Pest Megyei Hirlap, 1962. július (6. évfolyam, 152-176. szám)

1962-07-10 / 159. szám

ABONY, KÓKA ÉS MAGLÓD A LEGJOBB NYOLC KÖZÖTT k osztrák Adolf Christian és az Újpesti Dózsa I. csapata nyerte a „Tour de Hongrie“-t A megyei labdarúgó Szö­vetségi Kupa küzdelmei so­rán a legjobb nyolc közé jutásért vetélkedtek a csa­patok. Néhány meglepő eredmény született: Bag 6:9-ra verte Pécelt, Vecsés kikapott Maglódon, Szi­getújfalu pedig 5:5-re vég­zett Érden, s a döntetlen esetére kiirt szabályok sze­rint, mint vendégcsapat to­vábbjutott. Érdekesség, hogy a legjobb nyolc közé három alsóbb osztályú, az­az olyan csapat került, amely a területi, illetve já­rási bajnokságban játszott az elmúlt évadban. A-csoport: Bag—Pécel 6:0 (3:0> Bag. 300 néző. V: Berta. A tartalékos péceliek lelkesedé­se kevésnek bizonyult a jó tor­mában levő, teljes erőbedobással küzdő hazaiakkal szemben. A pé- celi kapus a 35. percben megsé­rült. s ezután már nem volt tel­jes értékű harcos. G: Nagy Sándor (3). Kékesi, Könczöl. A hatodik gól öngólból esett. Jó: Nagy S., Katona I., Ka­tona ni.. Tóth, ill. Kalocsai, Szi­li, Hajdú, Balázs. Némedi Sándor Az Abony—Nagykőrös mérkőzés­re a vendégcsapat nem jelent meg. továbbjutott: Abony és Bag. B-csoport: Kóka—Nagykáta 3:2 (2:1) Kóka, 300 néző. V: Nagy P. A helyi csapat szinte végigtá­madta a mérkőzést. A vendége­ket a nagyobb arányú vereségtől kitűnően védő kapusuk mentette meg. Nagykáta szétesően játszott, különösen két fedezete „gyengél­kedett”. csatársora viszont gólve- szélyesmek bizonyult. Szigetújfalu—Érdi Építők 5:5 (2:1) Érd. 300 néző. V: Boltos. A helyiek eleve lemondtak a győzelem reményéről, pedig, mint a játék bebizonyította, volt ke­resnivalójuk, a látottak alapján győzelmet érdemeltek volna. Az első gólt a vendégek szerezték, majd Érd 2:l-re elhúzott a fölé­nyeskedve játszó Szigetújfalu el­len. Fordulás után már 5:3-ra ve­zettek az érdiek, de egy szeren­csés góllal szépített Szigetújfalu, majd a döntetlent Is megszerezte. Továbbjutott: Kóka és Szigetúj­falu. C-csoport: Monor—Ceglédbercel 2:1 (1:0) Ceglédbercel. 300 néző. V: Csa- naki. Az első félidőben kiegyensúlyo­zott játék folyt. gólhelyzetek mindkét oldalon egyaránt akad­tak, de a vendégek határozottabb- n.'ik: bizonyultak a kapu előtt. En­nek eredményeként jogosan sze­rezték meg vezető góljukat. For­dulás után a fáradság jelei mutat­koztak a monoriakon (kiütközött a labdarúgókon a szombati évzá­ró bankett utóhatása), s a hazaiak irányították a játékot. A 60. perc­ben sikerült Is egyenliteniök. Csak a befejezés előtt tíz perccel dőlt el a mérkőzés sorsa — a vendégek javára. G: Szabó II.. Kovács B.. ill. Schmidt. Jó: Sáránszki, Szabó II., Bán, ill. Senkel, Mezei. Schmidt. SZTK—Tököl 2:0 (1:0) Tököl. 