Pest Megyei Hirlap, 1961. május (5. évfolyam, 102-126. szám)

1961-05-30 / 125. szám

%ffírfap /gi i - I I Újobb NDK elleni | provokációk í 2 j A Koppenhágában Ieját- ^ ; szott Dánia—NDK nemze- ^ ! tek közötti válogatott láb- ^ : darúgó-mérkőzésen a dán | hatóságok megtiltották, < hogy felvonják az árbocra 8 az NDK zászlaját és hogy £ eljátsszák a vendégcsapat ^ himnuszát. A mérkőzés előtt Mi- ^ chalski, az NDK yáloga- íj ! tottjának vezetője sajtótá- # jékoztatót tartott, amelyen < elmondotta, hogy a provo- ^ káció ellenére is játsza- ^ nak, mert tudják, hogy ^ nem a dán nép és a dán ^ szövetség az oka a barát- ^ ságtalan megnyilvánulás- ^ nak. A tilalmat a dán kor- í mány Bonn parancsára í rendelte el. Ha majd a J dán labdarúgók 1962-ben ^ ellátogatnak Berlinbe, hogy ^ : viszonozzák a találkozót, ^ I felvonva találják lobogóju- ^ i kát és hallhatják nemzeti ^ himnuszukat is — hangsú- í lyozta a német vezető. g Az AP jelenti, hogy a 8 ! japán kormány nem akar- ^ | ja engedélyezni a június 2-án Yokohamában kezdő- ^ dő birkózó világbajnoksá- ^ gon az NDK zászlajának ^ ; felvonását, és nemzeti ^ I himnuszának eljátszását. 2 I Ezzel kapcsolatban a Né- 8 g met Demokratikus Köztár- 8 | saság tiltakozást juttatóit 8 I el a Japán Birkózó Szövet-1 ^ 8 séghez. í _______________________sí K aital is elvérzett Monoron, Érd mindkét pontot elhozta Vácról a megyei labdarúgó-bajnokság csonka fordulójában A kedvezőtlen, esős idő miatt csonka fordulót bo­nyolítottak le vasárnap. Veesésen és Szigetszant- miklóson használhatatlanná vált a pálya, s így hiába utazott oda a Gödöllői Vá­ltás, illetve a Szigetújfalu együttese. Érdekesség, hogy Monor nemcsak a Ceglédi Építőket, hanem az éllovas Kartaii Kinizsit is kétvállra fektette. Meglepetésnek számít még a kiesés ellen küzdő Érd váci győzelme. I»\veKe&\v&\\\vc&\\v^v\\\\\\VN;' A VÁLOGATOTT CSAPATOK ELŐKÉSZÜLETEI További eseménydús napok következnek a labdarúgásban. A válogatott keret szerdán Siófokon játszik. Baróti Lajos szövetségi ka­pitány egyelőre ugyanazokat a játékosokat vette számítás­ba, akik a walesiek elleni ke­retben szerepeltek. A keret tagjai a következők: Grosics, Szentmihályi, Mát­rai, Sipos, Dalnoki, Sárosi, Solymosi, Kotász, Nagy, Sán­dor, Göröcs, Albert, Tichy, Fenyvesi dr., Machos és Ku- harszky. A B-válogatott keret szer­dán Tokodon, az ifjúsági vá­logatott a Pasaréti úton a Pénzügyőrökkel játszik. A nagykátai fiú és a gödöllői leány-csapat nyerte a megyei úttörő négytusa-bajnokságot Vasárnap a Dunakeszi Vas­utas-pályán bonyolították le Pest megye 1961. évi úttörő négytusa-bajnokságát, a tizen­egy járás győztes csapatainak részvételével. Forgószínpadsze- rűen peregtek a számok a 60 méteres síkfutás, a távolugrás, a magasugrás, valamint a kis- labdadobás. A győztes fiú- és leánycsapat jutott az országos döntőbe, Fiúk. Csapatban: 1. Nagyká- ta, Vásártéri iskola (Gedai, Czakó, Bíró, Horváth, Urbán, Kelemen) 1393, 2. Budaörs 1345, 3. Albertirsa 1291, 4. Gödöllő 1257, 5. Szigetszentmiklós II. sz. Alt. Isk. 1232, 6. Budakalász 1226. Egyéniben: 1. Keresztes (Szigetszentmiklós) 332, 2. Ge­dai 324, 3. Czakó 313. Számonkénti legjobb ered­mények. 