Pest Megyei Hirlap, 1962. április (6. évfolyam, 77-100. szám)

1962-04-03 / 78. szám

LABDARUGÓ NB I Újpesti Dózsa—Ózd 4:0 (2:0). Özd, 36 OOO néző. Salgótarján—MTK 2:2 (2ti). Salgótarján, 7000 néző. Va­sas—Győr 1:1 (1:0). Győr, 12 000 néző. Tatabánya—Pécs 3:1 (1:0). Tatabánya, 12 OOO néző. Ferencvá­ros—Csepel 4:0 (1:0). Üllői út, 30 OOO néző. Komló—Szeged 2:2 (1:1). Komló, 3500 néző. A bajnokság 23. fordulójában újabb érdekes változások történ­tek a táblázaton. Az U. Dózsa ózdi nagy gólarányú győzelme és a Vasas győri pontvesztése révén egy pont lett az újpestiek előnye a bajnokcsapat előtt. A 3. helyre törő Tatabánya és Ferencváros újabb két pontot szerzett, kettőjük párharca továbbra is nyílt. A ki­esői elöltek közül csak az Özd és a Csepel nem javított helyzetén, mindkettő súlyos, 4:0-ás veresége, a gólaránynak sem éppen „hasz­nált^. A Csepel helyzete megpe- csételtnek látszik, de igen nagy veszélyben van az Özd is, hiszen hátralevő három ellenfele közül egyedül a Bp. Honvédet fogadja otthonában, a Ferencváros és a Vasas ellen idegenben játszik. Pécel és a Ceglédi Építők idegenben győzött 1. U. Dózsa 23 15 4 4 52:24 34 2. Vasa s 23 15 3 5 47:24 33 3. Tatabánya 23 12 4 7 36:25 28 4. Ferencváros 23 10 7 6 36:24 27 5. MTK 23 10 4 9 46:37 24 6. Bp. Honvéd 23 9 6 8 30:33 24 7. Dorog 23 9 6 8 27:29 24 S. Pécs 28 9 2 12 32:36 20 9. Győr 23 6 8 9 26:38 £0 l!0. Szeged 23 6 7 10 28:36 19 1»1. Özd 23 8 3 12 38:53 19 12. Salgótarján 23 5 8 10 29:37 18 13. Komló 23 5 7 H 27:40 17 14. Csepel 23 5 5 13 26:50 15 Az NB I-ben 22 gól esett, egye­dűl a Bp. Honvéd—Dorog találko­zó részvevői bizonyultak gólkép- telemiek, a góllövő lista élén lé­nyeges változás nem történt, ér­dekes, hogy az eddigi első hét he­lyezett közül ebben a fordulóban egyik játékos sem szerzett gólt. Az újpesti játékosok nemcsak a bajnoki táblázaton, Iranern a gól­lövőlistán is előbbre léptek. A góllövőlista élcsoportja: ZL gó­los: Tichy, 17 gólos: Csernai. 13 gólos: Uahos, Sándor. 12 gólos: Albert, Dunai Ff., Kalmár, Ku- harsiaky. Solymosi. 11 gólos: Gö- röcs, Palotai, 9 gólos: Bundzsák, Kertes, Machos. Nemes, Kazinczi, 8 gólos: MenczéL A megyei labdarúgó-baj­nokság vasárnapi forduló­jában két csapat hozta el mindkét pontot idegenből. Az éllovas Fóiról, míg az eddig balszerencsével küz­dő Ceglédi Építők Nagy­kőrösről. Meglepetésnek számít Szigetújfalu gödöl­lői döntetlené. Dimaharasz­ti most szerezte tavaszi el- 6ő pontját, Üllő ellenében. Ceglédi Építők—Nagykőrösi Kinizsi 2:1 (0:1) Nagykőrös', 500 néző-. V: Ripp. A jó talajú pályán lefolyt mér­kőzést zavarta a keresztbe fújó erős szél. Az elfogódottan kezdő ceglédiekkel szemben, a hazaiak több jól szőtt támadás után, a 8. percben megszerezték a vezetést. A vendégek két kapufájára a kö­rösiek szintén kapufalövéssel vá­laszoltak. Szünet után Komyik előtt adódott nagy