Pest Megyei Hirlap, 1962. május (6. évfolyam, 101-125. szám)

1962-05-08 / 105. szám

Csökkent az SZTK előnye Füle Judit 7-8. Párizsban VILÁGCSÚCSOK, ORSZÁGOS CSÚCSOK A megyei Labdarúgó-baj­noki cím két nagy váromá­nyosának párharca során — mivel a szigetszentmik- lósiak csak döntetlent ér­tek el Bagón, Pécel pedig nyert — két pontra csök­kent az éllovas előnye. Meglepetésnek számít Mo- nor pilisi sikere, valamint Nagykőrös nagyarányú győzelme. Pécel—-Dimaharaszti MTK 3;1 (0:0) Pécel, 800 néző. V: Halász. Már az első percekben nagy ira­mot diktált a hazai csapat, de a csatárok lövéseit nem kísérte sze­rencse. A 35. percben Peff egy fe­jelésnél olyan szerencsétlenül esett a karjára, hogy nem tudta folytat­ni a játékot. A 10 főre csökkent vendégek óriási lelkesedéssel küz­döttek. A második félidő elején Dobos. Olter, majd Juhász hagyott ki nagy helyzetet a haraszti kapu előtt?, s a második félidőben hiába erősítették a hazaiak Hegedűssel az ötösfogatot, gólt elérni nem tudtak. Sőt. a 63. percben váratla­nul a vendégek szerezték meg a vezetést. A .gól felvillanyozta a pécelieket, s 10 perc alatt három gólt szerezve eldöntötték a mérkő­zés sorsát. G: Dobos (2). Juhász, ill. Városi. Jó: Hegedűs, Szabó Sándor. Ju­hász, ill. Aradi, Szigetvári. — Csatári — Monor—Pilisi KSK 2:0 (0:0) Pilis, 1200 néző. V: Tóth L. csésiek szervezettebben védekeztek és az ebben a játékidőben még többet támadó Kinizsi csak eigy helyzetet tudott értékesíteni, a 70. percben. A vecsésiek próbálkozá­sai csak a Hfr-osig jutottak el és nem volt bennük kellő átütő erő. A vártnál gyengébb színvonalú mérkőzésen, a mezőnyben szépen játszó és jól adogató vecsésiek el­len az eredményesebb csatárjáté­kot játszó körösi csapat biztosan nyert. G: Bakonyi, Szojka, Csikós I.. Toricska. ill. Varényi. Jó: Bako­nyi (a mezőny legjobbja). Csikós II.. Toricska és Szojka. ill. Nyári, Trasszer, Zombori, Varényi. Pécsi Sándor Váci Vasutas—Fóti SE 3:2 (0:2) Fót, 330 néző. V: pusztaszeri. Az első félidőben többet táma­dott a hazai csapat, a 13. és a 40. percben szerzett gólon kiVüi még két nagy helyzete is volt. Fordu­lás után visszaesett Fót. Vác az 55. percben szépített, s ezután ál­landóan támadott. A 65. percben egyenlített, s nagy iramot diktál­va, befejezés előtt négy perccel vívta ki a győzelmet a vendégcsa­pat. Szünet után mutatott teljesítmé­nye alapján, Vác megérdemelten nyert a visszaesett fótiak ellen. G: Bábi, Frick. Fényi (öngól), ill. Pektor. Tari. Jó: Takács. Bá­bi. Frick, ill. Pikál, Fényi, Fektor. Bart us. Szamos Mihály Szigetújfalu—Üllő 2:0 (0j0) Szigetúj falai, 350 néző. V: Nábe- lek. Üllő védekezésre rendezkedett be, állandóan nyolc ember maradt hátul, s ennek ellenszerét a hazai­ak nehezen találták meg. Csupán a 70. percben tört meg a jég. Ez­után Üllő taktikát változtatott, fel­hagyott a védekezéssel. A vég­eredményt a 88. percben állították be a hazaiak. G: Stroihmayer I., Vigh B. Jó: Strohmayer I.. Koroknay, pflumm K., ill. Pinczés, Zubor. P. F. Ceglédi VSE II.