Pest Megyei Hirlap, 1961. október (5. évfolyam, 232-257. szám)

1961-10-24 / 251. szám

Ifí-válogaioitunk váratlan, de megérdemelt győzelme PEST-BP. KÖZÉP 3:1 (1:11 Sport utca, 100 néző. V: Fe­hér. Pest megye: Sztankovits — Libényi. Ubrankovics, Füle — Vast, Kreidl — Kiss Pál, Kiss Imre. Mojs, Józsa, Molnár. Bp. Közép: Bulyovszky — Pécsi, Szigeti, Berke — Ko­vács, Nadler — Sima, Caál, Major, Halter, Mihalkó. A védelmek jól álltak lá­bukon, s így eleinte a csa­tárok, nem tudva a kapu kö­zelébe kerülni, inkább távoli lövésekkel kísérleteztek. A 20. percben Molnár veszé­lyes lövése csúszott el a kapu mellett. A másik oldalon két szögletet rúgtak a fővárosiak, majd a 25. pereben Pest me­gye ívelt be szögletet. A labda Kiss Imréhez került, aki Mojsmak továbbított, a kö­zépcsatár pedig a hatos tájé­káról védhetetlenül fejelt a hálóba. Nem sokkal később Kiss Pál veszélyes fejesét csak az alapvonalon kívülre tudta menteni a kapus. A 30. perc­ben lesgyanús helyzetből egyenlítettek a helyiek. A labda Sztankovits lába között perdült a hálóba, potyagól volt. A 34. percben a kitö­rő Józsa nagy helyzetben pont a kapusba lőtte a lab­dát. a 37. percben az egyik Pest megyei csatár hosszan szöktette magát, s odalett a jó alkalom, majd a félidő befe­jezése előtt egy bal sarokra tartó lövést szépen mentett Sztankovits. Fordulás után, az 54. percben fölé bombáztak a helyiek. Ezután jó ideig mezőnyjáték folyt, a 61. percben ismét előnyhöz jutott válogatot­tunk Józsa fejeséből. Ekkor több cserét határoztak el. a kapuba Szabó A. állt, Vass helyére pedig Kovács Gy. jött be. A fővárosiaknál Zandai lett a jotobszélső. A 74. percben szép védéssel mu­tatkozott be az újonnan be­állt Szabó, majd újabb ne­héz helyzetet tisztázott. Köz­ben a sérült Józsát Bálint váltotta fel. Befejezés előtt két perccel Kovács a bal sa­rokba lőtt védhetetlen gól­lal állított be a végered­ményt. Vasárnapi számunkban azt latolgattuk, hogy Tolna megye ellen esélyesként lépett pá­lyára csapatunk, most talán az esélytelenség jó „kabala” lesz, hiszen a papírforma. a vasárnapig veretlen, éllovas fővárosiak győzelmét jósol­ta. Persze, nem az esélyte­lenség miatt szerezte meg a két pontot csapatunk, hanem azért, mert lelkesen és jól játszott a változatos, kiegyen­súlyozott mérkőzésen. A há­rom gólon kívül még több helyzet maradt kihasználatla­nul. Pest megye a kapu előtt, 6 mezőnyben is felülmúlta el­lenfelét. Az együttes hibájául róható fel, hogy az első fél­ITT AZ ŐSZ! Vásároljon női-, lérSi- és gyermek- ruhákat a Ceglédi Fmsz áruházában Női kabát 800,— Ft-tól 7/8-os kosztüm 580,— „ Ballonkabát 420,— „ Női szövetruha 300,— „ Férfifelöltő 650,— „ Férfiöltönyök 398,— „ Férfinadrágok 133,— „ Fiú- és Ieányrubák óriási választékban! A Pest megyei csapat. Balról-jobbra álló sor: Kiss Lajos a szövetségi ifjúsági bizottság elnöke, Libényi, Kiss