60 m: Keresztes, 8 mp, Gedai 8.1, Kovács (Buda­örs) 8.1. Távol: Kovács (Buda­örs) 521, Gedai 514, Pataki (Budaörs) 513. Magas: Káplán PEST MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei bizottsága és a megyei tanács lapja Felelős szerkesztő Bácskai László Kiadja a Hírlapk’adó Vállalat Felelős kiadó csollány Ferenc Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest. VIII.. Blaha Luiza tér 3 Telefon: 343—100. 142—220 Előállítja Szikra Lapnyomda Budapest Terjeszti a Magyar Posta. Elő­fizethető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél 4ii 1 hónapra u forint (Budaörs) 160, Gedai 155. Kls- labdadobás: Czakó 71.41, Kis- német (Gödöllő) 70.38. Lányok. Csapatban: 1. Gö­döllő (Pölhe, Kovacsik, Kovács, Szabó, Loncsai, Pető) 1302, 2. Nagykáta (Vásártéri iskola) 1242, 3. Alsógöd 1241, 4. Mende 1235, 5. DunaharaszÚ 1224, 6. Szentendre 1210. Egyéniben: 1. Sípos Irén (Mende) 309, 2. Pöl­he 298, 3. Gavló (Dunaharasz- ti) 295, Számonkénti legjobb ered­mények. 60 m: Tóth Klára (Ceglédi Táncsics Iskola) 8.8, Botka (Nagykáta, Vásártéri is­kola) 8.9, Kovács E. (Szentend­re) 8.9. Távol: Szabó (Gödöllő) 737, Pósa (Alsógöd) 736, Király (Alsógöd) 726. Magas: Csöndes (Budakeszi) 135, Kovacsik (Gö­döllő) 133, Loncsai (Gödöllő) 133. Kislabda-dobás: Sipos 55 m, Pölhe 51.89k Gavló 51.43. A Kupagyőztesek Európa Kupa tornája döntőjének visszavágóját szombaton este játszották le Fi­renzében. Ezt a mérkőzést a Fio- rentina 2:1 (1:0) arányban nyerte a skót Glasgow Rangers ellen. Mivel a két csapat első döntőjét is az olasz csapat nyerte 2:0-ra, 4:l-es összgőlaránnyal a Fiorentina nyerte a döntőt, s ezzel a Kupa­győztesek Európa Kupa tornáját. A kaliforniai Modestőban rende­zett atlétikai versenyen az ameri­kai Ralph Boston 8.243 m-rel új távolugró-világcsúcs eredményt ért el. A régi világrekordot is ő tar­totta 8.21 m-rel. Boston negyedik ugrásra érte el új világcsúcsát, s sorozata a következő volt: 8.071 Hl, 8.173 m. 8.058 m, 8.243 m, 7.969 m és 8.185 m, küzdelem. A vihar elvonultával a vizes, csúszós füvön a körösi csa­pat jobban játszott, támadássoro­zatuk eredményeként a 70. perc­ben újabb gólt értek el. A vendé­gek befejezés előtt 5 perccel ka­pushibából szépítettek. A helyzetek alapján a körösi csapat nagyobb arányban is győz­hetett volna. G: Bakonyi, Aszódi, ill. Szabó G. Jő: Béliek:, Vass, Bakonyi, Csikós I, Decs!, ill. Veróczki, Nagy, Burján, Juhász. Pécsi Sándor ÜLLŐ—ASZOD 4:0 (2:0) Aszód, 200 néző. V: Kőhalmi. Végig hatalmas fölényben ját­szott a vendégcsapat, s biztosan szerezte meg a két pántot. A se­reghajtó hazaiak, teljesen érthe­tetlenül, Igen szívósan, sőt dur­ván védekeztek, s igyekeztek meg­gátolni az üllőiek még nagyobb arányú győzelmét. Az utolsó húsz percben a mérkőzést igen jól kézben tartó játékvezető három aszódi játékost is kiállított dur­vaság miatt. Egy súlyosabb sérü­lés is történt, a 75. percben az üllői Bodát lerúgták. A mérkőzés végén orvosi vizsgálat megállapí­totta, hogy csontrepedést szenve­dett. G: Holló (2), Vicakó, Győri. Jó: Holló, Viczkó, Győri, Boda. VÁCI SE II_PILIS 5:3 Pilis. CEGLÉDI VSE U—CEGLÉD- BERCEL 9:2 Cegléd. 