—Albertirsa 11:1 (5:0) Cegléd, 100 néző. V: Kelemen. Albertirsa három tartalékkal állt ki a hétközi találkozóra, míg a hazaiak teljes NB n-es együtte­sükkel léptek pályára. Hét telitalálat a totón A vasárnapi tqtóforduiöban hét pályázó ért el telitalálatot, nyere­ményük egyenként 38 117 forint. 11 találatos szelvény 235. 10 találatos 2247 darab akadt. Előbbiekre 1135, utóbbiakra 158 forintot fizetnek szelvényenként. Heti totóeredmények: 1, 1, 1, x, 1» x, x. 1, x, 1, X, 1. Párizsban a kétnapos Fran­ciaország—Magyarország férfi és női tamászviadalon egyéni­ben és csapatban a magyarok végeztek az élen. Ducza Anikó, illetve Csányi Kaymund lett az első össze­tettben, s a ceglédi Füle Judit holtversenyben 7—8. Hidegkú­tival együtt 74,05 ponttal. Füle a szerek közül lóugrásban sze- i repelt a legjobban, három tár­sával harmadik lett 9.35 pont­tal. Reznák második | Szombat-vasárnap bonyolították le a szabadfogású egyéni birkózó- bajnokságot. Nehézsúlyban a ceg­lédi Reznák és a fővárosi Kozma István között dőlt él a bajnoki cím sorsa. Kettőjük összecsapása a sza­badfogásban most bemutatkozó Kozma pontozásos győzelmét hoz- ta, ugyanis a harmadik percben megintették Reznákot, és ez dön­tött. Bajnokok lepkesúlytól felfelé: Kupcsik (DVTK). Varga (Bp. Hon­véd). Kellermann (Bp. Honvéd), Deli (Vasas), Tóth Gy. (Bp. Hon­véd), HoUósi (Bp. Honvéd), Vigh (FTC), Kozma (Vasas). Az első negyedórában Pilis nagy lendülettel támadott és jobban játszott. Fölényüket egy kapufa jelezte. Negyedóra után alábbha­gyott a kezdeti lendület, s a ven­dégek vették át az irányítást. Tervszerű védekezésből indított gyors lefutásaik a 46. percben góllá értek. A 83. percben a kitö­rő Tóth Csabát a hazai védők fel­vágták a 16-oson belül, s a 11-es értékesítése után a vendégek lab- da tartásra rendezkedtek be. G: Szabó n.. stettner (ll-esböl). Jó: Fónyad II., Csetneki és a köz­vetlen védelem, ill. Ubrankovits. Tóth, Jánosi. Ceglédbercel—Ceglédi Építők 1:1 (0K0 Ceglédibercel, .900 néző. V: Áb- ranám. Az Építők kezdett jobban, s az első félidőben végig fölényben ját­szott. Gyors szélsőikre épített tá­madásaik sokszor megzavarták a hazái védelmet. A bércéit kaput csak Csilló ragyogó védései és Schmidt határozott közbelépései mentették meg a góloktól. For­dulás után megváltozott a játék képe, a vendégcsapat visszaesett, ■ parázs jelenetek adódtak az Épí­tők térfelén. A 6S. percben Macs- kási az üres kapu fölé lőtt. A 70. percben Macskásit felvágták a 16- oeoin belül, s a büntetőből veze­téshez jutott a hazai együttes. Rá 10 percre, a ceglédi Botos 30 mé­teres ravasz lövéssel egyenlített. Az eredmény igazságos. G: Mezei (ll-esböl), ill. Botos. Jó: Schmidt (a mezőny legjobbja), Pünkösdi, Senkei. Macskást, ill. Milus, Máté. Botos. Kohlmayer Ádám Bag—SZTK 1:1 (1:0) Bag, 700 néző. V: Gombás. A választás Szlgetszentmiklós- tiak kedvezett, Bag nappal szem­ben játszott, s a 10. percben, szög­let után, Kékesi fejese épp hogy elkerülte a kaput. A 25. percben Beme I. a kapus lába között há­lóba jutott negyvenméteres sza­badrúgása a helyiek vezetését je­lentette. Többet támadtak a ha­zaiak. A 35. percben Katona II. lö­vését csak szögletre mentette' a vendégkapus. majd