Pest Megyei Hirlap, 1963. július (7. évfolyam, 152-177. szám)

1963-07-02 / 152. szám

A Nagykőrösi Kinizsi a bajnok Csak az utolsó forduló­ban dőlt el véglegesen a megyei labdarúgó bajnoki cím sorsa. Nagykőrös ott­honában legyőzte Dunaha- rasztit, Szigetújfalu viszont hazai pályán pontot vesz­tett Tököl ellenében, s így Nagykőrös két pont előny­nyel végzett az élen. Érde­kesség még a Ceglédi Épí­tők gólzáporos győzelme Vecsés felett. Tehát a megyéből a Nagy­kőrösi Kinizsi jutott az NB Ill-ba. a Pilisi KSK pedig kiesett. Lehet, hogy eggyel nő a kiesők száma, abban az esetben, hogyha valame­lyik Pest megyei csapat ki­esik az NB ni-ból. Nagykőrösi Kinizsi—Duna haraszti MTK 4:2 (1:0) Nagykőrös, 1200 néző. V: Schuck. A hazaiak már az első percben megszerezték a vezetést, de a gól nem törte le a DMT'K-t. szervezet­ten védekezett, s veszélyes lefu­tásokkal próbálkozott. A többet támadó Kinizsi több nagy helyze­tet kihagyott. Szünet után még fokozódott az iram, az 52. percben egyenlítettek a vendégek. Maid a hazaiak vezetését 060. perc) a 62. nercben ismét kiegyenlítették. Ez­után a Kinizsi nagyobb erő bedo­bással látszott, a 75. és a 78. perc­ben lőtt gólokkal bebiztosította győzelmét. Végig naigyiramű. színvonalas, sportszerű találkozón, a több hely­zetet teremtő Kinizsi megérdemel­ten nyert, de a két pontot csak az utolsó 15 percben tudta bebiz­tosítani. A DMTK végig egyenran­gú ellenfél volt. stílusos, pontos Ősszj átékot mutatott. G: Tomyi (2). Lányi. Toricslkia, Hl. Bogdán. Aradi. Jó: Vasas, Csi­kós I.. Lányi. Tornyi. ill. Babos. Bogdán, Kaltanecker. Grosz. Pécsi Sándor ) Tököl—Szigetújfalu 1:1 (1:1) Szigetújfalu. 800 néző. V: Bada­csonyi. A vendégek már az 5. percben megszerezték a vezetést, maid 3. perccel később közvetett szabad­rúgásból egyenlített Szigetújfalu. Ezután még nagyobb iramot dik­tált Tököl. A 36. percben a tököli Márta megsérült, maid a 67. perc­ben bekövetkezett kiállításáig — törlesztés miatt — csak statisztált. A második félidő változatos játék­kal indult, az 58. és a 62. percben Rozgics n. szép védése arattott si­kert. maid a 66.. 75. és 85. perc­ben Tököl hagyott ki helyzetet. . Nagy iram. több szabálytalanság lellemezte a szigeti rangadót. A gól veszélyes.- lendületes Tököl jélyzétei alapján győzhetett volna. Az ideges Szigetújfalu mezőnyben jól játszott, de kapura nem volt veszélyes. G: Plausin (11-esből), Ül. V5g!h L. Jó: Vigh T. (a mezőny legjobb­ja). Macák. Gengényi IL; Plausin, Rozgics II.. ill. Igazvári. Vigh L., Schneck H. Bundies Péter Ceglédi Építők—Vecsés 7:0 (2:0) / Cegléd. 