Pest Megyei Hirlap, 1962. március (6. évfolyam, 50-76. szám)

1962-03-13 / 60. szám

I Fót és az SZTK idegenben győzött A megyei Labdarúgó-baj­nokság tavaszi második fordulójában hat pontot hoztak el a vendégcsapa­tok. Különösen meglepő a fótiak Monor ellen kivivőit győzelme, amit a monori pálya betiltása miatt Ve- csésen értek el. Szép fegy­vertény az SZTK ceglédi sikere is. Gödöllőn és Szi­getújfalun döntetlen szüle­tett. Ceglédbercel váratla­nul nags' arányban diadal­maskodott a rossz rajtot vett Dunaharaszti felett. Fóti SE—Monori SE 2:0 (0:0) Vecsés, 400 néző. V: Dombai. Fót lépett fel támadólag, majd feljött Monor. és a félidő végéig nyomasztó fölényben játszott, de rossz volt a lövések irányzéka, vagy a labda a fóti kapus zsák­mánya lett. Szünet után élénkült az iram. Fót iß vezetett néhány veszélyes támadást, s a 73. perc­ben megszerezte a vezetést. Az utolsó negyedórában a monoriak teljesen beszorították 3 hősiesen. 8—9 emberrel védekező vendége­ket. A 89. percben a fóti védelem nehezen mentett, az előrevágott labda a félpályán tisztán álló Ta­vihoz került, aki három monori díszkiséretében a kétségbeesetten kifutó kapus mellett a hálóba gu­rította. A monori csapat jobbén ját­szott. Fót szíwel-1 élekkel küzdve vívta ki meglepő győzelmét. G: Szabó, Tari. Jó: Pektor fa mezőny legjobbja). Tari. Szabó. Bobor. ill. Fónyad. Szalai. Fekete József Ceglédbercel—Dunaharaszti 5:0 (4:0) Ceglédbercel. 700 néző. V: Gom­bás. A nagy erővel kezdő hazai csa­pat már a harmadik percben 2:0- ra vezetett. A harasztiak gyors lefutásokkal veszélyeztettek. s bár mezőnyben tetszetősen ado­gattak. komolyabb helyzetet nem tudtak teremteni. A helyiek a 35. és 40. percben növelték elő­nyüket. A 65. perctől kiegyensúlyozottá vált a játék, feljött a DMTK. A 70. percben született a helyiek' ötödik gólja és az utolsó percben a haraszti védők háromszor csak a gólvonal előtt tudtak menteni. A sportszerű, ritkán látott ió- iramú mérkőzésen Dunaharaszti az öt gól ellenére sem játszott alárendelt szerepet, de nem tudott ellenállni Ceglédbercel taktikailag is jól felépített, lelkes támadásai­nak. . , G: Pánczélos (2). Macskási, Me­zei. palásti. Jó: Páriczéíos (a me- zőny legjobbja). Schmidt, Mezei, Macskási. ill. Váradi. Zugnói. — Kohlmayej; — Gödöllői Vasas—Váci Vasutas 0:0 Gödöllő, 500 néző. V: Tóth L. A jó talajú pályán mindkét fél lendületesen kezdett. A vendég­csapat tűnt ki inkább tervszerű, technikás játékával, a védelmek azonban mindkét oldalon jól há­rítottak; Izgalmat okozott a néző­téren. amikor a gödöllői Katona egy könnyű labdát kiejtett, de az üres kapura tartó lövést Kovács a gólvonalon mentette. Szünet után feljött a Vasas, de csak egy komoly helyzetet tudott teremteni. Takács kiejtett labdá­ját Sárréti a kapu torkából fölé emelte. A váciak ekkor már szemmel láthatólag az eredmény tartására törekedtek. Jó: Kovács I.. Tóth. Bátor!, Cse­resznye, ill. Borzák. Konrád Kiss, Frick. Horváth Kálmán SZTK—Ceglédi Építők 2:i (2:1) Cegléd. 