Pest Megyei Hirlap, 1961. szeptember (5. évfolyam, 206-231. szám)

1961-09-05 / 209. szám

Vendégsikerek a „megyében44 Fölényes vecsési győzelem Bagón, az első Váci VSE-pont Szigetújfaluról, Üllő az élen A megyei labdarúgó-baj­nokság ötödik fordulójában csak a Nagykőrös s a Cegléd- bercel győzött hazai környe­zetben. Gödöllőn, Foton és Szigetújfalun megosztoztak a bajnoki pontokon. Monor Ceglédbercelen „hagyta" első helyét. A Váci Vasutas úgy­látszik kezd magára találni. Vecsés—Bag 4:# (2:0) Bag, 600 néző. V: Szórádi. Nagy lendülettel kezdtek a ha­zaiak, de a nyugodtabban játszó vendégek fokozatosan átvették a játék irányítását és a 65. percben már 4:0 arányban vezettek. Ek­kor Mercz megsérült, de ennek ellenére továbbra is a vecsésiek támadtak, csak a szerencse-men­tette meg további góloktól a ha­zai kaput. G: Kassai. Mercz, Kalász, Jám­bor. Jó: Trasozer, Kassai (a me­zőny legjobbja), Kalász, Szlahó, Csernyi, ül. Ádám, Katona. Fekete Gödöllői Vasas—Ceglédi Építők 0:0 Sportszerű, izgalmas mérkőzést vívott egymással a két csapat. Monor lelkes, kemény játéka ke­vésnek bizonyult a hazaiak na­gyobb technikai tudásával szem­ben. A mérkőzést eldöntő gól az 50. percben született: Macská- 5i szépen futott el a monori vé­dők mellett, s nem hibázott. A gól után tíz percig a vendégek „vi­harosan” próbáltak egyenlíteni, ám ez nem sikerült. Az utolsó félórában a hazaiak voltak fö­lényben, kivéve a mérkőzés utol­só pillanatait, amikor egymás után négy szögletet értek el a monoriak. Jó: Csilló, Pánczélos, Tóth, Er­dei, ill. Fónyad II.. Fónyad I., Szolnoki. Kohlmayer Nagykőrösi Kinizsi—Albert­irsai vasutas 1:0 (1:0) Nagykőrös, 800 néző. V: Dom- bai. A hazaiak már a 4. percben gólt értek el, de a további folytatás elmaradt, mert a körösi csatá­ról: a legjobb helyzeteken is ki­hagyták. Húsz perc után ki­egyensúlyozottá vált a jái.ék. Vé­gül is közepes szín vonalár, válto­zatom, jó iramú küzdelemben, a hazaiak megérdemelten ‘győztek. ' G: Becsi. Jó: Gömöri (a me­zőny legjobbja). Csikós I., Vass, Aszódi, ill. Kovács, Na/jy, Kontha, Fazelcas. — Pécsi — 1. Üllő 4 3 — 1 10: 4 6 2. Vecsés 4 "í3 — 1 8: 4 6 3. Nagykőrös 1 2 1 1 4: 1 5 4—5. Monor 4 .2 1 1 7: 5 5 4—5. SZTK 4 2 1 1 7: 5 5 6. Cégi. Ép. 4 T 3 — 4: 3 5 7. Gödöllő 4 2 1 1 4: 4 5 8. Fót 4» .1 2 1 7: 6 4 9. Bag 4 2 — 2 8:10 4 10. Dunaharaszti 3 1 1 1 3: 2 3 11. Pécel 3 1 1 I 7: 5 3 12. Ceglédb. 4 I 1 2 6: 7 3 13. Szigetújfalu 4 — 3 I 5: 7 3 14. Albertirsa 4 1 1 2 2: 3 3 15. Váci VSE 4 — 1 3 3:12 1 16. Pilisi KSK 4 — 1 3 1: 8 1 Cégi. VSE H. 1 X — — 5: 4 2 UTOLSO PAR „ELŐBBRE" FUSS! Immár szokássá válik az idén az NB I-ben, hogy a sereghajtók, a legkevesebb pontot szerzett csapatok győznek, s az előttük állóknak „engedik át” a táblázat utolsó helyeit. Ez történt most is: a hatodik fordulóban. A góllövőlista „vezetőhármasa” változott: Machos is ..helyre” ke­rült. Nyolcgólos: Tichy (Bp. Hon­véd). 