Pest Megyei Hirlap, 1962. szeptember (6. évfolyam, 204-229. szám)

1962-09-18 / 218. szám

Tököli győzelem Dunaharesztin, Vecsés súlyos veresége Üllőn, döntetlen Abonyban A megyei labdarúgó-baj­nokság ötödik fordulójá­ban csupán egy vendég­csapat tudott győzni, az újonc Tököl a dunaharasz- ti homoktengerben. Három találkozón pontosztozkodás történt: Pilisen, Abonyban és Vácott. A pécéliek Ceg- lédbercelen sem tudtak ja­vítani, míg Szigetújfalu folytatja sikeres szereplé­sét. Hogy megkapták a vá­ci mérkőzés két pontját, s legyőzték a Ceglédi Építőket, a bajnoki táblá­zat második helyére kerül­tek. Súlyos vereséget szen­vedtek a vecsésiek Üllőn, míg Gödöllőn megtört a bagiak „monori” varázsa, ugyanis eddig Sohasem si­került a baglaknak győzni Monor ellen, sem odahaza, sem Idegenben, s Iám most semleges pályán sikerült. Albertirsa—Váci Vasutas 2:2 (2:1) Vác, Szigeti-pálya, V: Püspöki. Igen gyengeiramú és színvonalú mérkőzést vívott egymással a két együttes. A hazaiak szerezték meg a vezetést, de a vendégek gyor­san egyenlítettek, sőt, a 44. perc­ben a vezetést is magukhoz ra­gadták. Fordulás után azonnal egyenlí­tett a Vád Vasutas. Bár mindkét kapu előtt ezután több gólhelyzet adódott, hiába. Mindkét csapatbői több játékos erőnléte igen gyenge volt. Sőt, a játékvezető is igen gyengén mű­ködött. G: Fekete. Prazsák. illetve Bá- bi_ Frick. Jó: Fekete IV.. Fekete n., Kiss. illetve Uphárt. Czuczor. Pál János Ceglédbercel—Pécel 1:0 (0:0) Ceglédbercel. 700 néző. V: Ma­darász. Nagy berceli fölény, körülmé­nyes csatárjáték. A 28. percben Macskásl kapufát lőtt. Rá tíz percre Schmidt csavart lövését tolta kapu fölé a péoeli cerberus. Az első félidőben a vendégcsatá­rok egyetlen helyzetet sem tudtak Összehozni. A második félidőben a hazai fö­lény tovább tartott, csatárjátékuk valamit Javult. A jól védekező pécel ellen azonban csak a 71. percben tudtak gólt elérni, szög­letrúgás után. A 81. percben a hazai Prudovics hagyott ki ha­talmas gólhelyzetet. A befejezés előtt egy perccel a pécell Hollő sarokratartő lövését nyomta szög­letre Ninusz, a hazai kapus. A játékvezetőhármas Jól működött. Jó: mindkét oldalon a közvet­len védelem, emellett a hazaiak­nál Felhér, a vendégeknél Dobos. Jene! Ferenc Bag—Monor 2:1 (0:1) Gödöllő. 400 néző. V: Simák. A bagiak kezdtek jobban, ök irányították a Játékot és fölényt harcoltak ki. A 20. percben ki­hagytak egy 11-est, Kékesi hibá­jából. A 32. percben Nagy Sán­dort utánrúgásért kiállították, s a tíz emberre olvadt bagiak ellen a 40. percben Monor meg is sze­rezte a vezetést. Fehér révén. Fordulás után. az 52. percben Kékesi egyenlített, majd rá három percre Dcme ni.