Pest Megyei Hirlap, 1963. május (7. évfolyam, 100-125. szám)

1963-05-28 / 122. szám

Pilis nyert Bagón, Nagykőrös Albertirsan Megtáltosodott" a Váci Vasutas A megyei labdarúgó-baj­nokság meglepetéseit a ven­dégsikerek jelentették. Pilis mindkét pontot elhozta Rag­ról, az éllovas Nagykőrös pedig Albertirsáról. a töb­bi találkozó hazai győze­lemmel végződött. Várat­lan, a tavasszal még nye­retlen Váci Vasutas öt, va­lamint a Ceglédi Építők hat gólja, A Szigetújfalu—Abony 2:1 (1:0) Szigetújfalu, 500 néző. V: En­des dr. Végig Újfalu rohamozott, aven- {dégek nyolc emberrel védekeztek, l s ezért csak ritkán, de akikor ve­szélyesen támadtak. A 18. perc­ben ritka szép góllal szerezték meg a vezetést a hazaiak, s aztán csak a 74. percben növelték gól­jaik számát. A 79. percben az új­falui védelem egy abonyi lefutás­Í-nál lest reklamált, hiába, s Czieg- ler máris szépített. A hazaiak megérdemeltein győztek, i G: Vigh L.; Vigh B.. ül. Czieg- ÍTer. Jó: Schneck II.. Burst, Vigh «B.. Hl. Gönczöl, Cziegler. | Nagykőrösi Kinizsi—Albertire» 1:0 (1:0) j Albertirsa, 1300 néző. V: Halász, f Hatalmas lendülettel kezdtek a hazaiak. Az első tíz percben Gö- mön három nagy lövést tett ár­talmatlanná, majd Kukucska fe­jese a kapufán csattant. Váratlan ellentámadásból, a 18. percben gólt ért el a vendégcsapat, s ez egy­ben győzelmüket Is jelentette. Hiába támadott továbbra is többet a hazai csapat, hiába irányította kilencven percen át a játékot, nem tudta bevenni a körösi hálót. (A 43. percben 11-eshez jutott Ir- sa, de Kukucska büntetője a lécet * súrolva vágódott kapu mellé. A helyzetek alapján a hazaiak i győzelmet érdemeltek volna, azon- Iban Gömörinek egyszerűen nem \ lehetett gólt rúgni, t G: Toricska. Jó: Gömöri (a me- íaony legjobbja), Bélteiki. Toricska, _ÖL Kiss. Pikó, Barcza. Kukucska. Fazekas Tamás Monor—Tököl 2:0 (1:0) I Monor, 1000 néző. V: Schuck, r A kilencven percet a monoritá- . madósor és a tököli védelem pár- j harca jellemezte. Hogy a tököllek f mégsem szenvedtek súlyos veresé- i'get, azt kapusuknak, Rozgics H- s nek. s részben a pontatlanul lövő "mooiori csatároknak köszönhetik. .i*- G: Körmendi, László H. JóV Di­f 'mof, Sáránszki, Czellaó, K. Nagy, Szalai, ill. Rozgics n. (a mezőny legjobbja) és a közvetlen védelem. > Váci Vasutas—Dunaharaszti I 5:1 (3:0) Vác, 300 néző. V: GalOa. ■I Hosszú szünet után, a hazaiak legjobb összeállításukban állhatták ki és nem jobb játékukkal, ha­nem lelkesedésükkel és erőnlétük­kel diadalmaskodtak a DMTK fe­lett. A vendégek a mezőnyben egyenrangú ellenfélnek bizonyul­tak, sőt, lényegesen többet tá­madtak. mint a hazaiak. Helyze­teiket azonban neon használták ki, míg a vasutasok szinte valameny- nyi veszélyes támadásából gól született. G: Torma, Nagy (2—2), Kiss, ill. Borsos. Jó: Várad!, Rorzák. Lieb- hardt. Torma, Nagy. ill. Jancsó, Babos, Bajcsef. Üllő—Ceglédbercel 4:3 (1:3) Üllő, 900 néző. V: Susán. A lendületes támadásokkal kez­dő Üllő a 10. percben megszerez­te a vezetést. Ezután fokozatosan feljöttek a vendégek, s a lő., 28., s a 43. percben, a bizonytalanko­dó házai védelem mellett szerzett gólokkal 3:l-re elhúztak. Fordu­lás