Pest Megyei Hirlap, 1963. április (7. évfolyam, 77-99. szám)

1963-04-30 / 99. szám

A DMTK győzött Pécelen Labdarúgó NB I A megyei labdarúgó-baj­nokság vasárnapi forduló­jának legmeglepőbb ered­ményét és az egyetlen vendégsikert a Dunaharasz, ti MTK érte el. péceli győ­zelmével. Az éllovas csak „keservesen” nyert, rivá­lisa pontot vessz tett Mono- ron. Dunaliaraszti—Péeel 2:o (0:0) Péoel. 400 néző. V: Virágh. Az első perceket vendégfölény jellemezte, egy kapufát is lőttek, azután feljött Péoel, s többet tá­madott. Ezek azonban elhaltak a kitűnő DMTK-véd elmen, a válto­zatos. erősiramú találkozón a szórványos haraszti lefutások ve­szélyesebbnek bizonyultak. Érde­kesség. hogy befejezés előtt há­rom perccel még 0:0 volt az ered­mény. G: Borsos. Jan cső. Jó: a közvet­len védelem. Borsos. Kalteneeker, itt. Dobos, Simon yi, Talapa. Baranyai Jenő Tököl—üllő 2:1 (l.*0) Tököl, 400 néző. V: Kőhalmi. Az első félidőben a nagy szél a vendégeknek kedvezett, mégis a sérült Márton és Vászin helyén tartalékosán kiálló hazaiak irányí­tották a játékot, de a sok hely­zetből csak egyet értékesítettek. Szünet után alábbhagyott a helyi­ek lendülete, feljött a túl kemé­nyen küzdő vendégcsapat, de az ötösfogat, a középcsatár kivételé­vel. veszélytelennek bizonyult, s a 78. percben csak szépíteni tu­dott. G: Plausin. Vass, ill. Pénzes. Jó: PlaiMdn (a mezőny legjobbja). Bi- lisits. Török. ili. Pénzes, Győri, Béna. Bundies Péter Vecsés—Albertirsa 3:i (0:0) Vecsés. 1500 néző. V: Dombai. Az első félidőt végig a lelkesen és mezőnyben igen tetszetősen ját­szó vendégek irányították, de nem tudták áttörni a jól záró hazai védelmet. Szünet után Vecsés ke­rekedett felül, egyre-másra roha­mozott, a teljesen visszaesett Al­berti rs a már csak szórványosan jutott ót a fél vonalon, s az utolsó percben szépített. G: Kári (2), Mer ez, ill. Kuku cs- ka. Jó: Kari. Trassier, Siszler, Da­rab. ÜL Jánosi. Barta. Fekete József Abony—Cegrlédbercel G:o (4:0) Abony. 110O néző. V: Pál. A jóiramú. végig küzdelmes mérkőzésen, ilyen arányban is megérdemelten győzött az abonyi csapat. A vendégek nyolcvan per­cen keresztül alárendelt szerepet játszottak és az sem segített, hogy az egész csapat védelembe vonult. Az abonyi labdarúgók korszerű játéka kivívta a nagyszámú bér­céi i szurkoló tetszését is. G: Cziegler (2), Czimák (2), Ret­kes, Válóczi. Jó: az egész abonyi csapat, ill. Tóth. Mezei és Schmidt. Horinka László Szigetújfalu—Monor 2:2 (1:0) Monor. 1000 néző. V: Kaiser. Az első esős 45 percet a hazai­ak irányították, többet támadtak. Két kihagyott gólhelyzetük után a 40. percben egy előrevágott lab­dát Koroknay kapásból a kapufá­ra bombázott, s a labda Fónyad II. hátáról lepattanva jutott a há­lóba. Fordulás után a hazaiak még nagyobb iramot diktáltak, és saját javukra fordították a mér­kőzés állását. Sőt, további három nagy helyzetet is kihagytak. Be­fejezés előtt 8 perccel Stettner li­est vétett, egyenlítettek a vendé­gek. G: Vigh B. (11-esből), Fónyad n. (öngól), ill. K. Nagy. Szabó II. Jó: Pflumm. Tóth, Strohmayer. ill. Sáránszky. Dimof. Szalai. Nagykőrösi Kinizsi-Pilisi KSK 2:1 (2:0) Nagykőrös. 