Pest Megyei Hirlap, 1962. november (6. évfolyam, 256-280. szám)

1962-11-06 / 260. szám

Hét gólt lőtt Abony, Szigetújfalu és Vác ismét idegenben nyert A megyei labdarúgó-baj­nokságban a legváratla­nabb eredményt Abony szolgáltatta, hét gólt lőtt a bagiak hálójába. A Váci Vasutas és Szigetújfalu, akárcsak az elmúlt héten» most is elhozta idegenből a kí%, pontot. Monor és Ve­csés, a két szomszéd vár rangadóját, a monoriak nyerték. Abony—Bag 7:1 (4:0) Abony. 900 nézd. V: Püspöki. A sorozatos abonyi támadások már a 6. percben góllá értek. A 17. percben, a mérkőzés legszebb akciójából esett az abonyiak má­sodik gólja. A helyi csatárok jó­formán lélegzethez sem engedték jutni a vendégek védelmét, a 35- és 30. percben további gólokat ér­tek el. Szünet után az első perc­ben már ötre növekedett az abo­nyi gólok száma, ám ezután fel­jött a vendégcsapat. Nem törte le őket a sok gól és sikerült is szé­píteniük. A második félidő jóré- szében ők irányították a játékot, a helyiek csak a hajrában lendül­tek újra bele. Az abonyi csatárok jó napot fogtak ki. a bagi véde­lem nem találta meg Cziegler és Gönczöl játékának ellenszerét. G: Cziegler (3). Gönczöl (2’i. Czimák, Molnár II., ill. Berla. Jó: Cziegler, Gönczöl, Molnár n., Ko­vács. ill. Berla, Demeter I., Gódor. Horinka László Tököl—Ceglédi Építők 1:0 (Oá)) Tököl, 300 néző. V: Zsóka. Az első húsz percben mezőny­játék folyt, a 20. percben a ceglé­di középcsatár, majd a 30. perc­ben a tököli Vigh hibázott nagy helyzetben. Fordulás után Zori- nác és Vigh újabb hazai gólszer­zés! alkalmakat hagyott ki. Már- már úgy látszott, hogy gól nél­kül végződik a találkozó, amikor az utolsó percben, szögletrúgás után, a hazaiak megszerezték a győzelmet. A találkozót jó játékvezetés, sportszerű játék és közepes szín­vonal jellemezte. A tartalékos ha­zaiak a szokottnál gyengébben játszottak, a vendégek a mezőny­ben igen jól. s akár a győzelmet is megszerezhették volna. Gí Zorinác. Jó: Joszkin (a me­zőny legjobbja), Rozgics IL, Vigh. Török. ill. Vida, Szabó B.. La- Borez. Füle. Bundies Péter Gödöllői vasas—Albertirsa 3:1 (2:0) Gödöllő. 200 néző. V: Krichen- baum. Jóiramú mérkőzésen, bár az 5. percben kihagytak egy gólhely­zetet a hazaiak, de a 23. percben szögletrúgás után, megszerezték a vezetést. Rá 4 percre Irsa egyen­lített, de hiába, mert a gólra újabb góllal feleltek a gödöllőiek. Szünet után a javuló formát mu­tató hazaiak lelkes játékkal örven­deztették meg szurkolótáborukat. A 73. percben született a mérkőzés utolsó gólja. Gödöllő megérdemelten győzött, feltűnő volt a vendégcsatárok pe­pecselő játéka. G: Láng, Sárréti, Báthori, ill. Frazsák. Jó: Tóth F. (a mezőny legjobbja). Sárréti, Bsthori. Ko­vács L., ill. Kiss. Novák. Csiba József Dunaharaszti—Ceglédbercel 3:3 (2:1) Ceglédbercel, 800 néző. v: Berta. A vendégek, főleg gyors jobb- szélsőjükre épített támadásaik ré­vén. a 10. és 16. percben gólt sze­reztek. Ezután összeszedte magát Ceglédbercel, s a 38. percben szé­pített. Azért teilet csak szépítés­re erejükből, mert a csatárok