Pest Megyei Hirlap, 1962. október (6. évfolyam, 230-255. szám)

1962-10-09 / 236. szám

Tököli siker a szigeti rangadón A vártnál is csonkább forduló A megyei labdarúgó-bajnokság nyolcadik fordulója csonkának ígérkezett, hiszen a dunaharasz- tiak anyagiak hiányában már pénteken lemondták nagykőrösi vendégszereplésüket Azonban váratlanul még egy mérkőzés el­maradt: a Pilisi kSK csapata nem érkezett meg vasárnap dél­után Abonyba. A lebonyolított hat mérkőzés közül csupán egyen született vendéggyőzelem: a bagiaknak sikerült mindkét pontot megszerezniök Pécelen. A szigeti rangadót, némi megle­petésre, a tököllek nyerték. Üllő—Gödöllői vasas VJ. (1:0). Gödöllő, 500 néző. V: Püspöki. Helyi támadásokkal kezdődött a mérkőzés, majd a vendégek rövi­desen átvették az irányítást. s számtalan kemény belemenéssel tették veszélyeséé a játékot. Az üllőiek a 34. percben 25 méteres kapáslövésből megszerezték a ve­zetést. (A gólban a gödöllői kapus, Ádám ia ludas volt.) Csak szünet után, a 60. perc táján tört meg a többet támadó vendégcsapat ereje, s a 75. percben egyenlítettek a ha­zaiak Sőt. a hajrában még két ka­pufát is lőttek. Az eredmény igaz­G: Laczkó, ill. Tóth F Jó: Lacz- kó, Pinczés, Győri, ill. Sárréti, Báthori, Kovács Gy.; Tóth F. Csiba József Tököl—Szigetújfalu l:o (0:0). Tököl, 500 néző. V: Ben de. Hatalmas küzdelem folyt, mind­két csapat túlkeményen játszott. A 20. percben a tököli Plausin lö­vését Pflumm K. a gólvonalról fejelte ki. miként a 60. percben a hazaiak gólvonaláról mentett Bi- Üsics az utolsó pillanatban. A 74. percben kavarodás után esett az egyetlen gól. Ebben a játékrészben a hazaiak még több gólt is elér­hettek volna. A vendégcsapat a második félidő elején kihagyott két nagy gólhelyzete után idegesen játszott. G: Török. Jó: Vászto,' Török, Fimigel, ül. Tóth, Strohmayer és a kapus. Bundies Péter Bfonor—Albertirsa Iá) (1:0). Monor, 800 néző. V: Nábelek. A sorozatos hazai támadások a 36. percben értek góllá. A máso­dik félidőben a gyengén működő játékvezető jóvoltából sok sza­bálytalanság történt. Az irsaiak kemény játéka miatt színvonalas küzdelem nem alakulhatott ki. A 80. percben a vendégek védelme öngólt vétett, amelyet azonban lö­kés címén a bíró* nem adott meg. A 83. percben, bár a labda nem volt ott. Fekete I csúnyán meg­rúgta Fónyad I-et, a monori spor­toló nem is tudott tovább játsza­ni, Feíketét a játékvezető kiállítot­ta. Egy percre rá a vendégek ért­hetetlenül levonultak a pályáról, s csak kisebb huzavona után térték vissza G: K. Nagy. Jó: Fónyad H, Zinger, Dim of, ill Kovács és a hétvédhármas. Bag—Pécel 2:0 (1:0). Pécel, 400 néző. V: Krichenbaum. Az első negyedórában négy nagy helyzetet hagytak ki a hazai csa­tárok, majd idegesen, teljesen for­mán kívül játszott a péceli együt­tes. a vendégek hosszú labdákkal kísérleteztek, óriási erőbedobással küzdöttek, s a 30.. illetve 50. perc­ben. védelmi hibákból szerzett gól­jaikkal megérdemelten