Pest Megyei Hirlap, 1962. szeptember (6. évfolyam, 204-229. szám)

1962-09-25 / 224. szám

r Nagykőrös ismét két pánttal vezet Üllő nyert Monoron, Albertirsa Cegléden A megyei labdarúgó-baj­nokság hatodik fordulójá­ban Nagykőrös újból győ­zött, s ezzel ismét két pontra növelte előnyét, mert az üldöző Szigetújfalu „csak” döntetlent harcolt ki vecsésen. A meglepeté­sek most sem hiányoztak, Üllő nyert Monoron, Al” bertirsa pedig Cegléden, az Építők otthonában. Üllő—Monor 4:2 (0:0) Monor, 1000 néző. V: Soós G. Az első félidőben mezőnyben szebben játszott a hazai együttes, többet is támadott, de kapura ve­szélytelenül. Szünet után súlyos védelmi hibákból, a vendégek 3:0- ra elhúztak. Ezután Monor átcso­portosított. előrejött a csatársorba Godina, Stettner és Dimov. Ám hiába szépítettek 3:2-re. egy újabb védelmi hiba megpecsételte a ha­zaiak sorsát. Üllő lelkes játékával megérde­melte a győzelmet, a szív és lé­lek nélkül játszó monoriakkal szemben. G: Laczikó (2, egyet ll-esbőí), Holló, Hang, ill. Szabó, Stettner. Jó: Varga. Pinczés, Burza, ill. Godina, Dimov, Fónyad II. Albertirsa—Ceglédi Építők 2:1 (2:0) Cegléd. 300 néző. V: Berta. Kemény, erősiramú 'mérkőzésen, az irsaiak hatalmas lelkesedésük révén megérdemelten győztek. Ér­dekesség, hogy egyetlen gól sem született akcióból: egy ll-esből és kettő szabadrúgásból esett. G: prazsák, Koszka (ll-esből). ill. Gyenizse. Jó: Fekete IV., Pi- kó, Prazsák, Koszka, ill. Öcsai. Pécel—Pilisi KSK 2:1 (0:0) Fécel, 300 néző. V: Tóth L. Közepes színvonalú mérkőzésen, a helyi csapat megérdemelt győ­zelmet aratott a lelkes pilisiek fe­lett. Már az első percekben a vendégek kapuja előtt nyílt gól­szerzési alkalom, de a csatárok sorra elügyetlenkedték a helyzete­ket. A második félidőben a ha­zaiak erős iramot diktáltak, s ez eldöntötte a mérkőzés sorsát. A 48. percben szerzett vezetést ugyan öngólból kiegyenlítették a vendé­gek. de a hajrában, tíz perccel a befejezés előtt., 30 méteres bomba­góllal Pécel győzött. G: Dobos, Koncz, ill. Talapa (öngól). Jó: Koncz, Talapa, Bur­ján, Aranyosmeggyesi, ill. a pi­lisi közvetlen védelem. Csatári János Bag—Tököl 1:1 (1:0) Tököl, 400 néző. V: Ripp. A hazaiak lendültek támadásba, s a 7. percben Márton már csak egyedül állt a kapussal szemben, de Ádámba vágta a labdát. A 15. percben a tököli Rozgics leütöget- te a labdát, hogy kirúgja, de kéz­zel saját kapujába ütötte. A 13. percben a 16-oson belül a bagiak kezeztek, de a játékvezető csak kirúgást ítélt. Fordulás után változatlanul Tö­köl támadott, Bag védekezett. A ©0. percben Plausint felvágták a 16-oson belül, s a ll-est ő érté­kesítette. Az egyenlítő*, gól után Bag még jobban megerősítette vé­delmét. a 72. percben újabb bagi kezezést nem vett észre a játék­vezető, a büntetőterületen belül. Befejezés előtt öt perccel Plausin a hálóba fejelt, a gólt először megadta a játékvezető, de azután viszavonta, mivei szerinte Plausin meglökte a kapust. A