Pest Megyei Hirlap, 1962. március (6. évfolyam, 50-76. szám)

1962-03-27 / 72. szám

w Szerdán edzést tart a megyei ifjúsági labdarúgó-válogatott A Fejér megye ellen ké­szülő Pest megyei ifjúsági labdarúgó-válogatott szerdán, 28-án délután edzést tart. Gyülekezés: délután 14 óra­kor (XI. Karinthy Frigyes út 3.). A játékosok alsó felszere­lést kötelesek magukkal hoz­ni. A válogatott keret tagjai: Sztankovits, Libényi, Ubran- kovics, Füle, Vass, Kreidl, Mojs, Molvúr, Józsa, Kiss Pál (Váci Vasutas), Kovács György (Dunakeszi Vasutas), Kiss Imre (Gyömrő), Szabó Attila (Vecsés) és Stádler István. KEDDI SPORTMŰSOR: SAKK. A megyei egyéni bajnok - Ság XIV. fordulója (XI.. Karinthy Frigyes út 3.). A forduló párosítá­sa: Fodor—Wetzel, Gáborházi— Sdraoros Szabó. Gaszner—Kún, Szí­ván—Török. Dózsa dr.—Dugosi, Schäffer dir.—Horváth, Peller— Kerkay, Selmeczy—Rácz. Két telitalálat a totón A vasárnapi totófordulóban két pályázó ért el telitalálatot, nyere­ményük egyenként 173 668 forint. U találatos szelvény 79, 10 talála- tos 1269 darab akadt. Előbbiekre 4398, utóbbiakra 364 forintot fizet­nek szelvényenként. E heti totóeredmények: 1, 2, 2, L, 2, 1. 1, x, x. 1, törölve, 2, x. Az SZTK 1:0-ás veietésénél félbeszakadt Pécelen rangadó, 3 döntetlen a megyei labdarúgó-bajnokságban Az NB Ill-asok most is tétlenkedtek, a megyei lab­darúgó-bajnokságban vi­szont már nem volt kény­szerpihenő. Igaz, nem ép­pen eszményi talajon foly­tak a mérkőzések. Pécelen a rangadó nem fejeződött be, három helyen megosz­toztak a pontokon a csapa­tok. Meglepetésre Bag dön­tetlent vívott ki Cegléden, s váratlannak számít még Szigetújfalu nagyarányú győzelme a D5VITK ellené­ben. SZTK—Pécel l:o (0:0) félbeszakadt. Pécel, 400 néző. V: Bende. A sáros, mély ta-lajon nem ala­kulhatott ki jó játék, s a pálya min dk éit csapat tagjait nehéz fel­adat elé állította. Pécel az első negyedórában erőteljesen rohamo­zott, de eredményt nem tudott elérni. A vendégeik szórványos tá­madásai nem jelentettek veszélyt. Fordulás után a szigetszentmik- lósiak szorongattak, s a 65. perc­ben egy jobbszélről beadott labdát a fedezetlenül hagyott Újvári a hálóba juttatott. A péceliek ezután hatalmas iramot diktáltak, de nem tudták egyenlíteni. A 83. percben Bende játékvezető megállította a mérkőzést, mert a találkozó során immár harmadszor, a kerítésen túlról megsértették őt. A rendezői: ki akarták vezetni a rendbontót, de Bende ezt nem várta meg. ha­nem lefújta a találkozót. G: Újvári. Jó: Dávid, Gere. Pe­tő. Antal. Újvári, ill. Szabó. He­gedűs. Talapa. — Csatári — Váratlan győzelem Kecskeméten A Ceglédi Vas- utas labdarúgó- *3 csapata tavasszal g gyengén rajtolt. ■ Egy otthoni és egy Jjß idegenbeli vere- ^ ség után múlt va­sárnap nehezen bár, de 1:0- ra nyert Nyíregyháza ellen. Most újabb két pontot gyűj­sei sokszor ragadtatták taps­ra a közönséget. A II. félidő ceglédi roiia- mokkal indult. A vendégek Kökény vezérletével szebbnél szebb támadásokat vezettek, de gólt elérni nem tudtak. A hazaiak szórványos lefutásait a Pest