Pest Megyei Hirlap, 1962. november (6. évfolyam, 256-280. szám)

1962-11-20 / 271. szám

0 % Csak Tökölön született többgóEos győzelem Sereghajtó-sikerek — Nagykőrös őszi elsőnek tekinthető A megyei labdarúgó-bajnokság utolsó előtti fordulója rendre szo­ros eredményeket hozott. Szom­baton, mint már közöltük, 1:0-ra győzött a Dunaharaszti MTK a Váci Vasutas ellenében, s vasár­nap folytatódtak az egygólos győ­zelmek. Pilis, Ceglédbercel. Nagy­kőrös minimális győzelmet ért el hazai pályán, mis a Ceglédi Épí­tők idegenben. Döntetlenül végző­dött Abonyban és Gödöllőn a mérkőzés. Csupán Monor szenve­dett háromgólos vereséget Tökö­lön. Az egy mérkőzéssel keveseb­bet játszó Nagykőrös immár őszi elsőnek tekinthető, még akkor is, ha hátralevő két mérkőzésén nem szerez pontot, hiszen gólaránya jobb, mint az őt üldöző szigetúj- faluiaké. Ceglédbercel—Üllő 2tt (0:0) Ceglédbercel, 900 néző. V: Bern­de. Lestaktikával és taktikai faultok­kal. gól nélkül kihúzta az első félidőt a vendégcsapat, ám az 56. percben U-esből megszerezték a vezetést a hazaiak. Üllő kapus hi­bából. ugyan egyenlített négy perc múlva, de azután a TI. percben Mezei ..hanyattvetődve” sem hibá­zott. A csatársor közötti különb­ség döntött. G: Mezei (X egyet n-esbőül. fű. Holló. Jó: Prudovics (a mezőny legjobbjai. Mezei. Macskást Schmidt, Tóth. Üli. Győri H.. Va- sadi, Burza, Holló. — Pánczélos — Pilisi KSK—Bag 2:1 (0:1> pilis, 200 néző. V: Madarász. A mérkőzést a bagiak „óvás alatt” játszották le, mivel a pilisi kapus igazolása — véleményük szerint — nem volt rendben A 9. percben Kékesi gólját les címén még nem adta meg a játékvezető, de a 17. percben már érvényes gólt értek ei a vendégek. Fordulás után, a 2. percben a bagi Kékesi biztos gólhelyzetet hagyott ki, majd feljött a hazai együttes. Pa­rázs jelenetek adódtak a vendég­kapu előtt. A 70. percben egyen­lített is a Pilisi KSK. majd kapu előtti kavarodásból, három perc­cel a befejezés előtt, a győzel­. t is megszerezte. Kurucz és a közép csatár, ill. lm. Jó: Földvárszky. Kurucz, Kovács (a mezőny legjobbja), hátvódhármas. Tököl—Monor 3:0 (1:0) Tököl, 100 néző. V: Tihanyi. A 10. percben szerezték meg a vezető gólt a hazaiak, majd az 58. és 65. percben voltak eredménye­sek. A közepes színvonalú talál­kozón a monori csatársor csak párszor tudta megközelíteni a tö­köli kaput. Ha a hazaiak hama­rabb megtalálják a monori les­taktika ellenszerét, nagyobb arány­ban is győzhettek volna. G: Márton (2), Vigh. Jó: Josz- kin (a mezőny legjobbja). Márton, Mazák. Gergényi III.. M. Fó- nyad II. — Bundies — Abony—Szigetújfalu 2:2 (1:0) Abony, 500 néző. V: Halász. Kilencven percen át zuhogott az eső. A sorozatos hazai támadások a lő percben értek góllá. Fordu­lás után egyenlített a vendégcsa­pat, majd a 70. percben a veze­tést is megszerezte. Rá öt