6: Lahos (Tatabánya), 5: Machos (Vasas). Vasárnapi eredmények: Tatabá­nya—Bp. Honvéd 2:1 (1:0), Tata­bánya. MTK—Pécs 2:0 (0:0). Hun­gária út. Komló—Ózd 5:0 (1:0). Komló. Salgótarján—Ferencváros 0:0. Salgótarján. Cseoel—Győr 4:1 (2:1). Győr. 1. Tatabánya 6 5 — 1 15: 6 10 2. Bp. Honvéd 6 4 ■— 2 16: 9 8 3. Vasas 6 3 1 2 16: 7 7 4. MTK 6 3 1 2 16:11 7 5. Ferencváros 6 2 3 1 7: 5 7 6. Ü. Dózsa 6 2 2 2 9: 7 6 7. Salgótarján 6 2 2 2 10:10 6 8. Dorog 6 2 2 2 8: 9 6 9. Komló € 2 1 3 11:12 3 10. Csenel 6 2 1 3 10:16 5 11. Győr 6 2 1 3 6:15 5 12. Ózd € 2 — 4 8:14 4 13. Szeged 6 2 — 4 6:11 4 14. Pécs 6 2 — 4 6:12 4 A Csepel Autó változatlanul az élen Gödöllő, 500 néző. V: Huszák. Az első félidőben a ceglédiek voltak többet támadásban, szünet után fél órán keresztül azonban nagy nyomás nehezedett a ven­dégek kapujára, de kitűnő vé­delmüket a szétesően játszó helyi csatársor nem tudta áttörni. A hajrában, kis szerencsével, a ven­dégek megszerezhették volna a győzelmet. Jó: Katona, Tóth n., Bátor!, 111. Pánczél, Dell, Máthé, Mllus. Horváth Kálmán Főt—SZTK la (1:0) 1 Főt. 400 néző. V: Miklós. Az első percben már kapufát lőttek a hazaiak. Majd kölcsönö­sen hagytak ki helyzeteket a csatárok, míg végül a 40. perc­meghozta a hazai vezetést. Szünet után, bár az SZTK csak szórvá­nyosan támadott, az 50. percben sikerült egyenlítenie. Szerencsés döntetlent ért el az SZTK Fóton, hiszen a hajrában újból csak a ka­pufa mentette meg hálójukat. G: Fényi, ill. csősz. Jő: Szabó I-, Demján, Fektor, ill. Potemkin, Gere. Dávid. Kalma Üllő—Pilisi KSK 2:0 (2:0) Pilis, BOO néző. V: Abrahám. Közepes iram és színvonal. Bár a pilisiek támadtak, a 9. percben Üllő ért el gólt, sőt, a 30. percben a pilisi Kurucz hazaadása a felső kapufáról vágódott a hálóba. For­dulás után is a Pilis támadott többet, de eredménytelenül. G: Hang, Kurucz (öngól). Jő: Sáli, Boda, Hang, 111. Kurucz, Fel­legi, Ubrankovics. Varga Váci VSE—Szigetújfalu 1:1 (1:0) Szigetújfalu, 300 néző.. V: Ripp. Többet támadott és közelebb állt a győzelemhez a Vasutas­csapat. A hazaiak szerencsés ti­zenegyessel egyenlítettek. G: Pálinkás, ill. Vlgh B. (11-es- ből). Jő: Takács (a mezőny leg­jobbja), 111. Vlgh B., Vligh F. Ceglédi VSE H.—Pécel 5:4 (2:2) Cegléd, 2000 néző. V: Kőhalmi. Színvonalas találkozón 2 :l-re, 3:2-re, majd 4:2-re a vendégek ve­zettek, de végül a hajrában felül­kerekedett a Vasutas. A pécellek góljait Dobos (2), Várad! és Deb­receni lőtte. A péceli csapatban jó volt Váradi és Konca. Ceglédbercel—Monor 1:0 (0:0) Ceglédbercel, 1400 néző. V: Pusz­taszeri. PEST MEGYEI HÍRLAP A Magyv Szocialista Munkáspárt Pest megyei bizottsága és a mesveí tanács laola Felelős szerkesztő Bácskai László Kiadta a Hírlapkiadó Vállalat Felelős kiadó Csollány Ferenc Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest VOT., Blaha Lutza tér S Egész nap hívható központi telefon: 343—100. 