közönség tüntetni kezdett, s, a botrányt* csak a rendezőség határozott fel­lépése akadályozta meg. A bagiak széteső, csapkodó já­tékot nyújtottak, s hogy el tudtak vinni egy pontot Tökölről, azt egyrészt jól védő kapusuknak kö­szönhették, másrészt a játékveze­tőnek, aki sok hibát vétett, s ez­zel rendre a hazaiakat sújtotta. G: Rozgics (öngól), 111. Plausin (limesből). Jó: Ádám, ill. Joszkin (a mezőny legjobbja). Gergényi. Bundies Péter Abony—Váci VSE 3:2 (2:0) Abony, 700 néző. V: Schuck. Negyedóra után a hazaiak len­dültek támadásba A 14. percben Molnár 33.-t a ll-es pontnál kézzel tartotta vissza a váci középhát­véd, a játékvezető sípja azonban néma maradt. Rá két percre Cziegler szabadrúgása csattant a vád kapufán. Ezután a váciak balhátvédje, Király, megsérült, s a továbbiakban tíz emberrel ját­szottak a vendégek. Ellaposodott a játék, s csak a félidő, utolsó öt perce volt eseménydús. A 41. PEST MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja Főszerkesztő Bácskai László Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat Felelős kiadó Csollány Ferenc Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest, VHL, Blaha Lujza tér 3 Egész nap hívható központi telefon: 343—100, 142—220 A főszerkesztő telefonja: ISI—248 — Gépírószoba (hívható S0 óráig): 140—447 — Belpolitikai és sportrovat: 140—449 — Művelődési rovat: 141—258 Előállítja Szikra Lapnyomda Budapest Terjeszti a Magyar Posta. Elő­fizethető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél percben és a 42, percben két gyors gólt értek el a hazaiak. Szünet után sem javult a szín­vonal, az 52. percben szépítettek a vendégek. Ám rá három percre újból a helyiek lőttek gólt., A hajrában a hazaiak fölényben ját­szottak. mégis a 80. percben, ön­gólt vétettek a hazaiak. A csonka vendégcsapat végig kétessé tudta tenni a mérkőzés kimenetelét. A hazaiak sokat kö- rüLményeskedtek. G: Cziegler (2), Gönczöl. ill. Bá- bi, Bugány (öngól). Jó: Cziegler, Kocka, Gönczöl, Czimák, ill. Bá- bi, Kiss. Borzák. Horinka László Nagykőrös—Ceglédbercel 3:2 (2:1) Nagykőrös. 600 nézcS. V: Horá- nyi. Hatalmas iramban kezdődött a mérkőzés, a 8.. majd a 9. percben 11-eshez jutott a hazai együttes, de csak a másodikat tudták érté­kesíteni. Ezután a körösi Lányi megsérült, s tíz percig ápolták. A berceliek változatos küzdelem után, a 30. percben egyenlítettek. Rá hét percre, szép támadás után, Kőrös megszerezte a vezetést. A második félidőt újabb két ll-es vezette be. Az elsőből a berceli­ek egyenlítettek a 47. percben, a másodikból a hazaiak szerezték meg győztes góljukat a 49. perc­ben. A második félidő során Kő­rös irányította a játékot, de szám­talan gólhelyzetet hagytak kihasz­nálatlanul. A színvonalas találkozó az öt ti­zenegyes ellenére is sportszerű volt. A második negyvenöt perc­ben mutatott jó játékával megér­demelten győzött az éllovas. A vendégek nemcsak lelkesedésből vizsgáztak jól. de jó csapatjáté­kot