Pest Megyei Hirlap, 1961. július (5. évfolyam, 153-178. szám)

1961-07-04 / 155. szám

Gólzáporos győzelmekkel, vendégsikerekkel zárult a megyei labdarúgó-bajnokság A megyei labdarúgó-baj­nokság utolsó fordulójában több nagyarányú győze­lem született: 11:0, 9:3, 8:4, 5:0. Négy helyen nyert a vendégcsapat — félbesza­kadt Ceglédi Építők—Váci Vasutas mérkőzést is ide­számítva —, Pilis pedig pontot szerzett Nagykőrö­sön. Nagykőrösi Kinizsi—Pilisi KSK til (1:0) Nagykőrös, 600 néző. V: Vincze dr. Pilis támadott, Pilis Bánta: a 10. percben a hazaiak jutottak veze­téshez. A gól után kiegyensúlyo­zottá vált a játék, csupán a fél­idő végefelé lendültek ismét tá­madásba a körösiek, ám két óriási helyzetet kihagytak. Fordulás után továbbra is a hazaiak rohamoztak — eredménytelenül. A mérkőzés hajrájában fölénybe került a ven­dégcsapat. a Rélteki—Hallgas pár­harcból többször is a pilisi csa­tár került ki győztesen, aki végül is egyenlített. Üjabb nagykőrösi gól volt a válasz, de ez sem hoz­ta meg a hazai közönség által várva-várt győzelmet, mert bár a vendégcsapat ll-est is hibázott, a befejezés előtt pár perccel, les­gyanús helyzetből, a pilisieknek mégis sikerült egyenlíteniük. A mérkőzés nem volt magas színvonalú, inkább küzdelem folyt, hisz a Kinizsi a hatodik hely meg­szerzéséért, Pilis a hatodik hely megtartásáért küzdött. A hazai csapat közelebb állt a győzelem­hez. G: Kurgyis, Tomyi ,111. Hallgas (2^, Jó: Csikós I.»Bakonyi, Lugosi, ill. Hallgas, Ubrankovics. Föld- Várszki. Hippel László Kartal—Pécel 3:2 (3:1) Pécel, 800 néző. V: Császár. Ellentétes félidőkből állt a mér­kőzés, az elsőben a vendégcsa­pat, a másodikban a hazaiak irá­nyították a játékot. A szerencsé­sebb Kartal győzött, bár a muta­tott játék alapján a döntetlen lett volna igazságosabb. Jó: Nagy Jenő, Rózsavölgyi.. Varga, ill. Koncz, Dobos. Sinkó István Monor—Fóti SE 2:1 (1:0) Monor, 800 néző. V: Badacsonyi. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen. a hazai csapat az első fél­időben gólokkal nyerhette volna meg a mérkőzést, de csatárai a legbiztosabb helyzetekben — egy kivételével —, hibáztak. A máso­dik félidőben kiegyensúlyozottá vált a játék, a fótiak lelkesen küzdöttek és kiegyenlítettek. Már- már úgy nézett ki, hogy döntet­lenül végződik a találkozó, ami­kor három perccel a befejezés előtt, il-eshez jutott Monor, s a büntetőt értékesítve, győzött. G: Godina, K. Nagy (ll-esből), ill. Pektor. Jó: Stettner. Szolno­ki. Bokros, ill. Pektor, Vass, For­gács. H, J, Üllő—Ceglédbercel i:0 (0:0) Ceglédbercel, 1300 néző. V: Virág. Mindkét fél idegesen játszott, s így csapkodó, unalmas volt a mérkőzés. Az első félidőben a vendégcsapat nagy fölénybe ke­rült. ám a nagy nyomást a hazai védelem „bírta”. Szünet után a berceliek támadtak többet, de az üllői védelem lestaktikája meg­gátolta őket, hogy bevegyék a vendégek kapuját. A 78. percben váratlan, távoli lövésből szerezte meg Üllő az egyetlen, egyben győ­zelmet jelentő gólt. G: Laczkó. Jó: Szekeres, Győ­ri n.. Boda. Győri I., ill. Czékus, Schmidt, Pánczélos, Prudovics. Kohlmayer A cl ám Vecsés—SZTK 4:2 (4:2) Vecsés. 