800 néző. V: Püs­pöki. Sportszerű, de alacsony szánvo­nalú. közepes iramú mérkőzésen, a hazai együttes verej tőkésén győzött. Az első félidőt a körösiek irányították. Fordulás után az újabb hazai gólok helyett a ven­dégek a7. 54. percben nagy védel­mi hibából szépítettek. Az éllovas csatárai ezután már gólhelyzetet sem tudtak kidolgozni. A pilisiek nagy közönségsikert arattak. G: Csikós I.. Csikós EL, ill. Ja- gyugya. A vendégeknél a közvet­len védelem dicsérhető, a hazai­aknál senkit sem lehet kiemelni. Pécsi Sándor Ceglédi Építők—Váci Vasutas 7:1 (1:0) Cegléd, 300 néző. V: Ripp. Az 55. percben kezdődött el a ».gólgyártás”. 30 perc alatt hét­szer zörgött a háló. Az Építők Helyi tornászsikerek Vácott Vácott, a Gépipari Technikum­ban bonyolították le a megyed fér­fi tornász egyéni csapatbajnoksá­got. A felnőttek közül hiányzott a korábban jól szereplő Dunake­szi Vasutas. Ifjúsági in. osztály­ban 19-en álltak rajthoz, míg a serdülőknél csak a Vácott műkö­dő Sportiskola képviselői. Pest megye 1963. évi felnőtt in. osztályú tomászbainoka: Sz. Tóth László (Gödöllői EAC). Pest megye 1963. évi ifjúsági Hl. osztályú tornászbajnoka: Ha­vasi István (Pest megyei Sportis­kola). 2. Kecskeméti Károly (Aszó­di ITSK). 3. Öcsai Barnabás (Ceg­lédi Építők). Tizenkettő közül hatodik Tizenkét együttes részvételével rendezték vasárnap a Népstadion edzőpályáján a kispályás gyeplab­da-bajnokságot. Először négy cso­portban mérkőztek a csoportelső­ségért. majd az első helyezettek a bajnoki címért, a második he­lyen levők pedig az 5—8. helyen j átszottak. Az A csoportban a Gödöllői Va­sas pont nélkül a harmadik lett. míg a D csoportban a Ceglédi Vasutas két ponttal második. Ez­után a ceglédiek az 5—8. helyért mérkőztek, végül is a 6. helyen kötöttek 3d. A bajnoki címet a Bp. Építők szerezte meg. az RFSK előtt. második góljára még válaszoltak a vendégek, akik fegyelmezetten és sportszerűen harcoltak, s ezért dicséretet érdemelnek. G: Nagy B., Máté I. (2—2). Ja­kab, Hegedűs. Máté II.. ill. Va­dász. Jó: Füle, Hegedűs. Nagy B., ill. Nagy I. Gödöllő—Bag 3:2 (1:1) Gödöllő. 1500 néző. V: Krichen- baum. Erősiramú mérkőzésen, a hazai­aknak nagyon meg kellett küzde­ni a győzelemért. Az utolsó perc­ben Bag egyenlíthetett volna. G: Gácsér (2), Maczkó. ill. Ber- la. Aszódi. Jó: Gácsér. Maczkó, ill. Nagy, Aszódi. 1. Nagykőrös 21 15 4 2 46:23 34 2. Szigetújf. 