Pest Megyei Hirlap, 1963. május (7. évfolyam, 100-125. szám)

1963-05-21 / 116. szám

ROSSZUL TIPPELT FONYAD Négy góllal nyert iíiválogatottunk A vasárnapi Pest—Nógrád megyei ifjúsági válogatott labdarúgó-mérkőzés előtt a monori Fónyad a tippelés különös formáját választotta. A labdára írta rá jóslatát: 3:0-ra gondolt. Nos, rosszul tippelt, ugyanis 4:0-ra nyert Dunakeszin csapatunk. Pest—Nógrád 4:0 (0:0) Dunakeszi, 300 néző. V.: Eoós I. Pest: Fónyad (Szabó A.) Kovács L., Vbrankovics, Ra- kovszky — Erdész, Berger — Tóth (Juhász), Bálint, Baj- nóczi (Koska), Kovács Gy., Polák. Az első veszélyes táma­dást a nógrádiak vezették, marjd Tóth elől Szőke, a kapus rúgta el a labdát. Vál­tozatos játék alakult ki. A 13. • percben UbranJkovics rö­vid hazaadásánál majdnem baj történt, de az üres ka­pura tartó labdát Ubranko- vics utolérte. A másik olda­lon Bálint távoli bombáját szögletre hárította Szőke. Később a nógrádiak szoron­gattak. A 21. percben a ven­dégkapu előtt alakult ki tű­zijáték. A 23. percben az ol­dalhálóba találtak a vendé­gek, később Erdész távoli lövése jelentett eseményt. A 25. percben Szőke ismét láb­bal mentett, majd kétszer is lesen akadt el kecsegtető Pest megyei támadás. A II. félidő 8. percében góllá érett válogatottunk szü­net utáni lendülete. Kovács György távolból a jobb sa­rokba bombázott. Ebben a játékrészben már veszélye­sebbek voltak a hazai roha­mok. A 25. percben egyen­lítési alkalmat hagyott ki Nógrád, de a csatár két lé­pésről az üres kapu előtt rúgta el a labdát. A 30. perc­ben Bálint majdnem az ötös sarkáról a jobb felső sarok­ba lőtt. A két korábbi cse­re után most történt a har­madik: a Pest megyeieknél Fónyadot Szabó váltotta fel. A 35. percben Polák a kifutó kapus mellett elhúzott, s a befutó hátvéd már hiába akart menteni. Az utolsó percben esett a negyedik gól, Kovács Gy., beadását Bálint mintegy 3 méterről küldte a hálóba. Kezdésre már nem is volt idő. A vendégek nem játszot­tak alárendelt Szerepet a jó iramú, változatos mérkőzé­sen. Az első 40 percben sok veszélyes támadást vezettek, különösen jobbszélsőjük ré­vén, de akárcsak szünet után, nem sikerültek a lövéseik. Az eredményt a helyzetek jobb kihasználása döntötte el a feljavult Pest megyeiek javára. Az első játékrész­ben sok pontatlan átadás csúszott a játékba, s általá­ban nagy volt az űr, a hát­védek s a csatársor között Az együttes minden tagját di­cséret illeti lelkes, harcos küzdőszelleméért. G.: Bálint (2), Kovács Gy., Polák. Jó: Kovács L., Bá­lint Berger, Ubrankovics. Csapatunk, bár a másik nagy vetélytárs, a Bp. Közép 9:l-re nyert Fejér megye el­len, jobb gólaránya révén továbbra is a csoport élén áll. Sorsdöntő lesz az őszről el­maradt Bp. Közép—Pest talál­Egy mérkőzés Vasárnap csonka forduló volt az NB Ill-ban. Három cso­portban teljes mű­sort bonyolítottak le. mis kettőben egy- egy elmaradt mér­kőzésre került sor. A Pest megyei együttesek közül csupán a ,,gyen­gélkedő'’ Ceglédi VSE lépett pá­lyára. s odahaza döntetlenül vég­zett. Északközépen, bár a Pilisi Bányász nem játszott, de a müßt héten l:l állásnál félbeszakadt Nyergesül falu elleni találkozó két pontját 0:0 gólaránnyal megkap­ta. így a pilisi Bányász a 13. hely­re tornászta fel magát. Mivél Esz­tergom győzött Izzó elleni elma­radt találkozóién, a 3. helyet fog­lalta el. k a Szigetszentmiklósi TK az ötödik helyre esett vissza. Délkeleti csoport Jászberényi vasas—Ceglédi VSE 1:1 <ltl> Cegléd. 800 néző. 1. Gyula 24 16 9 3 60:29 37 2. Szolnok 24 14 6 4 43:18 31 3. J. Lehel 24 11 5 8 44:30 27 4. Szegedi Ep. 24 7 12 5 28:21 26 5. Kecskemét 24 11 2 KI 39:27 21 6. B.-csaba 24 8 8 8 43:41 24 7 J. Vasas 24 3 8 8 29:28 24 8. Mezőhegyes 24 9 6 9 38:41 21 9. Töröksz.-m. 24 11 2 11 26:40 24 10. Orosháza 24 8 7 9 20:28 23 11—12. Hódmez. 24 9 4 11 38:45 22 11—12. Martfű 24 19 2 12 38:45 22 13. Makó 24 6 9 9 21:38 21 14. Ceglédi VSE 24 7 6 11 28:36 20 IS. Csongrád 24 7 5 12 33:38 19 16. Szarvas 24 3 7 14 17:50 13 mmuk \ VILÁGBAJNOK! A Botvinnik—Petroszján sakk­világbajnoki páros mérkőzés 22. játszmája a 11. lépésnél döntetle­nül végződött. így Petroszján 12,5:9.5 arányban megnyerte a vi­lágbajnokságot. Három telitalálat A vasárnapi totófordulóban há­rom telitalálatos szelvény akadt, nyereményük egyenként 100 238 fo­rint. Tizenegy találatot 42-en. tíz találatot 533-an értek el. Az előb­biek 7164, az utóbbiak 762 forintot kapnak. A 12 -taJálatos totószelvény: l. x, 2, l, 1. x. 2, 2. törölve^ x, 1. 2, x.- három pont A csoport további eredményei: Szolnoki MTE—Martfű 3:1, Kecs­keméti TE—Hódmezővásárhely 2:0, Szarvas—Makó 2:1, Mezőhe­gyes—Békéscsaba 4:3, Orosháza— Szegedi Építők 1:2, Jászberényi Lehel—Csőn gr ád 2:1, Gyula—Tö­rökszentmiklós 6:1. Északközép csoport Esztergom—Izzó 3:i 1. Traktorgyár 23 13 7 3 60:24 33 2. III. k. TTVE 23 12 6 5 34:25 30 3. Esztergom 23 9 9 5 34:23 27 4. Tokod 23 8 9 6 26:24 25 5. SZTK 23 8 9 6 30:32 25 6. Pénzügyőrök 23 10 4 9 37:28 24 7. Izzó 23 9 6 8 29:24 24 8. Elektromos 23 6 12 5 34:30 24 9 UFC 23 7 10 6 32:35 24 10. AnnavöO£y 23 9 4 10 34:50 22 11. Ercsi 23 8 5 10 34:31 21 12. Nyergesújf. 23 8 5 10 24:30 21 13. Pilisi B. -23 7 5 11 21:43 19 14. Kerámia 23 4 9 10 21:28 17 15. Sárisáp 23 6 5 12 24:35 17 16. Szentendre 23 7 1 IS 34:46 15 A kerékpáros békeversenyen va­sárnap a 10. szakaszt tették meg a versenyzők. Ezúttal a Poznan és Zielona Gora közötti 123 km-es távot kellett teljesíteni. Egyéniben lengyel, csapatban belga győzelem született. Az összetettben válto­zatlan a helyzet, a belga Ver- haegen. illetve a lengyel együttes áll az élen. Megyerdi vasárnap 13, lett, s a magyar csapat a 8. he­lyen végzett. A TIZEDIK... A labdarúgó NB libben folytatta egygólos vereség- sorozatát a Cse­pel Autó, amely most idegenben volt méltó ellenfe­le az élmezőnyben helyet fog­laló Budapesti VSC-nek. A hajrában kapott góllal im­már tizedszer hagyta el a pályái