Pest Megyei Hirlap, 1963. május (7. évfolyam, 100-125. szám)

1963-05-14 / 110. szám

Szigetújfalu nyert Gödöllőn Bag pasitól szerzett Nagykőrösön Különös érdeklődés kisé­ri a megyei labdarúgó baj­noki cím két „aspiránsá­nak’* vetélkedését, a pár­harc vasárnap érdekes for­dulatot hozott. Szigetújfa­lu nyert Gödöllőn, Nagy­kőrös viszont csak egy pontot tudott oíthontartani Bag ellenében. A fordulót, e két találkozótól eltekint­ve, hazai győzelmek jelle­mezték. Abony—Dunaharasztj 3:1 (2:1) Abony. 900 néző. V: Szórádi. A sorozatos hazai támadások már a 8. percben góllá értek. Közben eleredt az eső. s a csúszós talajon egyre több hiba csúszott a játékba. A 2)0. percben egyen­lített a DMTK, majd a félidő be­fejezése előtt ismét előnyhöz j utótt Abony. Szünet után az esőv-el együtt tovább esett a színvonal is. A hazaiak fölénye vitathatatlan volt, azonban a nehéz talajon csak a 65. percben értek el újabb gólt. G: Gönczöl (2>, Cziegtler, ül. Kaltenecker. Jó: Cziegler. Gön­czöl, Retkes. Tóth, ill. Aradi. Ba­bos, ZugnóL Horinka László Nagykőrösi Kinizsi—Bag 2:2 (2:1) Nagykőrös. 600 néző. V: Horá- nyi. A hazaiak a 17. és 36. percben lőtt góljaikkal 2:0-ás vezetésre szert tettek. Ezután engedtek az iramból, s a 38. percben a meg­ingó védelem mellett szépített a vendégcsapat, sőt. az 53. percben egyenlített is. A hajrában erősen rohamozott az éllovas, de a jól tömörülő bagi védelem, Aááramal az élen, mindent hárított. A közepes iramú és színvonalú mérkőzésen a kényelmeskedő és helytelen felfogásban játszó Kő­rös ellen a lelkesen, de kissé erőszakosan küzdő bagiak megér­demelten szerezték meg az egyik pontot. G: Csikós I., Komyik. ill. Nagy S., Nagy J. A hazaiak közül sen­ki sem játszott kiemelkedően, a vendégeknél Adám a mezőny leg­jobbjának bizonytút. dicsérhető Katona. Nagy J. és Kékesi is. Pécsi Sándor Szigetújfalu—Gödöllői Vasas 1:0 (OK)) Gödöllő. 1000 néző. V: Virágh.* Két ellentétes félidő jellemezte a találkozót. Az első félidőben gó­lokkal jobb volt, négy kapufát lőtt, a hazai csapat, de az 52. percben, a leálló védelem mellett bekapott balszerencsés gól után erősen visszaesett. A játék képe alapján, a döntetlen igazságosabb lett volna, bár az újfaluiak lelkes játékuk alapján, megérdemelten szerezték meg a két pontot. G: Vigh B. Jó: Pfiumm. igazvá­ri. Tóth L.. Schneck, míg a he­lyiek közül csak Sárréti dicsér­hető. Virágh kitűnően vezette a sportszerű mérkőzést. Dányi—Horváth Tököl—Albertirsa l:o (OUh Tököl, 500 néző. V: Tabányi. A vendégek védekezésre ren­dezkedtek be, csak két csatáruk tartózkodott elöl. Az első 45 per­cet változatos játék, s jobbára tököli fölény jellemezte. Szünet után teljesen beszorulták az ir- Saiak, szinte át sem jutottak a félvonalon, a sérültek miatt hat tartalékkal kiálló helyiek csak a 84. percben tudtak eredményt el­érni. távoli szabadrúgásból, az alacsony színvonalú mérkőzésen. G: Gergényi m. Jó: Bilisics, Vass. Gergényi ni.. Nikolicza. ill. Tokaji. Jánosi, Fekete IV.. Kiss. Bundies Péter Cegiédbercel—Pilisi KSK 1:0 (1:0) Ceglédberoel, HOO néző. V: Kai­ser. A szél