kö­rülményesen szőtték támadásai­kat. A második félidőt is hazai támadások vezették be, az 53. percben közvetett szabadrúgásból egyenlített, majd a 61. percben a vezetést is megszerezte Bércéi. A 65. percben nagy kapus hibából egyenlített a DMTK. Befejezésig szinte állandóan a dunaharaszti térfélen folyt a játék, de a lel­kes, önfeláldozó vendégvédelem mindent mentett. G: Bauer (2). Kaltanecker, ill. Mezei (2). Macskási. Jó: Peff, Kal­tanecker. Bogdán, Szigetvári, ill. Tóth, Mezei. Macskási. Jenei Ferenc Nagykőrösi Kinizsi—Üllő 1:0 (1:0) Nagykőrös, 800 néző. V: Bada­csonyi. Az üllői csapat teljesen védeke­PEST MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja Főszerkesztő Bácskai László Kiadja a Hírlapkiadó vállalat Felelős kiadó Csollány Ferenc Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest, vni.. Blaha Lujza tér 3 Egész nap hívható központi telefon: 343—100. 142—22< A főszerkesztő telefonja: 131—248 — Gépírószoba fhívható 20 óráig): 140—447 — Belpolitika1 és spnrtrovat: 140—449 Művelődési rovat: 141—258 Élőállítla Szikra Lapnyomda Budaoest Terjeszti a Magyar Posta Elő­fizethető a helvt oostahivatalokné és kézbesítőknél Előfizetési díj 1 hónanra n forint zésre rendezkedett be, egy előre­tolt csatárral játszott. A 15. perc­ben Tornyi nagy helyzetben az ül­lői kapufa külső élét találta el. A körösi fölény a 40. percben érett góllá. A második félidőben a ha­zaiak végig egy kapura játszot­tak, de tartalékos támadósoruk nem tudott megbirkózni a lelke­sen védekező és jól romboló üllői tizeneggyel. Sportszerű, közepes színvonalú mérkőzésen, nagyobb arányban is győzhetett volna az éllovas. Bada­csonyi játékvezető „mindent meg­látott” és a körösi pályán az őszi idény legjobb játékvezetői telje­sítményét nyújtotta. G: Szabó II. Jó: Csikós II. (a mezőny legjobbja), vass, Kiss J., Aszódi, Bakonyi, ill. Pinczés, Győ­ri. Laczkó. Pécsi Sándor Monor—Vecsés 1:0 (0:0) Monor. 800 néző. V: Vincze dr. Az első húsz percben több me­leg helyzet adódott a vecsési ka­pu előtt, de a vendégvédelem, Nyárival az élen, a legkritiku­sabb pillanatokban is helyén volt. A második húsz perc vecsési fö­lényt hozott, lövés lövés után zú­dult a hazai kapura, ám Fónyad II. mindent mentett. A 44. perc­ben a kitörő Békefit Sáránszky a 16-oson belül fellökte, a 11-est a vecsési Trasszer kapu fölé lőtte. A 43. percben a hazaiak jutottak 11-esbez, de ez is kihasználatla­nul maradt, mivei Stettner lövé­sét Nyári szögletre ütötte. A 70. percben a mononak megszerezték a vezetést, utána a vendégek dön­tő fölénybe kerültek, ám Fónyad H-nek egyszerűen nem lehetett gólt lőni. Jóiramú, érdekes talál­kozó volt. a szerencsésebb csapat győzött, G: Barna. Jó: Fónyad H. (a me­zőny legjobbja), Fónyad I., Di- mof. K Nagy, iái. Nyári. Siszler, Mertz, Kári. Szalontai Attila Szigetújfalu—Pécel 1:0 (1:0) Pécel, 400 néző. V: Susán. A vendégek — meggyőzőbb, tervszerűbb játékuk révén — az első félidő 30. percében megsze­rezték a vezetést, s a hazaiak minden igyekezete hiábavalónak bizonyult a második félidőben, az