Pest Megyei Hirlap, 1963. június (7. évfolyam, 126-151. szám)

1963-06-04 / 128. szám

• • Nagykőrös pontot vesztett üllőn, Szigetújhíukerült az élre A megyei labdarúgó bajnoki cím két várományosának pár­harca újabb fordulathoz érke­zett. Nagykőrös pontot vesztett Üllőn, Szigetújfalu nyert, s jobb gólarányával az élre ke­rült. Döntetlen született a Ve- csés—-Monor vonalrangadón is és meglepetésre Tököl pontot szerzett Cegléden. A többi he­lyen hazai győzelmek szület­tek. Dunaharasztin és Bagón gólzáporos. Nagykőrösi Kinizsi-Üllő 3:3 (3:1) Üllő, 800 néző. V.: Pusztaszeri. A hazaiak a 12. percben meg­szerzett vezetés után még két helyzetet hagytak ki. A 20. perc­től egyre inkább belelendültek a vendégek, s a lestaktikázó üllői védelem mellett 3:l-re elhúztak. Szünet után közepes iramban folyt a játék, izgalmat csupán a kemény, helyenként durva bele­men ések jelentettek. A 70. perc­ben a körösi Csikós I megütötte ellenfelét, kiállították. Ettől le­higgadtak a kedélyek, mindkét fél sportszerűen játszott. A vé­dekezésre berendezkedett Kinizsi ellen fölénybe kerültek a hazaiak, s ez a 74. és 84. percben gólok­ban is kifejezésre jutott. Sőt a győzelmet is megszerezhették vol­na, Holló a 86. Hang a 88. perc­ben szalasztott el jó alkalmat. A hazaiaknak több helyzetük volt, a döntetlen a vendégekre nézve hízelgő. G.: Komyik (2), Toricska; Ül. Hang, Viczkó. Holló. Jó: Bélteki, Komyik, Toricska, Tomyi, ill. Viczkó, Varga, Burza, Vasadi. Varga János Szigetújfalu—Pécel 3:0 (1:0) Szigetújfalu, 350 néző. V.: Schuck. Az első félidőben a hazaiak át­vették Pécel csapkodó stílusát, s ekkor nem voltak veszélyesek. Szünet után Szigetújfalu higgad­tan, szépen játszott, s ez eredmé­nyességükben Is megmutatkozott. A péceliek ebben a játékrészben át sem jutottak a félvonalon. G.: Vígh B. (2), Tóth Z>. Jő: Burst, Pflumm K.,- Tóth IVígh h.; 111. Talapa, Koncz. Vecsés—Monor 0:6 Vecsés, 1000 néző. V.: Kaiser. Elmaradt a várt színvonal, mind­két fél nagy hibaszázalékkal ját­szott, s a közönség csak a kapus­bravúroknak tapsolhatott. Vecsés az első 45. percben sokat roha­mozott — eredménytelenül. A má­sodik 45 percben a feljavult ven­dégek uralták a mezőnyt, de tá­madósorukból hiányzott az átütő­erő. Ebben a játékrészben a rit­kább hazai támadások igen ve­szélyesek voltak, de a csatárok idegeskedtek. A helyzetek alap­ján Vecsés közelebb állt a győze­lemhez. Jó: Nyári, Földi, Mercz, Leimefc- ter, ill. Fónyad H (a mezőny leg­jobbja), Dimof, Szalai, K. Nagy, Sáránszki. Fekete József Ceglédi Építők—Tököl 1:1 (0:0) Cegléd, 100 néző. V.: Berta. Végig az Építők irányította a játékot, az 50. percben esett hazai gólra a vendégek a 80. percben válaszoltak. Cegléd győzelmet ér­demelt volna, lényegesen több helyzete volt. Tököl szerencsével jutott az egyik ponthoz. G.: Máté