győztek. A péoeliék csak a hajrában kezdtek újra éledezni, de a bagi védelem jól zárt. A sportszerű mérkőzésen a játékvezetők jól bíráskodtak. G: Derne H, Gódor. Jó: a bagi közvetlen védelem. A péceliek kö­zül senki sem dicsérhető. Csatári János Vecsés—Ceglédi Építők 2:o (1:0). Vecsés, 500 néző. V: Kaiser. Gyenge színvonalú találkozó Vecsés többet támadott, de terv­szerű tlenül. Az Építőkre szinte rá sem lehetett ismerni: bár a me­zőnyben szépen adogattak, de a kapura teljesen veszélytelenek vol­tak. Kilencven perc alatt csupán nyolcszor próbálkoztak lövéssel, s ezek irányzéka is többnyire rossz volt. A 80. percben a vecsési Kárit utánrúgásért a játékvezető kiállí­totta. Ezt a bírói ítéletet még a hazai közönség is megtapsolta. G: Mercz, Csernyi. Jó: a hazai védelem, ill. Vida. Milus, Máté. Fekete József Cegléd bércéi—V áci Vasutas 3:2 (lü). CéglédberceÜ, 500 néző. V: Tabá- nyi. A széltől segített Vác kezdett jobban és tizenöt percre beszorul­tak a hazaiak. A vendégek nagy nyomása a 11 percben góllá érett. Ezután a magára talált helyi csa­pat a földre vitte a labdát, s for­más támadásokat vezetett. A 18 percben Macskás! fejesét csak a kapufa mentette, majd a 22. perc­ben egyenlítettek a hazaiak. Szünet után Ceglédbercel, túl­kockázatosan, 8—0 emberrel kez­dett támadni, s ez megbosszulta magát. Ugyanis a fellazult hazai védelem mellett ismét a vendégek jutottak előnyhöz. Ebből a hibából okulva már a védekezéssel is tö­rődött a játékot irányító Cegléd­bercel; a 68. percben egyenlített, a 36. percben pedig a győztes gólt is megszerezte. G: Fehér, Prudovics,. Mezei, ill. Bábi, Seben. Jó: Senkei, Prudo­vics, Kövesdi, ül. Bábi, Seben. Jenei Ferenc 1. Nagykőrös 7 6 1 — 17: 7 13 2. Üllő 8 5 1 2 18:12 11 3. Vecsés 8 4 2 2 18:12 10 4 Szigetújfalu 8 4 2 2 16:12 10 5 Gödöllő 8 4 2 2 14:11 10 6. Ceglédbercel 8 5 — 3 14:14 10 7. Bag 8 4 1 3 14:14 9 8. Abony 7 3 2 2 17:12 8 9. Tököl 8 3 1 4 11:11 7 10. Pécel 8 3 1 4 9:11 7 11. Monor 8 2 2 4 12:16 6 12. Albertirsa 8 2 2 4 9:13 6 13. Váci VSE 8 2 1 5 12:18 5 14. Ceglédi Ép. 8 2 — 6 13:19 4 15. Pilisi KSK 7 1 2 4 9:14 4 16« Dunaharaszti 7 2 — 5 6:13 4 Jól sikerült második félidő A Csepel Autó megszerezte har­madik győzelmét Dunaharasztin, az újoncrangadón, jó második félideji játékával megér­demelten győzött a Pest megyei együttes. Mivel az előtte álló nyolcpontosok (Mo­sonmagyaróvár, Budai Sparta­cus, Pécsi VSK, Budafok) ve­reséget szenvedtek, így a Cse­pel Autónak sikerült szorosan mögéjük felzárkóznia a táb­lázaton. s Csepel Autó—Győri MÁV DAC 3:1 (1:1). Dunaharaszti, 1500 néző. V.: Szabó S. Csepel Autó: Kovács — Vigh, Kreisz, Hochrein — Fucskár, Hauser — Raduly, Kiss, Stahl, Kerekes, Rátkai. Az első félidőben kiegyen­súlyozott küzdelem folyt. A kapura veszélyesebbek a győri csatárok voltak. Fordulás után erősen feljavult a Csepel Autó, korszerűen, ellenállha­tatlanul játszott csatársoruk és biztosan győztek. G: Kiss (2), Stáfal. Jó: Kreisz (a mezőny legjobbja), Stáhl, Hochrein. A Nyugati csoport további eredményei: Csepel—Buda­pesti VSC 5:0. EVTK—Pécsi VSK 2:0, Kőbányai Lombik— Kaposvár 2:0, Székesfehérvár —Mosonmagyaróvár 1:0, Bu­dai Spartacus—Zalaegerszeg 2:3, Oroszlány—Szállítók 1:0, Dunaújváros—Budafok 3:1 1. Csepel 10 8 1 1 18: 4 17 2. Sz.