támogatásával a vendé­gek rohamoztak, jő pár meleg helyzetet teremtettek a hazai ka­pu előtt. A 20. percben, ellentá­madásból. mégis a bércéiiek sze­rezték meg a vezetést. A félidő további részében változatossá vált a küzdelem, mindkét csapat a mezőnyben szépen adogatott. For­dulás után elállt a szél. mégis a hazaiak kezdtek jobban. Az 50. percben Macskás! hatalmas bom­bája hajszállal zúgott el a léc mellett. A második 45 perc hazai fölényét jellemzi, hogy a pilisiek csak az utolsó 10 percben jutot­tak el kétszer a berceli kapuhoz. A hazai csatársor a jobbnál jobb helyzeteket elügyetlenkedte. G: Mezei. Jó: Schmidt. Várhe­gyi, Pánczél, Mezei; ill. Varga, Jagyugya, Holánszki. Gyöngyösi. Pécel—üllő 3:0 (1:0) Pécel. ©00 néző. V: Kelemen. Az első húsz percben Üllő ro­hamozott, egy kapufa és egy nagy gólhelyzet jelezte fölényüket. Ám a 20. percben, egy ellentámadás­ból. a hazaiak jutottak előnyhöz. Ettől kezdve változatossá vált a játék, die szünetig gól nem esett. Az 55. percben eleredt az eső. A csúszós talajhoz jobban alkalmaz­kodó pécel iek ezt kihasználva; a 60. percben újabb gólt értek el. A vendégek nem adták fel a küz­delmet. s a továbbiakban jórészt ők támadtak, de mégis a péceliek voltak eredményesek. Kém egyé­ni akciója után, a 75. percben. A hajrát is a lelkes üllőiek irá­nyították; de még szépíteniük sem sikerült. G: Kern (2). Dobos. Vecsés—Váci Vasutas 6:0 (4:0) Vecsés. 800 néző. V: Tihanyi. A nagy kedvvel játszó hazaiak az újból csatasorba álló Békefi vezérletével, még ebben az arány­ban is megérdemelten győztek. A Vasutas csak a második félidő első 20 percében nyújtott elfo­gadhatót. ekkor főleg szélsőik ré­vén, veszélyes támadásokat vezet­tek, de a kínálkozó alkalmaikat nem tudták kihasználni. A végig Az első négygólos győzelem A Csepel Autó együttesé az 1962 —63. évi bajnok­ságban most arat­ta legnagyobb arányú győzelmét. A sok egygólos Vereség és az eddigi öt kis arányú győzelem után végre sok góllal örvendeztették meg szurkolóikat. Természetesen a sákert nem szabad túlérté­kelni, hisz hazai pályán a se­reghajtó ellen érték el, három góljuk csonka csapat ellen esett. Csepel Autó—Kaposvár 4:0 (1:0) Dunaharaszti, 1500 néző. V: Czirják. Cs. Autó: Kovács — Halász, Kreisz, Fucskár — Pintér, Ke­mény — Belovai, Kiss, Stahl, Rátkai, Kosztolányi. Nagy lendülettel kezdett a hazai együttes. A vendégek Védekezésre rendezkedtek be, s csak szórványosan támad­tak, gólhelyzet mentesen. Kosztolányi két kihagyott helyzete után a 35. percben mintaszerű támadás végén szerezte meg az Autó a veze­PEST MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja Főszerkesztő Bácskai László Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat Felelős kiadó Csoliány Ferenc Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest, VHI.. Blaha Lujza tér 3 Egész nap hívható központi telefon: 343—ÍOO, 142-22-5 Gépirószoba (hívható 20 áráig): 14-5 -Mi' — Belpolitikai és sport- rovat: 140—149 — Ipari rovat: Ml—1S2 — Művelődési rovat: 141—250 Előállítja Szikra Lapnyomda Budapest Index: 25 OSI Terjeszti a Magyar