újfalui védők végig jól állták a „sarat”. G: Tóth L. Jó: pflum K., Pflum A.. Strohmayer, ill. Dobos, Ta­la pa. Váci Vasutas—Pilisi KSK 1:0 (1:0) Pilis, 300 néző. V: Tihanyi. Már az első percben megszerezte a vezetést a Vasutas. A váciak technikai fölényét a pilisiek lelke­sedéssel igyekeztek ellensúlyozni. SZTK-hravúr Pasaréten G: Kiss. Jó: Takács (a mezőny legjobbja) és a közvetlen véde­lem, illetve Domonyi. Mezei. Hal­gas I. 1. Nagykőrös 11 9 1 1 24:11 19 2. Szigetújf. 12 9 2 2 22:12 18 3. Ceglédberc. 12 7 2 3 26:23 16 4. Abony 12 5 4 3 30:23 14 5. Vecsés 12 6 2 4 26:20 14 6. Gödöllő 12 5 3 4 20:20 13 7. Tököl 11 5 2 4 18:14 12 8. Üllő 11 5 2 4 17:15 12 9. Albertirsa 12 4 3 5 21:22 11 10. Váci VSE 12 5 1 6 19:22 11 11. Bag 12 5 1 6 20:26 11 12. Monor 10 3 3 4 14:17 9 13. Dimahar. 12 3 2 7 13:19 8 14. Pécel 11 3 2 6 10:16 8 15. Ceglédi Ép. 12 2 2 8 17:25 6 16. Pilisi KSK 12 1 2 9 14:26 4 Labdarúgó NB I Győr—Bp. Honvéd 2:1 (2:1). Győr. 8000 néző. Ferencváros— Komló 2:0 (0:0). Komló, 6000 néző. Debrecen—MTX 2:2 (2:2). Debre­cen, 14 OOO néző. Pécs—Salgótarján 1:0 (1:0). Salgótarján. 5000 néző. Vasas—Szombathely 2:1 (1:0). Fóy utca. 9000 néző. Dorog—Szeged 0:0. Dorog, 6000 néző. A VÁCI FONÓ és nem a Kötött-pályán folynak Vácott — technikai okok miatt — a november 7-e tiszteletére kiírt kézilabda-villámtorna küzdelmei. Az ötödik egygólos vereség A bálszerencse most, a má­sodik helyezett elleni mérkő­zésen sem pártolt el a Csepel Autó mellől, ötödik mérkőzé­sét vesztette el egy góllal a csapat. Vigh és Tóth II sérü­lése miatt két tartalékkal áll­tak ki a helyiek, lényegesen többet rohamozták, s legalább döntetlent érdemeltek volna, a tervszerűbben támadó, já­tékot lelassító fehérváriakkal szemben. Székesfehérvári Vasas— Csepel Autó 2:1 (2:1) Dunaharaszti, 1500 néző. V: Aranyosi. Cs. Autó: Kovács — Fucs- kár, Kreisz, Hochrein — Hau­ser, Rátkai — Raduly, Stahl, Kiss, Kerekes, Belovai. Hatalmas iramot diktált a Csepel Autó, az 5. percben Kiss Raduly szögletét csak centiméterekkel küldte a ka­pu mellé, majd Kerekes lövé­sét védte Tímár. A 10. perc­ben Belovai beadásával Ke­rekes kiugrott, megszerezte a vezetést. Egy perc múlva egyenlített Fehérvár, Ádámosi húszméteres lövésével. Ez­után ismét a hazaiak irányí­tották a játékot, mégis egy ellentámadás során, kapu előtti kavarodásból a vendé­gek jutottak előnyhöz. Fordulás után is nagy erő­vel rohamoztak a helyiek. Kiss hat méterről mellélőtt. Kerekes húszméteres labdá­ját jó érzékkel mentette Tí­már. Székesfehérvár beszo­rult, csak szórványosan tá­madott, az eredmény tartásá­ra törekedett. Az utolsó perc­ben Stáhl előtt nyílt egyenlí­tési alkalom, de nagy lövését, bár nehezen, de tisztázták a vendégek. G: Kerekes. Jó: Kreisz, Rátkay, Kerekes. 0:0, Dunaújváros—Mosonma­gyaróvár 4:2, Csepel—Győri MÁV-DAC 3:1, Pécsi VSK— Bp. Szállítók 0:1, Erzsébeti VTK—Kaposvár 1:2, Kőbá­nyai Lombik—Budafok 0:1, Oroszlány—Zalaegerszeg 4:0. A Keleti csoport eredmé­nyei: Szegedi VSE—Ózd 1:3, Nyíregyháza — Salgótarjáni Kohász 5:2, Kecskemét—Deb­receni EAC 2:0. Ganz-MÁVAG —Eger 3:0, Bp. Előre—Bp. Spartacus 1:2, Diósgyőr— Láng 6:0, Borsodi Bányász— Egyetértés 2:3, Szolnok—Mis­kolci VSC 1:0. 