Pest Megyei Hirlap, 1961. december (5. évfolyam, 283-307. szám)

1961-12-12 / 292. szám

PÉCEL MÁR ŐSZI ELSŐ Ceglédbercel nyert Foton a megyei labdarúgó-bajnokságban A megyei labdarúgó-baj- nokság őszi, utolsóelőtti fordulójában a rangadót Pé- cel nyerte, s előnye idén már behozhatatlan. A va­sárnap meglepetése: Ceg­lédbercel fóti győzelme. Egyébként csak hét találko­zó került sorra, mert a Pi­lisi KSK nem jelent meg Szigetszentmiklóson. Pécel—Monor 3:2 (3:0) Pécel, 500 néző. V: Soós. Kitűnő játékvezetés, sportszerű mérkőzés, igazságos eredmény. Pé­cel már az első félidőben biztosí­totta a győzelmet, mert a 10. perc- ben Juhász is méteres szabadrúgá­sa révén, majd a 20. percben He­gedűs góljával elhúzott. A 30. perc- ben a pécéli jobbfedezet Szabót a játékvezető kiállította, mivel a szabadrúgáshoz leállított labdát felkapta és az elleniéi fejéhez dobta. Ennek ellenére, a 40. perc­ben növelték előnyükéit a hazaiak. Szünet után a tíz főre csökkent Pécel. hatalmas lelkesedéssel ját­szott, hogy a veszélyesen rohamo­zó monoriakkal szemben győzte­sen hagyhassa el a pályát. Az 95. percben Godina, majd a 76. pere­ljen K. Nagy ll-esből szépített, _s az egyenlítés is a levegőben ló­gott. G: Juhász. Hegedűs, Tóth. Hl. Godina, K. Nagy (ll-esből). Jő: Móczár, Juhász, Hegedűs, Simon, ill. Singer, Sáránszkl. Csetnekl, K. Nagy. ■— Csatári — Rag—Gödöllői Vasas 4:1 (2:1) Bag, 800 néző. V: Virág. Nehéz, sáros talajú pályán, nagy iramban telt él az első félóra. A 30. percben a hazaiak szerezték meg a vezetést, Kékesi tt. elfutott, s beívelését Könczöl fejjel értéke­sítette. Kezdés után Deme révén újabb gólt érteik el a bagiak, amire a 43. percben kapu előt­ti kavarodásból válaszoltak a ven­dégek. A 63. percben szerezték harmadik góljukat a bagiak. maid rá öt percre a gödöllői Tóth a ki­állítás sorsára jutott. A tíz főre olvadt vendégcsapat kapuját to­vább rohamozták a csatárok, s befejezés előtt öt perccel újabb gólt érteik el. Az „örök rangadón” nagyobb arányú is lehetett volna a bagi győzelem. G: Könczöl, Deme. Katona H„ Kékesi H., 111. Sárréti. Jó: Kékesi I. (a mezőny legjobb­ja), Kékesi H„ Katona I„ fll. Ka­tona. Cseresznye. Tamás. Némedi Sándor Ceglédbercel—Fót 2:0 (0:0) Pót, 400 néző. v: Gombás. Fót rohamozott az első negyed­órában. és csalt Csilló ragyogó vé­dései mentették meg a góloktól a vendégkaput. Az önmagát felül­múló beirceli kapus teljesítménye megnyugtatta a berceli játékoso­kat, önbizalmát adott nekik, s így tudták megszerezni a H. félidőben elfáradó Fót ellenében váratlan győzelmüket. Az első gól a 60. percben, a második nyolc perccel a befejezés előtt esett. Mindkét­szer Sinkovics. a vendégcsapat jobbszélsője volt eredményes: éles szögből egyszer a rövid, egyszer a hosszú sarokba talált. A tárgyilagos közönség előtt le­folyt, igen sportszerű találkozóm, a játékvezetőnek alig volt dolga, a mérkőzés folyamán, alig követtek el szabálytalanságot a játékosok. G: Sinkovics (2), Jó: Faktor, Fó- nodi, Csüló, iE. Schmidt, Prudo- vlcs. Albertirsa—Üllő 2:1 (2d) Albertirsa, 800 néző. V: Vincze dr. A