Pest Megyei Hirlap, 1961. november (5. évfolyam, 258-282. szám)

1961-11-14 / 268. szám

A Pilisi KSK első győzelme, Monor első hazai pontvesztése a megyei labdarúgó-bajnokságban Most is 80 százalékos siker A vendégcsapatok számá­ra kevés babér termett va­sárnap. Csupán Bag, Du- na-haraszti és az SZTK szerzett pontot idegenben, s ez utóbbi pontrablása nyomán megszakadt a mo­nonak hazai százszázalé­kos teljesítménye. Megle­petés Nagykőrös pilisi, va­lamint a fótiak nagy gól- arányú üllői veresége. Pilisi KSK—Nagykőrös 2:0 (2:0) Pilis, 500 néző. V: Gombás. Használt az „öregesítés” a hazai csapatnak, jó iramú mérkőzésen elkerült megszereznáök idei első győzelmüket, az idegenben is ve­szélyes körösiek ellenében. Az el­ső félidőben Pilis támadott töb­bet. A második félidőben véde­lemre rendezkedtek be a hazaiak és még szépíteni sem sikerült a rohamozó vendégeknek. G: Fellegi, Ubrankovics. Jó: Hal- gas, Földvárszki. Fellegi, Ubran­kovics, ill. a körösi védelem. Gödöllői Vasas—Dunaharasztl MTK 1:1 (1:0) Gödöllő, ASC-pálya, 400 néző. V: Halász. A jó talajú pályán már a má­sodik percben góllá érett a hazai­ak korszerű, formás támadójáté­ka. Az első félidőben a Vasas ját­szott fölényben. Szünet után vál­tozott a játék képe. feljöttek a vendégek, s a 79. percben kiegyen­lítettek. A hazaiak, a látottak alapján győzelmet érdemeltek volna. G: Horváth, ill. Városi. Jó: Ko­vács I., Laukó, Horváth, Tóth F„ ÍH. Aradi, Kaltaneeker, Babos, Feff. Csiba József Ceglédi Építők—Vecsés 2:i (0:0) Cegléd, 200 néző. V: Ábrahám. A hazai csapat lényegesen töb­bet, a vendégek sokkal veszélye­sebben támadtak, az első 45 perc­ben kiegyensúlyozott, bár gyenge iramú, alacsony színvonalú mér­kőzés folyt. A második félidőben erősen rohamozott a hazai csapat es megszerezte a vezetést. Ezt még a vecsésiek egyenlítették, ám ez­után teljesen beszorultak. Az utol­só előtti percben sikerült a ha­zaiaknak elérniök a győzelmet je­lentő gólt. 'GGyenizse. Milus—JU. Müller. JŐ: Halmi, l>eli, Gyenizse. ül. Trasszer. Kalász, Jámbor. Pécel—Váci Vasutas 2:0 (2:0) Pécél, 300 néző. V: Kaiser. A hazai csapat kezdettől fogva hatalmas iramot diktált. A csatá­rok ötletesen, jól játszottak, szé­pen kombináltak. Előbb Juhász három kapufája, majd Dobos két óriási kihagyott helyzete jelentett eseményt. A 20. percben Hegedűs 10 méterről, fordulásból hatalmas gólt lőtt a jobb felső sarokba. A 40. percben Juhász 25 méterről is­mét a lécet találta él, a labda a gólvonalról az ötösre pattant ki, onnan Dobos fejjel a hálóba to­vábbította. Szünet után a péceli ötösfogat erősen visszaesett. Vác hatalmas iramot diktált, de a jól romboló hazai védelem mindig időben lépett közbe. Az első 45 percben Pécel meg­érdemelten jutott kétgólos veze­téshez. A találkozó kemény, de sportszerű volt. G: Hegedűs, Dobos. Jó: Móczár. Szabó István. Hegedűs. Juhász, ül. Borzák, Nagy