400 néző. V: Simák. Ideális időben, jótalajú pályán, sportszerű keretek között, a sze­rencsésebb csapat győzött. Az 5. percben szögletrúgás után a ha­zaiak szerezték meg a vezetést, de a 2ö. percben a szigetszentmik- lósi középcsatár. Antal. Deli dísz- kisérete mellett kiegyenlített. A 38. percben Csendes hibájából a vendégek a vezető gólt is megsze­rezték. Az első félidőben a Ceg­lédi Építők fölényben játszott, s ez fordulás után még nyomasz­tóbbá vált, de a szíwel-lélekkel és jól küzdő vendégek megakadá­lyozták az egyenlítést. G: Antal (2). ill. Gyenizse. Jó: Dávid. Gere, Antal. ill. Ócsai, Nagy B.. Gyenizse. Szigetújfalu—Nagykoros OH) Szigetújfalu. 200 néző. V: Ábrar- hám. Az első félidőben a hazaiak irá­nyították a játékot, ám csatáraik négy nagy gólhelyzetet is kihagy­tak. Fordulás után kiegyensúlyo­zottá vált a küzdelem, s ebben a játékrészben is két kapufát lőt­PEST MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei bizottsága és a megyei tanács lapja Felelős szerkesztő Bácskai László Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat Felelős kiadó Csollány Ferenc Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest.1 VIII. Blaha Luiza tér 3 Egész nap hívható központi telefon: 343—100. 142—220 A felelős szerkesztő telefonja: 131—243 — Gépírószoba (hívható 20 óráig): 140—447 — Belpolitikai és sportrovat: 140—449 — Művelődési rovat: 140—448 Előállítja Szikra Lapnyomda ! Budapest Terjeszti a Magyar Posta. Elő­fizethető a nelvi postahivataloknál és kézbesítőknél Előfizetési díj 1 hónapra 11 forint tek a helyiek. A második félidő közepén a hazai jobbszélsőt Czin- gálit törlesztésért a játékvezető kiállította. Szigetújfalu telhetetlen csatárso­ra miatt iíem tudott győzni. így az eredmény igazságos. Jó: Schneck il.. Strohmayer, Pflumm, Schneck I.. Hl. Csikós n., Bélteki. Kornyik. Üllő—Bag 3:0 (1:0) Üllő. 1000 néző. V: Halász. Az első 20 perc hullámzó játéka után a hazaiak kerültek fölénybe és a 28. percben mégszerezték a vezetést. Két percre rá az üllői Vasadi bombaszabadrúgása a ka­pufán csattant. A bagi ellentáma­dások csak szögletrúgásokat ered­ményeztek. Szünet után nagy akarással rohamozott a hazai csa­pat, de negyedóra elmúltával alábbhagyott lendületük. esett a játék színvonala. A 75. percben az üllői Viczkó megrúgta ellenfe­lét, ezért kiállították. Az ember­fölényben levő vendégek támadá­sai ezután sorra lesen akadtak el. A 82. percben kaoushibából. majd a befejezés előtt két perccel Bur- za érintés nélküli szögletrúgásából szerzett gölt a többet támadó Üllő. G: Burza (2). Sáli. Jó: Vasadi, Burza, Boda. Győri II.. ill. Ádám. Katona. — Varga — Pécel—Albertirsa 1:0 (1:0) Pécel. 