Pest Megyei Hirlap, 1961. szeptember (5. évfolyam, 206-231. szám)

1961-09-19 / 221. szám

Hazai győzelmek- csak az SZTK szerzett pontot idegenben A megyei labdarúgó-baj­nokság vasárnapi mérkő­zésein az otthonjátszók diadalmaskodtak. Több nagyarányú győzelem is született. így a két újonc találkozóján Albertirsa öt góllal terhelte meg a bagi- ak hálóját. Csupán az SZTK tudott döntetlent kiharcolni: az utolsó pilla­natban szerezte meg az egyik pontot. Albertirsa—Bag 5:0 (2:0) Albertirsa, ÍOOO néző, V: Virágh. A találkozó váltakozó iramú, helyenként színvonalas küzdel­met hozott. A hazai csapat vé­gig kezében tartotta a mérkőzés irányítását, de a bagiak sportsze­rűen, még 5:0 után is igen lelke­sen küzdöttek. 2:0 után a bagiak il-eshez jutot­tak, ám Kékesi bal alsó sarkos lövését Kovács kiöklözte. A hazaiak ilyen arányban is megérdemelten győztek: helyen­ként korszerűen és ötletesen ját­szottak. G: Fekete m. (4). Kukucska. Jó: Lehoczki (a mezőny legjobb­ja), Fekete IV., Konta, Fekete m.. Kukucska, ill. Adám, Kéke­si, Aszódi, Deme ír. — Somfai — lövés pillanatában megsérült, és attól kezdve csak statisztált. A félidő további részében is a ha­zaiak irányították a játékot, több helyzetet hagytak kihasználatla­nul. 'Szünet után esett az iram és a színvonal, ebben a játékrész­ben az üllői csatárok nagy hiba­százalékkal játszottak, Bércéi fö­lénybe került, de ez csatársoruk körülményes játéka miatt, med­dőnek bizonyult. A 83. percben váratlanul született a hazaiak má­sodik gólja. G: Hang, Győri I. Jó: Vasadi, Varga, Boda, ill. Pánczélos, Pru- dovics, Macsíkási. Varga János Ceglédi Építők—Duna haraszti 4:1 (2:1) Cegléd, 300 néző. V: Nábelek. A vendégcsapat rohamai az 5. percben góllá értek. A gól után a hazaiak átvették a játék irányí­tását és kapujához szögezték a DMTK-t. Több kapufa után. csak nehezen született meg egyenlítő- góljuk, majd még a félidő során sikerült a hazaiaknak a vezetést is megszerezniük.- A második fél­időben tovább fokozódott az Építők fölénye, mely a további két gólban is kifejezésre jutott. G: Kubinyi (2), Milus (2), ill. Szigetvári. Jó: Kubinyi, Deli, Nagy I., Mányoki, Füle, ill. Ara­di, Babos, Kaltanecker, Városi. Szigetújfalu—Pilisi KSK 2:o (1:0) Szigetújfalu, 200 néző. V: Püs­pöki. Igen sportszerű mérkőzésen, megérdemelten győzött a hazai csapat, a „csupa-lelkes” fiatalok­ból álló vendégcsapat ellen. A gólokon kívül még három kapu­fát is értek el az újfalui csatá­rok. G: Vigh T., Vigh F. Jó: Vigh F., Vigh T., Czingáli, Vigh B., ill. a pilisi kapus (a mezőny legjobb­ja) és középcsatár. 1. Monor 6 4 1 1 11: 5 9 2. Üllő 5 4 — 1 12: 4 8 3. Vecsés 5 4 — 1 12? 