hatalmas Iramú mérkőzésen a hazaiak már a 3. percben megsze­rezték a vezetést, majd a 10. perc­ben ll-esből növelték góljaik szá­mát. A két gyors gól, meglepetés­re nem az irsaiakat, hanem a ven­dégeket vlllanyozta fel . és a 23. percben szépítettek is. A második félidőben is heves küzdelem folyt, s bár a mérkőzés elején úgy lát­szott, hogy Albertirsa biztos győ­zelmet arat, végül örülhettek a minimális győzelemnek, hisz a ta­lálkozó végén levegőiben lógott az üllőiek egyenlítő gólja. G: Simő, Nagy (ll-esből), ill. Sá­li. Jó: Kovács, Lehoczky. Prazsák U-, ill. Győri H„ Burza, Győri I. Vecsés—Szigetújfalu 2:0 (Iái) Vecsés, 400 néző. V: Tihanyi. Pontos adogatások, szemre is tet­szetős — de eredménytelen — ven­dégtámadások vezették be az első perceket. A fiatalokkal teletüz- | delt hazaiak nehezen lendültek i játékba, ennek ellenére a 20. perc­ben, Jámbor révén vezetéshez ju­tottak. Változatos, jó iramú mér­kőzés alakult ki. Két hatalmas ve- csési kapufa hozta tűzbe a dider­gő hazai szurkolókat, míg a me­zőnyben szépen játszó, de a kapu előtt elhaló újfalui támadások a vendégek kis csoportját bosszan­tották. Szünet után Szigetújfalu nagyon rákapcsolt az egyenlítésért, és a hazaiak védelmére nagy munka hárult. A 60. percben Mercz 25 méterről rálőtte a labdát, amely az elmélázó kapus mellett a jobb felső sarokba hullott. Nagy kapus­hiba volt Vecsés nyomasztó fö­lénybe került, de a kínálkozó hely­zeteket neon tudták gólokra válta­ni. Tihanyi egy hibától eltekintve — Kalász felvágásáért ll-est kellett volna ítélnie — kitűnően vezette a végig sportszerű mérkőzést. G: Jámbor. Mercz. Jó: Leimeit- ter, Dezslik, Darab, Kárt, ill, Vigh F., Vigih L„ Buru II. Fekete József Váci Vasutas—Ceglédi VSE H. 4:1 (3:1) Vác. 300 néző. V: Kelemen. A tét nélküli mérkőzésen a helyi­ek lendületesebben játszottak. A vendégeir sok húzásból szőtték tá­madásaikat. és több nagy helyze­tet kihagytak. A bíró gyengén működött, mindkét H-es megadá­sa nagy hiba volt. G: Boda, Jakab, Győrvárí. Bör­zék (Ti-esbffl). Hl. Kovács (11-es- böl). Pál János Nagykörös—Dunaharaszti 2:o (l.-O) Nagykőrös, 300 néző. V: Berde. Negyedórás hazai fölény utón a vendégek átvették a játék irányí­tását, de sorozatos rohamaik med­dőknek bizonyultak: kétszer csak a kapufát találták el. Majd ki­egyenlítetté Vált a játék, és a 30. percben a körösiek Komyik révén megszerezték a vezetést. Szünet után változatlanul mindkét fél egyaránt kivette részét a támadá­sokból. A 70. percben Szabó talált a hálóba. A második gól a ven­dégek kedvét szegte és ettől kezd­ve a körösi csapat a mérkőzés vé­géig irányította a játékot. G: Komyik, Szabó. Jó Gömöri (a mezőny legjobbja), Bélteki, Kor­nyik, ill. a dunaharaszti a két szélső. kapus és 1. Pécel 14 9 3 2 34:19 21 2. Dunahar. 14 6 5 3 34:19 17 3. Bag 14 8 1 5 34:29 17 4. Nagykőrös 15 6 4 5 24:14 16 5. Monor 15 6 4 5 25:20 16 6. SZTK 13 6 3 4 23:16 15 7. Üllő 14 6 3 5 22:17 15 8. Ceglédi Ép. 14 6 3 5 21:17 15 9. Vecsés 14 7 1 6 25:21 15 10. Aroertirsa 14 6 3 5 19:19 15 11. Gödöllő 14 5 4 5 13:20 14 12. Váci VSE 14 3 5 6 22:28 11 13. Ceglédberc. 