helyzet, amely azonban kimaradt. Ez fordulópon­tot jelentett. Feljött Cegléd, a 62. percben kiegyenlített, maid a 75. percben Öngólból a győzelmet Is megszerezte Ettől kezdve a Kini­zsi erősen rohamozott, de hiába. Közepes színvonalú mérkőzésen, a szünet után visszaesett körösiek ellen jobb erőnléttel, nagyobb akarással 4 és némi szerencsével nyertek a vendégek. G: Máté, Béliek! (öngól), ill. Kor- nyik, Jó: Deli, Milus, Botos. Má­té. A körösieknél csak az I. fél­időben voltaik jó teljesítmények. Pécsi Sándor Ceglédbercel—Pilisi KSK 2:1 (2:1) Ceglédbercel, 1200 néző. V: Ha­lász. A hazaiak lendületes rohamai az 5. és a 12. percben góllal vég­ződtek. Húsz perc után nagyot esett a színvonal, s a találkozón végig csapkodó, gyenge játék alakult ki* A 39. percben egy jól- irányzott húszméteres lövésből szépítettek a vendégek. Fordulás után Pilis egyenrangú ellenfél­A totógyilkos Ceglédi Vasutas @ Legutóbbi két m a győzelme alapján • 3 úgy látszott, hogy a Ceglédi Vasutas kilábalt a hullám­völgyből. Ennek ■figyelembevételé­vel a totózók nagy része ceg­lédi sikert jósolt. Sajnos, nem igy történt, a Pest megyei csa­pat immár második mérkőzé­sét vesztette el hazai pályán. EGYETÉRTÉS— CEGLÉDI VASUTAS 2:1 (0:0). Cegléd, 2500 néző. V: Petii. CVSE: Mádarasi — Pákozdi, Mednyánszky, Császár — Csontos, Oláh — Kökény, Mol­nár. Lengyel, Nagy, Podani. A múlt íhéten újjávarázsolt salakpályán széllel szemben kezdett Cegléd és több helyze­tet teremtett. Az I. félidő köze­pe tájén négy szöglet jelezte a hazaiak fölényét, de gólt nem sikerült elérniük. Nem volt, aki feltegye az „i” betűre a pontot. A 44. percben Podani fethőfejesét tisztázta az önfel- áldozóan védő Bayer. Szünet után mindenki azt várta, hogy a maga javára for­dítja a mérkőzést a széltől tá­mogatott hazai csapat. A csa­tárok azonban sokat körülmé- nyeskedtek, s fokozatosan fel­jöttek a vendégek. S míg Ceg­léd többet, az Egyetértés veszé­lyesebben támadott. A 70. percben -az elalvó Pákozdi mellett elhúzott Somodi, be­adásszerű lövése a lécről per­dült a hálóba. A gól ellené­re a hazaiak helytelenül nem változtattak védekező taktiká­jukon. négy csatárral próbál­koztak. a fővárosi csapat hátsó alakzata azonban jól rombolt, öt perccel később Pákozdi és PEST MEGYEI HtRLAP A Maeyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei bizottság.! és a megyei tanács lapia Felelős szerkesztő Bácskai László Kiadia a Hírlapkiadó vállalat Felelős kiadó Csollánv Ferenc Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest. Vili. Blaha Lujza tér 3 F.sész nap hívható központi lelefon: 343—100. .42—220 A felelős szerkesztő teletonia: 131—243 — Gépírószoba rhívhaló 20 óráig:: 143—447 — Belpolitikai és sportrovat: 140—449 — Művelődési rovat: 140—44# Előállítja czikra T.annvomda Budapest Terieszt1 - 07-iv:r Posta Elő­fizethető a h-'vl nns'ahivataloknál és