Pest Megyei Hirlap, 1961. december (5. évfolyam, 283-307. szám)

1961-12-19 / 298. szám

Jól hajráztak a sereghajtók Meglepetések a megyei labdarúgó-bajnokság utolsó fordulójában A hosszúra nyúlt mér­kőzéssorozat érdekes ered­ményekkel zárult, az ok­tóber elseje óta veretlen Pécel Üllőn is megállta he­lyét, így hárompontos előnnyel fordul tavaszra. Jól megállták helyüket a veszélyes zónában levő csa­patok: ezt bizonyítja Pilis és Szigetújfalu győzelme. A Váci Vasutas értékes pontot szerzett Cegléden, míg az SZTK meglepően nagyarányú diadalt ért el Ceglédbercelen. Pilisi KSK—-Vecsés 4:0 (0:0) Pilis, 300 néző. V: Goinbás. Élvezetes, „kemény” kilencven perc volt. Az első félidő kiegyen­súlyozott játékot hozott, a csatá­roknak azonban nem ment a gól­lövés. Már ebben a játékrészben a hazaiaknak több helyzetük adó­dott. Fordulás után a KSK nagy fölénybe került, s a 47. percben Földvárszky révén megszerezték a vezetést. Újabb szép kombinációs támadások eredményéként, a 68. percben — Kiss mesterhármasával — már 4:0-ra vezettek a pilisiek. A vendégcsapat játékosai igye­keztek szépíteni, nagy akarásuk néha túlkemény játékká fajult, de gólt elérni nem tudtak. A megle­pően biztos hazai győzelem mind a tizenegy játékosnak az érdeme, nem volt gyenge pont a csapat­ban. A mezőny legjobbjának a pi­lisi Kiss bizonyult. A vendégek közül Trasszer, Leimetter és Ko- vacsdk játéka dicsérhető. Gombás játékvezető hibátlanul látta el fel­adatát. zőny legjobbja). Laukó. Kovács L... Sárréti, ill. Pektor, Bori. Vas. Csiba József Dunaharaszti MTK—Bag 2:1 (1:0) Dunaharaszti, 800 néző. V: Vin- cze. Széllel szemben is fölényben vol­tak a hazaiak az első félidőben. Fordulás után tovább folytatódott a haraszti fölény és két góllal el­húztak. Az utolsó negyedórában azonban jól hajráztak a vendégek és majdnem sikerült egyenlíteni­ük. A DMTK többet. Bag veszélye­sebben támadott. G: Zugnói, Glöckl, ül. Aszódi. Jó: , Zugnói, Aradi, Babos, ül. Aszódi (a mezőny legjobbja). Ka­tona I., Berla. Ceglédi Építők—Váci Vasutas 3:3 (2:1) Cegléd, 30 néző. V: Soós. Napsütéses, bár igen hideg idő­ben, hóval borított pályán folyt le a találkozó. A kevés néző Igen színvonalas, jóiramú mérkőzést láthatott. Az első 45 percben az Építők széllel szemben is többet támadott, de a hazaiak igen sok helyzetet kihagytak, egyrészt a csatárok ügyetlensége miatt, más­részt a váci kapus parádésan vé­dett. Fordulás után 3:1-re növelték előnyüket a ceglédiek. Már biztos győztesnek látszottak, azonban az 55. percben Gyenizse lábtörést szenvedett, s ezután megváltozott a játék képe. A lelkes Vasutas a kapus két súlyos hibájából ki­egyenlített a tíz főre olvadt Épí­tők el len eben. keztében eldurvult, s ebben élen­járók a hazai játékosok voltak. Az első félidőben szerzett kétgó­los újfalui vezetést, a második félidő első negyedórájában csök­kentették az irsaiak, majd a 72. percben lőtt újabb szigetújfalui gólra azonnal góllal válaszoltak. A második albertirsai gól szerzője. Fekete I., ezután egy összecsapás­nál bokarepedést szenvedett, tíz főre csökkent a vendégcsapat, ám rövidesen a hazai is. Ugyanis a já­tékvezető a befejezés előtt tíz perc­cel Burstot kiállította. A látottak alapján döntetlen lett volna az igazságos eredmény. G: Vigh László (2). Igazvári. ül. Prazsák II.. Fekete I. Jó: Vigh Ferenc, Igazvári, Strohmayer. Ul. Lehoczky, Fekete I., Prazsák II., Kovács. A megyei labdarúgó-bajnokság őszi végeredménye: 1. Pécel 15 9 4 2 35:20 22 2. Dunahar. 