n, ÜL Horák. Jó: Nagy, Hegedűs, ill. Rozgics II. Bag—Abony 5:0 (0:0) Bag, 400 néző. V.: Bende. Kilencven percen át a hazaiak támadtak többet, de az első fél­időben a csatárok idegességükben rendre hibáztak. Szünet után azonban magukra találtak. A gó­lok többsége lapos lövésekből esett, az abonyi kapus ezek ellen tehetetlennek bizonyult. A bagiak tavaszi legjobb teljesítményüket nyújtották. G.: Kékesi (2), Aszódi, Adám 11- esből), Nagy I János. Jó: Nagy I János (a mezőny legjobbja), Ké­kesi, Varga, Katona I, ill. Czieg- ler, Válóczi, Molnár. Némedi Sándor Albertirsa—Gödöllői Vasas 2:0 (1:0) Albertirsa, 800 néző. V.: Tihanyi. A hazaiak fölénye a 7. percben góllá érett. A félidő további ré­szében kölcsönösen maradtak ki gólhelyzetek. Fordulás után vál­tozatos játék alakult ki. A 78. percben ll-esből növelték előnyü­ket az irsaiak. G.: Prazsák, Jánosi (ll-esből). Jó: Szuda, Koska, Fekete IV, Já­nosi, ill. Nagy, Tóth, Maczkó. Fazekas Tamás Váci Vasutas—Pilisi KSK 2:0 (1:0) Vác, 400 néző. V.: Dombai. A hazaiak többet támadtak, s számtalan helyzetük közül az első félidőben egyet értékesítettek. A 65. percben újabb gólt ért el a Vasutas, majd a hajrában a váci kapus, Takács három ízben men­tett veszélyes helyzetben a pilisi csatárok elől. A nagy tét ellenére sportszerű találkozó volt. G.: Nagy, Váradi. Jó: Takács. Dobsonyi, Liebhardt, Kiss, ül. a közvetlen védelem. Dunaharaszti—Ceglédbercel 5:0 (1:0) Dunaharaszti, 200 néző: V.: Kő­halmi. A hazaiak korszerű, folyamatos, erőtől duzzadó játékával szemben a berceliek nem találtak ellen­szert, erősen megérezték Macská­st hiányát. A 32. percben a hazai Borsos megsérült, tíz fővel sze­rezték meg a vezetést, szabadrú­gásból, A második félidő ..elején Bércéi rohamozott, de később át­vették az irányítást a harasztiak és 3:0-ra elhúztak. A 75. percben Borsos visszatért, de csak sta­tisztált. A 82. percben Bajcseff csukafejessel növelte a gólok számát, majd a befejezés előtt 4 perccel a sérült Borsos állította be a végeredményt. G.: Bogdán (3), Bajcseff, Bor­sos. Jó: Zugnói (a mezőny leg­jobbja). Babos, Peff, Bogdán, Baj­cseff, ül. Mezei, Pánczélos, Pru- dovics. 1. Szigetújfalu 26 16 8 2 49:20 40 2. Nagykőrös 26 17 6 3 61:30 40 3. Vecsés 26 14 6 6 59:35 34 4. Tököl 26 12 4 10 36:31 28 5. Monor 26 9 9 8 37:33 27 6. Abony 26 10 6 10 55:49 26 7. Üllő 26 10 6 10 39:41 26 8. Gödöllő 26 9 7 10 41:41 25 9. Ceglédbercel 26 10 5 11 42:59 25 10. Albertirsa 26 9 6 11 42:44 24 11. Ceglédi Ép. 26 9 5 12 48:44 23 12. Bag 26 8 6 12 40:49 22 13. Dunaharaszti 26 8 5 13 32:46 21 14. Váci VSE 26 9 2 15 34:59 20 15. Pécel 26 7 5 14 26:43 19 16. Pilisi KSK 26 5 6 15 28:45 16 Várakozáson felül A szófiai Vaszil Levszki stadionban vasárnap este ünnepélyes keretek között befejeződött az idei sza­badfogású birkózó-világ­bajnokság. A