Posta. Elő­fizethető a helyi posta­hivataloknál és kézbesítőknél Előfizetési díi 1 hónapra 11 forint tést. Ezután a Kaposvár bal- hátvédje, Zaag megsérült, s a továbbiakban tiz emberrel játszott a Kinizsi. A második félidő végig a hazaiak fölényét hozta, s a 60. percben Kosztolányi egyéni alakításával, majd újabb kor­szerű támadás után Kiss jó­voltából növelték góljaik szá­mát. A befejezés előtt 10 perc­cel szabadrúgásból Stáhl állí­totta be a végeredményt. G: Belovai, Kosztolányi, Kiss, Stáhl. Jó: Halász, Kreisz, Pintér, Kosztolányi. 1. Csepel 23 17 5 1 49:14 39 2. Dunaújv. 23 11 9 3 45:24 31 3. Székesfeh. 23 11 8 4 38:15 30 4. BVSC 23 12 6 5 34:31 30 5. Szállítók 23 10 6 7 27:20 26 6. Oroszlány 23 8 10 5 39:31 26 7. Győr 23 7 11 5 29:23 25 8. Budafok 23 9 7 7 29:29 25 9 Búd. Spart. 23 6 10 7 24:30 22 10. Mosonm. 23 6 8 9 28:32 20 11. EVTK 23 5 9 9 22:26 19 12. FVSK 23 6 7 10 27:34 19 13. Zalaegersz. 23 6 7 10 28:40 19 14. CS. Autó 23 6 1 16 23:36 13 15. K. Lombik 23 5 3 15 18:47 13 16. Kaposvár 23 2 7 14 19:47 11 A Nyugati csoport további eredményei: Csepel—Pécsi VSK 2:0, K. Lombik—Orosz­lány 1:1, Székesfehérvár— BVSC 0:0, Dunaújváros—Za­laegerszeg 1:0, Győri MÁV DAC—Szállítók 0:1, Budai Spartacus—EVTK 1:1, Moson­magyaróvár—Budafok 0:2. A Keleti csoport eredmé­nyei: Ganz-MÁVAG—Diós­győr 1:0, Ózd—Debr. EAC 4:0, Eger—Láng 1:1, Kecskemét— Borsodi Bányász 0:0, Miskolc —Bp. Spartacus 1:0, Szegedi VSE—Egyetértés 1:1, Bp. Elő­re—Nyíregyháza 2:1, Szolnok —Salgótarjáni Kohász 1:1. 1. Özd 23 14 5 4 42:16 33 2 Diósgyőr 23 13 7 3 40:16 33 3. Miskolc 23 12 6 5 36:19 36 Az NB I-es kosárlabda-rangadót vasárnap játszották le a Kisstadi­onban. Bp. Honvéd—MAFC 78:64 (30:31). sportszerű mérkőzés kitűnő játék- vezetés mellett folyt le. G: Békefi (3). Mercz, Kari, Dob- Hányt (öngól). Jó: Békefi, Trasz- szer. Mercz. Schubert, ill. Nagy, Demeter, Kiss. Fekete József Monor—Ceglédi Építők 4 a (2:0) Monor, ma néző. V: Bernde. Végig a hazaiak irányították a játékot. A 2. és 11. percben, sú- lyos kapushibából szereztek gólo­kat. Fordulás után a 70. percben szépítettek a vendégek, de rá öt percre újabb kapushibából a mo- noriak háromra növelték góljaik számát. Ezt követően reklamálá­sért a Ceglédi Építők kapuvédő­jét.. Pánczélt, a játékvezető kiállí­totta. s helyette Deli állt a kapu­ba. A befejezés előtt 3 perccel esett_a mérkőzés utolsó gólja. G: Szatai (2). Szabó S.. K. Nagy, 111. Máté H. Jó: Fónyad H„ Di- mof. Sáránszky és a hátvédhár­mas, ül. Hegedűs. Füle. Dell. 1. Nagykörös 24 16 5 3 50:27 37 2. Szigetújf. 24 14 8 2 44:19 36 3. Vecsés 24 13 5 6 55:33 31 4. Tököl 24 12 3 9 35:28 27 5. Abony 24 10 6 8 52:42 26 6. Gödöllő 24 9 7 8 39:35 25 7. Ceglédberc. 24 10 5 9 39:50 25 8. Monor 24 8 8 8 35:33 24 9. Üllő 24 9 5 10 32:35 23 10. Albertirsa 24 8 6 10 40:43 22 1L Ceglédi Ép. 24 8 4 12 41:43 20 12. Bag 24 7 6 11 35:48 20 13. Dunaharaszti 24 7 5 12 26:34 19 14. Pécel 24 7 5 12 25:33 19 15. Váci VSE 24 7 2 15 27:58 16 16. Pilisi KSK 24 4 6 14 27:41 14 LABDARÚGÓ NB I Ferencváros—Tatabánya Sd) (0:0). Tatabánya. 