-fehérvár 10 7 2 1 22: 5 16 3 Szállítók 10 6 1 3 16: 9 13 4. Dunaújváros 10 5 3 2 22:13 13 5. BVSC 10 5 2 3 15:18 12 6. Oroszlány 10 3 5 2 18:15 11 7. EVTK 10 3 4 3 12:10 10 8. MAV-DAC 10 3 4 3 12:13 10 9. Zala eg érsz. 10 4 2 4 17:19 10 10. Mosonm. 10 2 4 4 13:14 8 11. Budai Sp. 10 3 2 5 11:15 8 12. Pécsi VSK 10 3 2 5 9:14 8 13. Budafok 10 3 2 5 7:12 8 14. Csepel Autó 10 3 1 6 12:17 7 15. K. Lombik 10 3 1 6 9:18 7 16. Kaposvár 10 2 8 6:23 2 A Keleti csoport eredmé­nyei: Nyíregyháza—Diósgyőr 1:1, Előre—Egyetértés 0:1, Ganz-MÁVAG—Bp. Spartacus 1:1, Borsodi Bányász—Láng 2:0, Szolnok—Eger 2:1, Szege­di VSE—Debreceni EAC 3:1, Miskolc—Ózd 0:0, Kecskemét —Salgótarjáni Kohász 2:1. 1. Diósgyőr 10 7 3 — 17:5 17 2. Miskolc 10 6 3 1 16:6 15 3 Ózd 10 6 2 2 16:7 14 LABDARÚGÓ NB I. LABDARÚGÓ NB I Bp. Honvéd—Vasas 1:1 (1:0). Népstadion, 35 000 néző. Újpesti Dózsa—MTK 5:0 (4:0). Népstadion, 15 000 néző. Győr—Komló 1:0 (1:0). Győr, 8000 néző. Szeged—Debre­cen 2:0 (0:0). Debrecen, 16 000 né­ző. Ferencváros—Dorog l:o (1:0). Dorog, 12 000 néző. Salgótarján— Szombathely 1:0 (1:0). Salgótarján, 5000 néző. Tatabánya—Pécs 1:1 (1:1). Pécs, 10 000 néző. 1. U. Dózsa 9 4 5 — 21:10 13 2. Szeged 9 6 1 2 10: 9 13 3. Bp. Honvéd 8 4 3 1 23:12 11 4. Dorog 9 4 2 3 17:12 10 5. Győr v 9 4 2 3 12:12 10 6. MTK 9 3 4 2 11:14 10 7. Vasas 9 3 3 3 12:10 9 8. Ferencváros 9 3 3 3 13:12 9 9. Salgótarján 9 3 2 4 10:13 8 10. Komló 9 1 5 3 11:14 7 11. Debrecen 8 1 5 2 8:12 7 12. Tatabánya 7 2 2 3 10: 7 6 13. Pécs 9 1 4 4 4:12 6 14. Szombathely . 9 1 1 7 6:19 3 Az NB I. osztályú labdarúgó­bajnokság 9. fordulójában ismét gyenge teljesítményt nyújtottak a csatársorok. A hét mérkőzésen mindössze 14 gól született, s ebből is kettőt hátvéd szerzett, egy ön­gól volt és egy 11-es. Az U. Dó­zsa nagy gólarányú győzelme ja­vított csak valamit a gyenge át­lagon. A góllövőlista élcsoportja: 12 gólos: Tichy, 8 gólos: Machos, 7 gólos: Nemes, 6 gólos: Albert és Göröcs. 5 gólos: Kertes és Pová- zsai, Az U. Dózsa vasárnap délelőtti atlétikai versenyén Noszály Sán­dor (Bp. Honvéd) 2.08 méteres új országos csúccsal nyerte a ma­gasugrást. A régi rekordot is ő tartotta 2.07 m-rel. A szovjet olimpiai labdarúgó vá­logatott vasárnap Kijevben 3:1 arányban győzött Marokkó válo­gatottja ellen. Szerdán Vácott játszik a B-válogatott Baróti Lajos szövetségi ka­pitány hétfőn délelőtt újabb megbeszélést tartott az NB I-es edzőkkel a jugoszlávok elleni válogatott csapatok összeállításáról. Az értekez­let eredményeként Bárót, La­jos az A-csapatra vonatkozó­lag csak keretet tudott mon­dani, mivel Mátrai, Albert