egygólos vereséggel a Pest megyei együttes. BVSC—Csepel Autó ,2:1 (0:0) Rozsnyay út, 1200 néző. V: Buzási. Csepel Autó: Kovács — Halász, Kreisz, Fucskár — Pintér, Kemény — Belovai, Kis s, Sláhl, Rá fkai, Kosztolá­nyi. Hatalmas lendülettel kez­dett az Autó. Az 5. perc­ben Bejövei elfutott, s csak a kapussal állt szemben, ám öt méterről hajszállal léc . mellé gurított. A 10. pere­iben Kosztolányi ismételt: ősz- Rz-ecsapott a kapussal, s a labda centiméterekkel suhant el a kapufa mellett. Az első félidő további részében vál­tozatos mezőnyjáték alakult ki, gólveszély nélküli. Fordulás után a BVSC ka­pott jclbban lábra, szépen adogatva kombináltak, azon­ban mégis a Csapol Autó szerezte meg a vezetést a 65. percben. Stáhl elszágul­dott a jobb szélen, s lefutva a védelmet, 18 méterről ha­talmas gólt lőtt. A BVSC ját Vereb a hálóiba helyezte. Az utolsó 20 percben nagy küzdelem alakult ki, mór- már úgy látszott, hogy dön­tetlenül végződik a találko­zó, mikor a befejezés előtt három perccel Murár ismét elfutott, s beadását a fedezet­lenül hagyott Vereb értékesí­tette. A Pest megyeiek döntetlent érdemeltek volna. G: Stáhl. Jó: Kreisz, Ke­mény, Pintér. 1. Csepel 2. Dunaújváros 3. BVSC 4. Székesfeh. 5. Szállítók 6. Győr 7. Oroszlány 8. Budafok 9. Búd. Spart. 10. ' Mosonm. 11. Pécsi VSK 12. Zalaegerszeg 13. EVTK 14. Csepel Autó 15. K. Lombik 16. Kaposvár 24 17 5 24 12 9 24 13 6 24 11 9 24 10 7 24 7 12 8 19 9 7 6 7 7 5 6 24 m 24 24 24 24 24 24 24 24 2 49:15 : 3 48 2« 33 5 36:32 32 4 39:16 31 7 28:21 27 9 29:23 26 6 40:33 26 7 30:39 26 7 26:31 24 9 28:32 21 7 10 29:34 21 7 10 29:40 21 10 9 23:27 20 1 17 24:38 13 3 16 18:49 13 7 15 20:50 H további 8 19 A Nyugati csoport eredményei: Zalaegerszeg— Csepel 1:0, Budafok—Székes- fehérvár 1:1, Győri MÁV DAC—Mosonmagyoró vár 0:0, Kaposvár—Du naújváros 1:3, Szállítók—EVTK 1:1, Orosz­lány—Budai Spartacus 1:2, PVSK—K. Lombik 2:0. Keleti csoport: Láng—Nyír­egyháza 2:2, Eger—Ózd 1:1, Diósgyőr—Kecskemét 2:0, Borsodi Bányász—Bp. Előre 3:0, Bp. Spartacus—Szolnok 1:1, Salgótarjáni KSE—Sze­gedi VSE 2:0, Debreceni EAC —Miskolc 0:1, Egyetértés— Ganz MÁVAG 0:0. lendületesen küzdött, s a 70. percben egyenlített: Murár elfutott a jobb szélein, s a felső lécről lepattant lab-dá­PEST MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja Főszerkesztő Bácskai László Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat Felelős kiadó Csollány Ferenc Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest. VHI.. Blaha Lujza tér 3. Egész nap hívható központi telefon: 343—100. 