István. Unya- tinszki. Bábi. — Csatári — Üllő—Fóti SE 5:0 (4:0) Üllő, 700 néző. V: Dombai. Az első 45 percben jó iramú küzdelem folyt. Ekkor a hazai csapat kezdeményezett többet, csatársora gyorsan, lendületesen szőtte támadásait, sok lövést kül­dött kapura. A fóti védelem gyak­ran zavarba jött, s ezt jól kihasz­nálták az üllőiek. A vendégek szórványos lefutásai kevés ve­szélyt jelentettek. A második fél­idő alacsony színvonalú, unalmas játékkal telt el. Üllő nem tudta folytatni az első 45 percben mu­tatott jó teljesítményét. A csatá­rok sokat egyénieskedtek, de még ilyen játékkal is sok helyzetet te­remtettek. Üllő megérdemelten nyert, s en­nek aránya a helyzetek alapján nagyobb is lehetett volna. G: Burza (2), Vasadi (2), Viczkó. Jó: Boda, Győri II., Sáli, Burza, Vasadi, ill. Demján, Bori. Varga János Monor—SZTK l:i (1:0) Monor. 800 néző. V: Császár. Heves iramú, nagy küzdelmet hozott a találkozó. A hazaiak a 15. percben megszerezték a veze­tést, ezután többnyire kiegyen­lített játék folyt. A második fél­idő első húsz perce a vendégcsa­paté volt. Sokat támadott Szi- getszentmiklós, mégis, gyors ak­ciók után a monori Kéri és K. Nagy hagyott ki nagy helyzetet. Ez felvillanyozta a vendégeket. Potemkint leshelyzetben „akadá­lyozta” a monori kapus és a megítélt büntetőből egyenlítettek a vendégek. Óriási küzdelem ala­kult ki a győztes gólért. Monor kapujához szögezte az SZTK-t, amely mindvégig kitűnően, szer­vezetten védekezett. Az eredmény igazságos, bár helyzeteik alapján a hazaiak kö­zelebb álltak a győzelemhez. G: Kéri, ill. Pethő (Ul-esből). Jó: Fónyad fa mezőny legjobbjai, Stettner, Zinger. Szabó S., ill. Potemkin, Gere, Földi, Dávid. H. J. Bag—Szigetújfalu 2:2 (2:0) Szigetújfalu. 150 néző. V: Tóth L. Az első félidőben Bag, a máso­dikban Szigetújfalu játszott job­ban. A 25. percben az újfalui ka­pus összecsapott Kékesivel, és megsérült. Tízpercnyi ápolás után visszajött, de végig sántikálva védett. Szigetújfalu második, egy­ben kiegyenlítő gólja íi-esből esett. Söregi a 16-oson kívül érin­tette kézzel a labdát, ára a játék­vezető ennek ellenére 11-est ítélt. Q: Deme, Kékesi, ül. Vigh F.. Vigh B. (ll-esböl). Jó: Adám (a mezőny legjobbja), Katona. Kéke­si, Aszódi, illetve Strohmayer. Pflumm. Néanedi Sándor Ceglédi VSE II.—Ceglédbercel 3:3 (1:0) Cegléd bércéi. 200 néző. V: Tabá- nyi. Jó iramú, tétnélküli mérkőzés. A fiatalokból álló Cegléd lelkes játékával a második félidő köze- péráján már 3:1-re vezetett. A haj­rában egyenlített a berceli csapat. Jó: Hamza, ill. Prudovics. Sen­kei. ' Vasárnap négy mérkőzést ját­szottak a világbajnoki labdarúgó- selejtezők során. Spanyolország az első mérkőzésen Marokkóban, csak minimális arányú győzelmet tudott elérni, így a november 23-i spanyolországi visszavágó igen érdekesnek ígérkezik. A Szovjet­unió isztanbuli győzelmével beju­tott a tizenhatos döntőbe. Nem így Franciaország, amely