is nyújtottak. G: Bakonyi'(2. mindkettőt 11-es- ből) Tomyi. ill. Mezei (2. mind­kettőt 11-estoől). Jó: Kiss J.. Ba­konyi. Tornyi, ill. Tóth. Senket Pánczélos. Pécsi Sándor Vecsés—Szigetújfalu 3:3 (1:0) Vecsés, 1000 néző. V: Császár. A «sziget új falui Igazvári három lépésről kihagyott óriási helyzete jelentette az első izgalmakat, majd a vecsési csatárok ügyetlen­kedtek. Feltűnt Üjfalu gyorsabb játéka és szebb összjátéka. a 30. percben, az első igazán szép ha­zai támadás végén szerezték meg a vezetést a hazaiak. A gól után azonnal egyenlíthetett volna Igaz­vári, de Dezslik nagy szerencsé­vel mentett. 2:0, 2:1, 3:1. majd les­gyanús helyzetből 3:2 lett az ered­mény. a hazaiak elkeseredetten küzdöttek az eredmény tartásáért, ám a 75. percben az újfalui Tóth lövése utat talált a hálóba. A látottak alapján az eredmény igazságos. G: Jámbor. Varényi, Trasszer, ill. Igazvári, Czingel, Tóth. Jó: Siszler. Mertz, Dezslik, Jámbor, ill. Strohmayer, Perjés. Czingel, Pflumm. Fekete József Gödöllői Vasas—Dimaharaszti MTK 2:1 (1:0) Gödöllő, 500 néző. V: Krichen- baum. Az első negyedórában tapogató­zó mezőnyjáték folyt. Először a hazai kapu került veszélybe. Bog­dán éles lövése a lécen csattant. A 30. percben jutott vezetéshez a Vasas, amely szünet után átvette az irányítást, de a körülményesen játszó csatárok nem tudták táma­dásaikat eredményesen befejezni. A 73. percben Aradi Láng lövését csak kiütni tudta, s a befutó Ta­más növelte a helyiek előnyét. A 80. percben Cseresznye hibájából szépítettek a vendégek. Sportszerű mérkőzésen. Gödöllő nagyobbarányú győzelmét a ki­tűnően védő haraszti kapus aka­dályozta meg. G: Maczkó. Tamás. iU. Babos. Jó: Sárréti. Kovács Gy.. Kovács L., Aradi (a mezőny legjobbja). Horváth Kálmán 1. Nagykőrös 6 5 1 — 15: 6 11 2. Szigetújf. 6 4 1 1 15:10 9 3. Abony 6 3 2 1 15: 9 8 4. Üllő 6 4 — 2 14:10 8 5. Vecsés 6 3 1 2 16:12 7 6. Gödöllő 6 3 1 2 U: 9 7 7. Bag 6 3 1 2 11:12 7 8. Ceglédb. 6 3 — 3 8:10 6 9. Tököl 6 2 1 3 9: 8 5 10. Pécel 6 2 1 3 8: 9 5 11. Albertirsa 6 2 1 3 9:12 5 12. Cégi. Ép. 6 2 — 4 10:13 4 13. Pilisi KSK 6 1 2 3 8:12 4 14. Dunahar. 6 2 — 4 6:12 4 15. Monor 6 1 1 4 10:15 3 16. Váci VSE 6 1 1 4 6:12 3 Sorsdöntő három perc A hazai nézők Dunaharasztin joggal reményked­hettek 65 percen át, hogy meglepe­tést okoz a Cse­pel Autó a BVSC- vel szemben. Ám a második félidő 'közepén három perc alatt eldőlt a mérkőzés sorsa. Budapesti VSC—Csepel Autó 3:0 (0:0). Dunaharaszti, 2500 néző. V: Emsberger. Cs. Autó: Kovács — Vigh, Kulcsár, Fucskár — Kreisz, Hauser — Raduly, Kiss, Stähl, Kerekes, Belovai. Erős széllel szemben kezdett a hazai csapat, s a széltől tá­mogatott BVSC irányította az első félidőben a játékot, töb­bet támadott. Fordulás után megváltozott a játék képe. Húsz percen át a Csepel Autó támadott, s ka­pujához szegezte ellenfelét. Ebben a játékrészben a BVSC képtelen volt átjönni a hazai térfélre. Gólt azonban nem tudtak elérni a helyi csatárok, a jól tömörülő fővárosi vé­dők mindig időben léptek köz­be. A 65. percben egy előrevá­gott labdát Kerekes szerzett meg, de ellenfélhez passzolta, s az így kibontakozott BVSC- támadásból született az első gól. majd rá két percre a megzavarodott hazai védelem mellett a második. Ezzel el is dőlt a mérkőzés sorsa. A BVSC megérdemelten győzött, de a gólarány túlzott. Jó: Fucskár, Stahl. 