1. Diósgyőr 2. Özd 3. Nyíregyháza 12 8 4 — 23: 5 20 12 8 2 2 20: 8 18 12 6 5 1 23:15 17 A labdarúgó NB III-ban öt csapatunk játszott otthon. de nem tudták kihasz­nálni a hazai pálya előnyét. Csupán Vác és a Pilisi Bányász mentett meg egy pontot, míg a Szent­endrei Honvéd és Kartal alulma­radt. Vereséget szenvedett a két szomszédvár rangadóján a Ceglédi Vasutas, s emiatt a7. ötödik hely­re esett vissza. A Pest megyeiek becsületét Szigetszentmiklós men­tette meg. Az NB Hl-ba most fel­került csapat idegenben diadal­maskodott az NB Il-ből kiesett Pénzügyőrök felett. Északközép csoport: Szigetszentmiklós—Pénzügyőrök 2:i (1:0) Pasaréti út, 400 néző. V: Rú­zs inszky. SZTK: Dávid — Németh, Gere. Majsai — Bonczi, Pető — Egresi I., Egresi II.. Galambos, Csősz. Kecskés. Puha talajú pályán, a megyei csapat nagy lendülettel kezdett, s a 3. percben Egresi I. jobb felső sarokba tartó lövését csak szeren­csével hárította a kapus. Az 5. percben a kitörő Galambost fel­vágták. s a húszméteres szabad­rúgást Gere a jobb felső sarokba vágta. A 15. percben Egresi I-el csúnyán „talpalták”, s ezután már nem volt teljes értékű har­cos. Az 54. percben egyenlített a Pénzügyőrök, majd nagy harc in­dult meg a győztes gólért. A 67. percben formás vendégtámadás futott, a kétségbeesett hazai hátvéd a kapufára rúgta a labdát, amely onnan visszapattant, r a be­rohanó Kecskés a hálóba fejelt. Kecskést közben hasbarúgták. G: Gere. Kecskés. Jó: Gere (a mezőny legjobbja). Dávid, Majsai. Galambos, Kecskés. Annavölgyi Bányász—Szentendrei Honvéd 5:4 (2:2) Szentendre, 200 néző. V: Var­ga H. Sz. Honvéd: Vadnai — Kemerle. Kovács E.. Doroszlay — Zsínka, Kovács S. — Hajdukovics. Decsi, Popov, Rajna, Kuszenda. A védelmek gyengesége jelle­mezte a mérkőzést, s ez magya­rázza a sok gólt. Az első félidő­ben kétszer a Honvéd vezetett, fordulás után a vendégeik jutottak előnyhöz, majd még egyenlíteni tudott a helyi csapat, majd a Bá­nyász 5:3-as vezetése után csak szépítésre tellett erejéből. G: Decsi (2). Popov. Rajna. Jó: Decsi. Rajna, Doroszlay. Tokodi Bányász—Pilisi Bányász 1:1 (OK)) Pilisvörösvár, 300 néző. V: Bán­ki. Pilisi B.: Huj — Markos, Hau» Nick H. — Geeilter, Vízvári — Krupp, Nick I.. Vlaczlavik, Sodró, Kimmel. Végig hatalmas iram. A vendég­csapat kulturáltabban játszott, a hazaiak ezt a végre feltámadt ,,hány ászszí wei” ellensúlyozni tudták. Az első félidőben a Pili­si Bányász mezőnyfölényben ját­szott: több gólszerzési alkalmuk is nyílt, mint a tokodiaknak. A 4i9. percben a játékvezető tévesen sarokrúgást ítélt a helyiek ellen, melyet újabb komer követett, s az ebből keletkezett kapu előtti kavarodás során Hau fej érői vá­gódott egy lövés a hálóba. Az ön­gól megzavarta a hazaiakat, s fél órán át a vendégek játszottak jobban. Az 59. percben mégis si­-----------------------%------------­Jó állapotban levő 125-ös Csepel motor­kerékpár eladó. Első, hátsó teleszkópos. Cegléd, Deák tér 2. Megtekinthető délután 4 órától. Vasárnap egész nap. .1 Csepel 12 9 2 1 23: 7 20 2. Székesfeh. 