Pest Megyei Hirlap, 1963. április (7. évfolyam, 77-99. szám)

1963-04-17 / 88. szám

Három pont idegenből Három pontot hoztak el idegenből a megyei labda­rúgó-bajnokság legutóbbi fordulójában. Szigetújfalu a Ceglédi Építők otthoná­ban is győzni tudott, a se­reghajtó Pilisi KSK pedig Gödöllőn értékes döntet­lent vívott ki. Egyébként tovább folytatódik Nagykő­rös és Szigetújfalu párhar­ca a bajnoki címért. Gödöllői Vasas—Pilisi KSK 1* (1:1) Gödöllő. 500 néző. V: Berta. A meglepően jól küzdő pilisiek megéisiemelten szerezték meg az egyik pontot a kényelmesen és szétesően játszó helyiekkel szem­ben. A találkozó hazai támadá­sokkal indult, amely góllá is érett. Ez felvillanyozta a vendé­geket, s a 40. percben Királyme- zei lövése a felső lécről a gödöllői Sóti elé pattant, akinek lábáról saját kapujába perdült a labda. A második félidőben a pilisiek tá­madtak többet, de az eredmény már nem változott. G: Maczkó, ill. Sóti (öngól). A gödöllőiek közül senki sem di­csérhető, a pilisiek közül Kurucz, Királymezei és J agy úgy a tűnt ki. Horváth Kálmán Szigetújfalu—Ceglédi Építők 3:1 (0:l) Cegléd, 200 néző. V: Császár. Az esőtől csúszós pályán a szív- vel-lélekked játszó vendégek meg­érdemelten győztek. G: Vigh L. (2), Vigh B.. ill. Ja­kab. Jó: PfliUmm, Vigh L., Igaz­vári. Az Építőknél senki sem di­csérhető. Csörgei József Nagykőrösi Kinizsi—Abony 3:1 (2:0) Nagykőrös, 1000 néző. V: Schuck. A jóiramú első félidő 4. és 40. percében a hazaiak voltak ered­ményesek. A második félidő nagy részében élvezetes mezőnyjáték folyt, a kapuk keveset forogtak veszélyben. A 60. percben növel­te előnyét a Kinizsi, a 87. perc­ben szépítettek a vendégek. Sport­szerű küzdelem, kitűnő játékveze­tés, biztos győzelem. A vendégek nagy lelkesedéssel, s jól játszot­tak. G: Csikós n. (2). Tomyi, ill. Gönczöl. Jó: Soós (a mezőny leg­jobbja), Gömöri, Vase, Csikós n., Komyík, ill. Molnár. Szűcs, Ret­kes, Cziegler. Pécsi Sándor Pécel—Cegiédbercel 3:2 (2:2) Pécel, 5i00 néző. V: Krichenba­um. Színvonalas mérkőzésen, az első percben a hazaiak megszerezték a vezetést, de a 30. percben már 2li­re a vendégek vezettek. A 40. percben a péeeliek egyenlítettek, fordulás után is többet támadtak, s a 68. percben kivívták a győzel­met. G: Simonyi, Nagy, Kern, ill. Macskási, Mezei. Jó: Balázs, Koncz és a támadósor, ill. Csilló. Tóth, Mezed, Prudovics. Vecsés—Üllő 4:1 (3:0* Vecsés, 1200 néző. V: Susán. A 90 percet nagyiramú, a má­sodik félidőben durvaságokkal tarkított, a két szomszédvár sport- barátságához méltatlan játék jel­lemezte. A hazaiak végig irányí­tottak. az enerváltan játszó Béke- fi kivételével, nagy akarással küz­döttek. a vendégcsapat folytatta tavaszi gyenge szereplését, külö­nösen a támadósor játszott nagy hibaszázai ókkal. A 60. percben az üllői Mellist. a 75. percben Győ­rit, kiállították. G: Trasszer (2. eg vet 11-esből), Békefi, Mercz. Ilii. Viczkő (11-es- ből). Jó: Földi. Trasszer, Kova- csik. Kári, ill. Nigrényi, Kiss. Viczkó. Fekete