küzdelmek utolsó napján sokat esett az eső. Ez a versenyzőket nem zavarta, a látoga­tottságnak azonban sokat ártott. Még így is mint­egy 8000 szurkoló figyelte a délelőtti találkozókat és az esti döntőket. Végeredményben a 8 világbajnoki cím közül 4- et nyert a Szovjetunió, 2-t Japán, 1—1-et pedig Törökország és Bulgária. Az elmúlt évi, toledói vi­lágbajnok közül csak a japán Watanabe, vala­mint a szovjet Medvegy és Ivanyickij védte meg aranyérmét. Várakozáson felüli ered­ményt ért el a nehézsúlyú Reznák János, a világ­bajnokokkal teletűzdelt mezőnyben a harmadik he­lyet szerezte meg, ilyen sikerrel a 33 éves, 116 kg-os ceglédi sportoló ed­dig még nem büszkélked­hetett. A magyarok közül csak ő szerzett helyezést. Vereség — tartalékoson Az NB II ?! Nyugati csoport­*1 jában két újonc l|j találkozott Győr­ben. A MÁV -ß DAC az NB B- be való jutásért küzd, míg a Csepel Autó az NB Il-ből való kiesés ellen. A Pest megyei csapatból sérülés miatt hiányzott két legjobb formában levő játékosuk, Kreisz és Kemény. A hazai együttes megérdemelten nyert, s mivel a kaposvári kiesési rangadón a hazai együttes fö­lényesen győzött a K. Lombik ellen, az autósokat csupán jobb gólarányuk választja el az utolsó helytől. Győri MÄV DAC— Csepel Autó 4:1 (2:1) Győr, 2000 néző. V: Sós György. Cs. Autó: Kovács — Vigh, Halász, Fucskár — Pintér, Rátkaí — Stáhl, Hauser, Tajti, Kerekes, Kosztolányi. Csepel Autó fölénnyel in­dult a találkozó, a 10. percben már 6. szögletét rúgta a ven­dégcsapat, ennek ellenére a hazaiak szerezték meg várat­lanul a vezetést. A 20. perc­ben az Autó egyenlített, majd 1. Csepel 26 19 5 2 59:17 43 2. BVSC 26 14 6 6 40:36 34 3. Sz.-fehérvár 26 11 11 4 44:21 33 4. Dunaújváros 26 12 9 5 50:30 33 5. Szállítók 26 11 8 7 31:23 30 6. Budafok 26 11 8 7 34:31 30 7. Győr 26 8 13 5 35:26 29 8. Oroszlány 26 8 11 7 41:35 27 9. Budai Spart. 26 8 10 8 28:33 26 10. PVSK 26 9 7 10 32:35 25 11. Mosonm. 26 6 11 9 33:37 23 12. Zalaegers*. 26 7 8 11 30:42 22 13. EVTK 26 5 11 10 24:29 21 14. K. Lombik 26 5 4 17 20:56 14 15. Csepel Autó 26 6 1 19 25:43 13 16. Kaposvár 26 3 7 16 26:53 13 A Nyugati csoport további eredményei: Szállítók—Orosz­lány 1:0, Pécsi VSK—EVTK 1:0, Zalaegerszeg—Budai Spartacus 0:1, Kaposvár—K. Lombik 6:1, Budafok—Duna­újváros 3:1, Mosonmagyar­óvár—Székesfehérvár 3:3, BVSC— Csepel 2:3. Keleti csoport: Diósgyőr— Nyíregyháza 3:0, Egyetértés— Bp. Előre 2:1, Salgótarjáni KSE—Kecskemét 0:2, Bp. Spartacus—Ganz—MÁVAG 2:0, Debreceni EAC—Szegedi VSE 1:0, Eger—Szolnok 2:1, Özd—Miskolc 1:1, Láng—Bor­sodi Bányász 2:2. 