1. Székesfeh. 8 6 1 1 20: 4 13 2. Csepel 8 6 1 1 13: 4 13 3. BVSC 8 5 2 1 15:10 12 4. Szállítók 8 5 1 2 12: 7 11 5. Dunaújv. 8 3 3 2 16:12 9 6. MÁV DAC 8 3 3 2 10: 9 9 7, Mosomrn. 8 2 4 2 12: 9 8 8. EVTK 8 2 4 2 10: 9 8 9. Búd. Spart. 8 3 2 3 9: 9 8 10. Oroszlány 8 1 5 2 16:15 7 11. Zalaeg. 8 2 2 4 13:17 6 12—13. Budafok 8 2 2 4 4: 8 6 12—13. Pécsi VSK 8 2 2 4 6:12 6 14. Csepel Autó 8 2 1 5 8:14 5 15. K. Lombik 8 2 1 5 7:17 5 16. Kaposvár 8 — 2 6 6:21 2 A Nyugati csoport további eredményei: EVTK—Szállítók 1:1, Budai Spartacus—Orosz­lány 2:2, K. Lombik—Pécsi VSK 1:2. Dunaújváros—Ka­Budafok 2:0, Mosonmagyar­óvár—Győri MÁV DAC 1:2, Csepel—Zalaegerszeg 3:1. , A Keleti csoport eredmé­nyei: Nyíregyháza—Láng 0:0, Bp. Előre—Borsodi Bányász 1:2, Kecskemét—Diósgyőr 1:2, Ganz MÁVAG—Egyetértés 2:0, Szegedi VSE—Salgótarjáni Kohász 3:2, Szolnok—Bp. Spartacus 1:0, Miskolc—Deb­receni EAC 2:1, Özd—Eger 2:1. 1. Diósgyőr 2. Láng 3. Miskolc 8 6 2 8 5 3 8 5 2 1 15:6 12 de. 12:3 14 17:8 13 FELBORULTA PAPÍRFORMA A labdarúgó NB Hl-ban vasárnap va­lahogy minden más­képp történt. mint ahogy várható volt. A Délkeleti csoport­ban hiába kapott ki hazai pályán a Bé­késcsabai Építők, de mivel a Ceglédi VSE Jászberény­ben hagyta a bajnoki pontokat, nem kerülhetett az élre, sőt! Észa­kon, amint várható volt, győzött a Váci Petőfi, Baglyasalja kikapott Petőfibányán, a kartaliak azonban nem segítették a váciakat: hazai pályán súlyos vereséget szenved­tek Nagybátonytól, s így változat­lanul a Nagybátonyi Bányász ma­radt az élen. Az Északközép cso­portban két kellemes meglepetés született, a Pilisi Bányász javuló játékkal legyőzte a Kerámiát, a Szigetszentmiklósi TK pedig első idegenbeli pontját szerezte. Csu­pán a Szenten áréi Honvéd ma­radt hű önmagához, kikapott a Latorca utcában. Északközép csoport; Sárisáp—SZTK 1:1 (1:0) Dág, íüöO néző. V: ifj. Soós. Szigetszentmiklós: Dávid — új­vári, Gere. Majsai — Bonczi, Pe­tő — Antal, Csősz, Egresi, Vellai, Balogh. Jó iramban indult a játék. Ba­logh és Csősz veszélyes lövéseit védte a hazai kapus, majd egy ellentámadás során, a 13. percben Sárisáp szerezte meg a vezetést. A gól után változatos játék ala­kult ki. a kapuk keveset voltak veszélyben, a védelmek jól zár­tak. Az 52. percben Vellai kiugrott a védők gyűrűjéből, de hat méter­ről a kapusba vágta a labdát. Fo­kozódott az iram. A 60. percben Gere 20 méteres bombaszabadrú­gása a sorfal között a hálóba vá­gódott. A 72. percben Dávid egy belevetődésnél megsérült. rövid ápolásra szorult. A 79. percben