József Albertirsia—Váci Vasutas 4:o (2:0) Albertirsa, 900 néző. V: Bende. A hazaiak végig támadtak, sok helyzetet hagytak vi. A kitűnően védő Takács hálóját csak közeli, az ötösön belülről leadott gólok­kal tudták bevenni. Kemény, he­lyenként durva játék folyt, ebben a vendégek ..jeleskedtek’’, a ke­délyek az albertirsai Koska (70. perc), valamint a váci Kiss (73.) és Váradi (78.) kiállítása után csi­tultak le. A vendégek 90 nerc alatt egyetlen helyzetet sem hoz­tak össze. G: Kukucska (3), Prazsák. Jó: Lehoczky (a mezőny legjobbja). Kukucska, Prazsák, Jánosi, ill. Takács, Borzá'k. Fazekas Tamás PEST MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja Főszerkesztő Bácskai László Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat Felelős kiadó Csollány Ferenc Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest, VIII.. Blaha Lujza tér 3. Egész nap hívható központi telefon: 343—KM). 142—220 Gépírószoba (hívható 20 óráig): 140—447 — Belpolitikai és sport­rovat: 140—449 Ipari rovat: L41—462 — Művelődési rovat: 141—258 Előállítja Szikra Lapnyomda Budapest Index: 25 064 Terjeszti a Magyar Posta. Elő­fizethető a heivi posta- hivataloknál és kézbesítőknél Előfizetési díj 1 hónapra 11 forint Tököl—Dunaharaszti 2:1 (2:1* Tököl. 300 néző, V: Tihanyi. Jóiramú mérkőzésen, a megfia­talított, lelkes vendégcsapat szép és jó játékával nehéz feladat elé állította a sok sérülttel bajlódó tö'kölieket. Az első 45 percben ki­egyenlített játék folyt — a veze­tést a vendégek szerezték meg — szünet után Tököl volt fölényben. A 80. percben a tököli Márton megsérült és elhagyta a pályát, ill. Pozmán. Jó: Plausin, Török, G: Márton, Plausin (HL-esből), ill. Pozmán, Jó: Plausin, Török, BiLisáits, ill. Peff, Kaltenecker. Bundic» Péter Monor—Bag 4:0 (3:0) Manor. 800 néző. V: Zsóka. Az első félidőben a hazaiak kez­deményeztek többet. Háromgólos vezetésre tettek szert, ez elsősor­ban Fónyad n-nek köszönhető, ugyanis a monori kapus két tisz­ta gólhelyzetben bravúrosan men­tett. Fordulás után a hazaiak csökkentették az iramot. Bag so­kat támadott, de hiába. A hajrá­ban még egy gólt értek el a mo­nonak. G: Szabó H.. K. Nagy (H-es- ből), Stettner, Körmendi. Jó: Fó­nyad II., Szabó I., Dimof. Szalad, Szabó n., Körmendi, ill. Kékesi és a hátvédhármas. 1. Nagykőrös 19 13 4 2 38:20 30 2. Szigetújf. 19 12 5 2 39:16 29 3. Vecsés 19 10 4 5 43:27 24 4. Gödöllő 19 7 7 5 33:28 21 5. Ceglédíberc. 19 8 5 6 34:36 21 6. Tököl 19 9 2 8 29:24 20 7. Albertirsa 19 7 5 7 35:35 19 8. Üllő 19 8 3 8 26:28 19 9. Abony 19 6 6 7 37:38 18 10. Monor 19 6 6 7 26:28 18 11. Váci VSE 19 7 2 10 25:34 16 12. Bag 19 6 4 9 27:39 16 13. Cégi. Ép. 19 6 3 10 29:34 15 14. Pécel 19 5 4 10 18:28 14 15. Dunahar. 