21 12 7 2 42:19 31 3. Vecsés 21 11 5 5 47:29 27 4. Tököl 21 10 3 8 32:26 23 5. Gödöllő 21 8 7 6 36:32 23 6. Abony 21 8 6 7 47:38 22 7. Cegléd bérc. 21 8 S 8 36:48 21 8. Albertirsa 21 7 6 8 37:39 20 9. Monor 21 6 8 7 29:31 20 10. Üllő 21 8 4 9 28:31 20 11. Cégi. Ép. 21 7 4 10 37:36 18 12. Dunaharaszti 21 6 5 10 23:29 17 13. Bag 21 6 5 10 30:43 17 14. Váci VSE 21 7 2 12 26:45 16 15. Péccl 21 5 5 11 19:31 15 1«. Pilisi KSK 21 3 6 12 23:38 12 Szeged—Újpesti Dózsa 0:0. Sze­ged, 12 000 néző. Ferencváros— Győr 5:3 (3:2). Üllői út. 28 000 né­ző. Komló—Vasas 1:0 (0:0). Kom­ló. 6000 néző. MTK—Pécs 0:0. Hun­gária körút. 7000 néző. Szombat­hely—Tatabánya l:i (1:1). Szom­bathely. 12 DOÓ néző. Dorog—Deb­recen 5:1 (2:1). Dorog. 8000 néző. 1. Ferencváros 19 9 6 4 34 24 24 2. U. Dózsa 19 8 7 4 36:19 23 3. Bp. Honvéd 19 9 5 5 40:23 23 4. MTK 19 6 7 4 32:26 23 5. Dorog 19 7 8 4 29:20 22 6. Tatabánya 19 7 6 6 22:19 20 7. Győr 19 8 4 7 26:26 20 8. Szeged 19 7 6 6 12:21 20 9. Pécs 19 5 8 6 23:25 18 10. Vasas 19 5 7 7 22:23 17 11. Komló 19 5 7 7 20:26 17 12. Debrecen 19 4 8 7 21:36 16 13. Salgótarján 19 4 4 11 18:28 12 14. Szombathely 19 3 5 11 14:33 11 A 19. fordulóban összesen 18 gól esett. Povázsai. Albert. Monostori és Szuromi 2—2 gólt lőtt és az el­ső három játékos előbbre lépett a gólrekorder-listán. Az élcsoport: 16 gólos: Tichy (Bp. Honvéd). 15. Be­ne (U. Dózsa). 10: Bödör (MTK) és Povázsai (Győr), 9: Machos (Va­sas), Albert (Ferencváros). Monos­tori (Dorog). Gyenge játék - győzelem A Nyugati-cso­port újoncai Du- naharasztin ta­lálkoztak. A Cse­pel Autó vissza­vágott őszi 1:0-ás pécsi vereségéért. Érdekesség, hogy a Pest me­gyei együttes tavasszal most nyújtotta a leggyengébb telje­sítményt, mégis győzött. Csepel Autó—Pécsi VSK 3:1 (1:1) Dunaharaszti, 1000 néző. V: Biróczky. Cs. Autó: Kovács — Vigh, Kreisz, Fucskár — Halász, Ke­mény — Belovai, Kiss, Stáhl, Rátkai, Kosztolányi. A nagy akarással kezelő he­lyiek a 10. percben megszerez­ték a vezetést. Kiss keresztlab­dáját Kosztolányi kapásból lőtte a hálóba. Ezután kicsit könnyelmüsködni kezdtek, a védekezésre berendezett pé­csiek a mezőnyben szebben, jobban adogattak, s a 44. perc­ben formás támadás után ki­egyenlítettek. A második fél­időt is nagy lendülettel kezdte az Autó, a 46. percben isipét előnyhöz jutott. Pécs próbál­kozásai a 16-osnál elhaltak. A 70. percben Kosztolányi elfu­tott, beadását Rátkai nagy lö­véssel küldte a kapuba. A 75. percben Kosztolányi még a kapust is kicselezte, de labdá­ja leperdült a lécről. Az utol­só percekben Kovács bravúro­san hárított. G: Kosztolányi (2), Rátkai. Jó: Kemény, Kosztolányi, Rát­kai, Kreisz. 1. Csepel 21 16 4 1 46:13 36 2. Székesfeh. 21 11 7 3 35:11 29 3. Dunaújváros 21 9 9 3 42:23 27 4. BVSC 21 11 5 5 32:31 27 5. Győr 21 7 10 4 29222 24 6. Oroszlány 21 8 8 5 37:29 24 7. Szállítók 21 9 5 7 25:19 23 8. Budafok 21 8 6 7 27:29 22 9. Mosonmagy. 21 6 8 7 28:28 20 10. Budai Spart. 