megyeiek jól hárítot­ták, így tehát fordulás után tőitek, méghozzá meglepetés­re idegenben. Érdekesség, hogy a csapat — amely az első három fordulóban csu­pán egy gólt lőtt — most egy alkalommal háromszor vette be az ellenfél hálóját. Ceglédi VSE—Kecske­méti Dózsa 3:2 (3:2). Kecskemét, 2500 néző. V.: Aranyosi. CVSE: Madarast — Kiss, Mednyánszky, Császár — Csontos, Oláh — Kökény, Molnár, Lengyel, Nagy, Poda- ni. Jó talajú pályán, hazai tá­madással kezdődött a mérkő­zés. A ceglédiek először az ötödik percben veszélyeztet­tek, s máris sikerrel. A kecs­keméti védők szögletre men­tettek, Kökény beívelt, s a labdát Podani a hálóba fe­jelte be. Továbbra is Cegléd rohamozott, s a 10. oerebeh növelte előnyét. A két várat­lan gól és a ceglédiek hatal­mas lelkesedése láthatólag megzavarta a hazai csapatot, s ebben a játékrészben a Vasutas uralta a pályát. A 15. percben igen szép akció fu­tott. Kiss szerelt, majd Mol­nárnak adott, aki Kökényt szöktette. A jobbszélső kitű­nő beadását Nagy vágta a hálóba. Ezután mintha meg­zavarodtak volna a ceglédiek, s a helyi csatárok nagy tűzi­játékot rendeztek a vendégek kapuja előtt. Ennek eredmé­nyeként két gólt értek el a kecskemétiek, az elsőt tizen­egyesből. Madaras! nagy mun­kában volt, s ragyogó védé­PEST MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei bizottsága és a megver tanács lania az eredmény már nem válto­zott. G: Podani, Kökény, Nagy. Lelkes játékáért az egész ceglédi csapatot dicséret il­leti. Különösen kitűnt Mada- rasi teljesítménye. Jó: Mada- rasi (a mezőny legjobbja), Kö­kény, Podani, Oláh. — Kecskeméti — 1. Debr. VSC 19 13 3 3 52:22 29 2, Diósgyőr lit 10 5 4 29:19 25 3. Láng 19 11 3 5 35:25 25 4. Egyetértés 18 10 3 5 27:14 23 5. Bp. Előre 19 S 6 5 38:27 22 6. Ganz-M. 19 8 4 7 31:31 20 7. Debr. EAC 19 8 4 7 19:23 20 8. Cégi. VSE 19 7 5 7 26:23 19 9. Borsodi B. 19 9 1 9 27:25 19 10. Miskolc 19 6 6 7 26:20 13 11. Szolnok 18 5 7 6 23:18 17 12. Kecskemét 19 5 7 7 29:34 17 13. Nyíregyh. 19 4 8 7 14:22 16 14. Bp. Spart. 19 5 4 19 20:40 14 15. Szeg. Ép. 19 2 5 12 12:30 9 16. K3STEXT 19 2 5 12 15:48 9 A Keleti csoport további eredményei: Láng—KISTE XT 3:1, Nyíregyháza—Ganz­MÁVAG 2:1, Debreceni VSC —Miskolc 3:0, Bp. Spartacus —Szegedi Építők 1:1, Borsodi Bányász—Bp. Előre 1:0, Diós­győr—Szolnok 0:0, Egyetértés —Debreceni EAC 4:0. A Nyugati csoport eredmé­nyei : Székesfehérvár—Szom­bathely 1:0, Traktorgyár—Kő­bányai Lombik 2:1, Zalaeger­szeg—Dunaújváros 2:2, Mo­sonmagyaróvár — Pénzügy­őrök 2:0, Szállítók—Erzsébeti VTK 1:1, Budafok—Kaposvár 1:0, Sopron—Bp. VSC 0:0, Oroszlány—Budai Spartacus 1:1. 1. Székesfeji. 19 15 1 3 36: 9.31 2. Szombatit. 