Antal jó helyzetben hibázott. Az utolsó tíz percben Sárisáp nagy hajrát vágott ki, de a lelkes SZTK közvetlen védelme. Gerével és Dá­viddal az élen. kitűnően hárított. A látottak alapján a döntetlen valósnak mondható. A találkozó végig sportszerű keretek között folyt, kitűnő játékvezetés mellett. G: Gere. Jó: Gere (a mezőny legjobbja). Dávid, Bonczi, Pető, Csősz, Balogh. Pilisi Bányász—Kerámia 1:0 (0:0) Pilisvörösvár, 500 néző. V: Hor­váth J. Pilisi B.: Kovács — Markos, Hau, Krupp — Nick I., Vízvári — Huj II., Gechter, Leszlovszki, Sod­ró. Kimmel. Sokkal jobban játszott a Bá­nyász, mint az elmúlt hetekben. A védelmet szemmel láthatólag megnyugtatta Hau jelenléte. 80 percen át támadott a hazai együt­tes, és akár négy góllal is győz­hetett volna, ám csak egyet tud­tak elérni, a 60. percben. Sodró még három biztos gólhelyzetet hagyott kihasználatlanul. G: Sodró. Jó: Hau II., Krupp, Leszlovszki. Elektromos—S zente ndr ei Honvéd 1:0 (1:0) Latorca utca. 500 néző. V: Ben­Kifogás tálán állapot­ban levő Skoda sze­mélygépkocsi sürgő­sen eladó. Abony, Arany János utca 1. szám. ________________ E ladó ingatlanok a szentendrei kiren­deltség területén Pomáz: 3 szoba, speiz, fürdő­szoba, pince, 300 négyszögöl telekkel, konyha. Beköltözhe­tő. Ara: 150 000 Ft. ízbég: 1 szoba, konyha speiz, melléképületek. 1800 négyszögöl gyümöl­csössel. Beköltözhető. Ara: 80 000 Ft. Szentendre: 3 szoba, konyha, elő­szoba. zárt veranda, 1600 négyszögöl gyü­mölcsössel. Beköl­tözhető. Ara: 120 000 Ft. Leányfalu: 2 szoba. előszoba, konyha, terasz, WC, 400 négyszögöl telek­kel. Beköltözhető. Ara: 110 000 Ft. Budakalász: 3 szoba, 2 konyha, fürdőszoba, speiz, kamra, beköltözhető. Ara: 160 000 Ft. Dobogókő: 2111 négyszögöl kerí- tetlen telek. Ara: négyszögölen­ként 50 Ft. Érdeklődni lehet: PIK. IX., Szentendre, Rákóczi u. 11. sz. Jó állapotban levő 350-es DKW oldalko­csival együtt sürgősen eladó. Nagykőrös, Munkácsi út 4. Megte­kinthető 17 óra után. Rekamiék, sezlonok, fotelágy, mindenféle új és átdolgozott, príma kárpitozott vaságy olcsón kapha­tók. Kárpitos munkát vállalok, háznál és házon kívül. VI. kér. Zichy Jenő u. 33. Nagymező u. sarkán. Telefonihívó: 319—532. Eladó Ingatlanok a gödöllői kirendeltség területén. Isaszeg: szoba, konyha, speiz, zárt veranda, 171 n.- öl telek. Kút, villany van. Beköltözhető. Ara: 45 000,_ Ft. Gödöllő: 205 n.-öl telek (gyü­mölcsös).- Ára: 12 000 forint. 315 n.-öl kéri teilen üres telek. Ára: 8 000 forint. Aszód: 3 szoba, konyha, speiz, előszoba, für­dőszoba, 128 n.-öl te­lekkel. Beköltözhető. Kerepes: szoba, konyha, speiz, 2 sufni, ól, 408 n.-öl telekkel. Beköltözhe­tő. Ara: 55 000 __Ft. É rdeklődni lehet: PIK. VH., Gödöllő, Dózsa György u. 12. Eladó a konzervgyár 2-es telepe mellett azonnal beköltözhető ház 800 n.