21 6 8 7 22:28 20 U. Pécsi VSK 21 6 7 8 26:30 19 12. Zalaegerszeg 21 5 7 9 26:39 17 13. EVTK 21 4 8 9 19:24 16 14. K. Lombik 21 5 2 14 16:44 12 15. Csepel Autó 21 5 1 15 19:34 11 16. Kaposvári K. 21 1 7 13 15:40 9 A Nyugati-csoport további eredményei: Csepel—EVTK 3:2, Székesfehérvár—Zalaeger­szeg 4:0, Dunaújváros—Orosz­lány 1:1, Budafok—Szállítók 2:1, K. Ijombik—Budai Spar­tacus 1:1, Mosonmagyaróvár— Kaposvár 0:0, Győri MÁV DAC—BVSC 3:0. Keleti-csoport: Szolnok— Diósgyőr 1:2, Ózd—Salgótarjá­ni KSE 0:0, Miskolc—Egyet­értés 2:1, Eger—Bp. Spartacus 0:1, Debreceni EAC—Láng 0:1, Ganz-MÁVAG—Nyíregyháza 2:1, Szegedi VSE—Borsodi Bányász 4:0, Kecskemét—Bp. előre 1:1. 1. Diósgyőr 2. Ózd 3. Miskolc 21 13 7 1 39:13 33 21 13 5 3 37:14 31 21 10 6 5 33:19 26 Pest megye 1963. évi serdülő tornászba jnoka: Székely Miklós. 2. Soreez Ferenc. 3. Lantos Gyu­la (mindhárom Fest megyei Sport- j iskola). Pest megye 1963. évi ifjúsági í összetett tornász-csapatbajnoka: j Pest megyei Sportiskola. 2. Aszó- i di ITSK, 3. Ceglédi Építők. Havassy László VILÁGCSÚCSOK A kaliforniai Walnutban rende­zett atlétikai versenyen négy új világrekord született — férfiszá- mokban Diszkoszvetésben Oerter (Egyesült AMamoki 62,62 méterre javította az 1962. óta általa tar­tott 62,45 méteres régi világcsú­csot. Rúdugrásban Brian Stern­berg (Egyesült Államok) 5,004 mé­teres magasságot ért cl és els9 íz­ben szárnyalta túl szabadtéren az 5 métert A 4x440 yardos váltófutásban az új világcsúcsot (3:04.5) arizonai egyetemi csapata futotta. Az Egye­sült Államokban tanuló 29 éves tajvani .Jang Csuan-kuang a tíz- próbában 9121 pontos úi világcsú­csot állított fel. A régi világcsú­csot az amerikai Ráfér Johnson tartotta 8683 ponttal. PEST MEG VEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei Bizottsága és a megyei tanács la pia Főszerkesztő Bácskai László Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat Felelős kiadó Csollány Ferenc Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest vm.. Blaha Lujza tér 3. Egész nap hívható központi telefon: 343—too. 142—22« Géplrószotja (hívható 20 óráig!: 140—44’ — Belpolitikai és sport- rovat: 140—419 - Ipari rovat: 141—162 — Művelődési rovat: 141—258 Előállítja Szikra Lapnyomda Budapest Index: 25 064 Terjeszti a Magyar Posta. Elő­fizethető a helyi posta­hivataloknál és kézbesítőknél Előfizetési díj l hónapra U forint Találkozás 9,20-kor Megyei ifjúsági labdarúgó-válo­gatottunk május l-én Székesfehér­várott vendégszerepei. A következő játékosok alsó sze­reléssel és minősítési könyvvel, valamint személyi igazolványuk­kal, szerdán reggel 9.20-kor a Nyu­gati pályaudvar érkezési oldalán jelentkezzenek: Fónyad (Monor), Szabó Attila (Vecsés), Kovács L., Kovács Gy., Bakovszky, Juhász (Dunaiteszi VSE). Erdész (Alsógöd), Borger, Bajnóczj (Budaörs), Bálint (Csepel Autó), Polák (Váci Vasutas). Kuti (Albertirsa), Ubrankovits (Pilisi KSK), Schuek (Pilisvörösvári KSK). • • On ii a 2^unal: anuarla ' /■ •// házul. Május l-én. Tahiban megnyílik a M M „V0R0SK0” étterem és eszpresszó. Különleges ételek, kitűnő italok, mindennap zene! + Ha jól akar szórakozni jöjjön a „VÖRÖSKÖ’’ étterem-eszpresszóba! 