Pest Megyei Hirlap, 1963. szeptember (7. évfolyam, 204-228. szám)

1963-09-01 / 204. szám

\ Labdarúgó szombat délután Ez is a versenyhez tartozik Sokfele technikai előkészület vezeti be a versenyeket, mérkőzéseket. A sakkozóknál például az óra felhúzása. Ezt a mozzanatot örökítettük meg- Alsósodon a váci járás közelmúltban megrendezett villám csapatbajnokságán. Képünkön Lőrincz Károly, az egyik váci játékos épp az órával foglalatoskodik (R, L, felv.) Nem lett első a csapat... A labdarúgó NB HL Eszaikfkö- zép csoportjában 1cét csapatunk már szombaton pályára lépett. Csepel Autó—Magyar Acél 20. (2:0) Rozsnayi út. 400 néző. V :Bu- res. Csepel Autó: Gál Egresi I., Kreisz. Pintér — Hauser. Egresi II. — Antal, Bálint. Csősz. Tur- jánszky. Városi. A csúszós. mélytalajú pályán az első percek a hazaiaké voltak, s a negyedik percben Gál merész vetődéssel, öklözve tisztázott. Az első autós-támadás — a 8. perc­ben — két szögletet eredménye­zett. A 10. percben baloldali tá­madás után. jobboldalon elvégzett kisszögletet követően, a kipattanó labdát Hauser kapásból a tizenha­tosról. a lábak között, a jobb al­só sarokba bombázta (1:0). A kö­vetkező percben a megzavarodott hazai védelem'majdnem öngólt vé­tett. A 13. percben a vendégkapu előtt támadt kétszer is zűrzavar, majd Csősz bombázott kecsegtető helyzetben fölé. Ezt követően a Csepel Autó védelme könnyeL- műsködött, s egyszer Gál védett bravúrosan, egyszer pedig a tisz­tán kitörő hazai csatár hibázott. A 17. percben Csősz—Bálint—Csősz akció végén, utóbbi lövése elka- csázott a bal kapufa mellett. A következő esemény újból Gál ra­gyogó öklözése. maid védése volt. A 23. percben Bálint ..forintos” labdájával Antal a félpályáról megugrott, lövését azonban a ka­pus védte. A 25. percben Bálint elfutott, lövése a felső kapufáról kipattant, s a befutó Csősz a há­lóba bólintott (2:0). A 29. percben csak a szerencse mentette meg a szépítéstől az Autós-kaput. A fél­idő utolsó negyedórájában Városi rossz beadása. Bálint 25 méteres bombalövése, «? egy szép Csősz— Antal támadás szórakoztatta a kö­zönséget. Az első 45 percben a kulturáltabban jáitszó Csepel Au­tó megérdemelten szerzett kétgó­los vezetést. A második félidőt Hauser bom­balövése. eg.v szép Turiánszky— Bálint akció, majd egy Csősz-ala­kítás vezette be. a 14. percben Turiánszky—Városi—Csősz volt a labda útja. maid szöglet követke­zett. s Antal kapáslövését szeren­csével védte az Acél kapusa. Ne­gyed óra elteltével kifulladt a Cse­pel Autó. csatársora az utolsó félórában nem bírta tartani a lab­dát. s a védelem is kapkodott: Kreisz vezérletével. A 21. percben tizenegyest hibáztak a hazaiak, majd a percben szépítettek (2:1). Az egyenlítő góltól csak a szerencse és Gál bravúros védései mentették meg az Autót. Jó: GáL Bálint. Turjánsziky és MA KEZDŐDNEK Sorsolások ASZTALITENISZ * A megyei csapatbajnokság harmadik etapja I. forduló, szeptember 1: Váci Kötött II.—Gödöllői EAC. Duna­keszi Kinizsi—Gödöllői Vasas, Szód Liget—Nagykőrösi Kinizsi (nőknél postás). Ceglédi VSE II.— Diósd. II. forduló, szeptember 8: Vác II.—Szód liget. Diósd—Dunakeszi. Gödöllői Vasas—Cegléd II., A bon y—Nagykőrös. III. forduló, szeptember 15: Vác II.