld- váry-tanya. ____________ N egyven mázsa takar­mánytök eladó, má­zsánként 30 Ft. Nagy­kőrös, Kustár u. 10. Férfi méretes és egyenruhaszabóság­ba gyakorlattal rendelkező szakmunkásokat szövetkezeti tag­nak felvesz a Váci Szabó Ktsz Jelentkezés: kedd és csütörtök. Vác, Széchenyi u. 21. Telefon: 215. Felvételre keresünk gépészmérnököt, technikusokat, továbbá esztergályos, rézműves, általános műszerészt, hegesztő szakmunkásokat, darukezelőket, vizsgázott fűtőket és 18 éven felüli férfi segédmunkásokat. Jelentkezés: Vegy- ipari Gép- és Ra- i diátorgyár, Bp., í X. kér., Gyömrői út 76—78. Felvételi irodában. HAZAI SIKEREK Cegléd nyerte a megyei rangadót MA: HOL? A labdarúgó NB 3H. legutóbbi fordulójában a Csepel Autó ki­vételével mindegyik csapatunk ott­hon játszott. Az Autó is megyei ellenfélhez utazott és a ceglédi rangadót a hazaiak nyerték. Hazai győzelem született a többi öt találkozón is. ÉSZAKKÖZÉP CSOPORT Ceglédi VSE—Csepel Autó 2:1 (1:0). Cegléd, 1000 néző. V.: Varga n. CVSE: Hamza — Kovács. Gyikó, Kozma — Csontos. Oláh — Csur­gat, Pintér, Laborcz. Cseh, Liptai. Csepel Autó: Csiszár — Egresi I., Krcisz, Egresi n. — Halász, Ma.jsai — Firn igei, Hauser. Csősz, Turjánszki. Boltos. Gál váratlanul nem állt csapata rendelkezésére, s a tartalékkapust, a 17 éves Csiszárt a tartalékmér­kőzés befejezte után az öltöző­ből vitték az autósok Ceglédre. Az első tíz percben szorongat­tak a ceglédiek, maid a vendé­gek- igyekeztek lelassítani a ha­zaiak -Játékát, ám sok volt az egyénieskedes és egy ellentáma­dásból a 25. percben a ceglédiek szerezték meg a vezetést. Ez fel­lelkesítette a Vasutast, s ezután két kapufát is elérlek. A félidő hajrájában ismét az autósok hagy­tak ki pár helyzetet. A második félidőben beszorult a hazai együttes, de mindez so­káig meddőnek bizonyult, a 70. percben azonban Gyikó öngóljá­val mégis egyenlített az Autó. Pár pillanattal később Oláh távoli lövését Csiszár kiejtette, s a be­futó Laborcz nem hibázott. Ez­után beszorultak a hazaiak, tíz emberrel is védekeztek, s otthon tudták tartani a két pontot. A CVSE győzelme megérdemelt­nek mondható, a vendégek kon­díciófölénye ugyanis önmagában még nem érdemel pontot, vagy pontokat. G.: Pintér, Laborcz. ill. Gyikó (öngól). Pilisi Bányász-Elektromos 1:0 (0.-0). Pilisvörös vár. 200 néző. V.: Oláh. P. Bányász: Huj — Nick H., Hau. Krupp — Stifter, Vízvári — Sodró. Gechter, Weisz. Probst, Kimmel. Megismétlődött az előző vasár­nap. Közepes színvonalú mérkő­zésen — bár a mezőnyben szépen játszott a Bányász — de a kapura veszélytelenül, a hajrában azon­ban most is sikerült győzniük. 80 percen át a két 16-os között folyt csak a játék, a 81. perc­ben kapushibából született a mér­kőzés egyetlen gólja. Weisz rá­lőtte a labdát, a kapus kiejtette s a szemfüles Sodró besodorta a hálóba. Ezután Gechter volt ered­ményes. de gólját a játékvezető kezezés címén nem adta meg. Ezt követően még Sodró is kihagyott nagy helyzetet. G.: Sodró. Jó: a közvetlen véde­lem. Stiffter, Sodró. Probst. G.: Kiss n. (2). Jó: Kiss n. (a mezőny legjobbja). Balog. Márton, Jakus. Oravecz. Pál János 1. Tűzoltó 6 3 3 — 12: 5 9 2. Gyöngyös 6 4 1 1 7: 4 9 3. Rákoscsaba 6 3 2 1 9: 5 8 4. Kartal 6 4 — 2 8: 5 8 5. Salg. KSE 6 3 1 2 16: 8 7 6. Váci Vasas 5 3 1 1 9: 6 7 7. Statisztika 5 3 — 2 12: 9 6 8. Petőfibánya 6 3 — 3 14:13 6 9. Balassagy. 