Pest Megyei Hirlap, 1962. július (6. évfolyam, 152-176. szám)

1962-07-03 / 153. szám

Vereséggel búcsúztak az élcsoport tagjai Az 1961—62. évi labdarú­gó-bajnokság, a július 8-án sorra kerülő Gödöllő— Nagykőrös mérkőzés kivé­telével, befejeződött. Az utolsó forduló érdekessége az élcsoport tagjainak — SZTK, Nagykörös. Albertir- sa — veresége. Igaz. az SZTK elsőségét ez már nem befolyásolja. A két régi ve- télytárs, Monor és Vecsés találkozója, hazai győze­lemmel végződött. Sport­szerűtlen. hogy Fót nem utazott el Szigetújfalura, hiszen ez a mérkőzés a ki­esés szempontjából nem volt közömbös. Ha ugyanis — bár igaz, erre kevés jel mutatott — a hazaialt ki­kapnak, akkor Szigetújfa­lu és nem Ceglédbercel a harmadik kieső, a Fóti SE és a Pilisi KSK mellett. A szövetség valószínűleg az elmaradt Sztgetújfalu—Fót találkozó két pontját, játék nélkül a helyieknek adja. Monor—Vecsés 2:1 (1:1) Monor, ÍOOO néző. V: Halász. Mint mindig, most is változatos, izgalmakban bővelkedő mérkőzést vívott a két régi vetélytárs. Mind­két kapu előtt adódtak nagy hely­zetek. s a vecsési Kárinak sike­rült először a hálóba találni. Csak tíz percig örülhettek a vezetésnek a vendégék. mert az első félidő befejezése előtt öt perccel a fiatal Szalay egyenlített. A második félidőt hatalmas lendülettel kezdő monoriak enyhe mezőnyfölényt harcoltak ld és Szalay újabb góljával vezetéshez jutottak. Vecsés elkeseredetten küzdött az egyenlítésért, a 75. percben Kár! két monori védő kö­zül kiugorva a hálóba talált, a gólt azonban. annak ellenére, hogy a partjelző nem jelzett. Ha­lász játékvezető les címén nem adta meg. Az utolsó negyedórában a monori Fehért és a vecsési Fü­redit kiállították. A látottak alapján a döntetlen Valósabb lett volna. G: Szalay (2). ÜL Kárt. Jó: Fó- nyad I.. Szalay. Szabó, 1H. Trasz- ezer, Siszler. Kán. Fekete József Ceglédbercel—Nagykőrösi Kinizsi 2:1 (1:0) Ceglédbercel. 500 néző. V: Gom­bás. Szép adogatások, gyors akciók — ezt mutatták , a körösiek az első tíz percben. Ezután fokozatosan feljöttek a hazaiak és tőlük rég­látott lendületes, tetszetős játék­kal. egész sor veszélyes helyzetet teremtettek. Egy negyedórára tel­jesen beszorították ellenfelüket, fölényük azonban csak a 30. perc­ben érett góllá. Közvetlenül fordulás után nö­velték előnyüket a berceliek. A második félidő kiegyenlített küz­delmet. élénk iramot és nagyon jó játékot hozott. A Kinizsi az 37. percben szépített, az utolsó ne­gyedórában erősen rohamozott, de a helyi védelem hallatlan mun­kabírással mindent mentett. G: Palásti. Prudovics, 111. Bako­nyi. Jő: Aradi. Mezei. Senkel, Macskás!, ÜL Béltekl. Csikós H., Bakonyi. Kohlmayer Adám Ceglédi Ppítök—Albertira« 3.-0 (1:0) Cegléd. 