14 4 3 7 19:28 11 14. Fóti SE 14 3 4 7 17:33 10 15. Szigetújf. 14 2 4 8 12:23 8 16. Pilisi KSK 13 2 4 7 9:25 8 Cegléd II. 16 9 1 6 49:45 19 Az SZTK—Pilis mérkőzés elma­radt. Rossz rajt Chilében A dél-amerikai vendégsze­replésre utazott magyar lab­darúgó-válogatott szombat éj­jel — magyar idő szerint va­sárnap hajnalban — játszotta első mérkőzését a Santiago Estadio Nációnál stadionban Chile együttese ellen. A ma­gyar csapat váratlanul nagy­arányú vereséget szenvedett. Chile—Magyarország 5:1 (2:0) 55 000 néző, vezette Ar­menthal (Uruguay). Góllövők: Landa és L. San­chez (2—2) és Sepulvada, illet­ve Tichy. A Reuter angol hírügynök­ség jelentése szerint az öt helyen tartalékos chilei együt­tes meglepően biztosan érte el nagyarányú győzelmét. Kü­lönösen a második félidőben lett nagy a hazaiak fölé­nye, csatáraik ekkor szinte nem találtak ellenállásra, könnyedén érték el góljaikat­A Csepel Autó bajnokként, (tártál fővárosi győzelemmel zárta az idényt Három fronton a lengyel ökölvívók ellen Az ökölvívó sportban a hét végén „lengyel napok” voltak. Szombaton Csepelen a két or­szág ifjúsági válogatottjai, vasárnap Katowicében a B- válogatottak, míg a Sportcsar­nokban az A-válogatottak lép­ról fordította végül is a ma­ga javára a mérkőzést. A Lengyelországban ven­dégszereplők már az alsóbb súlycsoportokból vesztesként kerültek ki, 10:4-es lengyel vezetés után maradtunk alul Szeressük egymást gyerekek! A lengyel Szczepanski több­ször fogásban keresett menedéket a csíkosmezes magyar Kajdi ellenében, mint most is PEST MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei bizottsága és a megyei tanács lapja Felelős szerkesztő Bácskai László Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat Felelős kiadó Csollány Ferenc Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest, VHI., Blaha Lujza tér 3 Egész nap hívható központi telefon: 343—100, 142—220 A felelős szerkesztő telefonja: 131—348 — Gépírószoba (hívható 20 óráig): 140—447 — Belpolitikai és sportrovat: 140—449 — Művelődési rovat: 140—448 Előállítja Szikra Lapnyomda Budapest Terjeszti a Magyar Posta. Elő­fizethető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél Előfizetési díj 1 hónapra 11 forint íek szorítóba. Mindhárom ta­lálkozón 12:8 arányú végered­mény született, két helyen a lengyelek javára. Ifjúsági válogatottunk jó küzdőszellemről tett tanúbi­zonyságot Csepelen, hisz 2:6­A Ferencváros megérkezett Dél-Amerikába Az AP hírügynökség jelen­tése szerint a Ferencváros lab­darúgó-csapata megérkezett Argentínába. Az együttes be­mutatkozására kedden este kerül sor Buenos Airesban, amikor egy nemzetközi tor­nán az argentin Boca Juniors ellen játssza első mérkőzését. MONOKON ma 17 órakor tartják a Sport- akadémia második előadásába járási tanács helyiségében. Saiga La,jós, a PTST munka­társa az olimpiák történetéről és római olimpiai élményeiről beszél. Eladó ingatlanok az érdi kirendeltség területén, Érd: 2 szoba, konyha, spedz, fürdőszoba, kút, vil­lany van. 160 n.