-öl terület­tel. Nagykőrös, Ady E. 2. Szűcsné. NAGYKŐRÖSI APRÓHIRDETÉSEK Ingatlanközvetítő Vál­lalat ceglédi' kiren­deltségének hirdeté­sei» Bokroson 2 szoba, konyha, mellékhe­lyiségekből álló ház 1451 öl telekkel 115 000 Ft-ért eladó. Ugyan­ezen ház 340 öl telek­kel 75 000,— Ft. Zöld­ségesnek kiválóan al­kalmas. A telken kút van. (61)- c c n c* * i t ' £ Szolnoki u. végén 2 Előfizetési díj i hónapra ll forint1 posvar 5:0, Szekesfehervar— szoba, konyha, mel­lékhelyiséges, csere­pes, jókarban levő ház azonnali beköl- tözhetőséggel 65 000 Ft-ért eladó. (63) Eladó a katolikus te­metőnél 390 öl telek, konyha kertnek, ház­helynek alkalmas. Ara: 15 000,— Ft. (82) Érdeklődni Ingat­lanközvetítő Vállalat. Nagykőrös, Encsi u. L Félfogadás: kedd, péntek 8_13 óráig. E ladó fekete Pannó­nia. VII. kér. Eötvös K. 10. Nagykőrös. Szoba, konyhás laká­sért elcserélném két szoba, konyhás, mel­lékhelyiséges lakáso­mat. Érdeklődni az illatszerboltban, Nagy­kőrös. Eladó 300 kéve nád. Nagykőrös, Hunyadi U. 17, Szentendre: Tóth — Kovács S.» Doroszlay, Kemerle — Tisza, Ko- necsni — Ecker, Decsi, Popov, Rajna. Kuszenda. Nagyiramú mérkőzésen, a 42. percben kapott ll-es góllal vesz­tett a Honvéd. Az elmúlt hetekhez képest, valamicskét javult a Pest megyei együttes játéka, s döntet­lent érdemelt volna. Végig ki­egyensúlyozott küzdelem folyt. A 80. percben Rajnát a játékvezető kiállította, mivel a közönséggel „vitatkozott”. Jó: Tóth, Doroszlay. Kuszenda. Kemerle, 1. m. k. TTVE 7 4 2 1 12: 6 10 2. Elektromos 7 4 2 1 13: 9 10 3. Traktorgy. 7 4 1 2 26 : 8 9 4. Tokod 7 4 1 2 9: 7 9 5—6. Kerámia 7 2 4 1 5: 4 8 5—6. Nyergesújf. 7 3 2 2 10: 8 8 7. Sárisáp 7 3 1 3 8: 8 7 8. Izzó 6 2 2 2 8: 6 6 9. Pénzügyőrök (i 3 — 3 10: 8 6 10. SZTK 7 2 2 3 10:12 6 11. UFC 7 2 2 3 11:14 6 12. Annavöígy 7 2 2 3 11:19 6 13. Pilisi B. 7 3 — 4 7:18 6 14. Ercsi 7 1 3 3 14:15 5 15. Esztergom 7 — 4 3 6:10 4 16. Szentendre 7 2 — 5 7:15 4 Az Északközép csoport további eredményei: izzó—Esztergom 1:1» Tokod—III. k. TTVE 1:1, Ercsi— Nyergesújfalu 2:3, UFC—Pénzügy­őrök 3:1. Traktorgyár—Annavöígy 9:0. Északi csoport Váci Petőfi—Sashalom 2:i (2:1) Vác, 1400 néző. V: Polócz. Vác: Jakus — Pindes, Neugan, Kreidl — Jónás, Farkas — Ba­logh, Varga. Marton, Steidl, Ja­kab. Igen jóiramű, változatos küzde­lemben, a 9. percben Balogh el­futott a szélen, s jó beadását Mar­ton egyből bevágta a hálóba. A 15. percben Neugan erős és rossz hazadását az ellenfél egyik csa­tára elcsípte és nagy védelmi hi­bából kiegyenlített. A gól kissé megzavarta a Petőfit, ám a 2-5. percben Jónás 20 méteres, ritkán látott hatalmas lövést eresztett meg. amely a kapufát kétszer is érintve vágódott a hálóba. Ezután megnyugodtak a Pest megyeik, s helyenként igen korszerűen ját­szottak. A második félidő igen nagy küzdelmet hozott, a vendégcsapat is sokat támadott, de a váci vé­delem iól rombolt. A Petőfi csa­tárai előtt is akadtak helyzetek, de nem tudták kihasználni. G: Marton, Jónás. Jó: a közvet­len védelem, Jónás. Balogh. Pál János Nagybátony—Kartal 4:0 (3:0) Kartal, 500 néző. V: Tőzsér. Kartal: Podlaviczky — Braun, Gábor, Bagyin — Tasnádi dr., Varga — Rózsavölgyi, Nagy J.» Nagy Z., Huszár, Lévai. Az első félidőben a hazaiák me­zőnyfölényüket nem tudták gólok­ra váltani. A 30. percben Nagy Zoltán hagyta ki a legnagyobb helyzetet, már csak a kapussal állt szemben, de éles szögből le­adott lövését a kapus védte. A 35. percben egy ártatlan helyzetben Bagyin szögletre hárított, a sa­rokrúgás érintés nélkül csavaro­dott a hálóba. A 40. percben a 16- os tájékán Gábor buktatta a nagybátonyi jobbösszekötőt, s a szabadrúgás a sorfal mellett a bal sarokban kötött ki. A befeje­zés előtt két perccel egy kereszt- labda már túlszálit az alapvona­lon. a balszélső onnan visszafe­jelte, s a leálló kartali védelem mellett, tíz percen belül immár harmadszor, a hazai hálóban kö­tött ki a labda. Fordulás után, a három gól el­lenére nagy akarással küzdött a kartali együttes, s az 50. percben Nagy Z. lövése a lécről a gólvo­nalon túlra vágódott, a játékveze­tő azonban nem adta meg a gólt. Az ellenfél a biztos vezetés birto­kában, tartotta a labdát, nyugod­tan játszott, és Podlaviczky hibá­jából még egy negyedik gólt is elért. A vereség megérdemelt, de a gólarány túlzott. Jó: Varga (a mezőny legjobbja), Huszár. — Száraz — 1. Nagybátony 7 6 — 1 16: 3 12 2. V. Petőfi 7 4 3 — 15: 6 U 3. Ikarus 6 5 — 1 11: 3 10 4. Tehertaxi 7 4 2 1 14: 5 10 5. Baglyasalja 7 4 2 1 12: 7 10 6. KISTEXT 7 4 — 3 13: 6 8 7. Petőfib. 6 3 2 1 6: 6 8 8. Statisztika 7 2 2 3 12: 9 6 9. Sashalom 7 3 — 4 14:13 6 10. Kisterenye 7 2 2 3 7: 7 6 11. Z. Építők 7 2 1 4 6:15 5 12. Dinamó 7 1 2 4 7:16 4 13. Chinoin 7 — 4 3 3: 9 4 14. Kartal 7 1 2 4 4:16 4 15. Hajógyár 7 — 3 4 6:13 3 16. Autótaxi 7 1 1 5 8:20 3 Az Északi csoport további ered­ményei: Petőfibány a—Baglyasalja 1:0, Kisterenye—Zagy vapálf alvi Építők 1:0. Autótaxi—KISTEXT 0:2. Dinamó—Cliinoin 1:1, Ikarus— Hajógyár 2:0, Tehertaxi—Statiszti­ka 2:1. Délkeleti csoport: Jászberényi Vasas—Ceglédi VSE Z]l (1:0) Jászberény, 600 néző. V: Köszt- ner. Cegléd: Hamza — Gyikó I., Med­nyánszky. Császár — Csontos, Oláh — Kubinyi, Tóháti. Molnár, Nagy, Kovács. Széllel szemben is támadásba lendült a ceglédi együttes, de a helyi védelem jól zárt, s nem en­gedte lövéshez jutni a Vasutas­csatárokat. A nagyiramú első fél­időben a helyiek, bár ritkábban támadtak, de kapura veszélyeseb­ben. s így a 40. percben meg is szerezték a vezetést. Szünet után a?, iram tovább fo­kozódott. Jászberénv erősített, s a 60. percben ll-esből növelte elő­nyét. A 82. nercben ugyancsak ll- esből szépített a Vasutas. f A CVSE csatársora mélyen szo­kott formája alatt játszott, tulaj­donképpen ennek köszönhette a vereséget. G: Csontos (ll-esből). Jó: Gyikó I.. Mednyánszky. Csontos. — Kecskeméti — 1. Gyula 8 5 1 2 IS: 9 11 2. Mezőhegyes 8 4 3 1 15:12 11 3. Békéscsaba 8 3 4 1 20:11 10 4. Cégi. VSE 8 4 2 2 11: 8 10 5. Szeged 8 2 5 1 7: 5 9 6. Szolnok 8 3 3 2 9: 7 9 7. Hódmezőv. 