500 néző. V: Tihanyi. Végig erős iram jellemezte a sportszerű találkozót. A játék ugyan túl kemény volt, de ez nem lépte át egyetlen esetben sem a durvaság határait. Kilencven per­cen át a hazaiak Irányították a játékot, s az eredmény Igazságos­nak mondható. A ceglédi csapatból mindenki sziwel-lélekkel harcolt. Kiemelni közülük senkit sem lehet. A ven­dégek. s egyben a mezőny leg- 'óbbja Kovács, a kapus volt. aki. ahogy ez már jó kapuvédőimé! szokásos, a szerencsével sem állt hadilábon. G: Máté I.. Nagy. Laborcz. Váci Vasutas—Dunaharasztl MTK 2:0 (ld)) Vác, szigeti pálya, 200 néző. V: KiPP. Erősen idényvégl formaiján ját­szott mindkét fél. talán" elsősor­ban azért, mivel egyik együttes számára sem volt sorsdöntő az eredmény. A Vasutas végigtámadta a találkozót, de helyzeteiket — kettő kivételével — elkapkodták. G: Rábi (2). Pál János Üllő—SZTK 4:1 (3:1) Üllő. 800 néző. V: Császár. Az első félidőben jólramú küz­delem alakult ki. A széllel és nappal szemben játszó hazaiak kezdeményeztek többet, s lendüle­tesen szőtték támadásaikat. Ezek során a 13. és 22. percben a baj­nok szigetszentmiklósiak hálójá­ban táncolt a labda. A mezőnyben szépen adogató vendégek a 30. percben szépítettek, de rá négy percre már úiabb üllői - gólnak tapsolhatott a közönség. Szünet után közepes iramban folytatódott a mérkőzés, a kétgó­los vezetés birtokában könnyen vették a játékot a helyiek. Ebben a játékrészben az SZTK valamivel többet rohamozott, de az üllői vé­dők lestaktikáján majd minden próbálkozásuk elakadt. Az utolsó negyedórában ismét rákapcsoltak a hazaiak, s a 78. percben ll-esből állították be a végeredményt. A lelkes, -ró!rátörő üllővel szem­ben, mérsékelt teljesítményt nyúj­tott a bajnokcsapat. A játékveze­tőhármas kitűnően látta el felada­tát. G: Hang (2), Sáli. Vasad! (11-es- ből). ill. Farkas. Jó: az üllői köz­vetlen védelem és Vasadi. Hang. ilL Gere. Majsai, Csősz. Pethő. Varga János Bag—Pilisi KSK 1:0 (1*) Pilis. 250 néző. V: Tóth L. A pilisiek végig fölényben vol­tak. s támadást támadás után ve­zettek. de csatáraik nem boldo­gultak a bagi védőkkel. Lövései­ket nem kísérte szerencse, s emel­lett a bagi Adám a mezőny leg­jobbjaként, ragyogóan védett. A 22. percben Kékesi váratlanul ki­ugrott a hazai védőgyűrűből, és a kapust is kicselezve gurította há­lóba a labdáig amely végered­ményben a vendégcsapat győzel­mét jelentette. G: Kékesi, Jó: Adám (a mezőny legjobbja), Katona III.. Kékesi, ill. a hazai jobbösszekötő, középhát­véd és balhátvéd. A Szigeíűjfalu—Fóti SE találko­zó elmaradt, mivel a fótiak nem érkeztek meg Szigetújfalura. A játékvezető a hazai csapatot leiga­zolta. 1. SZTK 30 18 7 5 57:31 43 2. Pécol 30 15 6 9 58:45 36 3. Albcrtirsa 30 16 3 11 53:38 35 4. Gödöllő 29 13 8 8 35:36 34 5. Nagykőrös 29 12 9 8 55:26 33 6. Bag 30 15 3 12 62:52 33 7. Vecsés 30 14 5 11 57:43 33 8. Cégi. Ép. 30 12 8 10 50:44 32 9. Monor 30 11 8 11 40:37 30 10. Váci VSE 30 11 8 11 51:55 30 11. Dunahax. 30 10 9 11 54:51 29 12. Üllő 30 9 8 13 39:41 26 13. Ceglédberc. 30 10 4 16 47:64 24 14. Sztgetújf. 