kézbesítőknél Előfizetési díj 1 hónapra U forint Madanasi „jóvoltából” növelte előnyét az Egyetértés. A Vas­utas a 89. percben 11-esből szépített, a továbbiakban már hiába harcolt az egyenlítésért A találkozó tanulsága,, hogy hazai pályán nem szabad vé­dekező taktikát alkalmazni, sokkal helyesebb lett volna, ha Lengyel helyett egy gólveszé­lyes csatárt állítanak be, Gyi- kó I-et vagy Laczkót. G: Csontos (11-esből). Az át­lagon aluli teljesítményt nyúj­tó Vasutasból csupán Med­nyánszky, Csontos, és Podani tűnt ki. — Kecskeméti — 3. Debr. VSC 20 14 3 3 58:22 31 2. Láng 20 U 4 5 36:26 26 3. Egyetértés 19 11 3 5 29:15 25 4. Diósgyőr 20 10 5 5 29:21 23 5. Bp. Előre 20 8 7 5 38:29 23 6. Ganz-M. 20 9 4 7 32:31 22 7. Debr. EAC 20 9 4 7 21:23 22 8. Miskolc 20 7 6 7 27:20 2C 9. Borsodi B. 20 9 2 9 28:26 20 10. Ceglédi VSE 20 7 5 8 27:25 19 11. Szolnok 19 5 7 7 23:19 17 12. Kecskemét 20 5 7 8 29:35 17 1.3. Nyíregyh. 20 4 9 7 15:23 17 14. Bp. Spart. 20 5 4 11 20:41 14 15. Szég. Ép. 20 2 6 12 13:31 10 16. KISTE XT 20 2 6 12 17:50 10 A Keleti csoport további eredményei: Szolnok—Debre­ceni VSC 0:1, Miskolc—Bp. Spartacus 1:0, Szegedi Építők— Láng 1:1, K1STEXT—Bp. Elő­re 2:2, Ganz—MÁVAG—Kecs­kemét 1:0, Debreceni EAC— Diósgyőr 2:0, Nyíregyháza— Borsodi Bányász 1:1. A Nyugati csoport eredmé­nyei: Dunaújváros—Budafok 0:0, Kaposvár—Szállítók 1:0, EVTK—Székesfehérvár 1:1, Szombathely—Pénzügyőrök 3:1', BVSC—Traktorgyár 3:2, K. Lombik—Oroszlány 0:0, Budai Spartacus—Zalaegerszeg 2:1, Sopron—Mosonmagyaróvár 0:0. 1. Szombathely 20 IS 3 2 4S:14 33 2. Székesfehérv. 20 15 2 3 37:10 32 3. BVSC 20 11 7 2 34:14 29 Labdarúgó Bp. I. oszlály Közép-csoport Tehertaxi—Gödöllői ASC 2:1 (1:0) Bp., Sport utca. 409 néző. V: Nagy T. Az első félidőben a hazai csa­pat játszóit fölényben és a 20. percben védelmi hibából vezetést szerzett. Szünet után a feljavult ASC kiegyenlítetté tette a játékot. de a hazaiaknak sikerült növelni az előnyt. Rögtön utána Bozsok révén javított az egyetemi csa­pa*. Jó: Kormos, Horváth. Muraközi és Reizinger. Horváth n-etk bizonyult, A 70. percben a pi­lisi balhátvéd. Kurucz, kézzel érintette a labdát a 16-oson beiül, a 1‘1-est azonban Macskási a ka­pusba lőtte. G: Pánczélos, Macskási. ill, Fel­legi. Jó: Csilló, Schmit. Senkei, ill. Kiss. Mezei. — Kohlmayer — Pécel—Fót i:e (0:0) Pót, 400 néző. V: Császár. A nagy szél erősen zavarta a mérkőzést. A csatársorok igen gyengén játszottak, a találkozót a két védelem párharca jellemezte. A szerencsésebb csapat győzött, a ©9. percben elért góljával. G: Juhász. Jó: Dobos. Talapa., Galambos, ill. Bori, Pektor, Fényi, Bokor. Gödöllői Vasas—Szigetújfalu 0:0 Gödöllő. 