1. Kartal 25 16 3 6 66:30 35 2. Vecsés 25 13 6 6 52:33 32 3. Ceglédi Ép. 25 13 6 6 52:35 32 4. SZTK 24 13 4 7 44:31 3.0 5. Pécel 26 12 5 9 48:46 29 6. Monor 25 11 5 9 52:37 27 7. Pilisi KSK 26 11 5 10 47:45 27 8. Gödöllő 25 11 5 9 37:39 27 9. Nagykőrös 25 8 7 10 53:35 23 10. váci VSE 25 8 7 10 41:44 23 11 Fóti SE 25 7 9 9 33:50 ZS 12. Ceglédbercel 25 7 8 10 43:51 22 13. Szigetújfalu 25 8 6 11 39:50 22 14. Üllő 26 10 1 15 52:58 21 15. Érd 25 7 5 13 38:52 19 16. Aszód 25 3 4 18 27:88 10 Vác II 29 18 3 8 117:56 39 Cegléd II 29 11 6 12 66:55 28 Kikapott az éllovas Traktorgyár Szentendrén W Az északiközép csoportban szerep­lő mindkét csapa­tunk találkozója totómérkőzés volt. Azok tippelték jól, akik hazai győze­lemre számítottak, ugyanis Szent­endrén kikapott az éllovas Trak­torgyár, Pili&szentivánon pedig a második helyezett UFC. A Csepel Autó már szombaton pályára lé­pett, s alulmaradt Székesfehérvá­ron. Északközép csoport! SZENTENDREI HONVÉD- TRAKTORGYÁR 2:0 (1:0) Szentendre, 300 néző. V: Híd­végi. Sz. Honvéd: Aczél _ Vájná, Monostori, Szabó — Kárpáti, Ko- necsni — Sári, Veres, Arató, Tima Horváth, Pálmai. Az első félidőben nagy fölény­nyel játszott a hazai csapat, a Traktorgyár csak ritkán jutott át a félvonalon, a 19. és a 32. perc­ben Pálmai veszélyes fejesét a kapus csak nagy üggyel-bajjal tudta menteni. A 33. percben érett góllá a szentendrei fölény. Fordulás után a vendégek heve­sen rohamoztak, 15 percig nagy fölényben voltak, de csatárai nem boldogultak a jól záró szentend­rei védelemmel szemben. A Hon­véd rajtaütésszerű lefutásokkal veszélyeztetett, s ennek a 77. percben érett meg a gyümölcse. Jó taktikai húzás volt, hogy a két összekötő a védelmet segí­tette, Kárpáti pedig jól kikap­csolta a játékból az ellenfél leg­veszélyesebb játékosát, a közép­csatár Horváthot. G: Pálmai, Arató. Jó: Arató (a mezőny legjobbja), Aczél, Vájná, Kárpáti, Pálmai. Szilágyi András PILISI BÁNYÁSZ—UFC 2:0 (2:0) Pilisszentiván, 500 néző. V: Blank. P. Bányász: Kovács — Markos, Nickk II, Hau — Gechter, Víz­vári — Krupp. Marjai, Peller, Hujj II, Kimmel. A találkozó előtt hatalmas zá­por zúdult a pályára, s emiatt késéssel, fél hatkor kezdődött a játék, a csúszós, sáros talajon. A Bányász-rohamok a 8. percben góllá értek és a 20. percben már 2:0-ra vezetett a hazai csapat. Az UFC szórványos támadásait jól hárította a helyi védelem. Fordulás után keménnyé vált a játék, s ebben az UFC jeleske­dett. Peller és Kimmel nagy lö­vését mentették a vendégek, majd a 70. percben Vizván és Fekete (UFC) a labdáért való harc köz­ben összecsapott, s ezért a játék­vezető túl szigorúan kiállította őket. A Bányász idei legjobb teljesít­1. Traktorgyár 27 17 4 6 64:36 38 2. III. k. TTVE 27 12 9 6 37:25 33 3. Esztergom 27 15 2 10 48:32 32 4. UFC 27 13 6 8 49:43 32 5. Annavölgy 26 13 5 8 52:49 31 6. Szentendre 27 10 10 7 41:35 30 7. Nyergesúif. 