Kékesi fölé lőtt. Szünet után feljött az éllo­vas, s a 47. percben ódám nehéz helyzetben tisztázott. Hullámzó játék alakult ki. A 80. percben a vendégek balösszekötője hat mé­terről fölé lőtt, majd a 83. perc­ben 16 méteres szabadrúgásuk a sorfal mellett a bagi hálóban kö­tött ki. A döntetlen Igazságos, a játék- vezetöhánnas jól működött. G: Derne I.. 111. Gere. Jó: Deme I. (a mezőny legjobbja). Derr^ II.. Katona, Tóth. Adám. ill. Gere. Kecskés, Ujváry. Némedi Sándor Nagykőrösi Kinizsi—Vecsés 4:1 (3 :l) Nagykörös, 600 néző. V: Horá- nyi. A körösi csapat támadott többet és veszélyesebben, s a 6. és a 28. percben lőtt góllal már 2:0-ra ve­zetett, mikor a vendégek szépítet­tek. A harmadik körösi gól a 35. percben esett. Fordulás után a ve­Csupán három pont PEST MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei bizottsága és a megyei tanács lapja Felelős szerkesztő Bácskai László Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat Felelős kiadó Csollány Ferenc Szerkesztősé.? és kiadóhivatal: Budapest, vm.. Blaha Lujza tér 3. Egész nap hívható központi telefon: 343—100. 142—226 A felelős szerkesztő telefonja: 131—248 — Gépírószoba (hívható 20 óráig): 140—447 — Belpolitikai és sportrovat: 140—440 — Művélődési rovat: 140—448 Előállítja Szikra Lapnyomda Budapest Terjeszti a Magyar Posta. Elő­fizethető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél Előfizetési díj 1 hónapra 11 forint € |ö|v Csup-án három pon- pi tot szereztek vasár- I m nap NB m-as labda- amm rúgó-csapataink. A |Í Csepel Autó az UFC- I I tői hozta el az egyi- m3 két. Szentendre ott- pr honában nyert, s ha hétközben győz Sá- risáp ellen, a második helyre lép elő. A Pilisi Bányász alulmaradt Tokodon, kikapott Kartal és Vác is, utóbbi hazai pályán. Eszakközép csoport Csepel Autó—UFC 1:1 (1:0) Bécsi út. 1200 néző. V: Barta. Cs. Autó: Kovács — Vigh, Kul­csár, Hochrein — Hauser, Taj ti — Stáihl, Kreisz, Kiss, Kerekes, Rát- kai. Széllel szemben, nappal hátban kezdett a Pest megyei csapat. • A 10. percben Kerekes lövését a ka­pus kiütötte, s a labdát Kiss a há­lóba helyezte. A változatos játék során az Autó valamivel többet támadott. Fordulás után ismét az éllovas kezdeményezett. Kiss. majd Kere­kes hagyott ki jó helyzetet. Ké­sőbb feljött az UFC, erősen táma­dott. A 70. percben jobbösszekötő­jük műesést produkált, s 11-esből egyenlítettek a hazaiak. A hajrá­ban erősen szorongatott a helyi együttes, a 90. percben Kovács tisztázott egy szinte gólnak látszó lövést. Az I. félidőben inkább az autó­gyáriak támadtak, de egygólos ve­zetésük könnyelművé tette őket, s a szünet után feljött hazai csapat megérdemelten tartotta otthon az egyik pontot. G: Kiss. Jó: Kovács. Vigh. Kul­csár, Hochrein , Ta j ti, Kreisz. Szentendrei Honvéd—Nyerges­újfalu 2:1 (1:0) Szentendre, 400 néző. V: Kabáth. Szentendre: Aczél — Veres. Sá­ros, Kemerle — Podhorszky, Ko- necsni — Kovács, Tima Horváth, Búzás. Popov, Rajna. Gyenge színvonalú, mérsékelt iramú találkozón biztosan győzött a Pest megyei együttes-. A kényel­mes csatárok sok gólhelyzetet hagytak ki. A 30. percben