1. Diósgyőr 26 16 7 3 48:17 39 2. Özd 26 15 7 4 46:19 37 3. Miskolc 26 13 7 6 38:21 33 Kajái János Európa-bajnok változatos küzdelem alakult ki. A 38. percben védelmi hi­bából a hazaiak újból előny­höz jutottak, s szünet után nagyobb lelkesedéssel játszva fölénybe kerültek, biztosan győztek. G: Kerekes. Jó: Rátkal, Kosztolányi. A moszkvai Sportpalotában vasárnap délután zsúfolt né­zőtér, több mint 15 000 né­ző előtt került sor a 15. ökölvívó Európa-bajnokság döntő mérkőzéseire. A fi­náléba jutott 20 ökölvívó valamennyi súlycsoportban igen izgalmas harcot vívott, és nem volt hiány megle­PEST MEGYEI HlitLAP A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja petésekben sem. 12 évi szünet után végre magyar Európa-bajnokot is avattak. Könnyűsúlyban Kaj­di János biztos, pontozásos Főszerkesztő Bácskai Lászlő Kiadta a Hírlapkiadó Vállalat Felelős kiadó Csollány Ferenc Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest, Vili.. Blaha Luiza tér 3 Egész nap hívható központi telefon: 343-100. 142—22< Géplrószoba 'hívható 2« óráié)- 140—147 — Belpolitikai, és sport­rovat: 140—149 -- ipán yovat: 141—402 — Művelődési rovat: 141—258 Előállitla Szikra Lapnyomda Budapest Index: 25 064 Terjeszti a Magyar Posta Elő­fizethető a heltn oosta- hlvatalokná! és kézbesítőknél Előfizetési díj 1 bőnapra U forint győzelmet aratott a szovjet Nyikanorov ellen. Végered­ményben a tíz Európa-baj- noki címből hatot nyert a Szovjetunió, kettőt Lengyel- ország, egyet-egyet pedig Magyarország és Csehszlo­vákia. Váltósúlyban a magyar Kálmán bronzérmet szerzett. Több ezer résztvevővel zajlott le Magyarkútnál a Börzsöny-hegy­ség egyik szép tisztásán a Buda­pesti Természetbarát Szövetség idei találkozója. Kőműves, ács és vil­lanyszerelő szakmun­kásokat. valamint ku­bikosokat és férfi se­gédmunkásokat azon­nal felveszünk telje­sítménybérezéssel. Szállást és étkezést térítés ellenében bizto­sítunk. Kéthetenként fizetés, utána sza­badszombat. Tanácsi igazolás, kéziszerszám, és munkaruha szüksé­ges. Jelentkezés: Ceg­léd, Puskin utca 4. Nagykőrös, Konzerv­gyár építkezésén (a vasútállomás mellett) és Kecskemét, Klapka utca 34. ÉM Bács me­gyei Állami Építőipari Vállalat. Kecskemét. Ipari tanulókat kőmű­ves és ács szakmában szerződtet a Budapes­ti Építő és Elemgyár­tó Ksz. 8, általános is­kolai végzettséggel és 30 km-es körzetben állandó lakással ren­delkezőket. Jelentke­zés: Bp., XVm., Hen­gersor u. 73. személy­zeti osztályon, a 42-es villamos kispesti vég­állomásánál. Azonnali felvételre keresünk gyakor­lott raktárvezetőt, gyors-és gépírónőt Szentendre, Dózsa György üt 34. szám alatti központunk­ba. Továbbá: képe­sített szállítási művezetőt, Vác. Klsrét dűlő 1. szám alatti tele­pünkre. Szent­endrei Cementáru- ipari Vállalat. Felveszünk 250-es Csepel és egy oldalkocsi eladó, kü­lön is. Nagykőrös, Lo­sonczy 69. ____________ V illanyszerelőket, víz- szerelőket. köznontifű- tés-szorelőt, ácsokat, festő szakmunkásakat műköveseket; kőmű­veseket és segédmun­kásokat budai mun­kahelyekre azonnal felvesz a