12 8 3 1 24: 6 19 3. Szállítók 12 7 2 3 17: 9 16 4. Duna új v. 12 6 4 2 27:16 16 5. BVSC 12 6 3 3 18:19 15 6. Oroszlány 12 4 5 3 23:17 13 7. Zalaegerszeg 12 5 2 5 18:23 12 8. MÁV DAC 12 3 5 4 14:17 11 9. Búd. Spart. 12 4 3 5 13:16 11 to. Budafok 12 4 3 5 10:14 11 11. EVTK 12 3 4 5 13:13 10 12. Mosonm. 12 3 4 5 17:19 10 13. Pécsi VSK 12 4 2 6 11:16 10 14. Csenel Autó 12 3 1 8 14:21 7 15. K. Lombik 12 3 1 8 10:22 7 16. Kaposvár 12 1 2 9 9:26 * Rekamiék, sezlomok, fotelágy, mindenféle új és átdolgozott, prí­ma kárpitozott vaságy olcsón kaphatók. Kár­pitos munkát válla­lok, háznál és házon kívül. VI. kér. Zichy Jenő utca 33. Nagyme­ző u. sarkán. Telefon­hívó: 319—532. Családi ház beköltöz­hetően eladó. Viseg­rádi Temetősor 8. sz. Eladó kétszobás, ker­tes családi ház, 970 n.-öl telekkel. Kis- kunlacháza, Vörös­marty út 5. Pamuk. Kisipari konyhabútor részletre kapható. VIII., Nap utca 3. Ma­rosi. Eladó ingatlanok a váci kirendeltség területén. Alsógöd: 150 n.-öl telekkel 2 szoba, hall összkom­fort beépített búto­rokkal. Beköltözhető. Ara: 190 000,— Ft. 420 n.öl kerített gyü­mölcsös telek, kút van. Ara n.-ölenként: 129,— Ft. ______________ F elsőgöd: 2 szoba, konyha, ve­randa, 200 n.-öl telek­kel. Kút, villany van. Beköltözhető. Ára: 50 ezer forint. Veresegyház; 2 szoba, konyha, elő­szoba, éléstár, fás­kamra, sertésólak, 2»34 n.-öl telekkel. Beköl­tözhető. Ara: 90 000,— forint. 2 szoba, konyha, élés­tár, pince, fáskamra, sertésól, 120 n.-öl te­lekkel. Beköltözhető. Ara: 75 000,— Ft. 2 szoba, konyha, elő­szoba, fürdőszoba, éléstár, üveges veran­da, 240 n.-öl telekkel. Beköltözhető. Ára: 120 000,— Ft. Vác: 1 szoba, konyha, speiz, 600 n.-öl telek­kel. Beköltözhető. Ára* 25 000,— Ft. Érdeklődni lehet: PIK. II., Vác, Széchenyi u. 9. sz. Eladó 350-es fekete Izs oldalkocsis motor kifogástalan állapot­ban. Megtekinthető 3 után és vasárnap Nagykőrös, Örkényi út 5. szám. Mekalor olajkályha és csizmák eladók. Di­mitrov utca tizenhét. Szentendre, reggel 8.30 óráig. CEGLÉDI APRÓHIRDETÉSEK A csoport *ovábbi ere*me­nyei: Budai Spartacus—BVSC Egy keveset használt 350-es Izs motorkerék­pár eladó, esetleg fi­zetési kedvezménnyel is. Fakan Imre, Cse- mő, ALsóerdő ülő. Érdeklődni lehet a helyszínen, vagy a rendőrőrsön. Eladó fél ház Puska­poros utca 13. szám alatt azonnal beköltöz­hető. Érdeklődés kedd. péntek, vasárnap 8 _11 ó ráig. Vályog eladó. SaUlay Imre utca 38. alatt. Bejárónőt felveszek. Puskaporos utca 10. Alig használt 40-es tangóharmonika eladó. Fűzfa utca 13. 125-ös Sax motorke­rékpár eladó. Cegléd, Csengeri szél 7. szám. VI. kér. Ősz utca 2. szám alatt levő ház­rész sürgősen eladó, minden elfogadható árért, azonnal beköl­tözhető. IV. kér. Süveg utca 7. számú ház eladó, azonnal beköltözhető, 300 n.-öl szőlővel. Ér­deklődni helyszínen vagy Sas utca 1. szám alatt. __________________ T akarmányrépa eladó, jó minőségű trágyát veszek. Vak Bottyán utca 16. szám. Volt Fürdő utca. 600 n.