szerez­te meg a vezetést a Honvéd, majd a 65. percben növelte előnyét. Rá 10 percre indokolatlan ll-esből szé­pített a vendégcsapat. Kemerle hátrahúzta a 16-oson belül a lab­dát. s a játékvezető érthetetlen módon büntetőt Ítélt. Még a part­jelzők sem tudták, hogy miért. Bár a Honvéd mérsékelt csapat­teljesítményt nyújtott, de ez is elég volt a győzelemhez. G: Popov (2). Jó: Aczél. Kemer­le, Veres. * Tokod—Pilisi Bányász 2:i (1:1) Tokod, 600 néző. V: Antal. P. Bányász: Huj I. — Markos, Hau, Krupp — Gechter, Vízvári — Óber, Nick I., Peiler, Kimmel, Huj H. Tokodon is alacsony színvonalú találkozó szemtanúi lehettek a né­zők. Ae első negyvenöt percben kiegyensúlyozott játék folyt, küz­delem nélkül. A 18. percben, jobb­oldali támadás után. a hazaiak szerezték meg a vezetést, melyet a 35. Der eben egyenlített a Pest megyei csapat. Fordulás után nyomasztó ven­dégfölény alakult ki. de a csatá­rok kenteienek voltak helyzetei­ket kihasználni. Az egykapura játszó Pilisi Bányász végül is a múlt hetihez hasonló módon szen­vedett vereséget, öt perccel befe­jezés előtt Hau a 16-osnál késle­kedett a továbbítással, s a be­robbanó tokod! középcsatár elso­dorta előle a labdát, kiugrott, s a kifutó Hüj I. mellett a hálóba lőtt. G: Peller. Jó: Vízvári. Kimmel, Peiler. - • • 1. Csepel Autó 24 14 7 3 40:17 35 f 2. Sárisáp 23 13 3 7 42:27 29 3. Szentendre 23 12 4 7 44:20 28 4. Esztergom 24 11 5 8 40 :S2 27 5. Pilisi B. 24 10 6 8 38:29 26 6. Tokod 24 7 12 5 31:27 26 7. Nyergesei f. 24 9 7 8 30:25 25 8. Elektromos 24 9 7 8 35:37 25 9. UFC 24 8 9 7 30:37 25 10. m. k. TTVE 23 8 8 7 64:35 24 11. Izzó 24 11 2 11 4.1:43 24 12. AnnavÖlgy 24 8 5 11 40:47 21 13. Törekvés 23 8 5 10 33:42 21 14. Olimposz 24 5 8 H 30:45 18 15. Nagytétény 24 5 6 13 31:44 16 16. Csillaghegy 24 4 2 18 17:61 10 Az Északközép csoport további eredményei: Izzó—Anna völgy 3:1, Esztergom—Csillaghegy 3:1, Nagy­tétény—Hl. kér. TTVE 2:2, Olim­posz—Törekvés 1:3, Sárisáp—Elekt­romos 2:0. Északi csoport: Vasas Kábel—Kartali Kinizsi 2:1 (1:0) Kondorosi út, 200 néző. V: Tóth. Kartal: Poűlaviczky — Braun, Gábor, Bagyin — Székely, Varga — Rózsavölgyi. Angyal, Nagy Je­nő, Szalai, Kemény. Kartali tárna diísok vezették be a 1. Nagybátony 24 15 6 3 47:28 36 mérkőzést, a középcsatár erős lö­2. Salg. KSE 23 15 4 4 54:20 34 vését védte a kapus, majd Rózsa­3. BaglyasaTja 24 14 3 5 38:10 33 völgyi és Kemény labdáját hárí­4. Ikarus 24 12 7 5 43:31 31 totta. A 24. percben a kitörő Na­5. Sashalom 24 11 6 7 38:27 28 gyot tiszta helyzetben felvágta a 6. Petőfibánya 2A 12 2 10 47:30 26 helyi középhátvéd, de a bíró nem 7. Ohinoin 24 9 6 9 50:41 24 Ítélt büntetőt. Néhány perccel ké­8. Kartal 24 8 8 8 34:34 24 sőbb Varga 25 méteres erős lövé-' 9. GD. Hajó 24 9 5 10 36:40 23 sét a kapus az utolsó pillanatban 10. Dinamó 24 6 8 10 23:32 20 tolta ki a felső sarokból. Ezután 11. Kisterenye 24 5 10 9 29:40 20 a Kábel vezetett néhány támadást, 12. Gázművek 24 5 9 10 30:45 19 s az egyik szöglet után megsze­13. Kazár. 24 5 8 11 25:42 18 rezte a vezetést. 