kikapott Bul­gáriában, s így harmadik mérkő­zést kell játszania. A találkozóra december 16., vagy 17-én, Milánó­ban vagy Bécsben kerül sor. Ha­talmas meglepetés született Nyu- gat-Berlinben, ahol Svájc a har­madik mérkőzésen győzött Svéd­ország ellen., s így az 1958. évi VB második helyezettje nem utazhat Chilébe. A vasárnapi eredményeik: Szov­jetunió—Törökország 2.T (2:1), Svájc—Svédország 2:1 (0:1), Bul­gária—Franciaország 1:0 (0:0), Spa­nyolország—Marokkó 1:0 (0:0). A Spanyolország—Marokkó ta­lálkozón kívül már csak három csoportban nyílt a továbbjutás kérdése. A bolgár—francia, a csehszlo\Ták—skót harmadik mér­kőzéseken kívül a Jugoszlávia— Dél-Korea visszavágója van még 1. Pécel 11 6 3 2 26:15 15 2. Dunahar. 11 5 4 2 28:15 14 3. Monor 11 5 4 2 21:13 14 4. Üllő 11 6 2 3 29:13 14 5. Ceglédi Ép. 11 5 3 3 18:11 13 6. Gödöllő 11 4 4 3 9:11 12 7. SZTK 10 4 3 3 18:14 11 8. Nagykőrös 11 4 3 4 13:11 11 9. Bag 11 5 1 5 20:27 11 10. Vecsés 10 5 — 5 18:16 10 11. Váci VSE 12 3 4 5 21:23 10 12. Ceglédb. 10 3 3 4 14:16 9 13. Albertirsa 10 3 2 5 11:17 8 14. Fót 10 2 3 5 11:25 7 15. Szigetújf. 10 1 4 5 10:20 6 16. Pilisi KSK 10 1 3 6 5:16 5 Cegléd II. 11 5 1 5 29:34 11 Tíz telitalálat a totón A vasárnapi totófordulóban tíz pályázó ért el telitalálatot. Nye­reményük egyenként 30 156 forint. 11 találatos szelvény 407. 10 talála- tos ötezer darab akadt. Előbbiek­re 645, utóbbiakra 80 forintot fi­zetnek szelvényenként. Kevés remény- b| nyel utazott Mis- kolera a Ceglédi g| Vasutas és nem H is tudott megle­Hárcm fordulón át veretlenek voltak, két győ­zelem, egy döntetlen után szenvedték most el negyedik vereségüket. Miskolci VSC—Ceglédi VSE 3:0 (1:0) Miskolc, 3500 néző. V: Bállá B. Ceglédi VSE: Kaltaneeker — Pákozdi, Mednyánszky, Gyikó II — Csontos, Oláh — Kökény, Laczkó, Gyikó I, Nagy, Podani. Az erősen felázott, csúszós talajon az első percek hazai fölénye után a vendégek csak lassan melegedtek játékba. A mérkőzés első és egyben leg­nagyobb helyzetét a ceglédiek hagyták ki a 12. percben, Laczkó révén. A 16. percben hátra. Érdekesség, hogy a chilei tizenhatos döntőbe eddig bejutott hiúnkét csapat közül hat európai és hat tengerentúli. PEST MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei bizottsága és a megyei tanács lapja Felelős szerkesztő Bácskai László Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat Felelős kiadó Csollány Ferenc Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest. VTEL. Blaha Lujza tér 3 Egész nap hívható központi telefon: 343—100, 142—220 A felelős szerkesztő telefonja: 131—243 — Gépírószoba (hívható 20 óráig): 140—447 — Belpolitikai és «portrovat: 140—449 — Művelődési rovat: 140—148 Előállítja Szikra Lapnyomda Budapesl Terjeszti a Magyar Posta. Elő­fizethető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél Előfizetési díj i hőnapra ti forint Labdarúgó NB I. Vasas—Salgótarján 1:0 (0:0). Sal­gótarján. Szeged—Bp. Honvéd 2:1 (2:0). Kispest. Újpesti Dózsa—Győr 5:2 (1:1). Győr. Ferencváros—Do­rog 2:o (1:0). Üllői út. Komló— Pécs 1:0 (0:0). Komló. Ózd—Csepel 3:2 (2:1). Csepel. Tatabánya—MTK I 3:0 (1:0). Tatabánya. 