142—220 Gépírószoba (hívható 20 óráig): 140—447 — Belpolitikai és sport­rovat: 140—449 — Ipari rovat: 141—462 — Művelődési rovat: 141—253 Előállítja Szikra Lapnyomda Budapest Index: 25 064 Terjeszti a Magyar Posta. Elő­fizethető a helyi posta­hivataloknál és kézbesítőknél fciőCzetési díj 1 hónapra 11 forint 1. Diósgyőr 24 14 7 3 42:16 35 2. Ózd 24 14 6 4 43:17 34 3. Miskolc 24 13 6 5 37:19 32 A fővárosi Autóbusz Sportkör 27 induló részvételével, vasárnap go­kart versenyt rendezett a Ham- zsabé&i úton. Három futam szere­pelt a műsorban és ezúttal első ízben nők is versenyeztek. A vasára api magyar—dán labda­rúgó-mérkőzést Sós Károly, az NDK labdarúgó-válogatottjának szakvezetője is megtekintette, sós Károly elmondta, hogy megegye­zés történt a magyar és NDK szö­vetség között, amennyiben a két Nemzetek Kupája mérkőzést októ­berben és novembérben játsszák le. Október 20-án Berlinben, majd november 3-án Budapesten lesz a találkozó. A két ország labdarú­gói ezenkívül b mérkőzést is ját­szanak. Az olimpiai válogatott vasárnap Győrött úiabb nemzetközi mérkő­zést játszott. Ezúttal gyengébben ment a csapatnak, mint legutóbb a Schwechat elleni találkozón. Olimpiai válogatott—Trnavai Szpartak 3:0 tl:0>. Alsónémedi Földmű­vesszövetkezei fő­könyvelő-helyettest keres, azonnali belé­pésre, képesítéssel, öt év gyakorlattal/ Príma 125-ös motor eladó, esetleg kismo­torra cserélhető. Kó- sa, Cegléd, Liliom ut­ca 1.___________________ Kis fogyasztású 600-as Zündapp, nagygenerál után, igényesnek el­adó. XVm.i Varjú 21. Gódor. ________________ S zivattyú, másfél co­los esonkamotorral, príma állapotban, csö­vek nélkül, 4200-ért eladó. Érdeklődni le­vélben: Kordás Géza, Budapest, XV., Palánk utca 45.________________ GyÖmrő-fürdő állo­másnál saroktelek el­adó. Érdeklődés: Jám­bor, Budapest. I., Krisztina körút 89. H. 1. _________________ 2 50 kem-es fekete Pan­nónia áron alul, sür­gősen eladó. 2000 be­járatott km-rel. Meg­tekinthető egész nap. Cím: Bp.. XX., (P. E.) Vízisport u, 60.________ Eladó Felsőgödön nyaralóközpontban, strandhoz 6—6 perc­nyire szoba, konyha, kamrás, zárt üveg- verandás. 301 n-öl ter­mő gyümölcsös ingat­lanom. Érdeklődni: Bu­dapest, VI. kér.. Rózsa Ferenc u. 44. n. 3. Hückl._________________ S imca Etoile igényes­nek eladó. Újpest, Ná­dor^. 3. Méhcsaládok kaptár­ral, vagy anélkül el­adók NB-kereten. Fü- löp, Ráday utca 16. Tel.: 382—146. du. 5-től. Eladó 125-ÖS Csepel Danuvia (nem toko­zott) motorkerékpár nagyon jó állapotban és egy férfikeréknár. Megtekinthető min­dennap délelőtt. Vác, Vöröskereszt utca 17. 600-as DKW kiskocsi jó állapotban eladó. Nagykőrös, Hargita u. 1L___________' 1 50-es Czetka-motor- kerékpár, 13 ezret fu­tott. igényesnek eladó. Nagykőrös. Kazinczy u. 20. Érdeklődni va- sárnap 8—16 óráig. Részesművelésre ku­korica cukorrépa, ka­száló 33 százalékos termésrész-ki^dással vállalható. Tsz-közi vállalkozás. Monor, Földváry-tanya-.______ I par! tanulót bádogos szakmára felveszek. Nagykőrös. Kriskó József bádogosmester. Férfi méretes és egyenruha szabóságba gyakorlattal rendelkező szakmunkásokat szövetkezeti tag­nak felvesz a Váci Szabó Ktsz. Jelentkezés: kedd és csütörtök: Vác, Széchenyi utca 21. Telefon: 215. Vizsgázott fűtőt, vágy hűtőkompresszor ke­zelőt állandó munkára felveszünk. VáCi Tej­üzem. Eladó ingatlanok a gödöllői kirendeltség területén. Gödöllő: Három szoba, konyha, speiz, zárt veranda, fürdőszoba, előszoba, pince. 