14. Salg. Zom. 23 4 8 11 39:50 16 Az 53. percben védelmi hibából 15. Vác 24 5 6 13 28:48 16 növelték az előnyt a hazaiak. Ez­16. Kábel 24 4 6 14 25:46 14 után a Kábel középhátvédje majd­nem öngólt fejelt. A 68. percben egy kavarodás után. Nagy ötmé­teres lövése az egyik védőről ki­pattant, majd Kemény négy mé­terről nem a hálót, hanem az egyik védőt találta el. Az utolsó 10 percben nagy hajrát vágott ki a Pest megyei csapat. A 85. perc­ben Nagy beadását Rózsavölgyi négy lépésről az üres kapuba lőt­te. Ugyanő befejezés előtt egy perccel jó helyzetet ügyetlenke­dett el. A sportszerű mérkőzés első 43 percében Kartal volt fölényben, fordulás után kiegyensúlyozott küzdelem folyt. A Pest megyei csapat döntetlent érdemelt volna. G: Rózsavölgyi. Jó: Braun, Var­ga, Nagy. Petőfibánya—Váci Petőfi irt (1:0) Vác, 500 néző. V: Igaz. Vác: Jakus — Csitári, Neugan, Kreidl — Varga, Balogh — Kiss.. Katona n.. Mojs, Jakab, Steidl. A találkozó nagy részében ala­csony színvonalú, csapkodó játék folyt*. Vác többet, a vendégek rit­kábban. de veszélyesebben támad­tak, s a 24. nercben megszerezték a vezetést. Ezután megerősítették védelmüket, és csak három csa­tár tartózkodott elöl. Bár nagy volt a helyi fölény, a vád táma­dósor nem tudta ezt gólra váltani. Jó: Csitári. Kreidl. Pál János Az Északi csoport további ered­ményei: GD. Hajógyár—Chinoin 0:0, Baglyosa! ja—Sashalom 1:0 Salgótarjáni Zománc—Kisterenve 2:1, Gázmüvek—Salgótarjáni KSE 1:3, Kazár—Dinamó 0:0, Ikarus— Nagybátony 4:3. Eladó ingatlanok a váci kirendeltség területén. Kisalag: 1 szoba, konyha, speiz, fürdőszoba, előszoba, 150 n.-ö-l telekkel. Be­költözhető. Ára: 45 000 Ft. Kósd: 2 szoba, konyha, 200 n.-öl telekkel. Beköl­tözhető. Ára: 22 000,— Ft. Rád: 3 szoba, konyha, plusz mellékhelyiségek, 600 n.-öl gyümölcsössel. Beköltözhető. Ara: 100 000,— Ft. Sződliget: 3 szoba, összkomfort, Dinoe, 500 n.-öl telek­kel. Beköltözhető. Ára.: 180 000,— Ft. 2 szoba, konyha, mel­lékhelyiségek. 390 n.- öl telekkel. Beköltöz­hető. Ara: 160 000.— Ft. 1 szoba, konyha, sneiz. olusz 2 szoba magában 380 n.-öl gyümölcsös­sel. Beköltözhető. Ára: 70 OOO— Ft . Szigethalom: 200 n.-öl telek. v>. db termő gyümölcsfával. Ara: 18 ono.— Ft. Vác: 418 n.-öl telek. 8—10 db barackfával. Árai ÚSOOO.-- Ft. Érdeklődni lehet: PIK, Vác." Széchenyi u. 9. Eladó sürgősein 259-es nagy kerekű Jáwa és 159-es Zetka. Dr. Hor­váth Lajos., Nagykő­rös, autóbusz végállo­más. Telefon: 114. A Nagykőrösi Állami Gazdaság szőlészeti munkára 7—8 hónapi szerződéssel felvesz férfi dolgozókat. Fel­vétel ügyében jelent­kezni lehet az állami gazdaság feketei köz­pontjában. A felvétel­hez munkakönyv a tartozékaival, személyi igazolvány, tanácsi igazolás és mezőgaz­dasági biztosítási lap szükséges. _____________ A Nagykőrösi Állami Gazdaság 8 osztályt végzett fiúkat szerződ­tet gyümölcs-szőlő és zöldségkertész tanuló­nak. Felvétel ügyében bővebb tájékoztatást a gazdaság munkaügvi csoportja ad. Nagykő­rös 3. i. Fekete d. Kő- rösiek előnyben. Blaha Lujza fürdőn (Gödöllő) strandfürdő mellett termő gyümöl­csösben 4 Szobás ház. részletre, sürgősen el­adó. Érdeklődni: Gö­döllő. Blaháné u. 178. Hatezer. kilométert fu­tott burkolt Pannónia eladó: Váohartyán, gyógyszertár. Eladó 750-es BMW. új. lengyel. Kossuth L. u. 2. Gödény.