19 14 3 2 45:13 31 3. BVSC 19 10 7 2 31:12 27 ; A magyar kardcsapat sikere Varsóban A varsói nemzetközi kard­Bende József játékvezető a ta- láukozó félbeszakadásának körül­ményeiről így nyilatkozott: — A nézők egy csoportja már az i. félidőben sokat sértegetett bekiabálásával. Figyelmeztettem őket, hogy ha nem hagynak fel a sportszerűtlen viselkedéssel, ezt a részt kiüríttetem, s ezt a felhívást a szünetben a hangszórón át is kö­zölték. a második félidőben két néző megsértett, s kérésemre a rendezők elvezették őket. A 83. percben ismét sértegetett a reni­tens társaság, megállítottam a já­tékot. Először a rendezőség tagj«i közül nem jött oda senki, majd <<yégre az egyik „felkeresett”, de azt mondta, semmit nem tudnak csinálni. Kérdésem egyben vá­lasz is volt: „akkor miért horda­nak karszalagot?” Majd lefújtam a találkozót. Megtudtuk még. hogy a pályán sportszerű játék folyt, csupán a nézők egy része zavarta meg a találkozó légkörét. Váci Vasutas—Ceglédbercel 1:0 (1:0) Vác, Szigeti pálya. 400 néző. V: Pusztaszeri. Kellemes időben, igen jó talajú pályán a Vasutas kezdett jobban, s a 10. percben szerencsés góllal megszerezte a vezetést. Ezután fo­kozatosan esett a mérkőzés szín­vonala. A 40. percben a váci Bá- bi hatalmas gólhelyzetben, az ötösről a kapusba rúgta a labdát. Ebben a játékrészben a helyiek támadtak többet, míg szünet után a berceiiek, de komoly helyzetet nem tudtak teremteni. A ÖO. percben Aradi belerúgott Konrádba, s ezért a játékvezető kiállította a berceli játékost. G: Kálózi. Jó: Király, Kálózl, Kiss. ill. Csilló. Schmit, Macskás!. A játékvezető mindkét fél terhére hibázott. Pál János Ceglédi Építők—Bag i:i (1:0) Cegléd, ISO néző. V: Kőhalmi. Az 5 cm-es hóval borított pályán igen alacsony színvonalú játék folyt. A hazaiak a 8. percben meg­szerezték a vezetést, amit a ven­dégek a 70. percben 11-esből egyenlítettek. Az Építők végig fö­lényben volt, de ezt nem tudta gólokra váltani. Játék helyett in­kább küzdelem iellemezte a mér- kőzést G: Nagy Bálint, ill. Kékesi (Ül­ésből). Jó: Ócsal, Nagy, ül. Beme I.. Katona I. és Ádám kapus (a mezőny legjobbja). Pilisi KSK—Gödöllői vasas 0:0 Pilis, 500 néző. V: Badacsonyi. Bár a hótól letakarították a pá­lyát, mégis mély. sáros volt a ta­laj. Az I. félidőben mezőnyjáték folyt, egyik kapu előtt sem adó­dott veszélyes helyzet. A szünet utáni első negyedórában feljött Pilis, de nem tudott helyzetet te­remteni a jól védekező gödöllőiek­kel szemben. Az utolsó negyed­órában a gödöllői csatársor veze­tett néhány támadást, de nem bírt a mély talajjal. Végeredmény­ben igazságos eredmény született. Jó: Kuszenda, Bereczki, ill. Ko­vács Gy.. Tóth I.. Cseresznye. Szigetújfalu—Bunaharaszti MTK 5:1 (4:0) Szigetújfalu. 200 néző. V: Kaiser. A lelkes szurkológárda társadal­mi munkában használhatóvá tette a pályát, ám így is mély talajon került sor a találkozóra. A hatal­mas lelkesedéssel kezdő hazaiak rég nem látott ió játékkal, szinte ..lehengerelték” ellenfelüket. A 10. nercben már 2:0-ra vezettek, s a vendégeik csak nem jutottak szó­hoz. A 30. és a 42. percben to­vább növelték előnyüket a jobb erőnlétű újfalusiak, bár a TI. fél­időt már ki^sé kifulladva kezdték, s a 60. percben a DMTK 11-esből szépített. Kiegyensúlyozott küz­delem után. a befejezés előtt 10 perccel érték ed ötödik góljukat a sziget új falusi csatárok. G: Vigh Béla (2), Koroknál (2), Igazvári, ül. Glöckl (11-esből). A