—Kékesi—Varga ősszjáték után, utóbbi a vezetést is megszerezte a bagiaknak. Az utolsó húsz percben feljött a Mo­nor, de nem sikerült egyenlíte­nie. Jó: Söregi, Adám, Varga. Ber- la. illetve Fónyad (a mezőny leg­jobbja), Nagy, Szabó. Némedi Üllő—Vecsés 5:1 (4:0) Üllő. 1000 néző. V: Tihanyi. Vecsés kezdett jobban, a 3. percben lesgólt értek el, melyet a játékvezető természetesen nem adott meg. Ezzel el is lőtték pus­kaporukat a vendégek és az ül­lőiek vették át a játék irányítá­sát. A 6. percben szerezték meg a vezetést, majd továbbra is nagy fölényben játszottak, gyors, ke­vés húzásból álló akciókat szőt­tek. főleg a balszárnyuk volt ele­mében. Az adódó helyzeteket rendre ki Is használtál^, a 9.. 22. és 29. percben. E játékrészben a vecsésiek jobbára csak védekez­tek. szórványos ellentámadások­kal kísérleteztek, ám egyetlen ko­PEST MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja Főszerkesztő Bácskai László Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat Felelős kiadó Csollány Ferenc Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest, VUL.Blaha Lujza tér 3. Egész nap hívható központi telefon: 343—100, 142—220 A főszerkesztő telefonja: iga—24rt — Gépírószoba (hívható 20 óráig): 140—447 — Belpolitikai és sportrovat: 140—449 — Művelődési rovat: 141—258 Előállítja Szikra Lapnyomda Budapest Terjeszti a Magyar Posta. Elő­fizethető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél Nagvmező u. sarkán. Előfizetési dij 1 hónapra 11 forint Telefonhivó: 319—532. moly lövést sem küldtek a ha­zai kapura. A második félidőben cserét esz­közöltek a vecsésiek, Trasszer ment előre középcsatámak. Ekkor már a hazaiak kényelmesen ját­szottak, a négygólos előny birto­kában. és kiegyenlítetté vált a küzdelem. A kapuk csak ritkán kerültek veszélybe. A 80. percben 11-esből szépítettek a vendégek, majd a 87. percben született az ötödik üllői gól. A 88. percben az üllői Meliis és a vecsési Kári összecsapott és a vendégek bal­szélsője megsérült. Az első 45 perc alapján még Ilyen arányban Is megérdemelten győzött Üllő a lélek nélkül játszó Vecsés ellenében. A vendégeket láthatóan zavarta kapusuk: Nyári hiánya; aki kéthónapos eltiltást kapott, pedig a tartajékkapus csak egy gólban volt ludas. G: Laczkó, Hang (2—2). Holló, Illetve Trasszer (11-esből). Jó: Laczkó, Vlczkó. Hang, Burza, Mollis, Illetve Trasszer, Mercz, Kári. Szigetújfalu—Ceglédi Építők 4:3 (2:1) Szigetújfalu, 350 néző. V: Ná­belek. Mindkét csapat tartalékosán állt ki. Változatos játék után, a 29. percben Strohmayer I. góljával szerezte meg a vezetést a hazai csapat. Rá egy percre Bán egyen­lített. A 3S. percben az újfalui Igazvári volt eredményes. Fordulás után a vendégcsapat újból egyenlített a 47. percben. Anlca révén. Am az 58. és 55. percben VIgh Béla, illetve Czin- gáll jóvoltából elhúzott Szigetúj­falu. A 74. percben Gyenizse 11- esből szépített. Sportszerű