Pest Megyei Hirlap, 1961. december (5. évfolyam, 283-307. szám)

1961-12-13 / 293. szám

Fagyos talaj - forró tea A megyei labdarúgó-bajnok­ság őszi utolsó előtti fordulója, a névhez méltatlanul, télies időben zajlott. A hőmérő hi­ganyszála a fagypont alá csú­szott, s emiatt csúszós, kemény talajon folytak a küzdelmek. A szurkolók a hideg ellenére sem lettek hűtlenek kedvenc sportjukhoz. S a labdarúgók? Ök a mérkőzés alatt nem fáz­tak. a találkozó előtt, s a szü­netben a hazaiak forró teával kedveskedtek nekik. Nézzük tehát a fordulót, a vendéglátás „szemszögéből". „Kétoldalú" figyelmesség Pécelen baráti vendéglátás­ban részesítették a monoriakat és a teából nemcsak a játéko­soknak, hanem a bíróknak és a szövetségi ellenőrnek is ju­tott. A találkozó után a he­lyiek marasztalták az ellenfe­let, látogassanak el klubjukba, de őket már várta az autóbusz. Ez, a figyelmesség egyik od- j dala. A másik: a sporttelepen kívül egy boroshordókkal megrakott kocsi képviselte a „mozgó italboltot'’, és a szur­kolók ki-ki jártak iddogálni a méregdrága borból. Ez az ille­gális vendéglátás — amelyről a sportkör nem tehet — meg­engedhetetlen, nemcsak a tör­vényt, de a szurkolók „állapo­tát” is sérti. A nézők ugyanis az ital hatására könnyebben sértegetnek, ennek az egyesü­let ihat ja meg a levét. A találkozóról Saiga Lajos, a PTST munkatársa így véle­kedett. — Már az ifi-mérkőzés is kitűnő játékot hozott, különö­sen a monori fiatalok jelesked­tek. Látványos gólok estek kapáslövésből, csukafejesből. Bár a rendezőség mikrofonon figyelmeztette a közönséget a sportszerű viselkedésre, nem lett teljes foganatja a felhívás­nak. A felnőtt meccsen sport­' szerűtlenkedö péceli Szabó ki­állítása után néhányan úgy­szólván végig tüntettek a kitű­nően bíráskodó Soós ellen. Pe­dig a bíró helyesen járt el, hi­szen ha egy játékos az ellen­félhez vágja a labdát, azért kiállítás jár. így volt Szabó esetében is. Pécel tíz emberrel is jól játszott, és nem érdem­telenül áll az első helyen. Vendégvárás ebéddel Gábor József üllői intéző megelégedetten számolt be az irsaiak kedves figyelmességé­ről, a helyiek ugyanis ízletes gulyással vendégelték meg a csapatot. — E baráti fogadtatást ta­vasszal viszonozni fogjuk — folytatta, majd tréfásan hoz­zátette. Finom volt a gulyás, de ha egy kis paprikát még betettek volna, talán fiaink is jobban hajtanak a nehéz talajú irsai pályán, amely sze­rintünk mindenre alkalmas, csak labdarúgó-mérkőzésre nem. Mintegy 100—150 üllői szur­koló rándult át Irsára. Mint már beszámoltunk, a hajrában könnyen kiegyenlíthetett vol­na a vendégcsapat, például akkor, ha Győri hamyatvetőd- ve kapura küldött lövését nem hárítja oly,jó reflexszel a ha­zai „portás’’. Pinczés, az üllői kapus most is bebizonyította kiváló képességeit, majdnem kivédte a 11-est. Még egy érdekesség Irsáról: az őszi első és az idei utolsó irsai találkozót egyaránt Vin- cze dr. vezette és mindkét al­kalommal 2:1 volt az ered­mény a hazaiak javára. Hivatlan vendég A szigetújfalui csapat sport- szerűségből jelesre vizsgázott Vecsésen. Ezt bizonyítja a mérkőzés utáni udvariasságuk is. Hogy ne kelljen a helyi labdarúgóknak mintegy két kilométert gyalogolniuk a klubházig, felvették őket autóbuszukra, sőt B. Nagy ve- csési edzőt egészen Kispestig szállították. Pedig kikaptak, s ez az eset is mutatja, így is le­het veszíteni. Vecsésen