Imre, Mojs, Kovács, Vass, Molnár, Sztankovits. Goda Imre edző. Elöl: Bálint, Szabó (fekete mezben) Ubrankovics, Kiss Pál, Füle, Kreidli Józsa időben eléggé el hanyagol táik a balszárnyat. G: Mojs, Józsa, Kovács Gy., ill. Halter. Az egész Pest me­gyei csapat átlagom felüli tel­jesítményt nyújtott. R. L. Ifjúsági válogatott labdarúgó-csapatok tornája VL csoport 1. Bp. Közép 3 2 — 2. Pest 2 1 — 3. Fejér 3 1 — 4. Tolna 3 1 — Fejér—Tolna 4:3 (2:0). Szekszárd 100 néző. 1 10:4 4 1 3:2 2 1 4:7 2 2 5:9 2 KÉTSZER 1:0 I A megyei labdarúgó-baj- j nokságban elmaradt mér- j kőzéseket bonyolítottak le j a hét végén. Mint már j közöltük, szombaton Üllő j 1:0 arányban győzött a ; Ceglédi Építők ellen. va­sárnap pedig egy tétnélkü­li mérkőzés került sorra. Albertirsa—Ceglédi VSE II. 1:0 (0:0) Albertirsa, 300 néző. V: Kele­men. A sérülések miatt tartalékoson kiálló hazai együttes kiegyensú­lyozott küzdelemben győzött. G: Lahoczíky. Jó: Kontha, Kiss, Lehoczky, ill. a ceglédi jobbhát­véd és balösszekötő. E két mérkőzés után a bajnok­ság állása: 1. ÜUő 8 5 1 2 13: 9 11 2. Dunahar. 8 4 2 2 20:10 10 3. Monor 8 4 2 2 13: 8 10 4. Vecsés 8 5 — 3 16:1« 1« 5. Péccl 8 4 2 2 19:13 1« 6. Gödöllő 8 4 2 2 7: 6 10 7. Cégi. Ep. 8 3 3 2 11: 8 9 8. Nagykőrös 8 3 2 3 9: 7 8 S. SZTK 8 3 2 3 15:13 8 10. Bag 8 4 — 4 14:20 8 11. Albertirsa 8 3 1 4 10: 8 7 12. Ceglédberc. 8 2 3 3 9:11 7 13. Vád VSE 9 2 3 4 12:20 7 14. Főt 7 2 2 3 9:13 6 15. Szigetújfalu 8 1 3 4 8:16 5 16. Pilisi KSK 8—26 1:14 2 Cegléd U. 7 3 — 4 14:23 6 Kőházy és Faházi meglepetést okozott Asztalitenisz Tizek bajnoksága itt-ott Vasárnap Nagykörösön ren­dezték meg Pest megye 1961. évi felnőtt asztalitenisz Tíz:k bajnokságát A megye legjobb asztali teniszezői közül a váci Pálfy Károly hiányzott, mi­vel ő e napon Győrött a vidéki Tízek bajnokságán vett részt. A tizedik helyen vég­zett két ponttal. A megyei bajnokságon a férfiak Gergye kivételével mind megjelentek. A távol maradt versenyző helyett be­ugró nagykőrösi Kőházy Fe­renc a viadal egyik nagy meglepetését okozta: ötödik lett. A ceglédi Ehrlich kiváló formában, fölényesen nyerte a versenyt. A második helye­zett gödöllői Árvái nagy biz­tonsággal játszott, épp így a harmadik helyezett „veterán” Rung György is. A férfiver­seny színvonalas mérkőzése­ket hozott és méltó volt a megye legjobb tízének vetél­kedéséhez. Nem így a nők. A meghí­vottak közül négyen is távol maradtak, s az elsőséget Pla- chy Aranka veretlenül, köny- nyedén vívta ki, egy klasz- szissal jobb volt társainál. A verseny zökkenőmente­sen folyt, szépséghiba, hogy a szövetség nem küldött „minőségi” labdát, és a díja­kat sem lehetett kiosztani, mert ezek sem érkeztek meg. Férfi felnőtt: 1. Ehrlich (Ceglédi Vasutas) 18 pont, 2. Árvái (Gödöllői Vasas) 14, 3. Rung (Dunakeszi Ki­nizsi) 12, 4. Dervaderics ár. (Ceglédi VSE) 10, 5. Kőházy (Nagykőrösi Kinizsi) 