mérkőzésen, Igazsá­gos eredmény sz,ületett, a játékve­zetőhármas kitűnő volt. Jó: Perjés. Sneck n.; Czimgáli, illetve Gyenizse, Anika, Malus. Tököl—DMTK 3 a (2:0) Dunaharaszti, 509 néző. V: Vi­rágú. Jó játékvezetés mellett, megér­demel Len győzött a vendégcsapat. Az első félidőben Márton lőtt két gólt a 14., Illetve a 20. percben. A hazaiaknak ezzel ellentétben két helyzetűk maradt kihasználatla­nul. A fordulás után, bár változatla­nul a tököltek voltak fölényben, a hazaiak három helyzetet hagy­tak ki, míg a 70. percben Plausin megszerezte a vendégek harma­dik gólját. A befejezés előtt négy perccel Zugnói szépített. Jő: Vászln, Márton, illetve Zug- női. Abony—Nagykőrös la (0:9) Abony. 1200 néző. V: Kaiser. Hatalmas abonyi rohamokkal kezdődött a Játék, a jól záró nagykőrösi védelem azonban há­rított. Húsz perc után a vendégek vették át a Játék irányítását, de csak mezőnyfölényt tudtak ki­harcolni. A 30. percben a játék­vezető nem adott meg egy H-est Abony javára. Szünet után a hazaiak Molnár révén megszerezték a vezetést, majd újabb gólt értek el Czlgler révén, de a játékvezető Gönczöl ..passzív lesállása miatt”, helyte­lenül, nem adta meg a gólt. A körösiek ezután belelendültek, egymás után vezették támadásai­kat, a befejezés előtt tíz perccel Kornylk—Torlcska ősszjáték vé­gén az utóbbi egyenlített. A be­fejezés előtt a játékvezető ismét két ll-est nem adott meg: egyi­ket a hazaiak, másikat a nagykő­rösiek javára. A mérkőzés kimenetelét a Já­tékvezető működése nagymérték­ben befolyásolta: Abony győzel­met érdemelt volna. Jó: Bugány. Czlgler, Gönczöl, illetve Torlcska, Bélteki. (k - 1) Pilisi KSK—Gödöllő 1:1 (1:0) Pilis, 400 néző. V: Bemát. Az első félórában a hazaiak irá­nyították a játékot és a 20. perc­ben megszerezték a vezetést. Utá­na feljött a vendégcsapat és a második félidő 68. percében egyenlített, A hajrában újból a hazlak kerekedtek felül, de gólt elérni nem tudtak. G: Bereczki, illetve a gödöllői balösszekötő. A hazaiaknál a közvetlen véde­lem és Bereczki, míg a vendé­geknél a csatársor játszott jóL 1. Nagykőrös 5 4 1 — 12: 4 2. Szigetújf. 5 4 — 1 12: 7 3. Abony 5 2 2 1 12: 7 4. Vecsés 5 3 — 2 13: 9 5. Üllő 5 3 — 2 10: 8 6. Ceglédb. 5 3 — 2 6: 7 7. Gödöllő 5 2 1 2 9: 8 8. Tököl 5 2 — 3 8: 7 9. Cégi. Ép. 4 2 — 2 8: 9 10. Bag 4 2 — 2 8:10 11. Pilisi KSK 5 1 2 2 7:10 12. Dunahar. 5 2 — 3 5:10 13. Pécel 5 1 1 3 6: 8 14. Monor 5 1 1 3 8:11 15. Albertirsa 5 1 1 3 7:11 16. Váci VSE 5 1 1 3 4: 9 Zsivótzky Eurépa-csiiccsa! győzött Befejeződtek Belgrádban az atlétikai Európa-bajnokság küzdelmei. Az utolsó napon szép magyar siker született, kalapácsvetésben Zsivótzky Gyula 69,64 méteres dobásá­val (amely egyben Európa- csúcs is), aranyérmet szerzett. A 800 méteres női síkfutás­ban Kazi Olga új országos csúccsal (2:05) a harmadik helyen végzett, s így dobogó­ra került. 