142—220 A felelős szerkesztő telefonla: 131—248 — Géolrószoba fhlvhatő 20 óráig): 140-447 — Belpolitikai és soortrovat: t40—449 — Művelődési rovat: 140—448 Előállnia Szikra Lapnyomda Budapest Tertesztt s Maavat Posta. Elő­fizethető a nelyl oostahivatalokná’ és kézbesítőknél Előfizetést dit t hónapra it forint Igen nehéz küz- jjilTI delemben. de megőrizte vezető I É | helyét az Eszak- közép csoportban a Csepel Autó, s a Pilisi Bányász az első „bajnoki pályaavatón” otthontartotta a pontokat. Mi­ként szombaton a Kartal Sal­gótarjánban, épp így vasár­nap a Szentendrei Honvéd a fővárosban vereséget szenve­dett. Az újjászervezett Váci Vasas megszerezte első győ­zelmét. Északi csoport Váci vasutas SE—Cili nőin 3:2 (1:0) Vác, 600 néző. V: Blank. Vác: Jakus — Pindes, Balogh 1„ Katona i. — Vasvári, Madár — Folyóka, Katona H., Kunstáhl, SteidI, Balogh II. A hazaiak nagy akarással küz­döttek, de csak a 42. percben tudták, SteidI révén, megszerez­ni a vezetést. Fordulás után, az 55. percben egyenlített a Chinoin, ám rá tíz percre Folyóka és Kunstáhl góljaival 3:l-re elhúz­tak a Vasasok. A hajrában ugyan a vendégeknek sikerült szépíte­ni. a hazai csapat erősen vissza­esett. de helyzeteik alapján na­gyobb arányban is megérdemel­ték volna a győzelmet. Jó: Balogh I.. Madár, Kunstáhl, Katona H. — Pál — A csoport további eredményei: GD Hajógyár—Kazári Bányász 3:0, Kisterenye—Nagybátony 2:2, Bag- lyasalja—Gázművek 1:0, Ikarus— Sashalmi Elektronikus 1:0, Pető- fibányai Bányász—Vasas Dinamó 4:0, Salgótarjáni KSE—Vasas Ká­bel 2:1. 1 .SKSE 4 4 ___ ___ 9 : 4 8 2. GD Hajó 4 3 1 ___ 9 : 2 7 3. Nagybátony 4 2 2 — 6: 4 6 4. Ba,glyasalja 4 2 1 1 4: 2 5 5. Sashalom 4 2 1 1 9: 5 5 6. Chinoin 4 2 1 1 12: 9 5 7. Petőfibánya 4 2 — 2 10: 5 4 8. Gázművek 4 2 ___ 2 6 : 5 4 9. Ikarus 4 2 — 2 4: 5 4 10. S. Zománc 4 1 1 2 9:11 3 11. Kartal 4 1 1 2 8:11 3 12. Vác 4 1 1 2 5: 9 3 13. Kisterenye 4 — 2 2 8:12 2 14. Kazár 4 1 — 3 2: 6 2 15. V. Dinamó 4 1 — 3 2: 8 2 16. V. Kábel 4 — 1 3 3: 8 1 Eszakközép csoport Csepel Autó—Nagytétényi Kohász 1:1 (1:1) Nagytétény, 900 néző. V: Ru- zsinszki. Csepel Autó: Kovács — Szabó, Kulcsár, Kőszegi — Kreisz, Tajti — Burst, Hauser, Kiss, Kerekes, Vigh. Nagy meleg, hatalmas Iram. Amikor a játékvezető a 15. perc­ben „visszahúzásért” a hazai Sza­bót kiállította: parázs lett a han­gulat a játéktéren. Ilyen kímé­letlenül, mint a Nagytétény 75 percen át, csapat még nem ját­szott az NB' m-ban. Ennek ellenére, a 20. peroben Az otthonjátszók győztek egy szabadrúgást Kerekes „le­tett” Hausemek, s ő megszerezte a vezetést, a 40. percben a Cse­pel Aufió kapusa, Kovács, már fogta a labdát, amikor megrúg­ták: s a játékvezető, érthetelenül, „feldobda” a