Pest Megyei Hirlap, 1962. augusztus (6. évfolyam, 178-203. szám)

1962-08-14 / 189. szám

Az otthon játszók, Szentendre pedig idegenben nyert Vác pontot hozott el Kisterenyéről mifwmi a ~ Mn TTT- V.«« TrXfXr »viin+nrtir móforről Irt- Pcitári na OXT tlPlVTPt.tK» fi Az NB in­ban vasárnap már mind a hat csoport­ban megkez­dődtek a küz­delmek. öt most rajtoló csapatunk kö­zül a Pilisi Bányász és Kartal ha­zai pályán, Szentendre pedig ide­genben nyert, s figyelemre mél­tó Vác kisterenyei pontszerzése is. Az újonc SZTK elvérzett a Hévi- zi úton, ugyancsak kikapott a már második mérkőzését játszó Ceglé­di VSE is. Északközép-csoport: Szentendrei Honvéd—Esztergomi Vasas 1:0 (1:0). Esztergom, 1500 néző. V: Antal. Sz. Honvéd: Vadnai — Dorosz- lay, Kovács, Kemerle — s Tisza, Gazdag — Hajdukovics, Zsinka, Popov, Rajna, Decsi. A nagy meleg rányomta bélye­gét a játékra. Az első tíz percben a Honvéd támadott, s ekkor sze­rezte meg a vezetést. Ezután a hazaiak kerültek fölénybe, de a szentendrei védelem jól állt a lá­bán és sikerült végig megtartani az egygólos vezetést. G: Rajna. Jó: Kovács (a me­zőny legjobbja), Vadnai, Doroszlay, Kemerle, Rajna. Pilisi Bányász—UFC 1:0 (0:0). Pilisvörösvár, 300 néző. V: Har- gittai. P. Bányász: Huj I — Markos, Nick H, Krupp — Gechter, Víz­vári — Oberst, Huj n, Nick I, Sodró, Kimmel. Élénk iramú mérkőzésen már az első 15 percben 3:0-ra vezethetett volna a Bányász, de a csatárok sorra kihagyták a helyzeteket. Az első félidő végefelé feljött a ven­dégcsapat. Fordulás után többet kezdeményeztek a helyiek, s az 51. percben megszerezték a veze­tést. Ezt követően eldurvult a já­ték, a 70. percben Tomeket (UFC) .kiállították. Végeredményben a Bányász a helyzetek alapján nagyobb arány­ban is győzhetett volna. G: Oberst (11-esből). Jó: Nicki, Sodró. HI. kér. TTVE—Szigetszeontmiik- lós 3:1 (1:1). Hévízi út, 500 néző. V: Ganam- szegi. SZTK: Dávid — Földi, Gere, Majsai — Bonczi, Pető — Balogh, Egresi, Ujváry, Vellai, Majoros. Az első félidőben a hazaiak tá­madtak többet, s a 20. percben megszerezték a vezetést, Dávid fe­lett fejelték a hálóba a labdát.j A 42. percben egyenlített az SZTK Balogh révén, aki most játszott először az első csapatban. Fordulás után az SZTK két szögletet harcolt ki. A 61. perc­ben Vörös mintegy 35 méterről lö­vésre szánta rá magát, Dávid el­nézte a labdát, s így lett 2:1. Két perc múlva tovább növelték elő­nyüket a hazaiak. A gyors két gól megzavarta az SZTK-t, védelme többször kihagyott, csupán az óbudai csatárok ügyetlenségén múlott, hogy nem született több gól. A találkozó sorsát az döntötte el, hogy a fiatalabb helyiek job­ban bírták a nagy hőséget. G: Balogh. Jó: Dávid, Gere, Bonczi, Egresi. —Koppány— Az Északközép-csoport további eredményei: Ercsi—Elektromos 2:2, Kerámia— Nyergesújfalu 1:1, Tokod—Trak­torgyár 2:1, Annavölgy—Sárisáp 1:0. Északi csoport: Kartali Kinizsi—Vasas Dinamó 2:1 (0:1). Kartal, 500 néző. V: Rátz. Kartal: Podlaviczky — Braun, Gábor, Bagyin — Tasnádi dr., Tu­róczi — Rózsavölgyi, Nagy J., Nagy Z., Mudri, Huszár. Gyors kartali támadásokkal kez­dődött a mérkőzés. Az első két percben Nagy J., Nagy Z. és Mudri hatalmas helyzetet hagyott ki. Negyedóra elteltével feljött a Dinamó, egyre-másra veszélyez­tetett és sok gondot adott Pod- la viczkynak. A 35. percben egy gyors baloldali táipadás végén a védelem megingott, s a fővárosi balösszekötő a kapus mellett lapo­san a hálóba lőtt. A hátralevő időben is inkább a Dinamó táma­dott, s akadt még egy-két hely­zete. Fordulás után megváltozott a játék képe, a Kinizsi rákapcsolt, s az 55. percben egyenlített. A 70. percben Rózsavölgyi az alapvo­nalig futott le, beadását Mudri a léc alá vágta, de Szórádi partjel­ző beintésére a játékvezető lest ítélt. Ezután a nézőtéren és a pá­lyán egyaránt isen narázs volt a hangulat, a vendégjátékosok igye­keztek az időt húzni. A í)0. perc­ben sikerült csak a vezetést meg­szerezni, Rózsavölgyi szögletet ívelt be, s a labdát az előretörő Gábor a léc alá fejelte. G: Tasrrádi dr., Gábor. Jó: Pod- laviczky, Gábor, Huszár. Száraz József Váci Petőfi—Kisterenyei Bá­nyász 1:1 (0:0). Kisterenye, 600 néző. V: Szőcs z. Vác: Jakus — Pindes, Neugan, Kreidl — Jónás, Varga — Balogh, Vasvári, Csitári, Steidl, Jakab. Az első 45 percben egyenlő el­lenfelek küzdöttek, majd ezután átvették az irányítást a hazaiak. A 72. percben egy gyors lefutásból Vác jutott vezetéshez, a 75. perc­Ma utazik a spartakiádosok első csoportja Pécsre Mint már közöltük, augusz­tus 17—18—19-én rendezik Pécsett a fajusi dolgozók XI. spartakiádjának országos dön­tőjét. A két labdajáték selej­tezői azonban már szerdán és csütörtökön sorra kerülnek, s a Pest megyei kézi- és röplab- dázók ma reggel 6.25-kor in­dulnak a Déli pályaudvarról. A gyülekező 5.20-kor lesz. Megyénket a következők képviselik. Az Érdi Traktor férfi röplabdacsapata: Mészá­ros László, Marosffy Szabolcs, Pálházi Antal, Csillag Jenő, Csillag István, Csörgei János, Fehér István, Borbély Gábor. Keresztes betegsége miatt nem utazhat a csapattal. A budajenői női röplabda­csapat: Szabó Emese, Tóth Rozália, Tóth Erzsébet, Wéber Mária, Wéber Teréz, Czwizek Éva, Török Margit. (Tamási Rozália és Simon Éva jogosu­latlanul szerepelt, s így nem vehet részt a döntőn.) A túrái férfi kézilabda-csa­pat: Tetézy István, Pecze Mik­PEST MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei bizottsága és a megyei tanács lapja Főszerkesztő Bácskai László Kiadja a . Hírlapkiadó Vállalat Felelős kiadó Csollány Ferenc Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest. VHI., Blaha Luiza tér 3. Egész nap hívható központi telefon: 343—100. 