egy hivatlan láto­gató zavarta meg a játékot. A pályagondnok sportkedvelő tyúkja a második félidőben betévedt a játéktérre és szin­te „tétlen lesen" sétált ide- oda. Először Vígh László vet­te a hóna alá, de közben mi­vel a labda feléje szállt, ért­hetően elengedte a baromfit. Végül Kári a vecsésiek csatá­ra egy ügyes testcsellel újból nyakonragadta és kitessékel­te a szárnyas vendéget Az „udvariatlan" vendégek Foton a vendégcsapat — a ceglédberceli — elég „ud­variatlan” volt, mindkét pon­tot elvitte. Szamos Mihály fóti intéző így panaszkodott: — Már az első félidőben meg kellett volna nyerni a mérkőzést, de a csatárok ki­hagyták a helyzeteket. Vere­ségünkhöz hozzájárult a 0:0 állásnál elkövetett taktikai hiba, a kitűnően játszó Pek- tort ugyanis kár volt előre­vinni az ötösfogatba, hisz emiatt lyukas lett a védelem és tíz perc alatt két gólt kaptunk. Hogy az első félidőben mégsem nyerte meg a mér­kőzést a hazai csapat, ahhoz nagymértékben hozzájárult Csilló, aki az első 15 percben három biztos gólnak látszó labdát mentett. Ez játékos­társait nagyon fellelkesítette. Érthető örömmel fogadta a mérkőzés utáni gratulációkat annál is inkább, mert az utób­bi időben kissé gyengébben ment neki a játék, mint ahogy képességei alapján várták tőle. Jened Ferenc ceglédiber- celi intéző kiemelte még a helyi közönség tárgyilagos, sportszerű viselkedését. Túl forró volt... Akárcsak Fótról, Vácról sem hiányzott a tea, amely oly forró volt. hogy először nem is tudták inni a vendé­gek. — A Ceglédi Vasutas tar­— Szigetszentmiklósi hiány­zása miatt fegyelmezési okok­ból kimaradt a Vasasból Bá­tori és Lajkó, s helyetteseik nem képviseltek oly erőt. Ez is közrejátszott a vereségben, amelynek aránya azonban túl­zott. Bog lelkesebb volt, s el­sősorban ennek köszönheti si­kerét, no, meg részben kapu­sunknak, aki néhány potya­gólt szedett be. Most is gól nélkül A hideg idő miatt Nagykő­rösön nem a pályán, hanem | „vendégöltözőben.” öltöztek a labdarúgók, de nemcsak a ven­dégek, hanem a helyiek is. A konzervgyári pálya szomszéd­ságában lévő telepen fűtött helyiség, mosdó várta a spor­tolókat. — Bende kitűnő játékveze­tése mellett, igen magasszín­vonalú játék tanúi lehettünk, amelynek az az érde-oessége, hogy ebben az idényben még a jóloépességű dunaharaszti csapat sem tudta kapunkat bevenni, így a hazai mérkőzé­seken ősszel nem kaptunk gólt — büszkélkedett Horváth Mi­hály nagykőrösi intéző. — Remélem, s ez a reményem nem alaptalan, hogy tavasszal felzárkózunk, és nem titkolom, a bajnoki címre pályázunk. Bende játékvezető elmondta, hogy ilyen magasszínvonalú mérkőzést rég látott, és az első félidő alapján a sok hely­zetet kihagyó DMTK is nyer­hetett volna. Vendégvárás — hiába Mint ezek a tények is bizo­nyítják, az otthonjátszók fel­készültek a téli vendéglátásra. Hiába várták azonban a ven­dégeket Szigetszentmiklóson, nem jött meg az ellenfél. Fővárosban lakó edzőjük nem hiányzott, ő egy pilisi szurkoló társaságában időben ott volt a pályán, s maga is csodálkozott csapata távolma­radásán, hiszen tudomása sze­rint autóbuszon reggel ki­lenckor kellett volna indul- niok a pilisieknek. Lehet, hogy akárcsak a bagi, a vasárnapi mérkőzés előtt is hiányzott a megrendelt busz, a MÁVAUT most is cserben­hagyta vendégeit? Reitter—Fekete TOTÓTIPPJEINK 1. Atalanta—Fiorentina x 2 2. Bologna—Udxnese 1 3. Juventus*—Venezia 1 4. Lanerossi—Sampdoria x 2 5. Lecco—internazionale 2 6. Mantova—Catania 1 x 7. Milan—Spal 1 8. Palermo—Torino x 2 9. ’Róma—Patlova 1 10. Messina-Lazio 1 x 11. Modena—Verona 1 12. Pro Patria—Napoli 1 Pótmérkőzések: 13. Alessandria—Parma 14. Bari—Como 15. Reggiana—No vara 16. Simm&nthal M.