26 12 4 10 48:42 28 8-9. P. Bányász 27 10 8 9 38:38 23 8-9. Tokod 27 11 6 10 32:32 28 10. Törekvés 27 10 7 10 37:40 27 11. Sárisáp 26 9 6 11 35:43 24 12. Izzó 27 10 3 14 42:45 23 13. Kerámia 27 7 6 14 33:44 20 14. Helyiipar 26 8 4 14 26:39 20 15. Autótaxi 27 5 5 15 40:57 19 16. TF 27 5 5 17 38:60 15 Az MLSZ elnöksége elrendelte ményét nyújtva, megérdemelten nyert. G: Kimmel (2). Jó: Nick n, Hau, Marjai, Kimmel. A csoport további eredménye^: III. kér. TTVE—Testnevelési Fő­iskola 5:1, Sárisápi Bányász— Nyergesújfalui Viscosa elmaradt, Kerámia—Autótaxi 2:0, Törekvés _ A nnavölgyi Bányász 2:0, Eszter­gom—Bp. Helyiipar 2:0, Tokodi Bányász—izzó 2:0. az Annavölgyi Bányász—Bp. He- lyíipar mérkőzés lejátszását. Délnyugati csoport: SZ. MÁV ELŐRE—CSEPEL AUTŐ 5:3 (2:2) Székesfehérvár, 1600 néző. V: Páldi. Cs. Autó: Szankovcsi — VIgh, Kulcsár. Kőszegi — Hauser, Tajti — Handó, Bursi, Kiss, Kerekes, Vass. Először a hazaiak, majd egyen­lítés után a vendégek szerezték meg a vezetést, a félidő utolsó perceiben lett 2:2. Fordulás után, az 53. percben védelmi hibából ismét a hazai csapat jutott előnyhöz, majd Hau­ser kihagyott egy 11-est. Nem sokkal később Burs az 5-ösön ki­várt és odalett a jó helyzet. Kiss és Vass sérülése miatt rövid időre elhagyta a játékteret, de vissza­térésük után már nem voltak tel­jes értékű játékosok. 4:2. 4:3, majd 5:3 lett az eredmény. 4:3-nál Kerekes szabadrúgása a lécről pattant le. Igen jó iramú mérkőzésen a Csepel Autó védelme (Vigh kivé­telével) gyenge napot fogott ki, s ez okozta a vereséget. G: Handó (2), Kiss. Jó: Vigh, Tajti, Handó, Kerekes. 1. Kaposv. MTE 27 17 4 6 61:31 38 2. K. Kinizsi 27 16 5 6 67:29 37 3. Pécsi VSK 27 14 7 6 47:27 33 4. Bajai Bácska 27 14 7 6 56:33 35 5. Szív. MÁV 27 14 6 7 64:42 34 6. Csepel Autó 27 13 5 9 50:45 31 7. P. Vasas 27 11 6 10 38:46 28 8. K. Dózsa 27 11 5 11 48:44 27 9. Szekszárd 27 10 6 11 50:55 26 10. Bajai Építők 27 9 7 11 29:38 25 11. P. Bányász 27 9 6 12 37:37 24 12. Kiskunhalas 27 9 6 12 36:47 24 13. Máza 27 7 5 15 36:59 19 14. PEAC 27 6 6 15 47:58 18 15. K. Honvéd 27 5 6 16 32:58 16 16. Bonyhád 27 5 5 17 27:70 15 Ellető kanászt keres a maglódi Micsurin Tsz. Javadalmazás meg­egyezés szerint. Lakás van. Jelentkezni lehet bármelyik délelőtt a tsz irodáján. _________ A bényei Népfront Tsz azonnali belépés­re havi fizetéssel és természetbeni járan­dósággal mezőőrt ke­res. Jelentkezés sze­mélyesen. Útiköltséget megegyezés esetén té­rítünk. Megvételre keresünk 500-as, 6O0-as, vagy 750-es oldalkocsis BMW-t. Ceglédi Tej­üzem. Eladó 2o méteres (le­bontott) épületnek mindenféle épület anyaga. Érdeklődni VII., Adám László u. 4. sz. Nagykőrös. , Budapest, XVI. kér. villamos és piactérnél eladó háromszobás, fürdőszobás, lakott