22 000 néző. MTK—Sal­gótarján 1:0 (0:0). Salgótarján. 7000 néző. Pécs—Szombathely 2:0 (1:0). Pécs. 15 000 néző. Komló—Debre­cen 3:i (1:1). Debrecen. 14 000 né­ző. Dorog—Győr l:o (1:0). Gvőr, 12 000 néző. Vasas—Szeged 4:0 (1:0). Fáy u., 12 000 néző. 1. Ferencv. 20 10 6 4 37:24 26 2. U. Dózsa 20 9 7 4 40:20 25 3. MTK 20 9 7 4 33:26 25 4. Dorog 20 8 8 4 30:20 24 5. Bp. Honvéd 20 9 5 6 41:27 23 6—7. Tatab. 20 7 6 7 22:22 20 6—7. Pécs 20 6 8 6 25:25 20 8. Győr 20 8 4 8 26:27 20 9. Szeged 20 7 6 7 12:25 20 10. Vasas 20 6 7 7 26:23 19 11. Komló 20 6 7 7 23:27 19 12. Debrecen 20 4 8 8 22:39 16 13. Salgótarján 20 4 4 12 18:29 12 14. Szombati!. 20 3 5 12 14:35 11 SZERDÁN: IFIEDZÉS Hiúsági labdarúgó-válogatottunk vasárnap a Dunakeszi Vasutas-pá­lyán Nögrád megye ellen mérkő­zik. Az együttes szerda délután itt tartja utolsó előkészületi mér­kőzését. A következő játékosok kötelesek alsó szereléssel megje­lenni (a Budapesten átutazó lab­darúgók a Nyugati pályaudvar kultúrtermében 14.15-kor gyülekez­nek): Fónyad (Monor), Szabó A. (Ve­csés), Kovács L.. Kovács Oy.. Ju­hász, Bakovszky (Dunakeszi Vas­utas), BaJnöczJ. Tóth. Berger (Bu­daörs), Bálint (Csepel Autó). Er­dész (Alsógöd). Polák (Váci Va­sas), Ubrankovics (Pilisi KSH), Koska (Albertirsa). AS%éB8S9£T£SSK Beköltözhető fél ház­rész Nagykörös, I., Előd utca 1. szám alatt sürgősen eladó. (2 szoba, konyha, élés­kamra. mellékhelyisé­gek). Érdeklődni lehet a helyszínen. _________ E ladó ingatlanok a váci kirendeltség területén: FelsŐgöd: 150 n-öl gyümölcsös telek. Ára: 15 ezer Ft. Erdőkertes: 300 n-öl üres, kerítet- len telek. Ára: n-öle 15 Ft. Vác: 306 n-öl üres telek. Ara: n-öle 60 Ft, Dunakeszi: 150 n-öl kéri teilen te­lek. Ára: n-öle 60 Ft Börzsönyliget: 277 n-öl déli fekvésű dombos telek. Ára: 5500 Ft. Felsőgöd: 800 n-öl gyümölcsös telek, kerítve, vaska­puval és kúttal. Ara: 120 ezer Ft. Érdeklődni lehet: PIK H., Vác, Széchenyi u. 9. sz. Ház telek, építőanyag­gal együtt eladó: Nagymaros, Kossuth tér 18 (délután)._____ B eköltözhető, kettő­szobás. komfortos, kertes családi ház, ju­tányosán eladó. Pest­lőrinc, Szitnya 46. Telefon: szerdán, szombaton 359—497. Eladó 250-es nagy ke­rekű Jáwa és 125-ös Csepel. Nagykőrös, Bállá Gergely utca 33. Négyezer szőlőkaró, egyezer kis cserép el­adó. Nagykőrös, Szol­noki u. 24.___________ B erva-moped eladó. Nagykőrös, Sallai Im­% u. 4._______________ É pítkezéshez nyárfa- rönk eladó. Nagykő­rös. VET.', Adám Lász­ló u. 1. ' _____ K ét jókarban levő tiszta gyermekágy el­adó. Nagykőrös, VII., Délibáb u. 4._________ A Fővárosi Szerelő- ipari Vállalat — VII., Sajó u. 4—8 — nagy­budapesti munkahely­re’ villany-, víz- és fű­tésszerelő szakmunká­sok mellé segédmun­kásokat keres azon­nali felvitelre. Mun­kásszálló van. A szo­ciális juttatásokat biz­tosítjuk^_______________ A BM sportosztály könyvjóváírással vagy megvétellel keres 100 vagy 200 ezer kai/óra teljesítményű hűtő- kompresszort, 200 ezer kai /óra teljesítményű ellenáramú * kondenzá­tort, 850—900 L/perc teljesítményű szivaty- tyút fenti, teljesítmé­nyekhez sólétartályt (réfrigerátor). továbbá 