után a vezetés birtokában a beroeliek kényelmesen játszottak. Nem így a hazaiak, akik rég látott hatalmas lelkesedéssel egyik támadást a másik után vezették, s megfordították az eredményt. A 73. percben, 4:3-nál, a beroeli Macskásit, aki több erőszakos be- lemenéssel hívta fel magára a fi­gyelmet, a bíró feleselés miatt ki­állította. A 80. percben Holló a mérkőzés legnagyobb helyzetét hagyta ki. G: Viczkó (3. egyet ll-esbőD, Holló, ill. Mezei, Prűdovies. Macs­kás!. Jó: Viczkó, Burza, Varga, Holló, ill. Csdlló. Mezei. Prudo- vics. Varga János Vecsés—Gödöllői Vasas 4:2 (1:1) Vecsés, 800 néző. V: Herczegh. Hatvanöt percen át teljesen nyílt volt a küzdelem. A vendégek a mezőnyben tetszetősen adogattak, de csatáraik nem boldogultak, a kitűnő hazai hátvédhármassal. Az utolsó 25 percben a VMTK tá­madósora feljavult, hatalmas ira­mot diktált, s ez három újabb gólt eredményezett. A Vasas az utolsó percben szépített. G: Kári (2). Rékefi. Skribeik. ill. Cseresznye. Kovács L. Jó: a hát­védhármas, Kári, Földi, ill. Nagy, Sóti, Laukó. Kovács Gy. Fekete József Ceglédi Építők—Pécel 6:0 (4:0) Cegléd,. 300 néz£. x V,: r DomM, A vendégek kezdtek lobban, á 8. percben hatalmas kapufát lőt­tek. Ezután a formás hazai táma­dások megtörték a vendégek el­lenállását, védelmük nem tudta feltartóztatni a jó napot kifogó ceglédi ötösfogatot. A gólok nagy lövésekből estek, a kapus mind­össze egy gólban ludas. G: Máté U. (2), Máté I., Milus, Hegedűs (11-esbői). Nagy. Jó: Mi­lus, Máté i., Máté II., Hegedűs, ill. TaLapa, Dobos. Pilisi KSH—Rag 1:0 (0:0) Bag, 400 néző. V: Virágh. Egyenlő erők küzdelméből a szerencsésebb került ki győztesen, A hazaiak hiába rohamoztak, nem tudták bevenni a ragyogóan védő Varga kapuját. Kitűnő játékveze­tés mellett, végig sportszerű talál­kozó. volt. G: Bereczki. Jó: Varga fa me­zőny legjobbja). Gyöngyösi, Greff, Bereczki, ill. Ádám, Katona. Ké­kesi. 1. Nagykőrös 2. Szigetújf. 3. Vecsés 4. Tököl 5. Abony 6. Monor 7. Gödöllői V. 8. Üllő 9. Ceglédberc. 10. Ceglédi Ép. 11. Albertirsa 12. Rag 13. Pécel 14. Dunahar. 15. Váci VSE 16. Pilisi KSK 25 17 5 3 58:27 39 25 15 8 2 46:20 38 25 14 5 6 59:35 33 25 12 3 10 35:30 27 25 10 6 9 55:44 26 25 9 8 8 37:33 26 25 9 7 9 41:39 25 25 10 5 10 36:38 25 25 10 5 10 42:54 25 25 9 4 12 47:43 22 25 8 6 11 40:44 22 25 7 6 12 35:49 20 25 7 5 13 26:40 19 25 7 5 13 27:46 19 25 8 2 15 32:59 18 25 5 6 14 28:43 16 LABDARUGÓ NB I Vasas—Ferencváros 2:2 (2:0). Népstadion. 50 ooo néző. Debre­cen—Újpesti Dózsa 4:1 (2:0). Deb- reoen, 14 OOO néző. Győr—Salgótar­ján 6:1 (3:1). Győr, 9000 néző. Pécs—Dorog 2:1 (1:1). Dorog. 6000 néző. Szeged—Szombathely 1:0 (0:0). Szeged, 8000 néző. Bp. Hon­véd—MTK ld. (1:0). Kispest, 20 000 néző. Komló—Tatabánya 0». Kom­ló, 5000 néző. Szentendre győzött a rangadón 1. Ferencváros 22 11 7 4 40:26 29 2. MTK 22 10 8 4 36:28 28 3. u. Dózsa 22 10 7 5 43:25 27 4. Bp. Honvéd 22 10 6 6 44:28 26 £>. Dorog H 22 8 9 5 31:22 25 6 Győr 22 no 4 8 36:29 24 7. Pécs 22 7 8 7 27:27 22 8. Szeged 22 8 6 8 14:28 22 9. Tatabánya 22 7 7 8 22:25 21 10. Komló 32 6 9 7 23:27 21 2L Vasas 22 6 8 8 29:27 20 12. Debreoen 22 5 8 9 26:42 18 13. Salgótarján 22 5 4 13 22:36 14 14. Szombathely 22 3 5 14 15:38 11 A 22. fordulóban Povázsai volt a legeredményesebb játékos, 3 gól rúgott á győri csatár a Salgó­tarjánnak és ezzel 15 góllal a pil­lanatnyilag holtversenyben levő Bene és Tichy mögött a harmadik helyen áll Tichy beérte Benét és így közöttük további nagy harc várható az elsőségért. Az élcsoport: 19 gól: Bene (U. Dózsa). Tichy (Bp. Honvéd). 