ház, saroktelken, amely beépíthető. Vi­zet vezetik az utcá­ban. Tulajdonos: Scheer Gusztávné, Bu­dapest, VI., Népköz- társaság útja 3. II. 4. Cegléden, Trombitás utca 2. számú ház el­adó, azonnal beköltöz­hető. Kiváló minőségű épü­letanyagok,7 gerenda, deszka, kisméretű cserép, bontásból el­adók. Cegléd, Körösi úti volt református is­kolánál. Eladó 750-es terepjáró BMW. Csillag utca 5. Gödény, Nagykőrös. Eladó állami kishá­zak Nagykőrösön, Arany J. u. 3. sz. Ceglédi u. 22. Deák tér 1. Encsi u. 3. Filó L. u. 25. Kinizsi u. 1. Kossuth L. 6. és 16. Kund u. 2. Magyar u. 7. és 9. Petőfi u. 20. és 25. Rákóczi u. 7. és 15. Szabadszállási u. 4., 17. és 18. Szolno­ki 26. Teleki u. 12. Tomás u. 3. Zátony u. 6. Zöldfa u. 15. Zrínyi u. 1. Kedvező fizetési feltételek. Részletes felvilágosí­tások megtudhatók az Országos Takarék­pénztár nagykőrösi fiókjában. Nehezen — de folytatódott a sikersorozat Magyarország-Wales 3:2 (2:1) Népstadion, 40 000 néző. V: Jönni (olasz) Magyarország: Grosics — Mátrai, Sípos. Dalnoki — Soly­mosi, Kotász — Sándor, Göröcs, Albert, Tichy, Fenyvesi dr. Wales: Kelsey — S. Williams, Nurse, Hopkins — M. Charles, Crowe — Jones, Woosman, Leek, Allchurch, G. Williams. G.: So'ymosi, Tichy 2, (egyet 11-esből), ül. Jones, Allchurch. Látszólag szerencsés győzel­met aratott a magyar váloga­tott Wales ellen. Kétségtelen, a talaj a vendégeknek kedve­zett. Jobban bírták, jobb volt erőnlétük. Nálunk tulajdon­képpen csak Fenyvesiről mondható el ez. De győzelmünk mégiscsak megérdemelt, a számok ta­núsága szerint. A kezdemé­nyezés, mezőnyfölény a mér­kőzés jó részében nem volt a miénk, de kapura veszélyesen többet támadtunk. A lövőkés?ség: ez az, ami­ben gyöngébb átlagteljesítmé­nyünk ellenére is föléje nőt­tünk ellenfelünknek. Lövéssel, mégpedig gól­veszélyes lövéssel végződő támadásban 28:20 arány­ban „győztünk”. Ez az arány az első félidőben 14:13, a másodikban 14:7 volt. Mindez bizonyítja, hogy a walesiek második félidei me­zőnyfölényüket nem tudták „lövésre” váltani. Ezért vesz­tettek, ha végül is balszeren­csével. Örvendetes, hogy végre sza­kítottunk a „magyar hagyo­mánnyal”, nem akartuk a ka­pu torkába cipelni a labdát, hanem távolról is bombáz­tunk, sőt elsősorban távolról (21-szer, míg ellenfelünk csak 12-szer). „Bombázó rekorderünk” elsősorban Fenyvesi dr. volt: nyolc távoli és egy közeli lövéssel. De nemcsak csatáraink (Gö­röcs és Albert kivételével), de Solymosi, Kotász, Dálnoki és Mátrai is rászánta magát lö­vésre. Ezért győzhettünk gyengébb teljesítményünk el­lenére is. Érdekes, nem mindennapi statisztikai adatót Jegyeztünk fel a pályára kikerülő labdák­ról. Alapvonalon kívülre összesen csak 34-szer került a labda. Ebből 20-szor magyar lábról (10 szöglet). Szöglet­arány: 6:10. A partvonalon túlra mindössze csak 27-szer! Tizenhét walesi és tíz ma­gyar partdobást jegyezhettünk fel csupán. A játék általános jellemzője tehát az előre, és nem az oldalra való játék volt, (a — cs) Az aszódi