60 néző. V: Kaiser. A 10 emberrel kiálló, erősen tar­talékos Vecsés nem jelentett ko­moly feladatot az Építőknek, amely a helyzetek alapján, nagyobb arányban is győzhetett volna. G: Máté I. (2). Nagy B. (2). Mi- lus. Hajdú. Jakab. Jó: Öcsai. He­gedűs. Milus. A vendégeknél sen­ki sem dicsérhető. Üllő—Gödöllői Vasas 2:l (1:0) Üllő. 400 néző. V: Nábelek. Az első 45 percben mindkét fél sok hibával iátszőtt, bár a hazai­ak több veszélyes helyzetet terem­tettek. Szünet után többnyire Ül­lő szorongatott. Gödöllő szórvá­nyos támadásai kevés veszélyt je­lentettek. a hazai csapat megér­demelten nyert. G: Burza. Vasad!, ill. Cseresz­nye. Jó: Burza. Kovács. Pinczés, ill. a közvetlen védelem. Varga János Bag—Pécel 3:0 (1:0) Bag. 400 néző. V: Császár. Az első félidőben egyenrangú el­lenfél 'volt Pécel. de fordulás után összeroDpant. Különösen az utolsó öt percben rendeztek nagy tűzijá­tékot a helyi csatárok, de a 83. percben szerzett harmadik gól után az eredmény nem változott. G: Aszódi (3). Jó: Aszódi. Nagy II.. Ádám I., Könczöl. 111. Deák. Várkonyi. *= Némedi Sándor Abony—Pilisi KSK 1:1 (0:0) Pilis. 400 néző. V: Kőhalmi. Az első félidő-ben Pilis sokat tá­madott. de eredménytelenül. A második félidőt is hatalmas iram­ban kezdte, mégis a 64. percben Abony jutott előnyhöz. A 75. perc­ben a pilisi Greifet kiállították, majd öt perccel később egyenlített a KSK. Ezután durvaságok tarkí­tották a játékot, ebben az abo- nyiak jártak elöl. « a 85. percben Czieglert kiállította a játékvezető. Pilis többet támadott, a helyze­tek alapján győzelmet érdemelt volna. G: Cziegl-er. ill. Holánszltí. Jó: Juhász. Szűcs, Czimák. ill. Gyön­gyösi. Holánszki. Domonyl Var­ga. Borgulya Károly Albertirsa—Monor 3:0 (2:0) Albertirsa. 1200 néző. V: Tóth L. A tét nélküli találkozó első fél­idejét végig a hazaiak irányítot­ták, s fölényük a 18.-. valamint a 34. percben góllá érett. Fordulás után az első negyedóra a vendé­geké volt. maid a hazaiak félórá­ja következett. A 74. percben rit­kán látott szép kapáslövés állítot­ta be a végeredményt. Az ered­mény igazságos, a vendégcsatá­roknak még szinte gólhelyzetük sem akadt. G: Simő. Kufkucska, Túri. Jó: Kiss. Jánosi. Prazsák. Simó. No­vak. ill. Fónyad EL. K. Nagy, Szá­lai. Fazekas Tamás Váci Vasutas—Ceglédbercel 3 M (1:1) Vác. 100 néző. V: Pusztaszeri. A vendégek már a 2. percben megszerezték a vezetést; ezután többet támadott a hazai együttes, s több kihagyott gólhelyzet után a 2Ü. percben egyenlített. A máso­dik félidőben végig a Vád Vas­utas irányította a iátékot. s biz­tosan győzött. Pál János Az 1962—63. évi megyei labdarú­gó-bajnokság végeredménye. Szép játékkal búcsúztak A labdarúgó NB II utolsó for­dulójában a Cse­pel Autó szép, sportszerű játék­kal búcsúzott. Kí­vüle a Kaposvá­ri Kinizsi, míg Keleten a Salgótarjáni KSE és a Deb­receni EAC esett ki az NB 111-ba. A két bajnok Cse­pel és Diósgyőr feljutott az NB I-be, míg a két cso­port 2—8. helyezettje az NB l.B-be. A 9—14. helyezettek az NB III-ból felkerülőkkel együtt alkotják majd a kö­vetkező bajnokságban az NB 11 mezőnyét. A Keleti csoportból az Ózdi Kohász, Miskolci SVC, Nyíregyházi Spartacus, Egyetértés, Bor­sodi Bányász, Láng és Ganz MÁVAG játszik az NB I- B-ben. Csepel—Csepel Autó 5:2 (5:1) Csepel. 