299 n-öl telek­kel. Beköltözhető. Ara: 120 ezer Ft. Két szoba. konyha, speiz, istálló, nyári konyha, sufni, 250 n-öl telekkel. Beköltözhe­tő. 'Ara: 100 ezer Ft. 2S4 n-ö] Telek. Ára: 4009 Ft. Kistarcsa: 243 n-öl üres, kerítét- len telek. Ara: n-öle 25 Ft. Érdeklődni lehet: PIK VII.. Gödöllő, Dózsa Gy. u. 12. Nagykőrösi Épület- és Lakáskarbantartó Ktsz Nagykőrös, Szabadság tér 9. felvételre keres építészmérnököt pár- óyi gyakorlattal. Kő­műves. ács szakmun­kásokat azonnali fel­vételre. Dolgozóinkat mindazon szociális juttatásban részesít­jük, amelyet más ál­lami vállalatok bizto­sítanak. Ha szövetke­zetünk tagjai sorába óhajtanak belépni, úgy a megszabott ha­táridő eltelte után ezt is teljesítjük. Felvétel esetén útiköltséget megtérítjük. Házrész, azonnal be­költözhetően, 35 ezerért eladó. Vác, Árpád ut- ea 106; Azonnal felveszünk — a dolgozó kívánsága szerint — állandó munkára vagy meg­határozott időre kő­műves, ács és villany­szerelő szakmunká­sokat, valamint 18 éven felüli férfi se­gédmunkásokat. Szál­lást és étkezést térítés ellenében biztosítunk. Kéthetenként szabad­szombat. Tanácsi iga­zolás. kézi szerszám és munkaruha szük­séges. Jelentkezés: Cegléd. Puskin u. 4. vagy Nagykőrösi Kon­zervgyár építkezésen. ÉM Bács megyei Ál­lami Építőipari Válla­lat, Kecskemét. Klap­ka utca 34. A Pest megyei Vegyi és Kézműipari Válla­lat Szentendrei Iró- szerüzeme felvesz azonnal nagy gyakor­lattal rendelkező szer- számszerk. mérnököt, szerszámszerk. techni­kust, szerszámkészítő esztergályost, szer­számkészítő lakatost. Jelentkezés: Szent­endrei Irószerüzem, Dózsa György út. Kőműveseket, ácso­kat, villany- és víz- szerelőket. festőket, férfi és női segéd­munkásokat budai munkahelyekre, azon­nal felvesz a Buda­pesti Építő és Elem- gyártó Ksz. Jelentke­zés a 42-es villamos kispesti végállomásá­nál. XVHI, Hengersor U. 73. Autó és motor belső­külső védőhuzat elké­szítését hozott és ál­talunk adott anyagból hat nap alatt vállal­juk. Pest megyei Ve­gyi és Kézműipari Vállalat, Bo.. IX. kér., j Tompa u. 30. (Páva u. j snrok.i Telefon: 138— 801. A mezőtúri Mgi. Gé­pész Technikum le­velező tagozata felvé­telt hirdet, az 1964-es tanévre azok számára, akik a gépészeti szak­mában dolgoznak és képezni akarják ma­gukat. Felvilágosítást és jelentkezési lapot az iskola levelező ta­gozata nyújt. Jelent­kezni lehet augusztus 15-ig. Izs oldalkocsival jó állapotban eladó. Nagykőrös. Szolnoki u. 81. Három darab spalet- I tás ablak eladó. Cég- { lédj Arany u. 23; 1 „Sándor volt a mumusom" — Mint egy zsoké — mon­dogatták a nézők. Gaardhoeje valóban így festett piros sap­kájával, amely fehér nadrág­ját és sárga trikóját egészí­tette ki. Már a 4. percben gólt kapott. Később azonban pará­dés védésekkel bizonyította be, hogy a látszat ellenére nem lovasversenyző, hanem kitűnő „portás”. A piros sap­ka- is