5 8 4. Cégi. Ép. 5 2 3 — 8: 4 7 5. Nagykőrös 6 3 1 2 8: 5 7 6 Pécel 5 2 2 1 13: 8 6 7. SZTK 5 2 2 1 10: 8 6 8. Albertirsa 3 2 1 2 7: 3 5 9. Szigetújfalu 5 1 3 1 7: 7 5 10. Gödöllő 5 2 1 2 4: 5 5 11. Főt 5 1 2 2 8:10 4 12. Dunaharaszti 5 1 2 2 6: 8 4 13. Bag 6 2 — 4 8:18 4 14. Ceglédbercel 5 1 1 3 6: 9 3 15. Váci VSE 6 — 2 4 6:18 2 16. Pilisi KSK 5 — 1 4 1:10 1 Cegléd II. 2 2 — — 8: 4 4 LABDARÚGÓ NB I Vasárnapi eredmények: Kom­ló—Tatabánya 1:0 (0:0). Komló. Szeged—MTK 2:2 (2:1). Szeged. Ferencváros—Győr 1:0 (1:0). Ül­lői út. Pécs—Ózd 5:2 (0:0). Ózd. 1. Tatabánya 7 5 __ 2 15: 7 10 2. Bp. Honvéd 7 5 — 2 20:11 10 3. Ferencváros 7 3 3 1 8: 5 9 4. MTK 7 3 2 2 18:13 8 5. Dorog 7 3 2 2 12:11 8 6. Vasas 7 3 1 3 18:11 7 7. U. Dózsa 7 2 3 2 9: 7 7 8. Komló 7 3 1 3 12:12 7 9. Salgótarján 7 2 2 3 12:14 6 10. Pécs 7 3 — 4 11:14 6 11. Csepel 7 2 2 3 10:16 6 12. Szeged 7 2­1 4 8:13 5 13. Győr 7 2 1 4 6:16 5 14. Ózd 7 2 — 5 10:19 4 Az NB I. hetedik fordulójában összesen 25 gól esett. A legered­ményesebb játékosnak Tichy és Dunai I. bizonyult, mindketten 3—3 alkalommal juttatták az el­lenfél kapujába a labdát. Tichy újabb három góljával jelentősen megugrott a mezőnytől, előnye már 5 gól. A góllövőlista állá­sa: ll gólos: Tiohy (Bp. Honvéd), 6 gólos: Lábos (Tatabánya) és Machos (Vasas), 5 gólos: Sándor (MTK), 4 gólos: Csernai (Ózd), Molnár (MTK), Kisuczky (Cse­pel), Monostori (Dorog), Nemes (Szeged), Matesz (Vasas) és Du­nai I. (Pécs). Vecsés—Főt 4:1 (0:1) Vecsés. 600 néző. V: Zsóka. Lendületes fóti támadások után, a 9. percben, közvetett szabad­rúgásból vezetéshez jutottak a vendégek. Vecsés nehezen len­dült játékba, erőtlen támadásai­kat a kitűnő fóti védelem rendre hárította. Szünet után a hazaiak nagy erővel rohamoztak és öt perc alatt két gólt lőttek. Ezután a játékvezető erélytelensége miatt, a mérkőzés eldurvult. A 63. perc­ben a vecsés! Kári, s a fóti Vass a kiállítás sorsára jutott. Az utol­só negyedórában újabb két gól­lal terhelték meg a fótiak háló­ját a hazaiak. G: Trasszer (11-esből), Molnár, Kassai, Kailász, ill. Fényi. Jó: Leimetter, Trasszer. Kalász, Kas­sai, ül. Pektor, Bori, Szabó I. — Fekete — Pécel—Nagykőrös 4:1 (2:1) Pécel, 600 néző. V: Soós. Hazai támadásokkal kezdődött a mérkőzés, s előbb Juhász, majd Szabó lövését nem kisérte szeren­cse. A 30. percben Dobos ugyan megszerezte Pécelnek a vezetést, de pár perc múlva a vendégcsa­pat egyenlített. Fordulás után a körösiek erősen visszaestek, és a hazaiak fölényesen győztek. A 80. percben Csikós n. és Szabó István összecsapott, a péceli játé­kost kórházba kellett szállítani, Csikós II. a kiállítás sorsára ju­tott. G: Juhász (2), Dobos, Debrecze- ni (ll-esből), ül. Komyik. Jó: Ju­hász (a mezőny legjobbja), Szabó I., Váradi, ül. Kornyik, Pécsi. — Csatári — Monor—Gödöllő 1:0 (0:0) Monor, 800 néző. v: Bencsik. Két ellentétes félidőből állt a mérkőzés. Az első félidőben a vendégek támadtak, de