Pest Megyei Hirlap, 1963. szeptember (7. évfolyam, 204-228. szám)

1963-09-05 / 207. szám

DÖNTETLEN CSÖMÖRÖN, HAZAI GYŐZELMEK VÁCOTT Az abonyi férfiak pontot hagytak Üllőn — A buda­kalászi lányok nyertek a Finomfonó otthonában is A pisztolylövés és terepfutás Alsógödön Ülést tartott ass 3MTST Két győzelem s egy dön­tetlen NB Il-es kézilabda­csapataink vasárnapi mér­lege. Oly sok idő után, vég­re a Forte-lányok megsze­rezték mind a két pontot, s első őszi győzelmét arat­ta a Fonó is. A bajnokság­ra törő csömöriek azonban csupán döntetlent értek el hazai pályán a harmadik helyezett Pécsi Dózsa elle­nében. A megyei férfibajnokság meglepetése az abonyiak pontvesztése Üllőn, s ez második helyükbe került. A megyei kézilabda szö­vetség elnöksége az elmúlt napokban ismét foglalko­zott a Gödöllői EAC férfi és női csapatának elmaradt mérkőzéseinek ügyével. Mi­vel a GEAC közölte, hogy szeptember 15-től csapatai bajnoki mérkőzéseken már tudnak szerepelni, a szö­vetség úgy döntött, hogy el­maradt mérkőzéseiket hét­közben igyekezzenek le­játszani. az ellenféllel va­ló kölcsönös megegyezés alapján. Amennyiben meg­egyezés nem születik, úgy a bajnokság végén, októ­ber 20-a után bonyolítják le azokat. A területi bajnokságban szereplő Kerepes csapatát kétszer egymásutáni ki nem állás miatt törölték. Tekintettel azonban arra, hogy a tavaszi bajnoksá­got a kerepesiek végig ját­szották. eredményeiket nem lehet megsemmisíteni, s a továbbiakban ellenfeleik játék nélkül, 0:0-ás gól- aránnyal kapják a két pon­tot. NB n. férfi. Nyugati csoport Pécsi Dózsa—Csömör 21:21 (12:10) Csömör. 1000 néző. V: Márta. Csömör: Mező Bukta — Ba- Syánszky II.. Radocüúnyi. Sülé, Bagyánszky I.. Bátovszki, Littkey II. Csere: Helcmbai. Kolipka. A 7. erősen tartalékos Csömör Bagyánszky I. nagyerejű lövései­vel 4:l-re elhúzott, maid vissza­esett. Mező Bukta fáradtan, bete­gen. túlterhelten védett, s ezt a Vcfidégek jöl kihasználva meg­szerezték a vezetést. Szünet után Helembai állt a kapuba, s úiabb látványos, gyors, pontos akciók után már 4 góllal vezetett Pécs. Ekkor Helembaival az élen ma­gára talált a Pest megyei együt­tes. s egy pontot szerzett. A nehéz küzdelem során Pécs igen jól látszott, Csömör súlyos taktikai hibát vétett, hogy kórház­ból hazajött kapusát, aki egy hét­tel ezelőtt súlyosan megsérült, kez­désre beállította, különösen nem Helembai tatabányai ragyogó for­mája után. A találkozó a két csa­pat között fennálló ió szellem je­gyében zajlott le. Márta ellen a közönség csak azért reklamált, mivel gólbíróit rendre a helyiek kárára bírálta felül. Végeredmény­ben Igazságos döntetlen született. G: Bagvánszkv n. (8. hármat 7 méteresből). Bagyánszky I. (6), Bá­tovszki (4). Littkey n. (2). Kolio- ka. Jó: Helembai. Bagyánszky I. Váci Fonó—Híradástechnika 26:17 (11:10) Vác. 600 néző. V: Leányvári. Vác: Petrányi — Modróczky, László. Brellos. Baracsi. Szikora, Vuklóvszki. Csere: Török S.. Vér­tesi. Tóth. Sulyánszky. Az első félidőben lassított 1áték