15 7 5 3 36:20 19 3. SZTK 15 8 3 4 28:17 19 4. Bag 15 8 1 6 35:31 17 5. Nagykőrös 15 6 4 5 24:14 16 6. Üllő 15 6 4 5 23:18 16 7- Monor 15 6 4 5 25:20 16 8. Cégi. Ép. 15 6 4 5 24:20 16 9. Gödöllő 15 6 4 5 17:21 16 10. Vecsés 15 7 1 7 25:25 15 11. Albertírsa 15 6 3 6 21:22 15 12. Váci VSE 15 3 6 6 25:31 12 13. Ceglédberc. 15 4 3 8 20:33 11 14. Pilisi KSK 15 3 4 8 13:25 10 15. Szigetújf. 15 3 4 8 15:30 10 16. Fóti SE 15 3 4 8 18:37 10 Cegléd II. 16 9 1 6 49:45 19 Magyar labdarúgók I Dél-Amerikában A magyar válogatott labda­rúgók chilei harmadik mér­kőzésére a 180 ezer lakosú Concepcion városában került sor. Az ellenfél a város válo­gatott csapata volt, amelyet nagyrészt a chilei bajnokcsa­pat játékosai alkottak. Baróti Lajos szövetségi kapitány ezt az összeállítást jelölte ki a mérkőzésre: Szentmihályi ~ Sóvári, Mészöly, Dalnoki — Bundzsák, Sipos — Farkas, Bozsik, Machos, Kuharszky, Fenyvesi dr. Mátrai játékától azért tekintett el a szövetsé­gi kapitány, mert a jobbhát­véd igen fáradtnak érzi ma­gát. A mérkőzésnek igen kevés nézője volt, mindössze kilenc­ezren tekintették meg a talál­kozót, amelyen a Budapest válogatott 3:0 arányú győzel­met aratott. ■k A kétszer is eső miatt elha­lasztott River Plate—Ferenc­város mérkőzésnek végre ked­vezett az időjárás. Sor került a találkozóra és azon a River Plate 2:0 (1:0) arányú győzel­met aratott. G: Kiss (3). Földvárszky. üllő—Pécel 1:1 (0:0) Üllő. 400 néző. V: Virágú Elénk iramban kezdődött a já­ték. Az 5. percben Holló a péceli kapu előtt tiszta helyzetben a fel­ső lécet találta el. A 23. percben Viczkó lövése suhant el a, vendé­gek kapufája mellett. Ebben a já­tékrészben a péceli csatárok pró­bálkozásai nem sok veszélyt je­lenítettek a hazai kapura. Szünet után továbbra is jóiramú játék folyt. Az 50. percben Holló, majd a 64. percben a péceli Dobos ha­gyott ki biztos gólhelyzetet. Az utolsó negyedórában fölénybe ke­rült Üllő, s a 76. percben Holló fejesgóljával vezetéshez iutott. Négy percre rá egyenlítettek a venr dégek: Boda öngóljával. Ezután hevesen rohamozott a hazai csa- csapait, de az eredmény már nem változott. Élvezetes, jóiramú mérkőzésen, mindkét csapat nagy becsvággyal küzdött, és helyzeteik alapján Ül­lő győzelmet érdemelt volna.. G: Holló Ul. Boda (öngól). Jő: Boda. Melis. Varga, Viczkó. 111. Hegedűs. Baráth. Szabó. Juhász. Varga János GödöUő—Fót 4:1 (2:0) Gödöllő, ASC-pálya, 300 néző. V: Tóth L. Jíapfényes. de szeles. Időben kez­dődött a találkozó. Hazai támadá­sok után, a 8. percben csak a sze­rencse mentette meg a gödöllői kaput a góltól: egy váratlan ellen- támadás nyomán. A 22. percben szerezték meg a hazaiak a veze­tést, s továbbra is támadásban ma­radva, fölényt harcoltak ki. A ven< dégek ritkábban, ám veszélyeseb­ben támadtak. A kitűnő érzékkel védő Ádám több esetben 4s bra­vúrosan mentette meg kapuját a góltól. A 40. percben