____________ Vidékre, női fodrá­szatba elhelyezkednék. Lehetőleg szövetkezet­be. Elefántiné. Csepel, Liget Károly utca 21. fodrásznő. _____________ B udafokon belváros­ban, főútvonalon villa­mos és buszmegállónál ház és telek nagyon olcsón eladó. Esetleg telek csere. Cím: tulaj­donos Budafok, Ring­ló u. 61. Érdeklődni vasárnap.' Eladó komplett vilá­gos hálószoba-bútor. Nagykőrös, Arany Já­nos 44.__________________ K itűnő állapotban levő 4ö2~es Moszkvics el­adó. Dr. Tajthy, Jász- karajenő. '■f^®®®®®®®®®®®^ HIRDESSEN A PEST MEGYEI HÍRLAPBAN) aESEBSEEESSEEÍi Veres (Csepel) középsúlyú nyomásban 155,5 kg-ra javította a világcsúcsot (MTI foto — Mikó László íelv.) A Komár om me­gyei Súlyemelő Szövetség rendezte meg vasárnap dél­előtt Tatabányán az oirszágcs vidéki bajnokságot. A viadalt meglehető­sen nagy érdeklő­dés kísérte, hiszen a dobogóra lépő 35 sportoló között két válogatott ver­senyző is akadt, a tatabányai Földi és az oroszlányi Huszka. A vára­kozást még fo­kozta, hogy Földi a pehelysúly nyo­másban világ­csúcsjavító kísér­letet jelentett be. A viadalon min­den a várakozás­nak megfelelően alakult, s — akár­csak szombaton a Budapest-baj- nokságon Veres, aki közép­súlyú nyomásban 155,5 kiló­ra javította a világcsúcsot — Földi is világrekordot ért el. Földi a 122,5 kilogrammot is elsőre hibátlanul emelte feje fölé. Teljesítménye világrekor­dot jelentett, amely még to­vább is javult, mivel az után- mér-ésnél a bírák 123,5 kilo­grammot állapítottak mag. Föl­di is megfelelő súlyban volt, s így a világcsúcs hitelesítésé­nek nem lehet akadálya. A ré- j gl világrekordot a pehelysúlyú nyomásiban a szovjet Mimajev tartotta 122 kilogrammal, ame­lyet a szovjet bajnokságon ért el 1961. decemberében. Földi szakításban 105 Mlo- graimmiot, lökésben 130 kilo­grammot teljesített és 357,5 ki­logrammos összteljesítménye is új magyar rekordként kerül hitelesítésre. A régi rekordot ugyancsak Földi tartotta 355 kilogrammal. A Vasas vasárnapi úszóver­senyén két új országos csúcs született: a máris kitűnő for­máiban levő Egervári Márta ez­úttal a 200 méteres női pillan- góúszásiban, az egri Katona pe­dig a 400 méteres férfi vegyes*- úszásban adta át a múltnak a rési magyar rekordot. Idejük 2:46,6, illetve 5:16,5 perc. * A vasárnapi atlétikai verse­nyek során két új magyar csúcseredmény .született. Dél­előtt a Megyeri úton az U. Dó­zsa egyesületi bajnoki verse­nyén a női diszkoszvetésben Köntsek Jolán (U. Dózsa) 54.92 méterre javította az általa tar­tott 53,85 méteres régi refcoiv dot. Délután a Csömöri úton, a Bp. Vörös Meteor versenyén Varjú Vilmos a súly lökésben adta át a múltnak az általa tartott magyar rekordot, amely 18,67 méter volt. Az új magyar csúcs: 19,02 méter. Hat perc „hosszabbítás" Az utóbbi hetek­ben gyengélkedő, őszi teljesítményé­től messze elmara­dó Ceglédi Vas­utas most sem tu­dott győzni. A gyógyult Kaltaneckerrel a ka­pujában csupán döntetlent ért el otthonában. Így továbbra is veszélyes zónában van