percre egyenlített Abony. Az utolsó tíz perc igen „viharos” volt: a já­tékvezető nem adott meg egy abonyi gólt. s egy 11-est. G: Cziegler. Gönczötl. ill. jobb­összekötő és Molnár II- (önigól). Horinka László Nagykőrös—Albertirsa 4 a (1:1) Nagykőrös, 500 néző. V: Tóth. ‘ A 24. percben elért hazai gólra a vendégek a 40. percben válaszol­tak, sőt, a 48. percben a vezetést is megszerezték. Hét percen be­lül azonban fordult a kocka, s már Kőrös vezetett 3:2-re. A mér­kőzés sorsa mégis csak az utol­só percben dőlt el, ugyanis a 65. percben az irsalaknak újból sike­rült egyenlíteniök. Csak a 80. perc­ben zörgött úiból az irsai háló. A többet támadó éllovas nehezen, de megérdemelten győzött. G: Tomyi (2). Bakonyi. Torics- ka. M. Fekete II.. Fekete m.. Fe­kete IV. Jó: vass. Tomyi. illetve Kiss. Novak, Nagy, Lehoczki. Pécsi Sándor Vecsés—Gödöllő 2:2 (2:0) Gödöllő. 200 néző. V: Ripp. Az első félidőben a lelkesen és tervszerűbben játszó vendégek irányították a küzdelmet, a hazai támadásokból ekkor hiányzott a* átütő erő, Szünet után kiegyensú­lyozottá vált a játék a 80. perc­ben lesgyanús helyzetből szépítet­tek a. hazaiak, majd a befejezés előtt egy perccel a vecsési kapus hibájából; egyenlítettek is. G: Mercz, Siszler. ill. Maczkó, Láng. Jó: Herczog, Hegyesi. Skri- bek. Leimetter, ill. Gácsér, Já­vorsziki, Kovács, Maczkó. Ceglédi Építők—Pécel i:o (0:0) Pécel. V: Nábelek. 1. Nagykőrös 13 10 2 1 28:14 22 2. Szigetújf. 14 8 4 2 24:14 20 3. Ceglédberc. 14 8 3 3 30:26 19 4. Vecsés 14 7 3 4 31:22 17 5. Abony 14 5 5 4 32:27 15 6. Tököl 13 6 2 5 21:17 14 7. Üllő 13 6 2 5 20:17 14 8. Gödöllő 14 5 4 5 23:24 14 9. Váci VSE 14 6 1 7 21:23 13 10. Albertirsa 14 4 4 6 25:27 12 11. Bag 14 5 2 7 23:30 12 12. Dunahar. . 14 4 3 7 14:19 11 13. Cégi. Ép. 14 4 2 8 20:26 10 14. Monor 12 3 3 6 14:22 9 15. Pécel 13 3 3 7 11:18 9 16. Pilisi KSK 14 2 3 9 16:27 7 Labdarúgó NB I Bp. Honvéd—Dorog 4:i (2:1), Kis­pest. 6000 néző. Vasas—Tatabánya 1:1 (1:0). Tatabánya, 3000 néző. Fe­rencváros—Salgótarján 3:2 (1:1). Üllői út, 15 000 néző. Pécs—Újpesti Dózsa 0:0. Pécs. 15 000 néző. Deb­recen—Szombathely 1:0 (1:0). Szom­bathely, 4500 néző. Szeged—Komló 0:0. Szeged. 8000 néző. Hét x" - három telitalálat Az e heti totóf^rdulóban három telitalálatos szelvény akadt, nye­reményük egyenként 109 073 forint. 11 találatot 102-en, 10 találatot 101> an értek el. Előbbiekre 3203, utób­biakra 430 forintot kapnalf. A 12 találatos totószelvény a kő­vetkező: l, x, x, 2. x, 2, x, x, 1, X, 1, X. Tizedszer pont nélkül 9 Pillantás pillanatokra A sport legnagyobb varázsa az izgalmas, nagy pillanatok­ban rejlik, Aki szurkoló, tud­ja ezt. Bizonyítani felesle­ges. És mégis, ha már elles­tük őket újból, úgy illik, el is meséljük. Szombat délután Dunaha- rasztin történt, a DMTK— Váci VSE labdarúgó-mérkő­zésen. Nyolcvanöt