15 gól: povázsai (Győr), ll gól: Bö- dör (MTK). Machos (Vasas), 10 gól: Albert (Ferencváros). Csúcsok ionen-onnan Az arizonai Tempében és a ka­liforniai Modes tóban. rendezett atlétikai versenyeken — amelye­ken jórészt főiskolás sportolók vettek részt — vasárnap négy új világcsúcs született. 440 yard: 44.9 mp, Adolph Plumer (új-mexi- kói egyetem). A régi világcsúcsot 195« óta az amerikai Davis tartot­ta 45.7 mp-oel. Távolugrás (férfi): 833 cm, Phil Shinnick (washing­toni egyetem). A régi világcsúcsot 1902-től a szovjet Ter-Ovaneszjan tartotta 831 crn-rel. 4x880 yard váltó 7:18.9 p (Oregoni egyetem). A régi világcsúcs, amelyet az Egyesült Államok válogatottja tar­tott, 7:19.4 perc volt. Rúdugrás: 505 cm, Brian Sternberg (washing­toni egyetem). A régi világcsú­csot 504 cm-es ugrásával 1963. áp­rilis 30-án honfitársa, John Fen­nel állította fel. ic Vasárnap délután a margitsziige- ti Sportuszodában az FTC rende­zett versenyt, amelynek műsorán több felnőtt férfi és női szám is szerepelt. A legjobb teljesítményt Dobay Gyula, az U. Dózsa ver­senyzőié nyújtotta; aki a 200 mé­teres gyorsúszásban 2:04.4 perces idővel új országos csúcsot állított fel. Jól szerepelt ezenkívül Korá­nyi Olga OH. kér. TTVE). a 100 méteres női hátúszásban 1:12.2 perces idejével beállította az or­szágos csúcsot. A Vasas atlétikai versenyén a férfi magasugrásban Noszály Sán­dor (Bp. Honvéd) 208 om-t ugrott, s ezzel beállította az általa múlt év óta tartott rekordot. Biztató kísérletei voltak 211 cm-en is. Vasárnap délelőtt a Sportcsar­nokban a szombatinál jóval na­gyobb érdeklődés mellett folytat­ták az NDK—Magyarország női tomászversenyt. Az NDK női tor­nászai kettős sikert értek el, mert a csapatgyőzelmen kívül az egyé­ni összetett versenyben is megsze­rezték az első és második helyet, Radohla és Fost révén, A magyar Müller harmadik lett. A tizenegyedik... ! Egy hete arról számoltunk he, hogy a Csepel Autó ebben a bajnoki évben immár tized­szer szenvedett egygólos vere­séget. E furcsa sorozatot most í vasárnap tovább folytatta. Ti- ipenhetedik vereségük, a ki- \esési zónába vezette vissza az ' együttest. Budafok—Csepel Autó 1:0 (0:0) Dunaharaszti, 1200 nézó V: Bállá Gy. . Csepel Autó! Kovács — Vigh, Kreisz, Fucskár — Ha­lász, Pintér — Belovai, Kiss, Stahl, Rátkai, Kosztolányi. Hiába támadott 90 percen át az Autó, hiába játszott nagy fölényben, egyetlen egyszer sem tudta bevenni a vendé­gek hálóját. A lelkesen roha­mozó hazaiak lendületét hig­gadt, nyugodt játékkal sike­resen fékezték le, a budafo­kiak. Még az sem segített, hogy a vendégek balösszekö­tőjét Helingert, a játékvezető kiállította, s így a hajrában emberelőnyhöz jutott az Autó. Természetesen hozzájárult a vereséghez, hogy a csatárok rendre elügyetlenkedték hely­zeteiket. PEST MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest mesvei Bizottsága és a megyei tanács lapja Főszerkesztő Bácskai László Kiadja a Hírlapkiadó vállalat Felelős kiadó Csollány Ferenc Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest, vxn.. Blaha Lujza tér S Egész nap hívható központi telefon: 343—100. 