fiú tornászok nyerték az országos iparitanuló-bajnokságot Eredmények innen — onnan Szakképzett varrónő­ket bedolgozónak fel­vesz a Szentendrei Háziipari Szövetkezet, Szentendre. «­BIRKÓZÁS Szombat és vasárnap tartották a fővárosban a felnőtt vasutas­bajnokságot. A viadalon 14 vas­utas sportkör 90 versenyzője lé­pett szőnyegre. A színvonalas küzdelmek során jól szerepeltek a Pest megyei versenyzők. Lég­súlyban a dunakeszi Tálas győ­zött, váltósúlyban a ceglédi Gaál, míg a fél nehézsúlyban a szintén ceglédi Balia a második helyen végzett. GYEPLABDA Az NB I-ben két mérkőzésből egy pontot szereztek a Pest me­gyei csapatok. Budapesti Építők II—Ceglédi VSE 0:0, Sörgyár I_ Gödöllői Vasas 3:0 (2:0). Mindkét mérkőzést a Népstadion edzőpá­lyáján játszották le. TORNA Diósgyőrött rendezték meg az országos fiú iparitanuló-bajnoksá­got. A területi döntők alapján nyolc csapat került a döntőbe, melyben végül is az Aszódi 200. sz. ITSK csapata került az élre, s nyerte el a bajnoki címet 260.7 ponttal. Egyéniben az aszódi Lom­bos 53 ponttal a harmadik helyen végzett. vízilabda A bajnokság hatodik fordulójá­ban ismét vereséget szenvedett a Csepel Autó. Bp. Spartacus—Cse­pel Autó 6:5 (1:1, 1:1, 1:1, 3:2). Sportuszoda. V: Prágai. \ Csepel Autó: Minárovics — Vá­rad!. Krajner — Kiss — Pető. Szalai, Baktay. Idei legjobb játékát nyújtotta a Csepel Autó, de mégsem tudott győzni, mert a döntő pillanatok­ban játékosai hibáztak. A döntet­len igazságosabb lett volna. G: Szalai (3). Krajner, Váradi. Jó: Szalai, Kiss. 1. Újpesti Dózsa 2. Bp. Honvéd 3. FTC 4. Szolnok 5. Eger 6. Bp. Spartacus 7. BVSC 8. Vasas Izzó ß. Vasas 10. MTK 11. Csepel Autó 12. V. Meteor 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 — 6 — 1 — 32:12 11 1 — 34:14 11 1 — 37:19 11 — 1 34:14 30 1 1 40:20 9 _ 2 32:32 8 1 2 25:23 7 — 4 20:26 4 1 5 17:31 1 — 6 19:53 — — 6 10:31 — — 6 8:33 — Totóeredmények A sportfogadás 1961. május 28-i, 22. heti fordulóján 86-an értek el 12 találatot. A nyereményösszeg egyenként 3403,75 forint. 2433 pá­lyázónak volt 11 találata, a nye­reményösszeg egyenként 120 fo­rint. 27 536-an értek el 10 talála­tot. A nyereményösszeg egyen­ként 14,20 forint. A 12 találatos tippszelvény: 1, törölve, 2, 1, 1, 1, l, 1, x, 1, 1, 1, 1. A 22. heti pályázók közül a kö­vetkező szelvényekkel nyertek ki­utazást az őszi. bécsi Ausztria— Magyarország labdarúgó-mérkő­zésre: U-sorozat: 582 710, U-soro- zat 769 730. Y-sorozat 043 327. Kol­lektív AS-sorozat 439 986 és AT- sorozat 833 061. Az igazolószelvényeket június 7-éig kell beküldeni. (MTI) Koppenhágában a Dánia—NDK válogatott labdarúgó-mérkőzés 1:1 (1:1) arányban döntetlenül ért vé­get. A vasárnapi kijevi atlétikai ver­senyen Grigorij Tárán 8:31.2 per­ces idejével új világcsúcsered- ményt ért el a 3000 m-es akadály­futásban. A régi világcsúcsot a lengyel Krzyszkowiak tartotta 8:31.4 perccel. A bolgár fővárosban vasárnap került sor a Narodna MIadezs ifjúsági lap nemzetközi atlétikai versenyének