Pest Megyei Hirlap, 1962. május (6. évfolyam, 101-125. szám)

1962-05-10 / 107. szám

Két haiai győzelem — egy vereség A Ceglédi Építők nyerte a megyei rangadót A kézilabda NB II. ötö­dik fordulójában mindhá­rom megyei csapat ottho­nában játszott. A Csömör és a Váci Fonó férficsapa­ta, ha nagy küzdelemben is, de győzni tudott, míg a Forte-lányok ismét hazai pályán szenvedtek nagy­arányú vereséget. A megyei férfibajnokság nagy meglepetése a Ceglédi Építők „megsemmisítő” győzelme az idén még ve­retlen Tököl ellen. Nagy­arányú győzelmet aratott a Dunakeszi és Abony csapa­ta is idegenben. A női baj­nokságban Fót és Budaka­lász biztosan győzött. A területi bajnokság fiók- rangadóját Hévizgyörk nyerte, így továbbra is ve­retlen. NB II. férfi: Csömör—Híradástechnika 12:10 (7:6) Csömör. 1200 néző. V: Hor­váth n. Csömör: Mezőbukta — JLittkei, Radocsányi. Tamás, Bagyánszky^ Solymár II., Gubek. Csere: iie- lembai, Kadók, Venczel, Gulyás. A vendégek kezdtek jobban, s megfontolt jobboldali támadása­ikkal 4:l-es vezetésre tettek szert. Tíz perc után lendültek bele a ha­zaiak, de mivel a Híradástechni­ka kapusa ragyogóan védett, csak igen nehezen tudtak egyenlíteni. A félidő befejezése előtt két jó indí­tással kétgólos vezetéshez jutot­tak a csömöriek, melyre a Hír­adástechnika csak egy góllal vá­laszolt. A második félidőt is szoros küz­delem, elkeseredett harc jellemez­te. Mindkét védelem remekül működött, s így sokáig 8:8-as dön­tetlenre állt a találkozó. Már-már úgy látszott, hogy nem sikerül a hazaiaknak megszerezni a győzel­met, de hétméteresből váratlanul vezetéshez jutottak. * s az ezután fellazuló vendégvédelem mellett további két gólt értek el. a 11:8- as vezetés birtokában már nyu­godtan játszott Csömör, és sikerült is otthontartania a bajnoki két pontot. • G: Bagyánszky (6). Littkei (3). Tamás. Kadók. Gulyás. Jó: Mező­bukta, Bagyánszky. Hit tikéi. Váci Fonó—Komló 17:15 (10:10) Vác, 1000 néző. V: Leányvári. Váci Fonó: Török — Kalham- mer, Brellos, László, Bar ácsi, Szi­kora, Sulyánszky. Csere: Nábelek, Vuklovszky, He vér. Fazekas. Hevesiramú küzdelemben mind­két csapat sok labdakezelési és átadási hibát vétett, a gólok túl­nyomó többsége — mindkét rész­ről — átlő vesékből született. A hazaiak pontosabb lövéseiknek és jobb kapusuknak köszönhetik győzelmüket. Természetesen biz­tosabban szerezhették volna meg a két pontot a váciak, ha nem hagynak ki három büntetőt. G: Baracsi (8), Szikora (4), Brel­los, László (2—2). Sulyánszky. Jó: Török (a mezőny legjobbja). Ba­racsi, Szikora. NB II. ixői: Tatabányai Bányász—Váci Forte 10:5 (6:3) Vác, 600 néző. V: Máthé K. Váci Forte: Vas« — Kalács ka, Kettler, Szakszik, Kovács, Ferenc, Újvári. Csere: Olly, Suiyánszky- né, Valentin. A jól indító, gyors szélsőkkel játszó bányászcsapat biztosan győzött a szétesően játszó, gyenge erőnlétű Forte ellen. G: Kovács (2). Kalácska. Kettler, Sulyánszkyné. Jó: Kovács. Fe­renc. Megyei férfibajnokság: Ceglédi Építők—Tököl 27:7 (11:1) Cegléd, íooo néző. V: Rátkay. Végig jó iramú, sportszerű küz­delem. A ceglédi játékosok erőn­lét^ tekintetében magasan felül­múlták ellenfelüket. Az első fél­időben a hazai csapat igen erő­sen kezdett, s lerohanta ellenfelét. Fordulás után tovább fokozták az iramot, s megérdemelt nagy gól­arányú győzelmet arattak. G: Osváth, Monori (7—7), Tukacs (6). Vincze (3), Xrházi (2). Ócsai. Rossi, ill. Füredi, Krasznai (2—2). Rimóczi, Bánhegyi, Takács. Jó: Mónori. Csendes. Osváth, illetve Czvik, Füredi, Krasznai. Váci Kötött—Nőgrádverőce 17:15 (11:12) Vác, V: Barna. Két ellentétes félidő. Az elején a Kötött 4,:0-ra elhúzott, majd Ve­PEST MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei bizottsága és a megyei tanács lapja Felelős szerkesztő Bácskai László Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat Felelős kiadó- Csollány Ferenc Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest. Vin.. Blaha Luiza tér 3. Egész nap hívható központi telefon: 343—100. 142—220 A felelős szerkesztő telefonja: 131—248 — Gépírószoba (hívható 20 Óráig): 140—447 - Belpolitika} és sportrovat: 140—449 — Művelődési rovat: 140—448 Előállítja Szikra Lapnyomda Budapest Terjeszti a Magyar Posta. Elő­fizethető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél Előfizetési dH 1 hónapra li forint rőce vette kézbe az irányítást, és 12:9-re vezetett. Azonban szünet után legjobb helyzeteiket is elide- geskedték. G: Kürtös (8), Zsiga (3). Szalon- tai (2), Zarka, Kulcsár H., Hor­váth, Varga. ill. Sipos (4), Erdő­völgyi, Szintai, Tóth (3—3). Mago­sin (2). Jó: Kürtös, Zsiga, Dworák. ill. Sipos, Szintai, Mayer. Abony—Budakalász 21:10 (12:5) Budakalász. V: Mastyán. Az első félidő jóiramú, változa­tos küzdelmet hozott, szünet után a helyiek edzés nélkül játszó idő­sebb játékosai kifulladtak, s ek­kor a rutinos abonyiak elhúztak. G: Sz. Tóth (6), Guth (5), Varga (4), Czmorek (3), Bodor (2), Su­lyok, ill. Kurdics (4). Szászi, Bi- ró. Fodor (2—2). Klein, Herczog. Jó: Vojter, Varga, Sz. Tóth, ill. Kurdics. Klein, Herczog. Dunakeszi—Pécel 30:10 (12:4) Pécel. V: Rusznyák. A tavalyi bajnok és az újonc Pécel találkozója Dunakeszi fö­lényes győzelmét hozta. G: Jeszenszky (6), Sipos (5). Ko­csis, Borsos, Pityi (4—4),. Víski (2) , Bottlik, ill. Losonczi. Suti (3—3), Tóth S. (2), Tóth L.. Burai. Jó: Tóth, Sipos, Jeszenszky-, ill. Losonczi. Tóth S. Váci Spartacus—Ceglédi Honvéd 14:11 (7:4) Cegléd. V: Eisen. Gyengeiramú mérkőzésen a meg­fiatalított Spartacus biztosan győ­zött. G: Berczelly (5), Vámos (3). Bu­davári, Sasvári, Mogyoródi (2—2), ill. Ápity (5), Stich (4), Csintalan, Buzi. Jó: Berczelly, Budavári, Vá­mos. ill. Járai, Ápity, Csintalan. Vecsési MTK—Ráckevei Gimnázium 21:14 (8:7) Vecsés. V: Balogh. Végig igen sportszerű, változa­tos küzdelmet vívott a két csa­pat. Az első percekben a gimna­zisták kétgólos előnyt szereztek. Ezután a hazaiak vették át a já­ték irányítását, A második félidő első 10 percében fej-fej mellett haladt a két együttes. Ezután a gimnazisták védelme megingott, s a hazai csapat ezt a megtorpanást ügyesen használta ki, főleg Kör- möczi révén biztosította győzel­mét. G: Körmöczi O. (11). Kovács (4), Veress, 'Szopper (2r—2), Horváth, Körmöczi J., ill. Fegyó (6), Nagy (3) . Kulcsár, Borkovits (2—2). Vas­laki. Jó: Boda, Körmöczi o., ill. Horváth. Fegyó. Hévizgyörk—Üllő 18:15 (12:7) Hévizgyörk. V: Dévényi. A hazai csapat végig vezetve kezében tartotta a mérkőzés irá­nyítását. G: Kovács T. (7), Molnár, Kovács F. (4—4), Tecze (3). ill. Micskó (5), Csik. Hernádi, Szilágyi (3—3). Illo- vai. Jó: Molnár, Kovács T., Ben- de, ill. Micskó, Szilágyi. Nagykőrös—Bag 17:12 (9:11) Nagykőrös, V: Tóth. A körülményes utazástól fáradt Bag balszerencsés vereséget szen­vedett. G: D. Kovács L. (6). Siroki (5). Győrffy (4). D. Kovács F. (2). ill. Boda (7). Kovács (3). Gergely (2). Jó: Nagy, Siroki, ill. Boda, Ko­vács. 1. Gödöllői V. 5 5 — — 130:46 ío 2. Hévizgyörk 4 4 — — 62:24 8 3. Üllő 4 2 — 2 71:55 4 4. Nagykőrös 4 1 — 3 37:59 2 5. Bag 5 1 — 4 50:84 2 6. SZTK 3 1 — 2 22:44 2 7. Szigeth. 3 — 3 5:65 — Ifjúsági férfibajnokság: Pest megyei Sportiskola—Fóti Gyermekváros 13:10. Gödöllői Gim­názium—Szentendrei Gimnázium 13:10, Ráckevei Gimnázium—Ceg­lédi Gimnázium 2:12. Monori Gim­názium—Abonyi Gimnázium 8:7. Ifjúsági női bajnokság: Gödöllői Gimnázium—Szentend­rei Gimnázium 2:9, Albertirsa-— Üllői VSC 3:9, Ráckevei Gimná­zium—Ceglédi Gimnázium 3:3, Vá­ci Közgazdasági Technikum—Fóti Gyermekváros 3:3, Monori Gim­názium—Abonyi Gimnázium 4:3. Balogh László Kézfogás helyett Sportszerűtlen „aktus" zárta be a Szigethalom— Kistarcsa területi labdarú­gó-mérkőzést. Az öltöző­ben a vendégek intézője, miután átvette a csapat igazolásait, kezet fogott a partjelzővel. Hangsúlyoz­ta: „magának megköszö­nöm közreműködését”. Császár játékvezetővel azonban nem volt haj­landó kezet fogjii, s mi­közben eltávozott, a fo­lyosón állók is hallhat­ták sportszerűtlen meg­jegyzéseit. A sportvezetőknek, in­tézőknek jó példával kell elöljárniuk. Jelen esetben az intéző rosszul vizsgá­zott. Lehet, hogy a kéz­fogás elmaradásával akart „törleszteni” a kistarcsaiak vereségéért? B P. BÚCSÚZÁS Népköztársaságunk címerével ellátott szép, szürke forma­ruhában indultak útnak tegnap délelőtt a Ferihegyi re­pülőtérről válogatott labdarúgóink. Irány: Olaszországon át Chile. Előtérben a két kapus: Grosics és Szentmihályi integetnek szeretteiknek. Igen sokan búcsúztatták az útra­kelő csapatot (Pnbuda'felv.) Kvv>XX\NNXVSNSNNXN>>XXVXXXXXNXXXXVSX>NXV'vXXVV>XXVVXV v\\\\\\N\\\\\\V X\\VV\\\\\\\\\\V\\VX Pénteken Cegléden játszik a kubai röplabda-válogatott Budapestre érkezett Kunba férfi röplabda-válogató ttja, négy mérkőzésből álló magyar­yidbs 1. Cégi. Ép. 5 5 — ___ 1 05: 39 10 2. Abonyi TSZ 5 4 — 1 108: 63 8 3. Dunakeszi 4 4 — — 101: 62 8 4. Tököli KSK 5 4 — 1 88: 61 8 5. Nógrádv. 