szigetúj falusi csapat minden tagja átlagon felülit nyújtott, de közü­lük is kiemelkedett Strohmayer, Koroknai és Vigh Béla. A DMTK- ból a közvetlen védelem és Glöckl érdemel dicséretet. Albertirsa—Vecsés 1:0 (1:0) Albertirsa, 800 néző. V: Tiha­nyi. A hótól letakarított, de az egyik térfélen sáros pályán a „vonal- rangadót” heves hazai támadások vezették be. A mérkőzés sorsa már a 4. percben „eldőlt”: Pra- zsák II. 18 méteres szabadrúgását a vecsési kapus szögletre ütötte, majd újból szögletre hárított, s e második beívelésből nagyszerű fe­jesgóllal érték el az irsaiak győ­zelmüket. A gól után inkább a hazai csapat irányította a játékot. A vendégek ritka támadásai el­akadtak a sárban, illetve fenn­akadtak a jól záró hátvédhárma­son. Fordulás után feljött a vecsési együttes, egyenrangú ellenfélnek bizonyult, de komoly gólhelyze­tet nem tudott kidolgozni, míg az irsai Fekete ni. két óriási hely­zetet is kihagyott a vecsési kapu előtt. Néhány kemény összecsapás tarkította a H. félidőt. Trasszert a játékvezető a mérkőzés befejezése után — sportszerűtlen viselkedése miatt — kiáilítottnak minősítette. G: Lehoczky. Jó: Nagy. Konta, Lehoczky, ill. Molnár, Majláth, Siszler. — Fazekas — Monor—Nagykőrös 2:2 (1:0) Üllő. 500 néző. V: Nábelek. Az első félidőben egyik csapat sem tudott tartós fölényt kihar­colni, percenként változott a játék képe. A félidő vége felé vezetés­hez jutott Monor. Szünet után. Nagykőrös kezde­ményezett, s rövidesen sikerült is egyenlítenie, sőt, a vezetést is megszerezte. A két gól birtokában védekezésre rendezkedtek be a nagykőrösiek, s így szóhoz jutot­tak a mononak, akik befejezés előtt 10 perccel egyenlítettek. A mutatott játék alapján a döntetlen igazságos. G: Csetneki H.. Kovács B., Ül. Tomyi (2). Jó: Kovács B.. Sá- ránszki. ill. Götmöri, Bélteki, Ter­nyi. üllő—Ceglédi VSE H. 2:0 (1:0) Üllő, 300 néző. V: Kiss dr. Jó talajú pályán, az első félidő­ben sokáig hullámzó játék folyt. Majd a hazaiak kerültek enyhe fölénybe, és a 37. percben meg­szerezték a vezetést. A második félidőben végig Üllő irányította a játékot, de a kínálkozó helyzetek közül a csatárok csak egyet tud­tak értékesíteni. A vendégek el­lentámadásai majd minden eset­ben lesen akadtak el. G: Burza, Vasadi. Jó: Boda, Győri II.. Varga, Vasadi. ill. Ham­za. Pintér, Laczkó. Varga János 1. Pécel 17 10 4 3 39:24 24 2. SZTK 17 10 3 4 33:18 23 3. Bag 18 9 2 7 39:35 20 4. Gödöllő 18 7 6 5 18:21 20 5. Nagykőrös 18 6 7 5 27:17 19 6. Üllő 17 7 5 5 27:19 19 7. Dunahar. 18 7 5 6 37:31 19 8. Cégi. Ép. 18 6 5 7 27:25 17 9—10. Monor 18 6 5 7 27:27 17 9—10. Vecsés 17 8 1 8 27:27 17 11. Albertirsa 17 7 3 7 22:23 17 12. Váci VSE 18 5 7 6 30:34 17 13. Ceglédberc. 17 5 3 9 25:34 13 14. Szigetújfalu 18 4 5 9 20:34 13 15. Fóti SE 17 4 5 8 21:38 13 16. Pilisi KSK 17 3 6 8 14:26 12 Cegléd II. 19 10 1 8 53:49 21 A 0:1 állásnál félbeszakadt Pé­cel—SZTK mérkőzés eredményét nem számítottuk- be. A Bénye és Vidéke Körzeti Földművesszö­vetkezet Bényén meg­nyíló új önkiszolgáló élelmiszerboltjába ju­talékos alapon boltve­zetőt keres besegítő családtaggal. Műkö­dési és erkölcsi bizo­nyítvány szükséges. __ Lakást biztosítani nem tudunk. Útikölt­séget felvétel esetén térítünk. Eladó modern gyökér­dió hálószobabútor. — Érdeklődni: Vecsés, Mária u. 1/a. Győri. 