142—22« Génlrószoba «hívható 20 óráig): 140—447 — Belpolitikai és sport- rovat: 140—449 - iDari rovat: 141—462 — Művelődési rovat: 141—258 Előállítja Szikra Lapnyomda Budapest Index: 25 064 Terjeszti a Magyar Posta. Elő- flzethelő a helyt Dosta- hivataloknál és kézbesítőknél Előfizetés! díj 1 hónapra U forint Jó: Kovács, Vigh, Halász, Belovai, Kreisz. 1. Csepel 25 18 5 2 56:15 4a 2. BVSC 25 14 6 5 38:33 34 3. Dunaújváros 25 12 9 4 49:27 33 4. Székesfeh. 25 11 10 4 41:18 32 5. Szállítók 25 10 8 7 30:23 28 6. Budafok 25 10 8 7 31:30 28 7. Győr 25 7 13 5 31:25 27 8. Oroszlány 25 8 11 6 41:34 27 9. Budai Spart. 25 7 10 8 27:33 24 10. Pécsi VSK 25 8 7 10 31:35 23 11. Mosonm. 25 6 10 9 30:34 22 12. Zalaegersz. 25 7 8 10 30:41 22 13. EVTK 25 5 11 9 24:28 21 14. K. Lombik 25 5 4 16 19:50 14 15. Csepel Autó 25 6 1 18 24:39 13 16. Kaposvár 25 2 7 16 20:57 U A Nyugati csoport további eredményei: Csepel—Kapos­vár 7:0, K. Lombik—Zala­egerszeg 1:1, Budai Spartacus —Pécsi VSK 1:2, EVTK— Oroszlány 1:1, Székesfehérvár —Győri MÁV DAC 2:2, Du­naújváros—BVSC 1:2, Moson­magyaróvár—Szállítók 2:2. Keleti■ csoport: Ganz-MA­VAG—Salgótarjáni KSE 3:1, Kecskemét—Egyetértés 1:1, Bp. Előre—Diósgyőr 1:3, Nyír­egyháza—Borsodi Bányász 1:1, Miskolc—Eger 0:1, Szolnok— Debreceni EAC 3.2, Szeged» VSE—Bp. Spartacus 3:5, Özd —Láng 2:1. 1. Diósgyőr 2. űzd 3. Miskolc 25 15 7 3 45:17 37 25 15 6 4 45:18 36 25 13 6 6 37:20 32 Veretlenül világ­bajnok: Brazília Rio de Janeiróban befejeződtek az 1963. évi férfi kosárlabda-világbaj­nokság küzdelmei. A hetes döntő utolsó fordulójában Brazília nagy küzdelemben. 4 pont különbséggel legyőzte az Egyesült Államok csa­patát. s veretlenül nyerte meg a világbajnokságot. A Szovjetunió válogatottja váratlanul vereséget szenvedett Jugoszlávia együttesé­től. Világbajnok: Brazília 12 pont. 2. Jugoszlávia ll. 3. Szovjetunió 10, 4. Egyesült Államok 9. 5. Fran­ciaország 8. 6. Puerto Rico 7, 7. Olaszország 6, VJ, 2 személyes re- kamié, 2 fotel, 4 szék és konyhagarnitúra eladó. Nagykőrös. Ál- mos u. 1. _____________ A zonnali belépéssel felveszünk rákospalo­tai és kőbányai mun­kahelyünkre nagy gyakorlattal rendelke­ző lakatos és eszter­gályos szakmunkáso­kat, valamint férfi segédmunkásokat, to­vábbá változó vidéki munkahelyeinkre gya­korlott villanyhegesz­tő és villannyal he­geszteni tudó csősze­relő szakmunkásokat. Budapesten vidékiek részére szállást nem tudunk biztosítani. Vegyiműveket Szerelő Vállalat, Budapest, XV., Mogyoród u. 42. Eladó 1 szoba, 1 kony­ha, kamra, 800 n-öl szőlővel és gyümöl­csössel. Nagykőrös, Tázerdő dűlő 23. Ér- dekiődni ugyanott. A Vízügyi Építő Vállalat központi gép­javító üzeme, azonna­li belépésre keres esz­tergályos, vasszerke­zeti. lakatos, köszörűs és hegesztő szakmun­kásokat, valamint se­gédmunkásokat. Fi­zetés kollektív sze­rint. Jelentkezés,- Ve­csés, Dózsa György u. Munkaügyi csoport. Autó belső és külső huzatokat, hozott és rendelt anyagokból 6 nap alatt készítünk. Pest megyei Vegyi- és Kézműipari Válla­lat, Bp. IX.