900 néző. V: Potocsnyi dr. A hazai csapat betegség és eltil­tás miatt három tartalékkal állt ki. Ennek ellenére, a péceliek már az első percben megszerezték a vezetést, majd a 15. percben He­gedűs, míg a félidő végén Olt ér­és Galambos hagyott ki óriási helyzetet. Az első félidő közepé­től a hazaiak átvették az irsaiak csapkodó stílusát, és így a ke­mény. de sportszerűen játszó ven­dégekkel szemben nem tudtak döntő fölényt kialakítani. Fordulás után az irsaiak roha­moztak. de nem boldogultak a péceli védelemmel. A 60. percben a péceli Dobost gólhelyzetben a 16-oson belül felvágták, de a Ul­est Hegedűs mellérúgta, a hajrá­ban a vendégek rohamoztak, de sikertelenül. G: Dobos. Jó: Móczár. Talapa, Szabó, ill. Kovács. Kontha, Ku- kucska. f Pilisi KSK—Ceglédi VSE H. 2:0 (0:0) Pilis. 300 néző. V: Püspöki. A tétnéüküli találkozó első fél­idejében kiegyensúlyozott játék folyt. Fordulás után a hazaiak kerekedtek felül, s a 60. percben 11-esből szerezték meg a vezetést, majd a 75. percben újabb góllal terhelték meg a vendégek kapu­ját. G: Fellegi íH-esből). Mezei. Jó: a hazai csapatból Krizsá-n. Ubran- kovics. Kiss. Mezei. 1. Pécel 17 10 4 3 39:24 21 2. SZTK 17 10 3 4 33:18 23 3. Üllő 17 7 5 5 27:19 19 4. Dunahar. 17 7 5 5 36:26 19 5. Bag 17 9 1 7 38:34 19 6. Gödöllő 17 7 5 5 18:21 19 7. Nagykőrös 17 6 6 5 25:15 18 8. Vecsés 16 8 1 7 27:26 17 9. Cégi. Ép. 17 6 4 7 26:24 16 10. Monor 17 6 4 7 25:25 16 11. Albertirsa 16 6 3 7 21:23 IS 12. Váci VSE 17 4 7 6 29:34 15 13. Ceglédbercel 16 5 3 8 25:33 13 14. Fóti SE 17 4 5 8 21:38 13 15. Pilisi KSK 16 3 5 8 14:26 11 16. Ssdgetújfalu 17 3 5 9 15:33 11 Cegléd H. 18 10 1 7 53 Hl 7 21 Két telitalálat a totón A vasárnapi tolófordulóban két pályázó ért el telitalálatot} Nyere­ményük egyenként 176 022 forint. 11 találatos szelvény 35, 10 talála- tos 946 darab akadt. Előbbiekre 4693, utóbbiakra 496 forintot fizet­nek szelvényenként. Az e heti totóeredmények: l, 2. x, x. 1, L 2, X. 1, x, 2. 1. Visszavágott a Ganz-MÁ VÁG Az őszi 6:0-ás vereségén bi- zony alaposan WSi B m visszavágott a fö- taP P “ városi csapat. A ceglédiek most sem játszották szokott formájukat, s a 12. helyre csúsztak. Sokkal ered­ményesebben és lelkesebben kell játszaniok, nehogy még veszélyesebb helyzetbe kerül­jenek. Ganz MÁVAG—Ceglédi VSE 3:0 (2:0) Kőbányai út, 600 néző. V.: Gereb. CVSE: Madarast — Pákoz- di, Mednyánszky, Gyikó II — Csontos, Oláh — Kökény, haczkó, Gyikó I, Nagy, Mol­nár. A találkozóról a televízió is készített felvételeket, ame­lyeket mar az esti Telesport­ban láthattak a nézők. Az el­ső esemény, amit megörökí­tettek: a Ganz MA VÁG szép támadást vezetett a 12. perc­ben, s szinte pontosan meg­ismétlődött a ceglédiek múlt vasárnapi gólja. Madarasi ki­ejtette a labdát és az ellen­fél csatára nem hibázott. A 40. percben szabadrúgásból növelte előnyét a játékot irányító fővárosi együttes. A ceglédieknek erejéből csak gyenge, erőtlen támadásokra futotta. Szünet után a Ganz MÁ- VAG már teljesen átvette az irányításit, csupán a befeje­zések nem