kapu torkában a lab­dát. Az ezt követő zűrzavarban szerezték meg az egyenlítést a nagytétényiek. A 80. percben megszerezhettük volna a győzel­met, de Kerekes az üres kapu fö­lé iveit. Kőszegi az első félidő közepe táján megsérült, s így tu­lajdonképpen a Csepel Autó is tíz emberrel játszott a mérkőzés nagy résziében. Jó: Kulcsár, Kreisz, Tajti, Kerekes. Kovács. Pilisi Bányász—III. kér TTVE 3:1 (3:1) Pilisvörösvár, 1000 néző. V: Gár­donyi. P. Bányász: Hujj I. — Markos, Hau, Krupp — Geeilter, Vízvári — Marjai, Nick I., Peiler, Hujj II., Kimmel. A 4. percben a vendég Sebes­tyén kapufát lőtt, melyre a ha­zaiak két gyors góllal válaszol­tak. A 6. percben Kimmel elől kézzel ütötték el a labdát a TTVE védői: a li-est Peller értékesítet­te. A i4. percben Peller kiugrat­ta Kimmelt, ki a kapus felett a hálóba emelte a labdát. Változa­tos játék után, a 42. percben egy jobboldali beadást Hujj i. a saját kapujába ütött. Fordulás után, a 6. percben eldőlt a mérkőzés sor­sa. Kimmel középről indította Hujj H-öt, aki a kifutó kapus mellett, a jobb alsó sarokba he­lyezte a labdát. Ezután igen erő­sen esett a játék színvonala, tu­lajdonképpen említésre méltó esemény csak az utolsó őt perc­ben történt. Ekkor egy TTVE- kapukirúgás után Krupp 35 mé­terről az üres kapura ívelt, s a kapus csak épp hogy léc fölé tud­ta nyomni a labdát. A sarokrú­gást Peller hajszállal fejelte ka­pu fölé. A hazaiak megérdemel­ten győztek, bár teljesen feles­legesen, a játékidő nagy részében igen idegesen játszottak. Az új edző, Kontha Lajos „kezenyoma” azonban már meglátszik a csapat játékán. Jó: Krupp, Hau, Hujj n„ Vizvári, Nick I. UFC—Szentendrei Honvéd 2:1 (2:1) Bécsi út, 800 néző. V: Teuschler. Szentendrei Honvéd: Aczél — Kispetdt, Sáros, Szabó — Búzás, Konecsni — pálmai, Tima-Hor­váth. Kovács, Veres. Sziron. Az első félidőt gyenge színvo­nal. erős küzdelem jellemezte. A 12. percben Tima-Horváth meg­szerezte a vezetést, melyre azon­ban a félidő közepetáján két gól­lal válaszoltak a hazaiak. Fordu­lás után enyhe Honvéd-fölény alakult ki, de a csatárok nem bírtak a túl kemény UFC-védők- kél. A 76. percben a szabadrúgás­hoz letett labda elé álló játékost kézzel ellökte Veres, ezért a .já­tékvezető kiállította. Jó: Aczél, Tima-Horváth. A csoport további eredményei: Vasas izzó—Olimposz 3:0, Sári­sápi Bányász—Nyergesúj falui Vis- cosa 2:1, Csillaghegy—Törekvés 1:0, Tokod! Bányász—Elektromos 6:1. Esztergomi Vasas—Annavöl- gyi Bányász 3:3. 1. Csepel Autó 4 2 2 — 6: 1 6 2. Nagytétény 4 2 2 — 7: 2 6 3. Izzó 4 3. — 1 10: 4 6 4. Sárisáp 4 3 — 1 8: 4 6 5. Annavölgy 4 2 1 1 12: 8 5 6. Törekvés 4 2 — 2 9: 4 4 7. Tokod 4 1 2 1 7: 4 4 8. P. Bányász 4 2 — 2 6: 6 4 9. Elektromos 4 2 — 2 6: 9 4 10—11. Csillagh. 