12 darabból álló új hálószobabútor és egy kombinált garnitúra, valamint zöld Pannó­nia eladó. Cegléd, Hajó utca 3. _________ B ontásból eladó nagy­méretű cserép, tégla, vályog és épület­anyag. Nagykőrös, VI., Balassa 5.________ Köbméteres tégla, használt ajtók, üve­gesnek való vasab la­kok eladók. Nagykő­rös VIII., Jósika u. 8. Budaörs Községi Ta­nács végrehajtó bizott­sága gazdálkodási (költségvetési) előadót keres. '"A felvételhez érettségi bizonyítvány, erkölcsi bizonyítvány, részletes önéletrajz szükséges. Jelentkezés személyesen a vb el­nökénél, Budaörs, ta­nácsháza______________ N aposcsibe előjegyez­hető. Bérkeltetést vál­lal Baromfikeltető, Újpest. Nádor utca Templom utca sarok. Ötszázas oldalkocsis motorkerékpárt víz melletti víkendházért Pest környéken elcse­rélem. Érdeklő dni nyolctól ötig. Újpest, Árpád 86. Lakatos- műhely. 500-as Fiat sürgősen eladó. Megtekinthető a monori vasbolt ud­varában. Az E. M. 25. sz. Állami Építőipari Vállalat azonnal felvesz autóvillamossági szerelőket, kőműves szakmunkásokat és 18 éven felüli férfi segédmunkásokat budapesti, gödöllői gyömrői, nagyká- tai, váci és apaj- pusztai építkezé­seire. Jelentkezés: Budapest XXI., Kiss János altá­bornagy utca 19., valamint szakipara kiegészí lésére, lakatosokat, motorszerelőket, autógén- és vil- lanyhegesztőket, továbbá szobafestő szakmunkásokat, Budapest XXI., Rákóczi Ferenc u. 187. Vidékieknek taná­csi igazolás szük­séges. i Jó állapotban levő Dann via motorkerék­pár eladó. Nagykő­rös, Szolnoki 12._____ G ombai u. 3. számú ház eladó. Érd.-: Gombai u. 1. Nagy­kőrös.________________ T rabant Combi 3000 km-rel eladó. Nagy­kőrös, VH„ Maros u. 2. szám._______________ M ozaiklap nagy vá­lasztékban Szörnyűiéi. Monor, József Attila U. 29. Pest környéki lelsz, felvételre keres fém­nyomó szakmunkást. V álaszokat: ,. Gyom rő 16 593” jeligére, Fel- szabadulás téri hirde­tőbe kérjük. _________ F elveszünk darus traktorunkra 1 főt, akinek traktorkezelő és darukezelő vizsgá­ja van, továbbá vil­lanyhegesztőket, se­gédmunkásokat és 1 fő kőművest. Dunaha­raszti, MAHART Ha­jójavító Üzem. (Tele­pünkre.) Számológépek kész­pénzért eladók mező- gazdasági termelőszö­vetkezetek részére, garanciával. Tele­fon: 330—845. CEGLÉDI APRÓHIRDETÉSEK Szoba, konyha, speiz, kamrából álló lakáso­mat elcserélném ha­sonlóval. üjvárosszél 65. Fehér. Eladó 550 n.