Pest Megyei Hirlap, 1963. április (7. évfolyam, 77-99. szám)

1963-04-09 / 82. szám

Nagykőrös és Szigetűjfalu elhúzott a mezőnytől Négy döntetlen született vasárnap a megyei labda­rúgó-bajnokság harmadik fordulójában. A Nagykőrö­si Kinizsi Vácott hagyta az egyik pontot. S mivel Szi­getújfalu nagyarányú győ­zelmet aratott, külön ver­seny indult meg köztük az elsőségért. Annál is in­kább, mivel az üldözők erősen leszakadtak. Szigetújfalu—Albertirsa 5:0 (2:0) * Szatgetújfalu, 300 néző. V: Horá­A hazaiak végig kitűnően j át­szőttek. Az első gól a 20. percben esett, s ezt a 40., 55.. 70. és 8ö. percben továbbiak követték — megérdemelten. G: Vigfri B. (3), Igazvári, Tóth. Jó: Igazvári, Strohmayer, Schneck X, Vigti L.. ül. Tokaji. Bag—Ve esés 0:0 Bag, 400 néző. V: Bemáit. Az első félidőben a hazaiak, a másodikban a vendégek támadtak többet. Kezdés után a vecsésiBé- >kefí, majd a 7. percben a bagl Nagy hibázott biztos gólhelyzet­ben. A 49. percben vecsési kapu- tealövés „következett”. Befejezés előtt tíz perccel, a bagi kapura tartó labdát Nagy Tibor rendező a pályára befutva elrúgta. A bíró a partjelzővel egyetértve, kapu- előtbi labdafeldobással hozta já­tékba a labdát. A 80. percben a bagi Kékesi lil-est hibázott. A vé­gig sportszerű találkozó igazságos pontosztozkodással végződött. Jó: Könczöl, Adáim, Katona I., Nagy, ill. Nyári, Trasszer, Leómet- ter. Némedi Sándor Nagykőrösi Kinizsi—Váci Vasutas l :i (1:1) Vác. 300 néző. V: Pál Sándor. Meglepetésre, a megfiatalított vasutasok az első 20 percben töb­bet támadtak. A 25. percben Kő­rös megszerezte a vezetést: Kor­ányik lövését Takács elnézte. Ez­után hatalmas küzdelem alakult ki. az éllovas igen idegesen ját­szott, s a 42. percben a hazaiak IL-esből egyenlítettek. Az 56. perc­ben a vád Nagy H-t kiállították, ám az emberelőnyt a körösiek nem tudták kihasználni. A hajrá­ban mindkét oldalon egy-egy óriási helyzet maradt ki. G: Komyik, ilä. Borzák (U-es- ből). Jó: Bőitek! (a mezőny leg­jobbja), Aszódi, Csikós I., Kor- nyik, ill. Borzák, Liebhardt, Nagy I. TV-" P. J. Pilisi KSK-Tököl 2:0 (2:0) Pilis, 400 néző. V: Püspöki. Hatalmas iramot diktáltak az el­ső húsz percben a hazaiak, mely­nek eredményeként kétgólos veze­tésre tettek szert. Ezután esett az iram, A második félidőben a pili­siek enyhe mezőnyfölényben ját­szottak, s több gólhelyzetet ki­hagytak. Kezd magára találni a Pilisi KSK. G: Királymezei (2). Jó: Kresjak, Gyöngyösi, Királymezei, Greff, ill. Joszkin, Piausin, Bilisits. Lasán Károly Ceglédi Építők—Üllő 3:1 (2:1) Uüő, 500 néző. V: Szóra di. Az üllőiek lendületét a 13. perc­ben védelmi hibából kapott gól nem törte meg. Továbbra is tá­madtak, de a 26. percben újabb gólt kaptak: szabadrúgásból. Hiá­ba szépített a 35. percben a ha­zai csapat, a 49. percben növelték az előnyt a vendégek. Az 53. perc­ben az üllői Burza kapu mellé lőtt egy 11-est. Ezt