6 2 2 2 8:10 6 10. BEAC 4 2 1 1 5: 7 5 11. Zagyvapálí. 6 1 2 3 7: 7 4 12. Autótaxi 6 1 2 3 9:11 4 13. Hajógyár 6 1 2 3 8:ll 4 14. Sashalom 6 2 — 4 8:12 4 15. Ikarus 6 1 1 4 9:14 3 16. Chinoin 6 1 — 5 6:20 2 ^ Kedden vezetőség- és 4 küldöttválasztó közgyűlést ^ tart: 4 Ceglédi Mezőgazdasági Technikum, Nagykőrösi ITSK, Ócsai Gimnázium, Váci Vasutas, ______________ A csoport további eredményei: Statisztika—Hajógyár 2:3. Autó­taxi—Rákoscsaba 0:1, Gyöngyös- Zagy vap álfalva 1:0. Ikarus—BEAC 1:1, Balassagyarmat—Chinoin 5:0, Tűzoltó—Salgótarjáni KSE l:t DÉLKELETI CSOPORT Nagykőrösi Kinizsi—Orosházi Kinizsi 3:2 (2:1). Nagykőrös. 700 néző. V.: Mi­hályi. N. Kinizsi: Gömöri — Vass. Kiss. Baranyi — Csikós I.. Lányi — Kornyik. Rácz, Csikós n.. To- ricska. Klenovics. A vendégek az első percben öngólból vezetéshez jutottak. A hazaiak azonban már a 4. perc­ben egyenlítettek, majd továbbra is irányították a játékot, sok 1ó és veszélyes támadást vezettek. A 25. percben ennek eredménye­ként másodszor is zörgött az orosházi háló. A második félidőben esett az Iram és a színvonal. Kiegyenlített játék folyt. Az 51. nercben Csikós n. hatalmas helyzetet hagyott ki. Bár a vendégtámadások nem vol­tak gól veszélyesek, mégis a 65. percben védelmi hibából egyen­lítettek. A körösiek erősítettek, a 70. percben újból vezetéshez ju­tottak. A befejezés előtt 10 perc­cel a vendégek egyenlítési alkal­mat szalaitottak el. Igen sportszerű küzdelemben — bár a második félidőre vissza­esett a hazai együttes — mégis megérdemelte a győzelmet. G.: Klenovics (2). Kornyik. Jó: Lányi, Csikós n.. Klenovics. Kor­nyik. 1. Tokod 2. Elektromos 3. Köb. Tűzálló 4. Ercsi 5. Ceglédi VSE 6. Siófok 7. Sárisáp 8. Pénzügyőrök 9. UFC 10. Pilisi B. 11. Csepel Autó 12. Goldberger 13. Magyar Aoél 14. Annavölgy 15. Dinamó 6 4 2 — 12: 4 10 6 4 — 2 11: 7 8 6 3 2 6 2 3 6 2 3 6 3 1 6 2 2 6 2 2 6 2 2 6 2 2 6 3 — 6 2 1 6 2 — 1 13: 9 1 12: 9 1 8: 7 2 7: 7 2 4: 2 2 12: 9 2 12: 9 2 7: 8 3 7: 9 3 5:12 4 8:10 6 2—4 11:15 6 2 — 4 8:12 16. Nyergesül falu 6 — 2 4 4:13 A csoport további eredményei: Goldberger—Tűzálló 1:1, Magyar Acél—Dinamó 2:1. Nyergesújfalu— Sárisáp 0:0. UFC—Siófok 2:2, An- navöigy—Tokod 1:2. Pénzügyőrök —Ercsi 2:2. ÉSZAKI CSOPORT Kartali MEDOSZ—Petőfibánya 2:0 (2:0). Kartal, 500 néző. V.: Lévavári. K. MEDOSZ: Krubel — Braun. Szabó, Kisérdi — Demctrovics, Varga — Huszár, Nagy Jenő. Tas- njádi dr.. Rózsavölgyi, Mudri. A lendületes hazai támadások már az 5. percben eredményt hoztak. Igen ió volt az iram. in­kább a Bányász-kapu forgott ve­szélyben. a sorozatos kartali tá­madások révén a 30. percben újabb gól született. Szünet után megváltozott a játék képe. Fel­jött a Bányász, s a kartali véde­lemre igen nagy munka hárult. Ekkor a hazai csatársor nem tud­ta a labdát tartani. A 80. perc­ben egy baloldali vendégtámadás után a balösszekötő kapufát lőtt. az egyik petőfibánya! játékos. Balogh gólt reklamált. s ezért a bíró kiállította. A Pest megyei csapat az első félidőben kiváló teljesítményt nyújtott, s