és Tichy sérült. Az A-válogatott szerdán délután 15 órai kezdettel a Kőbányai úton a Ganz-MÁ­VAG-gal játszik edzőmérkő­zést. A B-keret szerdán Vácra látogat — a Petőfi lesz az ellenfele —, majd csütörtökön este utazik el jugoszláviai mérkőzése színhelyére. Nisbe. ★ A megyei, válogatottak tor­nájára készülődő Pest megyei ifjúsági válogatott utolsó ed­zőmérkőzését szerdán dél­után 3 órakor vívja Gödöl­lőn a Vasas csapatával. A já­tékosok minősítési igazol­ványukat vigyék magukkal. PEST MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja Főszerkesztő Bácskai László Kiadja a Hírlapkiadó vállalat Felelős kiadó Csollány Ferenc Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest, vili.. Blaha Lujza tér 3. Egész nap hívható központi telefon: 343—100. 142—226 A főszerkesztő telefonja: 131—248 — Gépírószoba (hívható 20 óráig): 140—447 — Belpolitikai és sportrovat: 140—449 — Művelődési rovat: 141—258 Előállítja Szikra Lapnyomda Budapest Terjeszti a Magyar Posta. Elő­fizethető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél Előfizetési díj 1 hónapra 11 forint Központi fűtéshez vizsgázott kazánfűtőt keres azonnali belé­pésre Széchenyi téri iskola igazgatósága, Cegléd. KERESÜNK azonnali felvételre betanuló lakatoso­kat, betanuló esztergályosokat, 'férfi segédmunkásokat, férfi portásokat, és öltözőőrt 52 éves korig. Portások részére téli, nyári ruhát adunk. Fizetés megegyezés szerint. Munkásszálló nincs. Jelentkezés Járműfelszerelési Gyár, Budapest XV., Ságvári E. u. 14. Munkaerőgazdál­kodás. Eladó beköltözhető kis családi ház. Nagy­kőrös, Árpád utca 13. Értekezés szombat és vasárnap délután. Beköltözhető családi ház, 2 szoba, konyha. mellékhelyiségekkel, kúttal, 306 n.-öl gyü­mölcsössel, Gödöllőn, ülés István út 44. Közlekedés, üzlet is­kola közel. 125 000- ért eladó. Beköltözhető családi ház, 1 szoba, konyha, mellékhelyiségekkel, kúttal. 460 n.-öl gyü­mölcsössel, Gödöllő. Illés Istvái út 44. Közlekedés, üzlet, is­kola közel, 80 000-ért eladó. Eladó Nagykőrös X.. Zrínyi utca 6. számú ház. Érdeklődni: IX., Zrínyi utca 97. sz. alatt. Esküvőre fehér sz őr­inek épp et kölcsön­adok. Császár István szűcs. Nagykőrös. Dalmády Győző 1. 125-ös D. Csepel új állapotban és fűrész­poros kályha eladó. Nagykőrös, Alpári ut­ca 14. Rekamiék, sezlonok. fotelágy, mindenféle új és átdolgozott, pri­ma kárpitozott vaságy olcsón kaphatók. Kárpitos munkát vál­lalok, háznál és há­zon kívül. VI. kér. Zichy Jenő utca 33. Nagymező utca sar­kán. Telefonhívó: 319 —532. _______________.___ F űrészporos kályha eladó. Nagykőrös, Tormás utca 23.______ E gy pár új nylon- harisnyát kap: 30,— Ft utánvéttel a Szent- [ endrei Háziipari Szö­vetkezettől, Petőfi u. 1. sz., ha 2 pár hasz­nált nylonharisnyát kimosva beküld. Azonnal beköltözhető ház eladó, Nagykőrös, Tetétlen utca 6. Pomázon, belterüle­ten 700 n.