született a gödöllőiek második gólja. Fordu­lás után megváltozott a játék ké­pe, a Vasas-játékosok kényel- meskedtek. Esett az iram. Ennek ellenére, a 60. és a 62. percben to­vább növelték előnyüket a gödöl­lőiek. A fótiak nem adták fel a küzdelmet, lelkesein hajtottak, s a 75. percben szépítettek is. A fa­gyos, csúszós, havas pályán nem alakulhatott ki szép játék, inkább csak küzdelem je&lemezte a talál­kozót. G: Horváth G. (2), Tamás. Báto­rt, ill. PektOT. Jó: Ádám (a me­G: Nagy n. (2), Laiborcz, Ul. Kiss, Bábi, Nagy. Jó: Gyenizse, Deli. Nagy, Ul. Takács (a mezőny legjobbja), Kiss. Seben. K. K. Szigetszentmiküós—Ceglédbercel 5:1 (5:0) Ceglédbercel. 200 néző. V: Po- tocsnyi dr. Már az első félidőben eldőlt a találkozó sorsa. A széltől támoga­tott vendégek lényegesen többet támadtak, s igen szép akciók ré­vén. a 35. percben már 5:0-ra ve­zettek. Egyik góljuk, mintegy 3S méteres távoli lövésből esett. Bár (szünet után szinte végig Bércéi támadott, mégis az SZTK lőtt újabb gólt, de ezt a játékvezető les címén nem adta meg. A 80. percben szépített a hazai csapat. A technikásabb szigetszentmik- lösl együttes ilyen arányban is megérdemelten nyert a mereven, nehezen mozgó hazaiakkal szem­ben. G: Potemkin (2). Újvári (2). Ma­joros. Ul. Mezei. A győztes csapat valamennyi játékosa átlagon felü­li teljesítményt nyújtott, míg a he­lyieknél Prudovics, Senkei, és Kö­vesd! tűnt W. Szigetújfalu—Albertírsa 3:2 (2:0) Szigetújfalu. 100 néző. V: Szó- rádi. A gyenge játékvezetés erősein befolyásolta az eredmény kialaku­lását. A mérkőzés ennek követ­PEST MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei bizottsága és a megyei tanács lapja Felelős szerkesztő Bácskai László Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat Felelős kiadó Csollány Ferenc Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest. VHL. Blaha Lujza tér 3 Egész nap hívható • központi telefon: 343—100. 142—220 A felelős szerkesztő telefonja: 131—248 - Gépirószoba (hívható 20 óráig): 140—447 — Belpolitikai és sportrovat: 140—449 — Művelődési rovat: 140—448 Előállítja Szikra Lapnyomda Budapest Terjeszti a Magyar Posta. Elő­fizethető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél Előfizetési du t: hónapra 11 forint OLAJTÜZELÉSŰ FÜRDŐSZOBA- KÁLYHA Gyors! Kényelmes! Tiszta! Üzembiztos! Kapható a vaskeresikedelmi szaküzletekben, áruházakban, szövetkezeti boltokban. J Asztali labdarúgók Vácott Vasárnap délelőtt is foglalt a párt- és tömegszervezetek székházának játékterme Vá­cott. A Váci Forte asztali labdarúgó-szakosztálya tartja itt edzéseit, ifj. Zentel Róbert edző vezetésével. A szakosz­tály 1960 októberében alakult 12 taggal. Saját költséggel és munkával nyolc pályát építet­együttesének ígérkezik, hisz idáig húsz város válogatott­jával mérte össze tudását és tizenhétszer győzött. Ezenkí­vül megnyerték a Pécsett ren­dezett országos jellegű Me­csek Kupát is. A szakosztály eddigi sikerei nyomán mind többen és többen keresik fel csütörtökön délután és vasár­tek, amelyek a játékosok minden igényét kielégíti. Sza­porodott a létszám is: ma már 25 taggal működik a szak­osztály. Alakulóban az Országos Asztali Labdarúgó