percen át unalom. S aztán: zák a kameráik. A román Alexandra „unalmas” pö- työgtetős játékkal biztosan nyeri az első két szettet'az idegesen csapkodó Ko­csién Éva ellen. S a harma­dik játszmában, bár a ma­gyar kislány elhúz, de Alexandra szívóskodik: 18:20- ról feljön 20:20-ra. Erezzük, Kóczián Éva elvesztette a találkozót. Amint várható volt, a Csepel Autó lelkesedése kevésnek bizo­nyult az éllovas Csepel SC na­gyobb tudásával szemben. így tizedszer vo­nultak le pont nélkül a pá­lyáról az „autósok”, s már négy ponttal szakadt le a Pest megyei együttes a középme­zőnytől. Csepel SC—Csepel Autó , 3:0 (1:0) Dunaharaszti, 3000 néző, V: Kaposi. Csepel A.: Kovács — Fucs- kár, Kreisz, Kemény — Hau­ser, Rátkai — Raduly, Kiss, Stáhl, Kerekes, Belovai. Kilencven percen át hatal­mas iram a sáros, csúszós ta­lajon. Az első húsz perces ha­zai „meddő fölény” után a 25. percben a vendégek szerezték meg a vezetést. Fordulás után nagy lelkesedéssel küzdöttek az „autósok” az egyenlítésért, de helyette az 55. percben Kovács egy, szögletet saját há­lójába ütött, s ezzel eldőlt a mérkőzés sorsa. Az éllovas a 75. percben biztosította be újabb góllal győzelmét. Jó: Kreisz, Rátkai. A Nyugati csoport további eredményei: BVSC—PySK 3:3, Kaposvár—Zalaegerszeg 1:1, Szállítók—Dunaújváros 1:1, Székesfehérvár— K. Lom­bik 3:0, Győri MÁV-DAC— EVTK 1:1, Budafok—Orosz­lány 1:1, Mosonmagyaróvár— Budai Spartacus 0:0. 1. Csepel 14 11 2 1 29: 9 24 2. Székesfeh. 14 9 4 1 28: 7 22 3. Szállítók 14 8 3 3 20:11 19 4. Dunaújv. 1 14 6 6 2 29:18 18 5. BVSC 14 6 5 3 21:22 17 6. Oroszlány 14 5 6 3 27:19 16 7. MÁV DAC 14 4 6 4 16:18 14 8. Budafok 14 5 4 5 14:17 14 9. Zalaegerszeg 14 5 4 5 22:27 14 10. EVTK 14 3 6 5 14:14 12 11. Búd. Spart. 14 4 4 6 15:19 12 12. Pécsi VSK 14 4 4 6 17:22 12 13. Mosonm. 14 3 5 6 19:22 11 14. Csepel Autó 14 3 1 10 15:26 7 15. K. Lombik 14 3 1 10 10:26 7 16. Kaposvár 14 1 3 10 11:30 5 A Keleti csoport eredményei: Ózd—Bp. Előre 3:1, Eger— Nyíregyháza 2:1, Láng—Sze­gedi VSE 1:0, Miskolc—Kecs­kemét 2:0, Salgótarjáni KSE- Egyetértés 1:1, Bp. Spartacus —Diósgyőr 0:0, Debreceni EAC—Borsodi Bányász 4:1, Szolnok—Ganz-MÁVAG 1:2. 1. Ózd 2. Diósgyőr 3. Miskolc 9 4 1 27:11 22 9 3 2 22: 9 21 8 3 3 26: 9 19 „Emberhátrányos" meglepetés Csepel Autó—Bp. Honvéd 4:2 (1:1, 0:1, 2:0, 1:0). Sportuszoda. V: Rákos. Csepel Autó: Hohl — Sza- lay, Krajner — Gallov — Ru" során I, Rusorán, II, Gera. Nagyszerű iramú mérkőzést yívott a két csapat. A Pest megyeiek eleinte elfogódottan küzdöttek, ám később bele­lendültek és sok mozgásos já­tékkal, állandó úszással „fá­rasztották” a Honvéd „vizese­ket”. A negyedik negyedben 3:2-es vezetésnél emberhát­rányba került a Csepel Autó, ám ennek ellenére ők értek el gólt, s így biztosítottak be győzelmüket. 