sikerültek. A 70. percben gólt Ígérő ceglédi tá-' madás futott, de Csontos kétszeri remek lövése em­berről pattant vissza. A 86. percben Mednyánszky öngól­jával „állították be” a vég­eredményt a helyiek. A ceglédi csatárok széteső játéka miatt a védőkre óriási munka nehezedett és ezzel magyarázható a 3:0-ás vere­ség. Jó; Mednyánszky. Csontos. — Kecskeméti — A Keleti csoport további eredményei: Diósgyőr—Szege­di Építők 3:0, Egyetértés— Miskolc 3:0, Nyíregyháza— Debreceni EAC 0.-0, Kecs­kemét—Szolnok 1:1, Debrer ceni VSC—KISTEXT 1:0, Bor­sodi Bányász—Láng 4:1, Bp. Spartacus—Előre 2:3. A Nyugati csoport eredményei: Szállítók—Pénzügyőrök i:0, Bu- dafotk—Szombathely 2:2, Zalaeger­szeg—EVTK 0:1. Oroszlány—Ka­posvár 1 r0. Traktorgyár—Dunaúj­város 1:2, Sopron—Budai Sparta­cus 1:1. BVSC — K. Lombik 1:1, Moson m agyaróvar—Székesfehér­vár 1:0. labdarúgó nb i ! Pontrablás a fővárosban Vasas—Bp. Honvéd 1:0 (0:0). Népstadion. Újpesti Dózsa—Kom­ló 2:2 (0:0). Komló. Csepel—Pécs 4:2 (2:1). Csepel. Salgótarján—Ózd 1:1 (1:1). Ózd. Szeged—Dorog 2:1 (0:1). Dorog. Ferencváros—MTK 3:2 (1:1). Népstadion. Tatabánya— Győr 2:o (2:0). Tatabánya. A 19. forduló nem hozott külö­nösebb változást a bajnoki tabel­lán. Bár az U. Dózsa pontot vesz­tett Komlón, mégis öt százalékkal jobb gólarányával megtartotta ve­zető helyét. Egészen a 9. helyig nem történt semmilyen csere. A hátsó régiókban a Szeged és a Csepel tört előre és Győr ismét az utolsó helyre került. 1. U. Dózsa 19 EJ 4 3 41:20 2« 2. Vasas 19 13 2 4 42:21 28 3. Tatabánya 19 10 4 5 31:18 24 4. Ferencv. 19 8 6 5 28:20 22 5. Bp. Honvéd 19 8 4 7 36:28 20 6. Dorog 19 8 3 8 24:27 19 7. Pécs 19 8 2 9 29:30 18 8. MTK 19 7 3 9 36:33 17 9. Salgótarján 19 5 7 7 24:28 17 10. Szeged 19 6 4 9 23:30 16 U. Ózd 19 7 2 10 28:47 16 18. Csepel 19 5 4 10 26:38 14 13. Komló 19 4 6 9 23:34 14 14. Győr 19 3 7 9 19:36 13 Az NB 1-es labdarúgók góllövő­listáján az első két helyen nem történt változás. Továbbra is Ti­chy és Csornai vezet. Vasárnapi két, illetve három góljával Lahos és Kalmár előretört, s most ők kerültek a 3. helyre. A fedezet Solymosi újabb góljával holtver­senyben az 5. helyen áll. Az él­csoport helyzete: 20 gólos: Tichy (Bp. Honvéd). 15 gólos: Csernai (Ózd). 12 gólos: Lahos iTatabánya) és Kalmár (Csepel). 11 gólos: Dunai II. (Pécs), Kuharszky és Solymosi rU. Dózsa). 10 gólos: Albert (Ferenc­város) és Sándor (MTK). Többen hiányoztak az országos ökölvívó-bajnok­ság selejtezőjén, emiatt né­hány súlycsoportban nyolc­nál kevesebben vetélkedtek az elődöntőbe jutásért. Nem je­lent meg a nehézsúlyú szent­endrei Bánhegyi, az elmúlt évi országos bajnok sem, így Pest megyei öklözök nem lép­tek szorítóba a háromnapos küzdelemsorozaton, amelynek színvonala a közepes alatt maradt. Országos bajnak, légsúlytól felfelé: Cserge (egyesületen kí­vül), Török (MTK), Nagy Ká­roly (Dinamó), Kajái (Bp. Honvéd), Holló I. (MTK), Kál­mán (Szekszárdi, Erdélyi (U. Dózsa), Edoes (Vasas), Szénást (MTK), Szabó László (Győr). A floridai St. PetersburíTbnn be­fejeződlek a vitorlás rc-oülő hol­landi viláíibaínoksáe küzdelmei. A vliágbainolri címet Form sze­rezte, me<: som ponttal az ausztrál Tasker 059Í6 p.i és az angol Jar- dine (3066 0.1 előtt. Eladó víkendházak Pest megye területén. Érdparkváros: Kő, tégla, lapos beton­telő, szoba, konyha, kamra, 197 n.