követően so­kat rohamoztak a helyiek, de te­hetetlen csatáraik a legjobb hely­zeteket is kihagyták. G: Hegedűs, Máté H.. Máté I., ÍÜ. Burza. Jó: Páncél, Füle, Máté n., ill. Boda, Vasadi, Viczkó. Varga János Ceglédbercel—Gödöllői Vasas 0:0 Ceglédberoel, 700 néző. V: Kele­men. Közepes színvonal, közepes iram. Mindkét kapu előtt akadtak hely­zetek, de a védelmek jóvoltából és a csatárok hibájából, nem esett gól. Jó: Csilló, Tóth, Pánczélos, Pün­kösd, Baranyi. ül. a közvetlen vé­delem. Abony—Pécel 1:0 (0:0) Abony. 400 néző. V: Endes dr. Kemény, de sportszerű mérkőzé­sen, szerencsés. 35 méteres gól­lal győzött a hazai csapat. A pé­PEST MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja Főszerkesztő Bácskai László Kiadla a Hírlapkiadó Vállalat Felelős kiadó Csollánv Ferenc Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest. VHI.. Blaha Lujza tér 3 Egész nap hívható központi telefon: 343—100. 142—22* Gépírószoba rhívható 20 óráig): 140—147 — Belpolitikai és sport­rovat: 140—449 — Ipari rovat: 141—462 - Művelődési rovat: L41—258 Előállítja Szikra Lapnyomda Budapest mdex: 25 064 Terjeszti a Magyar Posta. Elő­fizethető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél Előfizetési díj 1 hónapra n forint coli kapus elnézte a „kígyótéri” bombát. A döntetlen jobban meg­felelt volna a játék képének. G: VáLóczi. Jó: mindkét oldalon a közvetlen védelem és a hazaiak­nál még Kovács. DMTK—Monor 0«) Dunaharaszti, 200 néző. V: Kő­halmi. Két gyenge formában levő ti­zenegy. A helyzetek alapján a hazaiak közelebb álltak a győze­lemhez. Jó: Aradi, Peff, Kaltaneczker, ill. Szabó S., Szabó U. Az NB in-ban a Ceglédi Vasutas megszerezte első ta-' vaszi győzelmét, s ezzel a 12. helyről ismét a hatodikra rukkolt előre. Győ­zött a Pilisi Bányász is, a többi együtte­sünk, Szentendre kivételével, dön­tetlenül végzett. A Honvéd, vere­sége miatt helyet cserélt a vörös- váriakkal, utolsó lett. Északközép csoport SZTK—HI. kér. TTVE l:i (1:1) SzigetszentmiMós, 800 néző. V: Répa II. SZTK: Dávid — Németh, Gere, Sándor — Pető, Majsai — Egresi I., Boltos, Galambos, Földi, Antal. Az erős széllel szemben kezdő SZTK már a 9. percben megsze­rezte a vezetést. A 12. percben Boltos 5 méterről az üres kapu fölé fejelt. Ezután a vendégek vették át az irányítást, a 32. perc­ben Gere öngóljával egyenlítettek. Szünet után hevesebb lett a küz­delem, a 76. percben Egresi I. ér­vénytelen gólt lőtt. A vendégek kulturáltabb játékát a hazaiak lelkesedéssel igyekeztek ellensúlyozni, s igazságos döntet­len született. G: Földi. Jó: Dávid., Sándor, Majsai. Egresi I., Galambos. Esztergomi Vasas—Szentendrei Honvéd 2:x (l.