1. Vasas 13 9 1 3 32:16 19 2. Tatabánya 13 8 1 4 24:13 17 3. Ü. Dózsa 13 7 3 3 24:15 17 4. Dorog 13 7 2 4 20:16 16 5. Bp. Honvéd 13 6 2 5 26:19 14 6. MTK 13 6 2 5 27:22 14 7. Ferencváros 13 5 4 4 19:16 14 8. Pécs 13 5 2 6 15:19 12 9. Ózd 13 6 — 7 22:33 12 10. Salgótarján 13 4 3 6 19:22 11 11. Ko-mló 13 4 3 6 16:21 11 12. Csepel 13 3 3 7 17:2.7 9 13. Szeged 13 3 2 8 14:22 8 14. Győr 13 2 4 7 13:29 8 Az MB I. góllövőlistáján a leg­nagyobb érdekességet az jelenti, hogy az ózdi Csernai a Csepel el­len lőtt újabb góljával ismét Iga­zolta jó formáját. A vidéki csa­tár már négy gólra megközelí­tette Tichyt, aki eltiltásia miatt vasárnap még nem játszhatott. Kuharszky három gólt lőtt Győ­rött. és ezzel á harmadik helyre került. 16 gólos: Tichy (Bp. Honvéd). 12. gólos: Csernai (Űzd), 9 gólos: Ku­harszky (Ü. Dózsa), 8 gólos: La- hos (Tatabánya), 7 gólos: Bund- zsák (Vasas) és Kalmár (Csepel). szerezték meg a vezetést a miskolciak. A félidő további részében a vendégek hatalmas lelkesedéssel küzdöttek az egyenlítésért, támadást táma­dás után indítottak — siker­telenül. A második félidőt újból ha­zai támadások vezették be, s a megzavarodott ceglédi vé­delem mellett a 60. percben újabb két gólt értek el a mis­kolciak és ezzel eldőlt a mér­kőzés sorsa. A hátralevő idő­ben hiába támadott újból Cegléd, az eredmény már nem változott. Miskolc ha nem is ilyen arányban, de megérdemelten győzött. Jó: Oláh, Csontos, Kökény. Nagy. — Kecskeméti — Keleti csoport: 1. DVSC 13 9 2 2 36:18 20 2. Diósgyőr 13 7 3 3 21:15 17 3. Miskolc 13 6 4 3 26:11 16 4. Láng 13 7 2 4 24:17 16 5. Bp. Előre 13 6 4 3 29:21 16 6. Egyetértés 13 6 2 5 17:14 14 7. Cegléd 13 4 5 4 19:14 13 8. Borsodi B. 13 6 1 6 13:17 13 9. Ganz-M. 13 5 3 5 20:25 13 10. Szolnok 13 4 4 5 21:15 12 11. Kecskemét 13 4 4 5 19:25 12 12. DEAC 13 4 3 6 9:15 M 13. Nyíregyháza 13 2 6 5 11 .T9 10 14. Bp. Spart. 13 4 2 7 13:24 10 15 . KIS TEXT 13 2 4 7 13:35 8 16. Szeg. Ép. 13 2 3 8 9:20 7 A keleti csoport további eredményei: Debreceni VSC— Borsodi Bányász 4:3, Bp. Spar­tacus—Diósgyőr 1:2, Láng­gyár—Egyetértés 1:1, Előre— Kecskemét 1:1, K1STEXT— Nyíregyháza 1:1, Szegedi Épí­tők—Ganz-MÁVAG 0:0, Szol­nok—Debreceni EAC 3:1. A nyugati csoport eredmé­nyei: Budafok—Mosonmagyar­óvár 2:1, Szállítók—Zalaeger­szeg 1:1, Székesfehérvár— Oroszlány 2:0, Pénzügyőrök— Traktorgyár 1:0, Szombathely —Sopron 3:0, EVTK—BVSC 0:1, Kaposvár—K. Lombik 2:3, Sztálinváros—Budai Spar­tacus 1:1. Akárcsak két héttel ezelőtt. NB III-as labdarúgó­csapataink most is 80 százalékos sikerrel szerepei­tek. Az otthon ját­szók közül a Cse­pel Autó. a Pilisi Bányász és Kar tál egyaránt