—Brescia x 2 1 x 1 MEGLEPETÉS FARMOSON Befejeződött a területi labdarúgó-bajnokság A területi labdarúgó-bajnokság Északi csoportjában már múlt va­sárnap, a Déli csoportban azonban csak most fejeződött be az őszi forduló. Itt egy elmaradt mérkő­zést játszottak le Farmoson, amely a váratlan hazai győzelem miatt nem hozott változást a bajnoki táblázaton. Farmos—Dunakeszi Vasutas 2:0. A vendégek nagyobb tudását a ha­zaiak lelkesedéssel ellensúlyoz­ták. A területi bajnokság Déli cso­portjának őszi végeredménye: MOST IS GÓLZÁPOR Budaörsön — Dél-Amerika előtt Hogy miért? December első vasárnapján a budaörsi labda­rugó-csapat a területi bajnok­ság utolsó fordulójában 7:l-re nyert Farmos ellen. A máso­dik vasárnap is sok gól szín­helye volt a budaörsi pálya, de ekkor a helyiek bánták. 8:2 volt az eredmény a Honvéd javára. Hogyan is jött létre a meg­hívás, erről beszélgettünk az csatár elől. A 39. percben Is­mét Balogh volt eredményes, majd a közönség nagy tetszé­sére szépített Budaörs. Both a 16-os sarkáról küldött lövését Faragó könnyelműen akarta megfogni és a labda a keze között a kapuba gurult. Szünetben mindkét fél cse­rélt, Faragót Kiss váltotta fel, Lévai lett a jobbszélső, Gilicz pedig a balszélső. A helyiek­1. Abony 2. Törökbálint 3. Budaörs 4. Budakeszi 5. Öcsa 6. Nagykáta 7. Maglód 8. D.-keszi VSE 9. Gyömrő 10. Érdi Ép. 11. Ujhartyón 12. Ecser 13. Farmos 12 10 12 8 9 — 7 1 6 2 6 1 5 2 5 2 5 — 3 1 3 — 3 — 2 1 2 36:10 20 2 3ö:14 18 3 32:12 18 4 32:21 15 4 25:22 14 5 32:30 13 5 33:25 12 5 211:21 12 7 16:26 10 8 21:33 7 9 21:34 6 9 20:24 6 9 13:43 5 A France Football lö országhoz intézett körkérdést, hogy kiket tar­tanak Európában az év legjobb labda rií gójának. A szavazatok alapján a következő sorrend ala­kult ki: 1. Omar Sivori (Juventus) 46 ponttal. 2. Luis Suarez (Intar- nazionale) 40 po-nt, 3. Johnny Haynes (Fulham.) 22 pont. 4. lev Jasin (Moszkvai Dinamo) 21 pont. Az öttusa-idény befejezése után sem tértek pihenőre az öttusázók, hanem máris aktív munkával ké­szülnek az 1962. évi feladatokra — elsősorban az októberben Mexikó­ban sorrakerülő világbajnokságra. A jógkorongbajnokság első for­dulójának befejeztével sem ma­radnak esemény nélkül a szurko­lók. A Kisstadionban ugyanis va­sárnap és hétfőn nemzetközi tor­nára kerül sor, amelyen két oszt­rák csapat vesz részt, az FTC ven­dégeként látogat Budapestre a Wiener E. V.-együttes míg az U. Dózsa a Leobent fogadja. Az I. osztályú osztrák csapatok jó játék­erőt kén viselnek, ezért a találko­zók érdekes küzdelmeket Ígérnek. A bécsi csana.tban egyébként há­rom kanadai játékos is szerepel. Eredmények innen - onnan Egy Honvéd támadást menteni igyekszik a hazai védelem. Balról jobbra: Dudás, Nógrádi, Kosziba II, Lévai. NB I-es csapat edzőjével, Ba- bolcsay Györggyel. — Már az idény közepén kérték a budaörsiek, látogas­sunk ki hozzájuk. Akkor zsú­folt programunk akadályozott ebben, most viszont szívesen tettünk eleget a kérésnek. Ezt a mérkőzést, valamint a de­cember 17-i egri vendégsze­replést beiktattuk a december végén kezdődő