19 4 5 10 19:29 13 16. Pilisi KSK 19 3 5 U 21:35 11 A bolgárok az utolsó pillanatban egyenlítettek Angliában hétfőn rendezték meg az idei nemzetközi ifjúsági lab­darúgó UEFA-toma második for­dulójának mérkőzéseit. A magyar csapat Kingstonban lépett pályára Bulgária ellen, és ezúttal l:l-es döntetlen eredményt ért el. A magyar együttes ezen a ta­lálkozón már sokkal jobban és lelkesebben játszott, mint az ola­szok elleni mérkőzésen. A játék képe alapján a magyar csapat győzelmet érdemelt volna. A csoport állása: 1. Olaszország 4 pont, 2. Bulgária 3 pont, 3. Ma­gyarország 1 pont, 4. Franciaor­szág 0 pont. Ma befejeződnek a csoportmér­kőzések. B csoport: Olaszország— Bulgária, Magyarország—Francia- orsizág. Pilisvörösvári Építő­ipari Szövetkezet fel­vesz gyakorlott épí­tésztechnikust építés- vezetői munkakörbe és egy fő tehergép­kocsivezetőt 5 éven felüli gyakorlattal. Azonnal beköltözhető­en eladó egy szoba, konyha, kamra, mel­lékhelyiségekből álló ház, 600 négy­szögöl príma termő kerttel, Gomba, Bajcsy Zsilinszky út 5. Fele kifizethető, fele OTP-re. Eladó 195t9r.es. szinkro­nos Wartburg, X. kér. Vitéz u. 2. Horváth. Jó állapotban levő hálószoba nagymé­retű konyhaszekrény asztallal eladó. XV., Rákospalota, Felsza­badulás u. 62. Mozaiklap nagy vá- 1 asztékban S zőny inéi. Monor, József Attila út 2ö. Budapesti munkahe­lyeinkre állandó mun­kára kőműveseket, ácsokat, állványozó­kat, kubikosokat, vili. szerelőket, bádogo­sokat, tetőfedőket és férfi segédmunkáso­kat. felveszünk. Mun­kásszállást biztosí­tunk, felvételhez egy hónapnál nem régeb­bi tanácsigazolás szükséges. Jelentke­zés: Bp. É. M. 45. sz. Állami Építőipari V. Bp. VI.. Szív u. 60. Beköltözhető ház el­adó. részben is. Nagy­kőrös, VII.. Baross Gábor utca 24. Világos hálószobabú­tor eladó. Nagykőrös. Érdeklődni lehet Si- ratói apaállat-istálló­nál. Hálószobabútor ol­csón eladó. Trombi­tás u. 1. (Vágóhídnál). A Pest megyei Ta­nács I. sz. Sütőipari Vállalata sütőszak- murikást és motoros árukihordót felvesz. Jelentkezés a vállalat központjában. Vácott. Epületanvaggal egvütt bekerített 390 n.-öles telek eladó. Kender- föld. Érdeklődni Ceg­léd. Bacsó Béla u. 15. alatt. Ceglédbercelen 2 csa­lád részére is alkal­mas ház beköltözhető­en eladó. Érdeklődni Ceglédbercelen. Ha­boz! Józisefnénál. Jó­zsef Attila u. 2—4. sz. Kerítésnek való vas­cső eladó. Gödöllő, Ki,ss Ernő u. 10. sz. Fővárosi 3. sz. Építő­ipari Vállalat felvesz kőműves. vízszerelő, villanyszerelő. állvá­nyozó. tetőfedő, festő és bádogos szakmun­kásokat, továbbá ki­szolgáló segédmunká­sokat, Bp., Vm., Cso­konai u. 6. Munkaügyi osztály. ____________ E sztergályosokat 3—4 éves gyakorlattal azon­nali hatállyal felve­szünk. Jelentkezés sze­mélyesen, vagy írás­ban a ceglédi villamos- inari gvár munkaügyi osztályán. Figyelem! Az ÉM 25. sz. Állami Épí­tőipari Vállalat Bp., XXI. kér., Kiss János altábornagy u. 19. azonnali felvételre keres ács, kőműves, géplakatos, motorszerelő szakmunkásokat, kubikosokat és férfi segéd­munkásokat Pest megyei mun­kahelyedre. Jelent­kezés a vállalat munkaügyi osztá­lyán. A Közlekedésépíté­si Gépjavító Válla­lat tervezői és részszerkesztői gya­korlattal rendel­kező