1—2” átmérőjű f orr­csövet. Az ajánlatokat a BM sportosztály, Budapest, XIV. kér., Varannó u. 2—4. sz. címre kérjük. ________ A utó belső és külső huzatokat, hozott és rendelt anyagokból 6 nap alatt készítünk. Pest megyei Vegyi- és Kézműipari Válla­lat, Bp. IX., Tompa u. 30. (Páva u. sarok.) Telefon: 138-805. Modern ebédlőbútor eladó. Megtekinthető: Nagykőrös, X.a Lo- soncy u. 32. A Láng Gépgyár felvételre keres budapesti telep­helyére horizontál és csúcsesztergályoso­kat. marósokat, villanyszerelőket* daruvezetőket, géplakatosokat, lemezlakatosokat, csőszerelő lakatosokat, mechanikai műszerészeket, villany- és autogén­hegesztőket és segédmunkásokat. Vidéki szerelésekre géplakatosokat csőszerelő lakatosokat, hegesztőket, szerkezeti lakatosokat és segédmunkásokat felveszünk. A vidéki szerelé­sekre felvett dol­gozóknak szállást biztosítunk. Jelentkezés a Mun­kaerőgazdálkodá­son, Bp. XU!.* Vád út 152. A Pest megyei Vegyi és Kézműipari Válla­lat Szentendrei Iró- szerüzeme felvesz azonnal nagy gyakor­lattal rendelkező szer- számszerk. mérnököt, szerszámszerk. techni­kust, szerszámkészítő esztergályost, szer­számkészítő lakatost. Jelentkezés: Szent­endrei Irószerüzem, Dózsa György út. Nagykőrösi Épület- és Lakáskarbantartó Ktsz Nagykőrös, Szabadság tér 9. felvételre keres építészmérnököt pár­évi gyakorlattal. Kő­műves, ács szakmun­kásokat azonnali fel­vételre. Dolgozóinkat mindazon szociális Juttatásban részesít­jük, amelyet más ál­lami vállalatok bizto­sítanak. Ha szövetke­zetünk tagjai sorába óhajtanak belépni, úgy a megszabott ha­táridő eltelte után ezt is teljesítjük. Felvétel esetén útiköltséget megtérítjük. A Szentendrei Kocsi­gyár azonnali belépés­sel felvesz férfi segéd­munkásokat. faipari szakmunkásokat (asz­talos. bognár, gép­munkás) vasesztergá­lyos szakmunkásokat és nagy gyakorlattal rendelkező szerszám- készítő lakatosokat. Jelentkezés a vállalat személyzeti osztályán. Férfi méretes és egyenruha szabóságba gyakorlattal rendelkező szakmunkásokat szövetkezeti tag­nak felvesz a Váci Szabó Ktsz. Jelentkezés: kedd és csütörtök: Vác, Széchenyi utca 21. Telefon: 215. A Láng Gépgyár felvételre keres műszaki fejlesztési feladatokhoz építészt, gépész­mérnököket, elektromérnököt, üzemmérnököt, és gépész­technikusokat Jelentkezés a sze­mélyzeti osztályon, Bp., Xm., Váci út 152. Váci telepünkre lakatosüzemi CSOPORT­VEZETŐT keresünk azonnali felvételre. ÉM Szentendrei Ce­mentáruipari Vál­lalat, Vác. Kisrét- dűlő 1 szám. Kőműveseket, ácso­kat, villany- és víz­szerelőket. festőket, férfi és női segéd­munkásokat budai munkahelyekre, azon­nal felvesz a Buda­pesti Építő és Elem­gyártó Ksz. Jelentke­zés a 4?