29 7 9 13 39:48 23 15. Pilisi KSK 30 7 7 16 31:44 21 16. Fóti SE 29 4 6 19 28:87 14 CVSE U. 32 12 2 18 79:76 26 A vendégek távolmaradása miatt elmaradt Szigetújfalu—Fóti SE mérkőzést nem számítottuk be. 100% -os teljesítmény a Nyári Kupában A labdarúgó Nyári Kupa má­sodik fordulójában mindhárom Pest megyei együttes győzött, s ezzel a Szentendrei Honvéd és a Ceglédi VSE „elégtételt vett” múlt heti vereségéért. A Pilisi Bányász újabb győzelmé­vel, az óbudai csoportban az első helyre került. Kőbányt csoport Szentendrei .Honvéd—Vörös Csillag Traktorgyár 4:2 (3:2) Traklorgyári pálya, 403 néző. V: Pusztai. Sz. Honvéd: Aczél — Veres. Sá­ros, Kemeric — Tisza, Konecsni — Kovács, Búzás, Sári, Popov, Ku- szenda (Bajna). A Szentendrei Honvéd tavaszi formájában játszott, korszerű csa­tárjátékkal biztosan győzte le ott­honában volt NB H-es ellenfelét. A Traktorgyár múlt heti súlyos veresége után, most teljes csapa­tával állt ki, de nem tudta meg­akadályozni a Pest megyeiek győ­zelmét. A 4-es szám jegyében zajlott le a találkozó. A Honvéd négy gólt lőtt, a 14., 24., 44. percben az első félidőben, s a második félidő 24. percében, 4:2 állásnál, egy sza­bályos szentendrei gólt nem adott meg a játékvezető, tán csak azért nem, mivel ez a második félidő 36. percében esett. tehát ..kiesett” a négyes szám bűvköré­ből. G: Sári (2), Popov, Búzás (11-es- ből). Jó: Sáros. Tisza, Sári, Po­pov. Szerdán a Szentendrei Honvéd, Szolnokon, a Szolnoki MTE csapa­tával játszik barátságos mérkő­zést, míg jövő szerdán Kispestre látogatnak el a Pest megyeiek, s a Budapesti Honvéd ellen lépnek pályára. 1. Sz.feh. MÁV 2 1 1 — 6:1 3 2. K. Lombik • 2 1 1 — 2d 3 3. Szentendre 2 1 — 1 4:3 2 4. Traktorgyár 2-------2 2:9 — Ó budai csoport: Pilisi Bányász—Csillaghegy 3:9 (1:0) Plllsvörösvár, 300 néző. V: Sza­kács. P. Bányász: Huj I. — Markos, Nick n„ Krupp — Geeilter, Sztoj- kov — Huj H. (Viola), Ober. Nick X., Sodró, Kimmel. A hazaiak végig fölényben ját­szottak, megérdemelten győztek. Oláh — Pintér. Molnár, Gyikó I.» Kubinyi. Gyikó n. (Juhász). Az első negyedórában a Sparta­cus támadott többet, de a helyi védők jól romboltak. Ezután egy­re jobban feljött a vasutas és vezetéshez 1 ütött. Szünet után is Cegléd veszélyeztetett többet, s a befejezés előtti percekben állította be a végeredményt. Kár. hogy a fővárosiak durva belemenésekkel tarkították az egyébként sportsze­rű mérkőzést. G: Gyikó H.. Molnár. Jó: Cson­ton, Pintér, Molnár. F. J. 1. EVTK 2 2----------4:2 4 2 . Szegedi VSE 2 1 — 1 8:3 2 3. Ceglédi VSE 2 1 — 1 3:7 2 4. Bp. Spartacus 2 — 2 1:4­FELVESZÜNK Budapestre naponta bejáró kőműves, asztalos, bádogos, szobafestő-mázoló szakmunkásokat és SEGÉDMUNKÁSOKAT Fővárosi Javító Szerelő Vállalat XIV., Telepes utca 2—4. sz. , (7/c. autóbusz végállomásánál) G: Markos (ll-esből), Sztojlcov, Gechter. Jó: Sodró. Markos, Nick H., 1. Pilisi B. 2 2-------7: 1 4 2. Elektromos 2 1 1 — 1: 0 3 3. m. k. TTVE 2 1 1 — 8:3 3 4. Gázművek 2 1 — 1 3: 1 2 5. Dinamó 2 1 — 13:4 2 6. Esztergom 2 — 1 1 3: 5 1 7. UFC 2 — 1 13:6 1 8. Csillaghegy 2-------2 3:11 — A budapesti nemzetközi férfi röplabda-torna győztese: Magyar- ország a 6 ponttal. 2, Jugoszlávia 4 ponttal. 