-öl telek, HÉ V-megálló hoz ío percre sürgősen el­adó. Érdeklődni 19— 21 óráig: 318 _406 tele­f onon, vagy 410—546. CEGLÉDI APRÓHIRDETÉSEK KAPHATÓ AZ ÁLLAMI ÁRUHAZAKBAN. SZÖVETKEZETI ÁRUHÁZAKBAN ÉS SZAKÜZLETEKBEfl Besnyő utca 12. szám alatt 140 n.-öl porta eladó. Felveszünk SZTK ügyekben is jártas adminisztratív dolgo­zót, illetve nyugdíjast rész műszakra 500,— Ft havi fizetéssel. Ceglédi Tejüzem. Panni motor eladó vagy nagyobbra cse­rélhető megegyezés­sel. Erős ballon, férfi­kerékpár eladó. Li­liom utca 1, 6 hektós hordó bérbe adó. Mátyás király utca 4/a. Központi fűtéshez vizsgázott kazánfűtőt keres azonnali belé­pésre. Széchenyi téri iskola igazgatósága Cegléd. _______________ Ü gyes lányt házi munkára felveszek. Hoponé. Liliom u. l. Vasvári utca 11. szá­mú ház eladó, azon­nal beköltözhető. Mustfokoló és egy bor főzd (ma ligán) el­adó. Kossuth Ferenc utca 15. Eladó 57-es Cegléd egy üzembiztos kiadású ízs. . Eper u. 1. sz Olcsó zongora rész­letre is eladó. Cég­léd, Várkonyi István utca 1. Dessewffy utca 65. számú ház azonnal beköltözhetően. ked­vező fizetéssel eladó. Csak két keserves győzelem E héten sem tündö­költek NB HI-as csa­pataink. A Szent­endrei Honvédnek szombat délután a Traktorgyártól el­szenvedett veresége után az Északközép csoportban csupán a szigetszentmiklósiak tudtak pon­tot szerezni az elbizakodott Újlaki FC otthonában. A Püisi Bányász folytatja gyenge szereplését, hazai pályán maradt alul a szintén igen gyenge esztergomiakkal szemben. Az Északi csoportban a kartaliak sem tudnak magukra találni. A ta­valy odahaza szinte verhetetlen Pest megyei együttestől most va­sárnap a KISTEXT vitte el a két bajnoki pontot. A váciak is hul­lámvölgyben vannak, s csak igen keservesen tudtak győzni Vácott a komoly játékerőt nem képviselő Zagyvapálfalva ellenében. A Dél­keleti csoportban a Ceglédi VSE szintén csak minimális győzelmet ért el Északközép csoport: Újlaki FC—SZTK OK). Bécsi út, 500 néző. V: Horváth. SZTK: Dávid — Németh, Gere, Majsai — Bonczi, Pethő — Antal, Csősz, Egresi II, Egresi I, Kecskés. Az első húsz percben nagy erő­vel támadott a hazai csapat, de csak egy kapufára telt erejükből. Ezután mezőnyjáték alakult ki. A kapuk nemigen kerültek veszély­be. A 36. percben Antal előtt nyílt gólhelyzet, de a balkapufa mellé lőtt. Szünet után az SZTK a feltámadt erős széllel szemben játszott. Az 54. percben Egresi I gólját les cí­mén jogosan nem adta meg a já­tékvezető. Ezután a hazaiak nagy hajrát vágtak ki: a 75. percben a kapuba tartó labdát Bonczi a gól­vonalról fejelte szögletre. Az utol­só negyedórában kissé felszabadult a vendégek kapuja, s a Pest me­gyeiek a 81. percben Csősz révén a győzelmet is megszerezhették volna. Az SZTK önfeláldozó játékkal megérdemelten szerezte meg az egyik pontot az elbizakodott UFC- től A játékvezető kitűnően mű­ködött. még a hazai közönség is elismerő taosban részesítette a ta­lálkozó után Jó: Dávid, Gere, Majsai. Bonczi. Egresi TI. Esztergom—Pilisi Bányász 2:0 (2:0). Pilisvörösvár, 700 