—Nagykőrös. Dunakeszi—Abony, Sződliget—Cegléd II.. GEAC—Gö­döllői Vasas. IV. forduló, szeptember 22: Vác II.—Cegléd II., Sződliget—Diósd. GEAC—Abony. Gödöllői Vasas— Nagykőrös. V. forduló, szeptember 29: Sződ­liget—Dunakeszi. Abony—Gödöllői Vasas. Cegléd II.—GEAC. Nagykő­rös—Diósd. VI. forduló, október 13: Vác II.— Abony. Cegléd II.—Dunakeszi, Nagykörös—GEAC, Gödöllői Va­sas—Diósd. VII. forduló, október 20: Duna­keszi—Vác II.. Sződliget—GEAC, Cegléd II.—Nagykőrös. Diósd— Abony. VIII. forduló, október 27: Gödöl­lői Vasas—Vác II.. Nagykőrös— Dunakeszi. Abony—Sződliget. GEAC—Diósd. IX. forduló, november 3: GEAC— Dunakeszi. Diósd—-Vác II.. Gödöl­lői Vasas—Sződliget. Abony—Ceg­léd rí. A fenti párosítás mind a férfi, mind a női bajnokság mezőnyére vonatkozik. GYEPLABDA Az NB i. őszi párosítása I. forduló, szeptember 1: Bp. Postás— Ceglédi VSE. Szabadság­hegyi Pedagógus—Kinizsi Sörgyár, Bp. Építők—Gödöllői Vasas, BVSC—Rózsa Ferenc SK. II. forduló, szeptember 7—8: Postás—BVSC. RFSK—Cegléd, Bp. Építők—Sz. Pedagógus. Sörgyár— Gödöllő. III. forduló, szeptember 14—15: Postás—RFSK. Gödöllő—Sz. Peda­gógus. BVSC—Cegléd. Bp. Építők— Sörgyár. IV. forduló, szeptember 21—22: Postás—Sörgyár. Cegléd—Sz. Pe­dagógus. Gödöllő—BVSC, RFSK— Bp. Építők. V. forduló, szeptember 28—29: Postás—Gödöllő, Cegléd—Bp. Épí­tők, Sz. pedagógus—RFSK. Sör­gyár—BVSC. VI. forduló, október 5—6: Pos­tás—Bp. Építők, Cegléd—Gödöllő, fiz. Pedagógus—BVSC. RFSK—Sör­gyár. VII. forduló, október 12—13: Pos­tás—Sz.. Pedagógus. Cegléd—Sör­gyár, Gödöllő—RFSK. BVSC—Bp. Építők. labdarügAs A ráckevei járási egyfordulós bajnokság I. forduló, szeptember 1: Sorok- sáE—'Döi'efiyháza* Dunavarsány az első félidőben Csősz, valamint Egresi L Alacs B. Tamás Siófoki Bányász—Pilisi Bányász 2:1 (1:1) Siófok. 500 néző. V: Oláh. Pilisi Bányász: Marl ok — Nick II.. Hau. Krupp — Stiff ter. Vízvá­ri — Markos. Gcchter. Sodró, Probszt, Perényi. Á két bányászcsapat virággal köszöntötte egymást a mérkőzés előtt. Az első támadást a vendég­csapat vezette, de Perényi jó hely­zetben mellé lőtt. Fokozatosan a hazaiak vették át a játék irányí­tását. egyik helyzet a másik után adódott a pilisi kapu előtt, míg végül a 22. percben a lassú Pest megyei védelem mellett. védelmi hibából megszerezték a vezetést. A Pilisi Bányász csak szórványo­san támadott és akkor is lövéseik rendre elkerülték a kaput, a 34. percben védelmi hibából mégis si­került Gechtemek egyenlítenie. Fordulás után visszaestek a ha­zaiak. a vendégek támadtak, s jó pár helyzetet ügyetlenkedtek el csatáraik. A 70. percben Mariok kiejtett egy erős labdát, a befutó csatár kézzel maga elé helyezte, majd a fekvő kapus felett a háló­ba lőtt. miközben fejbe rúgta a kapust, aki elájult, s a mentők kórházba szállították. Meglepetés­re a játékvezető a gólt megadta. Az utolsó 20 percben Hau védte a vendégkaput: Siófok támadott, de Hau mindent védett. Alacsony színvonalú találkozón egymás hibájából éltek a csapa­tok. A pilisi csatársor nem tudta tartani a labdát, s Így az egyéb­ként Is gyengélkedő védelemre nagy nyomás nehezedett. A dön­tetlen annak ellenére is igazságo­sabb lett volna, hogy a Pilisi Bá­nyász az első 45 percben csupán egyetlen lövést küldött kapura, ám ebbőd gól lett. Jó: Hau. Stiff ter. Probszt. Koppány György ★ Á labdarúgó NB I-ben szomba­ton egy mérkőzésre került sor. U. Dózsa.