négy­gólos győzelmet ért el, csupán Vácról raboltak el egy pontot. Meglepetés a Szentendrei Honvéd idegenben kivívott döntetlené. Északközép csoport HI. kér. TTVE—Szentendrei Honvéd 1:1 (1:1) Hévizi út, 709 néző. V: Bures. Sz. Honvéd: Aczéi — Veres. Sá­ros, Kovács — Podhorszky, Ko- necsni — Hajdukovics, Tima-Hor- váth, Sári, Búzás, Decsi. A kiegyenlített első félidő 16. percében egy 30 méteres lövésből szerezték meg a vezetést a hazai­ak. A labda ugyanis a vizes ta­lajon megcsúszva jutott a hálóba. Később három nagy helyzetet ha­gyott ki a Honvéd. A 44. perc­ben. a szöglet utáni kavarodást jól kihasználta Decsi. aki közel­ről az üres kapu balsarkába lőtt. Fordulás után inkább mezőny­játék folyt. A Hl. kér. valamivel többet támadott, de ezeket jól rombolta a Pest megyei védelem. A 50. percben a kapufa mellett suhant el a hazaiak egy veszélyes lövése. A 89. percben hatalmas helyzetet hagytak ki a szentend­rei csatárok, de Decsi Tima-Hor- váth jó labdájával a kapu köze­lében elcsúszott. Közvetlen ez­után a másik oldalon maradt ki gólszerzési alkalom, de a hazai csatár nagy helyzetben melléfe­jelt. A közepes iramú., gyenge szín­vonalú mérkőzésen egyik csa­társor sem jeleskedett. Mindkét fél teljesítményébe több szabály­talanság csúszott a vizes talajon. G: Decsi. Jó: Aczéi. Sáros, Ti- ma-Horváth. R. L. Csepel Autó—Törekvés 4:0 (0:0) Dunaharaszti, 1000 néző. V: Mé­száros. Csepel Autó: Kovács — Vigh, Kulcsár. Hochrein — Szabó. Taj- ti — Bursi, Hauser, Kiss. Kerekes, Kreis z. Végig a Csepel Autó irányította a játékot, a vendégcsapat állandó­an hat-hét emberrel védekezett. Az első félidőben a hazaiak nagy fölényüket nem tudták góllá vál­tani, a helyzetek tömegét hagyták ki csatáraik: Kiss kétméterről, Kreisz ötméterről, majd ugyanő Kerekestől zavarva, hatméterről hibázott, az ellenfél szinte alig jutott el a hazai kapuig. Az első 45 perc gólképtelenségének oka a helytelen felfogásban játszó csa­társor: mindent középen erőltet­tek. Fordulás után változatlanul a Csepel Autó támadott, a Törekvés védekezett. Am most már hig­gadtabban játszottak a csatársor tagjai, szélre adott keresztlabdáik­kal húzták szét a tömörülő vé­delmet, s a 46. percben megtört a jég. Az eredmény nem tükrözi a játék képét, a Csepel Autó még nagyobb arányban is győzhetett voflna. G: Kreisz (2), Kiss. Kerekes. Jó: Vigh (a mezőny legjobbja), Kiss. Kreisz. Pilisi Bányász-Izzó 4:0 (2:0) Pilisvörösvár, 800 néző. V: Su- rányi. P. Bányász: Huj I. — Markos, Hau. Krupp — Gechter, Vízvári — Marjai. Nick II., Peiler. Huj H., Kimmel. A közepes iramú mérkőzésen megérdemelt győzelem. 90 percen át a Bányász kezdeményezett, gólhelyzeteik jobb kihasználásával még több gólt is rúghattak volna. Az Izzó várakozáson alul szere­pelt. Huj i-nék szinte nem volt védenivalója. A 80. percben a já­tékvezető kiállította a vendég- csapatból Jankovicsot. aki a 16- oson belül beletalpalt Huj n-be. A kiállítást nem ll-es. hanem közve­tett szabadrúgás követett, ame­lyet azonban nem tudtak kihasz­nálni a bányászok. G: Huj n., Peller, Marjai. Kim­mel. Jó: Gechter (a mezőny lég­ii jobbja). Hau. Peller. 