5 3 1 1 72: 54 7 6. Vecsés 5 3 — 2 90: 80 6 7. V. Kötött 5 2 — 3 78: 85 4 8, Rácic. G. 5 2 — 3 86:108 4 9. Váci Spart. 5 1 1 3 60: 77 3 10. Cégi. H. 4 — — 4 '40: 77 — 11. PéceU MÁV 5 —­— 5 44:101 — 12. Budakalász 5 — — 5 45:107 — Megyei női bajnokság: Váci Sportiskola—Albertirsa 7:2 (5:1) Vác. V: Barna. A váci lányok ebben az arány­ban is megérdemelten győztek. G: Ackermann (3). Téglás, Kerti (2—2). ill. Erdei. Török. Jó: Tég­lás, Kerti. ill. Pásztor, varga. Budakalász—Abony 9:3 (4:2) Budakalász. V: Mestyán. Kurdicsné irányításával fölénye­sen győzött a helyi csapat. G: Kurdicsné, Lengyel (4—4), S zalai. ill. Nagy, Molnár, Szűcs. Jó: Kurdicsné, Lengyel, ill. Mol­nár, Szűcs. Üllő—Vác! Forte 8:3 (4:2) Vác. V: Leányvári. A kapus nélkül kiálló Forte el­len könnyen győzött Üllő. G: Szőke (4), Horváth (3). Kiss, ill. Péter (3). Jó: Szőke, Kiss, ill. Péter. Fóti VSC—Váci Finomfonó 9:6 (5:2) Fót. V: Bognár. A fegyelmezettebb csapat győ­zött. G: Walczné, Török, Gazsó (3—3), ill. Nábelekné, Sebestyénné (3—3). Jó: Gazsó. Walczné,- Török, ill. Nábelekné, Kurali, Sebestyénné. 1. Fóti VSC 5 4 — 1 38:21 8 2. Cégi. Ép. 4 3 1 — 24:11 7 3. Abonyi TSZ 4 3 1 25:17 6 4. Budakalász 4 2 1 1 34:24 5 5. Váci Finomf. 4 2 — 2 33:16 4 6. üllői VSC 4 2 — 2 23:33 4 7. Váci Sportisk. 4 1 — 3 12:22 2 8. Albertirsa 3 — 1 2 10:26 1 9. Váci Forte 4 — 1 3 11:34 1 10. SZTK 2 — 2 6:12 — Területi férfibajnokság: Gödöllő—SZTK 34:12 (15:6) Szigethalom. V: Zsák. A kisméretű pályán nem ala­kulhatott ki komoly, játék, a na­gyobb játékerőt képviselő Gödöllő nagyobb arányban is győzhetett volna. G: Benkö (7), Gulyás. Nagy (3— 5), Gecse (3). Csiszár, Bencsik. Fa­zekas,- Polgár, ill. Szigetvári (ff). Rimmer. Szecskó (3—3). Jó: Gu­lyás. Nagy, Bencsik. Hl. Sziget­vári, Rimmer. Oláh Anna, a Szegedi Kender elsőosztályú tekecsapatának tag­ja, új országos rekordot ért el. Teljesítménye 496 fa, s 27 fával szárnyalta túl Balíagóné 1960-ban felállított országos csúcsát. A magyar férfi és női kosárlab­da-válogatott kedden Moszkvában *'?. jáfezotta több hetes túrája első mérkőzését. Több ezer főnyi kö­zönség előtt először a női csapa­tok léptek pályára. A magyar női csapat első mérkőzésén 60:31 (33:16) arányú vereséget szenvedett. Ez­után került sor a férfiak találko­zójára. Ezen a mérkőzésen sokkal szorosabb küzdelmet vívott a két csapat. A végeredmény 56:46 (32:25) a szovjet válogatott javára. A Nemzetközi Vívó Szövetség madridi kongresszusán döntést hoztak a jövő évi világbajnokság színhelyéről. Eszerint 1963. Július 14—26. között a lengyelországi Gdanskban bonyolítják le a világ- bajnoki