—Dorog 2:i (0:0) Újpest. 20 000 néző. V: Bállá Gyula. Góllövök: Bene és Várhidi ill­ésből). ill. Szúrom!. Kiegyenlített játékot hozott az első 45 perc. A második félidő elején a vendégek szerezték meg a vezetést, s a Dózsa a (Jl. perc­ben egyenlített, a 81. percben Várhidi nem tudta megakadályoz­ni Karábát a labda átvételében, de a dorogi jobbszélső elügyetlen- kedte nr. óriási helyzetet. Még ugyanebben a percben Dózsa-tá- madás végén a védelemnek segí­tő Monostorira pattant a labda a 16-oson beiül és a játékvezető innen-onnan II. kér.—Aportta. Maikád—Sziget­esén. Lakihegy—Taksony. Sziget- szentmárton—Halásztelek. Pereg— Szigetbecse. Dömsöd—Dunává r­sány I. kér. II. forduló, szeptember 8: Duna­varsány I.—Lakihegy, Taksony— Makád. Szigetes ép—Duna varsa ny II.. Aporka—'Soroksár. Délegyhá­za—Pereg. Szigetbecse—Sziget- szentmárton* Halásztelek—Döm­söd. III. forduló, szeptember 15: Szi­getszer tmár ton—Délegyháza. Pe­rég—Aporka. Soroksár—Szigetcsép, Dunavarsány II.—Taksony. Ma­kád—Lakihegy. Dömsöd—Szigetbe­cse. Halásztelek—Dunavarsány I. IV. forduló, szeptember 22: Du­navarsány I.—Szigetcsép. Apor- ka—Taksony. Délegyháza—Laki­hegy. Szigetbecse—Makád, Ha­lásztelek—Dunavarsány II.. Döm­söd—Soroksár. Szigetszentmár- ton—Pereg. V. forduló, szeptember 29: Ma­kád—Délegyháza. Lakihegy—Apor­ka, Taksony—Szigetcsép. Pereg— Dömsöd. Soroksár—Halásztelek, Dunavarsány II.—Sziget becse. Szi- getszentmárton—Dunavarsány I. VI. forduló, október 6: Duna­varsány i.—Taksony. Szigetcsép— Lakihegy. Aporka—Makád. Dél­egyháza—Dunavarsány II.. Sziget­becse—Soroksár. Halásztelek—Pe­reg, Dömsöd—Szigetszentmárton. VII. forduló, október 13: Ma­kád—Soroksár. Lakihegy—Pereg. Taksony—Szigetszentmárton. Szi­getesén—Dömsöd. Aporka—Halász­telek. Délegyháza—Szigetbeose, Dunavarsány II.—Dunavarsány I. VIII. forduló, október 20: Duna- varsány I.—Délegyháza. Sziget- becse—Aporka. Halásztelek—Szi­getesén. Döpisöd—Taksony. Szi­getszentmárton—Lakihegy, pereg— Makád. Sorokáár—Dunavarsány H. IX. forduló, október 27: Apor­ka—Délegyháza. Dunavarsány II.— Pereg. Ma kád—Szigetszentmárton, Lakihegy—Dömsöd. Taksony— Halásztelek. Szigetcsép—Sziget­becse. Soroksár—Dunavarsány i. X. forduló, november 3: Halász­telek-Délegyháza Dömsöd—Apor­ka. Szigetszentmárton—Szigetcsép. Pereg—Taksony, Soroksár—Laki­hegy. Dunavarsány II.—Makád, Szigetbecse—Dunavarsány I. XI. forduló, november 10: Duna­varsány I.—Aoorka. Délegyháza— Szigetcsép. Szigetbecse—Taksony. Ha 1 ász telek—Lakihegy. Dömsöd— Makád. Szigetszentmárton—Duna­varsány II., Pereg—Soroksár. XII. forduló, november 17: Du­navarsány I.—Makád. Lakihegy— Dunavarsány II.. Taksony—Sorok­sár. Szigetcsép—Pereg. Aporka— Szigetszentmárton. Délegyháza— Dömsöd. Szigetbecse—Halászte­leik. XIII. forduló. november 24: Taksony—Délegyháza, Szigetesép— Aporka. Soroksár—Szigetszent- _ mártpn.Dun avarsánv. II.