3000 méteres aka­dályfutásban Simon ötödik lett. Az Európa-bajnokság nem hivatalos pontversenyének összesítésében tizennyolc or­szág szerzett pontot. 1. Szov­jetunió 196, 2. Németország 154,5, 3. Nagy-Britannia 103, 4. Lengyelország 93,5, 5. Fran­ciaország 40, 6. Magyarország 34 ponttal. Két telitalálat A e heti totófordulóban két te- litalálatos szelvény akadt, nyere­ményük 151301 forint. Tizenegy találatot 47-en, tíz találatot 511-en értek el. Az előbbiekre 6433, az utóbbiakra 789 forintot fizetnek. A tizenkéttaláíatos totószelvény a következő: 1, x, 1, 1, x, x, 1* x, 1, x, 2, 2. AI ELSŐ ill? PÓT IDEGENBŐL A Csepel Autó labdarúgó-csapata vasárnap Kapos­várott lépett pá­lyára és a Pest megyei együttes múlt heti első ha­zai győzelmét újabb szép győzelemmel tetézte. Csepel Autó—Kaposvár 2:1 (1:0) Kaposvár, 3000 néző. V.: Mike. Csepel Autó: Kovács — Vigh, Kulcsár, Fucskár — Kreisz. Hauser — Raduly, Kiss, Stáhl, Kerekes Belo- vai. A hatalmas iramú mér­kőzésen nagy becsvággyal ve­tette magát küzdelembe a Csepel Autó, s már a 3. percben megszerezte a veze­tést. Stáhl elfutott a jobb­szélen és beadását Raduly ra­gyogó fejessel küldte a jobb­sarokba.'A hazai együttes el­keseredetten támadott, azon­ban a Pest megyeiek ügye­sen lelassították a játékot, hig­gadtan, nyugodtan adogat­tak, s így megtörték az el­lenfél lendületét. A félidő kö­zepe táján Kerekes két al­kalommal is jó helyzetben lőtt kapu mellé, majd Kiss és Raduly bombája kerülte el hajszállal a kaposvári ka­put. Majd a Csepel Autó kapuja előtt adódtak izgal­mas jelenetek. Fucskár rö­vidén, adott haza. ám Ko­vács önfeláldozó belevetődés- sel mentett. Majd újból Ko­vács bravúrja következett: mutatós robinzonáddal men­tett egy biztos gólnak lát­szó labdát. Fordulás után, a 47. perc­ben, bár nem volt Raduly­Tsz-ek, földműves­szövetkezetek figye­lem! A Tápíógyörgyei Földművesszövetke­zet eladásra kínál 1 db Ganz-Jendrasik motorral, kővel és medigágóval komplett felszerelve 100 száza­lékos üzemképes ál­lapotban levő daráló üzemi felszerelést. Érdeklődni lehet: FMSZ Központi Igaz­gatásnál. Tápiógyör- gye. Telefen: 3­______ O tthont kereső magá­nyos férfi, 44 éves munkás, házasság cél­jából keres magányos hozzáillő nőt. Tancsik János, Cegléd, Városi Tanács, I. em. 20. Rekamiék. sezlonok, fotelágy, mindenféle új és átdolgozott, prí­ma kárpitozott, vas­ágy olcsón kaphatók. Kárnltosmurtkát váI-‘ lalok háznál és há­zon kívül. VI.. kér., Zichy Jenő u. 33. Szeptember ll-én dél­után háromnegyed négykor Üllőre érke­zett vonaton maradt egy barna Eszterházy kockás kabát. Kérem a megtalálóját: Üllő, Állomás utca 16. alá küldje vissza. _______ U j, hosszú nylon es­küvői ruhakölcsönzés. Tas u. 2. Nagykörös. Nagyforgalmú élel­miszer jutalékos bol­tunkba boltvezetőt, kereskedelmi szak- képzettséggel felve­szünk. Besegítő csa­ládtag is felvételre kerül. Lehetőleg Pest megyéből várunk jelentkezést. Műkö­dési és erkölcsi bizo­nyítvány szükséges. Útiköltséget csak fel­vétel esetén térítünk. Föidművesszövetke- zet, Tahi. Szabadság tér 3.