harmadik napi küz­delmére. Ezúttal csak egy magyar állt rajthoz.. Munkácsi Antónia, aki a 200 m-es síkfutásban a 2. helyen végzett a szovjet Itkina mögött. Moszkvában vasárnap folytatták a nemzetközi sportlövő versenyt. A mezőnyből a szovjet Nyaszov, a római olimpia második helye­zettje emelkedett ki, aki 1151 kör­rel nyerte a kisöbű sportpuska 120 lövéses összetett versenyét. Az eredmény jobb a fennálló világ­csúcsnál. Szerencsés 2., Rostás pedig 3. lett a bukaresti nemzetközi kard­Kertészeti bemutató a soroksári tangazdaságban Múlt héten a Pest me­gyei termelőszövetkezetek ve­zetői és kertészeti brigádveze­tői tapasztalatcsere céljából meglátogatták a Kertészeti és Szőlészeti Főiskola Soroksári Tangazdaságát. A bemutató- jellegű tapasztalatcserén So­mos András akadémikus tar­tott előadást a műanyagok fel- használásának mezőgazdasági lehetőségeiről. Az előadás után a bemutatc .részvevői megtekintették a gazdaság műanyagfóliával fe­dett melegágyait és a különbö­ző mezőgazdasági gépeket. Kü­lönösen a gazdaságban alkal­mazott komposztáló gép nyerte meg a látogatók tetszését. MONOK—KARTAL 2:1 (1:0) Monor, 300 néző. V: Simák. A vfztócsákkal tarkított pályán Inkább küzdelem folyt, mint szép játék. A helyiek jobban alkalmaz­kodtak a pálya talajához, s hely­zeteiket jól használták ki. Bár a k a rtal laknak a mérkőzés folya­mán töbh kecsegtető gólhelyzetük is adódott, az első félidőben Szabó, a másodikban Angyal, Szabó és Nagy hibázott. A má­sodik 45 percben kiegyenlített já­ték folyt, s a vendégek 2:0 után sem adták fel a küzdelmet. G: Kéri, stettner. Jó: Zinger, Godina, Stettner, ill. Braun. Gá­bor, Nagy. Dr. F. I. ÉRDI TRAKTOR—VÁCI VASUTAS 3:1 (2:1) Vác, 200 néző. V: Miklós. A szakadó esőben hatalmas küzdelem folyt, a vendégek végig' nagy lelkesedéssel játszottak, s a Vasutas-csatárok nem tudták át­törni a jól záró érdi védelmet. Csatársoruk kevesebbet, de veszé­lyesebben támadott és győzelmük megérdemeltnek mondható. G: Répás! (3), ill. Hancik. Jó: a védelem. Répás!, Proszenyák, ill. Borzák, Király, Hancik. Pál János FÓTI SE—CEGLÉDI ÉPÍTŐK 0:0 Főt, 300 néző, V: Soós. A szakadó eső ellenére igen él­vezetes. magas színvonalú játék folyt. Az első félidőben nagy fö­lényben játszottak a hazaiak, sók- szor veszélyeztettek', de az igen jó napot kifogó ceglédi kapus, s a jól záró ceglédi védelemmel szemben nem tudtak eredményt elérni. Fordulás után a ceglédiek is több veszélyes támadást vezet­tek, mindkét kapu többször for­gott veszélyben, de a védelmed jól állták a sarat, s a csatársorok támadásait. A végig sportszerű küzdelemben Főt közelebb állt a győzelemhez, a játékvezető hármas hibátlanul működött. Jő: Fonődl n, Demján. Pektor, Tóth. Szabó II, 111. Pánczél, Máté, Csendes, Kubinyi. K. J. NAGYKŐRÖSI KINIZSI—PÉCEL 2:1 (1:0) Nagykőrös, 500 néző. V: Kaiser. A hazaiak ritkább, de veszélye­sebb támadásai a 40. percben ve­zettek először eredményre. A má­sodik félidő megkezdése után zi­vatar miatt fél órát szünetelt a