folyt, váltakozva estek a gólok. Fordulás után a hazaiak gyors in­dításokkal 4—5 góllal elhúztak, s jól kapcsolták ki a játékból a fő­városi csapat átlövőit. Ezzel be­biztosították győzelmüket. G: Baracsi (9). Vértesi. Brellos (4—4). Vuklóvszki (2). Tóth. Lász­ló (2—2). Modróczky. Szikora. Jó: Petrányi. Baracsi, Vértesi. NB n. női. Nyugati csoport Váci Forte—Újpesti Gyapjú 8:4 (4:2) Vác. 600 néző. V: Rátkai. V. Forte: Vass — Sebenné. Ka­lácska. Dán. Sulyánszkvné. Ko- \|ács. Valentin. Csere: Oly, Hla- ván. Szakszik. Péter. Végig a Forte irányított, s ja­vuló formában, biztosan nyert. Vass ragyogóan védett. G: Valentin (3). Hlaván, Su- lyánszkyné (2—2). Kovács. Jó: Vass (a mezőny legjobbja), Su­lyánszkvné. Kovács. Valentin. Megyei férfiba.inokság Gödöllői Vasas—Ráckevei Gimnázium 16:14 (8:7) Ráckeve. V: Tóth. Élénkiramú mérkőzésen, ilyen arányban is megérdemelten győz­tek a vendégek. A hazaiak ment­ségére szolgál, hogy négy állan­dó játékosuk betegeskedett, s ígv a szokottnál gyengébb teljesít­ményt nyújtottak. Vecsés—Váci Spartacus 18:17 (6:11) Vecsés. V: Barna n. Vác már 9:4-re. sőt. ll:6-ra is vezetett, maid 16:9 után hatalmas hajrát vágtak ki a hazaiak, s 16:18 után győztek, bár a döntetlen igazságosabb lett volna. A ven­dégek vereségét az okozta, hosv a halrában átvették a vecsésiek csapkodó játékstílusát, s így a jobb erőnlét dönthetett, a durvaságok­kal tarkított mérkőzésen a helyi közönség sportszerűtlenül viselke­dett. Jó: Szopner Gy.. Horváth, ill. Berczelly. Vámos. Sasvári. Tököl—Nógrádveröce 1802 (11:3) Nógrádverőce. V: Rátkai. Amikor a második félidőben fel­jött a hazai csapat, a közönség lázba jött, s két nézőt a játékve­zető a 21. percben eltávolíttatott a pályáról. G: Füredi (5). Monostori. Rimó- czy (4—4). Deák (3). Eisemann, Szabados, ill. KaLhammer (4). Szin- tai (3). Erdővölgyi, Sípos (2—2). Marx. Üllő—Abony 14:14 (7:7) Üllő. V: Mohai. 3:0-ra elhúzott Üllő. majd őrs­nél találkoztak, s 7:6-ra már a vendégek vezettek. A második fél­időben l2:9-es üllői vezetés után 14:12-ről adta döntetlenre a mér­kőzést a hazai csapat. G: Hernádi (3). Bottlik. Virágh. Csik. Göbölyös (2—2). Juhász, Szi­lágyi. Illovai. ül. Varga (5). Ba­logh (3). Kérész. Molnár S. (2—2). Vigh, Molnár A. Ceglédi Építők—Váci Kötött 38:12 (18:8) Cegléd. V: Bognár. Az első húsz percben egyenlő ellenfelek, de ezután az utolsó 4 percig a Váci Kötött teljesen le­állt. ötször ítélt a játékvezető el­lenük szabaddobást, tétlen játék miatt. A hajrában négy perc alatt 4 gólt lőttek a váciak, miközben már egyet sem kaptak. G: Rossi (9). Tóth. Monori (6—6). Osváth (5). Pánczél (4). Szálkái, Tukacs (3—3). Kardos, öcsai. ill. Zsiga (4), Csiszár. Szalontai. Zas- ku (2—2), Monspardt. Abrahám. Jó: Zsiros. Tukacs. Osváth. Monori. ill. Abrahám. Monspardt. Csiszár. Dunakeszi VSE—Budakalász 27:18 (1702) Dunakeszi. V: Horváth. Az első félidő kiegyensúlyozott játékot hozott, szünet után a ha­zaiak jobb helyzetkihasználásuk­kal biztosan győztek, bár a gól- arány túlzott. A kalásziak három 7 méterest is kihagytak. 