3. NT>K 2 ponttal, 4. Ma­gyarország B 0 ponttal. A jugoszláviai Jajceban vasár­nap folytatódott a nemzetközi ka­jakviadal. a magyar versenyzők ki tűnőén he-ytálltak. hat első he­lyet szereztek. UJ MAGYAR EJTŐ­ERNYŐS REKORD A dunántúli ejtőernyős baj­nokság során Módi József (Bp. MHS) versenyen kívül új re­kordot állított fel. Kétszer ug­rott ki hatszáz méterről és azonnali nyitás után 0,75 mé­teres átlagteljesítményt ért el. Szeptemberben játsszák le a Bologna—Vasas KK-döntőt A Közép-európai Kupa dön- tőiéfoa jutott Bologna és Vasas Labdarúgó-csapat vezetői hét­főn tárgyalásokat folytattak, hóiig . mikor játsszák le a két mérkőzést. A végső megállapodás az lett. hogy mindkét együttesnek a szeptember hónap felel meg a legjobban, hogy melyik nap. azt majd levelezésben rögzítik. Kikapott az MTK New Yorkban A New York-i nemzetközi labdarúgó-torna II. csoportjá­ban vasárnap kezdődtek meg a küzdelmek. Ez alkalommal pályára lépett az MTK együt­tese is, amely a bemutatkozó mérkőzésen a Wiener SC-től 3:1 (1:1) arányú vereséget szenvedett. Három telitalálat a totón A vasárnapi totófordulóban há­rom pályázó ért el telitalálatot. Nyereményük egyenként 64 559 fo­rint. 11 találatos szelvény 68. 10 találatos 858 darab akadt. Előbbi­ekre 2848, utóbbiakra 300 forintot fizetnek szelvényenként. A július elsejei totóeredmények: 1, 1, 1, 1. X. 2. 1. 1. 2. x. 2. x. Vasárnap befejeződött az eddiei legizgalmasabb magyar női ötpró­ba és férfi tízpróba bajnokság. A nőknél Németh Ida szerezte meg az elsőséget, ehhez nagy harc után távolugró egyéni rekordja segítet­te. A férfiaknál meglepően szoros küzdelem alakult ki Hubai és a fiatal Bakai között. Az 1500 mé­teres futás döntött, Hubai mind­össze hat ponttal nyerte a bajnok­ságot, Bakai előtt. Jakko Kailajaervi finn súlyeme­lő a középsúlyú szakításban 143.5 kilóval Ú1 világrekordot állított fel. A régi világcsúcsot ebben a fogásnemben a szovjet Pliukfelder tartotta, íítöl. december 21. óta, 142 kilóval. Délpesti csoport Ceglédi VSE—Bp. Spartacus 2:0 (1:0) Cegléd, 800 néző. V: Ülés. CVSE: Hamza — Pákozdi, Med- nyánszky. Császár — Csontos, PEST MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei bizottsága és a megyei tanács lapja Felelős szerkesztő Bácskai László Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat Felelős kiadó Csollány Ferenc Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest. VIII. Blaha Lujza tér 3 Egész nap hívható központi telefon: 343—100. 142—220 A felelős szerkesztő telefonja: 131—248 — Gépírószoba (hívható 20 óráig): 140—447 — Belpolitikai és sportrovat: 140—449 — Művelődési rovat: 141—258 Előállítja Szikra Lapnyomda Budapest Terjeszti a Magvar Posta. Elő­fizethető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél Előfizetési díj 1 hónapra 11 forint Eladó ingatlanok a gödöllői kirendeltség területén. Szilasliget: 2 szoba, konyha, elő­szoba, speiz, fürdő­szoba, pince, 200 n.- öl kerített gyümöl­csössel. Beköltözhető. Ára: 95 000.— Ft, Pécel: 2 szoba, konyha, speiz, mosókonyha, pince, műhely. 92 n.- öl telekkel. Beköltöz­hető. Ara: 50 000,_ Ft. Bag: 2 szoba, előszoba, fürdőszoba, 250 n.-Öl telekkel. Uj ház. Be­költözhető. Ára: 120 000,— Ft. 2 szoba, konyha, kamra, nyárikonyha, 160 n.