500 néző. V: Tabányi. A vendégelt: kezdtek jobban, a gödöllői Katonának már a máso­dik percben nehéz helyzetben kel­lett mentenie. A szigetújfalui nyo­más mintegy negyedórán át tar­tott. Ekkor a hazaiak még a fe­lezővonalon sem tudtak átjutni. Ezután azonban már a gödöllőiek is vezettek pár formás támadást, s egy hatalmas gólhelyzetet is ki­hagytok: Tóth F. közelről az üres kapu fölé bombázott. Szünet után a második percben Bátori megsérült, ettől kezdve csak statisztált. Ennek ellenére, a csonka hazai csapat támadott töb­bet. de szétesően játszó csatársora nem tudott gólt elérni. Az alacsony színvonalú mérkő­zés igazságos pontosztozkodással végződött. Mindkét csapatból a védelem tűnt ki. Csiba József Monor—CVSE II. 1:0 (1:0) Cegléd, 150 néző. V: Balogh. Egyenlő erők küzdelme. Monor- nak több helyzete volt, de csak egyet tudott értékesíteni. G: Vitéz. Jó: Sáránszki. Godina, Szalai. ill. Gyikó i., Laczkó. Üllő—Duna haraszti l:i (0:0) Dunaharaszti, 500 néző. V: Mik­lós, Az erős síéitől segítve, az I. fél­időben igen sok támadást vezettek a hazaiak, de ezek az üllői védők lestaktikája miatt rendre elakad­tak. Fordulás után ugyancsak a DMTK rohamozott, de a jobbnál jobb helyzetek kihas zhálaólanok maradtak. A 60. percben Üllő sze­rezte meg a vezetést, amelyet öt perccel később kiegyenlítettek a harasztiak, a mérkőzés további részében mindkét félnek volt még helyzete, de az eredmény nem változott. A lelkesen és jól játszó üllő megérdemelten vitte el az - egyik pontot. G: Eurza. ill. Bogdán. Jó: Győ­ri II., Burza, Pinoés, ill. Aradi, Babos, Glödkl. v Fazekas Sándor SZTK—AUbertirsa 2:0 (1:0) Szigetszentamiklós, 500 néző. V: Virág. A jó talajú pályán mindjárt a hazaiak ragadták magukhoz a kez­deményezési. Bár a szél is őket segítette, mégis csak a 35. perc­ben tudták a vezetést megszerez­ni. Az első félidőben a vendégek csupán egyszer veszélyeztettek. Fordulás után feljöttek az irsaiak. de a szél segítségét nem tudták kihasználni, a helyi együttes a 64. percben állította be a végered­ményt. Az SZTK. különösen a hajrában, több veszélyes helyzetet teremtett, de a csatárok a legnagyobb hely­zeteket is kihagy ták, vagy elakad­tak a lelkesen védekező irsai- akon. G: Farkas. Kecskés. Jó: Pető (a mezőny legjobbja), Gere, Újvári, Kecskés, ill. az irsai védelem. Varga Gyula Ve esés—Váci Vasutas 3:1 (2:1) Vecsés. 800 néző. V: Soós. Mindkét együttes több tartalék­kal .lépett a kitűnően előkészített pályára. Már az első percekben érezhető volt a vendégek — főleg a volt NB H-es játékosok — na­gyobb technikai képzettsége, amit a hazaiak nagyobb lelkesedéssel ellensúlyoztak, méghozzá eredmé­nyesen. A 9. percben Molnár I. 25 méteres szabadrúgását Takács a naptól zavarva elnézte. A 22. percben a váci Bábi igen szép, lát­ványos fejesgóllal egyenlített, Változatos támadások után isméi Vecsés jutott vezetéshez. Szünet után meglepetésre a ha­zaiak széllel szemben is hatalmas iramot diktáltak, különösen Kari volt elemében, akivel csak nehe­zen boldogultak a váci védők. A 69. percben Müller nagyerejü 20 