500 néző. V: Horányi. Az újonc NB HI-as csapat kor­szerű játékkal nyert. A helyiek is jó teljesítményt nyújtottak, de a 16-oson elfogyott a csatárok tudo­mánya, igaz, eredménytelenségük­ben a kitűnően védő Dávid is „lu­das”. G: Csősz. Korsós. Jó: Dávid (a mezőny legjobbja), Gere, Bonczi, Majoros, ill. BiÜsics. Gerényi II., Török. Továbbjutott: Monor és Sziget- szentmlklós. D-csoport: Váci Vasutas—Szigethalom 1» (1:0) Vác. 200 néző. V: Dombal. Szigethalom sokkal többet táma­dott. a helyzetek sokaságát hagyta A Pilisi Bányász továbbra is csoportelső A labdarúgó Nyári Kupa vasár­napi fordulójában már nem ment olyan Jól a Pest megyei csapa- toknak, mint legutóbb. A Szent­endrei Honvéd Székesfehérvárott, Cegléd pedig otthonában maradt alul. Csupán a Pilisi Bányász sze­rezte meg mindkét pontot — még­hozzá idegenben —, s továbbra is csoportelső. gólt szereztek. Fordulás után ugyancsak a ceglédiek voltak fö­lényben, de hiába. Jó: Oláh (a mezőny legjobbja), Pintér. Gyikó I. F. J. 1. EVTK 2. Szegedi VSE 3. Ceglédi VSE 4. Bp. Spartacus 3 3---6:2 6 3 2 — 1 10:3 4 3 1 — 2 3:9 2 3-----3 1;6 — ó budai csoport: Pilisi Bányász—Vasas Dinamó 4:2 (1:2) Gyömrői út. 100 néző. V: Nánási. P. Bányász: Kovács — Markos, Nick II., Sodró — Gechter. Sztoj- kov — Ober, Huj II., Krupp, Víz­vári (Nick I.). Kimmel. Bár a vezetést a Bányász sze­rezte meg, mégis a Dinamó ját­szott tetszetősebben az első félidő­ben. s kétgólos vezetésre tett szert, igaz, védelmi hibákból. Szünet után átcsoportosították a vendég­csapatot, így Sodró lett a közép- asatár. s ekkor már lényegesen jobban ment a Pest megyeieknek, akik akár nagyobb arányban is győzhettek volna. G: Nick I., Huj H., Kimmel, Hatvani (öngól). Jó: Sztojkov (a mezőny legjobbja). Sodró, Kim­mel. 1. Pilisi B. 2. Elektromos 3. Gázművek 4. Hl. k. TTVE 5. UFC 6. Dinamó 7. Esztergom 8. Csillaghegy Délpesti 3 3--U: 3 6 3 2 1 — 4: 2 5 3 2 — 1 7: 2 4 3 1 1 1 12: 9 3 3 111 9:10 3 3 1 — 2 5: 8 2 3 —r 1 2 5: 3 1 3------3 4 .1,5 _ c soport: Erzsébeti VTK—Ceglédi VSe 2:0 (2:0) Cegléd, 800 néző. V: Magyar. CVSE: Hamza — Pákozdi, Ju­hász, Császár — Csontos. Oláh — Pintér, Molnár, Gyikó I.. Nagy, Farkas. A Mednyánszky és Gyikó n. nélkül kiálló hazaiak már a 3. percben gólt kaptak, mivel a vé­dőik késlekedtek a beavatkozás­sal. a váratlan gól felrázta a ceg­lédieket, támadást támadás után vezettek, de ezekből csak szögle­teket tudtak kiharcolni, a 20. perc. ben Pintér hatalmas egyenlítési alkalmat szalasztott el. a 28. percben a fővárosiak váratlan el­lentámadásból, ismét a tétovázó hazai védelem jóvoltából, újabb A PEST MEGY EH HÍRLAP Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei bizottsága és a megyei tanács lapja Főszerkesztő Bácskai László Kőbányai csoport: Székesfehérvári MÄV—Szent­endrei Honvéd 3:2 (3:1) Székesfehérvár, 1200 néző. V: Váli. Az első félidőben a MÁV sokkal jobban játszott. A második félidő­ben azonban — annak ellenére, hogy a balösszekötő Popovot a játékvezető az 50. percben kiállí­totta — 10 emberrel is közel áll­tak az egyenlítéshez a vendégek. G: Popov. Kovács. 