85. perc: Veszélytelen tá­madásból a mérkőzés egyet­len gólja esik. 86. perc: Két „egyenlítés- szagú” váci szöglet. 87. perc: A kiugró váci csa­tárba belerobban a DMTK- védő, a labda az alapvona­lon túlra kerül ahelyett, hogy a hálóba vágódna. 11-es? Gyanús, de a játékvezető to­pábbat int. 88. perc: A dunaharaszti Bogdánt a játékvezető „ka­kaskodásért” kiállítja. 89. perc: A váci Nagy újabb DMTK-góltól menti meg csa­patát, a gólvonalról vágja ki az utolsó pillanatban a labdát. Hát igen. öt perc és semmi más... De ez az öt perc elfeledtette 85 perc unalmát. ■k Vasárnap délután a televí­zió képernyője előtt... A harmadik magyar nemzet­közi asztalitenisz-bajnokság női egyes döntőjét sugároz­PEST MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja Főszerkesztő Bácskai László Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat Felelős kiadó Csollány Ferenc Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest, vm.. Blaha Lujza tér 3. Egész nap hívható központi telefon: 343—100. 142—220 A főszerkesztő telefonja: 131—248 — G-éplrószoba (hívható 20 óráig): 140—147 — Belpolitikai és sportrovat: 140—449 — Művelődési rovat: 141—258 Előállítja Szikra Lapnyomda Budapest Terjeszti a Magyar Posta. Elő­fizethető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél Előfizetési díj 1 hónapra ii forint S ekkor jön a nagy pilla­nat: a játékvezető közli, hogy lejárt a játékidő, s vál­tott adogatás következik. Ez azt jelenti. hogy az adogx- tónak 12 „ide-oda” alatt be kell fejeznie... 20:20 után mindenképpen ^„váltott” az adogatás, de „ütéskorláto­zás” nélküli. Ez azonban nagy különbség... Fellélegzünk, s fellélegzik Kóczián Éva is. E taktikai harcban — tudjuk, s tudja ö is — klasszissal jobb el­lenfelénél. Pár pillanat, s 22:20-ra győz is. Fordul a kocka. A nagy pillanat biztos veresé­get győzelemmé változta­tott, hisz a negyedik és ötödik játszmát ezek után már biz­tosan nyeri a magyar lány. (alacs) Kreidl jól mutstkozott be Lengyelország—Magyar- ország 1:1 (1:0). Radom, 8 000 néző. V: Di- mitros (osztrák). Az UEFA-toma 16-os dön­tőjébe való jutásért lejátszott első selejtező mérkőzésen a magyar ifjúsági labdarúgó-vá­logatott kulturáltabb támadó játékot mutatott be, mint el­lenfele, ennek ellenére csak nehezen „csikarta“ ki a dön­tetlent. A magyar válogatott­ban jól mutatkozott be a váci Kreidl, a balhátvéd posztján. A Lengyelországban elért döntetlen valószínűleg elég lesz ahhoz, hogy a magyar (fia­talok december 2-án Budapes­ten kiharcolják az UEFA-dön- tőbe jutást^ aPS^ggBgiBl’B Alig használt bárány- béléses bőrkabát 11 éves gyereknek eladó. Nagykőrös VHI. kér. Attila utca 4. sz. alatt. Kisipari konyhabútor részletre kapható. Vm., Nap u. 3. Ma­rosi. Hivatalnok nyugdíjjal és bútorral rendelkező 60 éves nő otthont keres falun értelmiségi család házában. Bá­lint Miklósné, Gödöllő, József Attila utca 35. Piíisvörösvári Szo­ciális Otthon keres fo­lyó évben érettségizett leányt gyakornoknak. Jelentkezés: Szociális Otthon, Pilisvörösvár, Fő utca 147.