8 4 1 3 16:14 9 8. Martfű 8 4 1 3 14:13 9 9. J. Vasas 8 2 4 2 7: 8 8 10. Töröksz. 8 3 1 4 11:13 7 ll. J. Lehel 8 3 1 4 10:13 7 12. Makó 8 1 5 2 10:14 7 13. Orosháza 8 3 1 4 8:13 7 14. Kecskemét 8 3 — 5 7:12 6 15. Csongrád 8 2 1 5 9:11 5 16. Szarvas 8 1 1 6 3:12 3 A Délkeleti csoport további eredményei: Szegedi Építők—Oros­háza 1:0. Hódmezővásárhely— Kecskeméti TE 5:1, Martfű—Szol­noki MTE 1:1, Csőn grád—Jászbe­rényi Lehel 3:0, Békéscsabai Épí­tők—Mezőhegyes 0:2, Makó— Szarvas 1:1. Törökszentmiklós— Gyula 1:3. LABDARUGÓ NB I Vasas—Komló 2:0 (1:0). Fáy ut­ca. 8000 néző. Pécs—MTK 0:0. Pécs, 10 000 néző. Debrecen—Dorog 2:1 (1:1) Debrecen, 18 000 néző. Ferencváros—Győr 2:2 (2:2). Győr. 13 009 néző. Tatabánya—Szombat­hely 3:0 (0:0). Tatabánya, 8000 né­ző. Bp. Honvéd—Salgótarján 3:1 (1:1). Salgótarján. 8000 néző. NÉGY TELITALÁLAT A TOTÓN A vasárnapi totófordulóban négy pályázó ért el telitalálatot. Nyere­ményük egyenként 73 577 forint. 11 találatos szelvény 284, 10 találatos 3452 darab akadt. Előbbiekre 1036, utóbbiakra 113 forintot fizetnek szelvényenként. E heti totóeredmények: x, x, 2, 1, 1, 1, x, 2, x. 2. x, 2. CEGLÉDI APROHIRDETESEK X. kér. Nyúl utca 6. számú ház eladó. 125-ös Danuvia Csepel motorkerékpár eladó. Törtei, Hunyadi utca 17. szám alatt. Eladó: boroshordók, borszűrő, borpumpa, szőlőprés 4—5 hektós, Röck-fejjel, méhkap- tárak, gyermeksport­kocsi és ketrec. Al- kotmány utca 17. Vennék kedvezmé­nyes fizetési házat 50 000-ig, 30 000-rét fi­zetek, a többit havon­ta törlesztem. Választ sürgős jeligére a ceg­lédi nyomdába. 800 n.-öl föld háztáji­nak, beköltözhető la­kással, vagy külön is eladó. Érdeklődni le­het hetipiacokon és vasárnap VTII. kér. Sütő utca 6. szám. Eladó ház Budai úti megállónál XI. kerü­let 266. szám. özv. Soltész Sándomé. Sárik János Cegléd IX. kér. Percei utca 2. szám alatt eladó 125-ös Csepel és kifo­gástalan állapotban levő fekete sorkap- csolásos Pannónia igényesnek. Megte­kinthető vasárnap délig. Beköltözhető házrész eladó. Bercsényi utca 5. szám alatt. ______ 4 8 éves magányos nő idős házaspár, vagy beteg1 gondozását vál- latna, n.. Tavasz u. 5. Egy K—55-ös motor- kerékpár eladó. IX. kér. Bacsó Béla utca 41. szám. Kifogástalan állapot­ban Pannónia Duna oldalkocsival, vagy külön is eladó. Fize­tési kedvezménnyel. Baicsv Zsilinszky tér 2. alatt. _____________ 8 0-as tangóharmonika eladó. Cegléd, Eper u. 3. Ingatlanközvetítő Vál­lalat ceglédi kiren­deltségének hirdeté­sei: Eladó a Kátai u. kör­nyékén 2 szoba, konyha, kamra, nyári konyha, zártverandás családi ház 205 öl te­lekkel 90 000 Ft-ért (212) Újvároson 3 szoba, oldalszoba, konyha, speiz, kamra várt ve­randa, mell ékh ely isé- gekből álló 180 öles jókarban levő ház be­költözhetően 100 C00 Ft-ért? eladó. (216) Eladó IV. kerületben 1 szoba, konyha, elő- szobás kis családi ház 110 öl telekkel 60 000 Ft-ért. Érdeklődni Ingatlan­közvetítő Vállalat, Cegléd, Körösi u. 3. sz. alatt lehet. Félfogadás minden nap.