-öl gyümölcsössel. Beköl­tözhető. Ára 100 000 Ft. 2 szoba, konyha, elő­szoba, speiz, mellék- épületekkel, kút, vil­lany bevezethető, 400 n.-öl telekkel. Beköl­tözhető. Ára 65 600 Ft. 315 n.-öl keríteitlein té­tek. Ára 20 000 Ft. Diósd: 1 szoba, konyha, ve­randa, mellékhelyisé­gek, 730 n.-öl ősziba­rackos, 320 db termő gyümölcsfa, kerítve. Beköltözhető. Ára 85 ezer forint. Érdiig et: 2x2 szoba, konyha, 1 fürdőszoba, speiz, elő­szoba, kiút, villany, vízvezetékkel, 567 n.- öl gyümölcsössel. Be­költözhető. Ára 250 000 forint. Szoba, konyha, speiz, ólak, ISO n.-ől telek­kel, 10 db gyümölcsfa. Beköltözhető. Ara 62 ezer forint. 190 n.-öl üres telek. — Ára n.-ölenként 90 Ft. Érdparkváros: Szoba, konyha, speiz, 641 n.-öl gyümölcsös­sel, Villany bevezethe­tő. Beköltözhető. Ára 50 000 Ft. Érdeklődni lehet: FIK, Érd, Diósdi u. 34. sz. Eladó Rákóczi út 14. számú háiz. részben b„1ö'ltözbQiő,, Nagy kő­rös. Konyhagarnitúra, kombinált szekrény privátnak eladó. XIIL, Visegrádi u. 12. Hét­köznap 17 óra után, vasárnap délelőtt. T.: 114—719. Beköltözhető 1 szoba, konyhás, 2x1 szoba, konyha, lakottan, ház eladó. Megtekinthető du.: Bp. XIII., Diós u. 8, fszt. 2. _______ L abdarúgó Budapest-bajnokság I. osztály. Középcsoport. Kőbányai Porcelán—Gödöllői ASC 2:1 (0:1) Gödöllő, 400 néző. V: Farkas. Az első félidőben, az egyetemis­ták támadtak többet, és Kovács révén megszerezték a vezetést. Ám szünet után, az első negyedórában védelmi hibából nemcsak kiegyen­lítettek a vendégeik, de a vezetést is megszerezték. Az utolsó negyed­órában az egyetemisták nyomasztó fölénybe kerültek, de tervszerűt- lenül játszó csatáraik nem tudták kiharcolni az egyenlítést. G: Kováos. Jó: Lengyel, Mura- közi, Kovács, Reizinger. Horváth Kálmán A ráckeve—dabasi összevont já­rási labdarúgó-bajnokság sport­szer űs égi versenyében Dimavar- sány II. kér. lett az őszi első, 15 hibaponttal. 2. Taksony 30, 3. Du- navarsány I. kér. 45, 4. Gyón 60, 5-«. Pereg, Kakucs 75—75, 7. Da- bas 80, 8. Ráckeve 100. 9. Sziget­halom II. 105, 10. Táborfalva 130, 11. Inárcs 150, 12. Örkény 175. végül is négy ponttal. Nehéz­súlyban a szentendrei Bán­hegyi döntő fölénnyel győzött. Ellenfelét a második menet­ben leléptettók. A-válogatottunk a Sport- csarnokban elvesztette a len­gyelekkel szembeni hazai ve­retlenségét. A kezdet pedig nem is volt rossz, hisz lég­súlyban Dorogi, harmatsúly­ban Török nyert pontozással Hofrnan, illetve Bendig elle­nében. Ezután egy lengyel és egy magyar pontozásos győze­lem született: Adamski Ba­ranyai ellen nyert, míg Kajdi Szczepanskit győzte le, de ezután kiegyenlítettek a ven­dégek. A kisváltó és váltó- súlyban a Holló-testvérek alulmaradtak Kulej és Knut- tal szemben. A nagyváltósúly újabb magyar sikert hozott, s felcsillant a győzelem remé­nye; Német diadalmaskodott Kucmierz felett. Ám ezután, a három felső súlycsoportban Csiszár feladta az első menet­ben Walasek ellenében, Szé- nási pontozásos vereséget szenvedett Pietrzykowskitól, Budai Antalt pedig az első menetben kiütötte Jedrzejews- ki. A labdarúgó NB Hl. őszi fordulójá­ban csak mégy csa­patunk lépett pá­lyára, mivel