küzdelmeket. Az ifjúsági világbajnokságot április 12—15. kö­zött a belgiumi Gentben rendezik. Még egy súlyemelő-vüágcpúes: Moszkvai jelentés szerint a 21 éves Vlagyimir Beljajev a középsúlyú szakításban 137,5 kg-mal új világ­csúcsot állított fel. A régit a szov­jet Kurinov tartotta 136 kg-mal. A jövő hét végén sorrakerülö Magyarország—Dánia Davis Kupa teniszmérkőzésre a dánok táviraii- lag jelezték név szerinti nevezésü­ket. Eszerint J. Ulrich, J. Leschlv, C. E. Hedelund és N. Knudsen jön Budapestre. Hírügynökségek jelentése szerint az amerikai Toledóban sorrakerü­lö birkózó-világbajnokságra 18 or­szág már elküldte netazését. Töb­bek között a Szovjetunió. Olasz­ország. Lengyelország, Románia, az Egyesült Államok. Japán, Ka­nada. az NSZK, Mexikó. Magyar- ország, Jugoszlávia. Svédország és Franciaország jelezte részvéte­lét. A Pécsi Dózsa labdarúgó-csapa­ta megkezdte vendégszereplését a Szovjetunióban. Az együttes első mérkőzését. Leningrádban a helyi Dinamó ellen játszotta és 1:0 (1:0) arányban győzött. A mérkőzést eldöntő gólt az első félidő 41. per­cében Dunai ff. lőtté. A világbajnokságra készülő cseh­szlovák labdarúgó-válogatott Prá­gában 1:0 (1:0) arányban győzött az angol második ligás Hud­dersfield Town együttese ellen. A Flameugo brazil együttes foly­tatja sikeres európai szereplését. Maimőben 5:1 (3:1) arányban győ- ;ött a helyi csapat ellen. Az angol Arsenal Göteborgban 5:1 (2:0) arányú fölényes győzel­met aratott. A TASZSZ jelentése szerint a Cskalov Repülőklub tagjai több új ejtőernyős világcsúcsot állítottak fel. A férfiak 9 főből álló nappali csoportos 1500 méteres ugrásában a résztvevők mindössze 6,5 mé­terre tértek el a kijelölt kör kö­zéppontjától, ami új világcsúcs. A hatos női csapatok 1500 méteres magasságból végrehajtott ugrásá­nál 5,85 méterre, a 2060 méteres ugrásnál pedig mindössze 11,5 mé­terre tértek el az ugrók a kijelölt kör középpontjától. Ez a két ered­mény is új világrekord. Május 21. és június 3. között ren­dezik meg Párizsban a -francia nemzetközi teniszbajnokságot. A verseny iránt minden eddiginél nagyobb érdeklődés mutatkozik meg, cs azon 21 országból 2j6o te­niszező vesz részt. Ebből 166 fér­fi- és 94 női játékos. Az indulók között a magyar teniszezők is olt lesznek. A Berlin—Prága—Varsó 15. nem­zetközi kerékpáros békeversenyen kedden a késő éjszakai órákban számították ki az egyéni összetett verseny állását. A még verseny­ben levő 108 kerékpáros közül a mezőny élén a holland Nijdam áll 26:13:13 órás idejével. A magya­rok közül jelenleg Juszkó szere­pel a legjobban, aki 26:21:39 órás idejével a 14. A Népligetben szombaton és va­sárnap sorrakerülö ‘ nemzetközi motorkerékpáros gyorsasági ver­senyre megérkeztek az új japán Honda-motorok. Közülük az MHS egy 250 kem-es és öt 125 kom-es. a Bd. Honvéd egy 250 kem-es, az U. Dózsa pedig egy 250 kem-es és 125 kom-es gépet kapott. A világ- viszonylatban is kiváló verseny- motorokkal a magyar sportolók a sportgépek kategóriájában állnak rajthoz. Eladó ingatlanok az érdi kirendeltség területén Érdliget: 1 szoba, konyha, elő­szoba, speiz, 200 n.