Budapesti Építő és Elemgyártó Ksz. Jelentkezés: a 42- es villamos Kispesti végállomásánál, XVIII. kér.. Hengersor u. 73. Gépkocsihoz belső­külső védőhuzatot 6 napon belül készí­tünk. hozott és saját anyagból. Pest me­gyei Vegyi és Kézmű­ipari Vállalat. Buda­pest. IX.. Tompa u. 30. sz. (Páva u. sarok). Telefon: 138—805, 300 ezer darab papri­ka- és 200 ezer darab paradicsompalánta — nagy tételben és meg­egyezés szerinti árban eladásra kerül a ve- csési Zöld Mező Tsz kertészetében. Alig használt 175-ös Zetka motorkerékpár eladó. Nagykőrös, Ady Endre utca 18. Fon­téknál. ________________ K iskocsi Tppolinó. ki­fogástalan 125-ös Cse­pel eladó. Cegléd. Ber­csényi u. 5.. hétköz­nap 3-tól. Kiss.______ K özponton két szoba mellékhelyiséges ház sürgőse: i eladó. Ér­deklődni: Nagykőrös, Kossuth u. 8. 18 éven felüli női és férfi dolgozókat, június közepétől kezdődő konzerv­ipari szezonmun­kára. Vidéki dolgo­zóknál tanácsi iga­zolás szükséges. Üzemi étkezést biz­tosítunk, munkás- szállás nincs. Je­lentkezés szerződés céljából: Duna Konzervgyár. Bp., X. Gém u. 4. Hét­köznap: 8—15-ig, szombaton 12-ig. Kis vasiparban jár­tas, gyakorlattal rendelkező felvesz a Könnyűipari ön­töde. Vác. Temető u. 6—10. Fizetés: kol­lektív szerint. Je­lentkezés: munka­ügyi osztályon. Naposcsibe, fajtiszta kendermagos. hemp- sire, Rhode izland kapható. Baromfikel­tető Weninger Ferenc, Bp., X., Bihari út 7/a. Telefon: 472—768. Világos hálószoba bú­tor elad£u Nagykőrös, Kossuth Lajos u. 81. Gépjárművezetői tan­folyam! — A KPM Autóközlekedési Tan­intézet Vácott 1963. július 15-én alapfokú hivatásos és úrvezetői tanfolyamot indít. Je­lentkezés és felvilágo­sítás: Vác. MÁVAUT- garage, Árpád u. 30. Jelentkezési határidő: június 20. Telefon: 198, 667. Tanfolyamveze­tőség. __________________ V árosi tanács kórbáza Nagykőrös, pályázatot hirdet egy fő 416 kulcsszámú intézeti gazdasági vezető II. helyettesi állásra. Il­letmény a kulcsszám­nak megfelelően. Érettségi szükséges. KÁLÁSZ-vizsgával rendelkezők előnyben. Pályázati kérelmek a kórházigazgatóhoz nyújtandók be._______ E gy 6—7 méteres cse­repes épület lebontás­ra eladó. Érdeklődni lehet: Cegléd, II. kér., Virág u. 17. FIGYELEM! Az EM Állami 25. sz. Építőipari Vál­lalat Bp.. XXI. kér. Kis János altábor­nagy u. 19. azonna­li FELVÉTELRE KERES épületgépész tech­nikust. elektro­technikust. villany- szerelő művezetőt, épületszigetelő mű­vezetőt, építés- vezetőt. építőipari technikusokat, gyakorlott gyors- és gépírőnőket. Az építőipari techni­kusokat Pest me­gyében. Dabas, Nagykáta környé­kén kívánjuk fog­lalkoztatni. Házrész, szoba, kony­ha, nyári konyha, mellekhelyiségek (kert) azonnal beköl-, tözhetően eladó. Vác, Árpád u. 106. alatt. Csak az SZTK nyert ijm Gyöngén ment NB ül-as csapata­inknak. Csupán az SZTK nyert otthoná­ban. Dicséretes