gépészmérnököket, gépésztechnikusokat keres felvételre. Jelentkezni lehet a vállalat munkaügyi osztályán. Cím: Cegléd, Külsőkátai út 35/A. A Mechanikai Laboratórium felvételre keres Gorkij fasori és alagi telepére szer­kesztésben Jártas gépészmérnököket, gépész­technikusokat, elektromérnököket és elektro­technikusokat, valamint üzemi gyengeáramú elektromérnököket, elektro­technikusokat, szerszámkészítőket, mechanikus- és elektromos műszerészeket, marós, esztergályos, lemezlakatos, TMK lakatos szakmunkásokat és gyakorlott be­tanított munkáso­kat. Alagi telepre külön autóbuszjá­rat. Jelentkezés Bp. VII., Gorkij fasor 25. Személyzeti o. Tel.: 229-238 és Dunakeszi alagi telep. Férfi segédmunkáso­kat állandó munkára felvesz az É. M. Szentendrei Cement- áruipari Vállalat váci telepe (Vác, Kisrét dűlő- 1. TeL: 107.). Eladó ingatlanok a szentendrei kirendelt­ség területén, ízbég: 1 szoba, konyha, speiz, fürdőszoba, zárt veranda, pince, nyárikonyha, fáskam­ra, 150 n.-öl telekkel. Beköltözhető. Ára: 80 000,- Ft. Szentendre: 1 szoba, konyha, kamra, speiz, istálló, 1200 n.-öl gyümölcsös­sel. Beköltözhető. Ara: 60 900,- Ft. I szoba, konyha, zárt veranda, kamra, 381 gyümölcsös­sel. Beköltözhető. Ara: 45 900,- Ft. 200 n.-öl kéri tetten gyümölcsös. Ara: n.- öle 50,- Ft. Pomáz: 1 szoba, konyha, speiz, külön kamra, istálló, 600 n.-öl te­lekkel. Beköltözhető. Ara: 80 000,- Ft. 313 n.-öl bekerítetten üres telek. Ara: 3200,— forint. Dunabogdány: 2 szoba, konyha, kamra, pince, 300 n.- öl gyümölcsössel. Be­költözhető. Ára; 60 000 forint. Érdeklődni lehet: PIK. Szentendre, Rákóczi u. 11. sz. Érdliget egyik leg­szebb részén. Kaszinó, strand, autóbusz, vas­útállomás közelében, két szoba összkomfor­tos, zárt üvegveran- dás, folyóvizes, villa­szerű családi ház melliéképüle lekkel, 600 négyszögöles gyü­mölcsösben.. cserela­kás nélkül, azonnal beköltözhetően eladó. Érdliget, Ligetszépe út 37. ______________ É . M. Szentendrei Cementáruipari Vál­lalat azonnali felvé­telre keres segédmun­kásokat és szállító- munkásokat. Mun­kásszállás van. Szent­endre. Dózsa Gy. út 34. szám. ___________ A zonnal. felveszünk, ß dolgozó kívánsága sze- j rint. állandó munkára. | vagy meghatározott időre kőműves, ács és villanyszerelő szak- ! munkásokat, valamin* 18 éven felüli férfi segédmunkásokat. Szállást és étkezést té­rítés elleniben biztosí­tunk. Kéthet.enk^n* szabad szombat. Ta­nácsigazolás. ké^i szer­szám. és munkaruha c-7ükséges. jelentkezés­Cegléd. Pu«k?n utea 4. vagv Nagykőrösi Kon- z^rvgvár énítkezécen "r^ávc megyei Álla­mi Foítőioarí Vávtelat Kecskemét. Klapka ut- ca 34. 4 Szentendrei körei, «vár azonnali belépés­sel felvesz, férfi segéd­munkásokat. fainar* c«akmur>kásokat (asz­talos. bognár, eén- munkás). vas»S7tpr- «álvos szakmunkáso­kat és naev »vakor- tettal rpprtelkaző szar- =zámkés7f+ő lakatoso­kat. Telentke7éc £ vállalat személyzet* oe-7Íálván. 