-öl kerített telekkel. Be­költözhető. Ára 70 000 forint. Szoba, konyha, speiz. istálló, 250 n.-öl kerí­tett gyümölcsössel. _ Villany, vízvezeték van. Beköltözhető. Ára 60 000 Ft. Érd: Szoba, konyha, kam­ra, 150 n.-öl gyümöl­csössel. Kút van. Be­költözhető. Ára 50 000 forint. 2 szoba. konyha, speiz, melléképületek, 380 n.-öl gyümölcsös­sel. Kút, villany van. Beköltözhető. Ára 120 ezer forint. 2 szoba, konyha, speiz, pince. 400 n.-öl gyümölcsössel. Kút, villany van. Beköl­tözhető. Ára 70 OOO Ft. Szoba, konyha, kam­ra, pince, 310 n.-öl gyümölcsössel. Be­költözhető. Ára 60 OOO forint. 2 szoba, konyha, pin­ce. 286 n.-ÖI telekkel. Kút, villany van. Be­költözhető. Ára 140 ezer forint. Támokliget: 330 n.-öl 2 db telek, 2x165 n.-öl. Ara 10 000 forint. Érdeklődni lehet: PIK V., Érd, Diósdd u. 34. Eladó világos háló­szobáimtól*, ágybetét­tel, sezlonok, álló ru­hafogas, nagyméretű konyhaszekrény, tás­kaírógép, Nagykőrös, X.. Dobai 1. sz. Szol­noki úti gyógyszertár mellett. Eladó 125-ös Danuvia motorkerékpár jó ál­lapotban. Nagykőrös. TV. kér. Tompa u. 10. Köziiletek! Páncél­szekrény, csempés folyto.négő samottos vaskályha, tűzhely ->•- csőn eladó., Nagykő­rös. VII., S-allai u. 6. Tel ? 433. __________ E ladó sürgősen 250-es nagy kerekű Táwa és 130-es Zetka. úr. Hor­váth Lajos, Nagvkő- ros, autóbuszvégállo­más. Telefon: 114. országi vendégszereplésére. A kubaiak előzőleg Romániában és Bulgáriában vendégszere­peitek, Magyarország európai túrájuk harmadik állomása, s innen Csehszlovákiába, majd az NDK-ha utaznak. Tizenkét kubai játékos mellett hat hó­napja a csehszlovák Lumir Matecek tölti be az edzői tisz­tet. működésétől sokat várnak a kubaiak. Sergio Gomez, a küldöttség vezetője a következőket mon­dotta: — Április 15-én indultunk Havannából, s június 12-én érkezünk vissza. Európai tú­ránkat fontos előkészületnek tartjuk az augusztusi közép- amerikai játékokra, amelyen szeretnénk jól szerepelni. Ro­mániában és Bulgáriában öt­öt mérkőzést játszottunk, s mindkét országban négyszer- négíiszer kikaptunk, s egy-egy alkalommal győztünk. A Bu­dapestre érkezett 12 játékos március óta tart közös előké­születeket. s reméljük, a rend­szeres munkának rövidesen meglesz az eredménye. A küldöttség vezetője a to­vábbiakban elmondotta, hogy Kubában nagy népszerűségnek örvend a röplabda. Kubában már 1931-ben játszottak mér­kőzéseket. Jelenleg körülbelül ötezer röplabdázóról tudnak, közülük. százan első vonalbeli játékosok. Kuba válogatottja 1956-ban már részt vett a pá­rizsi világbajnokságon, az idén azonban nem lesznek ott a VB-n, mert még sok tanúim valója van az együttesnek. Ab­ban