-öl szőlő lakással Csemő n. 23. Érdeklődni ugyan­ott Zsuzs Andor nénáL 30 mázsáig bíró gu­mis kocsi eladó. V. kér. Fátyol utca 17. alatt. Hegedűk, cimbalom, nagybőgő eladó. Rad- ványinál. Teleki utca. ötvenmázsás gumis kocsi eladó. X., Kátai út 6 alatt. Egyedülálló egyszerű idősebb munkabíró asszonyt keresek cse- mői szőlőbe. Fehér. Achim utca 9. Bú­torüzlet után második utca. Egy közel ellős tehéi. | egy db szamár kocsi­val eladó. Cegléd, Mi- l zesi úti csordaház. A Pilisi Bányász nyerte a sereghajtók rangadóját A megyei NB ur­as rangadó sereghaj­tók rangadójának is beillett, hisz a táblá­zat alsó felében ta­nyázik mindkét együttes. A Pilisi Bányász nyerte a találkozót, hazai si­kert hozott a kartali mérkőzés is, Vác viszont pontot adott le az utolsó helyezett Dinamónak. Ide­genben szereplő mindkét együtte­sünk alulmaradt. Északközép csoport Pilisi Bányász—Szentendrei Honvéd 3:2 (00.) Pilisvörösvár. 600 néző. V: Bánki. Pilisi B: Huj I. — Sodró. Hau, Krupp — Nick I., Vízvári — Mar­kos, Gechter, Vaczlavik. Stiffter, Kimmel. Szentendre: Vadnai — Stefán­iáik, Bogár, Várnai — Tisza, Ko­vács — Decsi. Zsinka, Doroszlay, Popov, Rajna. Hatalmas becsvággyal küzdött mindkét fél. A kiegyensúlyozott első félidőben a vendégeknek akadt három biztos helyzetük. Az első kettőt Popov, illetve Rajna elhibázik. a harmadikat a 40. percben Zsinka nem. Szünet után a hazaiaknál Mar­kos és Sodró helyet cserélt, s a 47. percben utóbbi lövése a szent­endrei kapU3 jóvoltából, a hálód­ba csúszott. Az 50. percben Po­pov és Hau összecsapásáért 11-es következett, de Kovács rosszul­helyezett büntetőiét Huj I. köny- nyedén védte. Közben Markos megjegyzést tett, a bíró a 16-osról közvetett szabadrúgást ítélt. s ebből a Honvéd újból megszerez­te a vezetést. Az 59. percben a szentendrei védelem hibájából egyenlítés, rá egy percre Decsi ..érthetetlen” kiállítása követke­zett. s a 85. percben a Bányász már vezetett is. A tíz főre ol­vadt vendégcsapat nem adta fel a küzdelmet, s a továbbiakban mindkét kapu többször forgott veszélyben. A döntetlen igazságosabb lett volna. A játékvezető számtalan fordított ítéletével „zavarta a já­tékot”. G: Kimmel (2), Sodró. ill. Zsin­ka. Rajna. Jó: Huj I., Hau, Kim­mel. ill. Bogár, Rajna, Doroszlay. (alacs) Tokod—Szigetszentmiklósi TK 2:0 (0:0) Tokod. 300 néző. V: Varga L. SZTK: Dávid — Földi. Gere, Sándor — Pető, Majsai — Egresi I., Boltos, Antal, Egresi DL, Dör- nyei. A kitűnő játékvezetés mellett zajló, sportszerű mérkőzésen a sérülések miatt tartalékos SZTK, a helyzetek alapján, döntetlent ér­demelt volna, az első negyedóra után ők vették át az irányítást és több gólhelyzetet teremtettek. A 18. percben Antal 7 méterről fölé lőtt. maid Boltos várt ki Dömyei labdájával. A 32. percben újból Antal hibázott. Szünet után az 58. percben kapu előtti kavarodásból, majd a 66. percben szabadrúgás­ból értek el gólt a hazaiak, mely­re az SZTK négy kapufával vála­szolt. Jó: Földi, Sándor. Majsai. Eg­resi n. 1. Traktorgyár 21 13 9 3 56:20 31 2. in. k. TTVE 21 11 6 4 33:22 28 3. Esztergom 20 7 9 4 28:21 23 4. SZTK 21 8 7 6 27:29 23 5. Elektromos 21 6 10 5 34:30 22 6. Tokod 21 7 8 6 24:23 22 7. Annavölgy 21 9 4 8 33:45 22 8. Pénzügyőrök 21 9 3 9 34:27 21 9. Izzó 20 8 5 7 25:21 21 10. UFC 21 6 9 6 26:30 21 LL Ercsi 21 3 4 9 39:26 20 12. Nyergesújf. 