kapura veszélytelenül. A második félidő­ben, fedezetei révén feljött a ha­zai együttes, és sok veszélyes tá­madást vezetett. E támadások már veszélycsele voltak, mégis, csak túl szigorúan megítélt il-es- ből tudták megszerezni a győzel­met a monoriak. Nagyiramú, alacsony színvona­lú mérkőzésen, bár szerencsésen, de mégis megérdemelten győ­zött a hazai csapat. G: K. Nagy (ll-esből). Jó: Szol­noki. Zinger. Szabó S., Bokros, ill. Bátori, Katona, Kovács, Sár­réti. H. J. Váci Vasutas—Szigetszentmiklós 3:3 (2:0) Vác, 600 néző. V: Tihanyi. Végig jó iramú, változatos küz­delemben, igazságos döntetlen született. A Vasutas ugyan köze­lebb állt a győzelemhez, de fia­taljai nem bírták az erős iramot, és a több tapasztalattal rendel­kező vendégeknek a 90. percben sikerült egyenlíteniük. G: Kiss (2), Mészáros, ill. Po­temkin, Majoros, Csősz. Jó: Ta­kács. Király. Kiss, ül. Gere. Po­temkin, Majoros. Pál János üllő—Ceglédbercel 2:0 (1:0) Üllő, 1000 néző. V: Gombás. Lendületes támadásokkal kez­dett a hazai csapat és a 9. perc­ben vezetéshez is jutott. Hang a Gyurcsik Zsuzsa megjavította a megyei siílylökő csúcsot a megyei atlétikai bajnokság második napján Húsz sportkör kétszáz ver­senyzője vetélkedett szombat­vasárnap Dunakeszin, Pest megye 1961. évi atlétikai pályaba.jnoksá- gán. Vasárnap is csak közepes eredmények születtek, cSupán Gyurcsik Zsuzsa teljesítménye ér­demel dicséretet, a gödöllői atléta megyei súlylökő-csúcsot ért el. Eredmények (itt közlünk néhány szombati számot is): Férfiak 400 m: 1. Kasza (Gödöllői MB- DOSZ) 53.7, 2. Maurer (G. ME­DOSZ) 58.2, 3. Sulyok (G. ASC) 58.3. Ifjúságiak: l. Bencze (Nagy­kőrösi ITSK) 55 mp, 2. Czebra (Váci Mezőgazdasági Technikum) 55.7, 3. Schmäl (Dunakeszi Vas­utas). 400 m gát: L Császár (Ceg­lédi VSE) 59.2, 2. Molnár (G. ASC) 60 mp, 3. Munkácsi (G. MEDOSZ) 60.2. Ifjúságiak: 1. Dóka (CVSE) 64.3, 2. Maurer (G. MEDOSZ) 67.4. 800 m: 1. Mun­kácsi (G. MEDOSZ) 2:10.4, 2. Pet- ró (G. ASC) 2:10.8, 3. Füleki (Al­sógöd) 2:14. Ifjúságiak: 1. Boros (G. MEDOSZ) 2:09.3, 2. Czerba (Váci Mezőgazd. Technikum) 2:09.5, 3. Papp (CVSE) 2:09.6. 3000 m. ifjúságiak: l. Mihályi (G. ME­DOSZ) 9:52. 2. Molnár (Abony) 10:38.8, 3. Gőz (CVSE) 11:22. 1500 m akadály: Ifjúságiak: i. Mihá­lyi (G. MEDOSZ) 5:07.8, 2. Varga (Nagykőrösi ITSK) 5:12.5, 3. Sze­pesi (CVSE) 5:12.5. 200 m: í. zen- tai (G. ASC) 24 mp, 2. Kasza (G. MEDOSZ) 24.6, 3. Gáspár (G. ME­DOSZ) 24.8. Ifjúságiak: l. Kund- lya (Dunakeszi Vasutas) 24.3, 2. Bencze (Nagj-kőrösi ITSK) 24.5, 3. Ponicsán (Albertirsa) 24.5. 3000 m akadály: 1. Gál (G. MEDOSZ) 12:04.8. Távol: 1. Magyar (G. MEDOSZ) 615, 2. Zentai <G. ASC) 582. 3. Ozs- váth (C, Hunyadi) 562. Ifjúsági­ak: l. Kundlya (Dunakeszi Vas­utas) 644, 2. Dóka (CVSE) 623. 