azonban feltétlenül bíz­nak. hogy a következő évék világversenyein már szerepel­nek a kubai röplabdázók. A kubaiak egyébként teg­nap játszották első mérkőzé­süket a Vasas ellen, pénteken Cegléden Pest, szombatom. Szé- ' kesfehérvárott Fejér megye válogatottja ellen lépnek pá­lyára, míg hétfőn este 19 órai kezdettel ismét a Pasaréti úton játszanak a Bp. Spartacus el­len. Megtörténteik a pénteki ceg­lédi találkozó előkészületei. A vendégek, valamint a Pest megyei válogatott tagjai reg­gel 9-kor a Szabadság Szálló elől utaznak Ceglédre, ahol Bencsik Mihály, a járási ta­nács vto-elmöke fogadja a kül­döttséget. Délelőtt .ceglédi üzemeket látogatnak meg kubai bará­taink, délután rövid sétát tesz­nek. A kubai válogatott—Pest megyei válogatott mérkőzés délután 5 órakor kezdődik a Ceglédi Építők kézilabda-pá­lyáján. amelyet erre az alka-; lomra a röpösök számára ala­kítanak át. Megyénk válogatottját tíz játékos alkotja: Pálházi Antal, Keresztes Miklós (Érdi Trak­tor). Szilágyi József, Wittmann Endre, haczkó István (Duna­keszi Spartacus). Szebeni Fe­renc. Lencsés György, Buxler József. Zsolnai Gábor. Schei­der György (Gödöllői Pedagó­gus. A csapatot Juhász Sándor, a megyei röplabda-szövetség el­nöke. valamint Lencsés Rezső, a válogatott edzője kíséri el Ceglédre. * Labdarúgó \B Ili [szakközép csoport Szentendrei Honvéd—Sárisápi Bányász 4:0 (3:0) bája a bal kapufáról perdült le. a 73. percben pedig Rajna találta el a lécet, de a vissza­pattanó labdát ; Popov mellé­lőtte. A helyzetek alapján a Hon­véd nagyobb arányban is győz­hetett volna, a kapura kevés veszélyt jelentő vendégekkel szemben. A két pont révén he­lyet cserélt a két csapat, Szent­endre a második. Sárisáp a harmadik. G: Popov (2). Kosztolányi, Sári. Jó: Kemerle. Sáros. Kovács. Timahorvát'h. ____________(reitter) Vác— szobi összevont járási labdarúgó-bőjnokság Fóti Vasutas—Vácbartyán 2:0, Nagymaros—Szód 1:2, Erdőker­tes—Szokolya 6:0, Nógrádiverőce— Alsógöd 2:1, Szödliget—Szóin Vas­utas 3:2, Kösd—Zebegény elma­radt. Szentendre, 450 néző. V: Szőcs. Sz. Honvéd: Aczél — Veres, Sáros, Kemerle — Sári, Ko- necsni — Kovács, Timahor- váth, Kosztolányi,.. Popov, Raj­na. Az első félidő kiegyenlített, de lagymatag, rossz átadások­kal tarkított játékot hozott. A Honvéd valamivel többet ve­szélyeztetett, kezdeményezett, s a 27. percben megszerezte a vezetést. Kovács szögletrúgá­sánál Timahorváíh lyukat rú­gott. s Popov 18 méterről nem hibázott. Tíz percen belül még két újabb gól esett. Szünet utón Sári,sáp csak tíz emberrel lépett pályára, az el­ső félidőben megsérült egyik játékosuk ugyanis nem tói t vissza. Bár ekkor sokkal job­ban játszott a Honvéd, mint az első 45 percben, mégiscsák esy gólt lőtt, Szépen aördüliék a támadások, szinte játszadoz­tak a helyiek, de rossz volt s lövések irányzéka. A 64. perc­ben például Timaiiorváfch bőm-