a Pi­lisi Bányász ko­rábban lejátszotta az Olimposz elleni mérkőzését. A Cse­pel Autó „szikrázó” találkozón nyert, s e két ponttal ismét az él­re került. Kartal első idegenbeli győzelmét aratta az utolsó fordu­lóban. s biztos középcsapatként fe­jezte be az őszi idényt. A formá­ba lendült Szentendre ugyan pon­tot adott le otthonjában, de így is biztosította magának a kilencedik helyet. Vác ismét balszerencsés mérkőzésen maradt alul. Északközép csoport Csepel Autó—m. kér. TTVE 25) (1:0) Dunaharaszti. 1000 néző. V: Ma­darat! Csepel Autó: Kovács — Cseh, Kulcsár, Vigh — Hauser. Tajti — Kreisz. Kiss, Stáhl, Kerekes, Kát- kai. A csúszós talajon igen sok hiba csúszott mindikét fél játékába,. A hazaiak azonnal támadólag lépteik fel. s a 7. percben megszerezték a vezetést. Kerekes ügyesen ugrott ki, s beadását Stahl a hálóba fe­jelte. A gól után változatos me­zőnyjáték alakult Ki, némi hazai fölénnyel. A második félidőt Csepel Autó­rohamok vezették be, Kerekes, majd Hauser hatalmas lövését véd­te a vendógkapus. Közben igen keménnyé vált a mérkőzés, a nagy tét idegessé tette a játékosokat, hiszen a Csepel Autó az őszi el­sőségért, a vendégek pedig az él­bolyba való felzárkózásért küz­döttek. az 59. percben az óbudai Szabót ktáljította a bíró. A 60, perében a hazai csapat középhát­védje, Kulcsár, megsérült, és el­hagyta a játékteret, Kreisz húzó­dott hátra. A 74. percben lesigólt értek el a vendégek, az emiatt ke­letkezett bonyodalmak során a itt. kér. TTVE kapusa megsértette a játékvezetőt, s szintén a kiállítás sorsára jutott. Ezután érték el a hazaiak második góljukat. Jobb­oldali támadás után, újból Stálhl volt eredményes1, lövésével szem­ben a „jobbfaátvéd” kapus tehetet­lennek bizonyult. A 85. percben Hauser összecsapott az óbudai kö­zéphátvéddel, mindkettőjüket kiál­lította a játékvezető. A mérkőzés Csepel Autó-támadásokkal ért vé­get. Hatalmas küzdelemben, megér­demelten győzött a hazai csapat, a „kiállítások” találkozóján. G: Stáhl (2). Jó: Kovács, Tajti, Kerekes. Tokodi Bányász—Szentendrei Honvéd 1:1 (1:0) Szentendre, 200 néző. V: Mészá­ros L. Sz. Honvéd: Aczél — Veres. Ko­vács, Sári — Konecsni. Poűhorsz- ky — Hajdukovics, Tima-Horváth, Balogh, Szirom, Kosztolányi. A csúszós, fagyos talajon, az el­ső félidőben tapogatózó, általában kiegyensúlyozott játék folyt. A 28. pereben a tokodi Monostori meg­sértette a bírót, s ezért a kiállítás sorsára jutott. Mégis a tíz főre ol­vadt vendégcsapat szerezte meg a vezetést. 30 méteres lövésből, ame­lyet a kapus elnézett. Szünet után a Honvéd kapujához szögezte ellenfelét. A 09. pereben újabp tokodi labdarúgó. Dombai jutott a kiállítás sorsára, megjegy­zése miatt, s a csonka vendégcsa­pat védekezésre rendezkedett be.’ A tokodi középhátvéd a 16-oson belül kézzel ért a labdához, és ll- esből egyenlített a Honvéd. Ezután is a hazai csapat támadott, de a lelkes tokodi védők jól romboltak, tartani tudták az eredményt. G: Szirom (ll-esből). Jó: Kcrnecs- ni (a mezőny legjobbja), Veres, Sári, Tima-Horváth. Az Északközép csoport őszi végeredménye: Északi csoport Kar tali MEDOSZ—Chinoin 2:0 (0:0) Phőbus-pálya. 