*o> Szentendre, 300 néző. V: Var­ga II. J. Sz. Honvéd: Vadnai — Stefan- csik. Bogár, Várnai — Tisza, Me- regya — Decsi, Zsinka, Rajna, Popov, Kuszenda. Jóiramú, változatos mérkőzésen, Esztergom, védelmi hibákból, az 55. percben már 2:0-ra vezetett. Ez­után a Honvéd megfordíthatta volna az eredményt, hisz az utol­só 25 percben többet támadott. Először szépített, majd egyenlítési alkalmat hagyott ki. Popov ugyan­is a 70. percben kapufára lőtte a ia-est. G: Kuszenda. Jó: Stefancsik, Po­pov. A mezőny legjobbja az esz­tergomi kapus volt. Pilisi Bányász—UFC 1:0 (1:0) Bécsi út, 400 néző. V: Varga L. P. Bányász: Huj I. — Nick H., Hau, Krupp — Nick I., Vízvári — Markos, Gechter, Sodró, Huj H., Kimmel. Az első félidőben a Pest me­gyeied«: „játszottak”, lendületüket a hazaiak keménységgel igyekez­tek ellensúlyozni. Ennek eredmé­nye, hogy a Bányász 8 játékosa megsérült. A 17. percben szerezte meg a vezetést a vendégcsapat, a második félidőt az UFC végigtá­madta, de jól zárt a Bányász-vé­delem. G: Gechter. Jó: Huj I„ Nick I„ Gechter. 1. Traktorgyár 16 11 4 3 50:16 26 2. IH. k. TTVE 16 9 6 3 27:19 24 3. Elektromos 18 6 9 3 31:25 21 4. SZTK 38 7 7 4 26:22 21 5. Nyergesúj f. 16 8 4 6 23:23 20 6. Tokod 18 6 7 5 211:21 19 7. Pénzügyőrök 18 8 2 8 31:25 18 8. Esztergom 17 5 8 4 21:20 18 9. Annavölgy 18 7 4 7 29:41 18 10. Izzó 17 6 5 6 21:20 17 11. UFC 18 4 9 5 24:29 17 12. Ercsi 18 6 4 8 27:24 16 13. Sárisáp 18 5 4 9 17:25 14 14. Kerámia 18 3 7 8 18:24 13 15. Pilisi B. 18 5 3 10 15:36 13 16. Szentendre 18 5 1 12 26:37 11 A csoport további eredményei: Traktorgyár—Tokod 4:1, Pénzügy­őrök—Izzó 1:3, Elektromos-—Ercsi 0:1, Nyergesújfalu—Kerámia 0:0, Sárisáp—Annavölgy 0:2. Északi csoport Kisterenye—Váci Vasas l:i (1:0) Vác. 500 néző. V: Hídvégi. Vác: Jakus — Pindes, Neugan, Kreidl — Konecsni, Madár — Csi- tári, Kiss, Vasvári, Steidl, Balogh. A vendégek nagy lendülettel kezdtek és a 7. percben megsze­rezték a vezetést. A hazaiak az el­ső félidőben nemcsak rossz felfo­gásban játszottak, hanem lélekte­len ül is. Fordulás után mintha ki­cserélték volna őket, hatalmas lendülettel küzdöttek. Az 58. perc­ben a kitörő Neugant felvágták, s a büntetőből egyenlítettek a ha­zaiak. Továbbra is sokat táma­dott a Vasas, de a vendégek vé­delme jói rombolt. A második 45 perc alapján Vác közelebb állt a győzelemhez. G: Csitári (11-esből). Jó: Neugan, Madár. Pál János Kartali Kinizsi—Vasas Dinamó 1:1 (1:0) Gyömrői út, 200 néző. V: Tóth V. Kartal: Podlaviczky — Braun, Gábor, Kiss — Szabó, Varga — Huszár, Nagy J., Tasnádi dr., Ke- j mény, Mudri. A kartali támadások a 24. perc­ben góllá értek. Továbbra is a | vendégek maradtak fölényben. Az j 50. percben Huszár lövése a kapu­fa éléről pattant vissza a mezőny­1. Nagykőrös 18 12 4 2 35:19 28 2. Szigetújfalu 18 11 5 2 36:15 27 3. Vecsés 18 9 4 5 39:26 22 4. Ceglédbercel 17 8 5 4 31:30 21 5. Gödöllő 18 7 6 5 32:27 20 6. Üllő 18 8 3 7 25:24 19 7. Abony 18 6 6 6 36:35 18 8. Albertirsa 18 6 5 7 31:35 17 9. Tököl 17 7 2 8 24:22 16 10. Váci VSE 18 7 2 9 25:30 16 11. Monor 18 5 6 7 22:28 16 12. Bag 18 6 4 8 27:35 16 13. Cégi. Ép. 18 6 3 9 28:31 15 14. Dunahar. 