__________ Rekamiék, sezlomok, fotelágy, mindenfajta új átdolgozott, prima kárpitozott vaságy ol­csón kapható. Kárpi­tos munkát válial ház­nál és házon kívül. VI. kér. Zichy Jenő u. 33. Nagymező utca sarkán. 700-as DKW, új ka­rosszériával, üzemké­pesen sürgősen eladó. Bata. Veresegyház. Kisvácon elvesztett amulétot lánccal meg­találtam. Igazolt jogos tulaj donosa j elentkez- zék: dr. Némethmél, Vác, Vetés utca 4. Eladó ingatlanok az érdi kirendeltség területén. Érd-Parkváros: szoba, konyha, speiz, gyümölcsössel, kút van. Beköltözhető. Ara: 30 000,— Ft. Érd: 1 szoba, konyha, speiz., 172 n.-öl telek­kel, kút, villany van. Beköltözhető. Ára* 60 ezer forint. Tárnok: 2 szoba, konyha, elő­szoba, veranda, 170 n.-öl telekkel. Villany van. Beköltözhető. Ara: 75 000,— Ft. Érd-Ófalu: 1 szoba, 1 konyha, speiz, fakamrá. Beköl­tözhető. Ára: 25 000 Ft. Tárnokliget: 200 n.-öl kerítetlen üres telek. Ára: 4000, _ f orint. Érdeklődni lehet: PIK. V., Érd, Diósdi utca 34. Eladó V. kér. Kórház u. 3. sz. alatti ház. Érd.: Nagykőrös Sza­badszállási út 13. sz. alatt. Eladó 500-as NSU ol­dalkocsis motorkerék­pár jó állapotban, igé­nyesnek is megfelel. Szebeni Vilmos, laka- toisműhely Csemő, Zöldhalmi állomásnál. Felvesz a Szentendrei Kocsigyár azonnal) belépésre gépészmér­nököt, gépésztechni­kusokat, gyakorlattal rendelkező géplaka­tosokat, betanított munkásokat és segéd­munkásokat. Jelent­kezni lehet a kocsi­gyár személyzeti osz­■ tályán. _______________ A zonnali belépéssel felveszünk vasszerke­zeti lakatos, hegesztő, géplakatos, szerszám- készítő, nehézgépsze­relő, esztergályos, mo­torszerelő szakmun­kásokat és segédmun­kásokat. Fizetés telje­sítménybérben. Vízép. Központi Gépjavító Üzeme. Vecsés, Dózsa György út.______ E ladó azonnal beköl­tözhető ház, Nagykő­rös, Kossuth Lajos u. 55. Érdeklődni: Jókai 9. Beköltözhetően eladó Nagykőrös, Mentovich utca 3 számú ház. Ér­deklődni n., Leinigen utca 6. szám alatt. Pilisen, Hunyadi köz 1. szám alatti ház el­adó. Értekezni lehet Pilis, Báthory utca 5. szám alatt. Azonnal beköltözhető ház eladó. Nagykőrös IX. kér. Tetétlen u. 6. szám. CEGLÉDI APRÓHIRDETÉSEK Elveszett egy fehér vágottfarkú kutya. A megtaláló 50,— Ft ju­talom ellenében hozza haza: Dobó utca 21. szám. ________ B eköltözhető fél ház eladó. IX. kér. Bajcsy Zsilinszky út 42. alatt. AT—403-as Orion tele­vízió és egy Ludvig 120 basszusos tangó- harmonika eladó. Do­hány utca 4. szám. Ér­deklődni délután 4 órától. Berva, Benczúr TV, Zorkij C—2. fényképe­zőgép jó állapotban eladó.