4 2 — 2 5:: L3 4 10—11. UFC 4 2 — 2 5: 13 4 12. Esztergom 3 1 1 1 4: 7 3 13. in. k. TTVE 4 1 —' 3 14: 11 2 14. Szentendre 4 1 — 3 5: 6 2 15. Ny. viscosa 4 — 2 2 l: 3 2 16. Olimposz 3 — — 3 1:11 Szeptember 1—15-ig „MARADÉK VÁSÁR11 a Pest megyei Ruházati Vállalat kistarcsai, gödöllői, váci, ceglédi, érdi, pilisvörösvári, monori le^v-tékelt- és maradékáru boltjaiban 20—SO százalék engedmény 350-es Jáwa igényes­nek eladó. Kecskemét, Fehér u. 31. __________ A Ceglédi Villamos­ipari Gyár esztergá­lyos és öntő szakmun­kásokat keres azon­nali belépéssel. Jelent­kezni lehet: Cegléd, Törtei! út 12. Munka­ügyi osztály. 250-es Jáwa igényes­nek eladó. Kazinczy utca 37. Varga. Keletitől ötven percre, állomástól húsz perc­re háromszázas telek hatezerért eladó. Meg­tekinthető délután: Isaszegen, Lakics Mi­hály, Somogyi Béla út 57. A Diósdi Csapágy­gyár felvételre keres laboratóriumi munka­körbe vegyésztech­nikust. Érdeklődni le­het: 258—880. Bélyeggyűjteményt, összeállítást vásárolok. Hiánylistára magyart szállítok. Átvétel után fizetendő. Bélyegke­reskedés, Szeged, Ke­lemen u. Gyönyörű, faragott, nehéz hálószobabútor és-200 négyszögöl por­ta, törpe gyümölcsfák­kal, szőlővel eladó. _ Értekezés: Cegléd, Csutak Kálmán u. 27. CEGLÉDI APRÓHIRDETÉSEK Beköltözhető új ház, nagy portával, fele­részben is eladó. Ber- csényi út 21. sz. Ebédlőszekrény, ágy, plüssdivány eladó, Do­bó utca 2. sz. alatt. Fajtiszta kölyök puli­kutyák és egy zomán- cos tűzhely eladó. — Cegléd, Bezerédi utca 30. alatt.______________ E ladó ház, Csikos-szél 32. Külön egy hold szőlő portával. Ceglédbercelen a Kos­suth Lajos utca 16. számú ház sürgősen eladó, mely egy szo­ba, konyha, mellék- épületekkel, az udvar­ban szőlő és gyü­mölcsfákkal, 360 n.-öl telekkel, beköltözhető. Érdeklődni ugyanott, árar 50 000 forint. Eladó 150-es Cetka új­szerű állapotban. Ceg­léd, Pesti út 37. Meg­tekinthető 16 órától 2( óráig. Eladó egy db kétszár- nyas kamraajtó, abla­kok és gyalupad. VII. kér. Kossuth Lajos u. 19. alatt. Mély gyermekkocsi el­adó. Virág u. 24. 3 db használt ablak. 200x220-as méretberj eladó. _ Érdeklődni: C eglédi Ruhaipari Vál­lalatnál, Szabadság tér három. Egy kapu eladó. IV kér. Alszegi út 22. alatt. NAGYKOROS! APRÓHIRDETÉSEK A Nagykőrösi Állami Gazdaság vizsgázott láng* és ívhegesztői felvesz azonnali belé­pésre. Nyolc általá­nost végzett fiúkai gyümölcs-, szőlőker­tész tanulókat szer­ződtetünk. Érdeklődni lehet a gazdaság köz­pontjában, Fekete. Pestlőrinc, Fáy u. 29. sz. Beke Pál tulajdo­nát képező 2 szobás családi ház eladó. 8( ezer forintért. — Egy 5x4-es szoba. 