142—220 A főszerkesztő telefonja: 131—248 — Gépirószoba (hívható 20 óráig): 140—447 — Beloolitikai és sportrovat: 140—449 — Művelődési rovat: 141—258 Előállítja Szikra Lapnyomda Budapest Terjeszti a Magyar Posta. Elő­fizethető a helvi postahivataloknál és kézbesítőknél Előfizetési díj 1 hónapra 11 forint lös, Pecze István, Simó Gá­bor, Dolényi Tamás, Tóth Ist­ván, Tóth József, Tóth János. Tóth II. István. Berke István. Az abonyi női kézilabda-csa­pata: Molnár Margit, Jogri Ilona. Maróczi Mária, Ha­lász Teréz, Raj Mária, Szűcs Ilona, Szűcs Anna. Nagy Jú- lianna, Menyhárt Piroska. A küldöttség vezetője Simon Miklós, a többi 'kísérő Kirchoí- fer Józsefné, Földes István, Csapó László és Csepregi László. A játékosok a felszere­lést Pécsett kapják meg. A második csoport tagjai az atléták és a tekézök csütörtök reggel indulnak a döntőre. Baróiságos labdarúgó-mérkőzések Bag—Pécel 3:2 (2:0). Bag, 200 né­ző. V: Dombai. G: Gódor (2), Nagy’, ill. Holló, Olter. Jó: Deme I, Varga, Gódor, Katona I, ill. Tala- pa. Szabó, Holló, Kalocsai. Üllő—Pilisi KSK 3:1 (2:0). Üllő, 400 néző. V: Bende. Élvezetes, jó- iramú mérkőzésen a többet táma­dó hazaiak megérdemelten győz­ték le a lelkes vendégeket. G: Viczkó, Holló, Laczkó, ill. Tóth. Az országos atlétikai váltóbaj­nokság küzdelmeit vasárnap foly­tatták a BEAC-sporttelepen. A váltószámokkal együtt bonyo­lították le a felnőtt női ötpróba- és a férfi tízpróba-bajnokságot is. Az eredmények közül kimagaslik Hubai (Bp. Honvéd) teljesítménye, aki a tízpróba-veresenyben 6520 ponttal új országos csúcsered­ményt ért el. A régi rekordot is ő tartotta 6498 ponttal. Az olasz külügyminisztérium megadta az olasz úszók számára a kiutazási engedélyt és így részt vehetnek a lipcsei úszó-műugró és vízilabda Európa-bajnokságon. ben Csitári nagy helyzetben a kapusba lőtte a labdát. A vendé­gek vezetése után igen durván játszott a Bányász, s a 89. perc­ben egyenlített a védekezésbe vo­nult Pest megyeiek ellen. G: Csitári. Jó: Kreidl (a me­zőny legjobbja), Jakus, Jónás, Csitári. Az Északi csoport további ered­ményei: Nagybátony—Zagyvap ál­falva 4:0, Hajógyár—Statisztika 2:2., Autótaxi—Chinoin 3:0, KIS- TEXT—Sashalom 1:2, Baglyasalja —Tehertaxi Szállítók 2:2. Délkeleti csoport: Törökszentmiklósi Vasas—Ceg­lédi VSE 2:1 (1:1). Törökszentmiklós, 1200 néző. V: Jurka. CVSE: Hamza — Pákozdi, Med- nyánszky, Császár — Csontos, Oláh — Pintér, Molnár, Lengyel, Nagy, Juhász. A tartalékos vendégek kezdtek jobban, s Molnár révén vezetés­hez jutottak. Ezután felülkereke­dett a Vasas, s 11-esből egyenlí­tett. Fordulás után fölényben ját­szottak a hazaiak s befejezés előtt 10 perccel szerezték a győz­tes gólt. G: Molnár. Jó: Császár, Molnár, Nagy. Fehérvári János 1. Szóin. MTE 2 2-------5:0 4 2 . Martfű 2 2----------7:2 4 3 . T. Vasas 2 2---------4:2 4 4 . Békéscsaba 2 11 — 8:2 3 5. Mezőhegyes 2 11 — 3/2 3 6. Gyula 2 1 — 1 3:2 2 7. Ceglédi VSE 2 1 — 1 2:2 2 8. Orosháza 2 1 — 1 3:5 2 9. Szarvas 2 1 — 1 1:2 2 10. Makó 2 1 — 1 2:5 2 11. Szeged 2 — 1 1 1:1 1 12. J. Vasas 2 — 1 1 2:3 1 13. J. Lehel 2 — 1 1 1:2 1 14. H. MEDOSZ 2 — 1 1 2:8 1 15. Csongrád 2----------2 1:5 — 16. Kecskemét 2---------2 0:2 — A Makói Vasas—Szegedi Építők elmaradt mérkőzés két pontját a szegediek távolmaradása miatt Makó kapta. A Délkeleti csoport további ered­ményei: Szegedi Építők—Békéscsa­ba 1:1, Jászberényi Lehel—Mező­hegyes 1:1, Hódmezővásárhelyi MEDOSZ—Jászberényi Vasas 1:1, Kecskeméti TE—Szolnoki MTE 0:1, Orosháza—Csongrád 3:1, Gyu­la-Szarvas 2:0, Martfű—‘Makó 5:2. LABDARUGÓ NB I A vasárnapi forduló is több meglepő eredményt hozott: Fe­rencváros—Üjpesti Dózsa 2:2 (2:2). Népstadion, 60 000 néző. Komló— MTK 2:2 (2:2). Népstadion, 50 000 néző. Győr—Tatabánya 2:1 (1:1). Tatabánya, 12 000 néző. Pécs— Debrecen 0:0. Pécs, 16 000 néző. Salgótarján—Vasas 1:0 (1:0). Sal­gótarján, 10 000 néző. Dorog— Szombathely 4:1 (2:1). Szombat­hely, 10 000 néző. 1. Dorog 2 2 — — 8:2 4 2. Győr 2 2 — — 4:2 4 3. U. Dózsa 2 1 1 —• 4:3 3 4. Bp. Honvéd 1 1 •— — 4:1 2 5-6. Pécs 2 — 2 — 1:1 2 5-6. Salgótarján 2 1 — 1 2:2 2 7. Szeged 2 1 — 1 2:4 2 8. Debrecen 1 — 1 — 0:0 1 9. Komló 1 — 1 — 2:2 1 10. Ferencváros 2 — 1 1 2:3 1 11. Vasas 2 — 1 1 1:2 1 12. MTK 2 — 1 1 3:6 1 13. Tatabánya 1 — — 1 1:2 — 14. Szombathely 2 — — 2 2:6 — A két forduló után a győri Po- vázsai és Tichy, a Honvéd játé­kosa áll a góllö. 3 lista élén, egy­aránt 3—3 góiial. Nincs telitalálat a totón A vasárnapi totófordulóban nem volt telitalálatos szelvény. 11 ta­lálatot tizenhárom, 10 találatot 244, 9 találatot 2018 pályázó ért el. Nyeremények egyenként 20 797, 1108, illetve 178 forint. A 32. heti totóeredmények: X, X, 1, X, 2, 2, 2, 1, 1, 1, 2, X. Barátságos vízilabda-mérkőzés Ceglédi VSE—Bp. Postás 11:8 (2:1, 3:1, 1:1, 5:5). CVSE: Lakatos — Paál, Halász — Szakter dr. — Orbán dr., Hajdú dr., Pusztai. Csere: Vass, Diós. „Telt ház” előtt, Csordás játék- vezetése mellett kezdődött a mér­kőzés. Azonnal a Vasutas lépett fel támadólag, de a Postás-véde­lem ekkor még szilárdan állt a lábán, s az igazsághoz tartozik az is, hogy a meglevő