__________________ E ladó m.. Mátyás u. 16. számú ház azon­nal beköltözhető. Ér­deklődni: Nagykörös, Hl., Kossuth L. U. 60. A Dunabogdány és vi­déke körzeti Földmű­vesszövetkezet textil és vas szakmá­ban Jártas boltvezetőt keres azonnali belé­péssel. Jelentkezni le­het Dunabogdány, Kossuth L. u. 101. sz. alatti központi iro­dában. Híradástechnikai Anyagok Gyára, Vác, Zrinyi utca 17. sz. felvételre keres Vác és Vác környéki jől képzett szerszámké­szítő lakatosokat. Je­lentkezni lehet: na­ponta 7-től 12 óráig a vállalat munkaügyi osztályán. Eladó: háromajtós szekrény, kombinált szekrény, rgkamlé, fotelok, asztalok, szé­kek. Megtekinthető: Vác, Csányi út 32. I. emelet 20. (Délután 5 —6-ig)­mái a lalbda, megrúgták, emiatt a Csepel Autósok reklamáltak, közben, az el­lenfél gólt ért el. Parázs jelenetekre került sor ez­után, a játékvezető gyenge­sége miatt. A félidő közepe­táján azonban az autósok lehiggadtak, tetszetősen, kor­szerűen játszottak és a 81. percben Kerekes szabadrú­gás-góljával megszerezték a győzelmet. Jó; Kovács. Fucskár, Hau­ser, Kreisz, Kiss, Raduly. A Nyugati csoport további eredményei; Zalaegerszeg- Dunaújváros 2:2, Pécsi VSK— Csepel 1:1, Oroszlány—K. Lombik 6:0, EVTK—Budai Spartacus 3:1, Budafok—Mo­sonmagyaróvár 1:0, BVSC— Székesfehérvár 0:4, Szállítók- Győri MÁV DAC 1:0. 1. Székesfeh. 7 5 1 1 18: 4 11 2. Csepel 7 5 1 1 10: 3 11 3. Szállítók 7 5 2 11: 6 10 4. BVSC 7 4 2 1 12:10 10 5. Mosonm. 7 2 4 1 11: 7 8 6. EVTK 7 2 3 2 9: 8 7 7—8. Búd. Spart. 7 3 1 3 7: 7 7 7—8. Győri MÁV DAC 7 2 3 2 8: 8 7 9. Duna új v. 7 2 3 2 11:12 7 10. Oroszlány 7 1 4 2 14:13 6 11. Zalaegersz. 7 2 2 3 12:14 6 12. Budafok 7 2 2 3 4: 6 6 13. Csepel Autó 7 2 1 4 8:11 5 14. K. Lombik 7 2 1 4 6:15 5 15. Pécsi VSK 7 1 2 4 4:11 4 16. Kaposvár 7 — 2 5 6:16 2 A Keleti csoport eredmé­nyei: Salgótarjáni Kohász— Szolnok 2:0, Diósgyőr— Ganz-MÁVAG 2:0, Borsodi Bányász—Kecskemét 1:0, Nyíregyháza—Bp. Előre 2:1, Debreceni EAC—Ózd 1:1, Bp. Spartacus—Miskolc 0:1, Láng—Eger 2:1. Egyetértés— Szegedi VSE 0:0. 