* Érdeklődés 349. tel, vagy áruház felett. Azonnal beköltözhető ház eladó. IX. kér. Rét utca 23/a. Érdek­lődni 23. alatt. Mernes* kontra Gödöllő Végső soron két labdarúgó­szakosztály „belső ügye” az, ami történt. Mégsem mehetünk el mellette szó nélkül. A monori labdarúgó-szakosz­tály vezetőitől hallottuk, hogy múlt vasárnap Vácott kellemet­lenül érintette őket a játékveze­tő működése. Jogtalan 11-est kaptak, s ennek nyomán játé­kosaik közül azok, akik ideges­ségre hajlamosak, a pályán vi­tába szálltak a bíróval. A vita vége: Godina és Stettner kiállí­tása lett. Kétségtelen — mondják a mo- noriak —, hogy a váciak győzel­méhez nagyban hozzájárult a játékvezető, ám azt is elismerik, hogy ha a két játékos nem ve­szíti el a fejét, bíró ide — bíró oda, legalább egy pontot elhoz­hattak volna a vasutas otthoná­ból. A játékvezetői jelentés alap­ján, a fegyelmi bizottság sem Godinát, sem Stettnert nem til­totta el a játéktól, s így vasárnap pályára léphettek volna. Ennek ellenére, nem szerepeltek Tököl ellen. Miért? E két labdarúgó nem­csak idegesen játszott múlt hé­ten, hanem hiányzott belőlük a lelkesedés is. Épp így egy har­madik monori játékosból, Vitéz Györgyből is. Mindhármuknak helyük van a csapatban, de pil­lanatnyilag „felfogásuk miatt” kimaradtak. Remélik, hogy meg­értette ezt a három játékos épp­úgy, mint a monori szurkolók. Helyetteseik voltak: Szabó II., akinek eltiltása lejárt, valamint az,,öreg” Szabó Sándor, s Ffehér, aki az elmúlt időben fegyelmi okok miatt csak a tartalékok között lépett pályára. ★ Gödöllőn sem múltak el utó- rezgés nélkül a ceglédi út hul­lámai. A házi fegyelmi Cseresz- * nye Jánost két hétre eltiltotta. Sárréti Imrét, Hegedűs Ferencet, Uzsák Miklóst és Kajdi Pált pe­dig szóbeli dorgálásban részesí­tette. Látszólag tehát a gödöllői­ek sem tűrik a fegyelmezetlensé­get. A furcsa csak az — véle­ményünk szerint — ismerve a történteket, a Gödöllői Vasas labdarúgó-szakosztálya, immár nem először, kesztyűs kézzel bánt „rebellis” labdarúgóival, s közülük most is hárman szó nél­kül megúszták . .. A mononak 3 játékosra nem számítottak vasárnap délután, kockáztatva ezzel pontszerzési lehetőségüket. Fontosabbnak tartják a sportolók nevelését. A gödöllőiek ezt a kockázatot nem merték vállalni. így tehát, sze­rintünk, a monori labdarúgó­vezetők kevésbé latolgatva, kö­rültekintőbbek, s következete­sebbek voltak, Nem áldozták fel a bajnoki pontok oltárán a „jö­vendőt”. A. B. T. Csak Kartal győzött „Északközép” cso­portosaink mind­hárman vereséget szenvedtek, kikapott a délkeleti Ceglédi VSE is Orosházán, csupán az Északi csoportban szereplő Pest megyei együt­tesek állták a sarat. Sikernek könyvelhető el a váciak mátyás­földi döntetlenje, de különösen a kartaliak győzelme a volt máso­dik helyezett Tehertaxi ellenében. A múlt heti baglyasaljai döntet­len, s az azelőtti váci győzelem után. e diadal újább bizonyítéka annak, hogy a kartaliak kezdik visszaszerezni