néző. V: Híd­végi. Pilisi B-: Huj I — Markos. Hau, Krupp — Nick i. Vízvári — Huj II, Gechter, Vaczlavik, Sodró, Kim­mel. Lendületesen kezdett a Bányász, ám rögtön az elején több helyzetet hagyott kihasználatlanul. A 15. percben Vaczlavik hibázott óriási gólhelyzetben, majd a *20. percben a középcsatár utánrúgásért a kiál­lítás sorsára jutott. -Esztergom csak szórványosan támadott, de a 25. percben, Hau hibájából mégis megszerezték a vezetést, sőt a 39. percben, újból a helyi középhát­véd jóvoltából növelték góljaik számát. A második félidőben tíz ember­rel is szinte egy kapura játszott a hazai együttes, ám fölényük ideges kapkodás volt csupán. A 80. perc­ben Kimmel a kapu torkában még le is kezelte a labdát, azonban két méterről mellé gurított Jó: Huj I, Markos. Vízvári —Annavölgy 8:0. Elektromos— Nyerges újfalu 6:2, Sárisáp—Kerá­mia i:l. Délkeleti csoport: Ceglédi VSE—Mezőhegyes 2:1 (2:1). Cegléd, 800 néző. V: Marsa. CVSE: Hamza — Pákoadi, Med- nyánszky. Császár — Csontos, Oláh — Kubinyi, Nagy, Gyikó I, Hárshegyi, Pintér. A hazaiak lendületesen kezdtek. A 10. percben Gyikó I elfutott, s a balsarokba lőtt. A 18. percben ti­zenegyeshez jutott a ceglédi együt­tes, de Csontos a kapu fölé vágta a labdát. A félidő befejezése előtt pár perccel újból Gyikó I volt eredményes, ám újrakezdés után a vendégek váratlanul szépítettek. Szünet után kiegyenlítetté vált a játék, csupán az első öt percben adódtak helyzetek a hazai csatá­rok előtt, de hiába. A félidő kö­zepétől esett a játék színvonala, s a ceglédiek az eredmény tartásá­ra törekedtek. G.: Gyikó i (2). Jó: Mednyánsz­ky. Császár, Gyikó 1. Gyula ' 10 I. 6 2 2 24:11 14 2. Szolnok 10 5 3 2 17: 7 13 3 Mezőhegyes 10 5 3 2 18:15 13 4 Ceglédi VSE 10 5 3 2 14:10 13 5. Békéscsaba 10 4 4 2 24:15 12 6. Szeged 10 3 6 1 9: 6 12 7. Martfű 10 5 1 4 15:16 11 8. J. Lehel 10 4 2 4 17:14 10 9. Hódmezőv. 10 4 2 4 18:20 10 10. Orosháza 10 4 2 4 11:13 10 11. J. Vasas 10 2 5 3 9:11 9 12. Csongrád 10 3 2 5 12:12 8 13. Makó 10 1 6 3 10:19 8 14. Törökszentm. 10 3 1 6 11:21 7 15. Kecskemét 10 3 — 7 7:14 6 16 Szarvas 10 1 2 7 5:17 4 A Délkeleti csoport további ered­ményei: Szegedi Építők—Gyula r:l, Jászberényi Vasas—Szarvas 1:1, Hódmezővásárhely — Jászberényi Lehel 1:1, Makó—Orosháza 0:0, Csonerád—TörökszentmikTós 2r0, Martfű—Kecskeméti TE 1:0, Békés­csaba—Szolnok 0:3. Északi csoport: Váci Petőfi—Zagy vápái falvai Épí­tők 2:1 (0:1). Vác, 8O0 néző. V: Gárdonyi. Vác: Nyéki — Pindes, Neugan, Kreidl — Jónás, Varga — Balogh, Csitári, Márton, Steidl, Farkas. Nagyon gyenge iramú és szín­vonalú mérkőzés folyt. A váciak új összeállítással kísérleteztek, de nem sok sikerrel. Az első félidő­ben négy nagy helyzetet hagytak ki a hazai csatárok, míg az ellen­fél a 35. percben, védelmi hibából, gólt ért el. A csatársor csődjét látva, a má­sodik félidőben Csitári, Steidl, Márton. Farkas, Balogh összeállí­tásban játszott a helyiek ötösfo­gata, ám ez