18 4 5 9 18:27 13 15. Pécel 18 4 4 10 15:26 12 16. Pilisi KSK 18 3 4 11 20:34 10 be. A 65. percben Mudri egyedül állt szemben a kapussal, de elhir- telenkedve, meiilólőtt. Biztosnak látszott a kartali győzelem. Az utolsó másodpercekben egy ártat­lannak látszó helyzetből szöglet lett, s a Dinamó az elalvó véde­lem mellett egyenlített. Kezdésre már nem is volt idő. Közepes iramú, közepes színvo­nalú mérkőzésen, Kartal gólokkal nyerhetett volna, de a csatárok a legjobb helyzeteket is kihagyták. G: Nagy J. Jó: Braun, Varga, Nagy J. 1. Nagybátony 18 14 1 3 41:13 29 2. Baglyasaija 18 12 5 1 31:13 29 3. KISTEXT 18 11 4 3 312:15 26 4. Ikarus 18 n 4 3 34:16 26 5. Tehertaxi 18 9 5 4 31:16 23 6. Vác 18 7 9 2 28:18 23 7. Sashalom 18 9 2 7 32:24 20 8. Kisterenye 1« 6 8 4 22:17 20 9. Fetőfib. 16 6 4 8 26:31 16 10. Statisztika 18 6 3 9 29:29 15 11. Autótaxi 18 4 4 10 29:43 12 12. Zagyvapálf. 18 5 2 1Ű. 16:35 12 13. Chinoin 18 2 7 9 18:32 11 14. Hajógyár 18 1 7 10 14:32 9 15. Kartal 18 2 5 11 13:33 9 16. Dinamó 18 2 4 12 13:42 8 A csoport további eredményei: Tehertaxi—Baglyosa! ja 1:2, Chi- noin—Autótaxi 1:2, Petőfibánya— Ikarus 1:2, Zagy vapálf alva—Nagy- bátony 1:0, Sashalom—KISTEXT 0:2, Statisztika—Hajógyár 3:1. Délkeleti csoport Ceglédi VSE—Törökszentmiklős 3:0 (2:0) Cegléd, 800 néző. V: Kocsondi. 1. Gyula 18 12 4 2 460.4 28 2. Szolnok 18 11 4 3 33:11 26 3. Szeged 18 5 10 3 18:14 20 4. J. Lehel 18 8 3 7 30:25 19 5. Orosháza 13 7 5 6 16:22 19 6. Ceglédi VSE 18 7 4 7 21:22 18 7. Martfű 18 8 2 8 27:32 18 8. Kecskemét 1« 8 1 9 22:21 17 9. Békéscsaba 18 5 7 6 31:32 17 10. Hódmezőv. 18 7 3 8 33:35 17 11. Mezőhegyes 18 6 5 7 26:29 17 12. Makó 18 4 9 5 22:28 17 13. Törökszentm. 18 8 1 9 20:32 17 14. Csongrád 18 6 3 9 26:29 15 15. J. Vasas 18 4 6 8 20:25 14 16. Szarvas 18 1 7 10 12:32 9 A csoport további eredményei: Szolnoki MTE—Kecskeméti TE 3:0, Jászberényi vasas—Hódmezővásár­hely 2:0, Szarvas—Gyula 0:1, Ma­kó—Martfű 5:2, Mezőhegyes—Jász­berényi Lehel 1:4, Csongrád—Oros­háza 4:0, Békéscsaba—Szegedi Épí­tők OH). Nincs telitalálat a totón A vasárnapi totófordulóban nem volt telitalálat. Tizenegy találatot 15, tíz találatot 281, kilenc talála­tot pedig 2721 pályázó ért el. Nye­reményük egyenként 21 664, 1156, illetve 155 forint. E heti totóeredmények: x, 1, 1, 2, X, X, 1, X, 2. 2. X, X. NYOLCADSZOR _ egy góllal nem játszott a Csepel Autó az Él I NB a-ben, mint WÉM B P most. Szervezet- pi ten, a taktikai utasítást fegyel­mezetten betartva küzdöttek a labdarúgók, de a balszeren­cse most is kísérte őket. Bár szinte végigtámadták a mér­kőzést, a helyzetek alapján akár két góllal is nyerhettek volna, mégis alulmaradtak. Ez volt a nyolcadik 1 gólos vereségük. Budai Spartacus — Csepel Autó 1:0 (1:0). Mező u., 1500 néző. V: Szi­getvári. Cs. Autó: Kovács — Vígh, Kreisz, Fucskár — Halász, Ke­mény — Belovai, Kiss, Stáhl, Rátkay, Kosztolányi. Az. első perctől a Pest me­gyei csapat irányította a játé­kot. A 10. percben Belovai beívelését Stáhl még meg akarta toldani, de ezzel „ki­rúgta” a hálóba tartó labdát. A 15. percben 10 lépésről Stáhl az üres kapu mellé fe­jelt. A 40 percben egy ellentá­madás végén az elcsúszó Ha­lász mellett öt lépésről Miio- sevits megszerezte a vezetést. Fordulás után még nagyobb erővel rohamozott az Autó. A 60. percben Kosztolányi egye­dül kitört, de lövés közben megcsúszott, s az elvetődő ka­pus lábbal hárított. Sokszor 10 emberrel is védekezett a Spartacus. A 80. percben Stáhl labdája centiméterekkel a léc mellett suhant el. Az utolsó egyenlítési alkalom a 85. percben maradt ki, a 16-oson belül Halász elől kézzel ütöt­ték el a labdát, de a bíró sípja néma maradt. Jó: Kreisz, Kemény, Kiss, de a többiek is becsülettel helytálltak. ★ A Nyugati csoport további eredményei: EVTK—Székes­fehérvár 0:2, Kaposvár—BVSC 1:2, Pécsi VSK—Győri MÁV- DAC 0:0, K. Lombik—Dunaúj­város 1:6, Oroszlány—Moson­magyaróvár 4:1, Zalaeger­szeg—Budafok 3:3, Csepel— Szállítók 2:1. A Keleti csoport eredmé­nyei: Bp. Előre—Szolnok 2:0, Borsodi Bányász—Űzd 2:2, Nyíregyháza — Miskolc 0:0, Kecskemét—Szegedi VSE 3:0, Diósgyőr—Eger 2:0, Egyetér­tés—Debreceni EAC 0:1, Sal­gótarjáni Kohász —Bp, Sparta­cus 4:0, Ganz-MÁVAG—Láng 0:0. LABDARÚGÓ NB I Ferencváros—Újpesti Dózsa 2:0 (1:0). Népstadion, 40 OOO néző. Győr—Tatabánya 1 =0 (0:0). Győr. 12 000 néző. Szeged—Bp. Honvéd 0:0. Szeged, 9000 néző. Pécs—Deb­recen 4:2 (2:0). Debrecen. 16 000 néző. Komló—MTK 2:1 (2:0). Kom­ló, 5000 néző. Dorog—Szombathely 0:0. Dorog, 7000 néző. CEGLÉDI APRÓHIRDETÉSEK Előre hajtatott, ládá- zott korai vetőburgo- nya eladó Pesti út 1. Kinizsi utca 9. szám alatti kis családi ház, beköltözhetően eladó. Eladó: 24 kalapácsos daráló, majdnem új BERVA-motorkerék- pár. Halmi Pál, Fel­szegi út 15. Telefon: 137. ____________________ V ennék 60 kéve nádat, IV., Lövész utca 15. szám Orosz Sándor. Porta kiadó VT. kér. Székely utca 23. szám alatt__________________ E gy szoba, konyhás, azonnal beköltözhető ház XI. kér. Tégla­gyár dűlő 87. számú és egy budai kombi­nált politúrozott szek­rény eladó. Értekezni ugyanott_____________ E ladó gerenda, szaru­fa. deszka, léc Má- tyás király utca 10. Eladó 600 n.-öl fiatal szőlő és kertészetre is alkalmas 800 n.-öl föld belterületen kö­zel Örkényi úthoz. Értekezni ügyvédi munkaközösségben. 6000 db vályog eladó. Alkotmány utca 57. alatt. Berva eladó IX. kér. Bezerédi utca 5. alatt. Megtekinthető pénte­ken, szombaton. IZS 48-es, 350-es sür­gősen eladó, Damuviát becserélek. Szrapkó, Törtei, Malom u. 8. SÍRKŐ modern kivitelben, márványból és mű­kőből sírszegélyek, márvány- és mű­kővázak kaphatók, özv. Bodnár Bélá- né kőfaragónál, Rákóczi út 24. Temetőben betűvé- sést, sírkőbontást és összeállítást vállalok. Eladó 800 n.