1. Cégi. Ép. 15 13 — 2 357:221 26 2. Dunák. VSE 15 11 1 3 249:203 23 3. Abony lő 11 1 3 263:209 23 4. V. Span. 15 9 — «263:215 18 5. Yócfsé^ lő 8 X 6 264:253 17 6. V. Kötött 15 7 3 5 274:274 17 7. Tököl 15 7 1 7 258 :238 15 8. Ráckeve 15 7 — 8 240:266 14 9. Gödöllői V. 15 4 1 10 236:285 9 10. Üllő 15 3 1 11 186:280 7 11. Nógrádv. 15 3 — 12 184:236 6 12. Budakalász 15 1 1 13 195:279 3 Megyei női bajnokság Budakalász—Váci Finomfonó 5:3 (4:3) Vác. V: Fazekas. Az újoncokkal kiálló Fonó nem tudott ellenállni a jól játszó Bu- dakalásznak. Váci Híradó—Veresegyház 9:3 (30) félbeszakadt Veresegyház. V: Rudolf. Vác sportszerű látékot nyújtva, fölényesen győzött. Veresegyház taktikai fogyatékosságait durva­ságokkal pótolta, s midőn a má­sodik félidő 17. percében egy sporlszerűtlenkedő látékost a bíró két percre kiállított, a veresegy­házi edző. aki egyben járási já­tékvezető. lezavarta csapatát a Pályáról. így a mérkőzés félbe­szakadt. Üllő—Pest megyei Sport­iskola 8:6 (4:4) Üllő. V: Balogh. Az első félidőben felváltva estek a gólok, mindig a vendégek vezet­tek. szünet után pedig ennek a fordítottja történt. G: Kuni (5). Csaba. Zubor. Hor­váth, ill. Téglás (5). Pál. Abony—Váci Forte II. 5:2 (Irt)) Vác. V: Zsák. 2:1 után biztosan győzött a ven­dégcsapat. G: Jagrl (4). Molnár. 111. Jónás. Gergely. Ceglédi Építők—Fóti VSC 10:2 (5:1) Fót-Kisalag, V: Miklóssi. A hazaiak ereiéből, mint várha­tó volt. csak l:l-ig tellett. 15 13 1 1115:4127 15 12 1 2 93:50 25 14 12 — 2 95:5ő 24 15 11 — 4 71:51 22 15 8 1 6 71:6S 17 13 6 1 6 111:95 13 13 4 2 9 46:45 10 Sp.-isk. 14 4 2 8 71:74 10 14 4 — 10 65:91 8 13 3 1 9 47:72 7 10 2 — 8 51:84 4 15 ------- 15 32:145 — 1. Cégi. Ép. 2. Abony 3. Budakal. 4. V. Finomf. 5. V. Híradás 6. Veresegyház 7. V. Forte n. 8. P. m 9. Üllő 10. Cs Autó 11. GEAC 12. Fóti VSC Területi férfibajnokság Csepel Autó—Bag 20:5 (6:3). Szi- getszentmiklós. V: Tiboldi. Ko­molytalan játékot, mutattak be a vendégek. Kartal—Erdőkertes 16:14 (7:5). Aszód. V: Dévényi. A gömbölyű kapufák miatt az erdőkertesiek a mérkőzés után megóvták a találkozót. Túra—Hévizgyörk 20:5 (11:2). Tú­ra. V: Dévényi. Gálgahéviz—Örkény 26:25 (11:11). Örkény. V: Scheuring. Gal gahéviz a második félidőben 6 góllal elhúzott, de az utolsó 10 percben a hazaiak 24:25-re feljöt­tek. Az Örkényi intéző a találkozó végén döntetlent reklamált a já­tékvezetőnél. A hévíziek győzelme meglepetés. A Váci Híradás—Kerepes mérkő­zés két pontját játék nélkül 0:0 A Magyar Testnevelési és Sport Tanács szerdán ülést tar- Az MHS pénteken, szómba- ' *°tt. Az ülés a testnevelési és sportmozgalom időszerű kérdé- ton és vasárnap rendezi meg se*vel és a Magyar Testnevelési és Sportszövetség megalaku- az országos háromtusa-baj- I ^é®3/v«il kapcsolatos feladatokkal foglalkozott, nokságot, amelynek férfimé- | Határozat született arról, hogy a sportegyesületekben és a zőnyéban 100 versenyző vesz sportkörökben vezetőség- és küldöttválasztó