* Tompa u. S0. (Páva u. sarok.) Telefon: 138-305. Kőműveseket, ácso­kat. villany- és víz- szerelőket; festőket, férfi és női segéd­munkásokat budai munkahelyekre, azon­nal felvesz a Buda­pesti Építő és Elem- g.vártó Ksz. Jelentke­zés a 42-es villamos kispesti végállomásá­nál. xvm. Hengersor u. 73. Autó $9 motor belső­külső védőhuzat elké­szítését hozott és ál­talunk adott anyáéból hat nap alatt vállal­tuk Pest megyei Ve- g.vi és Kézműipari Vállalat. Bo. TX kér.. Tomna u. 30 (Páva u. sarok.) Telefon: 138- 801. Volga áron alul, sürgősen eladó. Buda­pest, XIV.i Ilka utca 25. Belker Javító. László. _______________ „FIGYELEM, DA- BASI JÁRÁSIAK! öcsén.- a gimná­ziumban műszeripari technikum indul az 1963—64-es tan­évben. Jelentkezni lehet a következő címen: Bugyi. Te­lefongyár oktatási felelősénél a dél­előtti órákban. Kellő számú je­lentkezés esetén második osztály is indul. Telefongyár, szakoktatás. Szoba-konyha. élés­kamra, melléképület­tel családi ház, 400 n- öl gyümölcsöskerttel eladó. Azonnal beköl­tözhető. Pilisszentlász- ló, Dózsa Gy. u. 25. Dombai Gusztáv. Pest környéki Terme lőszövetkezet keres gépírni tudó. képesí­tett könyvelőt. Jelent­kezést a szentendrei Hirdetőbe i,TSZ-köny- velő S. 29016” jeligére kérjük. _______________ E ladó, méhcsaládok, nagyméretű boconádi kaptárral, felszerelés­sel együtt, Vecsés, Steinmetz kapitány u. 11. Gand. Kifogástalan állapot­ban levő 340-es BMW gépkocsi sürgősen el­adó. Trabantra meg­egyezéssel cserélhető. Újpest, Venetiáner ut­ca 23. Juhász. Eladó ingatlanok a dunaharaszti kirendeltség területén. Dunaharaszti: Két szoba, konyha, speiz. előszoba, fürdő­szoba. külön épület­ben szoba, konyha,^--------­1 80 n-öl telekkel. Be-a tai 11. költözhető Ára 140^ ezer Ft. 200 n-öl üres. kerítet- len telek. Ara: 16 ezer Ft. Ráckeve: 600 n-öl üres. házhely­nek alkalmas telek. Ára: 30 ezer Ft. Szi^etbecse: 250 n-öl gyümölcsös telek. Ára: 10 ezer.Ft. Érdeklődni lehet: PTK VI.. Dunaharaszti. Dózsa György u, 1. sz. Beköltözhető ház sür­gősen eladó. Nagykő- rös, Vadas u. Uj ház. Gombai u. 3. sz. ház eladó. Érdeklődni: Nagykőrös, Gombai 1. alatt. __________________ E ladó: faragott háló­szoba bútor Cegléd, Alkotmány u. 52. Ér­deklődni lehet: dél­után 2 órától._______ V ácott, Honvéd u. 12. emeletes ccaládi házA földszinten 2 szoba­hall, összkomfortos, emeleten 1 szoba­konyha, félkomfort, alápincézve, plusz melléképület, teljes beköltözhetőséggel el­adó. Érdeklődni hely­színen, vagy 457—662 telefonon. ____________ E ladó egy Csepel mo­tor, jó állapotban. Nagykőrös, Bállá Ger­gely u. 31.____________ K eveset használt, csehszlovák gyártmá­nyú i.Rigoletto” tan­góharmonika eladó. Érdeklődni lehet: Nagykőrös, Damja- nich u. 4. du. 5—7-ig. Hálószobabútor eladó. Nagykőrös, VI.. Kasza u. 5.