-es villamos kispesti végállomásá­nál, XVIH. Hengersor u. 73. Autó és motor belső­külső védőhuzat elké­szítését hozott és ál­talunk adott anyagból hat nap alatt vállal­juk. Pest megyei Ve­gyi és Kézműipari Vállalat. Bp., IX. kér., Tompa u. 30. (Páva u. sarok.) Telefon: 138— 801. ÉM Szentendrei Ce- mentáruipari Vállalat azonnali felvételre ke­res férfi segédmunká­sokat és szállítómun­kásokat. Munkásszál­lás van! Szentendre. Dózsa Gy. út 34. Csak egy pont idegenből 3 Három csapatunk otthon játszott, má­sik három idegen­ben vendégszerepelt. A Vád Vasas. Kar- tal és a Pilisi Bá­nyász kihasználta a hazai Pálya előnyét, igaz. a Bányász dön­tetlenül végzett, de ez a találko­zó befejezés előtt 10 perccel, a vendégek hibájából félbeszakadt, s valószínűleg mindkét pom a Pest megyeieké lesz. Idegenben csak az SZTK ért el sikert, döntetlenül játszott Ercsiben az ^.újonc-rang­adón”. Az állandóan más össze­állításban játszó Cegléd újabb ve­reségével az utolsó előtti helyre esett vissza. Eszakközép csoport Nyergesújfalu—-Pilisi Hányása 1:1 (0:0) félbeszakadt Pillsvörösvár, 600 néző. V: ifj. Soós. P. Bányász: Huj L — Nick n., Hau, Krupp — Nick I.. Vízvári — Markos, Gechter, Sodró, Huj H.t Kimmel Az első félidőben egyik kapu sem forgott veszélyben. Szünet után erős akarással, nagy becs­vággyal küzdött a Bányász, de a vendégek kapusa mindent hárí­tott. Sőt. a 70. percben egy élőre- vágott labdából a Viscosa szerez­te meg a vezetést. Még hevesebb lett a küzdelem, majd befejezés előtt 10 perccel szabadrúgáshoz jutottak a helyiek, a labda ki­csúszott a kapus kezéből, s azt már csak a gólvonalon túlról ha­lászta vissza. A játékvezető meg­adta a gólt. majd a kapus, s né­hány társa a partjelzőhöz rohant, arra kérve, másítsa meg az Íté­letet; hiszen a labda szerintük nem ment át a vonalon. A határi- bírót ránci^álaii kezdték, mire a játékvezető lefújta a mérkőzést. Az összecsapást közepes színvo­nal, de hatalmas küzdelem, vala­mint az jellemezte, hogy a helyi­ek nem boldogultak a kitünően védő nye gesúi falui kapussal. G: Niel I. Jó: Nick I. (a me­zőny legjobbja). Krupp. Gechter. Sárisáp Bányász—Szentendrei Honvéd 2:1 (Iá) Sárisáp. 600 néző. V: Dudás. Sz. Honvéd: Vadnai — Stefan- csik. Bog ár. Doroszlai — Tisza, Kovács - Rajna, Zsinka, Laczkó, Popov. I« us zen da. A Honvéd-rohamok a 15. perc­ben 25 méteres szabadrúgásból góllá ért' k. Három perccel később egyemllteU Sárisáp. Továbbra is Szentendj e támadott, de ered­ményt ele? iül. A második félidő el­ső percei >en Stefan esik fel akart 6zabadíta ü. de a lábáról leper­dült labd i pont az ellenfélhez ke­rült, aki nem hibázott. Nem sok­kal ezután Bogár megsérült, és ezután c:ak statisztált. A kiegyen­súlyozott játék során Haj na előtt adódott nég nagy helyzet, de a labda let erdült a lábáról. Szén tér (Irének, főleg az első félidőben több helyzete volt. és ennek alapján döntetlent érdemelt volna. G: Ko ács. Jő: DorosaLay (a mezőny egjobbja). Kovács; Po­pov. Bog ír. Er !Si—SZTK 2:2 (1:®) ESrcsi. 9 00 néző. V: Szabó J. SZTK; Dávid — Földi, Gere, Sándor -- Pető. Majsai — Csősz, Bonczi, ;ígresi I.» Egresi n.. Bol­tos. A 4—: —4r-es felállású szlget- szentmik ósiak védekezésre ren­dezkedtek be. A fölényben játszó hazaiak a 20. percben lesgyanús helyzetbe l megszerezték a veze­tést. Csak a félidő vége felé jött fel az SZTK. s ekkor Boltos csúsztatott fejessel, míg Csősz ki­töréssel veszélyeztetett. Fordulás után a »est megyeiek léptek fel támadólag, s már a 48. percben Egresi I labdájával Cső6z három védőt is kicselezett, s egyenlített. Rá öt r ercre Egresi II.