3000 néző. V: Va­das J. Cs. Autó: Gél — Vigh, Kul­csár. Fucskár — Halász. Ke­mény— Belovai, Kreisz, Stáhl, Pintér, Rátkai. Sérülések miatt felforga­tott csapattal állt ki az Autó. Az első negyedórában nagy igyekezettel rohamozott a bajnok, s kihasználva né­hány vendégjátékos megille- tődöttségét. egymás után lőtte a gólokat. Az Autó (szórványos lefutásokkal kí­sérletezett. Stáhl gólja mel­lett még egy nagy helyze­tet kihagyott. Szünet után megváltozott a játék képe. A Pest megyei együttes jobban bírta a mele­get, végig irányított; de csak szépíteni tudott, pedig egy kis szerencsével szorosabbá tehette volna az eredményt. G: Stáhl, Belovai. Jó: Gál (a mezőny legjobbja), Kreisz, Belovai. A Nyugati csoport végeredmé­nye: 1. Csepel 30 23 5 2 82:21 51 2. Székesfeh. 30 13 13 4 50:23 30 3. Dunaúiv. 30 14 11 5 57:32 39 4. BVSC 30 15 6 9 42:42 3« 5. Szállítók 30 12 8 10 »4:30 32 6. Győr »0 9 14 7 44:37 32 7. Oroszlány 39 10 12 8 48:43 32 8. Budaíok 30 11 10 9 35:36 32 9. Pécsi VSK 30 12 7 11 43:38 31 10. Budai. Spart. 30 10 11 9 36:37 31 11. Zalaegerszeg 30 9 8 13 36:53 26 12. Mosonrn. 30 6 12 12 35:55 24 13. EVTK 30 5 11 14 27:39 21 14. K. Lombik 30 7 6 17 26:59 20 15. Kaposvár 30 6 7 17 36:63 19 16. Csepel Autó 30 7 1 22 29:52 15 A csoport további eredmé­nyei: Zalaegerszeg—Kaposrúr 0:4, K. Lombik—Székesfehér­vár 1:1, Budai Spartacus— Mosonmagyaróvár 4:0, EVTK —Győri MÁV DAC 2:5, Orosz­lány Budafok 0:0, Pécsi VSK —BVSC 2:0, Dunaújváros— Szállítók 3:0. Keleti csoport: Egyetértés— Salgótarjáni Kohász 1:2, Ganz-MÁVAG—Szolnok 4:4, Bp. Előre—Ózd 0:2, Nyíregy­háza—Eger 2:3, Kecskemét— Miskolc 3:0, Borsodi Bányász —Debreceni EAC 0:0, Diós­győr—Bp. Spartacus 2:0, Sze­gedi VSE—Láng 2:0. 1. Diósgyőr 2. Ózd 3. Miskolc 30 19 8 3 54:18 46 30 19 7 4 57:19 45 30 14 8 8 40:27 36 Hetvenöt telitalálat a totón A vasárnapip totófordulóban 75 pályázó ért el telitalálatot. Nyere­ményük egyenként 3496 forint. 11 találatos szelvény 1296, 10 ta^á’atos 8580 darab akadt. Előbbiekre egyenként 202. utóbbiakra 40 fo­rintot fizetnek. 1. Nagyk. K. 30 20 6 4 63:35 46 2. Szigetújfalu 30 17 10 3 59:26 44 3. Vecsés 30 15 6 9 63:49 36 4. Tököl 30 14 5 11 41:35 33 5. Abony 30 12 8 10 67:53 32 6. Monor 30 11 9 10 43:37 31 7. Albertirsa 30 11 8 11 50:47 30 8. Üllő 30 12 6 12 46:53 30 9. Ceglédbercel 30 12 5 13 48:65 29 10. Gödöllői V. 30 10 8 12 49:45 28 11. Ceglédi Ép. 30 10 7 13 58:48 27 12. Bag 30 10 6 14 47:54 26 13. Váci VSE 30 11 2 17 38:70 24 14. Dunaharaszti 30 8 6 16 39:51 22 15. Pécel 30 8 6 16 29:50 22 16. Pilisi KSK 30 6 8 16 33:55 20 SZERDA DÉLUTÁN Pest megye ifjúsági labda­rúgó-válogatottja Tatán Győr megye legjobbjaival mérkőzik. A következő ifjúsági labdarú­gók szerdán 12,30-kor alsó szereléssel, személyi és minő­sítési igazolvánnyal a PTST helyiségében (XI., Karinthy Frigyes u. 3.) gyülekeznek, s innen indulnak Tatára: Fónyad (Monor), Szabó (Ve­csés), Kovács Gy., Kovács L., Rakovszky, Juhász (Dunakeszi Vasutas), Vbrankovics (Pilisi KSK), Berger, Bajnóczi, Tóth (Budaörs), Erdész (Alsógöd), Bálint (Csepel Autó), Polák (Váci Vasas), Koska (Albertir- sa), Szomolányi (Nagykőrös), Schuck (Pilisvörösvári KSK). A Diósgyőri VTK vasárnap ren­dezte I. osztályú egyesületi atléti- kai bajnoki versenyét. Az eredmé­nyekre a rekkenő hőség rányomta bélyegét. Kiemelkedő teljesítményt a 80 méteres gátfutásban Kovács Annamária (Bp. Honvéd) ért el 11.4 mp-es új női ifjúsági csúccsal. Constantában szombaton és va­sárnap rendezték meg a román— magyar férfi és női tornász után­pótlás válogatott küzdelmét. A nők versenyét a magyar együttes nyer­te 185.60:182,20 arányban. A férfiak­nál a hazaiak 278:276.45 arányban győztek. Cesfce Budajovicében a magyar férfi röplabda-válogatott vásárnál) 3:0 (11, 12, 13) arányban győzött a csehszlovák válogatott ellen. A dél-amerikai atlétikai bajnok­ság küzdelmei során a venezuelai Herrera 10 mp-cel nyerte a 100 méteres síkfutást és ezzel beállí­totta a nyugatnémet Harry és a kanadai Jerome világrekordját. A Rómában rendezett nemzetkö­zi úszóverseny első napján a ma­gyar versenyzők mérsékelten sze­repeltek, csak helyezéseket értek el. Katona 3. és 5. lett. Csikánv pedig 4. A Nemzetek Kupája labdarúgó­torna második fordulójában Dánia 4:0 (3:0) arányban győzött Albánia ellen, a visszavágó mérkőzésre október 3ű-án kerül sor Tiranában. A Bécs—Budapest közötti ügető­versenyt végeredményben a ma­gyar lovasok nyerték 3:i arány­ban. A visszavágón ugyanis Ki- reauban az első futamban Kabala (Kontával a nyeregben) 1:23.9 perc­cel szerezte meg a győzelmet a ki­tűnően futó Ma Cheri előtt. A második futamban Filmdal lett az első 1:23.4 perccel. 3. hosszal előz­te mee Harpagont és Gramofont. 50 személy, köztük 20 rendőr sé­rült meg vasárnap délután a perui Cusco stadionban, ahol a helyi együttes az Areauipa csapatát fo­gadta. A botrányt a vendégegyüt­tes kapusának a ..jelenetei” rob­bantották ki. A nézők üvegeket, köveket dobáltak a pályára és ugyancsak kőzáporral árasztották el a rendőrséget. A rendőrök vé­gül is könnygázbombákkal állí­tották helyre a rendet. Az 1963. évi nyugatnémet labda­rúgó-bajnokságot a Borussia Dort­mund nyerte, amely a döntőben 3:l-re győzte le az FC Köln együt­tesét. Totóeredmények: 1, 2, 1. 1. X. X, 2. 1. X. X, 2, X, Levágott haját ne dobja el, a legmaga­sabb napi áron meg­veszem az Állami Fodrászat megbízásá­ból. Oláhné. Fürst Sándor utca 5. Cegléd. Eladó ingatlanok a ÜSSykátai kirendeltség területén: Tápiószele: két szoba, konyha, éléskamra. mellék- épületekkel. pince, kút, vülany van. 200 n-öl telekkel. Beköl­tözhető. Ára: 80 ezer forint. Tápiószentmárton: két szoba, konyha, speiz, előszoba, kam­ra. 300 n-öl telekkel. Beköltözhető. Ára: 150 ezer forint. Szoba, konyha, 500 n-öl telekkel. Beköl­tözhető. Ara: 28 ezer forint. Tápiósüly: szoba, konyha, mel­léképületekkel. 