-öl te­lekkel. Beköltözhető. Ara 35 000 Ft. Érd: 1200 n.-öl telek, 2x3 m faépület. Ára 30 000 Ft. 3x3 m szoba, téglából, 200 n.-öl telekkel. Ára 35 000 Ft. Tárnok: 200 n.-öl teleik, kerít­ve, fa víkendház. Be­költözhető. Ára 16 000 forint. Gyáls 3x2 m fa víkendház, 209 n.-öl telekkel. Be­költözhető. Ára 30 000 forint. 3x3 m víkendház, 771 n.-öl telekkel. Ara 32 ezer forint. Érdeklődni lehet: PIK, Bp. V., Kálmán u. 13. szám. Borsod megyei bölcső­devezető állást cse­rélne Pest megyébe. „Lakás van 95 544” jel­igére Bp. Felszabadu­lás téri hirdetőbe. 350-es IZS motorkerék­pár oldalkocsival el­adó. Abony, Abonyi Lajos u. 6. sz. Retkes. Figyelem! 7 fm hosz- &zú, 130 cm átméretű, maximális nagyságú rönkök bérfűrészelé- sét korlátlan mennyi­ségben vállalja az al- sógödd termelőszövet­kezet március 20-tól. NAGYKŐRÖSI APRÓHIRDETÉSEK Jóminőségű vályog, fűrészporos kályha el­adó. VL, Ady Endre 22. Keveset futott fekete Pannónia és új német konyhabútor eladó Nagykőrös, Fokos 2. ■I HIRDESSEN A NAGYKŐRÖSI HÍRADÓBAN! 1. Debr. VSC 37 11 3 3 46:21 25 2. Bp. Előre 17 8 6 3 36:25 22 3. Diósgyőr 17 9 4 4 27:19 22 4. Egyetértés 17 9 3 5 23:14 21 5. Láng 17 9 3 5 31:24 21 6. Miskolc 17 6 6 5 26:15 18 7. Ganz-M. 17 7 4 6 26:28 18 8. Debr. EAC 17 7 4 6 15:18 18 9. Borsodi B. 17 8 1 8 25:21 17 10. Kecskemét 17 5 7 5 26:27 17 11. Szolnok 17 5 6 6 23:18 16 12. Cegléd 17 5 5 7 22:21 15 13. Nyíregyháza 17 3 8 6 12:20 14 14. Bp. Spart. 17 5 2 10 18:38 12 15. Szeg. Ép. 17 2 4 11 10:26 8 16. KISTEXT 17 2 4 11 13:44 8 CEGLÉDI APRÓHIRDETÉSEK Kiadó 574 n.-öl szőlő és 574 n.-öl szántó. _ É rdeklődés: Bezerédi u. 44. 125-ös Csepel-Danuvia motorkerékpár eladó. Nyársapát, Kereszt dűlő 9/a alatt, Cseh Pálnál._________________ 6 darab páva eladó. Csete János, i Nyárs­apát._________________ X I. kér. öregszőlő 15. számú ház 300 n.-öl kerttel sürgősen el­adó, beköltözhető. __ özv. Sinka Mihályné. Április 1-ével beköl­tözhető ház eladó. — vm. kér. Fürst Sán­dor u. 28. sz. Príma szalagfűrész el­adó motorral vagy ipariáramos műhely- lyel. Azonnal bérbe kiadó, tsz-nek is. Kosa Lajos, Liliom U IX. kér. Mikes utca 17. számú ház és porták eladók. Érdeklődni le­het: IV., Oroszlán u. 26. alatt. Eladó: két szoba, konyhás, azonnal be­költözhető ház, 2 szek­rény, 2 ágy, 1 karika­hajós varrógép. __ ív. kér. Thököly út 22. alatt. Jó állapotban levő 125- ös Danuvia motorke­rékpár eladó. Mátyás király u. 27. Jókarban levő kony­habútor olcsón eladó. Iskola u. 2. Leválasztható fél ház eladó. II., Sárkány u. 7. szám. Azonnal beköltözhető ház, Déli út 49. számú eladó. Érdeklődni le­het ugyanott. Nyomási Biró dűlőben levő cserepes borház lebontással eladó. Ér­deklődni lehet: Ceg­léd, n., Hársfa u. 1. szám alatt. > Eladó 350 n.