1. Sz.-feh. MÁV 2. K. Lombik 3. Szentendre 4. Traktorgyár 3 2 1 — 9: 3 5 3 1 1 1 4: 4 3 3 1 -- 2 6: 6 2 3 1—2 5:11 2 Minden jó, ha a kezdet jó? A Magyar Atlétikai Szövetség nemzetközi atlétikai versenyt ren­dezett szombaton és vasárnap a Népstadionban. Szombaton mind­járt az első dobószámban, a disz- koszvetéaben, Kontsek Jolán or­szágos csúcsot ért el (55,53) és így a kezdet ragyogóan sikerült. Am a folytatás, ha a magyar országos rekordok szempontjából tekintjük, sajnos, elmaradt. A nemzetközi atlétikai verseny ennek ellenére számos kiemelkedő eredményt hozott. Varjú Vilmos a súlylökésben 19,01 méterrel új sta­dioncsúcsot dobott, túlszárnyalva O’Brien 1953-ban felállított 18,8Ö-es eredményét. Kulcsár Gergely ál­landóan 73 méterre haj igáivá a szovjet fagerellyel, végül is 78,80- nal győzött. A távolugrásban Ka­locsai 10 centiméterrel megjavítot­ta (767 cm-es ugrásával) eddigi legjobbját. A második napon Zsivótzky 68.08-as kalapácsvetése. Noszály 206 cm-es magasugrása. Kalocsai egyéni csúcsa hármasugrásban, volt a legkiemelkedőbb magyar eredmény. Ezt tarkította még a 300 méteres akadályfutás győztesé­nek. Sirennek 8:39.4-es finn csú­csa. ki. Vác meglepően gyengén ját­szott, csupán a hátvédhármas, s elsősorban Takács kapus jeleske­dett, aki igen sok labdát tett ár­talmatlanná. A vendégeknél a kö­zéphátvéd és a belsőhármas tűnt ki. G: Seben. Maglód—Vecsés 4:3 (2:1) Maglód, 200 néző. V: Kiss dr. A lelkesebb Maglód nyert, a több tartalékkal kiálló Vecsés el­len. Továbbjutott: váci Vasutas és Maglód. Két telitalálat a totón A vasárnapi totófordulóban két pályázó ért el telitalálatot, nyere­ményük egyenként 101 520 forint, ll taiálatos szelvény 45, 10 talála- tos 525 darab akadt. Előbbiekre 4512, utóbbiakra 515 forintot fizet­nek szelvényeként. Totóeredmények: 1, 2. L 2. 1, 1, 1, 2, 1, 2, 2, 2. Vasárnap befejeződött a „Tour de Hongrie” nyolcnapos nemzet­közi kerékpáros verseny küzde- Iemsorozata. Az utolsó szakaszt Miskolc—Budapest között 180 kilo­méteres távon, déltől az esti órá­kig tették meg a versenyzők, de a Millenárison levő célba már nem mindenki futott be: a több mint egy héttel ezelőtt Budapestről in­dult közel 70 főnyi versenyző kö­zül csak 49 teljesítette a több mint ezer kilométert, a többiek feladták a harcot. VIH. szakasz (Miskolc—Buda­pest (180 km). Egyénileg: 1. Me- gyerdi (Tipográfia) 5:07.35 óra. Csapatversenyben: 1. u. Dózsa H. 15:22.57 óra. Az összetett egyéni verseny győztese: Adolf Christian (Union Peter-Quelle) 35:22.06, 2. Juszkó (Vasas) 35:26.08, 3. Horváth (BVSC) 35:26.49, 4. Balaskó (Tipográfia) 35:27.28, 5. Aranyi (Csepel) 35:27.42, 6. Török Gy. (U. Dózsa) 