helyzete­ket sem használták ^i teljesén a ceglédi vízilabdázók. A második negyedben növelte előnyét a CVJSE, míg a harmadik és a ne- g5^edik negyed kiegyenlített küz­delmet hozott. Végeredményben a barátságos mérkőzésen megérde­melt győzelmet aratott a Ceglédi Vasutas. Jók: Hajdú dr., Paál, Púsztái. Eladó ingatlanok a váci kirendeltség területén. Alsógöd: 2 szoba, hallos, elő­szoba, vízvezetékkel. ISO n.-öl telekkel. Be­költözhető. Ára: 130 000,— Ft. Felsőgöd; 2 szoba, összkomfort 300 n.-öl telekkel. Kert bekerítve, házi vízvezeték. 15 db gyümölcsfa. Uj ház. Beköltözhető. Ara: 145 000, __ Ft. 2 szoba, konyha, elő­szoba, 163 n.-öl telek­kel. Beköltözhető. Ara: 50 000_ -Ft. Dunakeszi: 1 szoba, konyha, kút, villany van. 150 n.-öl gyümölcsössel. Be­költözhető. Ára: 35 000,— Ft. 1 szoba, konyha, üve­gezett veranda, élés­kamra, 268 n.-öl telek plusz külön beton alappal 1 szoba, konyha. Beköltözhető. Ara: 60 000,— Ft. Sződliget: 2 szoba, konyha, elő­szoba, fürdőszoba, üveges veranda, élés­kamra, 150 n.-öl telek. Villany van. Beköl­tözhető. Ára: 125 000, __ F t. 2 szoba, konyha, nyá­rikonyha, kamra, vízvezeték, villany van. 107 n.-öl gyümöl­csössel. Beköltözhető. Ara: 65 000,— Ft. Érdeklődni lehet: PIK. n. Vác. Széchenyi u. 9. sz. alatt. Az Örkényi Vegyes Ktsz. felvesz lakatos-, vízvezetékszereiő, bá­dogos és festő szak- muniMsokat. Jelent­kezés: Örkény, Fő u. 58. A Ceglédi Lábbeliké­szítők Ktsz. értesíti Csemő község lakos­ságát, hogy 1962. augusztus 21-én ci­pészipari javító-rész­leget nyit a Csemői Földmüvesszövetke- zet helyiségében (Ta­nácsháza mellett). Rö­vid határidő alatt el­készítünk mindenféle férfi-, női és gyer- m etocipő-ta lpalást, sarkalást és egyéb javításokat. Felvételre keresünk lemezlakatos és laka­tos szakmunkásokat, továbbá segédmun­kásokat. Jelentkezni lehet a Magyar Hajó- és Darugyár váci gyáregységénél, Vác, Derecskéi dűlő. Mun­kaügyi osztály. (Te­lefon: 223.) Kőműves, bádogos, villany-, vízszerelő, asztalos, festő és mázoló szakmunkáso­kat, valamint férfi és női segédmunkásokat építőipari szövetkezet budai munkahelyre azonnal felvesz. Mun­kásszállás nincs. Je­lentkezés : Budapest XVm., Hengersor u. 73. Munkaügy. 42r-es villamos kispesti vég­állomásánál. Felvételre keresünk gépészmérnököt és gépgyártótechnoló­gust. Jelentkezni le­het: a Magyar Hajó- és Darugyár váci gyáregység személy­zeti osztályán. Tele­fon: 223. Érettségizett fiúkat felveszünk villanysze­relő és építőgépszere­lő szakmára. Kecske­méti vagy 30 km-es körzetből bejárók je­lentkezhetnek szemé­lyesen augusztus ló­ig, munkanapokon délelőtt az É.M. Bács megyei Állami Építő­ipari Vállalat munka­ügyi osztályán. Kecs­kemét, Rákóczi