13 km-t futott PMW R. 51/2. tíou* eladó. Érd,. Nagykő- rös. Mé"»rsl út. Fozsár Lászlónál. Csak két döntetlen LABDARÚGÓ NB I III. vasárnapi fordu­lójában csak az ott­honjátszók tudtak 1—1 pontot szerezni. Az eddig kitűnően szereplő SZTK öt gólt kapott Eszter­gomban. A sziget- szerit miklósi , ,a utók araván ’ ’ egyik gépkocsija karambolozott, s a benne ülő Draspó Lajos sportkö­ri elnök felesége úgy megsérült, hogy kórházba kellett szállítani. Ez a baleset, no meg a második, a lesből kapott gól, nagyon letör­te a labdarúgókat. Szentendre és Vác is a játék képe alapján, jobb eredményt érdemelt volna. Északközép csoport Izzó—Szentendrei Honvéd irt) (0:0) Tábor u., 100 néző. V: Bures. Sz. Honvéd: Vadnai — Stefan- csik, Bogár, Várnai — Tisza, Ko­vács — Decsi, Zsinka. Doroszlay, Popov, Rajna. A Honvéd 4—2—tees felállásban, idei legjobb játékát nyújtva, leg­alább döntetlent, sőt, helyzetei alapján győzelmet érdemelt volna. A bíró befejezés előtt lß perccel, először megadta, majd visszavon­ta a Pest megyeiek gólját, lesre hivatkozott, a 83. percben egy 22 méteres, jól eltalált lövésből érteik ei gólt a helyiek. Jó: Vadnai, Síefamcsik. Kovács, Popov. Traktorgyár—Pilisi Bányász la (0:0) Filásvörösvár, 300 néző. V: Sza­bó J. Pilisi B: Huj I. — Nick H.fHau, Krupp — Nick I., Vízvári —Mar­kos, Gechter, Sodró. Huj H., Kim­mel, A Bányász nagyszerűen játszott és akár öt góllal is legyőzhette volna az éllovast, ha csatárai nem szenvednek góliszonyban. A Trak­torgyár védekezésre rendezkedett be, s így a Pest megyeiek végig fölényben voltak. Az első félidő­ben három ordító gólhelyzet ma­radt kihasználatlanul, kétszer Sod­ró, egyszer Markos hibázott. For­dulás után folytatta rohamait a Bányász, ennek ellenére a 65. percben, gyors ellentámadásból, a vendégek szerezték meg a veze­tést. A hazaiak a befejezés előtt tíz perccel egyenlítettek: kapu előtti kavarodásból. G: Kimmel. Jó: Nick I., Vízvá­ri és a közvetlen védelem. Esztergom—S z; gets zentmikl ós 5:0 (1:0) Esztergom, 400 néző. V: Balogh. Dávid — Németh, Gere, Sándor — Pető, Majsai — Egresi I., Csősz, Galambos, Földi, Veliai. A csúszós, vizes, füves pályához jobban alkalmazkodó hazai csa­pat már a 4. percben megszerez­te a vezetést. Az SZTK csak szór­ványosan támadott, mivel csatár­sora már az ötödik percben cson­kává vált: Veliai megsérült, s a továbbiakban már csak statisztált. A 44. percben a Pest megyeiek egy közvetett szabadrúgást nem tudtak értékesíteni. Szünet után, a 48. percben ,,öt- méteres” lesgólt ért él a hazai csapat, ezután mindkét fél jóvol­tából, keménnyé vált a játék. Esztergom Irán jutott, s a 60.. 64. és 80. percben további gólokat ért el. A hazaiak megérdemelték a győzelmet, de a gólarány túlzott. A játékvezető sok szabálytalan­ságot elnézett. Jó: Dávid, Sándor, Galambos. 