200 n-öl telekkel. Beköl­tözhető. Ára: 20 ezer forint. Két szoba, konyha, speiz. fürdőszoba, kamra, pince, 1160 n- öl telekkel. Ara: 200 ezer forint. Két szoba, konyha, éléskamra, 200 n-öl telekkel. Kút. villany van. Beköltözhető. Ára: 40 ezer forint. Maglód: két szoba. konyha, előszoba. veranda, személyzeti szoba, fürdőszoba, éléskam­ra. 260 n-öl telekkel. Beköltözhető. Ára: 140 ezer forint. Érdeklődni lehet: PIK IV.. Nagykáta, Bajcsy-Zs. u 22. sz. A Dabas és Vidéke Körzeti Földművesszö­vetkezet cukrász ter­melőüzeme részére szakképzett vezetőt keres. Fizetés kollek­tív szerint. Feltétel e 5Ci én útiköltséget té­rítünk. Báthory utca 43. alatt kétszobás, komfortos családi ház eladó. Szita, rosta készítését, javítását, sodronyfo­nást, kerítés készítést bérmunkában is válla­lok. Bánkuti László, Kiskunlacháza. Ho- mok utca 2. __________ S aját motorral elhe­lyezkednék tsz, állami gazdaság, állami vál­lalatnál ügyintézőnek. Bükkös! Ottó. Törtei. Petőfi út 14. Fürdőruháját csináltassa alak- j ára, fürdőruhái át alakjára elkészíti a Ceglédi Ruhaipari Vállalat. ÉM Szentendrei Cementáruipari Vállalat azonnali felvételre keres férfi segédmunkások szállító­munkásokat Modern munkás- szállás van. Szentendre, Dózsa György út 34. szám Nagyméretű Meidin- ger-kályhát vennék. Szentendre. Úttörő ut­ca 3. Épületfának alkalmas nyárfa eladó. Nagykő­rös, Losonczy u. 77. Szűcs József. Kőműves és ács szak­munkások részére rendkívüli továbbta­nulási lehetőséget biz­tosítunk építőipari technikum esti tago­zatán. művezetőképző iskolában vagy szak­mai tanfolyamon azoknak a szakmun­kásoknak, akik válla­latunk állományában dolgoznak, vagy mi­előbb. de legkésőbb 1963. július 15-ig be­lépnek vállalatunkhoz. ÉM Bács megyei Álla­mi Építőipari Vállalat, Kecskemét, Klapka u. 34._____________________ 76 éves, nyugdíjas öz­vegy ember vagyok, korban hozzám illő, független nő ismeret­ségét keresem házas­ság céljából. „Kisház” jeligére, az Abonyi Hirdetőbe. Kísérleti gazdaság fel­vesz hosszú áUami gazdasági gyakorlattal mérlegképes. vagy képesített könyvelőt, anyagkönyvelése ve­zetésére; erkölcsi bi­zonyítvány szükséges. Felvesz továbbá nagy gyakorlattal rendelke­ző önálló építőipari normaelszámolót. Je­lentkezés írásban, részletes önéletrajzzal. MTA Mg. Kutató Inté­zet Gazdasága. Mar­ton vásár-Erdőhát. A Vízügyi Építő Válla­lat Központi Gépjaví­tó Üzeme azonnali be­lépésre keres kovács, lakatos, hűtő. javító, főtengely köszörűs, hegesztő és esztergá­lyos szakmunkásokat. Felvétel esetén úti­költséget térítünk. Fi­zetés kollektív szerint. Vidékieknek munkás- szállást biztosítunk. Jelentkezés: Vecsés. Dózsa György út, munkaügyi csoport. CEGLÉDI APROHIRDETESEK 250-es Jáwa eladó. Jó­zsef u. 2. Bontásból ajtó. ablak, épület faanyag eladó. Batthyány utca 22. Betegség miatt sürgő­sen eladó Cegléd. III., Viola utca 3. számú kétszobás családi ház, hosszú melléképület­tel, 200 n-öl kerttel, hálószoba, ebéc lő. kü­lönféle bútorc k. bo­roshordók. Érdeklődni a helyszínen minden szombaton déli tán. Azonnal beköltözhető ház eladó. VII. kér. Ujvárosszél 23. Érte­kezni lehet Kossuth Laios utca 50 alatt. Divatjamúlt zakóját modern vonalúra alakítjuk rövid ha­táridővel Ceglédi Ruhaipari Vállalat. Eladó Téglagyár gö­dör mellett Ecseri-féle szőlő. 