200 néző. v: Har­gittai. Kartal: Podlavicsky — Bagyin, Gábor, Karácsondi — Tasnádi dr.. Varga — Rózsavölgyi, Mudri, Nagy, Bene, Turóczi. Az első félidőt változatos, ki­egyensúlyozott játék jellemezte. A nehéz, csúszós talaj mindkét csa­patat igénybe vette. Kartal védel­mét erősítette, csak négy csatárral játszott, míg az elbizakodottan ki­álló hazaiak a támadásra összpon­tosították erei ültet. Adódott is né­hány helyzetük, de a megerősített kartaii védelem jól hárított. A másik oldalon a 18. percben Bene, a 28. és a 36. percben pedig Nagy előtt kínálkozott jó helyzet — de ezek kimaradtak. A második 45 perc kartali roha­mokkal indult, A 47. percben Nagy elfutott a jobbszélen, beadását Be­ne a hálóba fejelte. Az 53. perc­ben Rózsavölgyi nagy helyzetben a kapus kezébe lőtt, A 60—70. perc­ben a Chinoin vette át az irányí­tást. de a támadásokat túlkombi­nálták. komolyabb lövést nem is küldtek kapura. A 72. percben Nagy kicselezve a hazai védőiket, beadott, s a labda Rózsavölgyi fe­jéről jutott a hálóba. A nagy lelkesedéssel játszó, jobb erőben levő Pest megyei csapat megérdemelten nyert az elbizako­dott Chinoin ellen. G: Bene, Rózsavölgyi. Jő: Nagy, Varga, Rózsavölgyi. — Körösi — Baglyos aljai Bányász—Váci Petőfi 4:3 (0:2) Baglyasialja, 300 néző. V: Igaz. Vác: Jakus — Pindes, Balogh, Csltári — Kovács. Varga — Mo.is, Kiss, Pintér, SteidI, Sebestyén. Hazai rohamokkal kezdődött a mérkőzés, és az első öt percben hatalmas munka hárult a váci vé­dőkre. A Pest megyei csapat első támadását a 6. percben vezette, de Pintér lövését szögletre ütötte a kapus. Fokozatosan belejött a vendégcsapat, s a 23. peroben SteidI labdáját Kiss értékesítette. A 44. percben Mojst a 16-oson be­lül felvágták, ll-esből növelték elő­nyüket a váciak. Bár fordulás után erősein táma­dott Baglyasalja, az első gólhely­zet mégis a vendégek előtt nyilt. A 48. percben Mojs a félpályán fa- képnél hagyta az egész védemet, de a kifutó kapus mellett a jobb­sarok mellé gurította a labdát. Az 55. percben ll-esből szépítettek a hazaiak, majd a 67. percben a Mojs felvágása miatti újabb büntetőből 3:1 lett az eredmény. Már úgy lát­szott. hogy Vác nyer. hiszen 14 perccel a befejezés előtt még Síi­re vezetett, de egy újabb valamint két hatalmas védelmi hibából szer­zett góllal a baglyasaljaiak a ma­guk javára fordították a már el­veszettnek hitt mérkőzést. A tartalékosán kiálló váci együt­tesen meglátszott a tapasztalat hi­ánya, Ugyanis ahelyett, hogy le­lassították volna a játékot az utol­só negyedórában, igyekeztek mi­nél hamarabb megszabadulni a labdától, és ez okozta, hogy a fia­tal. hősiesen küzdő váci védők idegileg nem bírták az utolsó 15 percet. O: Pintér (2. mindkettőt ll-es­A ráckevei JTST ágit. prop. bi­zottsága kedden 16.30-kor ülést tart a JTST helyiségében. CEGLÉDI APROHIRDETESEK HIRDESSEN PEST MEGTEI HÍRLAPBAN Kukoricaszár eladó. __ C egléd, Kiss Ernő u. 12. sz. __________________ D auert, hideget, mele­get, modem frizurát Hórváthnál, Bercsényi út végén,______________ D éli úti megállónál új ház, palatetős, és mel­lette 120 n.