-öl telekkel. Kút, villany van. Be­költözhető. Ara: 60 000.— Ft. Aszód: 2 szoba, konyha, speiz, kamra, üzlet. 250 n.-öl telekkel. Kút, villany van. Be­költözhető. Ara: 90 000,— Ft. Gödöllő: 5 szoba, konyha, pince, hall, fürdőszo­ba, speiz, 2000 n.-öl kerített gyümölcsös­sel. Beköltözhető. Ara: 250 000,— Ft. Szoba, konyha, speiz, sufni, 45 n.-öl telek­kel. Beköltözhető. Ára: 45 000.— Ft. Érdeklődni lehet: PIK VII. Gödöllő. Eladó Csepel 125-ös motorkerékpár. Nagy­kőrös, V., Sarkantyú u. 16. Eladó üvegesfal, két- szárnyas ajtóval, ab­lakok, ajtók, geren­dák, szarufák. Nagy­kőrös, VII., Eötvös Károly u. 31. _________ E ladó kettő szoba, kettő konyha, mel­lékhelyiséggel felsze­relt 240 négyszögöl szőlős, kertes, azon­nal beköltözhető ház. Munkácsy utca 10. Nagykőrös.____________ É rdliget VI., Bende­gúz u. 150 négyszög­öl gyümölcsös telek, rajta 20 ms alapterü­letű duplafalú, há­rom helyiségből álló gömbfaház. Villany, háztartási áram beve­zetve. Autóbuszhoz 3 _4, Érdfelső vasútál­lomáshoz 15 percnyi­re. A gömbfaház pad- lós, cseréptetős és padlása van.__________ E gy pár új nylon harisnyát kap 30 Ft utánvéttel a Szent­endrei Háziipari Szö­vetkezettől Petőfi u. 1. sz., ha 2 pár hasz­nált nylon harisnyát küld be.______________ A Ceglédi Járási Ta­nács Mezőgazdasági Osztálya több éves állami gazdasági, vagy tsz gyakorlattal rendelkező mezőgaz­dászt keres állatte­nyésztői, illetve álta­lános agronómusi be­osztásba. Cím: Ceg­léd, Rákóczi út 14. Hálózati és autóvilla­mosságban jártas vizsgázott villanysze­relőt felveszünk. Fi­zetés megegyezés szerint. Útiköltséget nem térítünk. Cifra­kerti Állami Gazda­ság, Cegléd. 1 db vörösréz fürdő­henger és 1 db fürdő­kád eladó. Érdeklődni lehet: Budapest Dob u. 82, Már Ignác. Fotelágy, egy- és két­személyes ágynemű­tartóval Patent kivi­telben fizetési köny- nyitéssel, készítőnél. Lenin körút 73. (ud­varban). Elcserélnék n. járás Kürtilapos 7. szoba, konyhás, mellékhelyi­séggel való lakást tsz-taggal, vagy je­lenleg belépővel Dó­zsa Tsz-be. Kőműves szakmun­kásokat, betanított férfi és női segéd­munkásokat építőipa­ri szövetkezet budai munkahelyre azon­nal felvesz. Felve­szünk továbbá 6 fő festő szakmunkást és kőműves ipari tanu­lókat. Munkásszállás nincs. J elentkez és: Bp. XVIII., Hengersor u. 73. Munkaügy. 42- es villamos kispesti vég álló m á s áriái. Eladó sürgősen egy fekete 125 kem-es Csepel Danuvia mo torkerékpár. Nagykő­rös IV., Kisfaludi u. 6. CEGLÉDIAPROHIRDETESEK Árok utca 10. számú ház áron alul eladó. Érdeklődni lehet Dá- tári Miháiynál, Ceg­lédbercel, Keleti utca. Jókarban levő 125-ös Csepel Danuvia mo­torkerékpár eladó. Cegléd, XI. kér. Tég­lagyár dűlő 52. szám. Eladó: egy db. szép spaletás ablak, egy üvegajtó, két üvegfal, parketta alá új vak­padló, piros termés­kő, egy db 6 m 3/4-es horganyzott vízveze­tékcső. Kazinczy utca 3. szám alatt. ________ B eköltözhető házrész eladó Bercsényi út 8. szám alatt. Elcserélném szoba, konyha, speizes. kamrás lakásomat hasonlóért. Géza utca 12. Értekezni lehet Török Ignác utca 