a Pest megyei csapat. Ceglédi Vasutas—Láng 0:0 Cegléd, 2500 néző. V: He­gyes. CVSE: Kaltanecker — Pá- kozdi. Mednyánszky, Császár — Csontos, Oláh — Kökény, Molnár, Gyikó I. Nagy Gyi- kó 11. Az első percekben a vendég­csapat 'kezdeményezett többet. A 10. percben Csontos távoli beívelése felpattant a kapus előtt. Gulyás már verve volt, de a labda hajszállal mellé ment. A 14. percben Juhos 16 méteres szabadrúgása suhant el a léc felett. Hazai fölényt hoztak a szü­net utáni percek. Az 52.-ben nagy helyzetet hagytak ki a ceglédi csatárok, s a játékve­zető egv jogos 11-est sem adott meg. A hátralevő időben mind­két fél labdatartásra rendezke­dett be. Nagy meglepetésre a bíró hat perccel előbb lefújta a mérkőzést, majd a nézők és a partjelzők tiltakozására a levo­nuló csapatokat visszahívta. Gól a „hosszabbítás sem esett. ” során 1. DVSC 24 16 3‘ 5 57:27 35 2. Egyetértés 24 12 6 6 32:17 30 3. Láng 24 12 6 7 42:30 29 4. Bp. Előre 24 10 8 6 47:34 23 5. Ganz-M. 24 12 4 8 37:34 28 6. Diósgyőr 23 Ú 5 7 31:25 27 7. Borsodi B. 24 11 4 9 38:27 26 8. Debr. EAC 24 11 4 9 27:29 £6 9. Miskolc 24 9 7 Ä 36:31 25 10. Szolnok 24 8 7 9 30:22 23 11. Kecskemét 24 7 9 8 34:37 23 12. Ceglédi VSE 24 7 6 11 30:33 20 13. Nyíregyh. 23 5 10 8 18:26 20 14. Bp. Spart. 24 8 4 12 28:45 20 15. Szeg. Ép. 24 2 7 15 19:45 11 16. KISTEXT 24 2 7 15 27:61 11 A Keleti csoport további eredményei: Nyíregyháza— Debreceni VSC 2: 0. Ganz— MÁVAG—Bp. Spartacus 1:0, Miskolc—Szegedi Építők 3:2, Debreceni EAC—Bp. Előre 2:1, Egyetértés—Borsodi Bányász 0:0. Kecskemét—Diósgyőr 1:0, Szolnok—KISTEXT 5:0. A Nyugati csoport eredmé­nyei: Kőbányai Lombik—Szé­kesfehérvár 0:0. Traktorgyár— Zalaegerszeg 2:5, BVSC—-Szál­lítók 3:1. Budai Spartacus— Pénzügyőrök 1:1. Dunaújváros —Szombathely 1:1, Kaposyár— EVTK 1:0. Oroszlány—Moson­magyaróvár 0:0. Sopron—Bu­dafok 0:0. 1. Szombath. 34 18 4 2 5.5:15 ro 2. Székesfehérv. 24 16 3 5 41:13 35 3. BVSC 24 13 8 3 41:18 34 CEGLEC Jókarban levő hasz­nált sezlon el^dó. Szarvas utca 10. szám alatt. _________________ F élház eladó. Hunyadi utca 15. Érdeklődni este 6 után___________ P annónia motorkerék­pár eladó. Vermes László XI. kér. Budai út 429. szám._______‘ K ossuth Lajos utca 30. alatti ház. két család­nak megfelelő épület­tel. beköltözhetően el­j adó. •______ ■ E ladó egy férfike rék- oár. Árpád utca 10. alatt. I APROHIRD Beköltözhető házin­gatlanáért idős asz- szonyt, vagy férfit el­tartásra vállalok. Gse- mő. I. kér. 2:95­Eladó egy gumiskocsi Szöllö utca 11. szám alatt. Kenderföldön 690 n.-öl föld, azonnal beköl­tözhető házzal eladó, értekezni lehet II. kér. 4.rok utca 20. alatt. Egymázsás mangalica hízó eladó, li hóna­pos. Cegléd, Vitéz u. 6. sz. alatt. ETESEK : Fiiadó 350 n.-öl ház­hely a Téglagyáron ! belül. Értekezni lehet: Hunyadi utca 12. szám ; alatt.__________________ j Fekete Pannónia mo- ' torkerékpár igényes­nek eladó. Bercsényi utca Sárik műszerész­nél. ___________________ S zoba, konyhás lakást keres dolgozó házas­pár június 1-től 15-iig. Cím: Kecskemét. Far­kas Sándor u. 6. Má- ri a-város, minden -ap csak délután 5 óra után.