8, 6. Hubik (Dunakeszi Kinizsi) 8, 7—8. Imre (Gödöllői Vasas) és Kovácsics (Váci Kötött) 6—6, 9. Czagány (Nagykőrösi Kinizsi) 6, 10. Kovács (Ceg­lédi Vasutas) 2. Női felnőtt: 1. Plachy (Gö­döllői Vasas) 10, 2. Fehér (Nagykőrösi Postás) 8, 3. Neumanné (Váci Kötött) 6, 4. Urbán (Gödöllői ASC) 2, 5. Gubek (Gödöllői ASC) 2, 6. Sáfrány (Gödöllői ASC) 2. Az országos Tízek- bajnoksá­gán is meglepetés született. A 19 éves Faházi János ve­retlenül nyerte el az elsősé­get. A nőknél Földiné Kó- czián Éva szintén veretlenül lett első. A felnőtt Tízek bajnokságá­nak végeredménye. Férfiak: 1. Faházi 8 győzelem, 2 Bér­ezik 6, 3. Rózsás 6. Sidó sé­rülés miatt visszalépett. Nők: 1. Földiné 9 gy., 2. Ijukácsné 8, 3. Hevesi 7. Korcsnoj és Portisch az élen A Maróczy nemzetközi sakk emlékverseny hatodik fordu­lója után a verseny állása a következő: Korcsnoj, Portisch 4,5—4,5, Bronstein, Filip, Uhlmann 4—4, Haág, Tajmanov 3,5—3,5, Barcza, Dely, Szimagin 3—3, Bitek, Bisguier 2,5—2,5, Don­ner, Drimer, Kluger, Pogáts 1,5—1,5. Labdarúgó Budapest bajnokság I. osztály, Középcsoport Kőbányai Textil—Gödöllői ASC 1:0 (0:0) Gy&mrői űt, 200 néző, V: Hor­váth. Gödöllői ASC: Tapazdi — Bod­nár. Szeghy. Deák P. — Kormos, Muraközi — Bozsok. Nagy E., Horváth. Deák S., Újvári. Az első félidőben fölényben ját­szott a kőbányai csapat, de az AßC védelme rendre visszaverte a meg-megújuló támadásokat. A szünet után jól Játszó gödöllői csatársor sok veszélyes támadást vezetett. A 75. percben Deák Sándort a lS-oson belül szabály­talanul buktatták, de a játékve­zető továbbot intett. A befejezés előtt 20 másodperccel a hazaiak szerencsés góllal megszerezték a győzelmet. A döntetlen igazságo­sabb len volna. Jó: Kormos (a mezőny legjobb­ja), Nagy, Bozsok, Szeghy, De­ák S. Horváth Kálmán Nincs telitalálat a totón A vasárnapi totófordulóban nem volt telitalálat, ll találatot 2«, 10 találatot 440, 8 találatot pedig 378« pályázó ért el. Nyereményük egyenként: 11 450, «7«, Illetve 104 forint. A 12 találatos tippszelvény: x, 1, x, 1, 2, x. l. x, X, 1, 2. 1. PEST MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei bizottsága és a megyei tanács laola . Felelős szerkesztő Bácskai László Kiadla a HirlaDkladó Vállalat Felelős kiadó csoilánv Ferenc Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest, vm.. Blaha Lutza tér S Egész nap hívható központi telefon: S43—100. 142—220 A felelős szerkesztő telefonta: 131—24» - Gépirószoba rhivható 20 óráig): 140—447 — Belpolitikai és soortrovat: 140—449 — Művelődési rovat: 140—448 Előállítja Szikra Lapnyomda Budapest Terleszti a Magvar Posta. Elő­fizethető a heivt postahivataloknál és kézbesítőknél Előfizetési db i hónapra ll forint 39 éves, középmagas, barna, önhibáján kí­vül elvált egyedülálló, minden káros szenve­délytől mentes, ko­moly dolgozó férfi ke­resi házasság céljából hozzáillő, tisztamultú hölgy ismeretségét. _ Levelet kérem „Bok­rétát kötöttem” Jeligé­re a ceglédi hirdetőbe, Cegléd. Teletel u. 30. Cseresznye telehálő, kifogástalan állapot­ban eladó, S800 Ft. Bp. XI. kér. Elek u. 11, fszt. 2, 01-es villamos­sal. Nagymaroson össz­komfortos villa eladó. 