-öl ház­hely a Téglagyáron belül. Értekezni lehet: Mátyás király u. 10. szám alatt. Eladó Örkényi útban 617. számú tanya, 650 n.-öl területtel. Rá­kóczi út 34. sz. alatti telek melléképületek­kel. Bem köz 1. számú ház. Érdeklődni: Rá­kóczi út 36. alatt. VI. kér. Ibolya u. 6. szám alatt asztalos csavarok és szorítok és egyéb apró szerszá­mok, hegedűk tanuló gyermekek részére és egy gitár eladó. Bár vasárnap há- rom csapatunk iát­B # § szott idegenben, mégis jónak mond- .'•IÄ A j jj ható az összkép: hét III pontot gyűjtöttek NB m-asaink. Kü- lönö.sen értékes Vác- nak a fővárosban kivívott győzelme, valamint Kar- tál pontrablása. A Csepel Autó gólzáporos győzelmet aratott, nyert a szentendrei Honvéd is, csupán a Pilisi Bányász vérzett el Nyerges új fal un. Északközép csoport Csepel Autó-Csillaghegy 5:0 (1:0) Dunaharaszti, 700 néző. V: La.n- gár. Csepel Autó: Kovács — Vigh, Kulcsár, Hochrein — Hauser. Taj- ti — Stáhl. Kreisz, Kiss, Kerekes, Rátkai. A nagyon rossz, göröngyös, el­hanyagolt talaj erősen befolyá­solta a játékot. A hazaiak azon­nal támadólag léptek fel. minta­szerű baloldali támadás után. a 10. percben megszerezték a veze­tést. Az első félidőiben végig a Csepel Autó támadott, de további gólt nem sikerült elémiök. egy­részt a csatárok lövéseit Tem ki­sérte szerencse, másrészt a jó for­mában levő csillaghegyi kapus sok veszélyes lövést hárított. A vendégek csak szórványosan ju­tottak el a hazaiak kapujáig. Az 50. percben ritkán látott szép góllal terhelték meg az ellenfél hálóját a Csepel Autósok: Rátkai szögletét Kerekes a hálóba sar­kalta. Ezután gördülékenyebbé váltak a hazai támadások. A 60. percben Hochrein előretört, be­adása elől Kerekes az utolsó pü- lanatban elhajolt és a labda az őt őrző meglepett hátvéd térdéről pattant a hálóba,. A vendégcsa­pat tízperces fellángolása követ­kezett, majd ismét a Pest me­gyeiek lendültek támadásba, s a 75. és 80. percben tovább növeltéit előnyüket. A Csepel Autó ilyen arányban is megérdemelten győzött. G: Kerekes (3). Hochrein. Stáhl. Jó: Kulcsár. Hochrein. Kerekes. Rátkai. Szentendrei Honvéd—Esztergom 2:0 (1:0) Szentendre. 3öo néző. V: Ré­pa H. Szentendre: Aczél — Veres, Sá­ros. Kemerle — Podhorszky, Ko- necsni — Kovács. Tima-Horváth. Sári, Búzás. Kosztolányi. Az eső miatt az edzőpályán tar­tották a mérkőzést, mivel kímélni akarták a nagy pálya füvét. Az edzőpálya agyagos talaja igen csúszós volt, s ez megnehezítette a játékosok dolgát, megállni, for­dulni szinte lehetetlen volt $ ne­héz talajon. Az első félidőben sokkal többet támadott Szentendre, és az 5. percben meg is szerezte a veze­tést. a Honvéd-játékosok