36. alatt. Egy alig használt Pannónia eladó. Ceg­léd, Szőlő utca 24. ATatabánya, a Pécsi Dózsa és az Ú. Dózsa csoportelsők a Rappan Kupában Vasárnap befejeződtek a Rappan Kupa csoportmérkőzései. A hathe­tes küzdelemsorozat eredménye­ként. három magyar (U. Dózs^. Tatabánya, Pécs), két jugoszláv (OFK Belgrád, Rijeka), továbbá egy-egy csehszlovák (ICH Bratis­lava), olasz (Padova) és svájci csa­pat (Servette) szerzett csoportelső­séget. Az első helyezetteket új sorso­lás alapján párosítják és szeptem­ber 30-ig bezárólag oda-vissza ki­eséses kuparendszerbenjjátszanak az elődöntőbe jutásért. Őrségváltás Sikereikben bővelkedő, 25 esztendős labdarúgó-pályáiutas után — amelyet 87-saeres vá­logatottság és megszámlálha­tatlanul sok nemzetközi és bajnoki mérkőzésen való rész­vétel fémjelez — Grosics Gyula, a világ egyik leghíre­sebb kapusa, szegre akasztot­ta a bőrszeges cipőt. A híres játékos utolsó tata­bányai fellépésére vasárnap délután került sor Tatabányán. 14 000 néző foglalt helyet a le­látókon. hogy búcsút vegyen a 6 esztendőt Tatabányán töltött kedvenc kapusától. Már ne­gyed órával a mérkőzés előtt megkezdődött az ünnepség, út­törők. szurkolók, játékostársak, vezetők köszöntötték Grosicsot, sőt a nyugatnémet válogatott Liebrich is. aki ugyancsak a Tatabánya—Kaiserslautern mérkőzésen akasztotta szögre labdarúgó-cipőjét. Az ünnepség után Grosics 8 percet védett, aztán véglege­sen átadta helyét utódjának, a tehetséges Raopnak. Grosics labdarúgó-pályafu­tása véglegesen még nem ért A magyarok eredményei, helye­zései: XI. csoport: 1. U. Dózsa 6 4 2 — 14:5 10 U. Dózsa—CDK Prága 2:2 0:1). Hí. csoport: 1. Padova 6 4 1 1 15: 8 9 2. Dorog 6 3—3 13:13 6 Chaux de Fonds—Dorog 13) (OKI). VH. csoport: 1. Tatabánya 6 5 1 — 18:7 11 Tatabánya—Kaiserslautern 6:2 (1:2). VIII. csoport: 1. Pécs 6 5 1 — 17:7 U Blauw wtt—Pécsi Dózsa 0:0 a kapuban véget. Még egy alkalommal — az első őszi budapesti váloga­tott mérkőzésen — ismét a ka­puba áll, hogy a válogatottól is végleges búcsút vegyen. Utána Grosics új szerepkörben mu­tatkozik be. erről nyilatkozott tatabányai búcsúztatása után: — 25 évvel ezelőtt Dorogon kezdtem a labdarúgást, s to­vábbra is hű maradok Komá­rom megyéhez. Változatlanul a Komárom megyei Szénbányá­szati Tröszt alkalmazásában dolgozom, ezenkívül a tatabá­nyai általános iskolások szá­mára létesítendő labdarúgó- iskolát vezetem. Nagy -felada­tot jelent számomra az ősz­szel beinduló kapusiskola is. Az az elképzelés, hogy évente egyhónapos tanfolyamat ren­dezünk. ahol az ország minden részéből összegyűjtjük a tehet­séges fiatal kapusokat és az itt feltűnő még tehetségesebbek­kel évente több alkalommal külön is foglalkozom. Szeret­ném. ha új területemen is si­keres lenne a munkám, s sok tehetséges kapust hozhatnék a magyar labdarúgás élvonalába. BIRKÓZÁSBAN: Bp. válogatott—Alföldi válogatott 6.5:3.5 A Nagykőrösi Kinizsi sport­otthonban élénk érdeklődés mellett került sor az ifjúsági összecsapásra. Az eseményt színesítette, hogy nemcsak kö­töttfogású, hanem egy-két súly­csoportban