4x4-es konyha (mind a kette padlós) és speiz beköl­tözhető. _ Érdeklődés ugyanott. Eladó sürgősen szoba, konyhás beköltözhető ház és házhely. Ér­deklődni: Losonczi u. 36. Naevkőrös. Figyelem! Mindenféle építmény, nádtető fe­dését vállalom. Nagy­kőrös, Szultán utca, Ujház. Értékes döntetlen € w, Eqv mondatban: »I 0:2-rőZ szerezte meg a vezetést a T| ceglédi csapat, H majd óriási köny- fijjp nyelműség ered- ” ményeként vitte mégis el az egyik pontot Diós­győr. Keleti csoport Ceglédi VSE—Diósgyőri VTK 3:3 (2:2) Cegléd, 3000 néző. V: Katona. Hatodszor is változatlan ösz- szeállításban játszottak a ceglédi­ek: Kaltanecker — Pákozdi, Med- nyánszky, Gyikó II. — Csontos, Oláh — Kökény, Laczkó, Gyikó I., Nagy, Józsa. Két ceglédi kapufa után Diós­győr mezőnyfölénybe került, s a 17. percben, távoli lövésből, meg­szerezték a vezetést. A 28. perc­ben lőtt második diósgyőri gól után azonban a lelkes ceglédiek lendültek bele, s a 32. percben Gyikó I. révén szépítettek. Sőt, a 3Q. percben Kökény szépen hú­zott el, s lövésszerű beadásába Józsának éppen csak a fejét kel­lett beletennie: máris kiegyenlí­tettek a hazaiak. Szünet után mindkét csapat ide­gesen kezdett. Az 54. percben a ceglédi Nagy váratlan lövéssel vezetéshez juttatta csapatát. A vendégek hatalmas hajrát vág­tak ki az egyenlítésért, mely a 8i5. percben — védelmi hibából — si­került Is. Kaltanecker kirúgás helyett Pákozdihoz gurította a labdát, akitől a diósgyőri Kovács megszerezte és az üres kapuba rúgta. A ceglédi csapat, s egyben a me­zőny legjobbja Nagy volt. Kiemel­kedő teljesítményt nyújtott még Csontos és Gyikó n. Kecskeméti Mihály A csoport további eredményei: KIS TEXT—Borsodi Bányász 2:1, Debreceni EAC—Debreceni VSC 1:0. Bp. Előre—Szegedi Építők 3:0. Szolnoki MÁV—Bp. Sparta­cus 5:0. VM Egyetértés—Ganz- MAVAG 1:0, Miskolci VSC—Láng SK 4:0, Nyíregyházi Spartacus— Kecskeméti Dózsa 2:2. 1. DVSC 6 4 1 1 20: 9 9 2. Egyetértés 6 4 — 2 7: 4 3 3. Bp. Előre 6 4 — 2 19:14 8 4. Diósgyőr 6 3 2 1 8:7 3 5. Cegléd 6 2 3 1 13: 5 7 6. Láng 6 3 1 2 11:11 7 7. Miskolc 6 2 2 2 9: 6 6 8. DEAC 6 2 2 2 4:4 6 9. Kecskemét 6 2 2 2 11:14 6 10. Szolnok 6 2 1 3 14: 9 5 11. Nyíregyháza 6 1 3 2 6: 6 5 12. KIS TEXT 6 2 1 3 10:14 5 13. Ganz-M. 6 2 1 3 6:15 5 34. Szeg. Építők 6 2 — 4 7:13 4 15. Bp. Spartacus 6 2 — 4 8:17 4 16. Borsodi B. 6 1 1 4 4: 9 3 Nyugati csoport Eredmények: Oroszlányi Bá­nyász-Budapesti VSC 1:1, Szom­bathelyi Haladás—Mosonmagyar­óvári TE 4:0. Soproni VSE—Vö­rös Csillag Traktorgyár 1:1, Bu­dafoki MTE Kinizsi—Budai Spar­tacus 1:0, Szállítók—Sztálin váro­si Kohász 2:2, K. Lombik—Zala­egerszegi TE 3:2, Kaposvári Ki­nizsi—Székesfehérvári Vasas 0:0, Erzsébeti VTK—Pénzügyőrök 5:1. 1. Sz.-fehérvár 6 5 1 — 13:1 11 2. Szombathely 6 4 1 1 12:3 9 3. BVSC 6 3 3 — 11:5 9 A vasárnap margójára Hűség és jutalom A pilisi bányászok méltó­képp ünnepelték a 11. bá­nyásznapot. A bányászok hű­ségjutalmat kapnak minden bányásznap alkalmából, de idén ők külön jutalmat is kaptak: új labdarúgó-pályát. A pálya építésében min­denki részt vett. A bányász sportkör elnöke Gajdár Fe­renc, az ifjúsági edző Stief- ter Ferenc, a szakosztályve­zető-helyettes Gádorosi