3. Bálint (C. Hunyadi) 508. Magas: 1. Erdei (Nagykőrösi Kinizsi 175, 2. Meichl (G. ASC) 170, 3. Schwarz (Pomáz) 165. Ifjúságiak: l. Man- ninger (Váci Gimn.) 175, 2. Sző­di (Nagykátai Gimn.) 175, 3. Kiss (Váci Gimn.) 175. Hármas: 1. öf- fenberger (Szentendrei Építők) 11,78, 2. Balogh (G. MEDOSZ) 10,50. 3. Nagy (CVSE) 9,71. Ifjú­ságiak: 1. Kundlya (Dunakeszi Vasutas) 12.59, 2. Dóka (CVSE) 12.44, 3. Tari (Fóti Gyermekváros) 11.84. Gerely: 1. Máj ercsik (Abony) 4ö,60, 2. Nagy (CVSE) 28,80. If­júságiak: 1. Nádori (Váci Gimn.) 47,80 , 2. Paunek (Ráckevei Gimn.) 45.40, 3. Balanyi (Nagykőrösi Ki­nizsi) 44 m. Diszkosz: 1. Bacsa (Váci Vasas) 34,73 , 2. Tóth (Al­bertirsa) 34,67, 3. Gulyás (CVSE) 30.20. Ifjúságiak: 1. Magyar Lász­ló (CVSE) 34,05, 2. Csorba (Albert­irsa) 31.84. 3. Szabó (C. Hunya­di) 31,77. Kalapács: 1. Hídvégi (Dunakeszi Vasutas) 41,20, 2. Gu­lyás (CVSE) 33.10, 3. Bacsa (Váci Vasas) 29,20. Ifjúságiak: 1. Siedl (G. ASC) 45,04, 2. Magyar L. (CVSE) 32,85, 3. Dudás (G. ME­DOSZ) 29,86. Nők 80 m gát: 1. Csapó (CVSE) 15.8, 2. Császárné (CVSE) 16.2. Ifjúsá­giak: 1. Kiss Anna (Albertirsa) 13.6, 2. Kiskun M. (C. Hunyadi) 13.7, 3. Kiss Júlia (C. Hunyadi) 15.9. 800 m. Ifjúságiak: 1. G. Nagy Erzsébet (Nagykőrösi ITSK) 2:32.3, 2. Szabó (G. MEDOSZ) 2:46.2, 3. Jeszenszki (Nagykőrösi ITSK) 2:49.4 . 200 m: 1. Császárné (CVSE) 32.8. Ifjúságiak: 1. Antal (C. Hunyadi) 28.4, 2. Kiss Anna (Albertirsa) 29.4, 3. Römer (G. MEDOSZ) 29.4. Távol: 1. Gyurcsik (G. ME­DOSZ) 422, 2. Császárné (CVSE) 390. ifjúságiak: 1. Kiskun Magda (C. Hunyadi) 475, 2. Boldizsár (C. Hunyadi) 459, 3. Radnóti (Nagy­kőrösi ITSK) 452. Súly: 1. Gyurcsik (G. MEDOSZ) 11,19, megyei csúcs, 2. Csapó (CVSE) 7,30. 3. Császárné (CVSE) 7,07. Ifjúságiak: 1. Marik (Al­bertirsa) 9,91, 2. Kiskun M. (C. Hunyadi) 977, 3. Túri (C. Hunya­di) 9,46. Gerely: i. Gyurcsik (G. MEDOSZ) 25. Ifjúságiak: 1. Túri (C. Hunyadi) 28,37, 2. Lacza (G. MEDOSZ) 23,97 . 3. Kiskun M. (C. Hunyadi) 21,13. Debrecenben már nem sikerült... A Ceglédi Vasutas, akár­csak az előző fordulóban, most is volt NB I-es csapattal mér­kőzött. Múltkor Cegléden tud­ták tartani Diósgyőr ellen az egyik pontot, vasárnap azon­ban,. bár szoros küzdelem után, de mindkét pont Debre­cenben maradt. DEBRECENI VSC— CEGLÉDI VSE 3:1 (1:1) Debrecen, 10 000 néző. V: Farkas. Ceglédi VSE: Kaltanecker — Pákozdi, Mednyánszky, Gyikó II, — Csontos, Oláh — Kökény, LacAkó, Gyikó I, Nagy, Józsa. A mérkőzés elején két ka­pufa jelezte a hazaiak fölé­nyét. Az első negyedórában a ceglédi védelem sokat bizony­talankodott és emiatt meleg percek adódtak a vendégkapu előtt. A ceglédi ellentámadá­sok során Gyikó 1, majd Nagy hibázott kecsegtető helyzet­ben. A 23. percben egy beadást Csontos röviden fejelt ki, Zi­lahi hatalmas gólt lőtt. Ki­egyensúlyozottá vált a küzde­lem. A gól után hol