1. Diósgyőr 7 5 2 — 10:2 12 2. Láng 7 5 2 — 17:8 12 3. Miskolc 7 4 2 1 13:5 10 Földi Európa-bajnok Megkezdődött a súlyemelő Világ- és Európa-bajnokság a Kisstadionban. Légsúlyban vasárnap este a japán Mija- ke lett a világbajnok, míg mögötte második helyen Földi Imre végzett. Így ő lett az Európa-bajnok. Mijake 352,5 kilogrammos világcsúccsal győzött, Földi eredménye 337,5 kilogramm volt. Nagy Róbert az ötödik helyen végzett Labdarugó ÍVD I MTK—Tatabánya 2tt (1:1). Hun­gária körút, 15 000 néző. (E talál­kozóra szombaton került sor.) Bp. Honvéd—Pécsi Dózsa 6:0 (2:0). Kispest, 12 000 néző. Győr—Debre­cen i:i (Őrt)). Győr, 12 000 néző. Szeged—Salgótarján 2:0 (1:0). Sze­ged, 12 000 néző. Ferencváros— Szombathely 3:0 (3:0). Üllői út, 28 000 néző. Komló—Újpesti Dózsa 0:0. Komló, 7000 néző. Dorog—Va­sas 3:2 (0:0). Dorog, 8000 néző. Győzelem nélkül Hat NB IlI-as csa­patunk Részére e va­sárnap nem termett babér. Csupán há­rom döntetlenre telt erejükből és hár­man vereséget szen­vedtek. változatla­nul hullámvölgyben van a Szentendrei Honvéd és a Pilisi Bányász. A Ceglédi VSE a délkeleti rangadón hazai pályán nem bírta legyőzni a békéscsa­baiakat. Délkeleti csoport Ceglédi VSE—Békéscsabai Építők 1:1 (1:1) Cegléd, 1300 néző. V: Szentesi. Ceglédi VSE: Hamza — Pákoz- di, Mednyánszky, Császár — Csontos, Oláh — Pintér, Gyikó I., Molnár, Nagy, Kovács. Fergeteges ceglédi támadások­kal indult a játék. A vendégvé- dők teljesen megzavarodtak és több szögletet értek el a helyi csatárok. A 17. percben góllá érett a hazai fölény: Molnár mes­terien emelte át a labdát a kifu­tó kapus felett. A továbbiakban semmi sem sikerült a hazai csa­tároknak és a vendégek egyenlí­tettek. Szünet után változatlanul a ha­zaiak támadtak, a vendégek szí­vósan védekeztek, s a ceglédi csa­tárok egy szezonra való helyzetet hagytak ki. Jó: Mednyánszky, Csontos, Mol­nár. — Kecskeméti — A csoport további eredményei: Jászberényi Vasas—Csongrád 2:1, Szolnok—Szeged 0:0, Kecskemét— Tö mks zen tmiklós 3:1, Gyula— Jászberényi Lehel 6:3, Orosháza— Hódmezővásárhely 1:0, Szarvas— Martfű 0 M, Mezőhegyes—Makó 2:2. 1. Békéscsaba 7 3 4 _ 20 : 9 10 2. Cegléd 7 4 2 1 10: 6 10 3. Gyula 7 4 1 2 15: 8 9 4. Mezőihegyes 7 3 3 1 13:12 9 5. Szolnok 7 3 2 2 8: 6 8 6. Martfű 7 4 — 3 13:12 8 7. Szeged 7 1 5 1 6: 5 7 8—9. Jászb. I». 7 3 1 3 10:10 7 8—9. Töröksz. 7 3 1 3 10:10 7 10. Hódmezőv. 7 3 1 3 11:13 7 11. Orosháza 7 3 1 3 8:12 7 12. Kecskemét 7 3 —• 4 6: 7 6 13. Jászb. V. 7 1 4 2 5: 7 6 14. Makó 7 1 4 2 9:13 6 15. Csongrád 7 1 1 5 6:11 3 16. Szarvas 7 1 — 6 2:ll 2 Északközép csoport SZTK—Ercsi 2:2 (1:1) Szí getszentmiklóe. 500 néző. V: Rácz. SZTK: Dávid — Földi. Gere, Új­vári — Bonczi, Majsai — Antal, Csősz, Egresi, Vellai, Kecskés. Erősiramú küzdelem, a 12. perc­ben Antal révén, óriási kapushi- bá;ból szerezte meg a vezetést a hazai csapat. Ezután a vendégek irányították a játékot és a 35. percben egyenlítettek. Szünet után, az első húsz perc­ben a hazaiak támadtak, de a jól tömörülő védelemmel nem boldo­gultak. A 72. percben váratlan ellentámadásból, Ercsi jutott ve­zetéshez. Már-már úgy látszott, hogy veszt az SZTK, amikor a 87. 