800 néző V: Pusztaszeri. A hazaiak ötletes, lendületes csatárjátékkal, 12 perc alatt három gólt lőttek. A háromgólos hátrány ellenére. a vendégek nem adták fel a küzdelmet, huszáros roha­mokat indítottak és izgalmas, jó iramú játék után. a félidő 4:2-es eredménnyel zárult. Szünet után, a nagy meleg ellenére sem csők­A dunakeszi birkózók nem használták ki a hazai pálya előnyét az országos vidéki szabadfogású bajnokságon A Pest megyei Birkózó Szö­vetség vasárnap Dunakeszin éiénk érdeklődés mellett bo­nyolította le az 1961. évi or­szágos vidéki egyéni szabad­fogású bajnokságot. Tizenhá­rom sportkör, nyolcvanhárom versenyzője vetélkedett és a sok induló miatt három sző­nyegen, rövidített, nyolcperces idővel folytak az összecsapá­sok. Két szőnyeget a terem­ben, egyet pedig a művelődési otthon udvarán, a fák alatt helyeztek el. Pest megyét a helyieken kí­vül Abony, a Ceglédi Honvéd, valamint a Ceglédi Vasutas képviselte. Bajnoki címet nem sikerült elhódítaniok, csupán két második és egy harmadik helyet vívtak ki a helyiek. A Ceglédi Vasutas három birkózója közül Bállá István félnehézsúlyban megsé­rült, s így nem folytathatta szereplését. Madarász és Kre- nárcs sem jutott a helyezet­tek közé. Lepkesúly, bajnok: Kupcsik Lajos (Diósgyőri VTK), 2. öl­veti (Debreceni VSC), 3. Tí­már (Szegedi VSE). Légsúly, bajnok: Gonda Viktor (DVTK), 2. Tálas (Du­nakeszi), 3. Paluch (DVTK). Pehelysúly, bajnok: Gut- mann József (DVTK), 2. Tu­ch ard (Dunakeszi), 3. Izsó (DVTK). Könnyűsúly, bajnok: Viczek József (DVTK), 2. B. Kiss (DVSC), 3. Ábri (D. Honvéd). Váltósúly, bajnok: Balassa János (Kecskeméti TE), 2. Kucsera (Győri ETO), 3. Ká­dár (DVSC). Középsúly, bajnok: S. Tóth Imre (Kecskeméti TE), 2. Har­csa (Miskolci 101. sz. ITSK), 3. Száraz (Dunakeszi). Félnehézsúly, bajnok: Ko­vács János (DVSC), 2. Batki (SZVSE), 3. Kanizsai (Zala­egerszegi Honvéd). Nehézsúly, bajnok: Szabó Lajos (DVSC), 2. Hőhn (SZVSE), 3. Czáveczki (Sátor­aljaújhely). Sportkörök közötti pontver­senyben: 1. Diósgyőri VTK 22, 2. ■ Debreceni VSC 17, 3. Kecskeméti TE 10, 4—5. Du­nakeszi Vasutas, Szegedi VSE 7—7, 6—7. Győri ETO, Mis­kolci 101. sz. ITSK 3—3. Egy pontot szereztek a Debreceni Honvéd, Zalaegerszegi Hon­véd, valamint a Sátoraljaúj­helyi Petőfi birkózói. Gutmann József, a diósgyőriek többszörös magyar bajnok birkózója első öt ellenfelét tussal verte. Ezután klubtársa, s a dunakeszi Tuchard ellen „csak” pontozásos győzelmet aratott. Képünkön a Tuchard—Gutmann összecsapás egyik jelenete (Reitter L. felv) kent az iram. Mindkét kapu előtt- nagy helyzetek maradtak kihasz­nálatlanul. Vecsés első félidei jó játékával megérdemelten győzött a jó játékerőt képviselő Sziget- szentmiklós ellen. G: Kalász (2), Marcz (2). ill. Po­temkin, Csősz. Jó: Mercz, Trasz- szer. Molnár. Kalász, Jámbor, ill. Potemkin, Farkas, Fiala. — Fekete — Gödöllői Vasas—Érdi Traktor 9:3 (3:2) Érd, 300 néző. V: Gombás. 