közgyűléseket, részt, míg a női számokban ! maid ezt követően területi konferenciákat tartsanak, az MTS 20-arí állmaik rajthoz. A ver- I alaku*ó kongresszusát pedig decemberben rendezik meg. senyszámok közül a pisztoly- , Elfogadta az ülés az MTS alapszabály-tervezetét, amelyet lövést és a terepfutást Alsó- | a sportegyesületeknek és sportszervezeteknek megküld, gödön, az úszást pedig a Az MTST teljes ülése felkérte a sportegyesületeket és 15 14 i—339:i69W Váci úti Vasas Izzó uszoda- sportköröket, hogy csatlakozzanak az MTS megalakulásával ban 'bonyolítják le. . kapcsolatos feladatok elvégzéséhez. gólaránnyal a ta. Váci Híradás kao­1. Túra 15 14 1 — 339:169 29 2. V. Híradás 14 9 1 4 253:193 19 3. GEAC 11 9 — 2 163: 85 18 4. Nagykőrös 14 8 1 5 230:180 17 5. Csepel A. 15 6 5 4 260:210 17 6. Erdőkertes 14 5 3 6 2071229 13 7. Bag 14 6 — 8 136:167 12 8. Galgahéviz 13 5 1 7 212:236 U 9. Kartal 12 4 1 7 113:146 9 10. Kerepes 15 3 — 12 111:165 6 11. Örkény 13 1 2 10180:252 4 12. Hévizgyörk 14 1 — 13 116:297 2 Megyei férfi ifjúsági bajnokság Ceglédi Építők—Váci Kötött 12:5 (7:2). Cegléd. V: Holfinser. A ka- pusok közti nagy különbség, s az ..ellőtt” váci bombák döntötték el a mérkőzést. G: Jónás (4). Bulyá- ki, Juhász (3—3) Bálint (2). ill. Magas. László (2—2). Szomolányi. Jó: Jónás. Bálint, ill. Karala. Ma­gas. Üllő—Abony 8:4 (4:2). Üllő. V: Ivan cse vies. Jóiramú mérkőzésen a jobb erőnlét döntött. G: Malecz (3). Mé­száros (2). Berenkei. Dobos, Illo- vai. ill. Balogh (2). Marina. Filó. Dunakeszi VSE—Budakalász 18:8 (10:2). Dunakeszi. V: Herendei. A hazaiak rendkívül lelkesen és iól játszottak, minden tekintetben fe­lülmúlták ellenfelüket. A második félidő 17. percében a budakalászi Bállá László megjegyzéséért a vég­leges kiállítás sorsára jutott. Ráckevei Gimr(ízium—Gödöllői Vasas 9:5. Ráckeve. V: Rusznyák. 1. Cégi. ÉP. 13 9 2 2. Tököl 12 8 2 3. Dunák. VSE 14 8 1 4. Budakal. 13 8 1 5. Üllő 11 7 1 6. Abony 13 5 1 7. Gödöllői V. 13 5 1 8. V. Kötött 12 4 — 9. Vecsés 10. Ráckeve 2 148:117 20 2 101: 80 18 5 165:14117 4 131:118 17 3 131: 91 15 7 125:128 11 7 123:12711 8 100:116 8 12 2 1 9 73:121 5 13 2 — 11 102:156 4 Alacs B. Tamás TÚL A RANGADÓKON... Az NB I kapujában a Csepel Autó kosarasai Akárcsak a többi sportág­ban, a kosárlabdában is éves bajnokságot rendeznek 1964- től. Így az 1962—63. évi küz­delmeket három fordulóban bonyolítják le. Az eddig le­játszott mérkőzések alapján úgy néz ki, hogy a Csepel Autónak nemcsak vízilabdá­ban, de kosárlabdában is NB I-es csapata lesz. Persze addig még sok min­den történhet, a gárdának tel­jes erőbedobással kell küzde­nie a hátralevő találkozókon. Az előjelek kedvezőek, hi­szen az őszi rangadókon már túljutott a gárda. A Soproni MAFC ellen két ponttal, az MTK ellen egy ponttal, Pét ellen 15 ponttal nyert a Pest megyei együttes, s ugyancsak diadalmaskodott az Állator­vosi Főiskola felett is. ősszel tehát veretlen. A norma: legfeljebb egy vereség Érdekesség, hogy az idei