még Pilisi Bányász esztergomi döntet­lené. Szentendre hazai pályán, míg Vác, Kartal és Cegléd idegenben maradt alúl. Északközép csoport SZTK—UFC 2:0 (2:0) Szigetszentmiklós, 400 néző. V.: Répa II. SZTK: Dávid — Földi, Gere, Sándor — Pető, Majsai — Bonczi, Egresi n. Egresi I, Csősz, Potem­kin. A sok sérült miatt újból csata­sorba állt Potemkin, aki jelenleg az SZTK edzéseit vezeti. A hazaiak óriási lelkesedéssel kezdtek, be­szorították ellenfelüket, s a 21. percben meg is szerezték a veze­tést. A továbbiakban egy kapufa és három hatalmas gólhelyzet bi­zonyította az SZTK fölényét*, amely a 34. percben újabb góllá érett. Szünet után megváltozott a játék képe, az UFC támadott, de tehetetlen csatársora a kifulladó SZTK-véöelem mellett még szépí­teni sem tudott. A hajrában há­rom nagy gólhelyzetet hagytak ki a vendégek. G.: Boczi, Csősz. Jó: Földi, Eg­resi, Csősz. Dr. Csölle Esztergom—Pilist Bányász 1:1 (1:0) Esztergom, 500 néző. V.: Kele­men. P. Bányász: Mariok — Nick n, Hau, Krupp — Nick I, Vízvári — Markos, Geeilter, Sodró, Huj n, Kimmel. Kitűnő játékvezetés mellett élve­zetes, jó iramú találkozó folyt. Az első félidőben a hazaiak kez­deményeztek többet, s a 40. perc­ben szögletrúgás után gólt értek el. Fordulás után döntő fölénybe került a Bányász, s idei legjobb játékával nemcsak kiegyenlített, de a győzelemhez is közel állt. A hajrában Markos hagyott ki hatal­mas helyzetet. G.: Gechter. Jó: Mariok, Krupp, Markos, Gechter. Traktorgyár—Szentendrei Honvéd 1:0 (0:0) Szentendre. 100 néző. V.: Oláh. 1. Traktorgyár 2. ül. k. TTVE 3. Esztergom 4. Izzó 5. Elektromos 6. SZTK 7. Pénzügyőrök 8. Tokod 9. UFC 10. Annavölgy 11. Ercsi 12. Nyergesújf. 13. Pilisi B. 14. Kerámia 15. Szentendre 16. Sárisáp 25 14 7 4 62:27 35 25 14 6 5 38:26 34 25 9 10 6 36:26 28 25 11 6 8 32:25 28 25 7 13 5 37:32 27 25 ÍJ 1 34:36 27 25 11 4 10 ß»:31 26 25 8 9 8 26:27 23 25 7 10 8 33:39 24 25 10 4 11 38:54 24 25 9 5 11 36:33 23 25 8 6 11 25:32 22 25 8 6 11 25:45 22 25 6 9 10 27:30 21 25 8 1 16 38:49 17 25 6 5 14 26:40 17 A csoport további eredményei: ni. k. TTVE—Ercsi 2:0, Izzó—To­kod 1:0, Nyergesújfalu—Elektromos 1:1, Kerámia—Sárisáp 3:1, Anna­völgy—Pénzügyőrök 3:1. Északi csoport Z. Építők—Váci Vasas 1:0 (1:0) Zagyvapálfalva, 500 néző. V.: Csémi. Vác: Nyéki — Pindes, Neugan, Kreidl — Konecsni, Madár — Ba­logh, Vasvári, Katona, SteidI, Ja­kab. A helyiek nem játszottak job­ban, viszont akárcsak a korábbi találkozókon, most is a helyzetek sorozatát hagyta ki a váci csapat s immár tavaszi negyedik veresé­gét szenvedte el. A mérkőzés soro­sát eldöntő gól a 25. percben esett. Jó: Kreidl, Madár, Vasvári. KISTEXT—Kartali Kinizsi 2:1 (1:0) KISTEXT-pálya, 200 néző. V.: D.