1. Traktorgyár 19 m 5 3 51:17 27 2. IH. k. TTVE 19 10 6 3 29:19 26 3. Elektromos 19 6 10 3 33:27 22 4. SZTK 19 7 7 5 26:27 21 5. Esztergom 18 6 8 4 26:20 20 6. Tokod 19 6 8 5 21:21 20 7. Nyergesújf. lf 8 4 7 23:25 20 8. Annavölgy 19 8 4 7 30:41 20 9. Pénzügyőrök 19 8 3 8 31:25 19 10. Izzó 18 7 5 6 22:20 1.9 11. Ercsi 19 7 4 8 28:24 18 12. UFC 4 9 6 24:30 17 13. Sárisáp 10 5 5 9 19:27 15 14. Pilisi B. 19 5 4 10 16:37 34 15. Kerámia 19 3 7 9 18:25 13 16. Szentendre 19 5 1 13 26:38 11 A .csoport további eredményei: Tokod—Pénzügyőrök Őrt), Kerá­mia— Annavölgy 0:1, III. k. TTVE— Nyerges újfalu 2:0, Ercsi—UFC 1:0, Sárisáp—Elektromos 2:2. Délkeleti csoport Hódmezővásárhely—Ceglédi VSE 2:1 (Irt)) Hódmezővásárhely, 1200 néző, V: Magyar. CVSE: Hamza — Gvikó II., Kiss, Császár — Csontos, Oláh — Kubi- nyi. Tóháti, Dani, Nagy, Pintér. A hazaiak a 35. és a 60. perc­ben elért góljaira a 62. nercben tudott csak válaszolni a Vasutas. A 68. percben a ceglédi Kiss és a hódmezővásárhelyi Sándor a ki­állítás sorsára jutott. A fiatal ceglédi csatársor sok szép táma­dást vezetett, de a tapasztaltabb vásárhelyi védők mellett csak egy helyzetüket tudták kihasználni. G Dani. Jó: Hamza. Csontos. Kecskeméti Mihály 1. Gyula 19 12 5 2 47:13 29 2. Szolnok 19 11 5 3 34:12 27 3. J. Lehel 19 9 3 7 38:25 21 4. Szeged 19 5 10 4 18:15 20 5. Kecskemét 1!) 9 1 9 23:21 19 6. B.-csaba 19 6 7 6 32:32 19 7. Hódmezőv. 19 8 3 8 35:36 19 8. Orosháza 19 7 3 7 16:23 19 9. Törökszentm. 19 9 1 9 22:38 19 10. Cégi. VSE 1.9 7 4 8 22:24 18 11. Martfű 10 8 2 9 27:33 18 12. Csongrád 19 7 3 9 29:30 17 13. Mezőhegyes 19 6 5 8 27:31 17 14. Makó 19 4 9 6 23:31 17 15. J. Vasas 10 5 6 8 21:25 16 16. Szarvas 19 1 7 11 12:40 9 A csoport további eredményei: Szegedi Építők—Jászberényi Va­sas 0:1, Törökszentmiklós—Mező­hegyes 2:1, Martfű—Békéscsaba 0:1, Gyula—Szolnoki MTE 1:1, Jászberényi Lehel—Szarvas 8rt), Csongrád—Makó 3d* Kecskemét— Orosháza Irt). Északi csoport Tehertaxi—Váci Vasas 3:1 (1:1) Tatai út, 200 néző. V: Sipos. Vác: Nyéki — Pfandes, Csatári, Kreidl — Konecsni, Madár — Ba­logh, Neugan, Jónás, Steidl, Kiss. A Neugamnal és Jónással meg­erősített váci csatársornak az el­ső húsz percben jól ment a játék. Egy kihagyott gólhelyzet, s egy kapufa után, a 20. percben meg is szerezték a vezetést. A félidő be­fejezése előtt öt perccel kapushi­bából egyenlített a hazai csapat, majd fordulás után védelmi hibá­ból, újabb gólt ért el. A befeje­zés előtt 15 perccel — bár kétszer is kézzel ^érintették a 16-oson be­lül a hazaiak a labdát — a játék­vezető nem adott 11-est. sőt, en­nek nyomán a vád Jónást kiál­lította. A vádaknak ezt a mérkőzést meg kellett volna nyerniük, job­ban játszottak, mint ellenfelük, s a vereséghez bírói segédlet is hozzájárult G: Neugan. Jó: Pirudes. Kreddl. Madár, Neugan. Kartal—Petőfibánya 1:1 (Isii Kartal, 500 néző. V: ifi. Hor­váth. K. Kinizsi: Podlavicztky — Braun, Gábor. Kiss — Szabó, Var­ga — Huszár, Nagy, Tasnádi dr., Angyal. Kemény. A hazai rohamok következtében már az első percekben több me­leg helyzet adódott a vetndégkapu előtt. A 14. percben azonban még­is Petőfibánya ért el gólt. a vé­delem pillanatnyi megingását lá- használva. Egy percen bélül ki­egyenlítettek a Pest megyeiek. A 25. percben Braun megsérült, s ezután a balszélen csak statisz­tált. Nagy volt az iram, mindkét fél teljes erőbedobással harcolt. Gólt azonban egyik csapat sem tudott elérni, igaz, ehhez a ja­vuló formát mutató Kartal állt közelebb, a 70. percben Tasnádi dr. fejesét csak a kapufa men­tette. G: Angyal. Jó: Gábor, Varga, Huszár, Nagy, 1. Nagybátony Kemény. 