170 kem-es Cezetta ro­bogó, önindítós, irány­jelzős, príma állapot­ban eladó. Körzeti or­vos, Zsámbok (Gödöl­lői járás). Telefon: 7. Érdeklődni csak dél­előtt. 125-ös Csepel motorke­rékpár. teleszkópos, eladó: Vác, Hattyú u. 50. Textilvegyész- mérnököt keresünk felvételre üzemvezető I. beosztásba. Jelent­kezés írásban vagy személyesen a vállalat személyzeti előadójá­nál, Váci Kötöttáru- gyár, Vác, Sallai Imre u. 8—10. _______________ N aposcsibe, keresett fajtából, fajtatiszta, kapható. Demény, Bu­daörs, Naphegy utca. Felelős szerkesztő Bácskai László Kiadia a Hírlapkiadó vállalat Felelős kiadó Csollány Ferenc Szerkesztőséé és kiadóhivatal: Budapest. Vin. Blaha Lujza tér 3 Egész nap hívható központi ♦elefon: 343—100 142—220 A felelős szerkesztő telefonja: 131—248 - GéDlrószoba (hívható 20 óráig): 140—447 — Belpolitikai és sportrovat: 140—449 — Művelődési rovat: 140—448 Előállítja Szikra Lapnyomda Budapest Terjeszti a Mag var Posta Elő­fizethető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél Előfizetési díj 1 hónapra 11 forint vívó csapatverseny végered­ménye: 1. Mag* arország 12 pont, 2. Szovjetunió 10, 3. Lengyelország A 8, 4. Francia- ország 6, 5. Egyesült Államok 4, 6. NSZK 2, 7. Lengyelor­szág -B 0 pont. A veretlen magyar együt­tes legéredményesebb kardví­vója Horváth volt. aki a tor­na során 16 győzelmet szer­zett, utána következik a sor­rendben Bakonyi 15 győze­lemmel. CEGLÉDI APRÓHIRDETÉSEK Eladó .egy elsőrendű állapotban levő újon­nan generálozott 125- ös Csepel motorkerék­pár. Érdeklődni lehet: Kecskés Ferenc mű­szerésznél, Körösi út. Magános idősebb nő kis lakható helyiséget keres. Cím; Felház u. 25. sz. Szunyogné. Cegléden egy szoba, konyhás lakást kere­sek. megegyezéssel. _ Cím: dr. Kovácsné, Tápiószöllős. Hathónapos gyermek j mellé gyermekszerető idős asszonyt kere­sünk. XI. kér. Tégla­gyár dűlő 75. szám. 100-as Sachs eladó. _ I V. kér. Dobó utca 14/a. szám. Központon beköltöz­hető 1 és 2 szobás lak- rész előszobával, kony­hával, mellékhelyisé­gekkel,- nagy pincével eladó. Bercsényi út 8. szám. 7 darabból álló háló- ; szobabútor eladó. Ceg- I léd, Rákóczi út 42. Ér- j deklődni este 6 után | és vasárnap. j Eladó szőlő 1080 n.-öl lakható épülettel, I Zöldhalomtól 3 percre. Érdeklődni: V. kér. Kinizsi út 3. szám. Eladó 271 n.-öl telek1 belterület, gyümölcs- : fákkal, a .Jászberény^, út 2. szám alatt. Három első hely a vidéki ifjúsági birkózó-bajnokságon Jól szerepeltek a Pest megyeiek a vidéki ifjúsági szabad­fogású birkózó-bajnokságon. Három első helyet szereztek: 2 a Csepel Autó versenyzőinek nevéhez fűződik — Mányőki és Bajkó —, a harmadikat pedig a nagykőrösi Gulyás vívta ki. Képünkön két győztes és egy harmadik helyezett. Balról jobbra: Mányoki Ferenc, Sárközi Ferenc (Ceglédi Vasutas) és