- likmann. Kartal: Padlaviczky — Tasnádi dr., Gábor, Braun — Angyal, Var­ga — Huszár, Nagy Jenő, Mudri, Szalai, Kemény. Az első húsz percben nagy nyo­más nehezedett a kartali kapura. Ezután a Pest megyei együttes is vezetett néhány támadást, ki­egyenlítetté vált a játék. A félidő mintegy 30 másodperce befejező­dött, amikor a KTSTEXT szöglet­rúgásból megszerezte a vezetést. Fordulás után Kartal mezőnyfö­lényt harcolt ki, s a szép táma­dások a 70. percben góllá értek. Tasnádi dr. csúsztatott fejesét Nagy Jenő továbbította a hálóba. Továbbra is Kartal támadott, de a csatársor elkapkodta a helyze­teket. A 89. percben jogtalan ll- esből szerezte meg a győzelmet a fővárosi együttes. Gábor rekla­málta az ítéletet, ezért kiállítot­ták. Az egyébként jól működő játék­vezető két súlyos hibát vétett. A döntetlen igazságosabb lett volna. G.: Nagy Jenő: Az együttes va­lamennyi tagja lelkesen, jól küz­dött. 1. Nagybátony 25 18 3 4 50:17 39 2. KISTEXT 25 15 7 3 42:20 37 3. Baglyasalja 25 14 7 4 38:20 35 4. Tehertaxi 25 13 7 5 51:28 33 5. Kisterenye 25 12 9 4 45:25 33 6. Ikarus 25 14 5 6 47:28 33 7. Vác 25 9 11 5 35:27 29 8. Petőfibánya 25 7 9 9 30:36 23 9. Sashalom 25 9 4 12 39:39 22 10. Statisztika 25 9 4 12 38:4^22 11. Autótaxi 25 7 5 13 47:63 19 12. Hajógyár 25 3 10 12 29:45 16 13. Kartal 25 4 8 13 21:40 16 14. Zagyvapálí. 25 7 2 16 22:53 16 15. Chinoin 25 3 9 13 33:46 15 16. Dinamó 25 3 6 16 19:56 12 A csoport további eredményei: Sashalom—Petőfibánya 0:0, Sta­tisztika-Dinamó 2:1, Hajógyár-* Kisterenye 3:3, Nagybátony—Te­her taxi 2:1, Baglyasalja—Chinoin 1:1, Autótaxi—Ikarus 4:2. Délkeleti csoport Mezőhegyesi MED ŐSZ—Ceglédi VSE 3:0 (0:0) Mezőhegyes, 400 néző. V.: Tóth dr. Cegléd: Hamza — Pákozdi, Gyi* kó, Kiss — Gobányi, Oláh — Cseh, Pintér, Dani, Nagy, Halmi. Az első félidőben a lelkesen küzdő ceglédiek még meg tudták akadályozni a hazaiak gólszerzé­sét; dé á második félidőben védel- nü hibák következtében egymás után kapták a gólokat. Jó: Gyikó, Nagy. Kecskeméti Mihály 1. Gyula 2. Szolnok 3. J. Lehel 4. J. Vasas 5. Szeged 6. Kecskemét 7. Békéscsaba 8. Mezőhegyes 9. Martfű 10. Törökszentm. 11. Hódmezőv. 12. Orosháza 13. Csongrád 14. Makó 15. Ceglédi VSE 16. Szarvas 26 17 5 4 65:25 39 26 16 6 4 48:19 38 26 12 6 8 46:30 30 26 10 8 8 31:28 28 26 7 12 7 29:25 26 26 12 2 12 31:29 26 26 9 8 9 46:45 26 26 10 6 10 41:42 28 26 12 2 12 44:46 26 26 11 3 12 26:42 25 26 10 4 12 42:49 24 26 8 8 10 22:33 24 26 9 5 12 37:39 23 26 6 10 10 32:41 22 26 7 6 13 29:41 29 26 3 7 16 18:53 13 A csoport további eredményei: Gyula—Szegedi Építők 3:1, Szol­noki MTE—Békéscsaba 3:1, Jászbe­rényi Lehel—Hódmezővásárhely 2:0, Törökszen‘miklós—Csongrád 0:2, Orosháza—Makó 1:1, Szarvas- Jászberényi Vasas 0:1, Kecskeméti TE—Martfű 0:2. DÖNTETLEN A JUBILEUMON Hatvan éve találkozott először Magyarország és Csehország lab­darúgó-válogatottja. Éppen ezért a vasárnapi prágai