—Döms öd_ * Makád—Halásztelek. Lakihegy— . Szigetbecse. Pereg—Dunavarsány I. nagy meglepetésre 11-est ítélt. Hi­ába reklamáltak a dorogi játéko­sok. a büntetőt Várhidi élesen a jobb alsó sarokba vágta. Jóik: Rajna dr.. Bene. illetve H- ku. Lakat. Fellegi. Pálmai. Hogy is játszott a Váci j Kötött újonc férfi asztali-1 tenisz-csapata az NB II-ben? J Erről beszélgettünk Pálfi i Károllyal, az együttes játé­kos-edzőjével. — A rajt előtt az 5—6-i.Jc hely megszerzését tűztük ki célul. A normát eddig túltel­jesítettük, az 5. helyen áll a második forduló után a csa­pat a Gárdos csoportban. Még egy forduló hátravan, hiszen a mostani küzdelmeket há­rom fordulóban bonyolítják le, s jövőre már éves baj­nokságot rendeznek. Mivel 1964-től bővítik a csoportok számát, az eddigi kettő he­lyett három tízcsapatos NB II lesz, a mostani bajnokság vé­gén nem lesz kieső, csak feljutó. így hát a hátralevő találkozókon i$ mód nyílik a próbálkozásra, fiatalok be­kapcsolására, hisz különösebb tét nincs. A váciak az elmúlt őszi és tavaszi idényben kiegyen­súlyozott teljesítményt nyúj­tottak, annak ellenére, hogy a találkozók egyiiarmadát Pálfi nyerte. Molnár iskolai Ez lesz ma az NB l-ben Vasas—Győr (Fáy utca. 15.30), Cseoel—MTK (Csepel. 15.30). Deb­recen—Ferencváros (Debrecen. 15.30) . Diósgyőr -Komló (Diósgyőr, 15.30) . Pécs—Szeged tPécs. 15.30). Tatabánya—Honvéd (Tatabánya, 15.30) . elfoglaltsága ellenére is erős­sége volt a Kötöttnek, Kova- csics és Mankó lelkes játé­ka is dicsérhető. A jövő vasárnapi őszi rajt alkalmával a Debreceni Vö­rös Meteort fogadja a Pest megyei együttes. ★ Jól játszott a megyei Al­kotmány Kupa viadalon Nyí­ri Sándor, a Ceglédi Vas­utas fiatal sportolója. Az egyé­ni számokban a ceglédiek kö­zül ő szerepelt a íegeredmé- nyesebbeni, 3—4. lett a férfi egyesben. Kovács Béla szakosztályve­zető arról tájékoztatott, hogy a fiatal Nyiritől sokat várnak. Ha az edzéseiket szorgalma­san látogatja, lelkiismeretesen készülődik, úgy a Ceglédi Vasutas NB Il-es csapatának állandó tagjává válhat. A leneyel női ■röplabda-váloga­tott pénteken Veszprémben íát- szoita második magyarországi mérkőzését. Ellenfele a magyar női utánpótlás válogatott volt. amely az ötiátszmás mérkőzésen kitűnően helytállt. Lengyelország— Magyar utánpótlás válogatott 3:2. Úgy hiszem, nemcsak ócsai, hanem általános prob­léma az, amiről most írok. Ha egy csapatnak nem si­kerül kiharcolnia az elsősé­get, s ezzel a feljebb jutást, elvesztik kedvüket a játéko­sok, vezetők. Hasonló a helyzet, ha valamelyik együt­tes magasabb osztályból al­sóbb osztályba esik ki, szét­szélednek a sportolók, s bi­zony ritka az a gárda, ame­lyik a következő esztendő­ben „régi" osztályában küzd, kiverekszi a vissza­jutást. Az ócsai labdarúgóknak nem sikerült megnyerni a területi bajnokság Keleti csoportját. Ez nemcsak a képességeken múlott, hanem azon is, hogy a csapatve­zetők elsősorban az ered­ményre törekedtek, s nem tudatosították a játékosok­ban a sport, a tesinevelés jelentőségét. Amikor már nyilvánvaló­vá vált a bajnoki álmok szét- foszlása, községi és sport­köri vezetők nyíltan hirdet­ték, hogy az egyesületet — majd állásfoglalásukat ké­sőbb módosítva — a labda­rúgó-szakosztályt fel kell oszlatni. Valószínűleg a pil­lanatnyi elkeseredés sugallta nekik ezeket a tem eket. A labdarúgók egy része másként vélekedett. Néhány áldozatkész vezető kérésére elutaztak Merdére, még­hozzá anyagi támogatás hiá­nyában