bajnokság első két fordulójá­Egervári Márta aranyérmés Porto Alegróban tovább folynak az Universiade sport­versenyed. A legnagyobb ér­deklődés változatlanul az úszószámok iránt nyilvánult meg. Legújabb hírügynöksé­gi jelentések szerint Egervá­ri Márta nyerte a 100 méteres nőd pillangóúszást, és ezzel aranyérmes lett. A 2. helyre Korányi Olga került. A 4x100 méteres férfi gyorsúszó váltóban a japánok mögött a magyar együttes s a 400 mé­teres női gyors úszásban Frank Mária egyaránt ezüst­érmes. A vízilabdacsapat másfél tucat gólt dobott a dél-afrikaiaknak, meglepetés viszont, hogy a párbajtőr egyéniben magyar versenyző még a legjobb 16-ig sem ju­tott. Sáikovitsné nagy küzde­lem után megnyerte a nőd tőr egyéni versenyt, s a ma­gyar női tornászcsapat is aranyérmet nyert. Megrendezték a női tőrcsa­patversenyt is, amelyben négy együttes vett részt. A döntőben a francia csa­pat 9:6 arányban győzött a magyar főiskolás válogatott ellen, és ezzel megszerezte az aranyérmet. Az Universiade 5. verseny­napja után az arany-, ezüst- és bronzérmek számának fi­gyelembevételével a nemze­tek közötti sorrend a kö­vetkező: Magyarorsgáz 9, 7, 3; Japán 5, 2, 3; NSZK 3, 2, 5; Szovjetunió 2, 3, 1; Francia- ország 1, 2, 1; Lengyelország 1, 1, —• Csütörtöki sportműsor KÉZILABDA. NB n. női. Nyu­gati csoport: TF—Váci Forte (Bp.. XU.. Győri út. 17.30. Nemiényi). A Tököli KSK megyebajnokságban szereplő lab­darúgó-csapata ma délután a Cse­pel Autó ifjúsági együttesével ját­szik. vasárnapi szabadnapján pe­dig a Fások csapatát fogadja. Az előjelek szerint, az előző éveknél sokkal népesebb mezőnyű lesz az idei Balaton vívóbajnok­ság. A küzdelmeket szeptember 5—8. között Siófokon bonyolítják le, s a nevezések szúrna jóval túl­haladja a 290-at. A külföldiek ér­deklődését mutatja, hogy a nyu­gatnémetek 71, az osztrákok 19. a lengyelek 18. a jugoszlávok 6, az amerikaiak és olaszok egyaránt 5—5 főnyi küldöttség érkezését je­lezték. PEST MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Főszerkesztő Bácskai László Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat Felelős kiadó Csollány Ferenc Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest. VHI.. Blaha Luiza téT 3 Egész nap hívható központi telefon: 343—100. 142—220 Géoírószoba (hívható 20 óráig) 140—447 — Belpolitikai és soort- rovat: 140—449 — Ipari rovat: 141—462 — Művelődést rovat: 141—258 Előállítja Szikra Lapnyomda Budapest Index: 25 064 Terleszti a Masvar Posta. Elő­fizethető a helyi posta­hivataloknál és kézbesítőknél Előfizetési díj i hónapra U forint JO KEZDES UTÁN... Az NB n-es férfi röplabda-csa­patok is megkezdték az őszi idényt. A harmadik forduló rajt­ja alkalmából a Dunakeszi Spar­tacus. az Egyetértés csapatával játszott a fővárosban. Egyetértés—Dunakeszi Spartacus 3:1 (11:15. 11. 