Jó­zsef és a pályagondnok Piti- ni Lajos épp úgy, mint a ré­gi játékosok, akik ma is hű­ségesek a bányához és az egyesülethez. Bauer János, Wist Márton, Juricza Mi­hály, Szegedi Antal, Bruckner Sándor kissé fájó szívvel „építkeztek”, hisz ők már nem játszhatnak az új pá­lyán, pedig milyen jó lenne. Az ő áldozatkészségük, hűsé­gük nagyban hozzájárult, hogy a mai játékosok, kik mindannyian a főid alatt dol­goznak a bányában, jutalmul megkaphatták ezt a pályát. Legyenek ők is hűek hozzájuk. Megérdemlik. Gergely már nem szerencsés Kulcsár Gergelyt sokáig „mázlistának’’ tartották. így járt akkor is, mikor az Euró- pa-bajnolcságon harmadik helyre került. Legyünk őszin­ték, még olimpiai harmadik helyét is szerencsésnek mon­dották. Pedig hol itt a sze­rencse? Igaz, hogy Kulcsár Gergelynél a világon sokan messzebbre tudják vetni a ge­relyt, ennek ellenére jó he­lyezései mégsem szerencsé­sek”. Most is, az Universia­de utolsó napján legyőzte a „félelmetes” Sidlót, s arany­érmet szerzett hazánknak. Szép az, ha valaki nagyot tud dobni de még szebb, ha valaki mindig akkor dobja ezt a nagyot, amikor kell. „Nagyjaink” (Szécsényi, Zsi- vóczky és a többiek) tanul­hatnának tőle. Itt lenne vég­re az ideje hogy a többiek „ki­lessék” Kulcsár Gergely tit­kát, tanulják el tőle, rájuk fér. Váljanak ők is ilyen „szeren­csésekké". Levelek Névtelen leveleket visz a posta a megyei labdarúgó-baj­nokságban részvevő csapatok címére. „Pest megyei szurko­lók” — aláírással, bojkottra szólítanak, hogy a csapatok ne álljanak ki a Ceglédi Vasutas tartalékcsapata ellen. A péce- liek is kaptak ilyen levelet. De példamutatóan a szemétko­sárba dobták. S vasárnap szín­vonalas mérkőzést vívtak Ceg­léden. Jövő vasárnap a fótiak játszanak a CVSE II ellen. Ök is kaptak levelet, de biztosan tudjuk, ők is ott lesznek. Nem hallgat senki az ilyen névtelen levélírókra, akiknek zavartkeltés a céljuk, s „sze­métkosárban” a helyük. (alacs) Gyeplabda Szombat és vasárnap más­fél fordulót bonyolítottak le a gyeplabda NB I-ben. Cegléd csapata 3:1 arányban legyőz­te a BVSC Il-t, illetve 1:0-ra kikapott az Sz. Pedagógustól. A Gödöllő—Sz. Pedagógus mérkőzés elmaradt, mivel a játékvezető nem érkezett meg Gödöllőre. Most sem volt telitalálat Az e heti totó-fordulóban 12 találatos szelvény nem volt. Négyen értek el 11 találatot, nyereményük egyenként 74 014 forint. Tíztalálatos szelvény 153 kilenetalálatos 1252 akadt, az előbbiek nyereménye 2013, az utóbbiaké 328 forint. A 36. heti totóeredmények a következők: 1, 1, x, 2, 1, x, 1, x, 2. x, 2, x. Községi tanácsok, földmövesszövetkezetek flGYELEM! RÖVID HATÁRIDŐRE VÁLLALJUK rézműves munkák (pálinkafőző östfik Jtb.) javítását és újak készítését Lakosság felé vállaljuk ú) háliWobabűtm-ofc készítését és 4av(tását is. Nagvkátaí Járási Vegyes Ktsz.. Nagvkáta Szabadság tér 6.