saját költségükön. Ez az együttes nem nagy nevekből állt, hanem hely­telen előítél etekkel vádolt Pénteken a férfi tőr egyéni­vel megkezdődött Porto PEST MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei Bizottsága és a megyei tanács lapla. Főszerkesztő Bácskai László Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat Felelős kiadó Csollánv Ferenc Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest, vm.. Blaha Luiza tér 3. Ecész nap hívható központi telefon: 343—100. 142—220 | Géoírószobn rhívható 20 óráig): 140—447 — Belpolitikai és soort- rovat: 140—449 — Inari rovat: 141—462 — Művelődési rovat: 141—258 Előállítja Szikra lapnyomda Budapest Index: 25 004 Terjeszti a Magvar Posta. Elő­fizethető- a beívj posta­hivataloknál és kézbesítőknél Előfizetési díj i hónaDra u forint labdarúgás-rajongókból. Mél­tók is voltak a bizalomra, mert színvonalas, lelkes já­tékkal 4:l-re nyertek a múlt vasárnapi bajnoki fordulóban Mendén, a szép­számú, igen sportszerű helyi közönség gyakori tetszés- nyilvánítása mellett. A nézetek tisztázására igen hasznos volt a megyei párt- bizottság közelmúltban meg­rendezett sportaktívája. Nem a megszüntetés, hanem a további fáradságos, lelkes munka a cél, s a községben Igen sokat várnak az új ve­zetőségválasztástól, a sport­töm egszervezet megalakulá­sától. S hogy van utánpótlás, van bázis, amire építhetünk, bizonyítják a hagyományos grundbajnokságok, amelyek az elmúlt evekben mezítláb, illetve tornac’nőben, saját pénzen vásárolt mezben és nadrágban folytak. Idén hat együttes vetélkedett ezen a tornán, és több tehetséges fiatal tűnt fel. Az úszó­tőbe tság-kutató viadalon, két héttel ezelőtt, harmincötén szálltak vízbe. Ez a szám jóval nagyobb lett volna, de a kedvezőtlen, hűvös idő­járás sokakat elriasztott. Az ócsai példa is azt mutatja, nem szabad csüg­gedni, hanem mindenütt azon kell fáradozni, hogy minél több fiatallal — és idősebbel is — szerettessük meg a sportot, megismertet­ve velük a testedzés örömeit, szépségeit. Mátyás Vilmos Alegrében az Universiade tíznapos versenysorozata. Az első' versenyszám mindjárt magyar sikert hozott, hiszen az igen erős mezőnyben Ka- muti Jenő Magyarországnak szerezte meg a főiskolás vb első aranyérmét. A magyarok közül mind a három versenyző biztosan ju­tott a legjobb 16 közé. Végeredmény: főiskolai vi­lágbajnok Kamuti Jenő (Ma­gyarország') 3 győzelem, 2. Slcrudlik (Lengyelország) 2 győzelem, egy vereség, 3. Re­veim (Franciaország) 1 győze­lem, két vereség, 4. Zsdano- vics (Szovjetunió) 3 vereség. Magánjáró fűrészgépet keresek megvételre, nagyobb méretűt, le­het külön motor Is és fűrész is. Esetleg al­váz is. Zsengellér Jó­zsef, Nyársapát. Szö­vetkezeti U. 6. sz. £M Szentendrei Betonárugyár azonnali felvételre keres férfi száHítómuáásáat Modern munkás- szállás és üzemi étkezés van. Je­lentkezni lehet a vállalat munkaügyi osztályán,; Szent­endre, Dózsa György út 34. sz. alatt. Fehértokos üvegajtó, ágyak, éjjeliszekré­nyek. és toalettükör eladó. Nagykőrös. HeL- meczi u. 8. Felveszünk 18 éven felüli női és férfi dolgozókat konzervipari szezon­munkára Vidéki dolgozóknál tanácsi igazolás szükséges. Üzemi étkeztetést biztosí­tunk. munkásszál­lás nincs. Jelent­kezés