__________________ N yugdíjasok figyelem! Budapesttől 80 km-re, egyszobás családi há­zat adok, 300 n-öl te­lekkel. budapesti sza­badrendelkezésű egy­szobás komfortosért. Érdeklődni lehet: Abony, V., Márk u. 9. sz. alatt, Tóth Béláné­nál.____________________ 350-es oldalkocsis IZS. 175-ös Zetka-Jáwa, aj­tó tokkal 42 négyzet- méter parketta eladó. Nagykőrös. Kecske­mét u. 37 Az NB m-ban le­zárult a megyei rangadók sorozata. Az „utolsó” találko­zón Szentendre győ­zött az SZTK ellen. A Honvéden kívül csupán a Pilisi Bá­nyász nyert, Vác és Kartal otthon, Cegléd pedig ide­genben maradt alul. Északközép csoport Szentendrei Honvéd—Sziget- szentmiklósi TK 4:2 (1:1) Szentendre, 300 néző. V: Híd­végi. Sz. Honvéd: Vadnai — Stcfan- csik, Doroszlay. Várnai — Tisza, Kovács — Rajna, Decsi, Zsinka, Popov, Kuszenűa. SZTK: Dávid — Lozsi, Földi, Gere — Majsai, Pető — Ronczi, Egresi I., Csősz, Egresi n., Bol­tos. Az első félidőben az SZTK me­zőnyben jobban játszott, nagy vé­delmi hibából a 15. percben a ve­zetést is megszerezték. Később erősített a Honvéd, s kapu előtti kavarodásból egyenlített. Fordulás -után feljavult a helyiek csatárjá­téka. 3:l-re, 3:2-re, majd 4:2-re alakult az eredmény. Az utolsó tíz percben még 3 nagy helyzet adódott ,a Honvéd-csatárok előtt. A hajrában az SZTK feladta a küzdelmet, kifulladt a védelme. A játékvezető kiengedte kezéből a találkozót. Előbb egy sziget- szentmiklósi labdarúgót állított ki feleselés miatt, majd túl szigorú ítéletét később a „méltatlankodó” Tisza kiállításával igyekezett el­lensúlyozni. G: Zsinka (2). Rajna, Kuszenda, Jó: Kovács, Zsinka, Kuszenda. Pilisi Bányász—Annavölgyi Bányász 3:1 (2:1) Pilisvörösvár, 600 néző. V: Gár­donyi. P. Bányász: Hui I. — Nick II.. Hau, Krupp — Nick I., Vízvári — Markos, Geeilter, Sodró. Huj II., Kimmel. Az élvezetes mérkőzés első per­cében váratlanul a vendégek ju­tottak előnyhöz, a 12. percben egyenlített a helyi együttes, majd a 22. percben Geehrter az egész védelmet kicselezve lőtt gólt. Ezután Markos és Huj n. kapu­fája, valamint több kimaradt helyzet jelentett eseményt. A má­sodik félidőt Annavölgy kezdte jobban, de csak érvénytelen gólt tudott lőni. A magára talált Pest megyei együttes sorra vezette tá­madásait. de csak Sodró talált a hálóba, Gechter. Huj II. és Kim­mel csupán a kapufát találta el.-'* G: Gechter,' Kiniméí, * Sodró. Jó: Huj I.; Krupp, Gechter. Kimmel. tek volna. Csupán Varga dicsér»» hető. KIST EXT—Váci Vasas 1:0 (1:0) Vác, 600 néző. V: Klein. Vác: Nyéki — pindes, Neugan« Kreidl — Konecsni, Madár — Ba** logli, Farkas. Katona, Steidl. Ja* kaíb. A Vasas vezette az első tárna* dást, a vezetést is megszerezhet** te volna, de Steidl nagy helyzet* ben hibázott. A vendégek foko­zatosan átvették az irányítást, s főleg pontosabb összjátékukkal felülkerekedtek. A 20. percben 25 méteres szabadrúgásból szerezték meg a vezetést, amely a sorfal mellett vágódott a hálóba. Fordulás után a KISTEXT meg* erősítette védelmét, csupán három csatár tartózkodott elöl. A tak­tika be is vált, hiába támadott ebben a játékrészben többet a ha­zai együttes, hiába adódtak hely­zetek Pindes és Jakab előtt, hi* báztak. A játékvezető igen sok hibával működött. Jó: Neugan, Pindes. Konecsnij Madár. Pál János 1. Nagybátony 2. KISTEXT 3. Baglvasalja 4. Tehertaxi 5. Ikarus 6 Kisterenye 7. Váci Vasas 8. Petőfibánya 9. Sashalom 10. Statisztika 11. Autótaxi 12. Kartal 13. Hajógyár 14. Chinoin 15. Zagyvapálf. 