megérdemelte a veze­tést. A második félidőben a he­lyi csatársor kissé visszaesett, de a védelem szilárdan állt a lábán. G.: Rózsavölgyi. Tasnádi dr. Jó: Braun. Kisérdi. Varga. Ró­zsavölgyi. Váci Vasas—Sashalom 2:0 (2:0). Vác. 800 néző. V.: Ujj. V. Vasas: Jakus — Balog. Kato­na, Kreidl — Márton. Kávai — Oravecz, Kiss U.. Bánfalvi. Kiss hi Jakab. Jóiramú mérkőzésen 80 percen keresztül Vác támadott többet. A 37. percben Jakabot kiállítot­ták. de még négy csatárral is igen szépen kombináltak a helyiek, különösen Kiss EL játéka emelke­dett ki. A 38. percben ő szerezte meg a vezetést, majd a 40. perc­ben növelte az előnyt. a játék igen élvezetes volt. A hazaiak lelkesen és jól küzdöttek, de az utolsó 10 percben már elfárad- bak. A játékvezető a második fél­időben több ítéletével a Vasast sújtotta« Pécsi Sándor 1. Hódmezőv. 8 6 1 1 19: 6 13 2. Kecskemét 8 5 2 1 15: 7 12 3. B.-csab. H. 8 4 3 1 17:11 11 4. B.-esafc. VTSK 8 4 2 2 16: 9 10 5. Kiskunhalas 8 4 1 3 18:12 9 6. Martfű 8 4 i 3 16:11 9 7. Szegedi Ép. 8 4 1 3 15:12 9 8. Csongrád 8 2 4 2 13:13 8 9. Makó 8 4 — 4 13:16 8 10. Nagykőrös 8 3 2 3 12:16 8 11. Jászberény 8 3 2 3 12:17 8 12. Ü1 szeged 8 3 1 4 12:19 7 13. Mezőtúr 8 2 1 5 19:23 5 14. Törökszentm. 8 1 2 5 10:14 4 15. Mezőhegyes 8 1 2 5 10:21 4 16. Orosháza 8 1 1 6 12:22 3 A csoport további eredményei: Törökszentmiklós—Békéscsabai Honvéd 1:2. Békéscsabai VTSK— Mezőhegyes 3:0. Kecskeméti TE— Martfű 1:0, Kiskunhalas—Csong- rád 2:0. Makó—Újszeged 2:0. Me­zőtúr—Hódmezővásárhely 1:2, Szegedi Építők—Jászberényi Va­sas 3:1. Mechanikai Laboratórium felvesz alagi és budapesti telepére Gyengeáramú elektromérnö­köket és gyakorlott elektrotechnikusokat. Alagi telepre TMK-üzembe: géplakatoso­kat, esztergályosokat, villanyszerelőket, szerszámüzembe: harántgyalust, esztergályost valamint udvari és műhelyi férfi segédmunkásokat. Budapesti telepre: mechanikus műszerészeket kísérleti munkára, kazánházba segédmunkáso­kat. Jelentkezés: Budapest VII., Gorkij fasor 25—27. személyzeti oszt. Telefon: 229—238, Alagi telep: Dunakeszi Repülőtér. Telefon: Dunakeszi 17. Szerdán 13 órakor Az ifjúsági labdarúgó váloga­tottak tornájára készülő csapa­tunk szerdán, október 2-án tartja az első összeszoktató edzést. A következő játékosok 13 órakor alsószereléssel kötelesek jelent­kezni (Bp. XI. Karinthy Frigyes út 3.) Goda Imrénél, az ifjúsági válogatott edzőjénél: Bajnóczi (Budaörs). Jeszenszky. Szomolányi (Nagykőrösi Kinizsi), Bánfalvi (VUci Vasas). Beznárik (Alsógöd), Fonódi (Fóti SE). Ba­logh (Szentendrei Építők). Csiszár, Suszter. Kölb. Turjánszky (Cse­pel Autó) Kaiser. Teliér (Gödöllői Vasas). Fekete (Vecsés). LABDARUGÓ NB I Bp. Honvéd—Üjpestí Dózsa 2:1 (1:1). Népstadion. 20 000 nézd. Va­sas— Szeged 1:0 (1:01. Szeged. 7000 nézd. Dorog—Győr 0». 6000 néző. Komló—Debrecen 3:2 (1:0). Kom­ló. 5000 nézó. Ferencváros—Tata­bánya 1:1 (1:0). Üllői út. 28 000 néző. Csepel—Pécs 3:2 (2:1). Cse­pel. 7000 néző. MTK—Diósgyőr 0:0. Hungária út. L Komló 6000 8 5 néző. 2 1 11:9 12 2. Ferencváros 7 4 3 — 20:6 11 3. U. Dózsa 8 5 1 2 13:8 11 4. Győr 8 3 3 2 12:5 9 5. MTK 8 3 3 2 10:9 9 6. Bp. Honvéd 7 3 2 2 11:7 8 7. Dorog 7 3 2 2 8:9 8 8. Tatabánya 8 3 2 3 7:9 8 9. Csepel 7 3 1 3 8:11 7 10. Diósgyőr 7 2 2 3 5:7 6 11. Szeged 8 2 2 4 5:9 6 12. Vasas 7 2 2 3 5:10 6 13. Pécs 8 2 — 6 17:19 4 14. Debrecen 8 — 1 7 9:23 1 A bajnokság 8. fordulójában összesen 16 gól esett, öt csapat EólkéDte'ennek bizonyult. Tichy újabb két góltával felzárkózott a góllövőlista élére Albert mellé 7 gólos: Albert (Ferencváros) és Tichy (Bn. Honvéd). 