az egyik, hol a másik kapu került ve­szélybe, s a 35. percben 1:1 lett. Szünet után folytatódott a hatalmas 'küzdelem. A ceglé­diek jó ideig sikeresen véde­keztek, annak ellenére, hogy a 48. percben Oláh a kiállítás sorsára jutott. A hazaiak a 75. percben „túl szigorú” ll-es­ből tudták csak a vezetést megszerezni. Befejezés előtt pár perccel született a debre­ceniek harmadik gólja. A já­tékvezető súlyos tévedéseivel erősen befolyásolta a mérkő­zés eredményét. G: Laczkó. Jó: Kaltanecker, Kökény, Nagy, Laczkó. — Kecskeméti — 1. DVSC 7 5 1 1 23:10 11 2. Egyetértés 7 5 — 2 10: 5 10 3. Bp. Előre 7 5 — 2 21:15 10 4. Diósgyőr 7 4 2 1 ll: 9 10 5. Láng 7 4 1 2 12:11 9 6. Cégi. VSE 7 2 3 2 14: 8 7 7. Miskolc 7 2 2 3 10: 8 6 8. Kecskemét 7 2 2 3 11:15 6 9. KISTE XT 7 2 2 3 10:14 6 10. DEAC 7 2 2 3 4: 6 6 11. Bp. Spart. 7 3 — 4 10:17 6 12. Szolnok 7 2 1 4 14:10 5 13. Nyíregyh. 7 1 3 3 7: 9 5 14. Borsodi B. 7 2 1 4 5: 9 5 15. Szeg. Ép. 7 2 1 4 7:13 5 16. Ganz-M. 7 2 1 4 8:18 5 A Keleti csoport további eredményei: Láng—Szolnok 1:0, K1STEXT—Szegedi Épí­tők 0:0, Bp. Előre—Miskolci VSC 2:1, Diósgyőri VTK— Ganz—MÁVAG 3:2, Bp. Spar­tacus—Debreceni EAC 2:0, Borsodi Bányász—Kecskeméti Dózsa 1:0, VM Egyetértés— Nyíregyházi Spartacus 3:1. CEGLÉDI APROHIRDETESEK A Nyugati csoport eredmé­PEST MEGYEI HÍRLAP A Masv’ir Szocialista Munkáspárt Pest meeveJ tjízottsáea és a meevel tanács laDta Felelős szerkesztő Bácskai László Kiadja a Hlrlaokladó Vállalat Felelős kiadó csollánv Ferenc Szerkesztőséé és kiadóhivatal: Budapest vni. Blaha Lutza tér $ EeéS2 nao hívható központi telefon: 343—100. 142—22r A felelős szerkesztő telefonta: 131—248 - Géolrószoba 'hívható 20 óráig): 140—447 — BeloolitikaJ és soortrovat: 140—449 — Művelődési rovat: 140—448 Előállítja Szikra Lapnyomda Budapest TerlesztJ a Maevar Posta Elő­fizethető a helvi postahivataloknál és kézbesítőknél előfizetési díj l hónapra ll forint Szajkó utca 2/a sz. ház eladó, azonnal beköl­tözhető^/ _______________ B eköltözhető ház és 6 hl hordók, prés, kád, eladó. Vécsey u. 43. alatt.__________________ E ladó egy 125-ös Cse­pel motorkerékpár. X. kér. összekötő út 45. szám. Halmi ék nál. _ Megtekinthető 16 órá­tok_____________________ É pülőben levő ház és bontásból való épület- anyag eladó. X. kér. Kiss Ernő utca 17. Sürgősen eladó 125-ös Csepel első teleszkópos motorkerékpár. Árok utca 5. szám. Két szoba, összkom­fortos ház eladó. IX. kér. Gém utca 7. sz. Megegyezés szerint. Eladó ház, kádak és hordók is, Bajcsy-Zsi- linszky út 13. Nagy tükörablak el­adó. Táncsics utca 9. alatt. Orion lem ez játszós rá­dió eladó. VIII. kér. Csapó utca 2. alatt. 2 darab jó spalettás ablak eladó. Beloian- nisz utca 18. alatt. Eladó XII. kér. Kap- panhalom 675. számú 800 n.