harter lekerült fejéről. — Azért’ vettem le mert a nap már tJfcm zavart, nem volt szükség 'rá. Egyébként hasonló piros színű volt a sajtólelátóval szemben elhelyezkedő kis dán szurkolótábor gyakran lobog­tatott fehérkeresztes kis zász­laja. ök a Budapesti Nem­zetközi Vásár megtekintésére jöttek a magyar fővárosba, s a vásámézést mérkőzésnézés­sel kapcsolták össze. — Remélem, nem vallottam szégyent sem a dánok, sem a magyarok előtt. Úgy érzem, jó formában védtem. Ilyen jó napot másfél évvel ezelőtt Norvégiában fogtam ki, ami­kor a norvégek ellen 4:0-ra győztünk. — A magyarok közül Sán­dor tetszett a legjobban, őt tartottam a legveszélyesebb­nek. Az már az én szeren­csém, illetve az ő balszeren­cséje, hogy pont ö nem tudott gólt lőni. Számomra szókatlan volt a sok kapura lövés, no és a sok gól, hisz nálunk a dán bajnokságban nem ilyen „bő­kezűek” a csatárok. Dániában tavaszi-őszi baj­nokság folyik, Gaardhoeje csapata az éllovas Esbjerg, az idei nyolc mérkőzésen 15 pon­tot gyűjtött, gólaránya 22:4, tehát valóban nem sokszor találtak a kitűnően védő ka­pus hálójába. — A legutóbbi két váloga-. tott találkozón csak tartalék voltam. Remélem mostani for­mámmal bérletet váltottam a. csapatba. — rdtter — Magyarország—Dánia 6» (2:0) Népstadion, 35 000 néző. V: Prci*. chei (NSZK). Magyarország: Ilku — Mátrai, Mészöly, Sárosi — Solymosi, Si­pos — Sándor, Göröcs (Rákosi), Albert, Monostori. Fenyvesi dr. G: Göröcs. Fenyvesi dr.. Monos­tori, Albert Rákosi, Solymosi. íme a „mnmos" Sándor. A kapus, tehetetlenül fekszik a földön, mellette pedig a dánok ellen igen .jól játszó Albert ugyancsak fekve figyeli a labdát. Beavatkozásra készen figyelik az akciót a dán védők, négy kékmezes labdarúgó (Koppány felv.) Őszi találkozók - tavasszal A megyei labdarúgó- ] bajnokság szünnapján az1 elsőség és a kiesés szem- j pontjából jelentős, két el- ! maradt őszi találkozót bo- nyomottak le. Meglepetés nem született. A vendégek csatársora. Nagykörösön és Abonyban. egyaránt gől- képtelennek bizonyult, s végeredményben mindkét helyen biztos hazai siker született. A körösiek nagy­arányú győzelmükkel nem­csak hogy megfosztották „pünkösdi királyságától” Szigetújfalut, hanem jelen­tősen javítva göiarányukat. e tekintetben is riválissá léptek elő. Újfalu gólará­nya most már csupán két tizeddel jobb Nagykőrösé­nél. Nagyköröst Kinizsi—Dunaharaszti MTK 7:0 (3:0) Nagykőrös. 1000 néző. V: Tabá­nyl. Váltakozó támadásokkal indult a mérkőzés, s az ötödik percben a hazaiak szerezték meg a vezetést. A vendégek lefutásait a 16-os előtt rendre visszaverte a körösi véde­lem, s a jól adogató hazai csa­társor akciói a 40. és 42. percben további gólokká értek- Fordulás után a Kinizsi fölénye fokozódott, gőlratörő korszerű támadások nyomán, az 53.. 