319 n-öl. Érdek­lődni lehet: Téglagyár- dűlő XI kér, 80 alatt. Azonnal beköltözhető két szoba mellékhe­lyiségekkel együtt Érdeklődni n.. Világ» U. M. Hét pont A labdarúgó NB ül. hat csoportja közül háromban vé­get ért a küzdelem, köztük a Délkeleti­ben, ahol a CVSE győzelemmel fejezte be az idényt, s vég­eredményben a ta­valy még NB II-es csapat a nem éppen előkelő utolsó előtti helyen végzett. Nyert a Pilisi Bányász és a Szentendrei Honvéd is. a Pest megyeiek hetedik pontját a Váci Vasas szerezte. Kartai otthon, az SZTK idegenben maradt alul. Az Észaikközép csoportban még nem tisztázódott, ki lesz a kieső. Itt még Pest megyeiek is veszélyben vannak. A Bányász a in. kerüle­tet fogadja. Szentendre az UFC- hez látogat. Északközép csoport Pilisi Bányász—Ercsi Kinizsi 4:1 (3:0) Pilisvörösvár. 1200 néző. V: Csé- mi. P. Bányász: Huj I. — Nick U., Hau, Krupp — Nick I.. Vizvári — Markos, Gechter, Sodró. Stiífter, Kimmel. Közepes színvonalú mérkőzésen, a Bányász jól kihasználta helyze­teit. A mezőnyben Ercsi jobbnak bizonyult, de kapu előtt tehetet­len volt. vagy pedig a nagyszerű­en védő Huj I. mentett. G: Kimmel (2). Gechter. Sodró. Jó: Huj t (a mezőny legjobbja). Gechter. Kimmel. Szentendrei Honvéd—Nyerges- újfalu 1:0 (1:0) Nyergesúifalu. 200 néző. V: Ka- rádi. Annavölgyi Bányász—Szigei- szentmiklósi TK 3:0 (2:0) Annavölgy. 500 néző. V: Teusch- ler. 1. Traktorgyár 29 17 8 4 68:30 42 2. IH. k. TTVE 29 15 7 7 44:32 37 3. Izzó 29 14 7 8 42:29 35 4. Esztergom 29 11 11 7 47:31 33 5. Pénzügyőrök 29 14 5 10 49:36 33 6. Elektromos 29 8 14 7 44:43 30 7. Tokod 29 9 11 9 30:29 29 8. Ercsi 29 10 7 12 43:39 27 9. SZTK 29 9 9 11 35:47 27 10. UFC 29 8 10 11 39:51 26 11. Annavölgy 29 11 4 14 43:66 26 12. Kerámia 29 7 10 12 33:38 24 13. Pilisi B. 29 8 8 13 30:51 24 14. Szentendre 29 U 1 17 48:54 23 15. Nvergesújí.* 29 9 7 13 29:38 23 16. Sárisáp 29 9 5 15 31:42 23 • A BTST fegyelmi és panaszügyi bizottsága úgy döntött, hogy a Nyergesújfalu évi összeredménvé- ből két büntetőpontot levon, a Pi­lisi Bányász—Nyergesújfalui Vis- cosa in állásnál félbeszakadt, s a pályán elért eredménnyel igazolt mérkőzésen történtek miatt. A csoport további eredményei! III. k. TTVE—Traktorgyár 1:1, Iz­zó-Elektromos 4:2. Kerámia- Pénzügyőrök 1:1, Esztergom—UFC 6:1. Tokod—Sárisáp 0:1. Északi csoport Autótaxi—Váci Vasas 1:1 (1:0) Pestújhely. 300 néző. V: Cseke. Vác: Nyéki — Balogh U.. Kato­na, Madár — Konecsni. Márton — Oravecz, Vasvári. Pálfalvi. Kiss. Balogh I. Sok helyen megváltozott a Vasas Összeállítása. A megfiatalított együttes, bár még nem szokott össze, iól játszott. Korszerűen tá­madott. több helyzetet teremtett, egy kapufát is lőtt. A hazaiak a 10. percben szerezték meg a ve­zetést. Vác a 60. percben egyen­lített. A helyiek az utolsó percben egy U-est mellé lőttek. G: Vasvári Jó: Nyéki. Konecsnii Vasvári. Balogh I. Kisterenyei Bányász—Kartall Kinizsi 3:i (2:0) Kartai. 