-öl szőlő, lakható épülettel. Ugyer 3-ik dűlőben.. Érdeklődés Dózsa György utca 52. ______ B ejáratott Berva el­adó. Bezerédi utca 6. szám. Kettőszobás ház sző­lővel részletre eladó. Csemő 274. (Dévényi­féle).___________________ J ó állanotban levő Panni robogó eladó. Cegléd. Csenge riszél 16. szám alatt._______ Eladó jó állapotban 50-es Jáwa Pionir. Cegléd. Vett út, Her- czegh kovács. Magányos 24 éves nő bejárónak ajánlkozik. Cegléd, Déli út 37. sz. Dobozi Teréz. Jólelkű idősebb nőt magunkhoz vennénk családtagként eltar­tásra. Cím a ceglédi nyomdában. Előszobái üvegfal el­adó. Szolnoki út 20. alatt.__________________ Szívó-nyomó kézimeg- hajtású kerti locso­lásra is alkalmas szi­vattyú eladó. Cegléd­bercel, Bajcsy Zsi­linszky út 19. alatt, Tóth Károly._________ A zonnal beköltözhető házrész eladó. Nádas>- di utca 13/a. szám. Gyermekszerető idős magányos nőt kere­sek. XIV. kér. Illés utca 2. szám. (Szűcs­telep).________________ 3 50-es IZS eladó. Fürst Sándor utca 22. alatt.__________________ E gy magasnyomású gép eladó. II. kér. Vi- rág utca 5. szám. Tetőcserepet, padló­deszkát veszek. Tégla eladó. Gere Jánosnál. Gyepmester telep mel­lett.___________________ F ehér konyhabútor és rekamié eladó. Ceg­léd, Ananv u. 34. alatt. Mély gyermekkocsi jó állapotban eladó. Vi­téz utca 4/a. Hindenburgi szamóca- palánta kapható. Hajó utca 4. szám alatt. HELYCSERÉK Ünnepség a Vöröskő-sziklánál Vasárnap déliben koszorúzással egybekötött jubileumi em­lékünnepség volt a Vöröskő-sziklán emelt felszabadulási em­lékműnél, amelyet a magyar természetbarátok állítottak fel 15 esztendővel ezelőtt. Az ünnepségre sok ezer ifjú és idősebb természetbarát gyűlt össze. Megjelent Kisházi Ödön. az Elnöki Tanács helyettes elnöke. Kossá István közlekedési- és posta­ügyi miniszter. Tausz János belkereskedelmi miniszter. Részt vett az ünnepségen I. T. Zamercev vezérőrnagy. Budapest első szovjet városparancsnoka, aki ezen a területen vezette csapa­tait annak idején a felszabadulási harcokban, ott volt a Szov­jetunió magyarországi nagykövetségének képviselője is. Egri Gyula, a Magyar Testnevelési és Sport Tanács elnöke mondott ünnepi beszédet, maid elsőként Zamercev vezérőrnagy helyezett koszorút az emlékműre. Zamercev vezérőrnagy nyilatkozik a televíziónak a Pest megyében levő Vöröskő-sziklánál rendezett felszabadulási emlékünnepségen (MTI Foto, Bara István felv.) £. M. Szentendrei Ce- mentáruipari Válla­lat azonnali felvétel­re keres segédmun­kásokat és szálütá- munkásokat. Mun­kásszállás van. Szent­endre, Dózsa György út 34,_________________ A Szentendrei Kocsi­gyár azonnali belépés­sel felvesz férfi segéd­munkásokat, faipari szakmunkásokat (asz­talos, bognár, gép­munkás), vaseszter­gályos szakmunkáso­kat és nagy gyakor­lattal rendelkező szer­számkészítő lakatoso­kat. Jelentkezés a vállalat személyzeti osztályán. Tátra személygépkocsi eladó, Cegléd, Szép