35:29.26 óra. Összetett csapatversenyben: l. U. Dózsa I. 106:42.48 óra, 2. Romá­nia 106:58.05, 3. U. Dózsa II. 106:59.24 óra. Füle Judit kilencedik lett az összetett versenyben Befejeződött a tornász-világbajnokság Vasárnap Prágában a sze- renkénti döntőkkel befejező­dött a 15. tornász világbajnok­ság. Délelőtt hatalmas ér­deklődés mellett a hat férfi­szám döntőjét tartották meg, este pedig a nők versengtek a négy világbajnoki címért. A férfidöntő magas színvo­nalú, izgalmas versenyt ho­zott. Meglepetésre az Buró- pa-bajnok jugoszláv Cerar két világbajnoki címet . is nyert. A hat elsőségen egyéb­ként Jugoszlávia és Japán (2—2), továbbá a Szovjetunió és Csehszlovákia osztozott. Szerenként! világbajnokok: Műszabadgyakorlat: Aihara (Japán) és Endo (Japán) 19,50 pont. Lólengés: Cerar (Jugoszlá­via) 19,75 pont. Gyűrű: Tyitov (Szovjetunió) 19,55 pont. Lóugrás: Krbec (Csehszlová­kia) 19,55 pont. Korlát: Cerar (Jugoszlávia) 19,625 pont. Nyújtó: Ono (Japán) 19,675 pont. Vasárnap este zsúfolt néző­tér előtt rendezték meg Prá­gában a női szerenkénti dön­tőt. A csehszlovákok a négy világbajnoki cím közül ket­tőt megnyertek, a másik két elsőség a szovjet tornásznőké lett. A női szerenkénti döntő­ben magyar versenyzők is szerepeltek. Ducza Anikó ge­rendán holtversenyben a 3. helyen végzett és ezzel bronz­érmet nyert. A fiatal Mak­rai Katalin felemás korláton a 6. helyet szerezte meg. Szerenkénti világbajnokok. Műszabadgyakorlat: Lati­nyina (Szovjetunió) 19,716 pont. Gerenda: Bosdkova (Cseh­szlovákia) 19,499 pont, ... 3. Ducza Anikó (Magyarország) és Ikeda (Japán) 19,366 pont. Felemás korlát: Pervúhin (Szovjetunió) 19,5665 pont, .. .6. Makrai Katalin (Ma­gyarország) 19,3160 pont. Lóugrás: Caslavska (Cseh­szlovákia) 19,6495 pont. A szombaton késő éjjel be­fejeződött női összetett ver­senyben a magyar tornászok közül a legjobban a ceglédi Füle Judit szerepelt. 9. lett, 76,264 ponttal. Csapat világbajnok: Szovjet­unió 348,988, 2. Csehszlovákia 382,590, 3. Japán 379,523, 4. Magyarország 377,790. Eladó ingatlanok a szentendrei kiren­deltség területén, ízbég: 2 szoba, mellékhelyi­ségek. 138 n.-öl telek­kel. Beköltözhető. Ara: 65 000,— Ft. Pomáz: 2 szoba, kamra, 200 n.-öl gyümölcsössel. Beköltözhető. Ara: 65 000,_ Ft. Szentendre: 367 n.-öl kerített gyü­mölcsös telek. Ára: n.-öle 80,— Ft. 640 n.-öl gyümölcsös telek. Ara: n.-öle 50,— Ft. 450 n.-öl vegyes gyü­mölcsös telek. Ára: 30 000,— Ft. 500 n.-öl kerítetlen te­lek 56 db gyümölcs­fával, 140 tő szőlő. Ara: 20 000,_ Ft. 500 n.-öl kerítetlen te­lek. Ára: n.-öle 40,— Ft. Budakalász: 2 szoba, 2 konyha. 1 kamra, pince, istálló, 557 n.