Bajkó Károly A pontversenyt holtversenyben nyerte a Csepel Autó. s bizony ha harmadik birkózójuk, az esélyes Németh István nem esik át 5 dekával szombaton a súlyhatáron, akkor a Csepel Autó bizonyára nem csak holtversenyben lett volna első. A „korán felöltözöttek” csoportja edzőik társaságában, Devecsai János, a Csepel Autó edzője, Németh István, a Csepel Autó birkózója. Ócsai Sándor, Darányi Sándor (mindkettő Ceglédi Vasutas) és edzőjük Kenéz Béla. A két ceglédi fiú már az előcsatározások során kiesett a további küzdelemből (R. L. felv.) Labdarúgó NB I Újpesti Dózsa—Salgótarján 3:2 (2:0). Salgótarján, 8000 néző. MTK— Komló 2:0 (1:0). Komló, 5000 néző. Bp. Honvéd—Pécs 1:0 (1:0). Kis­pest, 10 OdO néző. Győr—ózd 2:0 (2:0). Győr. 8083 néző. Ferencvá­ros—Szeged 2:1 (1:0). Üllői út, 30 000 néző. Dorog—Csepel 2:1 (1:0). Csepel. 5000 néző. Tatabá­nya—Vasas i:0 (1:0). Tatabánya, 10 000 néző. A 22. fordulóban az Újpesti Dó­zsa és az MTK biztos vidéki, s a Dorog budapesti győzelme volt meglepetés. A Ferencváros és a Honvéd a vártnál nehezebben szerezte meg a két bajnoki pon­tot. a Vasas viszont a legutóbbi fordulókban vereséget szenvedett Tatabánya otthonában — elvér­zett. A bajnoki tabellán az Újpes­ti Dózsa jobb gólarányával meg­előzte a Vasast, s így ismét az el- 6ő helyen áll. A lila-fehéreknek egy elmaradt mérkőzésük is van, s amennyiben ezt szerdán Buda­pesten a Győr ellen megnyerik, két pont az előnyük a piros-kékek előtt. A táblázaton még egy vál­tozás történt: A Győr győzelmé­vel a 14. helyről a 12-re ugrott, s így a Komló és a Csepel a két sereghajtó. 1. U. Dózsa 21 14 4 3 48:22 32 2. Vasas 22 15 2 5 46:23 32 3. Tatabánya 22 11 4 7 33:24 26 4. Ferencváros 22 9 7 G 32:24 25 5. MTK 22 10 3 9 44:35 23 6. Bp. Honvéd 22 9 5 8 39:33 23 7. Dorog 22 9 5 8 27:20 23 8. Pécs 22 9 2 11 31:33 20 9. Ózd 22 8 3 11 33:40 19 10. Szeged 22 6 6 10 26:34 18 11. Salgótarján 22 5 7 10 27:35 17 12. Győr 21 5 7 9 23:37 17 13. Komló 22 5 6 11 25:?8 16 14. Csepel 22 5 5 12 28:46 15 | Befejeződött az ifjúsági egyéni ökölvívó-bajnokság Vasárnap délelőtt a Sport­csarnokban mintegy 1500 né­ző előtt került sor az orszá­gos egyéni ifjúsági ökölvívó bajnokság döntőjére. A 11 súlycsoportban XI budapesti és ugyanennyi vidéki ver­senyző lépett szorítóba. A 11 bajnoki címen tíz sportkör fiataljai osztoztak, s csak — meglepetésre — a pécsi VSK szerzett két bajnoki címet. A küzdelmek során kilenc új bajnokot avattak, e mind­össze Pauer II (EMAG) — aki sorrendben harmadszor lett bajnok — és Dobó (Szolnoki MTÉ) tudta megőrizni tavalyi elsőségét. Az egyes súlycso­portok bajnokai a követke­zők, papírsúlytól felfelé: Pálfi (Csepel), Junghaus (Vasas). Berkes (VM KÖZ­ÉRT). Magyar (Székesfehér­vári MÁV), Szarvas (Beloian­nisz), Obendorf (Kiskunha­las), Pauer II (EMAG), Pata­ki (Pécsi VSK), Várkonyi (FTC), Dobó (Szolnoki MTE), Kosa (Pécsi VSK). Nagyváltósúlyban indult az egyetlen Pest megyei részt vevő, a szentendrei Kurali, aki már az első napon ki­esett, mivel Orbántól (FTC) vereséget szenvedett.