21 8 4 9 23:2.9 20 13. Kerámia 21 4 8 9 21:27 16 14. Pilisi B. n 6 i 11 20:42 16 15. Sárisáp 2il 5 5 11 21:31 15 16. Szentendre 21 6 1 14 30:42 13 A csoport további eredményei: Izzó—Nyergesűjfahi 3:0, IH. kér. i TTVE—Annavölgy 3:i Esztergom— Kerámia 1:1. Elektromos—UFC 0:1, Ercsi—Pénzügyőrök 1:0, Sárisáp— Traktorgyár 2:3. Északi csoport Dinamó—Váci Vasas 1:1 <0:(h Vác. 800 néző. V: Kelemen. V. Vasas: Nyéki — Pintles, Neugan. Kreidl — Konecsni. Ma­dár — Oravetz, Csitári. Márton, Vasvári, Jakab. Hiába támadott 80 percen át a hazai együttes, a vendégek védel­me jól rombolt. Az 52. percben a Dinamó szerezte meg a vezetést, a váci védelem hibájából, s ezután hiába gyorsultak fel a hazai tá­madások. csak az egyenlítés sike­rült. a 78 percben. G: Márton. Jó: Konécsni (a me­zőny Legjobbja). Madár. Pindes. Pál János Kartali Kinizsi—Sashalom 2:0 (1:0) Kartal, 700 néző. V: Pásztor. K. Kinizsi: Podlaviczky — Braun, Gábor. Kiss — Szabó. Varga — Huszár, Rózsavölgyi, Tasnádi dr„ Angyal, Mudri. A hazai csapat öt perc elteltével kezdett kibontakozni, s a 7. perc­ben megszerezte a vezetést. Hatal­mas lelkesedéssel és ötletesen ját­szottak. s az sem törte le őket. hogy a 15, percben Szabó úlabb gólját a bíró. indokolatlanul, nem adta meg. Fordulás után is tartott a hazai nyomás, .amelyet két ka­pufa és több szöglet jelzett. A 75. percben újabb gól esett, majd Szabó szabadrúgása és Angyal kapufája jelentett még eseményt. A Nagy Jenő nélkül kiálló, át­szervezett csatársor a védelemtől kitűnően támogatva, jól mutatko­zott be. G: iSzabő. Mudri. Jó: Braun. Kiss, Iszabó. Huszár. Tasnádi dr. 1. Nagybátony 21 1'6 2 3 46:15 34 2. Ikarus 21 14 4 3 44:21 32 3. KISTEXT 21 13 5 3 37:17 31 4. Baglyasalja 21 12 5 4 32:18 29 5. Tehértaxí 21 U 6 4 37:18 28 6. Kisterenye 21 9 8 4 33:20 26 7. Vác 21 8 10 3 31:2Z 26 8. Sashalom 21 9 2 10 36:33 20 9. Petőfibánya 21 6 6 9 28:35 13 10. Statisztika 21 7 3 11 33:36 17 11. Autótaxi 21 6 4 11 37:49 16 12. Hajógyár 21 3 7 11 22:36 13 13. Kartal 21 3 7 11 17:35 13 14. Chinoin 21 2 8 11 22:38 12 13. Zagyvapálf. 21 5 2 14 19:45 12 16. Dinamó 21 2 5 14 16:52 r A csoport további eredményei: Haj ógy á r—Bag ly as alja 2:1, Teher­taxi—Petőfibánya 0:0, Autótaxi— Zagyva pálf alva 4:2, Ikarus—Sta­tisztika 3:1, Kisterenye—Chinoin 2:1. KISTEXT—Nagybátony Hl. Délkeleti csoport Martfű—Ceglédi VSE 4:2 (2:0> Martfű. 