-öl gyümölcsös­sel. Beköltözhető. Ara; 80 000,— Ft. Erdliget VT., Bende­gúz utca, 150 négy­szögöl bekerített gyümölcsös telek, rajta 20 ms alapterü­letű duplafalú, há­rom helyiségből álló gömbfaház. Villany, háztartási áram beve­zetve. Autóbuszhoz 3 —4, Érdfelső vasútál­lomáshoz 15 percnyi­re. A gömbfaház pad- lós, cseréptetős és padlása van. Érdeklődni lehet: PIK. Szentendre, Rákóczi u. 11. Eladó príma állapot­ban levő özer zongo­ra. Nagykőrös, Bállá Gergely 47. __________ Ú jonnan generálozott 125-ös Csepel olcsón, áron alul sürgősen el­adó. Kőházi József Nagykőrös, IV., Bátho* ri út 10._____________ K ifogástalan állapot­ban levő Izs motorke­rékpár eladó. Megte­kinthető este 5 után. Cegléd, Malom utca 25. alatt._____________ E ladó teljesen gene­rálozott 750 kcm-es BMW. Cegléd, Kö­rösi út 46. Egy pár új nylon ha­risnyát kap 30 Ft utánvéttel a Szent­endrei Háziipari Szö­vetkezettől Petőfi u. 1. sz., ha 2 pár hasz­nált nylon harisnyát küld be. Eladó 125-ös Csepel motorkerékpár, Szol­noki út 91. Nagykő­rös^^_______________ K ösd és Vidéke Kör­zeti Földművesszö- vetkezet július 15-i belépéssel, 450 000 fo­rint raktári készletű kosdd iparcikk boltjá­ba megfelelő szak­képzettségű boltveze­tőt felvesz. Erkölcsi bizonyítvány szüksé­ges. Jelentkezés: Vác, Beloiannisz utca 3. (Telefon: 50.)________ J áwa Pionér 50 kcm. eladó. Nagykőrös, Háromszék u. 4. Kór­ház mellett. Érdek­lődni» egész nap. Szentendrei Kocsigyár azonnali belépésre felvesz gépipari, illet­ve közgazdasági tech­nikumi végzettséggel legalább 2 éves gya­korlattal rendelkező anyaggazdálkodót. Továbbá felvesz gya­korlattal rendelkező vasesztergályos szak­munkásokat. Eladó német Ifa gyártmányú mezőgaz­dasági kis gép. Dut- ka, Szentendre, Ulci- zia köz 1. Kiadja a Hírlapkiadó vállalat Felelős kiadó Csollány Ferenc Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest, vm.. Blaha Lujza tér 3 Egész nap hívható központi telefon: 343—100. 142—220 A főszerkesztő telefonja: 131—248 — Gépírószoba fhívható » óráig): 140—447 - Belpolitikai és sportrovat: 140—449 — Művelődési rovat: 141—258 Előállítja Szikra Lapnyomda Budapest Terjeszti a Magyar Posta. Elő­fizethető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél Wőözetésl díj 1 hónapra 13 forint A női kézilabda-világbajnokság második versenynapján is három mérkőzést játszottak Romániában, meglepetésre Brassóban Dánia le­győzte Magyaronszág válogatottját 8:4 (5:1) arányban, a győzelem fő- részese Hansen dán kapus. A Szombathelyi Haladás labda­rúgó-csapata szombaton érkezett meg Rostockba, ahol nyolc csapat egyhetes sport- és kultúrműsor keretében a Keleti-tenger Kupáért küzd. A Szombathelyi Haladás az első csoportban vasárnap vívta el­ső mérkőzését a Leningrádi Zenit ellen, s 3:2-es vereséget szenvedett. NAGYKŐRÖSI APRÓHIRDETÉSEK Bútor eladó. Nagykő­rös, II. kér. Pásztor út 29. sz._____________ E ladó sürgősen Szőlő utcában féligkész la­kóház. Vajtai, Eszpe­rantó u. 2.