utca 13. alatt,_________ varrógép, nagy Sin­ger és kártológép kárpitosoknak eladó. Vác, Kózsa utca 19. BMW személygépko­csi eladó. Vác, Sztá­ron Sándor utca 23. Váltós vensenykerék- pár jó állapotban sürgősein eladó. Vác, Gyarmati út 27. Beteggondozónak vagy házvezetőnőnek el­mennék. „özvegyasz- szony" jeligére a nagykőrösi hirdetőben érdeklődni. Teljesítménybéres kocsikísérőket, rak­tári munkásokat ke­res a monorl Fűszért fiók. Jelentkezés munkaidőben a fiók­vezetőnél. 800 n.-öl kert két részben is eladó. Nagykőrös, Salamon Ferenc u. Érd, Maros utca 10. Beköltözhető ház el­adó. Nagykőrös TV. kér. Arany János u. 40. szám. Trabant Combi 9000- ret futott szinkron- váltós eladó. Cegléd, Örkényi út, Gerje te­lep. Asztalos. Személy- és ' Teher­gépkocsi jogosítvány- nyal elhelyezkednék vidékre Is. Kósa, Cegléd, Liliom u. l. A Mechanikai Laboratórium felvételre keres Gorkij fasori és alagi telepére szer­kesztésben jártas gépészmérnököket, gépész­technikusokat, elek trom ér nököket és elektro­technikusokat, valamint üzemi gyengeáramú elektromérnököket, elektro­technikusokat, szerszámkészítőket, mechanikus- és elektromos műszerészeket, marós, esztergályos, lemezlakatos, TMK lakatos szakmunkásokat és gyakorlott be­tanított munkáso­kat. Alagi telepre külön autóbuszjá­rat Jelentkezés Bp. VII., Gorkij fasor 25. Személyzeti o. Tel.: 229-238 és Dunakeszi alagi telep. GÉPKOCSIHOZ KÜLSŐBELSŐ HUZATOT hat napon belül készítünk, hozott és saját anyagból. Pest megyei Vegyi és Kézműipari Vállalat, Budapest, IX. kér.. Tompa u. 30. (Páva utca sarok.) Telefon: 138—805. 125 kem-es Csepel Danuvia sürgősen el­adó. Nagykőrös, Kos­suth utca 70. Óvja bútorát, szépítse lakását. Saját és hozott anyagból készítünk bútorvédő huzatot Méretvételre ház­hoz megyünk. El­készítési határidő 6 nap. Pest megyei Vegyi­éi Kézműipari V. Budapest IX.* Tompa utca 30. (Páva utca sarok) Telefon: 138—805. Keveset használt csehszlovák tenor- szakszoionomat elcse­rélném használt alt- szakszofonért, árki- egyenlítésseL Nagy­kőrös, X.t Szolnoki 10. Kiss László. Eladó Zrínyi utca 114. számú beköltözhető ház, nagy kerttel. Ér­deklődés ugyanitt. Nagykőrös. ___________ C eglédi háromszobás, konyhás magányos lakásom elcserélném budapesti vagy Pest környéki kisebb la­kással. Hopp Fereno né, Liliom utca 1. Számológépek kész­pénzért eladók mező- gazdasági termelő- szövetkezetek részére, garanciával Telefon: 336-845. Katona János épület­burkolómester Bag, Kiskőrös út 7. vállal mozaik m etc hlak í, padlóburkolást és csempe falburkolást. Mindenféle kivitelben. Eiadó azonnal beköl­tözhető 2 szoba, hal­los, összkomfortos családi ház, 300 n.-öl gyümölcsös, alápin-* cézve, villanymotor­ral, telefonnal, Szent- istvántelepen, Mar- git-hídtól 35 percre szentendrei HÉV-vei. Schütz, Martinovics u. 9. Telefon« 7. 1102-es Skoda eladó jó állapotban. Nagykő­rös VHI., Nádasdi 8.