2, 3) D. Spartacus: Harkányi. Szilá­gyi, Laczkó. Farkas. Gombai. Ve­res. Csere: Szviatkovszki. Az első játszmában Dunakeszi megerőltetés nélkül nyert, a má­sodik szettben is egyenrangú el­lenfél volt. de a játékvezető té­ves ítélete miatt egyenlített a ha­zai csapat. Ez a döntés a vendé­gek látékát teljesen megzavarta, s a hátralevő két játszmában ide­gesen küzdve, sok elemi hibát vétettek. A találkozó 61 nercig tartott. Jó: Harkányi. Szilágyi. A Pest megyei együttes legkö­zelebb szeptember 8-án lép pályá­ra. otthonában. 12 órakor. Martfű csapatát fogadja. Solymosi László Döntött az UEFA: Szeptember 11-én és 25-én mérkőzik a Ferencváros és a Galata Szeraj A Ferencváros és a török Galata Szeraj között támadt időpontvita csütörtökön vég­leg rendeződött. A döntőbíró szerepét az UEFA látta el és úgy határozott, hogy a két csapatnak szeptember 11-én Isztambulban és szeptember 25-én Budapesten kell leját­szania két mérkőzését a labda­rúgó Európa Kupáért. ban nem ment a soproni egye­temisták ellen, most viszont megtört a jég. Az MTK-t akárcsak elmúlt ősszel és ta­vasszal, most ősszel is legyőz­te a Pest megyei együttes, azon az emlékezetes viharos szombati napon. Végig eső­ben zajlott az összecsapás. Az autógyáriak két pont­tal állnak a SMAFC előtt az NB II férfi Nyugati csoport­jának élén. s három ponttal előzik meg az MTK-t. A szá­mítások szerint a hátralevő öt találkozón legfeljebb egy ve­reséget szenvedhet a csapat, ha esetleg kétszer kapnak ki, úgy a SMAFC-é az elsőség. Az együttes ma újabb mérkőzést vív a BVSC ellen a Millená­rison, további ellenfelei pe­dig: a Pécsi EAC (otthon), Soproni Textil (idegenben), Pécsi Postás (idegenben), Zug­lói HSC (otthon). Ezek közül a Pécsi Postás látszik a legnehe­zebb akadálynak. A bajnok­ság október 13-án fejeződik be. Jó nevelőmunka A Csepel Autó más viada­lon is érdekelt. Szeptember Iá­én mint Pest megyei győztes Oroszlányban a Komárom megyei győztessel játszik a Magyar Népköztársasági Ku­pa keretében. Ha győz, akkor a legjobb 32 közé kerül, s a 32 együttes hét városban, kü­lönböző csoportokban küzd a továbbjutásért. Ezután a 16 együttesből négy négyes cso­portot alakítanak ki, s lépcső­zetesen folyik majd a küzde­lem a kupáért. A Csepel Autó törzsgárdá­ja: Jugovics József, Major Csaba, Bánki Mátyás, Szilágyi György, Demeter János. Ha-, todik játékosuk Molnár Gá­bor, a keret hetedik és nyol­cadik tagja pedig az ifik kö­zül felkerült Major Gábor és Kiss Attila. Valamennyi játé­kos saját nevelés. A csapat hazai mérkőzéseit a Millenárison vívja, az ed­zéseket pedig az Állatorvosi Főiskola termében, valamint a Millenáris és a MAFC sza- batéri pályáján tartja Mlati- lik József irányításával, aki 12 éve tevékenykedik edzőként a csapatnál. Tervbe vették, hogv Szigetszentmiklóson az általános Iskola szomszédsá­gában bitumenes pályát épí­tenek. s ennek elkészültével nem kell majd albérletbe jár­ni. A megyében - rangadón innen Ez a helyzet az NB Il-es férfiaknál. A megyei bajnok­ságban szeptember 15-én kez­dődik az őszi idény, s a máso­dik fordulóban lesz a Nagykő­rösi Kinizsi—Gödöllői EAC megyei férfi rangadó. A győztes, a megyei baj­nok, jogosult részt venni az NB II-be