______ E ladó Losonczi utca 62. sz. ház, részben beköltözhető. Érdek­lődni: Hősök tere 6. szám. A Nagykőrös! Állam! Gazdaság az alábbi szakmában 8 osztályt végzett fiúkat tanuló­nak szerződtet: vas­esztergályos, villany- szerelő, kovács, gép­lakatos. Jelentkezni lehet a gazdaság fe­ketéi központjában, a munkaügyi csoport­nál. Eladó jókarban levő fekete Pannónia, 11 000-et futott, sürgő­sen. Érdeklődni: Nagykőrös I., Lehel Út 8. Eladó tanya TV. járás Gogány dűlő 61. sz. alatt. Érdeklődni a fenti szám alatt és Cegléd, Körösi út 42. szám. Egyenlítés - rekord esővel A múlt hét esős időjárása után szombat és vasárnap eső­mentesen kerülhetett sor a negyedik angol—magyar úszó­viadalra a Sportuszodáiban. Az eddigi három találkozó közül kétszer az angolok, egyszer a magyarok győztek. Most sike­rült a magyar válogatottnak egyenlítenie, a kétnapos küz­perccel új ifjúsági és felnőtt csúcsott úszott. Csikány pedig előbb a 200 méteres !hátúszáé­ban 2:18.3, majd a 4X100 mé­teres férfi vegyesváltó óltíó embereként a 100 méteres hátúszásban (1:02.8) javította meg az országos csúcsered­ményt. A 4X100 méteres férfi ve­KépUnkön: angol lányok a medence szélén delem után végül is 153:130 arányban diadalmaskodtak a vendégek felett. Az eső nélküli egyenlítés már önmagában is szép sport­csemege volt, de ezt még csak fokozta a rékordeső. Ugyanis szombaton Dobai Gyula a 100 méteres gyorsúszásban 55,7 másodperces eredményével be­állította a magyar rekordot. Vasárnap Lenkei a 200 méteres mellúszásban 2:40,1 másod­giyesváltónk is rekordot ért el: 4:16.6. Ragyogó eredményekhez még az tartozik, hogy a szom­baton, a 100 tn-es gyorsúszás- ban rekordot beállító Dobai Gyula vasárnap a két váltó­számban is ragyogó időered­ményt ért el. előbb 55,9-et, majd 55,3-at, ez utóbbi ugyan négy tizeddel jobb a magyar rekordnál, de mivel a váltó utolsó embereként érte el, nem hitelesíthető. A Nagykőrösi Kinizsi a harmadik A megyei labdarúgó-baj­nokság utolsó mérkőzése zajlott le vasárnap: a júli­us elsejei nagykőrösi ifjú­sági nap miatt elhalasztott Nagykőrösi Kinizsi—Gödöl­lői Vasas találkozó. A mér­kőzés a bajnokság harma­dik helye szempontjából döntő jelentőségű volt. A hazaiak győztek, s Így jobb gólarányuk révén, megelőz­ve az újonc Aibertirsát, „dobogóra kerültek”. Nagykőrösi Kinizsi—Gödöllői Vasas 3:1 (1:0) Nagykőrös, 600 néző. V: Bende. Az első félórában színvonalas, szép játék folyt, de csak a me­zőnyben. Egyik kapu előtt sem alakult ki igazi gólhelyzet. Az utolsó tizenöt percben körösi fö­lény alakult ki. s ez egy gólban kifejezésre is jutott. Fordulás után, már a 48. perc­ben, úiabb gólt értek el a hazai­ak, rá tíz percre a körösi Csikós II. megsérült, s majd tíz percig ápolták a partvonal mellett. Ez­alatt, bár továbbra • is Nagykőrös támadott, a 60. percben szépítettek a vendégek. A hajrát a hazai csa­pat bírta jobban, sok szép táma­dást vezettek