-öl szőlő eladó Csengeriben. Értekezni lehet IV. kér. Lahner György utca 9. alatt. került váratlanul egyenlítenie a helyi csapatnak. Vlaczlavik kitört, a 16-oson belül luftot rúgott, el­esett, s a játékvezető 1.1-est itélt(!) Az utolsó negyedórában a Pilisi Bányász nagy hajrát vágott ki. Az eredmény igazságos, bár csak a játékvezető tévedése folytán nem szerezhette meg a győzelmet a hazai csapat. A bíró nemcsak a két gólban, s a me.? nem adott ll-esben ludas, de számtalan for­dított Ítélete volt pro — és kontra. G: Markos (ll-esből). Jó: Huj, Krupp, Vízvári, Nick II., s az el­ső félidőben Nick I. (alacs) 1. Traktorgyár 11 7 2 2 38:12 16 2. Hl. k. TTVE 11 6 4 1 18: 8 16 3. Elektromos 11 6 4 1 23:14 16 4. Tokod 11 5 4 2 15:10 14 5. Nyergesújf. 11 5 2 4 18:19 12 6. Esztergom 11 3 5 3 13:13 11 7. SZTK 11 3 5 3 16:17 11 8. UFC 11 4 3 4 19:23 11 9. Annavölgy 11 4 3 4 22:34 11 10. Pénzügyőrök 11 5 — 6 20:17 10 11. Ercsi 11 3 3 5 19:19 9 12. Sárisáp 11 3 3 5 12:14 9 13. Kerámia 11 2 5 4 11:14 9 14. Izzó 11 3 2 6 11:16 8 15. Pilisi B. 11 3 1 7 10:27 7 16. Szentendre 11 3 — 8 17:25 6 A csoport további eredményeit Traktorgyár—Nyergesújfalu 4 :l. ^ Elektromos—III. kér. TTVE 0:0, Sárisáp—Esztergom 2:3, UFC—Ke­rámia 4:3, Ercsi—Izzó 1:0. Keleti csoport Váci Petőfi—GD. Hajógyár 0:0 Vác, 1000 néző. V: Radnóti. Vác: Jakus — Pindes, Csitári, Kreidl — Varga, Madár — Balogh, Neugan, Jónás, Steidl, Jakab. Igen jóiramú, küzdelmes mérkő­zés. A hazaiak hetven percen át támadtak, de a csatárok keveset és rosszul lőttek. Különösen az utolsó húsz percben nehezedett nagy nyomás a hajógyári kapura, de ennek eredménye, csak egv kapufa lett. Annvi helyzetet dol­goztak ki a csatárok, hogy azok­ból akár két mérkőzést is meg lehetett volna nyerni. Jó: a h-stvédhármas. a fedezet- pár és Balogh. Pál János Ikarus—Kartali Kinizsi i:0 (0:0) Kartal, 400 néző. V: Balogh T. Kartal: Lindner — Braun. Gá­bor, Munár — Nagy Z., Varga — Rózsavölgyi, Nagy J.t Huszár, Tu- róczi, Kiss. A 10. perctől feljött a hazai csa­pat, végigtámadta a félidőt, hely­zeteket is teremtett, de nem ment a góllövés. A második félidőt is­mét lka rus-t á m ad ások vezették be, Braun hibájából a balszélső elfutott, beadását a tétlenkedő vé­dők mellett a sarokba fejelte. Nagy védelmi hiba volt. Fokoza­tosan belelendült a hazai csapat, de a lefutások eredménytelenül végződtek. A helyzetek alapján Kartal a győzelmet is megszerezhette vol­na. A bíró mindkét fél terhére té­vedett. Jó: Gábor, Nagy Z.. Nagy J. Sz. T. 1. Baglyasalja 11 8 2 1 20: 9 18 2. Nagybátony 11 8 1 2 22: 6 17 3. Tehertaxi 11 7 3 1 20: 7 17 4. Ikarus U 8 — 3 18: 7 16 5. Vác II 5 5 1 19:11 15 6. KISTE XT 11 6 2 3 18: 9 14 7. Statisztika 11 5 3 3 24:15 13 8. Petőfibánya 11 5 2 4 17:15 12 9. Sashalom II 5 1 5 21:17 11 10. Kisterenye 11 3 4 4 15:13 10 11. Z. Építők 11 3 1 7 9:25 7 12. Autótaxi 11 2 2 7 15:30 6 13. Hajógyár 11 1 4 6 9:19 6 14. Chinoin 11 — 5 6 8:21 5 15. Dinamó 11 l 3 7 8:22 5 IS. Kartal 11 1 2 8 6:23 4 A csoport további eredményei: Dinamó—Nagybátony 0:3. Chino­in—Statisztika 3:3, Sashalom—Bag­lyasalja 2:3, Kisterenye—Autótaxi 2:2, Tehertaxi—KIS TEXT 1:1. Délkeleti csoport Szolnoki MTE—Ceglédi VSE 2:i (1:1) Cegléd. 