méteres szabadrúgása a végered­ményt jelentette. Vecsés megérdemelten győzött — a gólokon kívül még két hatal­mas kapufát is lőtt — míg a ven­dégek játékából hiányzott az átütő erő, G: Molnár i., Siszler Müller. UI. Bábi. Jó: Kari (a mezőny legjobb­ja), Müller. Siszler. Molnár I.. ill. Nagy. Bábi. Frick. Fekete József 1. Pécel 18 11 4 3 40:24 26 2. SZTK 18 11 3 4 35:18 25 3. Gödöllő 19 7 7 5 IS:21 21 4. ÜUő 18 7 6 5 28:20 20 5. Dunahar. 19 7 6 6 38:32 20 6. Bag 18 9 2 7 39:35 20 7. Nagykőrös 19 6 7 6 28:19 19 8. Cégi. Ép. 19 7 5 7 29:26 19 9. Vecsés 18 9 1 8 30:28 19 10. Monor 18 6 5 7 27:27 17 11. Albertirsa 18 7 3 8 22:25 17 12. Váci VSE 39 5 7 7 31:37 17 13. Ceglédijére. 18 6 3 9 27:35 15 IS. Szigetújfalu 19 4 6 9 20:34 14 15. Fóti SE 18 4 5 9 21:39 13 16. Pilisi KSK 18 3 6 9 13:23 12 Cegléd II. 20 10 1 9 53:50 21 Dönteflen Kisterenyén - vereség Vácott A múlt vasárnap O.t állásnál fél- beszakadit Pécel—SZTK mérkőzés eredményét nem számítoltuk be. A találkozó ügyében döntés ápri­lis 5-én születik. A labdarúgó NB III. Északközép cso­portjában általában a várt eredmények születtek. Az éllovas pontot adott le Esz­tergomban. a Pilisi Bányász otthon, a Szentendrei Honvéd idegenben nyert. Az Északi cso­portban Kartal értékes pontot szerzett Kisterenyén, míg a jó rai- tot vett Vác váratlanul alul maradt a hazai pályán. Északközép csoport Esztergom—Csepel Autó 0:0 Esztergom, 800 néző. V: Kapos­vári. Csepel Autó: Kovács — Vigh, Kulcsár, Hochrein — Hauser. Taj- fci — Stähl, Kreisz, Kiss, Kerekes, Ráítkai. Ideáis talajon, széliéi szemben kezdett a Csepel Autó. Változatos, jóiramú küzdelem alakult ki, mindkét kapu többször forgott ve­szélyben. Az I. félidőben Kiss ka­pufája, valamint Kerekes hatal­mas lövése jelentett veszélyt a hazai kapura, de Kovácsnak is többször kellett bravúrosan men­tenie. Fordulás után Esztergom lendült támadásba, ám Kováccsal az élen a Csepel Autó védelme jól zárt. 20 perc után feljött a vendégcsa­pat. s Kerekes, majd Stáhl ha­gyott ki gólhelyzetet. A döntetlen igazságos. Jó: Kovács. Hauser, Taj ti. Szentendrei Honvéd—Vasas Izzó 1:0 (0:0) Tábor utca, 100 néző. V: Hegyi. Szentendre: Aczéi — Veres. Sá­ros, Kemerle — Búzás, Gazdag — Kovács. Tima-Horváth, Sári, po- pov, Rajna. Az I. félidőben a széllel szemben játszó Honvéd biztosított védelem­mel vette fel a küzdelmet, s az ellenfél hiába támadott, lövőhely­zetbe nem jutott. A n. félidőben a Szentendre irá­nyította a ’játékot, támadást tá­madás után vezetett, de a sok gól­helyzetből csak egyet tudott érté­kesíteni: a 68. percben. G: Popov. Jó: Aczéi. Kemerle. Kovács, Sári. Pilisi Bányász—Elektromos 2:0 (2:0) Pilisvörösvár. 