3x5x5 m szoba, nagy terasz, 5 szuterénhe- lyiség, garázs, tégla baromfiól, 250 n.-öles kert, 30 termő gyümöl­csös fa. „Üdülőnek al­kalmas 61 422” jeligére a Budapest, Felszaba­dulás téri hirdetőbe. Szigetszentmiklós, Du­nasor 22. szám alatt eladó egy új 2 szoba, konyhás családi ház, mellékhelyiségekkel, 213 n.-ől teleikkel. 900-as Prága kiskocsi áron alul eladó. Nagy­kőrös, Hargita u. 11. Eladó 150 négyszögöl telek, építőanyaggal együtt, olcsó áron. _ É rdeklődni: Vecsés, Szondi u. 69. Azonnali belépésre felveszünk autószerelő szakmunkásokat. Je­lentkezés: Budapesti MA VAUT váci főnök­ségén, Vác, Április 4 tér 12. NAGYKŐRÖSI APRÓHIRDETÉSEK üres házrész eladó. _ VI. kér. Tímár u. 4 szám. Eladó bontott faanyag, deszka, léc, nagymére­tű tégla és vályog. _ Nagykőrös, VI. kér. Balassa utca 5. Stingl legmodernebb típusú XlII-as zongora igényesnek eiadó. Rá­kóczi u- 12. Középső lakás. CEGLÉDI APRÓHIRDETÉSEK Kiváló jó szép bak- kecske fedeztetésre, Rákóczi űt 62. alatt. Búvár utca 10. számú ház egyharmad laikás- cserével eladó. 6000 db nagyméretű tégila és deszka eladó. XIV. kér. 326. szám alatt. X. kér. Csikósszél 24 Rz. két szoba, konyha és mellékhelyiségek­ből álló ház eladó, azonnal beköltözhető, 36 ezerért. Eladó haboskőris komplett háló és tűz­helyek. Bálintné, Szé­chenyi út 47­Azonnal beköltözhető ház eladó. IV., Lovász utca 3. szám. Fél ház, bútor és kály­ha eladó. Érdeklődni lehet: Vin. kér. Sütő utca 6. Szobaajtó 220x90, szimpla és dupla, el­adó. Széchenyi út 14 íb Alig használt Welt­meister gyártmányú 120 basszusos tangó­ba rm ónlka sürgősen eladó. Cegléd, Szép u. 62. Törek és szalma eladó. ÜL kér. Reggel u, 12. lé<L Igen olcsón eladó kis Singer varrógép, 2 asztal, kályha, tűz­hely, vasüst katlannal, teknő- Rákóczi út 8. Simon. Kifogástalan IZS mo­torkerékpáromat el­adom. Dr. Nyila, Cég­Hollandia-Magyarország 3:3 (2:2) Népstadion, 30 000 néző. V: Phillips (Baihary, Dick — mindhárom skót). Hollandia: Graafland — Wiersma, Pronk, Veldhoen — Kreijermaat, Muller — van der Kuli, Groot, van der Lin­den, van der Cijp, Bosselaar. Magyarország: Grosics — Mátrai, Sipos, Sóvári — Soly- mosi, Kotäsz — Sándor, Gö- röcs, Tichy, Monostori, Feny­vesi dr. G: Linden, Linden, Monos­tori, Göröcs, Groot, Tichy. Szerencsére a mérkőzésnek nem volt tétje viágbajnoki továbbjutásunk szempontjá­ból, mert ellenkező esetben nagy baj történhetett volna. A magyar labdarúgó-válogatott ez alkalommal igen-igen mér­sékelten játszott, meglehető­sen bizonytalan, könnyelmű, s erőtlen volt a magyar tizen­egy. így kezdtek, s ennek eredménye lett hamarosan