700 néző. V: Kopj ári. CVSE: Horváth — Pákozdi, Med- nyánszky, Császár — juhász, Oláh — Pintér, Kubinyi, Gyikó I., Nagy, Gyikó II. A ceglédi csapat kezdett jobban, de a tehetetlen csatársor nem bol­dogult a védőkkel. Egy szép lefu­tás végén a gólhelyzetben levő Gyikó Il-t a 16-oson belül felvág­ták, de Gyikó I. büntetőjét a ka­pufa mentette. Ellentámadás so­rán. az elalvó ceglédi védelem mellett Cs. Farkas elhúzott, s a kimozduló fiatal Horváth mellett a rövid sarokba lőtt. A 29. perc­ben egy előrevágott labdát Nagy a kifutó kapus felett emelt a há­lóba. A 46. percben védelmi hibá­ból ismét Szolnok jutott vezetés­hez. Ezután Cegléd szinte végig támadott, de az eredmény már nem változott, keményen, lelkesen védekeztek a vendégek. A rangadón a döntetlen jobban megfelelt volna a játék képének. A bíró kiengedte kezéből a mér­kőzést. . G: Nagy. Jó: Császár, Kubinyi, Pintér. — Kecskeméti — 1. Gyula 12 7 3 2 27:11 17 2. Szolnok 12 7 3 2 22: 9 17 3. Mezőhegyes 12 6 4 2 24:18 16 4. Szeged 12 4 7 1 13: 7 1" 5. Ceglédi VSE 12 5 4 3 16:13 U 6. Békéscsaba 12 4 5 3 24:16 r 7. Martfű 12 6 1 5 18:21 IP 8. J. Lehel 12 4 3 5 20:18 T 9. J. Vasas 12 3 5 4 13:14 1 10. Orosháza 12 4 3 5 11:16 • 11. Csongrád 12 4 2 6 17:19 ’ 12. Hódmezőv. 12 4 2 6 22:26 1 13. Makó 12 1 8 3 10:19 14. Kecskemét 12 4 1 7 8:14 r 15. Törökszt. 12 4 1 7 12:24 0 16. Szarvas 12 1 4 7 9:21 fi A csoport további eredményei- Jászberényi Vasas—Orosháza 3:^ Martfű—Jászberén3ri Lehel 3:2 Csőn gr ád—Hódmezővásárhelv s?;* Békéscsaba—Kecskeméti TE 0*1 'Makó—Gyula 0:0, Szegedi Éoít'"k— Törökszentmiklós 3:0, Mezőhe­gyes-Szarvas 3:3. Egy telitalálat a totón A vasárnapi totófordulóban egy pályázó ért el telitalálatot. Nyere­ménye: 327 220 forint, u találatos szelvény 42, 10 találatos 685 darab akadt. Előbbiekre 7790, utóbbiakra 636 forintot fizetnek szelvényen­ként. E heti totóeredmények: 1. 2, x, 1, x, 2. 2, 2, 2. 1, x. 1. IFJÚSÁGI LABDARUGÓK, FIGYELEM! Pest megye ifjúsági labda­rúgó-válogatottja szerdán, no­vember 7-én Salgótarjánban mérkőzik Nógrád megye válo­gatottja ellen. A következő játékosok szer­da reggel fél nyolckor a Ke­leti pályaudvar érkezési olda­lán, a kultúrváróteremben gyülekeznek, innen indulnak autóbusszal Salgótarjánba: Szabó Attila (Vecsés), Ho- lánszki (Pilisi KSK), Kuti, Koska (Albertirsa), Szomolá- nyi, Jeszens&ki (Nagykőrös), Berger, Bajnóczi (Budaörs), Kovács László (Üllő), Soly- mosi, Rakovszki, Kovács Lász­ló, Juhász, Kovács György (Dunakeszi Vasutas), Schuk (Pilisvörösvár). Azok a játékosok, akiknek minősítési igazolványát inté­zőjük hétfőn este nem adta át Csörgei József szövetségi ka­pitánynak, minősítési igazol­ványukat feltétlenül hozzák magukkal. Gyermek mikróporózus talpú cipó Fogyasztói ára: 71,50 forinttól 92,70 forintig Kapható az állami áruházakban, szövetkezeti áruházak­ban és szak üzlete: ben