16. Dinamó 24 17 3 4 48:16 37 24 14 7 3 40:19 35 24 14 6 4 37:19 34 24 13 7 4 50:26 38 24 14 5 5 45:24 33 24 12 8 4 42:22 33 24 9 11 4 35:26 29 24 7 8 9 30:36 22 9 3 12 39:39 21 8 4 12 36:42 20 6 5 13 43:61 17 4 8 12 20:38 16 3 9 12 28:42 15 3 8 13 32:45 14 6 2 16 21:53 14 3 6 15 18:54 12 A Monori Maggyár segédmunkásokat azonnali belépésre fel- vesz. ________ 2 db ikerablak és dupla üvegezésű ajtó eladó. Nagykőrös. Pa­Beköltözhető ház el­adó sürgősen. Nagy­kőrös, IX. Várkonyi U. 5.______________ 1 102-es Skoda jó álla­potban eladó. Modern motort beveszek. Sza­bó. Nagykőrös. Ná- dasdi 8._________ O pel Kadett, jókarban levő, eladó. Vác. Már­tírok útja 60, (Érdek- ________ l ődni lehet hétköznap i madárkalitka UFC—III. kér. TTVE 1:2. Elektro­mos—Esztergom 2:1, Traktorgyár- Kerámia 1:3. Északi csoport Baglyasaljai Bányász—Kartali Kinizsi 2:0 (1:0) Kartal, 600 néző. V: Somlai. K. Kinizsi: Podlaviczky — Braun, Gábor, Mudri — Angyal, Varga — Huszár, Nagy, Rózsavöl­gyi, Kemény, Mezei. A jól kombináló baglyasaljai csatársor több helyzetet teremtett, s a 20. percben bevette a helyi kaput. Ezután nagy erővel táma­dott Kartal. Rózsavölgyi lövése a kapufán csattant, majd Huszár kicselezte a kifutó kapust is. de hosszan szöktette magát. Fordulás után Angyal és Gábor elrúghat­ta volna a labdát, egymásra vár­tak, s a berohanó csatár védelmi hibából újabb gólhoz juttatta Bag- 1 yasalját. később Kartal erősíteni próbált, de gyenge ötösfogarta nem boldogult a sokszor kíméletlenül játszó baglyasaljai védelemmel. A 75. percben Nagy Jenőt felvág­ták, de gyenge ll-esét kivédte a kapus, majd a 80. percben Ke­mény gyönge labdáját a gólvonal előtt hárították. A hazaiak megérezték Szabó. Kiss és Tasnádi dr. hiányát, en­nek ellenére, döntetlent érdemel­A csoport további eredményei: Dinamó—Hajógyár 2:0. Chinoin— Zagy vapálf alva 6:1, Kisterenye—» Ikarus 2:1, Tehertaxi—A ufótaxi 7:3, Sashalom—Statisztika 0:1, Pe­tőfibánya—Nagybátony 1:0. Délkeleti csoport Csongrád—Ceglédi VSE 2:1 fl:0) Csongrád. 800 néző. V: Varga. CVSE: Hamza — Pákozdi, Cson­tos, Kiss — Kubinyi, Oláh — Pintér, Nagy, Dani, Liptai, Hal­mi. Érdemtelen vereséget szenvedett a tavaszi legjobb teljesítményét nyújtó Pest megyei együttes. Az első félidőben sok helyzetet hagy­tak ki a ceglédi csatárok, a he­lyiek viszont megszerezték a ve­zetést. A második félidőben sú­lyos játékvezetői tévedés folytán szerzett újabb gólt a hazai csa­pat. A CVSE erejéből, .már csak szépítésre tellett, ma:id &z utolsó percben egyenlítési lehetőséget ha­1. Traktorgyár 24 13 7 4 61:27 33 gyott ki. 2. in. k. TTVE 24 13 6 5 36:26 32 G: Halmi. Jó: Csontos. Nagyj 3 Esztergom 24 9 9 6 35:25 27 Halmi. Kecskeméti Mihály 4. Pénzügyőrök 24 11 4 9 36:28 26 1. Gyula 25 16 5 4 62:24 37 5. Izzó 24 10 6 8 31:25 26 2. Szolnok 26 15 6 4 45:18 36 6. Elektromos 24 7 12 5 36:31 26 3. J. Lehel 25 ll 6 8 44:30 28 7. Tokod 2A 8 9 7 26:26 25 4. Szeged 25 7 12 6 28:22 26 8. SZTK 24 9 9 7 32:36 25 5. Kecskemét 25 12 2 11 31:27 25 9. UFC 24 7 10 7 33:37 24 6—7. Békéscs. 