400 néző. V: Arzt. Kartai: Podlaviczky — Braun* Gábor, Mudri — Angyal, Varga — Huszár, Nagy Jenő. Tasnádi dr* Szabó. Kemény. Kartali rohamokkal indult a mérkőzés. Az 5. nercben jobbol­dali hazai támadás végén a be­adást kézzel ütötte el az egvik kisterenyei hátvéd, a játékvezető azonban továbbot intett. Emiatt a hazai játékosok reklamálni kezd­tek. s közben a 30.. illetve a 12. percben a kisterenyeiek lesgvanúü helvzetekből 2 gólt Is elértek. A félidő további részében a kartali mezőny fölény góllá nem érette csupán fordulás után, az 50. perc­ben sikerült 11-esből szépítenie a Pest megyeieknek. Középkezdés után azonban súlyos védelmi hi­bából azonnal gólt értek el a bá­nyászok. A hajrára a hazai együt­tes fokozatosan visszaesett. G: Kemény (11-esből). Jór Pod­laviczky. Braun. Angyal. 1. Na.gvbátonv 29 21 3 5 62:21 45 2. KTSTEXT 29 17 8 4 49:24 4*2 3. Baslyasalia 29 16 8 5 46:21 ét 4. Kistérén ve ?9 15 10 4 56:31 ft 5. Tehertaxi 29 15 8 6 57:31 38 6. Ikarus 29 16 6 7 56:33 38 7. Váci Vasas 29 9 12 8 40:41 30 8. Petőfibánva 29 8 10 11 37:44 26 9. Statisztika 29 11 4 14 45:55 26 10. Autótaxi 29 8 7 14 55:72 23 11. Sashalom 29 9 4 16 40:49 22 12. Haiógvár 29 5 12 12 40:50 22 13. Chinoin 29 5 10 14 40:51 in 14. Zaewapálf. 29 9 2 18 28:58 20 15. Kartai 29 5 8 16 25:49 18 16. Dinamo 29 4 6 19 22:68 14 A csoport további eredményei: Hajógyár—Petőfibánva 2:1. Na^v- bátony—Chinoin 0:1, Ikarus—Te- hertaxi 1:4. KTSTEXT-Dinamó 4:0* Baglvasalja—Statisztika 5:0. Zagy- vapálfalva—Sashalom 1:0. Délkeleti csoport CVSE—Orosházi Kinizsi 4:0 (2:0) Cegjéd. 600 néző. V: Lesán. CVSE: Horváth — Kiss. Gvikó* Kozma — Kubinvi, Császár — Csurgai, Dani. Oláh. Liptai. Hal­mi. Végifí a helyi csapat irányította a Iátékot. és már a második perc­ben megszerezte a vezetést. A fia­tal csatársor szebbnél *=zebb táma­dást vezetett és a győzelem még nagyobb aránvú is lehetett volna a he!v7fv<ek alapján. G: Oláh (2). Danj (2). Jó: Oláh; Dani. Gvikó — Kecskeméti — A csoport végeredménye: 1. Szolpok 2. Gyula 3 7. Lehel 4. Békéscsaba 5. Martfű 6. J. Vasas 7. Kecskemét 8. Mezőhegyes 9 Szeged 10. Hódmezőv. 11. Töröksz. 12. Csongrád 13. Orosháza 14. Makó 15. Ceglédi VSE 16. Szarvas A csoport 30 20 6 4 55:19 4« 30 20 5 5 70:32 45 30 13 8 9 52:36 34 30 13 8 9 53:48 34 30 13 2 13 65:54 32 30 11 10 9 34:31 32 30 13 3 14 35:34 2* 30 11 7 12 43:45 2A 30 8 12 10 38:38 23 30 II 6 13 50:56 29 30 12 4 14 30:56 23 30 11 5 14 43:47 27 30 9 9 12 26:40 27 30 6 12 12 35:49 24 30 8 7 15 37:48 23 30 3 8 19 19:61 14 további eredménvei: Martfű—Törökszentmíklós 13:1, Szolnoki MTE—Mezőhegyes 1:0, Makó—Jászberényi Lehel 1:1, Cső nerrád—Szarvas 4:0. Szegedi Ém'tők—Hódmezővásárhely 5:3, Jászberényi Vasas—Kecskeméti TB 1:0. Békéscsaba—Gyula 2:1. Befejeződött... Vasárnap befejeződött az 1962/63. évi NB I-es labdarúgó- bajnokság. Az utolsó forduló már csak helyezések szempont­jából döntött, az MTK lett a 2. a Ferencváros mögött és a Do­rog szerezte meg a legjobb vi­déki csapat címet. Az elmúlt hé­ten kialakult sorrend egyébként egyetlen helyen sem változott meg az utolsó fordulóban. Ferencváros —Szeged 3:1 (2:0). Népstadion. 