-öl szőlő beköl­tözhető lakással. Egy varrógép eladó. — IX. kér. Nyerges utca 5. szám.________________ N agyméretű tégla, cse­rép és faanyag eladó. Értekezni lehet: Mol­nár István, Cegléd, XIV. kér. 326. szám. Uj vaskapu eladó. Kis­faludy utca 18. alatt. Egy egyedülálló dolgo­zó nő bútorozott szo­bát keres sürgősen. _ Cím a Ceglédi Nyom­dában. Jókarban levő 100-as Csepel eladó. _ XX., Kőrisfa utca 17. 2 darab 6 hl hordó ki­adó. Mátyás király u. 4/a. • nyei: Szombathelyi Haladás— Erzsébeti VTK 5:1, Pénzügy­őrök—Kaposvári Kinizsi 1:3, Zalaegerszegi TE—Budapesti VSC 1:6, Oroszlányi Bányász —Soproni VSE 1:0, Kőbányai Bambik—Budafoki MTE Ki­nizsi 1:1, Mosonmagyaróvári TE—Vörös Csillag Traktor­gyár 0:3, Szállítók—Budai Spartacus 1:1. A bledi nemzetközi sakkver­seny tizedik fordulóját vasárnap bonyolították le. Portisch (ma-, gyár)—Parma '(jugoszláv) függő. ' Kartal nyerte az NB III megyei rangadóját Vác ellenében A labdarúgó NB III. Északi csoport­jában megyei rang­adó került sorra. A^ két ,,újonc” találko­zóját a helyiek nyerték. Az Észak- közép csoportban szereplő mindhá­rom együttesünk győzött. Külö­nösen dicséretes a Pilisi Bányász és a Szentendrei Honvéd teljesít­ménye: idegenből hozták el a két pontot. Északközép csoport Pilisi Bányász—Csillaghegy 3:1 (0:1) Csülaghegy, 600 iíéző. V: Mada­ra si. P. Bányász: Hujj I. — Markos, Nick I., Krupp — Gechter, Víz­vári — Marjai. Nick II., Peiler, Hujj n.. Kimmel. Az első .félidőben erősen szo­rongatott a hazai csapat, a for­mán alul játszó bányászokkal szemben. Csülaghegy l:0-ás ve­zetésénél egy kapura tartó lab­dát Krupp a gólvonal előtt kézzel megfogott, de a 11-est mellérúg­ták a helyiek. Szünet után ma­gára talált a Pest megyei együt­tes. és jól hajrázva., megérdemel­ten nyert. G: Peller (3), Jó: Hujj I., Pei­ler. Krupp. Szentendrei Honvéd—Törekvés 4:1 (2:0) Bihari út, 400 néző. V: Soós J. Szentendre: Aczél — Veres, Sá­ros, Szabó — Podhorszki, Konecs- ni — Samodai, Tima-Horváth, Kovács, Búzás. Pálmai. A Honvéd váratlan jó játékkal, biztosan győzött. A csapat végre azt játszotta, amit képességei alapján várni lehet tőle. Az első gól már az első percben esett, Kovács lövéséből. A további szentendrei gólok a 14.. 60. és 75. percben születtek. Helyzetei alap­ján, a Honvéd még több gólt is lőhetett volna. Három perccel a befejezés előtt Sárost a partjelző beintésére a játékvezető kiállítot­ta, mert az egyik csatárral lök- dösték egymást, mikor a labda nem volt ott. G: Kovács (2), Samodai (2). Jó: Podhorszki. Konecsni, Samodai, Tima-Horváth, Kovács, Pálmai. Csepel Autó—Sárisápi Bányász 2:1 (2:1) Dunaharaszti, 1500 néző. V: Igaz. Csepel Autó: Kovács — Szabó, Kulcsár, Kőszegi — Kreisz, Tajti — Bursi, Kiss. Stál, Kerekes, Vigh. Már az első öt percben, a hazai támadások végén, az üres kapu­ból mentettek