19 15 1 3 43:13 311 2. Baglyasalja 19 12 5 2 31:15 29 3. KISTEXT 19 12 4 3 35:16 28 4. Ikarus 19 12 4 3 37:18 28 5. Tehertaxi 19 10 5 4 34:17 25 6. Vác 19 7 9 3 29:21 23 7. Kisterenye 19 7 8 4 28:18 22 8. Sashalom 19 9 2 8 34:27 20 9. Petőfibánya 19 6 5 8 27:32 17 10. Statisztika 19 6 3 19 30:38 16 11. Autótaxi 19 S 4 10 32:45 14 12. Zagyvapálf. 19 5 2 12 17:40 12 18. Hajógyár 19 2 7 10 19:33 11 14. Chinoin 19 2 7 10 26:35 11 15. Kartal 19 2 6 11 14:34 10 16. Dinamó 19 2 4 18 14:48 8 A csoport további eredményei: Hajógyár—Zagyvapálfalva 5:1. AU- tótaxi—Sashalom 3:2, Ikarus—Chi- noin 3:2, KISTEXT—Statisztika 3:1, Kisterenye—Dinamó 6:1, Baglyas- alja—Xagybátony 0:2. Ma: Magyarorsiég—Jaján asztalitenisz vegyesmérközés Érdekesnek ígérkező sport- esemény színhelye lesz ma délután a Sportcsarnok nagy­terme, ahol 17 órai kezdettel kerül sor a Magyarország— Japán asztalitenisz vegyes­mérkőzésre. A műsoron négy­négy férfi és női egyes, egy- egy férfi és női páros, vala­mint egy vegyesipáros talál­kozó szerepel. Vasas—Bp. Honvéd 2:1 (2:0). Népstadion. 15 090 néző. Szeged— Debrecen 2rt) (0:0). Szeged, 10 000 néző. Komló—Győr 1:0 (Őrt)). Kom­ló, 6000 néző. Szombathely—Salgó­tarján 2:0 (Irt)). Szombathely. 12 000 néző. Tatabánya—Pécs 3:1 (2:0). Tatabánya, 7000 néző. 1. Ferencváros 17 8 5 4 28:20 21 2. MTK 17 8 5 4 31:25 21 3. Bp. Honvéd 17 8 4 5 28:22 20 4. U. Dózsa 17 7 6 4 34:18 20 5. Győr 17 8 4 5 28:19 20 6. Szeged 17 7 5 5 12:20 19 7. Dorog 17 5 8 4 22:18 18 8. Tatabánya 17 6 5 6 20:18 17 9. Vasas 17 5 7 5 21:20 17 10. Pécs 17 4 7 6 21:25 15 11. Komló 17 4 7 6 19:24 15 12. Debrecen 17 3 8 6 18:30 14 13. Salgótarján 17 4 4 9 17:25 12 14. Szombathely 17 3 3 11 12:31 9 A legjobb góllövőik közül az NB I-ben vasárnap csak Machos volt eredményes. így összesen 9 gól­jával felzárkózott Bödör mellé. Az élcsoport állása: 16 gólos: Ti­chy (Bp. Honvéd), 15 gólos: Bene (U. Dózsa), 9 gólos: Bödör (MTK) és Machos (Vasas). Három telitalálat a totón A legutóbbi totófordulóban bár rom pályázó ért el telitalálatot. Nyereményük egyenként 103 248 forint. 11 találatos szelvény 44, 10 találatos 576 darab akadt. Előbbi­ekre 7039, utóbbiakra 717 forintot fizetnek szelvényenként. Totóeredmények: 2, x. 2, l. t, 1* 1, 3, 2, 2, U 1. Kettős osztrák siker a húsvéti tornán A húsvéti labdarúgó-torna szom­bati kettős osztrák győzelme után hétfőn a magyar csapatok csak egy pontot tudtak a Népstadion­ban tartani. Austria—Újpesti Dózsa 2:0 (2:0), Rapid—Ferencváros 3:3 (Dl). A hagyományos húsvéti labda­rúgó-tornát hosszú idő után nem magyar együttes nyerte. 