szabadfogású mér­kőzést tartottak. A fővárosiak teljes csapattal álltak ki, míg az alföldiek tartalékosán. En­nek ellenére a vidéki fiatalok komoly küzdelemre késztették Budapest ifjúsági válogatott­ját, ezt igazolja az is, hogy há­rom döntetlen született. A színvonalas mérkőzéseket hozó viadalon az alföldieknél a szegedi Fodor, s Bajkó, a Csepel Autó versenyzője tűnt ki elsősorban. Az alföldieknél egyébként hét versenyző a Pest megyeiek közül került ki, négy birkózót a Nagykőrösi Kinizsi adott a válogatottba. Részletes eredmények (elöl a Budapest válogatott tagjai). Lepkesúly: Idei (Bp. Vasas) tusvereséget szenved Fodortól (Szegedi Vasutas). Légsúly: Erdős (Bp. Építők) tussal nyer Darányi (Ceglédi VSE) ellen. Pehelysúly: Leveleki (Újpes­ti Dózsa) tussal diadalmasko­\Art/W\AM/WWWWWW: FŐVÁR0SIWCIRKUS7 Jt[HíuSt rtAAAMMArtMM/VV/WWV1 dik Zsuffa (Nagykőrösi Kini­zsi) felett. Könnyűsúly: Horváth _ (U. Dózsa) pontozással nyer Sánta (Nagykőrösi Kinizsi) ellen. Kisváltósúly: Csepela (Tö­rekvés)—Kállai (Kecskeméti TE) döntetlen. Nagyváltósúly: Gregorits (Bp. Honvéd)—Paletta (Kalo- locsa) döntetlen. Kisközépsúly: Toldi (Bp. Va­sas)—Németh (Csepel Autó) döntetlen. Nagyközépsúly: Varga (BV- SC) pontozással veszt Bajkó (Csepel Autó) ellen. Félnehézsúly: Major (BVSC) pontozással nyer Gulyás János (Nagykőrösi Kinizsi) ellen. Nehézsúly: Csatári (Kinizsi Húsos) tussal győz Gulyás György (Nagykőrösi Kinizsi) ellen. ______________ K. F. A z NDK Ifjúsági vízilabda-torná­ját a magyar együttes nyerte. A pozsonyi nemzetközi viadalon a 200 méteres férfi mellúszást Len­kei nyerte 2:44.5 perccel. A 100 méteres női pillangóban a magyar Gágyor ütött be elsőnek a célba, 1:17.9 perccel. A 400 méteres gyorsúszásban a magyar Olt 2. lett, 5:33.6 perccel. A chicagói versenyen az ameri­kai Ted Stickles a 400 méteres ve­gyesúszásban 4:51.4 perccel új vi­lágrekordot állított fel. A régi vi­lágcsúcsot ezen a távon a nyugat­német Gerhardt Hetz tartotta 4:53.8 perccel, amelyet május 24-én Moszkvában ért el. A Známenszkij-emlékversenyen részt vevő magyar atléták három 2. helyet szereztek. 10 OOO méteren a szovjet Ivanov mögött (29:27.4 p) Pintér 2. lett (29:28.8). Súlylökés­ben Lipsznlsz mögött Nagy Zsig- rnond csak egy centiméterrel ma­radt el, 18.86 méter volt a? ered­ménye. A női diszkoszvetésben Tamara Press lett az első 54,16 mé­terrel, a 2. pedig Kontsek 53.89 méterrel. Chicagóban az Egyesült Álla­mok—Lengyelország férfi atlétikai viadal az amerikaiak 131:81 ará­nyú győzelmével végződött. A nők­nél a lengyel válogatott szerezte meg a győzelmet 61:45 arányban. A verseny során egy világrekord született, ezt az amerikai Oerter állította fel a diszkoszvetésben, 62,446 méterrel. Oerter a szovjet Truszenyev június 4-én felállított 61.633 méteres rekordját döntötte meg. Az NDK népi rendőrségének ju­bileumi sportversenyén az U. Dó­zsa két vízilabda-együttese vett részt. Az elsőséget az U. Dózsa II. szerezte meg 6 ponttal a Magde­burg I. (4 pont), az U. Dózsa I. (2 p.) és a Magdeburg I. (0 p.) előtt.