dél-amerikai túra előkészületeibe. A fagyos, kemény talajon, í mintegy hatszáz szurkoló előtt nél Lukács állt a kapuba és Bajkó I. helyett Csuvarszki jött be. Szünet után is válto­zatos játék folyt. A félidőt he­lyi szöglet vezette be,- majd egy ellentámadás után a Hon­véd hagyott ki nagy helyzetet. Az 55. percben a szemfüles Kiss az üres kapuba lőtt, 5:2 lett az eredmény. Nemsokáig örülhettek a hazaiak a szépí­tésnek, mert egy percre rá Ko­méra talált Baj'kó II. hálójá­ba. A 60. percben Cserjés lőtt wm tar­talékcsapata, amelyben több NB Il-es játékos, így Laczkó, Nagy, Oláh, Józsa is helyet kapott, csak mezőnyben ját­szott szépen — mondotta Barna Béla, a Váci Vasutas intézője. A váciak tartalékosán áll­tak fel. Bábi most második mérkőzését hagyta ki sérü­lése miatt, de vasárnap is­mét csatasorba áll. Jacsó pe­dig elfelejtett hétközben or­vosi vizsgálatra menni, s emiatt csak a pálya széléről nézhette a meccset. ... s ahol nem kellett a tea Hállottuk, hogy a gödöllőiek nqm fogadták el a bagiak teá­ját. Vajon miért? Erről érdek­lődtünk Paulovics Sándor gö­döllői intézőtől. — A csapat már Gödöllőn mezbe öltözött, majd melegí­tőben autóbuszon utaztunk át •Ragra. A gépkocsiban került sor a taktikai megbeszélésre, amely kicsit elhúzódott és már nem volt idő a helyiek által felkínált teát meginni, mert az ellenfél már felsorakozott \b°- ^őszoPb a pályán. ASZTALITENISZ A Bp. Vörös Meteor nemrég el­hunyt intézője emlékére a KPVDSZ Budapesti Testnevelési és Sport- oizottsága ,,Simon György emlék- ku pa ’ ’-versen y t rendezett, ame­lyen hat férficsoportban 45 csa­pat, három női csoportban pedig 20 csapat indult. A gondosan le­bonyolított verseny nagy sikert aratott a KPVDSZ dolgozói köré­ben. s ezért a sportbizottság jövő­re is megrendezi. Végeredmény­ben a férfiaknál a Pest megyei MÉSZÖV csapata a Lignimpex és a XIII. kér. KÖZÉRT mögött, a harmadik helyen végzett. BIRKÓZÁS Diósgyőrött 43 versenyző részvé­telével. élénk érdeklődés mellett bonyolították le Miskolc város kö­töttfogású birkózóversenyét. An­nak ellenére, hogy a csapatbaj­nokság miatt több jó erőből álló szakosztály maradt távol, vala­mennyi súlycsoportban színvona­las küzdelem folyt. Pest megyei siker légsúlyban és váltósúlyban született. A légsúlyú Tálas (Du­nakeszi Vasutas) második, míg a váltósukban Száraz (Dunakeszi Vasutas) az első helyen végzett. labdarügas A megyei ifjúsági bajnokság va­sárnapi eredményéi: Pécel—Mo- nor 2:3. Nagykörös—Dunaharaszti 3:2, Bag—Gödöllő 2:2, Fót—Ceg- lédbercei 2:1. Vecsés—Szigetújfalu 2:0, Albertirsa—Üllő 3:0, Vác—Ceg­lédi VSE 2:2. Az SZTK—Pilisi KSK mérkőzés elmaradt. TORNA Az országos felnőtt férfi és női egyéni tomászbajnokság küzdel­mei során a másodosztályú nők­nél Horváth (Ceglédi Építők) 35,65 ponttal az ötödik helyen vég­zett. de csupán 45 század ponttal ért el kevesebbet, mint Mohai (Bp. Petőfi), aki a versenyt megnyerte. A ceglédi tomászlány sikerének értékét emeli, hogy huszonhatan indultak csoportjában. Eladó ingatlanok a dunaharaszti kirendeltség területén. Szigethalom: 2 szoba, kis szoba, konyha, fürdőszoba, nyári'konyha, ólak, melléképületek. _ Ga­rázzsal, 400 n.-öl telek­kel. Beköltözhető. Ára 150 000 Ft. 1 szoba, konyha, speiz, 200 n.-öl telekkel. Kút van. Élősövény kerí­téssel. Beköltözhető. Ara 32 OOO Ft. Dunaharaszti: 2 -szoba, konyha, speiz, üvegezett veranda, pince. kút. villany van. 250 n.