1. Csepel Autó 11 7 3 1 18: 3 17 2. P. Bányász 8 1 3 24:14 17 3. Sárisáp 12 6 2 4 17:10 14 4. Tokod 11 5 3 3 15:11 13 5. Elektromos 11 5 3 3 22:20 13 6. Hl. k. TTVE 11 5 2 4 28:16 12 7. Nyerges új f. 11 4 4 3 13: 9 12 8. Annavölgy 11 5 2 4 23:21 12 9. Izzó 11 6 — 5 21:23 12 10. Esztergom 11 4 3 4 14T8 11 11. UFC ll 4 2 5 12:22 10 12. Nagytétény ll 3 3 5 19:20 9 13. Törekvés 12 3 2 7 17:24 8 14. Szentendre 11 3 I 7 19:19 7 15. Olimposz 12 2 3 7 10:22 7 16. Csillaghegy 11 3 — 8 10:28 6 A csoport további eredményei: Tokod—Sárisáp 1:0, Anna völgy—* Nyergesújfalu 2:1, Csillaghegy— UFC 1:0, Esztergom—Nagytétény 2:1. Elektromos—Olimposz 1:1. Északi csoport: Váci Petőfi—Ikarus 3:3 (2:1) Vác, 700 néző. V: Bolyos. Váci Petőfi: Jakus — Pindcs, Balogh, Csitári — Farkas, Dorosz- lay — Varga, Pintér. Mojs, Kiss, Steidl. Jó iramú, balszerencsés mérkő­zésen, már az első percben meg­szerezte a vezetést a Petőfi, majd a 26. percben növelték góljaik számát Még ugyanebben a perc­ben szépítettek a vendégek, jobb­szélsőjük lövése Jakusról a gól­vonalon túlra pattant, a berohanó védők már csak onnan tudták ki­rúgni a mezőnybe a labdát. Fordulás után is a Petőfi kez­dett jobban, a.z 50. percben újabb gólt ért el. Am négy perc múlva sikerült a vendégeknek, öngóllal egyenlíteni. A balösszekötő tá­voli lövésébe ugyanis Balogh be­letette a lábát, és a labda az el­mozduló Jakus mögött, a léc alá vágódott. Az öngól megzavarta a hazai védőket, hibát hibára hal­moztak. és ennek eredményeként a 70. percben ll-eshez juttatták az ellenfelet. Ezzel egyenlítettek a vendégek, s a hátralevő időben a Petőfi liiába rohamozott, nem tudták megszerezni a győztes gólt. A balszerencsés pontleadás el­lenére. a csapat játéka biztató volt. lelkesen és helyenként, kor­szerűen játszottak a váci fiúk. G: Varga. Mojs. Kiss. Jó: Do~ roszlay. Farkas, Mojs. Pintér. Pál János Kartali MEDOSZ—Kazár 4:1 (3:1) Kartal, 500 néző. V: Jenővári. Kartal: Podlaviczky — Braun, Antal, Karácsondi — Tasnádi dr.. Varga — Rózsavölgyi, Mudri, Nagy, Angyal, Székely. Már az első percekben kétízben is csak a szerencse mentette meg a kazári kaput. A kartali nyo­más a 10. percben vezetett ered­ményre: Angyal Székely jó lab­dájából gólt rúgott, A 15. perc­ben szögletrúgás után Tasnádi fe­jelt kapura, a lécről visszapattánó labdát Mudri küldte a hálóba. A 42. percben Kazár kihagyott egy nagy helyzetet, majd egy rosz- szul sikerült kapukirúgást elcsíp­ve, mintegy 30 méterről szépített. Két percre rá Rózsavölgyi növelte a hazaiak előnyét. A második félidőben igen nagy iramú játék alakult, Kazár hiá­ba igyekezett szépíteni, sőt, a 85. percben Braun szépen előreívelt szabadrúgásából Tasnádi 12 mé­terről bombagólt fejelt. G: Angyal, Mudri. Rózsavölgyi* Tasnádi dr. Jó: Mudri,, Székely. Braun. Ka­rácsondi. 