a 2:0-ás holland vezetés. Ez az­után kissé felrázta játékosain­kat, akik a 15—30 percig az­után mindent beleadtak, s az eredmény egyenlítés lett. Ezután ismét visszaestek a ré­gi hibába, s el lehet monda­ni, hogy a hollandok sokkal jobbak voltak — egészen a 75. percig. Szemre is szépen ját­szottak, sok kitűnő technikai megoldást mutattak. A ma­gyarok eléggé lélektelenek voltak, lassúnak is bizonyul­tak, s nem mutatták azt a ja­vulást, amely felé Bécsben megtették az első lépéseket. Újra kiütközött a sok-sok szerkezeti hiba, a fedezetpár bizonytalansága, stb. De nem ment a csatároknak sem, s meglepetésre a védelem köze­pe is meg-megingott. Vég­eredményben azonban a gyen­gébb eredmény ellenére is elég érdekes mérkőzést láthat­tak a szurkolók, s a nézők kis ízelítőt kaphattak a fejlődő holland labdarúgásból. A mérkőzésre jellemző volt különben, hogy míg a holland csapatból több jó egyéni tel­jesítményt lehet kiemelni, ad­dig a magyarokéból nem, és a közepesnél jobb osztályzatot senki sem érdemel. A skót játékvezetői hármas kitűnően vezette a mérkőzést, amelynek befejezése után a hollandok meglehetősen nagy örömmel, a magyarok pedig kissé szomorúan vonultak le a pályáról. (MTI) A „frakkot" kapus Mintha egy sport-divatlap­ból vágták volna ki, olyan elegánsan volt öltözve a hol­landok kapuvédője, Graafland. Fehér kézelő, fehér gallér egészítette ki fekete öltözetét. A mérkőzés után megkér­deztük a hollandokat, általá­nos szokás-e náluk a kapusok eleganciája. — Igen — válaszolták. Különösen érthető ezGraaf­landnál, hisz sportszerboltja van. így öltözékével saját portékáját is reklámozza. Könnyű így öltözködni! A skót bíró A Népstdaion közönségének feltűnt, hogy milyen keveset fújt Phillips játékvezető, en­gedte a kemény játékot e» csak a kirívó szabálytalansá­gokat torolta meg. — Látszik, hogy ez a bíró „skót”, takarékoskodik a füttyel — jegyezte meg az egyik néző megelégedéssel. Az elismeréssel azonban nem volt skót. Húszak János, a Pest megyei labdarúgó JT főtitkára vezette az előmérkő- zést. Ennek befejezése után a skót bíróhármas valamennyi tagja odament hozzá, s né­metül gratulált működéséhez. A Hollandia—Magyarország találkozó után Huszáik viszo­nozta a figyelmességet, s ő is németül gratulált skót kollé­gáinak. Születésnapi ajándék Kettős ünnepet tartottak a mérkőzés után a holland lab­darugók. Nemcsak a váratlan döntetlenről, hanem edzőjük születésnapjáról is megemlé­keztek. — Ennél szebb születésnapi ajándékot aligha kaphattam volna a játékosoktól — véle­kedett Elek Sehwártz. — Ne­kem a magyar csapatból Gö­röcs tetszett a legjobban, 8 okozta a legtöbb gondot vé­dőinknek. A külföldi sportolók gomb­lyukában magyar jelvény dí­szelgett. Persze volt még a zsebükben is, hisz az ajándék­ba kapottakon kívül jó néhá­nyat vásároltak. Muller szom­baton elfelejtette az egyiket kifizetni, utólag