1200 néző. V: Se­bestyén. p. Bányász: Huj I. — Markos, Hau, Krupp — Nick I., Vízvári — Az Újpesti Dózsa sikere a felszabadulási váltóban Vasárnap délelőtt napsüté­ses tavaszi időben rendezte meg a BTST, a KISZ és a bu­dapesti atlétikai szövetség a fő­városi sportolók hagyományos — immár tizenegyedik — fel­szabadulási ünnepi váltófutó­versenyét. A különböző cso­portok küzdelmeiben 225 csa­pat több mint 2700 férfi és női versenyzője vett részt Az út­vonal a következő volt: Gel­lert tér—Szabadság híd—Tol- buchin körút—Üllői út—Jó­zsef körút—November 7 tér— Népköztársaság útja—Október 6 utca—Szabadság tér. A férfiak a Gellert térről, a nők pedig a November 7 tér­ről rajtoltak, s amerre a fu­am Épületburkoló (hideg­burkoló) szakmunká­sokat azonnal felve­szünk, legalább 4—5 éves szakmai gyakor­lattal, teljesítménybé­rezéssel. Tanácsi iga­zolás szükséges. Szál­lást és étkezést térítés ellenében biztosítunk. Kéziszerszám haszná­lati díjat fizetünk. _ Útiköltséget csak al­kalmaztatás esetén té­rítünk. ÉM Bács me­gyei Állami Építőipari Vállalat, Kecskemét, Rákóczi város 23. A Bénye és Vidéke Körzeti Földműves­szövetkezet Bényén megnyíló új önkiszol­gáló élelmiszerboltjá­ba jutalékos alapon boltvezetőt keres be­segítő családtaggal. — Működési és erkölcsi bizonyítvány szüksé­ges. Lakást biztosítani nem tudunk. Útikölt­séget felvétel esetén térítünk. _____________ B ármilyen kiadó kis lakást keresek Nagy- Budapest területén, megegyezéssel. Zsám- bék, Dene. ■j®E®S®®®®®®®®53 HIRDESSEN A PEST MEGYEI HÍRLAPBAN! SE®®®®®®®®®®®® CEGLÉDI APROHIRDETESEK Vályog eladó. Bajcsy- Zsilinszky út 13. szám alatt. _________________ B urkolt piros Pannó­nia motorkerékpár sürgősen eladó. Sza­badság tér 5—6. szám. Vincze. Eladó 120-ös Csepel t~otorkerékoár és egy féderem táblás kocsi. ITT. kér. Vitéz utca 12. szám. Eladó egv db Triumoh 200-as motor. X. kér. Kereszt utca 4. szám, Tóth Imre. Eladó 350 n.-öl ház­hely a téglagyáron be­lül. Értekezni lehet: Mátyás király utca 10. szám. Fiatal házaspár külön- bejáratú szobát keres. Cím: Orion Szerviz. Eladó ' egy szép gyer­mek sportkocsi, Ceg­léd, Beloiannisz u. 33. viadá Pos'i út 53. sz. ház. Ui?vanoH énihet- a nyalok. Érdeklődni: X., Kátai 6.- alatt, , Eladó 1 db 3 colos szi­vattyú, Cegléd. Gerje- t elepi iskola mögött. Gyura. Azonnal beköltözhető kétszobás ház elköl­tözés miatt sürgősen 62 ezerért eladó. VII., Kossuth Lajos u. 3, Központban beköltöz­hető 1 és 2 szobás ház­rész . előszobával, konyhával, mellékhe­lyiségekkel, nagy pin­cével eladó. Bercsényi u. 8. Uj épület faanyag és porta eladó. Érdek­lődni lehet; Irinyi u. 3. alatt. Eladó 3x3 méteres egybenyíló új vaska- nu. Kisfaludy utca 18. Pályázati felhívás! A 203. Tparitanuló Is­kola (Cegléd. Pesti út 7) férfi hivatalseoádeN keres cserelakáscpi. Récz.!