1. Sashalom 11 7 Körösi — 3 1 25:12 17 2. Nagybátony 11 6 4 1 20: 8 16 3. Ikarus 11 6 3 2 21:15 15 4. Baglyasalja 11 3 4 2 10: 5 14 5. Salg. KSE 11 6 2 3 23:16 14 6. Chinoin 11 5 3 3 24:19 13 7. Petőfibánya 11 6 — 5 24:14 12 8. GD Hajó 11 5 2 4 17:16 12 9. Kartal 11 4 2 5 18:20 10 10. Dinamó 11 4 2 5 11:15 10 11. Kisterenye 10 2 5 3 14:17 9 12. Gázművek 11 3 3 5 14:23 9 13. Vác ll 2 4 5 12:20 8 14. Salg. Zom. 11 2 3 6 16:21 7 15. Kazár 11 1 4 6 13:24 6 16. Kábel 10 — 2 8 5:22 2 A csoport további eredményei: Sashalom—Dinamó 3:2 Petőfibá­nya—Baglyasalja 0:1, Chinoin— Salgótarjáni KSE 4:3. Nagybá- tony—Gázművek 6:i. Kisterenye— Gd Hajógyár 2:2, Salgótarjáni Zo­mánc—Kábel 2:0. Már tizenketten a 16-os döntőben A 12 találatos tippszeivény: l, 2, 2. 1, 1, 2, 2, 2, x, x, 1, 2. Három hét után — háromgólos vereség Gyeplabdázók — kispályán Vasárnap egész délelőtt folytak a kispályás gyeplabda- bajnokság küzdelmei a Nép­stadion edzőpályáján.. A baj­noki címet, mint várható volt, a Bp. Építők nyerte. A Gödöllői Vasas a várakozás­nak megfelelően szerepelt. A. ! Építők—Gödöllő 4:1 (3:1). G: j Szűcs. Bp. Építők—Gödöllő 9:0 (5:0). Gödöllő—Sörgyár 6:4 ' (3:3). G: Hegyi (3), Dányi, Ba­kán, Tamás. Végeredmény: 1. Bp. Építők 5 pont, 2. A. Építők 4. 3. Gö­döllő 2, 4. Sörgyár 0 ponttal. Lipcsében az NDK—Magyaror- szág női röplabda-mérkőzésen a németek 3:2 arányban győztek. A magyar válogatott már 2:0-ra ve­zetett, de azután erősen vissza­esett. Finn birkózók Cegléden és Debrecenben A hazánkban vendégszerep­lő finn szakszervezeti birkó­zó válogatott egy győzelmet ért el, s egy vereséget szenve­dett. A TÚL együttese Ceglé­den a Vasutas ellen 41/2:31/2 arányban nyert. A hazaiak győzelmét Hatvani, Balia I. és Reznák szerezte. Balia E. döntetlenül mérkőzött. A TÚL Debrecenben 4y2:372 arányú vereséget szenvedett a helyi vasutas-együttestől. A Szovjetunió szabadfogású bir­kózó-válogatottja Japán csapatát látta vendégül Moszkvában. Az érdekes nemzetközi találkozó a szovjet birkózók 4,5:3,5 pontará­nyé győzelmével végződött. Használt keményfa komplett hálósizobabú- tor, asztalok, székek, eladók. Cím: Cegléd- bercel. Pesti út 159. Pesthez 15 km-re gya­korlott mezőgazdasági gépszerelőket műhely­munkáira, valamint gyakorlott mezőgaz­dasági géptechnikust technikusi munkakör­ben alkalmaz a Szent­endrei Gépállomás. _ Étkezés, brigádszállás van. Jelentkezés: Mát- ray főmérnöknél. Fekete Danuvia mo­to rkeréko ár eladó. __ Nagykőrös, IX., BaHa Gergely 53. ___________ H ordozható kandalló eladó. Nagykőrös, IV., Rákóczi u. 35._________ S zentendrei Kocsigyár azonnali belépésre fel­vesz férfi segédmun­kásokat és faipari génmunkásokat. — Je­lentkezés a vállalat munkaügyi osztályán. Eladó központ köze­lében szoba, konyhá­ból álló egyharmad házrész, beköltözhető és jó állapotban. Ér­deklődni lehet: Dózsa Gy. utca 24. Nagykő­rös. Beköltözhető családi ház eladó. Vác, Tabán u. 10. szám. Eladó ingatlanok a váci járás területén. Vác: 2 szoba, konyha, speiz, fürdőszoba, nyári­konyha. kamra, 60 n.