szerződés céljából: DUNA KONZERVGYÁR, Bp.. X.. Gém u. 4. Hétköznap 8—15 óráig. szombaton 12 óráig. Eladó egy 125 kem-es, üzemképes Csepel mo­torkerékpár első-hát­só teleszkópos. Göd, Erdész u. 9. Oláh. Üzembiztos Pobjeda gépkocsi új dukkóval és új gumival eladó. Cegléd, Puskin u. 4. sz. Telefon: 130. A Ceglédi Faipari Kis­ipari Termelő Szövet­kezet faszobrászt ke­res azonnali belépésre. Cegléd, Déli út 47. sz. Felvételre kere­sünk gépészmérnököket technikusokat, továbbá rézműves, esztergályos, festő, mázoló szakmunkásokat) daruvezetőket és 18 éven felüli férfi segédmunkásokat Jelentkezés: Vegy­ipari Gép- és Ra­diátorgyár. Bp. X.» Gyömrői út 76—78. Töltőképes boroshor­dók 700 litertől lefelé, ászokfák eladók. Ceg­léd, Alkotmány utca 17. Kossuth Tsz pincé­je; ____________________ F érfi és női segéd­munkásokat azonnali belépésre keres, napi hétórai munkaidővel, folyamatos üzemelés­sel. ebédelési lehető­ség van. Budapesti Üvegfeldolgozó Gyár. Bp.. XI., Fehérvári út 71—73. Magas, barna, jó állá­sú intelligens fiatal­ember megismerkedne házasság céljából 22— 28 éves, szerény,, csi­nos dolgozó nővel. Le­veleket a Ceglédi Hir­detőbe kérem. Posta­fiók 86. Csak fényké­pes levelekre válaszo­lok. Jelige: ..Soort- szenvedélv 333 666”. Eladók léckerítés, mérleg, konyhabútor, íróasztal, új ágysod­rony matracok, vil­lanyernyő. salátás ka­sok. Nagykőrös, Csil­lag u. 4. Gyömrői vegyi üze­münkbe háromműsza­kos munkára vegy­ipari szakmunkásokat és segédmunkásokat nagy gyakorlattal fel­veszünk. Jelentkezés: Gyömrő. Viola utca 38. Budapesti építke­zésekre azonnali belépésre felve­szünk vakoló és falazó ■ // // kőmű­veseket Naponta kétszeri meleg étkezés és az összes szociális juttatásokat bizto­sítjuk. Jelentkezni lehet munkakönyv­vel. Vidékieknek taná­csi igazolás szük­séges. ÉM 41. sz. All. Építőipari Vállalat Budapest, V. kér., József A. u. 18. III. em.. munka­ügyi osztály. Mélyfúró Berendezé­sek Gyára (Budapest, X. kér.. Fertő utca 8.) jól szakképzett eszter­gályosokat, lakatoso­kat, csőszerelőt keres felvételre. Budapesttől 70 km-en túl lakók is jelentkezhetnek. Vi­dékieknek tanácsenge­dély szükséges. Mun­kásszállót, korszerűen berendezve és napi egyszeri étkezést té­rítéssel biztosítunk. Budapesti lakásomat elcserélném nagykőrö­si kis családi házért, esetleg lakásért, vagy idős nénit, vagy bácsit elvállalnánk beköltöz­hető házért. Érdeklőd­ni: Nagykőrös, Vár- konyi református te­mető. CEGLÉDI APRÓHIRDETÉSEK Építőipari szakmunká­sokat és segédmunká­sokat azonnal felve­szünk a dolgozó kí­vánsága szerint, állan­dó munkára. vagy meghatározott időre. Szállást és ebédet térí­tés ellenében biztosí­tunk. Tanácsi igazolás szükséges. ÉM Bács- -meeyei Állami Építő­ipari Vállalat, Kecske­mét, Klapka u. 34» XI. kér. Görbe utca 9. számú ház beköltözhe­tően eladó. Beköltözhető ház el­adó Bezerédi utca 17. szám alatt. Tömörkényi út 41. sz. ház eladó, beköltözhe­tő. ugyanott egv 8 kalapácsos daráló. 125-ös Csepel motor­kerékpár eladó. Ceg­léd. Kőrisfa utca 23. szám. Gyermeket vállalok 3 évestől, reggel 7-től délután 5 óráig. Cím HIRDESSEN A a Ceglédi Nyomdá­ban. HÍRLAPBAN 1 így játszottak ők... Porto Alegrében Kamuti Jenő nyerte az első aranyérmet