5 gólos: iACZkó (MTK). Bene (ü Dózsa) Dunai IL és Várt (Pécs). Feny­vest dr. (Ferencváros). Lutz (Komló). 4 gólos: Rákosi (Ferenc­város) és Alaxai (Debrecen). NB III. Láng SK—Szombathely 2:1. Szállítók—özd 3:1. Egyetértés —Budafok 1:0. Borsodi Bányász— Dunaújváros 1:3. Miskolci VSC- Ganz-MAVAG 1:0. Nyíregyház) Spartacus—BVSC 1:0. Győri MÁV DAC—Székesfehérvár 2:0 Orosz­lány—Salgótarjáni BTC l:L L Egyetértés 8 8 2 — 11:3 1 ‘ 2. Gy. MAV-DAC 8 6 — 2 19:9 1 3. Dunaújváros 7 4 2 1 14:8 10 Tizenegy 12 találut A heti totófordulóban tizenegy pályázó ért el telitalálatot. Nye­reményük egyenként 23 897 forint. Tizenegy találatos szelvény 643, tiztalálatos 6417 darab akadt. Előbbiekre 408. utóbbiakra 54 fo­rintot fizetnek szelvényenként. Totóeredmények: 1, x. 2. x, 1. 1, x, 2, 1. I. í. l. Szombaton és vasárnap Dort- mundban bonyolították le a' NSZK—Hollandia válogatott fér' és női úszó és műugró viada' A találkozó az NSZK válogatott­jának 126:119 pontarányú győzel­mével végződött. 4x100 méterer férfi gyorsváltójuk 4:07.6 perccel új Európa-csúcsot ért eL A Bp. Honvéd Dózsa György úti tornacsarnokában vasárnap befejeződött a baráti hadsereg:’ szabadfogású birkózó-baj nokság' A találkozó — mint várható vo'1 — a szovjet sportolók nagy fölé­nye legyében folyt le. s 6 eúj.y- csoportban megszerezték az első­séget. A szovjet Jakovljev (250 kem) és az angol Harris (500 kem) gy' zött az MHS nemzetközi moto cross versenyén az óbudai pályán A közel 15 ezer néző nagyszerű küzdelmeknek volt szemtanúja. Volgográdban vasárnap 30 OCf néző előtt 25 fokos melegber folytatták az ŐSZ SZSZK—Angii' férfi és női válogatott atlétikai viadalt. A válogatott mérkőzést 1 Anglia nyerte 168:161 arányban. CEGLÉDI APRÓHIRDETÉSEK P—70 jó állapotban el­adó. Dr. Karsai Ceg- lédbercel Pesti u. 76. 120-as tangóharmonika eladó. Cegléd Törtei! út 560. Bede. Príma állapotban levő 350-es Izs motorkerék­pár eladó. V., Kálmán utca 12. _______________ E ladó 440-es Premier­kályha takaréktűz­hely. gyapjú férfi té­likabát. férfiöltöny, mellénnyel, középter­metre. Cegléd. Hunya­di utca U. Francia Pezso teljes generálozva, négyajtós személyautó eladó. Hollós utca 9. _______ H asznált fenyődesz­kák és kukoricamor­zsoló eladó. Mátyás király utca 33.________ A lsó épület portával eladó. Cegléd, Világ- szél 3. szám.________ H úszezerért vennék lakómentes, beköltöz­hető kis házat Ceglé­den, esetleg a többle­tet havonta törlesz­teni. „Sürgős” jeligére a Ceglédi Nyomdába feérera. Batthyány utcában ház eladó vízvezeték villany van. Azonnal beköltözhető. Érdek­lődni : Kossuth Ferenc u. 10. Bálintéknál. Eszterházi szamóca­palánta minden meny. nviségben kapható Be zerédi u. 24. szári alatt._______ Beköltözhető új hál eladó. Cegléd. Gört! u. 17. Deszka, léc és téglf eladó, X., Kőrisfa utf ca 3.