város 23. Ipari tanulónak fel­veszünk általános is­kolát végzett 14—16 éves fiúkat, kőműves, ács, épületbádogos és központi fűtéssze­relő szakmára. Jelent­kezés személyesen augusztus 15-ig mun­kanapokon délelőtt az É.M. Bács megyei Állami Építőipari Vállalat munkaügyi osztályán, Kecskemét, Rákóczi város 23. Gyors- és gépírói ál­lást keresek, kevés gyakorlattal. Cím: a nagykőrösi hirdető- ben. Eltartanék idős nénit, vagy bácsit házáért, esetleg részletfizetés­re vennék házat. Nagykőrös, T. kér. Kárpát utca 4. sz. 1700-as Mercedes sze­mélygépkocsi jó álla­potban eladó. Cegléd, Árpád u. 22. Építőipari technikust vagy mérnököt mű­szaki vezetőnek azon­nal felveszünk. Ceg­lédi Építőipari Ktsz. Cegléd, Achim And­rás u. 26. Eladó 150-es Zetka, Halápi Imre, Rákóczi Tsz. Nagykőrös. CEGLÉDI APRÓHIRDETÉSEK Életjáradékkal be­költözhető házat ven­nék havi ezer forint­tal. Cegléd, Kossuth Ferenc utca 13. szám. Hálószobabútor eladó. IX., Bimbó utca 5. alatt. Nikkelezett fehér zo­mánctűzhely új álla­potban eladó. Cegléd, Mátyás király 35. Bottka. Eladó. Vadászfegyver német gyártmányú 20-as kaliberű, kakas­nélküli. Érdeklődni lehet Albertirsa, Hő­sök utca 36. Garai Ba- jos._______________________ Fél hálószoba eladó. Szolnoki út 22. alatt. Jó állapotban levő kapu, oszlopokkal, kisajtóval eladó. Déli út 12. szám alatt. Eladó 593 n.-öl jókar­ban levő szőlő fele terméssel.' Értekezni lehet Kossuth tér 10. alatt házfelügyelő, Cegléd. __________________ E gy db 3 hl szőlőprés, 8 hl kád* 3 hl kád eladó: Klapka utca 13. m. kér. _________ N ádasdi utca 38. szá­mú ház sürgősen el­adó. Értekezni ugyan­ott. Balszerencsés vereség Totógyilkosnak szaruit c. labdj- V.Jj.-T ff r“9Ó NB II újon- BBfrS ca, a Csepel Au- 9 f§ tó> amely, akár- csak az első for- dűlóbán,’ most is alulmaradt, méghozzá oda­haza. Három tartalékkal áll­tak ki a Pest megyeiek, Hochrein és Tajti sérülése, Kerekes pedig sportszerűt­lensége miatt maradt ki a csapatból. Akárcsak a K. Lombik ellen, most is meg­sérült a találkozó alatt egy játékosuk, s így gyakorla­tilag csonka volt az együt­tes. Budai Soartacus—Csepel Autó 1:0 (0:0) Cs. Autó: Kovács — Vigh, Kulcsár, Cseh — Kreisz, Hau­ser — Belovai, Mogyorósi, Kiss, Stähl, Rátkai. Már kezdetben is nagy len­dülettel támadott az Autó. A 3. percben Mogyoródi csak a kapussal állt szemben, de közelről küldött fejese a lécet érte, majd onnan visz- szapattanva kezére esett, s így a hazaiak jutottak sza­badrúgáshoz. A 15. percben Cseh húzódást szenvedett, a balszélre állt, s ott csak sta­tisztált. Még így is többet támadott a hazai együttes, s több gólhelyzetet kihagytak a csatárok. Fordulás után kiegyenlí­tett játék