25 9 8 8 45:42 26 10. Ercsi 24 9 5 10 36:31 23 6—7. J. Vasas 25 9 8 8 30:28 26 11. Annavölgy 24 9 4 11 36:53 22 8. Törökszentm. 25 11 3 11 26:40 25 12. Nyergesújf. 2A 8 5 11 24:31 21 9. Martfű 25 11 2 12 42:46 24 13. Pilisi B. u 8 5 11 24:44 21 10. Mezőhegyes 25 9 6 10 38:42 24 14. Kerámia 24 5 9 10 24:29 19 11. Hódmezőv. 25 10 4 11 42:47 24 15. Szentendre 24 8 1 15:38:48 17 12. Orosháza 25 8 7 10 21:32 23 16. Sárisáp 24 6 5 13 25:37 17 13. Csongrád 25 8 5 12 35:39 21 A csoport további eredményei: 14. Makó 25 6 9 10 31:40 21 Ercsi—Tokod 2:0 Sáxisáp—Izzó 1:2, 15. Ceglédi VSE 25 7 6 12 29:38 20 Pénzügyőrök—Nyergesújfalu 1:0, 16. Szarvas 25 3 7 15 18:52 13 A csoport további eredményei: Szegedi Építők—Kecskeméti TE 0:1, Martfű—Orosháza 4:1, Törökszent- miklós—Jászberényi Lehel 0:0» Jászberényi Vasas—Mezőhegyes 1:0, Békéscsaba—Szarvas 2:1. Ma­kó—Szolnoki MTE 0:2, Hódmező­vásárhely—Gyula 4:2. Nincs telitalálat a totón A vasárnapi totófordulóban nem akadt telitalálatos szelvény. Ti­zenegy találatot 12, tíz találatot 161, kilenc találatot 1676 pályázó ért el. Nyereményük egyenként 25 168, 1875, illetve 240 forint. E heti totóeredmények: x, 1, x, 2, 1, 1. 2, 2, X, x, X, x. A vígaszdíjat a múlt heti ltilénc- találatos szelvények tulajdonosai kapják 146 forintot. Az osztrák kerékpáros körver­seny vasárnap befejeződött. A 4. utolsó szakaszt, Bécsben tették meg a versenyzők. Az összetett egyéni verseny győztese az oszt­rák Christian lett, míg a magya­rok közepes teljesítményt nyújtot­tak. Csapatversenyben a negye­dik helyet szerezték meg. CEGLÉDI APRÓHIRDETÉSEK Eladó 1102 Skoda, generálozott, olcsón. Vasárnap Alszegi 4. — Cegléden. Hétköznap Örkény Szakiskola. Telefon: 9. IV. kér. Süveg utca 2. szám alatt porta el­adó ___________________ S zél utca 20. számú ház beköltözhetően el­adó. 4—6-ig.) Zimmer, Egy darab 85x180-as mahagóni íróasztal magánosnak, esetleg közület részére eladó. Érdeklődni lehet min­den nap délután 5-től 8-ig. Cegléd,- Síp u. 3. alatt. _______ 3 8 négyzetméter új vakpadló parketta alá, alsó épületre egy da­rab ablak, kettő drb eladó. Kazinczy utca 3. Telepes világvevő rá­dió, tangóharmonika, két hangváltós Welt­meister eladó. m., Bem köz 5. 57-es kiadású 350-es IZS motor igényesnek eladó. Érdeklődni 16 óra után, Szép utca 20, alatt_____________ D ANUVIA motorke­rékpár eladó. Gerje u. 6 szám alatt._________ Cegléd, Orgona utca 15. számú (Szűcstelep) ház azonnal beköltöz­hetően eladó. Jó állapotban levő PANNI motor eladó. Szolnoki úf 46. glatt. Eladó tanya Bakos Károlynál 800 n-öl földdel. Örkényi út 554 szám. Hosszúcsemő VIII. dű­lőben 1100 n-öJ szőlő, szoba, konyha kam­rás, beköltözhető ház­zal eladó, vagy elcse­rélhető ceglédi házért. Érdeklődés a helyszí­nen. vagy Szép utca 46., Kovácséknál. Sarló utca 2/b számú ház, beköltözhetően eladó. Érdeklődni 6 óra után Keveset használt fe­kete Pannónia eladó. Érdeklődni vasárnap, Cegléd. Bercsényi u. 7. Csala. Állami gazdaságok, termelőszövetkezetek részére alig használt nagyatádi kocsi el­adó. Teleki u. 25.