—Boltos- Egresi I. összjáték után az SZTK a maga javára fordította az ered­ményt. A 63. percben Csősz nagy helyzetben hibázott. A hazaiak hatalmai hajrát vágtak ki. s a 72. percben védelmi hibából megsze­rezték a egyik pontot. G: Csősz. Egresi I. Jó: Dávid (a mez >ny legjobbja). Földi, Csősz. Egresi I.. Egresi H. Csöllo dr. 7 3 60:24 33 6 5 34:25 30 9 5 31:22 25 9 6 26:24 25 9 6 30:32 25 6 7 28:21 24 7. Pénzt győrök 23 10 4 9 37:23 24 8. Blekt] omos 9. UFC 10. Anna r&lgy 11. Ercsi 12. Nyen esújf. 13. Kerái lia 14. Sárisí p 15. Pilisi B. 16. Szent rndre A félbeszakadt Pilisi Bányász­Nyerges ij falui Viscosa mérkőzés eredményét nem számítottuk be. A cső >ort további eredményei: Esztergom—Anna völgy 3:0, Elekt­1. Trakt >rgyár 2. m. k. TTVE 3. Észté’ gom 4. Tokod 5. SZTK 6. Izzó 23 13 23 12 22 8 23 8 23 8 22 9 23 6 12 5 34:30 24 23 7 10 6 32:35 24 23 9 4 10 34:50 22 23 8 5 10 34:31 21 22 8 5 9 24:30 21 23 4 9 10 21:28 17 23 22 23 8 4 6 5 12 24:35 17 6 5 11 21:43 17 7 1 15 34:46 15 romos—Pénzügyőrök 0:0, Tokod-* Kerámia 1:0. Izzó—in. k. TTVE 3:0, UFC—Traktorgyár 4:4. Északi csoport Váci Vasas—Ghinoin 3:2 (l.*0) Vác. 700 néző. V: Bana. V. Vasas: Nyéki — Katona, Neugan. Kreidi — Konecsní. Ma­dár — Balogh, Farkas, Vasvári* Steidl. Jakab. Helyi támadásokkal indult a mérkőzés, «? a sok pontatlan lövés után, a 23. percben Jakab szépen elfutott, beadását Farkas fejelte a hálóba, régen látott korszerű tá­madás végén. A további helyi ro­hamok eredménytelennek bizo­nyultak. Szünet után feljött a Chinoin a kényelmeskedő Vác el­len. és az 58. percben 11-esből egyenlített. Sőt. a megzavarodott helyiek ellen a 77. percben. 9 em­berrel, a vezetést is megszerezte, ugyanis a 70. percben a Chinoin kapusát. Benkét. egy perccel ké­sőbb pedig középhátvédjét. Peő- czöt kiállították. A gól felrázta a Pest megyei együttest, a 80. perc­ben szabadrúgásból egyenlítettek, majd a 85. percben a győzelmet is kivívták. G: Farkas (2), Katona. Jó: Neu- gam. Konecsni. Madár. Jakab. Pál János Kortan Kinizsi—Zagyvapálfalva 2:0 (1:0) Kartal. 600 néző. V: Sebestyén. Kartal: Podiaviczky — Braun, Gábor, Kiss — Szabó, Varga — Huszár, Nagy J., Tasnádi dr., Mud- xi. Kemény. Már a 3. percben Kemény lö­vésszerű szögletéből a berobbanó Huszár a hálóba csúsztatta a lab­dát. A korai gól fellelkesítette a hazaiakat, egy ideig sokat támad­tak. de komoly gólhelyzetük nem akadt. 25 perc után feljött Zatgy- vapálfalva. kiegyenlítetté vált a küzdelem. A 60. percben, zivatar miatt több mint negyedóráig állt a játék. A kényszerszünet a kar- taliaknak használt jobban, felfris­sülve, nagy lendülettel rohamoz­tak. s bár a 70. percben kiállítás miatt a vendégek lét.szarna 10 fő­re csökkent, újabb gólt csak a be­fejezés előtt 5 perccel sikerült el­ém iök. G: Huszár, Kemény. Nagy Jenő. Kemény. Jó: Varga; 1. Nagybátony 23 17 3 3 48:15 37 2. KISTEXT 23 13 7 3 39:19 33 3. Ikanjs 23 14 5 4 44:22 33 4. Baglyasalja 23 13 6 4 35:19 32 5. Tehertaxi 23 12 7 4 43:23 31 6. Kisterenye “ 23 11 8 4 40:21 30 7. Váci Vasas 23 9 11 3 35:25 29 8. Sashalom 23 9 3 11 39:38 21 9. Petőfibánya 23 fi 8 9 29:36 20 10. Statisztika 23 7 4 12 35:42 18 11 Autótaxi 23 6 5 12 40:54 17 12. Kartal 23 4 8 11 20:36 16 13. Hajógyár 23 3 9 11 26:40 15 14. Zagyvapálf. 