2::2-ig felváltva lőtték a gólokat a csapatok. Mindig a vendégek vezettek, de a hazaiak egyenlítet­tek. Szünet után. a gyengélkedő érdi védelem mellett tetszés sze­rint érték el góljaikat a gödöllői csatárok. G: Sárréti (4). Bátori (3), Cse­resznye, Tamás, ill. Proszenyák, Somlai, Golonics. Jó: Sárréti. San- kó. Kovács, ill. Proszenyák, Golo­nics, Somlai. Téri András Ceglédi Építők—Váci Vasutas 5:0 (5:0) félbeszakadt Vác, 300 néző. V: Bende. Azonnal az Építők vette át a játék irányítását, és> a 25. percben már 4:0-ra vezetett. gólokban nagyrészt „ludas” volt a vasuta­sok tartalékkapusa. A váci csa­tárok egy pillanatig sem jelentet­tek veszélyt. A H. félidőben is csak mezőnyfölényt tudtak kihar­colni a hazai játékosok a lefé­kező vendégekkel szemben. A 67. percben egy néző berohant a pá­lyára és megütötte az egyik já­tékost, mire a játékvezető lefúj­ta a mérkőzést. G: Nagy n. (2). Máté II. (2), Gye- nise. Jó: a ceglédi védelem , Nagy II., Máté II., ill. Borzák, Király. Pál János Aszód—Váci SE II. 8:4 (6:3) Kartal. 200 néző. V: Horányi. A nagy meleget jobban bírta az aszódi csapat, s csatáraik jól ki­használták a helyzeteket. Ceglédi VSE II.—Szigetújfalu 11:« Cegléd. V: Pintér. A helyi együttest NB Il-es lab­darúgók erősítették, míg a vendé­Nemzetközi labdarúgó-mérkőzések Atletico Madrid—Real Madrid 3:2 (1:1), spanyol kupa döntő. Monaco—Rapid Wien 3:2 (1:0), New York-i nemzetközi labdarú­gó-torna. Dukla praga—Patah Tikva (Iz­rael) 6:1 (3:1), New York-i nem­zetközi labdarúgó-torna. Drezdai Dynamo—Bukaresti Ra­pid 3:1 (2:0). Black Stars Accra (ghanai vál.)— Halle vál. 7:i (5:0). A magyar sakkválogatott 3. lett az Európa-bajnokságon Oberhausenben vasárnap délelőtt került sor a sakkcsa­pat Európába jnokság utolsó fordulójára. Magyarország együttese ezúttal a második helyet eldöntő mérkőzést vívta Jugoszláviával. A magyar csapat tagjai ezúttal igen gyengén játszottak, s a jugo- szlávdk 7:2 (1) arányú veze­téshez jutottak. Ez a mérkő­zés is azt mutatta, hogy el­sősorban a magyarok fizikai felkészítésével volt baj, mert a bajnokság második felére erősen visszaestek, s több vá­ratlan, gyenge eredményt ér­tek el. Végeredményben a Szov­jetunió imponáló pontkü­lönbséggel lett Európabajnok Jugoszlávia, Magyarország, Csehszlovákia, az NSZK és Spanyolország előtt. A Gödöllői Pedagógus röplabda-csapat nyerte a Dunakanyar Kupát Alsógödön bonyolították le, öt férficsapat részvételével a röplabda Dunakanyar Kupát. A nagy meleg érthetően befo­lyásolta a küzdelmeket. Érde­kesség, hogy a megyei bajno­kot, a Dunakeszi Spartacust ketten is megverték. Érd visz- szavágott a megyebajnokság­ban elszenvedett vereségéért. — Az elsőséget a Gödöllői Pe­dagógus kitűnő játékkal meg­érdemelten vívta ki. A tava­lyi győztes, a Dunakeszi Spar­tacus a harmadik helyre szo­rult, most egy évig a gödöl­lőiek védik a kupát. Gödöllői Pedagógus—Gödöl­lői Vasas 3:0, Érdi Traktor— Ceglédi Honvéd 3:0, Gödöllői Pedagógus—Dunakeszi Sparta­cus 3:2, Ceglédi Honvéd—Gö­döllői Vasas 3:0, Gödöllői Pe­dagógus—Érdi Traktor 3:0, Ér­di Traktor—Dunakeszi Sparta­cus 3:0. Végeredmény: 1. Gödöllői Pedagógus, 2. Érdi Traktor, 3. Dunakeszi Spartacus, 4. Ceglé­di Honvéd, 