tavalyi formájukat. Északi csoport Kartal—Tehertaxi 2:1 (1:0) Kartal, 300 néző. V: Horváth Ist­ván. Kartal: Podlaviczky — Braun, Gábor, Munár — Nagy Z., Varga — Huszár, Nagy J., Rózsavölgyi, Tasnádi dr., Mudri. A 14. percben szerezték meg a hazaiak a vezetést. A második 45 perc újabb kartali góllal kezdő­dött, de a Tehertaxi nem adta fel a küzdelmet és a 70. percben szé­pített. A mélytalajú pályán végig hatalmas volt az iram A kartali­ak valamennyien óriási lelkesedés­sel játszottak, s dicséretet érde­melnek. G: Rózsavölgyi (2). — Száraz — Ikarus—Váci Petőfi 2:2 (2:0) Mátyásföld, 200 néző. V: Héricz. Vác: Nyéki — Pindes, Neugan, Katona — Márton, Madár — Ja­kab. Farkas, Steidl, Kiss, Balogh. Zuhogó eső. ii*reáli£ talaj. Egy lesgóillal és egy védelmi hibával elhúzott a hazai együttes. A má­sodik félidőben kidomborodott a jobb erőnléti váciak fölénye, töb­bet támadtak, a 60. percben Neugan helyet cserélt Farkassal, s negyed óra alatt ki is egyenlítet­tek a vendégek. Az utolsó negyed­órában Neugan már újból a védel­met erősítette. A hajrában két óri­ási gólhelyzetet hagytak ki a váci csatárok. Kis szerencsével a Pest megyeiek győzhettek volna. G: Neugan. Kiss. Jó: Nyéki, Pin­des. Neugan. A csoport további eredményei: Chinoin—Hajógyár 1:1, Nagybá- tony—Sashalom 3:2. Baglyasalja— Kisterenye 0:0, Zagyvapálfalva— Statisztika 4:0, KISTEXT—Petőfi- bánya 5:3. Autótaxi—Dinamó 6:0. 1. Nagyba tony 13 10 1 2 29 : 8 21 2. Baglyasalja 13 8 4 1 22:11 20 3. Tehertaxi 13 8 3 2 24:10 19 4. Ikarus 13 8 2 3 22:11 18 5. KISTEXT 13 7 3 3 24:13 17 6. Vác 11 5 7 2 24:17 17 7—8. Statisztika 13 5 3 5 24:20 13 7—8. Sashalom 13 6 1 6 24:20 13 9. Kisterenye 13 3 6 4 17:15 12 10. Petőfibánya 13 5 2 6 20:24 12 11. Zagyvapálf. 13 4 1 8 13:27 9 12. Kartal 14 3 3 8 13:28 9 13. Autótaxi 13 3 2 8 22:33 8 14. Chinoin 13 1 6 6 11:22 8 15. Hajógyár 13 1 5 7 11:22 7 16. V. Dinamó 13 2 3 8 10:29 7 Északközép csoport Kerámia—Szentendrei Honvéd 4:1 (4:1) Gergely u., 200 néző. V: Bácskai. Szentendre: Vadnai — Kemerle, Stefencsik, Doroszlay — Tisza, Kovács S. — Hajdultovies. Decsi, Popov, Rajna, Kuszenda. Meg nem érdemelt vereség. A 22. percben. 2:i állásnál. Stefen­csik agyrázkódást szenvedett, a 72. percben Éemerlét túl kemény já­tékért kiállították. A „létszám- csökkenés” mellett Vadnai indisz- ponált védése okozta a Honvéd ..vesztét”, pedig a szentendreiek iól harcoltak. Gyenge játékvezetés G: Kuszenda. Jó: Tisza, Kuszen- Doroszlay. Sárisáp—Pilisi Bányász l:0 (0:0) Pilisvörösvár, 200 néző. V: Ke­resztfalvi, Pilisi B.: Huj — Markos, Hau, Nick II. — Gechter. Vizvári — Nick Hl., Krupp, Sodró, Sztojkov, Oberszt. Alacsony színvonal, nagy küzde­lem. A tartalékos hazai csatársor erőtlennek bizonyult, a szerencsé­sebb csapat győzött. A mérkőzés egyetlen gólja a 70. percben esett. A befejezés előtt öt perccel Mar­kos ^1-esit hibázott. Jó: Gechter, vizvári. Nyerges újfalu—SZTK 1:0 (0:0) Nyergesújfalu. 