Szövetség, amely majd kiírja a sportág­ban az NB I és NB 11-es baj­noki küzdelmeket. A váci csa­pat az NB I egyik legerősebb nap délelőtt az edzéseket. Az asztali labdarúgás érdekes, nagy kézügyességet, kombiná­ció-készséget és koncentrációt igénylő sport. A gombfociból fejlődött sportággá, miként a ping-pongból az asztalitenisz. Reméljük, hogy népszerűsége is rövidesen hasonló lesz. Nagy Zoltán 4. Nagykőrös Városi Ta­nács V. B. Ipari és Műszaki Osztálya mű­szaki ügyintéző I. ál­lásra pályázatot hir­det. Az állás azonnal betölthető. Pályázhat* nak felső Ipart Iskola, illetve építőipari tech­nikum végbizonyít­vánnyal rendelkezők. Javadalmazás az 1524. sz. kulcsszám szerint. Tegye széppé és hasz­nossá kertjét, ültes­sen gyümölcsfát. Leg­jobb alma és körte el­sőosztályú minőségben kapható: Kovács Sán­dor faiskolájából. Uj- árokhidi Oncsa-telep meUetti lerakatánál. _ L akás: Csemő Zöldha­lom, Jäger dűlő, 1. kér. 92. szám. Tátra személygépkocsi kifogástalan állapot­ban sürgősen eladó. Érdeklődni: Zubán Pál műszerész. Nagykőrös. Ceglédberceli Egyetér­tés Tsz juhászt keres. Lakás biztosítunk. Fi­zetés megegyezés sze­rint. Útiköltséget fel­vétel esetén térítünk. Skoda eladó, 1102-es, jó áUapotban. Érdek­lődni ■ hétköznap: Ör­kény, Szakiskola. T.: 9. Vasárnap: Cegléd, Alszegi út 4. Szén, brikett, lignit begyújtásához legjobb a TÜKER ALÁGYÚJTÓS Kapható: TÜZÉP telepeken, népboltokban, földmű vesszövetkezetekben. CEGLÉDI BIRKÓZÓ SIKEREK SZEGEDEN ÉS A Szegeden rendezték meg az országos vidéki felnőtt kö­töttfogású birkózóbajnoksá­got 64 induló részvételével. A Debreceni VSC, a Ceglédi Honvéd, a Ceglédi VSE. a Győri Dózsa, a Győri ETO, a Pécsi Dózsa, a Pécsi Bá­nyász, a Komlói Bányász, az Orosházi Spartacus, a Sze­gedi VSE, a Honvéd Zrínyi Miklós SÉ, a Tatabányai Bá­nyász és a Kecskeméti TE legjobb birkózói versenyez­tek. A bajnokság a várako­zásnak megfelelően mind­egyik súlycsoportban nagy küzdelmet hozott. Az első fordulóban még sok kétvál­las' győzelem akadt, de ké­sőbb már kiegyensúlyozottá vált a küzdelem. A legna-, gyobb meglepetés lepkesúly­ban született, amelyben a so­kat kezdeményező ölveti, a döntőig mindegyik ellenfelét kétvállal győzte le. Különö­sen nagy küzdelem és szín­vonalas birkózás alakult ki a középsúlyban és a félnehéz­súlyban. Végeredményben Debrecennek és Szegednek 3—3, Ceglédnek és Oroshá­zának 1—1 bajnokság jutott. Lepkesúly: Bajnok: Ölveti (DVSC). Légsúly. Bajnok: FŐVÁROSBAN Sándor (Orosházi Spartacus). Pehelysúly. Bajnok: Gittái (SZVSE), 2. Balia E. (CVSE). Könnyűsúly: Bajnok: Ispán (BVSC), 2. Gál (CVSE). Vál­tósúly. Bajnok: Villám (SZVSE). Középsúly. Bajnok: Kovács (DVSC)... 3. Balia I. (CVSE). Félnehézsúly. Bajnok: Höhn (SZVSE). Nehézsúly. Bajnok: Reznák (CVSE). Pontversenyben: 1. DVSG 25, 2. SZVSE 19, 3. Ceglédi VSE 12 pont. k Szombaton délután és va­sárnap délelőtt a BVSC Sző- nyi úti birkozótermében bo­nyolították le az országos vasutas ifjúsági kötöttfogású bajnokság küzdelmeit. A ta­lálkozón 13 vasutas sport­egyesület, mintegy 100 bir­kózója mérte össze tudását. A vasutas fiatalok idei baj­nokságát jobbára a küzde­lem , jellemezte. A BVSC és a Szegedi VSE fiataljai sze­repeltek a legeredményeseb­ben, a ceglédiek helyezése­ket értek el kisközép-súly- ban: Sárközi második, Sá­rik pedig harmadik helyen végzett. 