5. Gödöllői Vasas. A kupa átadásán kívül most osztották ki az 1960—61. évi megyei férfi röplabda-bajnok­ság díjait is. Vasárnap a Marczibányi téren véget ért az MHS nemzetközi sportlövő versenye. Az összetett­ben szovjet, a csapatban magyar győzelem született. A Gödöllői Pedagógus—Érdi Traktor röplabda mérkőzé­sen a fehér mezes gödöllői H. Kovács leütését nem tudják menteni az érdiek (R. L. felv.) geknél 7 tartalék játszotl 1. Kartal 30 20 3 7 80:37 43 2. Vecsés 30 17 6 7 67:44 40 , 3. Ceglédi Ép. 29 16 6 7 67:44 33 J 4. SZTK 30 16 4 10 67:47 36 5. Pécel 30 13 6 11 56:52 32 | 6. Pilisi KSK 30 13 6 11 55:52 32 | 7. Monor 99 13 5 12 65:49 31 j 8. Gödöllő 30 13 5 12 48:50 31 I 9. Szigetújfalu 30 11 7 12 49:59 29 i 10. Nagykőrös >9 10 8 11 63:43 28 11. Üllő 30 13 2 15 61:61 28 12. Váci VSE 29 10 7 12 47:51 27 13. Ceglédbercel 30 9 8 13 50:58 26 14. Fóti SE 30 8 9 13 41:62 25 15. Érd 30 7 6 17 48:77 20 16. Aszód 29 3 4 22 30:108 10 Vác H. 34 18 5 11 123:71 41 Cegléd II. 34 12 8 14 78:83 32 A Ceglédi Építők—Váci Vasutas félbeszakadt mérkőzés eredmé­nyét nem számítottuk be. A múlt héLen elmaradt Aszód—Nagykörös találkozó ügyében még nincs dön­tés. Második lett a magyar női ké­zilabda-válogatott a belgrádi nem­zetközi női kézilabda-tornán. Dunaharaszti és veretlen az A megyei labdarúgó-baj­nokságba jutásért folyó osztályozó negyedik for­dulóját bonyolították le vasárnap. Dunaharaszti és Bag győzelmével újabb je­lentős lépést tett csoport- elsőségük biztosítása felé. A második helyekért is nagy harc folyik. I. csoport: Nagykáta—Ócsa 3:i (2:0) Gyömrő, 400 néző. V: Halász. Az ócsai csatárok az első 20 percben három nagy helyzetet kihagytak, és csak ezután vették át az irányítást a kátaiak. Ke­vésbé veszélyes helyzetekből ér­ték el góljaikat, s ezekben az ócsai kapus is benne volt. A második félidő elején ismét az ócsaiak ve­szélyeztettek. Ennek ellenére, mégis Nagykáta növelte előnyét. A harmadik gól nem törte le az ócsai csapatot, sportszerűen küz­döttek, s nem sokkal befejezés előtt, szépítettek. Eladó államosított házingatlanok a szent­endrei járás területén: Pilisszántó: Kossuth L. u. 16. 1 szoba konyha, lakot­tan : 10 000 Ft, beköl­tözhetően 20 000 Ft. Csobánka* Szabadsághegy 17. sz. 2 szoba, konyha, 942 n.-öl teltekkel, lakot­tan: 28 000 Ft. beköl­tözhetően: 56 000 Ft. Táncsics M. u. 12. sz. 3 szoba, konyha, kam­ra, 234 n.-öl telekkel, lakottan: 42 000 Ft, be­költözhetően: 84 000 Ft. Leányfalu: Móricz Zsigmond u. 217. sz. 1 szoba, kony­ha, kamra, előszoba 217 n.-öl telekkel, la­kottan- 20 000 Ft, be­költözhetően: 40 000 Ft. Budakalász: Kossuth L. u. 22. sz. 1 szoba, konyha, la­kottan: 34 500 Ft, be­költözhetően 68 900 Ft. Érdeklődni lehet: OTP Pest megyei fiók, Bp. V., Nádor u. 15. sz. Parketta, redőnyléc eladó. Hozott anyagból bérmunkát is vállalok. Bp., Wesselényi u. 49, asztalosnál. Hálószoba, kombinált szekrény, konyha, fi­zetési könnyítéssel kapható. Bp. VII. kér. Hársfa u. 10/b. Tele- fon: 221—334. _________ D anuvia Csepel, jó­karban levő, eladó. __ Felsőgöd, Mező Imre u. 8. Férfi és női