400 néző. V: Klemm. SZTK: Dávid — Németh, Gere. Majsay — Bonczi, Pethő — Egre­si I., Földi. Csősz. Galambos, Kecskés. Az i. félidőben az SZTK jól al­kalmazkodott a sáros talajhoz, tá­voli lövésekkel kísérletezett. A 25. percben Csősz nyolc méterről a kapus mezébe gurított, majd „nyer­ges” ért elegy kapufát. A 68. perc­ben Gere lövése a felső kapufát sú­rolva hagyta el a játékteret, a 76. percben veszélytelen támadásból szerezték meg győzelmet jelentő góljukat a hazaiak, a gólra az SZTK hatalmas hajrával, négy szöglettel válaszolt. Mindkét csa­pat keményen, de sportszerűen játszott. A szerencsésebb győzött. Jó: Dávid. Németh, Gere. Bon­czi. A csoport további eredményei: Esztergom—Csillaghegy 1:1, m. k. TTVE—Pénzügyőrök 1:0. Tokod— Elektromos 2:2. Anna völgy—Ercsi 1:0, Izzó—UFC 0:0. 1. Traktorgyár 13 8 3 2 41:13 19 2. in. k. TTVE 13 7 5 1 21:10 19 3. Tokod 13 6 5 2 18:12 17 4. Elektromos 13 6 5 2 26:19 17 5. Anna völgy 13 6 3 4 27:35 15 6. Esztergom 13 4 6 3 17.T5 14 7. Nyergesújf. 13 6 2 5 19:21 14 8. SZTK 13 4 5 4 17:18 13 9. UFC 13 4 5 4 21:25 13 10. Pénzügyőrök 13 6 — 7 22:18 12 11. Kerámia 13 3 5 5 15:17 11 12. Izzó 13 4 3 6 14:16 11 13. Sárisáp 13 4 3 6 13:17 11 14. Ercsi 13 3 3 7 19:21 9 15. Pilisi B. 13 3 1 9 11:32 7 16. Szentendre 13 3 — 10 18:30 6 Délkeleti csoport Orosháza—Ceglédi VSE 1:0 (0:0) Orosháza. 800 néző. V: Bokor I. CVSE: Szekeres — Pákozdi, Med- nyánszky. Gyikó II. — Juhász, Császár — Cseh, Kubinyi, Hárshe­gyi, Nagy, Pintér. Kiegyensúlyozott játék. A 30. percben pákozdi megsérült, és bár a továbbiakban tíz emberrel ját­szott a vendégcsapat, szünet után is egyenlő erők küzdelmét láthat­ta a közönség, a 80. percben egy CVSE-gólíhelyzet után, váratlanul a hazaiak szerezték meg a győztes gólt: Szekeres ki öklöz Ölt egy lö­vést. melyet a befutó orosházi center kapura ívelt, s a labda Mednyánszki lábán irányt változ­tatva jutott a hálóba. Döntetlen) érdemelt volna a Pest megyei együttes. Jó: Szekeres. Gyikó II.. Nagy. Kecskeméti A csoport további eredményei: Mezőhegyes—Szolnok 0:1. Gyula Békéscsaba 9:1, Hódmezővásár­hely—Szeged 2:1, Makó—Jászberé­nyi l. 2:0. Kecskemét—Jászberé­nyi v. 4:1. Szarvas—Csongrád 2:2, Törökszentmiklós—Martfű l:0. l. Gyula 14 9 3 2 39.T2 21 2. Szolnok 14 9 3 2 27 : 9 21 3. Szeged 14 4 8 2 14: 9 16 4. Mezőhegyes 14 6 4 4 25:21 16 5. Hódmezőv. 14 6 2 6 26:27 14 6. Cegléd 14 5 4 5 16:17 14 7. Martfű 14 6 2 6 18:22 H 8. Orosháza 14 5 4 5 13:17 14 9. Jászb. L. 14 5 3 6 22:21 1? 10. Békéscsaba 14 4 5 5 25:28 1* 11. Kecskemét 14 6 1 7 14:16 V 12 Törökszert+m. 14 6 1 7 16:25 T’ 13. Makó 14 2 8 4 12:21 1? 14. Csongrád 14 4 3 7 19-25 11 15. Jászb. V. 14 3 5 6 15:20 11 16. Szarvas 14 1 6 7 12:24 8