1. Aust­ria, 2. Rapid, 3. Ferencváros, 4. Újpesti Dózsa. BEFEJEZŐDÖTT... Prágában, az asztalitenisz-világ­bajnokság utolsó napján, a ma­gyarok közül csak a Fiaházi, Föl- dyné páros volt még érdekelve a vegyespárosban. Annak ellenére azonban, hogy az első játszmát megnyerték, 3:i arányban elvérez­tek, s így meg kellett elégedniök a 3. hellyel. A 7 aranyérem közül 4-et a ja­pánok, 3-at a kínaiak nyertek. A VB eredményei alapján a rangsor a következő: Férfiak: 1. Kínai Népköztársa­ság, 2. Japán, 3—4. NSZK és Svéd­ország. 5. Jugoszlávia, 6. Koreai NDK, 7. Magyarország, 8. Cseh­szlovákia, 9. Románia, iö. Egye­sült Államok, H. NDK. Nők: 1. Japán, 2. Románia, 3. Kínai Népköztársaság. 4. Magyar- ország. 5—6. Anglia és NSZK. 7. Lengyelország, 8—9. Csehszlovákia és NDK. ELMARAD a pest megyei ifjúsági labdarúgó­válogatott mára tervezett edzése. Az első tavaszi győzelem Ha nehéz küzdelem, után is, de végre megszerezte első ta­vaszi győzelmét a Csepel Autó. Oly sok egygólos vere­ség után most ők diadalmas­kodtak minimális arányban — megérdemelten. Csepel Autó—Erzsébeti VTX 1:0 (0:0) Dunaharaszti, 2000 néző. V: Géczi. Cs. Autó: Kovács — Vigh, Kreisz, Fucskár — Halász, Kemény — Belovai, Kiss, Stáhl, Rátkai, Kosztolányi. Mindkét fél hatalmas ira­mot diktált. A Pest megyeiek egymás után vezették táma­dásaikat. A 10. percben Rát­kai előbb a felső lécre fejelte a labdát, majd az onnan le­pattant, de Kiss három lépés­ről fölé lőtt. Az EVTK szórvá­nyosan veszélyeztetett. A Cse­pel Autó jó néhány gólhelyze­tet hagyott kihasználatlanul. Fordulás után tovább foko­zódott az iram, s a hazaiak nyomása, a 70. percben góllá érett. Kosztolányi szögletét a befutó Kiss a hálóba fejelte. Az utolsó húsz percben az EVTK mindent megtett az egyenlítésért, de a hazaiak vé­delme Kreisszel az élén biz­tosan hárított. G: Kiss. Jó: Ki'eisz (a me­zőny legjobbja), Halász, Rát­kai. 1. Csepel 19 14 4 1 38:1.1 32 2. Székesfeh. 19 10 6 3 31:11 26 3. Dunaújv. 19 9 8 2 40:20 2« 4. BVSC 19 10 5 4 29:27 25 5. Szállítók 19 9 5 5 24:16 23 6. Oroszlány 19 7 7 5 35:28 2a 7. Győri MÁV DAC 19 6 9 4 25:21 21 8. Budafok 19 7 6 6 24:25 2(1 9. Búd. Spart. 19 6 7 6 21:22 19 10. Mosonm. 19 6 6 7 28:28 iá 11. Pécsi VSK 19 6 6 7 25:27 18 12. Zalaegensz. 19 5 6 8 26:35 16 13. EVTK 19 3 8 8 15:20 14 14. Csepel Autó 19 4 1 14 16:32 9 15. K. Lombik 19 4 1 14 14:43 9 16. Kaposvár 19 1 5 13 14:39 7 A Nyugati csoport további eredményei: Budafok—Kapos­vár 2:1, Győri MÁV DAC— Zalaegerszeg 2:0, Mosonma­gyaróvár—Pécsi VSK 2:0, Szé­kesfehérvár—Oroszlány 0:0, Dunaújváros—Budai Sparta­cus 1:1, Csepel—K. Lombik 5:0, BVSC—Szállítók 2:1. Keleti csoport: Debreceni EAC—Salgótarjáni KSE 0:0, Eger—Egyetértés 0:1, Ózd— Diósgyőr 0:1, Miskolc—Borso­di Bányász 0:3, Szolnok— Nyíregyháza 0:1, Szegedi VSE —Bp. Előre 1:2, Ganz MA­VÁG—Kecskemét 0:0, Bp. Spartacus—Láng 1:0. 1. Diósgyőr 19 12 6 1 36:11 30 2. Ózd 19 12 4 3 34:14 28 3. Nyíregyháza 19 9 6 4 31:27 24