a sárisápi védők. A 15. percben Kőszegi és Tajti hibájából azonban, az első sári­sápi támadás góllal végződhetett. A hazaiak a 25. percben ll-esből egyenlítettek, mivel Kerekest a 16-oson belül, gólhelyzetben elka­szálták. Rá öt percre Kreisz lab­dájával Bursi kiugrott és megsze­rezte a hazaiak második, egyben győzelmet jelentő gólját. A má­sodik félidőben a vendégek na­gyobb akarással küzdöttek, mind­két kapu előtt több helyzet ma­radt kihasználatlanul. A látottak alapján a döntetlen lett volna igazságos. A mérkőzés sajnálatos jellem­zője: harc a por ellen. Ugyanis már tűrhetetlen a dunaharaszti Dálya állapota. Vasárnap is, bár nem volt szél, a por erősen befo­lyásolta a játékot. A félpályától a kapukig sem lehetett ellátni. Itt lenne az ideje, hogy sportegész­ségügy szempontjából is tűrhe­tetlen állapotokat az Ületékesek felülvizsgálják. G: Kiss (ll-esből), Bursi. Jó: Kovács, Kulcsár, Kerekes. 1. Csepel Autó 5 3 2 — 8: 2 8 2. Annavölgy ­5 3 1 1 16:11 7 3. Izzó 5 3 — 2 ll: 6 6 4. Nagytétény 5 2 2 1 10: 6 6 5. Törekvés 6 3 — 3 12: 9 6 6. Pilisi B. 5 3 — 2 9: 7 6 7. Sárisáp 6 3 — 3 10: 8 6 8. Esztergom 5 2 2 1 8:10 6 9. UFC 5 3 — 2 7:14 6 10. Elektromos . 5 2 1 2 8:11 5 11. m. k. TTVE 5 2 3 17:11 4 12. Szentendre 5 2 — 3 9: 7 4 13. Tokod 5 1 2 2 7: 7 4 14. Nyergesújf. 5 1 2 2 3: 4 4 15. Csülaghegy 5 2 — 3 6:16 4 16. Olimposz 5 5 3:15 — Az Északkőzép csoport további eredményei: UFC—Olimposz 2:1, Elektromos—Esztergomi Vasas 2:2, Annavölgyi Bányász—Nagytétényi Kohász 4:3, III. kér. TTVE—To- kodi Bányász 3:0, Nyergesújfalui VLscosa—Izzó 2:1. Északi csoport Kartali MEDOSZ—Váci Vasas 2:0 (0:0) Kartal, 1900 néző. V: Sebestyén. Kartal: Podlaviczky — Braun, Gábor, Mócsa — Tasnádi, Yrarga — Rózsavölgyi, Angyal. Nagy, Mudri, Szabó. Vác: Jakus — Píndes. Balogh I., Katona I. — Madár, Farkas — Ka­tona II., Kunstár. Varga, Dorosz- lay, Balogh II. A megyei rangadót az egysége­sebb hazai csapat biztosan nyer­te. a gyenge napot kifogó váciak ellen. A MEDOSZ mindkét fél­időben többet támadott. Az 54. percben Nagy Jenő a félpályáról elindulva, több védőt, majd a ka­pust is kicselezve, juttatta előny­höz csapatát, a 60. percben lőtt újabb sói előkészítése is Nagy ér­deme. G: Nagy, Szabó. Jó: Gábor, Nagy. Tasnádi, Varga, ül. Jakus, Balogh I., Pindes. Takács—Sinkó L. Salg. KSE 5 5 — — 13: 6 10 2. Nagybátony 5 3 2 — 8: 4 8 3. Sashalom 5 3 1 1 13: 6 7 4. GD. Hajó f 3 1 l 11: 6 7 5. Petőfibánya 5 3 — 2 12: 5 6 6. Baglyasalja ■ 5 2 2 1 5: 3 6 7. Ikarus 5 3 — 2 6: 6 6 8. Chinoin 5 2 1 2 13:11 5 9. Kartal 5 2 1 2 10:11 5 10. Gázművek 5 2 — S 6: 7 4 11. V. Dinamó 5 2 — 3 4: 8 j ’12. S. Zománc 5 1 1 3 9:13 3 13. Váci Vasas 5 1 1 3 5:11 S 14. Kazár 5 1 1 3 3: 7 3 15. Kisterenye 5 — 2 3 8:14 2 16. Kábel 5 — 1 4 4:12 1 Az Északi csoport további