sem vezetett ered­ményre. Az utolsó tíz percben Neugan és Jónás ment előre a csatársorba, míg Csitári lett a kö­zéphátvéd és Márton a jobbfede­zet. a 84. percben Neugannak si­került is egyenlítenie, majd Jónás a vezetést is megszerezte. Ezután ll-eshez jutott a hazai együttes, azonban Jónás a büntetőt a kapu­fára lőtte. Parázs hangulat ala­kult ki és három perc leforgása alatt három játékos is a kiállítás sorsára jutott. Ezek között volt a váci Steidl és Jónás, akik igen fegyelmezetlenül viselkedtek G: Neugan, Jónás. Jó: Neugan. Pindes. KISTEXT—Kartali Kinizsi i :• (0:0). 1. III. k. TTVE 9 6 2 1 17: 7 14 2. Traktorgyár .9 6 1 2 32: 9 13 3. Elektromos 9 5 3 1 21:13 13 4. Tolkod 9 5 2 2 12: 7 12 5- Nyergesújf. 9 4 2 3 13:14 10 6. Kerámia !) 2 5 2 7: 8 9 7. UFC 9 3 3 3 14:16 9 8. Pénzügyőrök 8 4 — 4 18:12 8 9. Sárisáp 9 3 2 4 9:10 8 10. SZTK 9 2 4 3 12:14 8 11 Aiinavölgy 9 3 2 4 14:28 8 12 Ercsi 9 2 3 4 17:17 7 13. Esztergom 9 1 5 3 8:10 7 14. Izzó 8 2 2 4 9:13 6 15. Pilisi B. 9 3 — 6 8:24 6 16. Szentendre 9 2 — 7 10:20 4 Az Északközép csoport további eredményei: Tokod—Izzó 3:0, Ercsi —III. kér. TTVE 0:1, Pénzügyőrök Régi vágya OTP-hitellevélre vásárolhat a Pest megyei Iparcikk Kiskereskedelmi Vállalat üzleteiben olajfűtésű fürdőszobakályhát Nova tűzhelyet és varrógépeket Kartal. 460 néző. V: Lontai. Kartal: Lindner — Braun, Gábor. Munár — Tasnádi dr., Nagy Z — Huszár, Rózsavölgyi. Nagy 3., Var­ga, Szalai. A KISTEXT lépett fel támadólag, mintegy tiz percen keresztül ve­szélyeztetett. Utána fokozatosan feljött a hazai csapat. Több gól­helyzet is adódott, azonban ezeket a csatárok rendre elhibázták. A második félidőt Is kartali támadá­sok vezették be. A helyzetek mel­lett két kapufát rúgott a csatársor, azonban a 80. percben egy lesgya­nús helyzetből mégis a KISTEXT szerezte meg a vezetést. Az utolsó percekben hiába rohamozott a ha­zat együttes, kiegyenlíteni nem si­került. Jó: Braun. Nagy Z. — Száraz — 1. Nagyhátony 9 7 _ 2 18 : 5 14 2. Tehertaxi 9 6 2 1 18: 6 14 3. Baglyasalja 9 6 2 1 16: 7 14 4. Vác 9 5 3 1 18:10 13 5. Ikarus 8 6 2 IS: 6 12 6 KISTEXT 9 6 — 3 16: 7 12 7. Statisztika 9 4 2 3 17:11 10 8. Fetőfibánya 8 4 2 2 10: 8 10 9. Sashalom 9 4 1 4 15:13 9 10 Kisterenye 9 3 2 4 12:30 8 11. Hajógyár 9 1 3 5 9:38 5 12. Dinamó 9 1 3 5 8:18 ü 13. Z. Építők • 2 1 6 7:19 5 14. Chinoin 9 _ 4 5 4:14 4 1 5. Kartal 9 1 2 6 4:18 4 16. Autótaxi 9 1 1 7 9:26 5 Az Északi csoport további ered­ményei: Tehertaxi—Nagybátonv 2:1, Dinamó—Statisztika 1:2. Kiste- renve—Hajógyár 5:2. Petőfibánya— Sashalom 0:1. Chioin—Baglyasalja 0:1, Ikarus—Autótaxi 3:1. 73 telitalálat a totón A vasárnapi totófordulóban 71 pályázó ért el telitalálatot. Nyere* mén.vük egyenként 4482 forint. Ti’ zenegy találatom szelvény 1370, tíz* találatos 11 226 darab akadt. Aí előbbiekre 238, az utóbbiakra 38 fo» rintot fizetnek szelvényenként. E heti totóeredmények: x. 1, 61 2, x, 1, 1. x, x, l, U L teljesült