- öl telekkel. Beköltöz­hető. Ára 85 000 Ft. 1 szoba, konyha, prés­ház. pince, 736 n.-p] telekikel. Beköltözhe­tő. Ara 120 000 Ft. Szoba, kamra. 1200 n.- öl telekkel. Beköltöz­hető. Ara: 27 000 Ft. 1109 n.-öl kerítetlen te­lek. Ara 44 000 Ft. o^9 n -öl kerRe+i-en te­lek. Ara 24 000 Ft. Csörög: 2 szoba, konyha, kam­ra, 800 n.-öl telekkel. Beköltözhető. Ára 55 ezer forint. Erdőkertes; 2 szoba, zárt veranda, fürdőszoba, konyha, 460 n.-öl telekkel. Be­költözhető. Ára 100 000 forint. 1 szoba, konyha, mel­léképületekkel. Nyári- konyha, éléskamra, alatta betonpince. 185 plusz 800 n.-öl telek­kel. Beköltözhető. Ára 50 000 Ft. 207 n.-öl üres telek. _ Ara 3000 Ft, Sződliget: 2 szoba, előszoba és mellékhelyiségek, 114 n.-öl gyümölcsös. Be­költözhető. Ara 65 000 forint. Érdeklődni lehet: PIK. II. Vác, Széchenyi u. 9. sz, CÉGIÉI Kérem azt az isme­rőst, aki nov. 4-én szombaton este a Sza­badság Mozi kerék­párúi egőrzőjétől a K. A. 64—42. rendszámú motorkerékpáromat tévedésből elvitte, 24 órán belül hozza visz- sza. Bálint János bá­dogos és vízvezeték­szerelő, Batthyány u. 38. szám alá. Ha a fenti időre motorke­rékpáromat nem jut­tatja vissza, úgy elle­ne a feljelentést meg­teszem. Megvásároljuk kiolva­sott könyveit XI. hó 17-én a Ceglédi Köny­vesboltban. Vásáro­lunk szépirodalmi, tu­dományos. szakirodal­mi és ifjúsági könwe- ket. Figyelem! Csak egv naois vá«árohmV. készoénzzel fizetünk Eladó eo’v kismart f£i 'háló Túzok u. ÖTalatt. I APROHIRD Irinyi út 12. alatti ház beköltözhető állapot­ban eladó, érdeklődés 19 óra után és vasár- nap a helyszínen. Fekete új Pannónia eladó. Ceglédi, Pesti út 76. Juno. 125-ös motorkerékpár és kantárak eladók. __ Cegléd, Déli út 42. alatt. Egv db TFT Pannónia motorkerékpár elfo­gadható áron eladó. _ Cegléd. TX k^r. Bocs­kai u. 37. alatt. Príma 125-ös Danuvia motor eladó. Csörgő utca 8. Megbízható fiatal be- iárőnő nani 8 _ifl órá­r a munkát vállalna. nagvmosá0. nag^tak'w wtá«i>t íc. c’i'm a Ceglé­di Nvomdában. oTo.rJtfVk. TV Gergely utca 7. alatt. ETESEK Jómegjelenésű értel­miségi fiatalember megismerkedne házas­ság céljából 23__27 é ves magas, csinos, jómegjelenésű hölgy- gyei. Csak fényképes leveleket ».Boldogság’* jeligére a Ceglédi Nvomdába A Kertima gtermelő Állami Gazdaság ön­álló immkakörre 5_10 é ves gvakorlattal ren­delkező dieselmotor­szerelőt keres. Fize­tés megegyezés sze­rint. Jelentkezni lehet személyesen a gazda­ság központjában Ceg­léd. Tí'Qoskés-ccárdáp. Sürgősen eladó azon­nal beköltözhető ház, egy szoba, 200 n.-öl portával. XI. kér. 995. szám. 20 000-ért. Ér­deklődés: Dózsa Gy. 12. szám alatt.