400 néző. V: Hodroga. CVSE: Hamza — Gyikó H.; Csontos, Császár — Oláh. Kubi- nyi — Pintér, Dani, Gyikó L* Nagy, Halmi. A mezőnyben egyenrangúnak bizonyult a vendégcsapat, de hely­zeteiket rendre kihasználatlanul hagyták. Az első félidőben kétszer Is Pintér előtt nyílt gólszerzés! alkalom, azonban hiába. Nem így a hazai csatárok, akik kétszer is eredményesnek bizonyultak. A második félidőben már 4:0-ra ve­zetett Martfű, amikor a ceglédiek szépíteni tudtak. G: Dani (2). Jó: Csontos, Kubfc­Ke cskeméti Mihály 1. Gyula Sí 14 5 2 52:17 38 2. Szolnok 21 12 6 3 35:12 30 3. J. Lehel 21 9 4 8 39:27 22 4. Szeged 21 5 12 4 20:17 22 5. Békéscsaba 21 7 8 6 36:34 22 6. Törökszentm. 21 10 2 9 2£:23 22 7. Kecskemét 21 10 1 10 26:24 21 8. Hódmezőv. 23. 9 3 9 38:39 á 9. J. Vasas 21 7 6 8 25226 20 10. Mezőhegyes M 7 6 8 31:33 20 11. Martfű 21 9 2 10 32:38 29 12. Orosháza 21 7 6 8 18:26 20 13. Ceglédi VSE 21 7 5 9 25:29 19 14. Csőn grád 21 7 4 10 30:33 IS 15. Makó ‘2.1 4 9 8 24:35 17 16. Szarvas 21 1 7 13 12:43 9 A csoport további eredményei: Szegedi Építők—Mezőhegyes 1:1, Hódmezővásárhely—Szarvas 2:0, Gyula—Kecskeméti TE 3:1, Jász­berényi Lehel—Orosháza 1:1® Csőn gr ád—Békéscsaba 1:1. Makó— Jászberényi Vasas 0:1. Törökszent- miklós—Szolnoki MTE 0:0. Négy telitalálat a totón A vasárnapi totófordulóban négy pályázó ért el telitalálatot. Nyere­ményük egyenként 80 185 forint. 11 találatos szelvény 176. 10 talá- latos 2479 darab akadt. Előbbiekre 1822, utóbbiakra 172 forintot fizet­nek szelvényenként. Totóeredmények: L, 1. x, 1» 2, 2. 1. I. 1. X, I. X. Csak sportköri tagsági könyvvel A Pest megyei Testnevelé­si és Sporttanács kibővített ülésén elhatározták, hogy versenyeken. mérkőzéseken csak az a sportoló szerepelhet, aki minősítési könyve mellett sportköri tagsági igazolványát is bemutatja. Épp ezért a sportolók, ha esetleg még nem tették, sür­gősen szerezzék be sportköri könyvecskéjüket, rendezzék tagdíjukat, már csak azért is. mert június elsejétől 50 szá­zalékos utazási kedvezményt csak a sportköri tagsági könyv tulajdonosa kaphat. Vasárnap két barátságos váloga­tott labdarúgó-mérkőzést játszot­tak Európában. Párizsban 45 600 néző előtt játszotta harmadik mérkőzését az Európában túrázó világbajnok brazil válogatott. A lisszaboni és brüsszeli vereség útón ezúttal nyertek a tengeren­túliak de csak hatalmas küzde­lemben. a világbajnok együttes mindhárom gólját Pelé szerezte. Brazilja—Franciaország 3:2 (1:0). Bulgária—Csehszlovákia 1:0 (ld>). Szófia, 60 000 néző. A bukaresti Dinamó-sportcsar­nokban vasárraD beíeleződött Ro­mánia harmadik nemzetközi kö­töttfogású birkózó-bajnoksága. A részvevő együttesek közül, a ha­zaiakat Is beleszámítva, a magya­rok szerepeltek a legjobban, akik a 7 súlycsoportból 3-at meenyer- tek. Guttmann, Pólyák és Csatári révén. Vasárnap véget ért a Berlinben rendezett nemzetközi vivóverseny, amelyen valamennyi fegyvernem­ben Magyarok is elindultak. A leg­jobban Rósa szerepelt, aki meg­nyerte a férfi tör viadalt, az ugyancsak magyar Plagányi előtt.