jutásért kiírt minő­sítő versenyen. Ezt október 15-i kezdettel hat négycsapa- íos csoportban rendezik, az elsők bejutnak az NB II-be. a második helyezettek pedig körmérkőzést vívnak, közü­lük a legjobb négy jut a fel­sőbb osztályba, amelynek küz­delmeit az eddigi két csoport helyett a jövő évtől kezdve három tizes csoportban bo­nyolítják le. Reitter László Forest Hillsben. az Egyesült Államok nemzetközi teniszbajnok­ságának férfi egyes 3. fordulóié­ban Gulyás István 7:5. 6:4. 6:3 arányban győzött az amerikai Higgins ellen. Szentendrei Kéziszer­számgyár segédmun­kásokat vesz fel. Je­lentkezés: Szentendre- Izbég. Lenin út 144. Telefon: 219. Felvételre sünk kere­Panni robogó sürgő­sen eladó. Nagykőrös, Vili.. Esedl u. 21. EM Szentendrei Betonárugyár azonnali felvételre keres férfi gépészmérnököket és technikusokat, továbbá rézműves, esztergályos, festő, mázoló szakmunkásokat. daruvezetőket és 18 éven férfi felüli segédmunkásokat Jelentkezés: Vegy­ipari Geo. és Ra­diátorgyár Bo X... G vömről út 76—78. Építőipari szakmunká­sokat és segédmunká­sokat azonnal felve­szünk a dolgozó kí­vánsága szerint, állan­dó munkára. vagy meghatározott időre. Szállást és ebédet térí­tés ellenében biztosí­tunk Tanácsi Igazolás 'zükséges. ÉM Bács- megyei Állami Építő­ipari Vállalat. Kecske­mét. Klapka u. 34. s/á!lítómunkásokat Modern munkás- szállás és üzemi étkezés van. Je­lentkezni lehet a vállalat munkaügyi osztályán. Szent­endre. Dózsa György út 34. sz. alatt. A Gödöllői Agrártudo­mányi Egyetem veze­tősége gépészmérnöki, vagy gépésztechniku­si, építészmérnöki és építésztechnikusi, jogi vagy közgazdaságtu­dományi képesítésű főelőadói állásra hir­det felvételt. Illet­mény a 170/1960. /M. K. 19/A. sz. utasítás­ban meghatározott kulcsszám szerint. Budapesti lakosnak autóbuszunkon helyet biztosítunk. Lakást biztosítani nem tu­dunk. A pályázatot részletes életrajz be­csatolása mellett Gö­döllőn az egyetem be­ruházási és műszaki osztálya vezetőjénél kell benyúl tani. DKW-autó. Meister Glasse. lemezkarosszé­riás. Ú1 gumikkal, príma állapotban el­adó. Danuvia-motort baoznmftok Bn.. IX.. Robieskv János u. 25/a. 331—855. Kavecz. Gyömrői vegyi üze­münkbe hárommüsza- kos munkára vegy­ipari szakmunkásokat és segédmunkásokat nagy gyakorlattal fel­veszünk. Jelentkezés: Gyömrő Viola utca 38. Felveszünk 18 éven felüli női és férfi dolgozókat konzervipari szezon­munkára Vidéki dolgozóknál tanácsi igazolás szükséges. Üzemi étkeztetést biztosí­tunk munkásszál­lás nincs. Jelent­kezés szerződés céljából: DUNA KONZERVGYÁR. Bp.. X.. Gém u. 4. Hétköznap 8—15 óráig szombaton 12 óráig. Mélyfúró Berendezé­sek Gyára (Budapest. X. kér.. Fertő utca 8.) jól szakképzett eszter­gályosokat. lakatoso­kat. csőszerelőt keres felvételre. Budapesttől 70 km-en túl lakók is jelentkezhetnek. Vi­dékieknek tanácsenge­dély szükséges. Mun­kásszállót. korszerűen berendezve és napi egyszeri étkezést té- ríté«e»i biztosítunk. 350-es Izs újszerű, el­adó. Nagykőrös, IV., Bercsényi u. 5.