-öi telekkel. Beköltözhető. Ara 60 ezer formt. 4 szoba. 1 ü^ethelyi- konvha. fürdősz.o- sneiz, nyitott veranda,, tégla­épület, cseréptetővel, kút, villany, vízveze­tékkel. Kamra, istálló, ólak, 270 n.-öl telekkel. Beköltözhető. Ára 200 ezer forint. 1200 n.-öl üres ház­helynek alkalmas te­lek. Ára n.-ölenként 70 Ft. Szigetszentmiklós: 1 szoba, konyha, vá­lyog és téglaépület, cseréptetővel. Fáskam­ra. sertésól. 684 n.-öl telekkel. Beköltözhető. Ara 45 000 Ft. 1 szoba, konyha, elő­szoba, speiz. nyári- konyha, ólak, kút, vil­lany van. 334 n.-öl ter­mő gyümölcsössel. Be­költözhető. Ara 80 000 *n. T?r*rIo1^1r\cTní leheti PTK. VI. Dunaharaszti. Dó­zsa György u. 1. sz. Eladó Monori-erdőn idős Antalicz Jánosnál 900 négyszögöl telek (ebből 300 öl szőlő), 2 szoba, konyha, ólak, istálló, fészer. Kút, villany van. Ara nyolc­vanezer forint. Nagykőrös Városi Ta­nács V. B. Ipari és Műszaki Osztálya mű­szaki ügyintéző I. ál­lásra pályázatot hir­det. Az állás azonnal betölthető. Pályázhat­nak felső ipari iskola, illetve építőipari tech­nikum végbizonyít­vánnyal rendelkezők. Javadalmazás az 1524. sz. kulcsszám szerint. A budaörsi labdarúgó-csapat Eladó 6'00-as magán já­ró szalagfűrészgép. _ Juhász János, Monor, Zalka út 6. sz. futott ki a két csapat a pá­lyára. Bp. Honvéd: Faragó — Du­dás, Szőcs, Rozmis — Nógrádi, Kotász — Nagy Gy., Balogh, Cserjés, Komora, Katona. Budaörs: Bajkó II. — Nagy, Kosziba 11; Szakali — Szalai, Kosziba 1. — Kiss, Szopós, Mezei, Bajkó 1-, Both. Fazekas sípjelére a nagy lendülettel kezdő hazaiak ve­zették az első támadást és a labda a balkapufáról perdült le. Fokozatosan feljött a Hon­véd, a 8. percben Balogh, a 11. percben Katona, majd a 14. percben Nagy távoli lövéséből már 3:0-ra vezetett. Ezután, negyedórára szüneteltek a gó­lok, majd a 30. percben Cser­jés növelte az előnyt. A he­lyiek is támadgattak, különö­sen Kiss játéka tetszett. A 33. percben Faragó könnyedén csípett el egy labdát a helyi PEST MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei bizottsága és a megyei tanács lapja Felelős szerkesztő Bácskai László Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat Felelős kiadó Csollány Ferenc Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest. VIII.. Blaha Lujza tér 3 Egész nap hívható központi telefon: 343—100, 142—220 A felelős szerkesztő telefonja: 131—248 — Gépírőszoba rhivhatő 20 óráig): 140—447 — Belpolitikai és sportrovat: 140—449 — Művelődési rovat: 140—448 Előállítja Szikra Lapnyomda Budapest Terjeszti a Magyar Posta. Elő­fizethető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél Előfizetési díj i hónapra ti forint gólt. A 72. percben Balogh ál­lította be a végeredményt. Nagy tetszést aratott a Bp. Honvéd vendégjátéka. Az NB I-es csapattal szemben Budaörs derekasan, lelkesen küzdött, de nem tudta meg­akadályozni a gólzáport, amelynek arányában Bajkó IL is ludas. R. L. Mechanikai Laboratórium felvételre keres alagi telepére gyakorlattal rendelkező elektromérnök, elektrotechnikus, elektroműszerész, fényező, szerszámkészítő, esztergályos, marós, köszörűs, mechanikus műszerész, préselő szakmunkásokat, valamint a fenti szakmák­ra betanított munkásokat Jelentkezés: Bp., VII., Gorkij fasor 25—27. Személyzeti osztály 9—14 óráig. Telefon: 229—238. valamint dunakeszi—alagi telep íRepülő*ér) Telefon: Dunakeszi 17.