«tes írásbeli je­lentkezés előző mun­kahely megjelölésével. tok elhaladtak, mindenütt sok ezren kísérték figyelemmel a versenyt. A versenyzők célhaérkezése után koszonúzási ünnepségre került sor a Szabadság téri szovjet hősi emlékműnél. Az összetett pontverseny végeredménye: 1. Ü. Dózsa 4 pont, 2. Bp. Honvéd 12, 3. Va­sas 17, Szerdán: Ifi-válogatottunk Székesfehérvárott mérkőzik A megyei ifjúsági labda­rúgó-válogatott április 4-én Székesfehérvárott, Fejér me­gye ifjúsági válogatottja el­len lép pályára. A következő játékosok kötelesek megje­lenni szerdán reggel 9.15-kor a Nyugati pályaudvar érkezé­si oldalánál: Sztankovits, Szabó. Libe­rty i, Urbankovics, Füle, Vass, Kreidl, Kiss Pál, Kiss Im­re, Mojs, Stadler, Kovács Gy., Józsa és Molnár. A játékosok alsó szerelést és igazolást hozzanak maguk­kal. Itt említjük meg, hogy- az április 4-i ünnepen gazdag sportprogram lesz megyénk­ben — labdarúgásban NB III-as és Szövetségi Ku­pa mérkőzések —, s ennek részletes műsorát szerdai számunkban közöl­jük. A labdarúgó Vásári Városok Ku­pa elődöntőjének szombati sorso­lása után a csapatok képviselői megállapodtak a találkozók termi­nusaiban. Mint ismeretes, az MIK ellenfele, a spanyol Valencia kér­te, hogy az első mérkőzést Spa­nyolországban játsszák le. így Va­lenciában április 25-én, Budapest ten pedig május 2-án méri össze erejét a két csapat. Végleges; hogy a Belgrádi Crvcna Zvezda—■ Barcélona mérkőzést április 13-án Belgrádiban, 25 én pedig Barcelo­nában rendezik meg« Marjai. Gechter, Peller. Kimmel» Huj II. Magas színvonalú, élvezetes mér­kőzésen, jól felkészült csapatok küzdöttek. Az i. félidőben sok ve­szélyes helyzet alakult ki mindkét kapu előtt, s ezekből a bányászok kettőt ki is használtak. A 30. percben Huj II. elfutott a szélen, s beadását a íl-es pontjáról ka­pásból vágta Peller a hálóba. Rá 10 percre Nick I. keresztlabdáját Kimmel bombázta a 16-osítóI a bal alsó sárokba. Fordulás után az Elektromos kezdeményezett többet, a hazaiak azonban igen jól védekeztek. G: Peller, Kimmel. Jó: Huj L (a mezőny legjobbja), Krupp, Kimmel, Huj II. 1. Csepel Autó 18 10 5 3 29:10 25 2. Nyergesú jf. 18 9 5 4 27:17 23 3. Sárisáp 17 10 2 5 30:16 22 4. Pilisi B. 18 9 4 5 30:21 22 5. Tokod 18 5 10 3 23:19 20 6. Szentendre 1$ 8 3 7 33:24 19 7. Elektromos 1« 7 5 6 30:30 19 8. Izzó 18 9 1 8 27:30 19 9. nr. k. ttve 18 7 4 7 44:26 13 10. Annavölgy 18 7 4 7 31:35 10 U. Esztergom 18 6 5 7 24:28 17 12. UFC 18 5 7 6 21:33 17 13. Nags'tétóny 18 4 5 9 25:32 13 14. Törekvés 17 4 5 8 23:32 13 15. Olimposz 18 3 7 8 18:30 13 16. Csillaghegy 18 4 — 14 14,:46 8 Az Északközép csoport további eredménjTei: UFC—Törekvés 1:1, Tokod—Anna völgy 0:0, Sári sáp— Olimposz 3:1, HI. kér. TTVE— Csillaghegy 3:0, Nagytétény—Nyer­gesújfalu 1:0. Északi csoport Kisterenyei Bányász—Kar tali Kinizsi 2:2 (1:0) Kistérénye, 50$ néző. V: Jenő- vári. Kartal: Podlaviczky — Braun, Gábor, Bagyin —- Tasnádi dr., Var­ga — Rózsavölgyi, Nagy i„ Nagy II., Angyal, Kemény. Az erős fiiéi a Kartalnak kedve­zett, mégis Kis térén ye támadott többet, a jól adogató helyi játé­kosok gyors rohamait a gyengén