ebben a 45 percben végig uralták a me­zőnyt és számtalan helyzetet hagytak ki. Fordulás után kiegyensúlyozot­tá. hullámzóvá vált a játék. A 70. percben kapu előtti kavarodásból újabb gólt szerzett a szentendrei csapat, s ezután a vendégek fel­adták a küzdelmet, a Honvéd is­kolai átékot mutatott be az utolsó húsz percben. \ G: Sári (2). Jó: Aczél, Sáros, Kemerle. Konecsmi. Sári. Nyergesújfalu—Pilisi Bányász 2:i (2:0) Nyergesújfalu. 400 néző. V: Igaz. Pilisi Bányász: Huj í. — Mar­kos, Hau, Nick II. — Gechter, Vizvári — Marjai, Nick I.. Peiler, Huj H., Kimmel. A mély talajú pályán az első félidőben megérdemelt kétgólos vezetéshez jutott a Viscoza. A má­sodik félidőben azonban megvál­tozott a játék képe. A Pilisi Bá­nyász kerekedett felül, támadást támadás után vezetett, de csak egy gólt sikerült elémiök. A já­ték képe alapján a döntetlen lett volna az igazságos eredmény. mérkőzés, a 8.. illetve a 12. perc­ben Csitári a gólvonalról fejelte, illetve rúgta lei a labdát. A Petőfi nehezen találta fel magát a ne­héz. sáros talajon. Az első táma­dást a 14 percben vezette, amikor Jakab lövését a Gázművek kapu­sa biztosan védte. A 30. percben Vasvári hatalmas lövése csattant a kapufán. A 43. percben szép Varga—Farkas—Pintér akció után, Neugan elé került a labda. aki nehéz szögből a hálóba továbbí­tott. Szünet után a Gázmüvek min­dent elkövetett, hogy az ered­ményt a maga javára fordítsa. Tíz percen át hatalmas nyomás nehezedett a váci kapura, de a vendégek védelme biztosan rom­bolt. Az 56. percben Neugan. a 60.-ban Pintér lövése suhant el a léc mellett. A 70. percben érvény­telen gólt lőttek a helyiek, majd a Pest megyei csapat a biztonsá­gi játékra fektette a fősúlyt, okos labdatartással sikerült a Gázmű­vek lendületét kizökkenteni. A váciak számára az volt a fő cél. hogy pontot, vagy pontokat szerezzenek, a veszélyes zónából való elkerülés érdekében. A nagy tét, különösen az első negyed­órában. rányomta bélyegét telje­sítményükre. Szünet után foko­zódott az iram. s egy időben úgy látszott, hogy a Gázmüveknek si­kerül az egyenlítés. A váciak odaadó, lelkes játékkal, megérde­melten vitték haza mindkét pen- tot. ' G: Neugan. Jó: Jakus, Csitári,- Varga. Pintér, Vasvári. Neugan. — Takács — Vasas Dinamó—Kartal i Kinizsi 0:0 Gyömrői út. 100 néző. V: Som­lai. Kartal: Podlaviczky — Braun, Gábor, Bagyin — xasnádí dr., Varga — Rózsavölgyi, Nagy, Kö­rösi, Székely, Keraély. A füves pálya kímélése céljából az edzőpályán, viszonylag jó tala­jon került sorra a közepes iramú, változatos mérkőzés. Mindkét ka­pu gyakran forgott veszélyben, de a kapusok kitűnően védtek. Az első igazi nagy helyzet a Ki­nizsi előtt adódott a 20. percben. Kemény kitörése révén, de a ka­pus bravúrosan mentett. Néhány percre rá. Rózsavölgyi éles beadá­sát a helyi középhátvéd centimé­terekkel fejelte a léc mellé, majd­nem öngólt vétett. Fordulás után a szél a Kinizsit