jött rá erre, s vasárnap pótolta mulasztá­sát. így tehát nemcsak a jó já­tékkal, de ezzel sem marad­tak adósak a hollandok. — reitter — Döntetlennel is az élen Az NB ni. Észak­közép csoportjá­ban az őszi, utolsó fordulóból előho­zott mérkőzést ját­szottak vasárnap. A Pilisi Bányász, bár csak az egyik pontot tudta elhoz­ni a Népligetből, e döntetlen is elég volt ahhoz, hogy a táblázat élére kerüljön. Olimposz Petőfi—Pilisi Bányász 0:0 Népliget, Petőfi-pálya, 400 né­ző. V: Beleznay. Pilisi Bányász: Huj I. — Mar­kos, Hau, Nick U. — Gechter, Vízvári — Krupp, Nick I.. Peller, Kimmel, Huj II. Az első félidőben a Bányász széteső, lagymatag teljesítményt nyújtott, míg a hazaiak lendüle­tesen játszottak. A 26. és 43. perc- pen csak a szerencse mentette meg a vendégkaput a góltól, a Pest megyei csapat teljesítményé­nek gyengeségét bizonyítja, hogy csatársoruk csak a 36. percben tudta kiverekedni az első szögle­tet. Fordulás után az első negyed­óra változatlanul a hazaiaké volt. a vörösváriak még a félpályán sem tudtak átjönni. Ezután fel­javultak a bányászok, és a 69 percben Gechter, maid rá egv percre Kimmel lövései veszé­lyeztették az Olimposz kapuját. A 80 percben Huj II. előtt nyílt hatalmas gólhelyzet: a kifutó ka­pus mellett elgurftotta a labdát amely azonban a lécről kipattant. Az utolsó öt perc ismét a görög csapaté volt, s a 86. percben csak Huj I-nek köszönhető, hogy a Bányász-háló érintetlen maradt: Annasztasziádész bombáját sike­rült mentenie. Szerencsés mérkőzésen hozta el az egyik ponto-t a Bányász a meg­lepően Jól játszó sereghajtó ott­honából. A találkozó képe alap­ján, a vendégek kétgólos veresé­ge sem lett volna meglepetés. Jó: Gechter, Huj I., Hau. 1. Pilisi B. 9 6 1 2 15:10 13 2. Csepeí Autó 8 5 2 1 13: 5 12 3. Sárisáp 9 4 2 3 13: 8 10 4. Izzó 8 5 — 3 17:12 10 5. Annavölgy A 4 2 2 21:15 10 6. Nyergesújf. 8 3 3 2 8: 6 9 7. UFC 8 4 1 3 10:18 9 8. Hl. k. rPTVE 8 4 — 4 22:13 8 9. Tokod 8 3 2 3 12:10 8 10. Nagytétény 8 3 2 3 13:13 8 11. Elektromos 8 3 2 3 15:16 8 12. Esztergom 8 3 o 3 12:16 8 13. Törekvés 9 3 1 5 16:16 7 14. Szentendre 8 2 ___ 6 13:15 4 1 3. Olimposz 9 1 2 6 8:20 4 16. Csillaghegy 8 2 — 6 7:22 4 Válogatott labdarúgó mérkőzések Vasárnap délután Varsóban ke­rült sor az ötödik Lengyelország— NDK válogatott mérkőzésre. A találkozó a leneyeiek 3:1 (0:9) arányú győzelmével végződött. ★ Az NSZK labda rúgó-válogatott- Ja Augsburgban Görögország el­len Játszotta utolsó viláabalnoki selejtező mérkőzését. Az 50 000 né­ző előtt lezajlott találkozón a nyu­gatnémetek 2:1 (2:0) arányban győztek. * A világbajnoki selejtezők har­madik csoportjában az NSZK pontveszteség nélkül — 8 ponttal — lett első 2. Észak-lrország két pont, 3. Görögország két pont. + Göteborgban Svédország labda­rúgó-válogatottja vasárnap barát­ságos mérkőzésen 2:0 (1:0) arány­ban győzött Norvégia ellen.