játszó kartali védelem alig tudta hárítani, a 20. percben Braun ha­zaadását a kisterenyei jobb össze­kötő elcsípte és a hálóba lőtt. A 30. percben Rózsavölgyi elfutott, már csak a kapussal állt szemben, d>e a léc fölé küldte a labdát. A II. félidő első részében ismét Kisterenye játszott jobban, a Ki­nizsi alig jutott át a félvonalon. A 00. pereben növelte előnyét a Bányász. A 70. perctől megválto­zott a mérkőzés képe. Kisterenye lefékezett, az eredmény tartására törekedett, s ezt a kartaliak jól kihasználva egyenlítettek a 73.* illetve a 83. percben lőtt góllal. A jól játszó Kisterenye győzel­met érdemelt volna, de az utolsó 20 percben mutatott teljesítménye alapján Kartal is megszerezhette volna a két pontot. G: Nagy I. (2). Jó: Varga. Ba- gyin.. Nagy I. — Körösi — Sashalom—Váci Petőfi 3:i (2:1) Vác, 800 néző. V: Kabáth. Vác: Jakus — Csilári, Balogh, Kreidl — Varga. Farkas — Mojs, Pindes. Neugan. Pintér, Jakab. Helyi rohamokkal kezdődött a mérkőzés^. Az erős széltől támo­gatott vendégek az 5. percben Né­zették első támadásukat, s a 6. percben védelmi hibából vezetés­hez jutottak, s a 8. percben újabb védelmi hibából növelték előnyü­ket. 30 perc elteltével feljött Vác, és előbb Jakab, majd Pintér hi­bázott nagy helyzetben. A 40. percben Neusant a 38-oson belül felvágták, a 11-est Pintér értékesí­tette. Fordulás után a helyiek sokat támadlak, de hiányzott a tervsze­rűség játékukból, a lapoa átadá­sok helyett magas Labdákkal ját­szottak. A vendégek okosan véde­keztek, és ritka támadásaik ko­moly veszélyt jelentettek, mái* csak azért is. mert a két szélső­hátvédet könnyen át játszották. A 35. percben 11-esből növelte elő­nyét Sashalom, a 33. nercben Oroszit a játékvezető kiállította. G: Pintér (11-esből). a váci csa­pat valamennyi tagja igen mérsé­kelt teljesítményt nyújtott. Pál János 1. Nagybátony 17 11 4 2 32:13 28 2. Salg. KS'E 18 11 3 4 42:23 25 3. Baglyaealja 18 9 5 4 27:14 23 4. Sashalom 18 9 5 4 34:2a 23 5. Ikarus 18 9 5 4 33:24 23 6. Kartal 18 7 5 6 28:27 19 7. Petőfibánya 17 9 — 3 37:24 18 8. Chinoin 18 6 5 7 34:34 17 9. GD. Hajó 18 7 3 8 3H :33 17 10. Kisterenye 18 4 9 5 21:37 17 11. Gázművek 18 3 6 7 25:34 16 12. Vác 18 5 5 8 23:32 15 13. Dinamó 18 5 4 9 16:24 34 14. Salg. Zom. 17 3 6 8 31:38 12 lf>. Kábel 18 3 5 10 17:31 11 16. Kazár 17 1 6 10 17:29 3 Az Északi csoport további ered­ményei: GD. Hajógyár—Gázművek 3:2, Ikarus—Salgótarjáni Kohász 1:2. Salgótarjáni Zománc—Chinoin 3:3. Bag!vasalja—Dinamó 3:1. Ká­bel—Kazár 2:0. A Pctöf»bánva— Nagybáfouv mérkőzés elmaradt. Hat telitalálat a totón A vasárnapi totófordulóban hat pályázó ért el telitalálatot. nye­reményük egyenként 61 840 forint. 11 találatom szelvény 161. in talála­tom 1764 darab akadt,. Előbbiekre 230V utóbbiakra 260 forintot fizet­nek fzelyé*' venként. E heti to'óeredmények: x, 2. x, 1. 1. X. 2. 2. V X. 2. 2.