folyt., A Sparta­cus is vezetett néhány tá­madást. A 65. percben Kul­csár és Rátkai egymásra várt, nem rúgta el a labdát, s a kínálkozó alkalmat kihasz­nálták a vendégek. Később Kreisz hatalmas lövése a ka­pufán csattant, majd Be­lovai elhúzott és a labda K6- czián I' sarkáról pattant ki, a vendégek nagy szerencsé­jére. Ezután két veszélyes lövést védett bravúrosan Ko­vács. Mogyorósi elől az ötös­ről csak üggyel-bajjal tud­tak menteni a vendégvédők, az utolsó másodpercben pe­dig Kulcsár három lépésről a léc fölé fejelt. A Spartacus kultúráltab­ban játszott, de a helyzetek alapján a döntetlen igazságo­sabb lett volna. Jó: Kulcsár, Kreisz, Hau­ser, Kiss. 1. Szállítók 2 2---------8:2 4 2. BVSC 2 2---------5:2 4 3 . Budafok 2 1 1 — 1:0 3 4—5. Győr 1 1 1 — 2:1 3 4—5. Sz.-fehérvár 2 1 1 — 2:13 6—12. Csepel 2 1 — 1 2:2 2 6—12. K. Lombik 2 1 — 1 3:3 2 6—12. Oroszlány 2 — 2 — 3:3 2 6—12. EVTK 2 — 2 — 1:1 2 6—12. MTE 2 — 2 — 2:2 2 6—12. Budai Sp. 2 1 — 1 1:1 2 6—12. Dunaújv. 2 1 — 1 2:2 2 13. ZTE 2 — 1 1 1:2 1 14. Kaposvár 2-------------2 3:7 — 1 5. Csepel Autó 2-------------2 1:4 —: 1 6. Pécsi VSK 2------------2 0:2 — A Nyugati csoport további eredményei: Dunaújváros—• K, Lombik 2:0, Székesfehér­vár—EVTK 1:1, Mosonma­gyaróvári TE—Oroszlány 2:2, Győri MÁV DAC—Pécsi VSK 1:0, Budafok—Zalaegerszegi TE 0:0, BVSC—Kaposvári Ki­nizsi 3:1, Szállitók—Csepel 2.-0. Keleti csoport: Szegedi VSE—Kecskemét 2:0, Szol­nok—Bp. Építők 4:0, Mis­kolc—Nyíregyháza 6:2, Ózd—■ Borsodi B. 3:0, Eger—Diós­győr 0:1, Debreceni EAC— Egyetértés 1:0, Bp. Sparta­cus—Salgótarjáni Kohász 1:1, Láng—Ganz-MÁVAG 1:1. Tizenhatos a létszám Megszületett a döntés, mi­szerint az 1962/63. évi me­gyei labdarúgó-bajnokság me­zőnye az országos kiírásnak megfelelően tizenhatos lét­számú lesz. E szerint F ót esett ki a bajnokságból. Az első forduló párosítása: Üllő—Nagykőrös, Bag—Szi­getújfalu, Dunaharaszti—Al­bertirsa, Pilis—Ceglédi Épí­tők, Ceglédbercel—Vecsés, Abony—Monor, Váci Vas­utas—Tököl, Pécel—Gödöllői Vasas. A területi bajnokság au­gusztus 19-én indul, mind­két csoportban. Keleti csoport: Ecser—Új­ít artyán, Kiskunlacháza—Ör­kény, Szigethalom—Isaszeg, Nagykáta—Tápiójysele, Aszód —Gyömrő, 3c sa—Ceglédi Honvéd, Hévízgyörk—Mag­lód. Nyugati csoport: Pilisvö­rösvár—Veresegyház, Érdi Traktor—Fóti Vasutas, Du­nakeszi Kinizsi—Szentendrei Építők, Felsőgöd—Dunakeszi Vasutas, Fóti SE—Érdi Épí­tők, Budaörs—Kistarcsa, Váci Petőfi II—Törökbálint. A találkozók fél 5 órakor kezdődnek. Az intézők ré­szére a labdarúgó-szövetség szerdán öt órakor megbeszé­lést tart. AUGUSZTUS 6-TÓL 18-IG ál SZEZONVÉGI KIÁRUSÍTÁS Pár fylÓVMKt Zoknik A FÖLDMŰVESSZÖVETKEZETEK RUHÁZATI BOLTJAIBAN