59. és 65. percben újból zörgött a DMTK hálója. A továbbiakban a vendégcsapat me­zőnyben egyenrangú félnek bizo­nyult. s áz éllovas csupán a be­fejezés előtt öt perccel volt még egyszer eredményes. Színvonalas, jóiramú, változatos j mérkőzésen, ebben az arányban is I megérdemelten nyert a hazai csa- I nat, a végig nagy akarással és stílusosan látszó DMTK ellen. A dunaharaszti támadósor nem tud- • ta tartan,- a labdát. A jól indított [ körösi támadásokat a fedezetpár nem tudta megszűrni és így a I közvetlen védelem nem bírt a ló napot kifogó hazai ötösíogaítal; ez volt súlyos; vereségük oka. A játékvezető határozottan, tár­gyilagosan. jól bíráskodott. G: Tomyi (3). Toricska (2). Csi­kós II., Komyik. Jó: Vass. Csikó* I.. Toricska. Tomyi. ill. Aradi. Zuranói. Kaltanecker. Pécsi Sándor Abony—Pilisi KSK 8:0 (1:6) Abomy. 500 néző. V: Tóth L. Hazai támadásokkal kezdődött a mérkőzés és az abonyiak Kovács revén már az 5. nercben megsze­rezték a vezetést. Az első félidő vegéig állandóan a pilisi kapu előtt folyt a játék, azonban az abonyi csatárok gólképtelénnek bizonyultak, egymás után hagyták ki a jobbnál több helyzeteket. Szünet után feljöttek a vendégek és látszott játékukon, hogy még nem tartják elveszettnél! a mér­kőzést ■ Támadásaik nem egy esetben komoly veszélyt jelentet­tek az abonyi kapura. A helyi csatárok a második félidőben sem tudlak kellően kibontakozni és csak a 89. percben tudtak a sok kihagyott helyzet után úiabb gól* elérni. G: Kovács. CzJegler. Jó: váló- czi. Bugánv. Molnár I.. Hl. Sű­rűét., Királymezei. Gyöngyösi. Hőrinka László I. Nagykőrös 24 16 5 3 57:27 37 2. Szigetújf. 21 14 8 2 44:19 36 3. Vecsés 24 13 5 6 55:33 31 4. Tököl 24 12 3 9 33:23 27 5. Abonv 24 10 6 8 54:42 26 6. Gödöllői V. 24 9 7 8 39:33 25 7. Ceglédbere. 24 10 5 9 39:50 25 8. Monor 34 8 X 8 35:33 24 9. Üllő 24 9 5' 10 32:33 23 10. Albortirsq 24 8 6 10 40:43 22 11. Ceglédi Ép. 24 8 4 12 41:43 20 12. Bag 24 7 6 11 35:48 20 13 Pécei 24 7 5 12 23:33 19 14. DMTK 24 7 5 12 26:41 19 15. Vári VSE 24 7 2 15 27:58 16 16. Pilisi KSK 24 4 6 14 27:43 14 CEGLÉDI APRÓHIRDETÉSEK Eladó nyárfa rönkök, szecskavágó. két lóra való szerszám, ezer n- öl szántó. 100—300 n- öl porta. csézakocsi, két hintó. Cegléd, Do­bó utca 4. szám. _____ I X. kér., Mikes utca 25. szám alatt két ház­helynek való porta el­adó. Érdeklődni lehet: Mizsei út 15 alatt. Rácsos gyermekágy matraccal eladó. Kos­suth Ferenc utca, a TÜKER-rei szemben, Szabóék: Azonnal beköltözhető két szoba konyhás családi ház eladó. Cegléd. Bocskay 31 /a. Kisipari sportkocsi igényesnek eladó. La- jos utca 5 alatt. Eladó fényezett ruha­szekrény fehér ágy, éjjeliszekrénnyel, szalmazsákkal olcsón. Szöllö utca 19. Vásárolnék 120—150 li­teres szőlőprést és da­rálót Cegléd, Csoko­nai utca 20: Dolgozó szülők gyer­mekét vállalom mun­kaidőben, kétévestől hatévesig, vagy diák­lányt is vállalok. Ceg­léd. Körösi út 17. sz. Hordók, prések el­adók. Kisfaludy u.. 42. Beköltözhető ház el­adó, két szoba, kony­hás, több mellékhelyi­séggel.- Cegléd, Trom­bitás u. 3. Vágóhíd mellett. Megtekinthető szombat déltől vasár­nap egész nap.