-öl porta le­bontható épülettel és 43 méter vízvezetékcső eladó. Értekezni lehet: Csemő község, n. kér. Bala dűlő 139. szám. Pozsonyi László. Eladó beköltözhető ház, IV. kér. Trombi­tás utca 2. számú (Vá­góhíd mellett). Azonnal beköltözhető ház, X. kar. Sátorköz 5. szám alatt eladó. __ É rtekezni lehet ked­den és pénteken. Két hang verseny hege­dű, világi legjobbak, nagybőgő és cimbalom eladó, használt magne­tofont vennék. Radvá- nyi, Cegléd, Teleki u. 34. Világos hálószobabú­tor és egy tűzhely el­adó. összekötő 32. Keveset használt mély gvermekkocsi eladó. Vin. kér. Csutak Kál­mán utca 25. szám. Értesítem régi vevői­met, ismét vállalok igazításokat, fordításo­kat, fazonigazításokat. Révész Jenő női, férfi- szabó, Cegléd, Teleki u. 1. sz. Bejárónőt keresek na­pi három órára. — Dr. Kiss, Cegléd, Kossuth tér 6, C. I. 3. Jelentke­zés 9 órától 10 óráig. Nagyon szép karácso­nyi babák, 22__65 cm­i g, egyéb karácsonyi fajátékok kaphatók. _ Cegléd, Liliom u. 1. Hopp Ferencné játék­készítőnél. bői) Kiss. Jó: Varga. Mojs. Balogh, Csltári, Takács — 1. Nagybátony 15 9 4 2 26:11 22 2. Saig. KSE 15 9 3 3 32:21 21 3. Ikarus 15 8 5 2 28:19 21 4. Baglyasalja 15 7 5 3 22:10 19 5. Sashalom 15 7 5 3 27:16 19 6. Petőfibánya 15 8 — 7 35:21 16 7. Chinoin 15 6 4 5 28 :25 16 8. GD Hajó 15 6 3 6 26:25 15 9. Kartal 15 6 3 6 23:23 15 10. Gázművek 15 5 5 5 20:27 15 11. Kisterenye 14 3 7 4 18:27 13 12. Dinamó 15 5 2 8 14:20 12 13. Vác 15 3 5 7 18:29 11 14. Saüg. Zom. 15 3 4 8 25:32 10 13. Kazár 15 1 5 9 17:37 7 lß. Kábel 14 1 4 9 12:28 6 1. Csepel Autó 15 9 3 3 22: 8 21 2. Sárisáp 15 9 2 4 27:14 20 3. Nyergesújf. ÉH 7 5 3 23:14 10 4. Pilisi B. 15 8 3 4 26:18 19 5. Elektromos 15 7 4 4 28:25 18 6. Tokod 15 5 7 3 20:15 17 7. m. k. TTVE 15 6 3 6 33:22 15 8. Izzó 15 7 1 7 25:29 15 9. Szentendre 15 6 2 7 28:22 14 10. Annavölgy 15 6 2 7 28:33 14 Hl. Esztergom 115 5 4 6 18:25 14 12. UFC 15 4 6 5 15:25 14 13. Nagytétény 15 3 5 7 23:27 11 14. Olimposz 15 3 5 7 15:25 1(1 15. Törekvés 15 3 4 8 20:30 10 16. Csillaghegy 15 4 — 11 13:36 8 A csoport további eredményei: Izzó—Nagytétény 2:0, Nyergesúj­falu—Csillaghegy 3:1, Annavölgy— Elektromos 1:2. UFC—Esztergom 1:1. A csoport további eredményei: Ikarus—GD Hajó 3:2, Sashalom— Nagybátony 0:1 Dinamó—Kábel 2:0, Gázművek—Salgótarjáni Zo­mánc 2:1, Salgótarjáni Kohász— Petőfibánya 3:1. Kazár—Kistere- nye o:l. Kincs telitalálat a totón A vasárnapi totófordulóban nem volt telitalálatos. 11 találatot 35 pályázó ért el, nyereményük egyenként 8797 forint, lo találatos szelvény 478, 9 találatos 3942 da­rab akadt. Előbbiekre 644. utóbbi­akra 104 forintot fizetnek szelvé­nyenként. Az 50. játékhét eredményei: x, l, x, 1, 2, 1, x. 1. x, 1, x, x. FELHÍVÁS! VÁLLALATOK ÉS SZAKSZERVEZETI BIZOTTSÁGOK! ÜD ÜL ŐHÉZRK (víkendházak) BÉRELHETŐK, 4 fekhelyes, teljes berendezéssel, bárhol »állítható, üdülcíbővítésre igen alkalmas Igénybejelentés 19P1. december 31-ig a BELKERESKEDELMI KÖLCSÖNZŐ VÁLLALATNÁL Budapest, IX„ Közraktár u. 30. I. em. 121. Telefon: 336—499