csatárai, s a 77. percben 11-esből bebiztosították győzelmüket. A büntetőrúgás al­kalmával sportszerűtlen megjegy­zést tett gödöllői Cseresznyét a játékvezető kiállította. Nagykőrös biztosan, megérde­melten győzött. Mindkét együttes igazolta a bajnokság hajrájában mutatott jó tonnáját. G: Csikós I. (2). Bakonyi (11-es- ből), ill. Tóth ír. Jó: Bélteld. Far- kasinszky, Bakonyi, Toricska. ill. Adám, Kovács, Gácsér, Tóth L Pécsi Sándor A bajnokság befejeztével az él­csoportban a következő sorrend született: 1. SZTK 2. Pécel 3. Nagykőrös 4. Albertirsa 5. Gödöllő 30 18 7 5 57:31 43 30 15 6 9 58:45 36 30 13 9 8 58:27 35 30 1« 3 11 53:38 35 30 13 8 3 36:39 34 A Rostockban rendezett nemzet­közi úszóversenyen a szovjet G. Prokopenko 1:09,8 percre javította a 100 méteres férfi mellúszás Eu- rópa-rekordj át. Gyér érdeklődés, kevés izgalom jellemezte a gyorsasági motorbaj­nokság 3. fordulójának 2. napját. Kuruez (Bp. Honvéd) biztosan nyerte mindkét futamát, és egy pillanatig sem volt vitás Gesztor győzelme sem. Mindössze a 350 kcm sportgépek futamában volt nagy küzdelem Nagy István (Bp. Honvéd) és !?path (MHS KMK) kö­zött, végül is a Hon véd-versenyző győzött. CEGLÉDI APRÓHIRDETÉSEK Eladó 25 fm-es tanya, mellékhelyiségekkel, 800 n.-öl területtel és tanya körül levő több szál akácfával. Törtei, Ludas dűlő 780. szám. Ha szükséges, lebon­tás is lehetséges. Ér­deklődni lehet Cegléd X., Pesti út 52. szám alatt. _________________ N agyképemyős 611-es Orion televizió eladó. Cegléd. Dózsa György 37.__________________________ Azonnal beköltözhe­tő ház nagy portával Bercsényi út 21. szá­mú eladó. Érdeklődni lehet a helyszínen, vagy a Bercsényi úti fodrásznál.___________ 1 db 250-es kiskerekü Jáwa 800 kilométert futott eladó. Megte­kinthető Bercsényi út 19 /a. Sárik műszerész­nél. Féligkész ház ötven­ezerért, fürdőkád el­adó. Cegléd, Görbe u. 17._____________ M értékűién vállaljuk női, férfi, gyermek- ruhák készítését ho­zott anyagból is. Ru­haipari Vállalat, Sza­badság tér 3. Eladó 125-ös Csepel motorkerékpár. Ceg­léd, Fecske u 2. Szo­ciális otthon mellett. Csepel Danuvia 125-ös jókarban levő eladó. Sütő u. 1/a, Ház eladó VHI. kér. Csutak Kánaán utca 18. Azonnal beköltöz­hető. Perzsaszőnyeg szövő­székek, különböző nagyságúak eladók. Cegléd, Ady E. utca 3. szám alatt. Háromszobás ház azonnal beköltözhető­en eladó Cegléd, vm., Ságvári Endre utca 14. szám alatt. Érdeklődni lehet a Petőfi utca 6. szám alatti lelkész! hivatal­ban. _________________ M egvásároljuk feles­leges könyveit a Ceglédi Könyvesbolt­ban július 10-én, vá­sárolunk régi és új kiadású szépirodalmi, tudományos és ifjú­sági könyveket. Kész­pénzzel fizetünk. Csak egy napig vá­sárolunk. 500-as NSU oldalko­csis motorkerékpár eladó. Sas utca 24. Zöld Pannónia mo­torkerékpár eladó. Cegléd, Sugár utca 34. alatt.