11:2 és 1:9 A kemény hideg ellenére is élénk érdeklődés mellett kez­dődött a Kisstadionban az idény első budapesti nemzet­közi jégkorong-tornája. Az első mérkőzésen az Újpesti Dózsa 11:2 arányban — nagy­vonalú játékkal, pompás össz- játékkal — megérdemelten győzött az osztrák Leoben együttesé ellen. A második mérkőzés azon­ban osztrák sikert hozott. A Wev Wien 9:1 arányban dia­dalmaskodott az FTC felett. Az osztrák csapatban három kanadai játékos szerepelt, s vezérletükkel érték el a bé­csiek biztos győzelmüket. A labdarúgó NB III. Északi csoportjának őszi végeredménye Vasárnap egy elmaradt mérkő­zést játszattak le a labdarúgó NB III. Északi csoportjában: Kábel— Kisterenye 0:1. 1. Nagybátony 15 9 4 2 26:11 22 2. Saig. KSE 15 9 3 3 32:21 21 3. Ikarus 15 8 5 2 28:19 21 4. Baglyasialja lö 7 5 3 22:10 19 5. Sashalom 15 7 5 3 27:16 19 6. Petőfibánya 15 8 — 7 35:21 16 7. Chinoin- lö 6 4 5 28:25 16 8. GD Hajó 15 6 3 6 26:25 15 9. Kartal 15 6 3 6 23:23 15 LO. Gázmüveik 15 5 5 5 20:27 15 Hl. Kisterenye 15 4 7 4 1-9:27 15 12. Dinamó 15 5 2 8 14:20 12 13. Vác 15 2 5 7 18:29 11 14. Salg. Zom. 15 3 4 8 25:32 10 15. Kazár 15 1 5 2 17:37 7 16. Kábel 15 1 4 10 12:29 6 Ötéves vereségsorozat szakadt meg Magyarország— Lengyelország 71:65 (31:35) Nehéz küzdelemben értékes győzelmet aratott vasárnap délután a magyar női kosár­labda-válogatott a Sportcsar­nokban. Az év utolsó Nemzet­közi találkozóján az euróbái élvonalba tartozó lengyel együttes felett diadalmaskod­tak. A női kosárlabda-válogatott sikere két szempontból is ör­vendetes. Megszakították a lengyelek győzelmi sorozatát, hisz 1956-ban győztünk utol­jára ellenük. Emellett a mos­tani lelkes játék bebizonyí­totta, hogy a női kosárlabda­válogatott fejlődése egyenle­tes, egyre jobban , összeková­csol ódik az együttes. ftyereményeső a totón Az e heti totófordulóban igen sok volt a telitalálatos szelvény, szám szerint 390 da­rab Nyereményük: 751 forint. Tizenegy találatot 7678-an, tíz találatot 41227-en értek el. Az előbbiek 38, az utóbbiam 9,50 forintot kapnak. A heti totóforduló eredmé­nyei: x, 1, 1, x, 2, x, 1, 1, 1. 2. 1, 1. KARÁCSONYRA SZÉP MÜVÉSZLEMEZEK, ÚJ TÁNCLEMEZEK, MAGYAR NÓTÁK NAGY VÁLASZTÉKBAN CEGLÉDI APRÓHIRDETÉSEK Nyugdíjas asztalos munkást felveszünk. Ceglédi Ruhaipari V. Szabadság tér 3. szám. Elveszett Dobó utca 26. szám alól rövidfar- kú, símaszőrű, fekete kutya. Megtalálója ad­ja le a fenti címre, jutalomban részesítem. Két kölyök puli kutya, ) pörkölő lámpák el­adók. Cegléd, Szél 19. Beköltözhető ház el­adó. Malom utca 7. sz. Dauert, hideget, mele­get, modern frizurát Horváthnál, Bercsényi út végén. Lakás változik miatt újból vállalok disznó- pörkölést és vágást. Uj címem: IV. kér. Szolnoki út 34. alatt, Fiamer József és Fe­renc, 24-es jó kerékpár el- ado. Hollós u. 3/a. Értesítem régi vevői­met, ismét vállalok Igazításokat, fordítá­sokat. fazonmunkákat. Révész Jenő női, férfi­szabó, Cegléd, Teleki utca 1. Panni motor eladó és 26-os férfi piros ke­rékpár. X. kér. Szőlő utca 19.