találkozót a két ország legjobbjai között jubileu­mi mérkőzésnek számított. Csehszlovákia—Magyarország 2:2 (1:0) Prága, Strahovi stadion, 25 000 néző. V.: Roomer (holland). G.: Scherer, Kvasnak, ifi. Ti­chy, Machos. Csehszlovákia: Schroiff — Lala, Popluhar, Novak — Pluskal, Bu- bernik — Pospichal, Scherer, Kad- rába, Kvasnak, Masek. Magyarország: Ilku — Mátrai, Mészöly, Sárosi — Nagy, Nógrádi — Bene, Rákosi, Machos, Tichy, Fenyvesi dr. Jó iramú, változatos; izgalmas mérkőzésen a magyar együttes többet támadott, ezt a 12:3-as szög­letarány is bizonyítja. Az első félidőben — amíg az új összeté­telű csapat nem rázódott össze — a csehszlovákok elég sok zavart okoztak. Szünet után megválto­zott a játék képe. A széltől tá­mogatott magyar csapat akciói felgyorsultak, s lényegesen több veszélyt jelentettek, mint az első félidőben. Lelkes játékkal a ma­gyar csapat megérdemelt vezetés­hez jutott, amit aztán a csehszlo­vákok némileg szerencsés körül­mények között egyenlítettek ki. A tartalékos magyar csapat dicsé­retesen küzdött, értékes döntet­lent értek el idegenben, a tavalyi világbajnokság második helyezett­je ellen. Tizennégy telitalálat a totón A vasárnapi totó fordulóban 14 pályázó ért el telitalálatot. Nye­reményük egyenként 19 692 forint. Tizenegy találatos szelvény 419, tíztalálatos 4678 darab akadt. Előb­biekre 657, utóbbiakra 78 forin­tot fizetnek szelvényenként. A 22 heti eredmények: x, 2, x* f, 1, 1, 1, 2, 1, 1, x, 1. CEGLÉDI APRÓHIRD Kétszemélyes rekamié és ágybetétek eladók. Urbán Pál utca 4. szám alatt.___________ Félnapi bejárást válla­lok. Cím a Ceglédi Nyomdában. _________ I zs 49-es, 350-es sürgő­sen eladó. Törtei, Ma- lom út 8, Szrapkó. Két darab 136x76-os használt ablak eladó. Sugár utca 10.________ R ézüst és új üstház eladó Kender utca 5. alatt.__________________ Két darab hatméteres vasgerenda eladó. V., Fegyver utca 8. szám. Szél utca 20. számú ház beköltözhetően el­adó. Egy darab 85x180-as Mahagónia íróasztal magánosnak. esetleg közület részére eladó Érdeklődni lehet min­dennap délután 5—8-ig. Cegléd, Síp utca 3. alatt.___________________ S arló utca 2/b számú ház. beköltözhetően eladó. Érdeklődni 6 óra után.___________‘ 5 7-es kiadású 350-es Izs-motor igényesnek eladó. Érdeklődni 16 óra Szép utca 20. alatt. 67 éves nyugdíjas férfi élettársat keres, Ceg­léd. ..özvegy” jeligére leveleket a Ceglédi Nyomdába kérek. ETÉSEK Állomásnál, adómen­tes 2 szoba, konyhás ház, mellékhelyiségek­kel, beköltözhetően* gyümölcsfákkal eladó. Klapka utca 25. Eladó beköltözhető ta­nya. esetleg lebontás­ra is. Érdeklődni le­het: Cegléd, Vin., Sü- tő u. 6.______________ E gy puli elveszett az összekötő út környé­kén, aki látta és tud róla. jelentse jutalom ellenében a Ceglédi Nyomdában._______ H ízó eladó Cegléd* Bercsényi út 28. szám * alatt.