segéd­munkásokat azonnali belépéssel, szerződés­sel felveszünk. Vidé­kiek tanácsi igazolást hozzanak. Duna Kon­zervgyár, Bp. X„ Gém u. 4. Eladó nagy üres mű­hely. özv. Kovács Jó- zsefné, Tímár u. 4. _ Nagykőrös. Kunyhó eladó. Érdek­lődés: Bállá Gergely u. 26. sz. alatt. Nagy­kőrös. Mogyoródon, főútvo­nal mellett, 2 szoba, konyhás ház eladó. — Azonnal beköltözhető. Érdeklődés: Sleisz La­jos, Mogyoród, Sport u. 10. CEGLÉDI APRÖHIR DETÉSEK Egyszerű özvegy rok­kant, megismerkedne házasság céljából egy­szerű, házias, 42—45 éves asszonnyal. Cím a Ceglédi Nyomdában. Eladó ház, beköltöz- helő, II. kér. Nyárfa utca 3. szám. _________ K ülön is eladó oldal­kocsis 350-es IZS mo­torkerékpár. Érdeklőd ni: Szűcs műszerész­nél. Csemő. Eladó ház, Veréb utca 10. számú, részben be­költözhető. Érdeklő­dés déli és a délutáni órákban. Jómegjelenésű özvegy­asszony, macához illő, jó^an, becsületes fér­jet keres, nyugdíjas vasutas, vagy iparos 60_6S-ig. „Nyugalmas k is ház” jeligére a Ceglédi Nyomdában. Ceglédbercelen, Kos­suth Lajos utca 16. sz. beköltözhető ház, ud­varban szőlő és gyü­mölcsössel, terméssel együtt, 50 000-ért el­adó. Értekezni ugyan­ott. Eladó 160 n.-öl házhely Törteli út, nagy kör­ház mellett. Érdeklőd­ni lehet: Szücs-telep, Bokréta u. 1. sz. Jó állapoban levő aj­tók, ablakok és cserép eladó. Érdeklődni le­het mindennap fél 5- től, vasárnap egész nap. IV. kér. Lachner György u. 6. Eladó jó állapotban levő hálószobabútor. Cegléd, Hajó ú. 6. __ i dős házaspár 25 000 Ft-tól társat keres házmegvételhez. Cím a Ceglédi Nyomdában. Bag továbbra is osztályozón G: Kármán (2), Csubra, ill. Bán­ka. Jó: varga, Lendvai, Kármán, ill. Gyarmati I.. Gyarmati II., Gyarmati ID. Dr. Fodoí Dunaharaszti MTK—Gyömrő 6:J (2:0) Főt. 500 néző. V: Miklós. Gyömrő l:0-ás állásnál ll-est hagyott ki. Szünet után a gyöm- rőiek 2:l-re szépítettek, nem áll­tak messze a kiegyenlítéstől sem, de ismét a DMTK növelte gól­jainak számát. Míg az első 45 percben a gyöm- rőiek, fordulás után a haraszti­ak játszottak jobban, azonban Gyömrő, a sok gól ellenére sem adta fel a küzdelmet. A győztes csapatban igen jól megálltak he­lyüket a nagy játéktapasztalat­tal rendelkező, volt NB Il-es lab­darúgók. G: Réti (3), Városi, Zugnói, Glöck, ill. Békefi. Jó: Városi, Zug­nói, Réti, ill. Békefi és a balössze­kötő. 1. D.-haraszti 3 3-------10: 2- 6 2. Alb.-irsai VSE 3 2 — 1 12: 3 4 3. Nagykáta 3 2—17:74 4. Gyömrő 3 1 — 2 7:11 2 5. Öcsa 4--------4 2:15 — 1 1. csoport: Bag—Szentendrei Építők 3:1 (2:0) Gödöllő, 1300 néző. V: Tihanyi. Bag nemcsak lelkesen, de ered­ményesen is kezdett. A 20* perc­ben már 2:0-ra vezetett. A továb­biakban 1ó iramú játék alakult ki. A H. félidőt balszerencsés sérülés vezette be. A 48. percben Ku- sinszki, a szentendrei kapuvédő, sípcsonttörést szenvedett, és he­lyette Nagy állt az Építők kapu­jába. Tíz emberrel is támadásba lendült a szentendrei csapat, és a 60. percben sikerült szépíteniük. Ezután az egyenlítés is a „levegő­ben lógott”, ám e helyett váratla­nul a bagiak értek el gólt, s így bebiztosították győzelmüket. G: Kékesi, Aszódi, Varga. ill. Kiss. jó: Deme a. (a mezőny leg­jobbja). Szászi, Katona V., Aszódi, ill. Kiss, Dokmány. Tiba, Gavrilo- vics. Csiba—Horváth Dunakeszi Vasutas—Budakeszi 1:« (1:0| Szigetszentmiklós, 300 néző. V: Pötocsnyi dr. A mérkőzést budakeszi fölény jellemezte. Az első félidőben há­rom nagy gólhelyzetet is kihagy­tak csatáraik. Az egyetlen gól. amely egyben a dunakesziek győ­zelmét is jelentette, a 37. percben esett. Az egyik budakeszi vé­dő. a hálóba tartó labdát kézzel ütötte ki, s ll-esből szerezte meg az osztályozó két pontját a Vas­utas. A győztes csapat ritkán, de ve­szélyesebben támadott. Budake­szi idegesen játszott. Végered­ményben szerencsés győzelem szü­letett. G: Reznik. Jó: Nagv Tibor. (Rez­nik (a mezőny legjobbja), ill. Fo^ garasi. Bajteld II. Bundies 1. Bag 3 2 1 — 6:3 5 2—3. Budakeszi 3 1 1 1 4:4 3 2—3. Dunák. VSE 3 1 1 14:43 4. Szentend. Ép. 4 1 l 2 6:8 3 5. Kist arcs a 3 — 2 1 4:5 2 Kinrs telitalálat a totón A vasárnapi totófordulóban nem volt telitalálat. 11 találatot 22, 10 találatot 314 pályázó ért el, előb­biekre 10 195, illetve 714 forintot fizetnek szelvényenként. 9 találat 2250 darab akadt, a szelvényékre egyenként 117 forint jut. A 12 találatos tippszel vény: l, x, 2, x, x, l, x, 1, 2, 1, 2, 1. Csak helyezések Csepelen Az országos serdülő atléti­kai bajnokságot vasárnap dél­előtt Csepelen rendezték meg. A Pest megyei fiúk erejéből csupán helyezésekre tellett. 80 méteres gát: 1. Tímár (Újpesti Dózsa) 11.6, ...4. Zöl­di (Albertirsa) 13.1. Távol: 1. Erdőházi (XVII. kér. Sportis­kola) 621, ...5. Bálint (Ceglé­di Vasutas) 591 cm. Rúdug­rás: 1. Lovcsányi (Újpesti Dózsa) 330, ... 8. Ku ti (Albert­irsa) 276. Magas: 1. Weglarz (Józsefvárosi Sportiskola) 182. A nagykőrösi Járvás 155 cen­timéterrel nem került a dön­tőbe. Gerely: 1. Botos (Vasas) 53,89. Az albertirsai Zöldi és Zatrock 42,91, ill. 41,01 mé­terrel nem került a dön­tőbe. — Szilágyi — Mahó és a Csepel csapata nyerte n kerékpáros Bokányi Dezső em­lékversenyt. Balajcza nyerte Debrecenben a 20 km-es gyalogló bajnokságot. Szombat délután Moszkvában 5:2-es eredménnyel végződött a Szovjetunió—Norvégia világbajno­ki selejtező labdarúgó-mérkőzés. Vasárnap délután Moszkvában, mintegy 20 000 néző előtt folytat­ták a Znamenszkij atlét'kai em­lékversenyt. Ezúttal is több kima­gasló eredmény született. Három magyar úszógyőzelem Bratislavában. a bratislavai nem­zetközi úszóverseny vasárnapi, második napján. A grünaui nemzetközi lcajak- kenu verseny második napján újabb magyar sikerek születtek. A magyarok minden számban győz­tek, amelyekben elindultak. * I PEST MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei bizottsága és a megyei tanács lapja Felelő« szerkesztő Bácskai László Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat Felelős kiadó Csollány Ferenc Szerkesztőség és kiadóhivatal: I Budapest. VIII.. Blaha Luízp tér 3 Telefon: 343—100. 142—220 Előállítja Szikra Lapnyomda Budapest ! Terjeszti a Magyar Posta. Elő- j fizethető a helyi postahivataloknál J és kézbesítőknél Előfizetési díj i hónapra n forint