23 6 2 15 20:47 14 IS. Chinoin 23 2 8 13 26:44 12 16. Dinamó 23 2 6 15 16:54 10 A csoport további eredményei: Tehertaxi—Sashalom 3:3, Dina­mó—Petőfibánya 0:0. Autótaxi— Hajógyár 3:3. Kis terenve—Statisz­tika 5:1. KISTEXT—Barrlyasalja 1:1, Ikarus—Nagybátony 0:0. Békéscsabai Építők—Ceglédi VSE 4:1 (2:0) Békéscsaba, 2500 néző. V: Bálint. CVSE: Hamza — Pákozdi, Kiss, Császár — Csontos, Oláh — Kubi- nyi, Nagy, Dani. Liptai, Halmi. A találkozó elején kihagyott több CVSE-helvzet után. súlyos védelmi hibából érték el góljai­kat a helyiek. Fordulás után fel­lángoltak a vendégek, s Dani szé­pített. A ceglédi védők ezután to­vábbra is bizonytalankodtak. 3 így az egvenlítés helvett a ven­déglátók értek el úiabb gólokat. G: Dani. Jó: Kubinyi. Kecskeméti Mihály 1. Gyula 23 15 5 3 54:19 35 2. Szolnok • 23 13 6 4 40:17 32 3. J. Lehel » 23 10 5 8 42:29 26 4. Szegedi Ép. 23 6 12 5 26:20 24 5. B.-csaba 23 8 8 7 40:37 24 6. Töröksz.-m. 23 11 2 10 24:34 24 7. J. Vasas 23 8 *7 8 28:27 23 8. Orosháza 23 8 7 8 19:26 23 9. Kecskemét 23 10 2 11 28:27 22 10. Martfű 23 10 2 11 38:42 22 11. Mezőhegyes 23 8 6 9 34:28 22 12. Hódmezőv. 23 9 4 10 38:43 22 13. Makó 23 6 9 8 30:36 21 14. Csongrád 23 7 5 11 32:36 19 15. Ceglédi VSE 23 7 5 11 27:35 19 16. Szarvas 23 2 7 14 15:49 11 A csoport _ további eredményei: »zegecti KpriiOK—»zuiiiuiM j.a, Jászberényi Lehel—Gyula 1:0, Hód­mezővásárhely—Orosháza 0:0. Ma­kó—Mezőhegyes 4:0, Törökszent- miklós—Kecskeméti TE 1:0. Mart­fű-Szarvas 5:1. Csongrád—Jászbe­rényi Vasas 1:1. Nincs telitalálat a totón A vasárnapi totófordulóban nem volt telitalálat. Tizenegy találatot 43, tíz találatot 512. kilenc talá­latot pedig 4167 pályázó ért el* Nyereményük egyenként 7194. 604, illetve 98 forint. A 19. heti totóeredmények: 2. 2, 1, 2, 2, 1, x, 2, X. x, 1. x. CEGLÉDI APRÓHIRDETÉSEK Eladók Ires cementes zsákok Szolnoki út 21 alatt. ___________________ E ladó e ?y darab egy- személy s rekamié, három otellel Körösi út 17.__________________ R övid. különleges nylon csipke meny­asszony ruha eladó. Cegléd, Vadász utca 2. alatt. •Tó áll ipotban levő Pannon a motorkerék­párt ve mék. Tóth Jó­zsef, Ci gléd 1. Jó állapotban levő Da nu via-motorkerék- pár eladó. Cegléd, n. kér. Könyök u. 10. Beköltözhető ház el­adó, két szoba, kony- hás, több mellékhelyi­séggel. Cegléd. Trom­bitás u. *3. Vágóhíd mellett. Megtekinthető szombat déltől vasár­nap egész nap. 125-ös D Csepel motor- kerékpár eladó. I.. Al­kotmány utca 6 alatt. BERVA-MOPED jó állapotban eladó. Ker- tész utca 31 alatt. Magányos férfi ház­tartását magányos asz- szony vállalná, vidék­re, vagy tanyára is elmenne. Érdeklődni lehet Szolnoki út 4. szám alatt özv. Platz­nénál. ____________ A zonnal beköltözhető ház eladó H. kér.. Vi­rág utca 9. ugyanott porta kb 240 n-öl, épí­tési anyaggal, enge­déllyel.