50 000 néző. MTK — Dorog 0:0. Hungária krt., 6000 néző. Győr — Szombathely 4:3 (3:1). Szombathely. 4500 néző. Pécs —Vasas 0:0, Pécs. 12 000 né­ző. Bp. Honvéd — Komló 5:2 (2:1). Komló. 3000 néző. Tatabánya — Debrecen* 2:0 (1:0). Tatabánya. 7000 néző. Salgótarján —Újpesti Dózsa 0:0. Salgótarján. 2000 né­ző. A bajnokság végeredménye Szabadrendelkezésű szép szoba-konyhás ! lakást keresek. Ceg­léd. Dr. Takács főor­vos. kórház, sebészet. 1. Ferencváros 26 15 7 4 49:28 37 2. MTK 26 11 9 6 41:32 31 3. Újpesti Dózsa 26 11 8 7 50:31 30 4. Dorog 26 10 10 6 37:27 30 5. Bp. Honvéd 26 11 7 8 53:38 29 6. Győr 26 12 5 9 42:37 29 7. Pécs 26 8 11 7 34:31 27 8. Tatabánya 26 10 7 9 30:30 27 9. Vasas 26 8 9 9 37:31 25 10. Komló 26 7 10 9 30:41 24 11. Szeged 26 8 7 11 18:41 23 12. Debrecen 26 6 9 11 31:50 21 13. Salgótarján 26 6 6 14 29:38 18 14. Szombathely 26 4 5 17 23:49 13 Bene három góllal nyert Tichy előtt Az 1962/63-as idény leg­eredményesebb Játékosai: 23 gólos: Bene (Ujp. Dózsa), 20: Tichy (Bp. Honvéd). 16: Po- vázsai (Győr). 14: Machos (Va­sas). 11: Albert (Ferencváros), Bödör (MTK), Dunai II (Pécs), Monostori (Dorog). 10: Puskás (Debrecen). 9: Göröcs (Újpesti Dózsa), Molnár (Debrecen). Ko- mora (Bp. Honvéd). 8: Kuti (MTK), Nemes (Szeged). Palotai (Győr), Nógrádi (Bp. Honvéd). Három mérkőzésből álló szovjet- unióbeli vendégszereplésre utazik a norvég Fredrikstad labdarúgó- csapata. Első mérkőzésükre július 2-án Lenin grádban kerül sor. el­lenfelük az olimpiai selejtező mér­kőzésre készülő szovjet válogatott lesz. Finnország labdarúgó-válogatott­ja 2:0 (0:0) arányban legyőzte Nor­végia csapatát. Olaszország öregfiúk labdarúgó­válogatottja Firenzében 2:1 (2:0) arányban legyőzte Anglia öregfiúk csapatát. Július 2-án. kedden, 18 órai kez­dette] a Bp. Honvéd a Népstadion­ban az idei osztrák bajnok és ku- oagyőztes bé^si Austria csapatával méri össze ereiét Az osztrák lab­darúgók a találkozó után a Bp Honvéd vendégeként, a Balaton mellett töltik el nyári szabadsár £ ukat. PEST MEG VEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspár* Pest megyei Bizottsága és ? megyei tanács laoia Főszerkesztő Bácskai László Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat Felelős kiadó Csollánv Ferenc Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest VIII. Blaha Luiza tér 3. Egész nap nívható központi telefon: 343 —10Ü i42—220 Géoírószoba hívható 20 áráig): 140—447 — Belpolitikai és sDort- rovat: 140—449 - Ipart rovat: 141—462 - Művelődési rovat: 141—259 Előáilítia Szikra Lapnyomda Budapest Index: 25 064 TeriesztJ a Macvar P->sta Elő­fizethető » helv- posta­hivataloknál és kézbesítőknél Előfizetési díj 1 hónapra 11 forint