7percben kapu előtti kavarodás­ból Csősz egyenlített. Húsz perc kivételével Ercsi job­ban játszott, győzelmet érdemelt volna, a döntetlen a hazaiakra hízelgő. Jó: Dávid, Gere, Bonczi. Nyergesújfalu—Pilisi Bányász 4:0 (3rt>) Nyergesújfalu, 400 néző. Vezet­te: Teusler. Pilisi Bányász: Huj I. — Mar­kos, Nick n., Krupp — Gechter, Vizvári — Huj H., Vigh, Sodró, Sztojkov, Kimmel. Megérdemelt vereség. A? első félidő végéig a Viscosa támadott és védelmi hibából érték el gól­jaikat. Fordulás után 40 percen át a Bányász rohamozott, de csatárso­ra gólképtelennek bizonyult. Az utolsó öt percben teljes erővel rohamozó, s így fellazult véde­lemmel rendelkező Pilisi Bányász ellen gyors ellentámadás révén újabb gólt ért el a hazai csapat Jó: Huj I., Markos, Sodró. Sárisáp—Szentendrei Honvéd 1:0 (1:0) Szentendre, 300 néző. V: Krisz­tái. Szentendre: Vadnai — Gazdag, Stefancsik, Doroszlay — Kovács S„ Konecsni — Ecker, Tisza, Ko­vács E., Rajna, Kuszenda. Bár négy tartalékkal állt ki a Honvéd, ennek ellenére jobban játszott, mint ellenfele. Ám már az 5. percben szabadrúgás-góllal vezetéshez jutottak a vendégek, s hiába támadott 85 percen át a hazai együttes, a teljesen véde­kezésre berendezkedett Sárisáp­nak sikerült hazavinnie a két pontot. Jó: Kovács S.. Ecker. Kuszenda. A csoport további eredményei: Hl. kér. TTVE—Izzó 2:0. Pénz­ügyőrök—Elektromos 2:0, Trak­torgyár—UPC 4:1. Anna völgy— Esztergom 2:2, Kerámia—Tokod 1:0. 1. Hl. k. TTVE 6 4 1 1 11:59 2. Kerámia 6 2 4 — 5: 3 8 3—4. Elektromos G 3 2 1 12: 9 8 3-4. Tokod 6 4 — 2 8: 6 8 5. Trakt orgy. 6 3 1 2 17: 8 7 6. Pénzügyőrök 5 3 — 2 9: 5 6 7. Nyergesúj f. • 2 3 2 7: 6 6 8. Annavölgy 6 2 2 2 11.10 6 9. Sárisáp 6 3 — 3 7: 7 6 10. Izzó 5 2 1 2 7: 5 5 11. Ercsi 6 1 3 2 12:12 5 12. SZTK C 2 1 5 9:r 5 13. ÜFC * 1 2 3 8:13 4 14. Szentendre 6 2 — 4 7:14 4 15. Pilisi B. 6 2 — 4 6:18 4 16. Esztergom 6 — 3 3 5: 9 3 fiszaki csoport Zagyvapálfalva—Kartal 2:i (2:0) Zagyvapálialva, 600 néző. V: Pásztor. Kartal: Podlaviczky — Braun, Gábor, Bagyin — Huszár, Varga — Rózsavölgyi, Túró ez i, Kiss, Nagy J., Lévai. Hatalmas lendülettea kezdett a hazái együttes, s már a 6. perc­ben vezetéshez jutott, a Kartal inkább csak védekezett, s ellen- támadásokkal kísérletezett. A Pest megyei csatároknak így is akad­tak helyzeteik, de el ügyet lenked- ték. a 40. percben szabadrúgás­ból újabb, védhetetlen gólt lőttek a hazaiak. Fordulás után Kartal átvette a játék irányítását, tervszerűbben játszott mint ellenfele, s a 60. percben Turóczi révén szépített. Ám hiába küzdött a továbbiakban az egyenlítésért: nem sikerült. A játékvezetőhármas kitűnően bí­ráskodott. Jó: Podlavicaky, Braun. Varga. Száraz Chinoin—Váci Petőfi 1:1 (1:1) Tábor utca, 200 néző. V: Ba­logh T. Vác: Nyéki — Pin des, Neugan, Kreidl — Jónás, Farkas — Balog, Csitári, Márton. Steidl. Jakab. Vác többet támadott, de Márton csak a kapufát találta el. A 30. percben védelmi hibából a fővá­rosi együttes szerzett vezetést, melyre tíz perccel később Csitári válaszolt. A második félidőben, tíz perc kivételével, Vác irányította a já­tékot, s közelebb állt a győzelem­hez. Három nagy helyzetük is ki­használatlanul maradt. A találko­zó kifogástalan játékvezetés mel­lett folyt. Jó: Pindes, Neugan. A csoport további eredményei: Statisztika—Kisterenye 1:0, Hajó­gyár—Autótaxi 1:1. Baglyasalja— KTSTEXT 2:0, Petőfibánya—Dina­mó 1:1, S,|síha'lom—Tehertaxi 0:3, Nagybátony—Ikarus 3:0. 1. Nagybátony 6 5 — 1 12: 3 10 2. Baglyasalja 6 4 2 — 12: 6 10 3. Vác 6 3 3 — 13: 5 9 4—5. Ikarus 5 4 — 1 9: 3 8 4—5. Tehertaxi 6 3 2 1 12: 4 8 6. KISTEXT 6 3 — 3 11: 6 6 7. Statisztika 6 2 2 2 11: 7 6 8. Sashalom 6 3 — 3 18:11 6 9. Petőfib. 5 2 2 1 5: 6 6 10. Zagyvapálf. 6 2 1 3 6:14 5 H. Kisterenye 6 1 2 3 6: 7 4 12. Kartal 6 1 2 3 4:12 4 13. Hajógyár 6 — 3 3 6:11 3 14. Autó taxi 6 1 1 4 8:18 3 15. Dinamó 6 1 1 4 6:15 3 16. Chinoin 6 — 3 3 2: 8 3 CEGLÉDI APRÖHIRDETÉSEK X. kér., Nyúl utca 6. számú ház eladó. Simson motorkerék­pár eladó. Értekezni lehet: Hajnal utca 3. alatt. ___________________ M adár utcában porta eladó, ugyanott ház is. Érdeklődni: Fodor Mihály* Táncsics-ls­kola.__________________ C eglédbercelen Kos­suth Lajos utca 16. számú ház, szoba, konyha, 360 n.-öl te­lekkel, udvarban sző­lő és gyümölcs, be­költözhetően eladó. Ara 40 OOP Ft. _________ 4 2 méter 6x6-os vas­cső sürgősen eladó. Cegléd. Dessewffy ut- ca 40. szám alatt. Boroshordök 50 liter­től, 750 literig és egy Jáwa Pionér motor­kerékpár eladó Vé- csei utca 13. Bútorozott szobát ke­res azonnalra, fiatal dolgozó nő. Cím: Tö- rök Ignác utca 2/b. 250-es zöld Pannónia motorkerékpár 8000- ret futott, igényesnek eladó. Hajó utca 1. Egy féLház eladó, Su­gár utca 34. szám alatt.________ D ugonits utca 5 szá­mú ház fele, elfogad­ható árért sürgősen eladó. Érdeklődni le­het, szombat délután 3—6-ig, Dugonits ut­ca 15. alatt (Vágóhíd felé).___________________ C egléden központon 2 szoba, komfortos ház eladó, október­ben beköltözhető. I. kér.* Kér utca 6 szám. _______________ I stállótrágya eladó. Értekezni lehet: Haj­nal utca 5. szám. 800 n.-öl föld lakás­sal együtt, vagy la­kás nélkül háztáji­nak eladó Érdeklőd­ni lehet, kedd, pén­tek, vasárnap. VIII.. kér., Sütő utca 6. alatt. Azonnal beköltözhe­tő ház eladó. VIII., kér., Csutak Kálmán utca 18. alatt. Használt épületgeren­dák, szarufák eladók. Cegléd. Árpád u. 14. Megrendelés-gyűjtő­ket azonnal felve­szünk. Csak jutalé­kot térítünk. Bővebb f el világo sít ást: Pes t. megyei Vegyi- és Kézműipari Vállalat Budapest. XIII.. Szi­get u. 13. 202 _710. D %uvia motorkerék­pár eladó. Ceglédi Mező u. 3.