ered­ményei: Salgótarjáni KSE—GD. Hajógyár 4:2, Nagybátonyi Bá­nyász—Salgótarjáni Zománc 2:0, Kazári .Bányász—Baglyasaljai Bá­nyász 1:1, Petőfibánya—Kistere- nyei Bánvász 2:0. Vasas Dinamó— Gázművek 2:0, Sashalmi Elektro­nikus—Vasas Kábelgyár 4:1, Chi- noin—Ikarus 1:2. Biztosan győzött Máltában az Újpesti Dózsa A labdarúgó Kupagyőztesek Kupájáért játszotta vasárnap első mérkőzését Máltában az‘ j Üjpesti Dózsa. A lilafehérek a Floriana ellen 5:2 (3:0) ará­nyú fölényes győzelmet arat­tak. KEDDI SPORTMŰSOR SAKK. A megyei csiliagszerzö- verseny nyolcadik fordulója: dr. Dózsa—Pottornyai, Vörös—Csen­teritz. Dobos—Lakó, Takács- Ványai. Sziván—Szüárdffy, Wol- lák—M. Kovács, a Fleck—Tóth mérkőzést elhalasztották. Az első osztályra minősítő verseny ötö­dik fordulója: Hoschek—Szoltsá- nyi, Wetzel—Horváth. Bayer— Papp. Gáborházi—Szmetana, Lu­gosi—Fodor. A Schubert—Eerze mérkőzést elhalasztották. (Bn.. XI., Karinthy Frigyes u. 3., 17.30). HÁROM TELI­TALÁLAT A TOTÓA A vasárnapi totófordulóban há­rom telitalálatos szelvény akadt. Nyereményük egyenként 103 389 forint, ll találatos szelvény 136. j 10 találatos 1872 darab akadt. Az előbbiekre 2280, az utóbbiakra 220 forintot fizetnek szelvényenként. A 12 találatos tippszelvény: 1, 1. x, 2, 2, 2, 1, 1, x, 1, 1. 1. A nemzetközi kajak-kenuver- seny küzdelmeit vasárnap foly­tatták Tatán, a második verseny­nap küzdelmeit jóval többen te­kintették meg, mint szombaton, több mint 7000 ember figyelte az érdekes és izgalmas számokat. Az időjárás is kedvezett a verseny­nek. amelynek minden egyes szá­mában magyar győzelem szüle­tett. A legérdekesebb számok kö­zé tartozott a k—2 férfi 1000 mé­teres, a k—2 női 500 méteres, s a k—1 férfi 4x500 m váltó. A labdarúgó klubcsapatok „Vi­lág Kuoa” döntőjében vasárnap Montevideóban játszották le b? urugua.y-i Penarol és a portugá Bofrfica visszavágó-mérkőzést. UÍalkozőn az urueuay-i csap 70 000 néző előtt, különösen első félidőben mutatott ragyo?- játékával, 5:0 (4:0) arányban gye zött. Meglepetés volt. hogy a ta­valyi Európa Kupa-győztes Ber- fica csatársora kép+elen volt át­törni a hazaiak kitűnő védelmét. Miután az első mérkőzésen a Bér fica mindössze l:0-ra nyert. a Penarol 5:i gólarányával a ..Világ Kupa” győztese lett. A spanyol labdarúgó-bajnokság harmadik fordulójában a Real Madrid a Sevilla ellen mérkőzött. Az ötszörös Európa Kupa-győz­tes, a Vasas szerdai ellenfele, a vártnál sokkal nehezebben, mind­össze 2:i arányban tudta kiharcol- 1 ni a győzelmet. Nyársapáti Kossuth Tsz használt hordókat és puttonyokat vásá­rol. , Szentendrén 1100 n.­öles Duna-parti gyü­mölcsös eladó. Tele­fon esti órákban: 456— 625, Azonnal elfoglalható tizennégyméteres köz­műves téglaépület III. kér. Szentendrei úton huszonötért eladó. Kaosza. XVHI.. Zsolt u. 4.