támogatta, vala­mivel többet is támadott, azonban a jól tömörülő Dinamó-védelem ellen nem sikerült gólt elérnie. A helyzetek alapján a Pest me­gyei csapat közelebb állt a győze­lemhez. Jó: Podlaviczky, Gábor. Varga. Száraz József 1. Nagybátony 17 11 4 2 32:13 26 2. Baglya&alia 17 8 5 4 24:13 21 3. Sashalom 17 8 5 4 31:20 21 4. Salg. KSE 16 9 3 4 32:22 21 5. Ikarus 16 8 5 3 29:20 21 6. Petőfibánya 17 9 8 37:24 18 7. Kartal 17 7 4 6 26:25 18 8. Chinoin 17 6 4 7 31:31 16 9. Gázművek 17 5 6 6 23:31 16 10. Kisterenye 16 4 8 4 19:27 16 11. GD. Hajó 16 6 3 7 26:28 15 12. Vác 17 5 5 7 22:29 15 13. Dinamó 17 5 4 8 15:21 14 14. Salg. Zom. 16 3 5 8 26:35 11 15. Kábel 17 2 5 10 15:31 9 16. Kazár 16 1 6 9 17:37 8 A félbeszakadt Salg. KSE—KiS­terenye mérkőzés eredményét nem u>c. Az Északi csoport további ered­ményei: Kábel—GD. Hajó 2:1, Sashalom—Petőfibánya 3:1 Bag- Iyasalia—Ikarus 2:0, Salgótarjáni KSE—Kisterenye 8:0 ff élbesza­kadt). A Kazár—Salgótarján’ Zo­mánc mérkőzés elmaradt. Chine­in—Nagybátony 1:3. G: Peller. Jó Huj I., Hau, Nick H. 1. Csepel Autó 17 10 4 3 29:10 24 2. Nyergesúj f. 17 9 5 3 27:16 23 3. Sárisáp 16 9 2 5 27:13 20 4. Pilisi B. 17 8 4 5 28:21 20 5. Tokod 17 5 9 3 23:19 19 6. Elektromos 17 7 5 5 30:28 19 7. Izzó 17 9 1 7 27:29 19 8. Szentendre 17 7 3 7 32:24 17 9. Annavölgy 17 7 3 7 31:35 17 10. m. k. TTVE 17 6 4 7 41:26 16 11. Esztergom 17 6 4 7 24:28 16 12. UFC 17 5 6 6 20:32 16 13. Olimposz 17 3 7 7 17:27 13 14. Törekvés 16 4 4 8 22:31 12 15. Nagytétény 17 3 5 9 24:32 11 16. Csillaghegy 17 4 13 14:43 8 A Nyergesújfalu—Csillaghegy 2li­es állásnál félbeszakadt mérkőzést a pályán elért eredménnyel iga­zolták. Az Északközép csoport további eredményei: Törekvés—Elektro­mos 2:1, UFC—Nagytétény 4:1, Olimposz—Tokod 1:1, Annavölgy— in. kér. TTVE 2:1. Izzó—Sárisáp 1:0. Északi csoport: Váci Petőfi—Gázmüvek 1:0 (1:0) Aquincum, 300 néző. V: Bolyos. Vác: Jakus — Csitári, Balogh, Kreidl — Varga. Farkas — Mojs, Vasvári, Pintér, Neugan, Jakab. Helyi támadásokkal kezdődött a KEDDI SPORTMŰSOR SAKK. A megyei egyéni bajnok­ság IX. fordulója (XI.. Karinthy Frigyes út 3. 17.30)'. A párosítás: Schäffer dr.—Fodor. Peller—Dózsa dr., Selmeczy—Szivá-n. Rácz— Gaszner. Kerkay—Gáborházr. Hor­váth—Wetzel, Lugosi—Sin oros Szabó, Török—Kún. A japán—dél-afrikai úszóvia­dalon a japán N. Sgigematsu a 220 yardos férfi mellúszásban 2:33.4 perccel új világcsúcsot állí­tott fel. A régit az amerikai Jast- remski tartotta 2:34.1 perccel. CEGLÉD! RUHAIPARI VÁLIALATj javító részleget állított fel. Vállal férfiing-gallérozást, kézelőkészítést, ágy­nemű- és mindenféle fehérnemű-készítést, javítást. Készít gyer­mekruhákat, nagy ru­hából átalakítással. Keresse tel vállalatunkat bizalommal Cegléd !., Szabadság tér 3. a benzinkútnál. MOST VÁSÁROLJON EDESSEGET az állami és szövetkezeti boltokban FINOM CSEMEGÉK: INOTA, TÜNDE, DIÓSGYŐR, TROLI, BASTYA, BUDAPEST SZELETEK